Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Prime videónak van külön topikja? Nem találom sehol. Van pár magyar feliratos és szinkronos film/sorozat rajta, de nem találok teljes listát a neten. Teljesen véletlenül találtam rá pl. a NOS4A2 sorozatra.

(#852) vicces válasza icemad (#851) üzenetére


vicces
addikt

Mit találtál magyarul? Mifelénk csak német/angol van mindenből.

:)

(#853) azbest válasza vicces (#852) üzenetére


azbest
félisten

De hát írja, hogy NOS4A2 -t találta :)

icemad
sajna nem tudok én sem arról, hogyan lehetne szűrni magyarra. Redditen valaki linkelt amazon.com-os keresőt nyelv szerint, de gondolom az csak amcsi régióban él, mert hiába van a találatok közt tényleg magyar nyelvű is, de azok prime videón nem érhetőek el itthon és a NOS4A2 meg nem is szerepelt az ottani találatokban. Ha meg magyar vagy hungarian szóra keresünk, akkor a nevekben vagy leírásokban talált eseteket listázza. Érdekes, hogy amcsiban lehet van pár konkrétan magyar film is a listában.
Nyelv szerinti listázás amazon.com-on, de a magyar találatok nem ezek és itthon nem is nézhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#854) icemad válasza vicces (#852) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

NOS4A2, meg volt még valami, csak azt elfelejtettem. Neten viszont nem találtam semmi biztos infót. Annyira nem lényeges, csak meglepődtem rajta. Ezek szerint hamarosan nyithatnak közép Európa felé is.

(#855) vicces válasza azbest (#853) üzenetére


vicces
addikt

szerintem akkor ez országonként változhat, mert itt németországban nincs magyar hozzá.

:)

(#856) Mezga Aladár válasza dh66e (#850) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A sima stick nagyon háklis volt a wifire távol a routertől,"
meg a lan sem ment tökéletesen.

Megoldás az 5Ghz Wifi, azzal patent.
Én biztos nem fogok meg egyszer ilyen kütyüt venni, ha nem tud belogolni az Amazonhoz nem tudod használni az eszközt.
Praktikusan ha nincs net csak belsőháló akkor ba&@hatod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#857) ttamas válasza Mezga Aladár (#856) üzenetére


ttamas
tag

Kodit ekkor is el lehet indítani a telepített programok közül.
De az tény, hogy kell neki a net.

(#858) Mezga Aladár válasza ttamas (#857) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A gen 2 nem. Ha nincs net akkor kidob egy ablakot, menj a hálózati oldalra, és igen "inteligensen" megmutatja hálózat van internet nincs és ennyi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#859) ttamas válasza Mezga Aladár (#858) üzenetére


ttamas
tag

Egy dismiss után a settings-applications - manage installed applications, es el tudod indítani amit szeretnél

[ Szerkesztve ]

(#860) ttamas válasza ttamas (#859) üzenetére


ttamas
tag

(#861) olahdave


olahdave
tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy Fire 4K stick vásárlásán, amit még nem tudok, hogy működik-e rajta a UPC Direct androidos alkalmazás?
Köszi!

(#862) Gyilokok


Gyilokok
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy Fire 4K stick vásárlásán gondolkodom. Olyan kérdésem lenne, hogy ezen milyen gyorsan fut a Kodi, mert láttam egy raspberry 3b+-on futni, és ott nem volt valami sebesség bajnok. Ellenben az új raspberry 4-en csak úgy süvít. Szóval kb. ezen az eszközön milyen gyors?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#863) vicces válasza Gyilokok (#862) üzenetére


vicces
addikt

nálam hibátlanul működik. de én csak nfs-sel megadtam a nast a hálózaton és onnan játsza le a tartalmakat.
egyébként van mind a 2 fajta stick. a sima néha picit lassabban rakja ki a boritóképet, de ha ez valakit zavar akkor más bajok is akadhatnak :K

:)

(#864) ttamas


ttamas
tag

Steam link appot sikerült már vkinek beüzemelni ? Ha igen, melyik verzió működhet? Amit én próbáltam, elindul, látja is a szgépet, de kép helyett csak feketeség látszik.

(#865) bala6120


bala6120
senior tag

Sziasztok!

Amazon Fire TV Stick 4K eladása elött mit kell csinálni a factory reseten kívül? :R

(#866) chros válasza bala6120 (#865) üzenetére


chros
őstag

Kihuzni a TV-bol, nehogy azt is vigyek :D
Szerintem semmi mast.

(#867) Sanyi.mTs válasza chros (#866) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Ahogy néztem az amazon fiókomhoz volt rendelve az eszköz, lehet még azt is meg kell szüntetni. Bár nem tudom, hogy az új tulaj utána fel tudja-e venni magához...

(#868) ttamas


ttamas
tag

Google Sabrina, ebből lehet valós konkurencia.
Google tv oprendszer, NEST támogatás, 4k hdr amlogic s905x2 procival, 2 giga ram, talán 70 dollár körüli árral.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#869) tomigonzo válasza ttamas (#868) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Hat a 29 juros akcios arat max csak a worldwide szallitassal tudjak uberelni, ill az op rendszer nyitottsagaval, (a tervezett 80$ koruli indulo ar kicsit sokk),
egyebkent erdekes darab!

[ Szerkesztve ]

(#870) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

van itt akinek a Fire stick mellet van Apple tv is hasznalatban?

(#871) rekop válasza tomigonzo (#870) üzenetére


rekop
senior tag

Igen. :K

(#872) tomigonzo válasza rekop (#871) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

akkor kerdeznek ;)
az egy dolog, hogy az Apple tv nem viszi 4k-ban a jutubot (peniszmericskelesi verseny okan),
de nekem ugy tunik a Netflix is jobb minosegben jon a sticken. Szerinted?

(#873) rekop válasza tomigonzo (#872) üzenetére


rekop
senior tag

Ebben sajnos nincs összehasonlítási alapom, mert a Stick egy FHD plazmán van, az ATV meg egy 4K LCD-n.
Amit én észrevettem, hogy a stick-en a netflix app-ban nincs frekvenciaváltás, ezért nekem "darabosnak" tűnik sokszor a lejátszás. ATV-n nincs ilyen probléma, illetve még nem találkoztam vele.

(#874) tomigonzo válasza rekop (#873) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi a valaszt, igazabol nalam mintha az ATV alacsonyabb minosegben adna a tartalmakat, mindeket eszkoz ugyan azon a tvn van.

(#875) chros válasza tomigonzo (#874) üzenetére


chros
őstag

Savszelesseg felezes meg mindig van, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#876) tomigonzo válasza chros (#875) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ha arra gondolsz, hogy a covid miatt felkertek a nagyobb szolgaltatokat hogy "butitsak" le a tartalmakat a saveszelesseg megovasa erdekeben akkor nem, tudom, (az ATV 4k keptelensege nem erre vezetheto vissza, az alap), de ahogy irtam sticken jobb aminoseg mint ATVn ugyanazzal a szolgaltatassal (netflix)

(#877) rekop válasza tomigonzo (#876) üzenetére


rekop
senior tag

Nekem nincs problémám a képminőséggel, sőt. Elindítottam néhány Netflix 4K tartalmat az ATV-n, ez olyan 20-30Mbps közötti folyamatos forgalmat generált a switch-en, szóval nem olyan alacsony a bitráta sem. A gyakorlatban azt mondanám 50"-on, 2.5méterről én nem látok különbséget a Netflix 4K és egy "virágbolti" 30-40GB-os UHD rip között.

[ Szerkesztve ]

(#878) tomigonzo válasza rekop (#877) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Koszi

(#879) djnice válasza tomigonzo (#872) üzenetére


djnice
veterán

Ha a TV-d nem tudja a Dolby Vision-t, csak a HDR-t, akkor az ATV 4K a DV-s Netflix tartalmakat átkonvertálja HDR-be (rosszul, folyamatosan változó metaadatokkal!) és nem az eredeti HDR10-es layer-t tolja ki. Lehet ezt a különbséget látod.

(#880) #75501312


#75501312
törölt tag

Miét értetek ATV alatt? A Sticket értem, de az ATV az melyik eszköz? Apple TV?

(#881) tomigonzo válasza djnice (#879) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

koszi, ezt ilyen melysegig nem tudtam, a tv gyanusan nem tudja a dolby visiont, (sam Q60r), btw ezert nem szeretem ezt a sok 'hokuszpokusz' kepjavitast es tarsait ;S

soul gem: igen az ATV= Apple tv ;)

(#882) afi0903


afi0903
aktív tag

Akciós a 4k-s verzió, 40€.
Mielőtt megvenném, még az a kérdésem lenne, hogy emby-vel wifin keresztül boldogulni fog a a helyi hálózaton megosztott 4k-s tartalmakkal? LG tv-m a legtöbbel boldogul.

@Soul Gem
Igen, német Amazonon.

[ Szerkesztve ]

(#883) #75501312 válasza afi0903 (#882) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hol akciós? Német Amazon?

(#884) Sanyi.mTs válasza #75501312 (#883) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

(#885) oroszlan12 válasza afi0903 (#882) üzenetére


oroszlan12
tag

Nekem NAS-on van az Emby 4k-t nekem simán vitte eddig.

(#886) #75501312 válasza Sanyi.mTs (#884) üzenetére


#75501312
törölt tag

És a mailbox.de oldalon keresztül a szállítás ha jól kerestem vissza ezt az oldalon?
Regisztráció ingyenes és a szállításért kell fizetni csak?
Ez postán keresztül jön? Mert akkor majd mehetek be érte vagy MPL, mert az kihozza?

(#887) rekop válasza #75501312 (#886) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, mailbox.de-n keresztül, a regisztráció ingyenes. Ha jól emlékszem 10EUR volt a szállítás, nekem az MPL hozta ki.

(#888) #75501312 válasza rekop (#887) üzenetére


#75501312
törölt tag

Juppí, ez izgi, végre lesz egy DD+ eszközöm, ami képes kiadni ezt a formátumot helyesen. :C

(#889) Gijon válasza afi0903 (#882) üzenetére


Gijon
senior tag

Nekem Nas-ról simán viszi, de wifi helyett kábelesen csatlakozok a stick-hez, mert wifi-n nálam nem volt az igazi, de egy jó routerrel nem lesz gond. Annyi hiba elő szokott fordulni, hogy néha be tud fagyni "friss" tartalmaknál. Amíg nem tölti le, be az "adatbázist", képek, leírás, stb., ezenkívül nem volt jellemző hiba nálam.

(#890) afi0903 válasza #75501312 (#886) üzenetére


afi0903
aktív tag

További hasznos infók: #543

(#891) Sanyi.mTs válasza #75501312 (#888) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

már pár 10 centtel többért gls-t választottam

(#892) #75501312


#75501312
törölt tag

Érdemes hálózati adaptert is venni? Vagy nem problémás a wifi megoldás?

(#893) kmarci25 válasza #75501312 (#892) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem ugyan a router is a tv mögött van, úgyhogy egymástól kb 15 centire van a két eszköz, de nincs gond.

Egyébként afi0903 kösz az ajánlást, ment is a rendelés még egyre. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#894) #75501312 válasza kmarci25 (#893) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, nekem is kb. így lenne, hogy a router légvonalban kb. 20-30 centire van.
Mondjuk MAC alapján tudok neki IP-t adni, és akkor legalább stabilabb lesz kicsit a kapcsolat.
Egyelőre FHD tartalomra sztem elég a wifi is.

(#895) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Sziasztok! A Fire Stick 4k mennyivel gyorsabb a sima Fire Sticknél? Érezhető a külömbség?

(#896) ttamas válasza RevoneX (#895) üzenetére


ttamas
tag

Melyik sima stickre gondolsz ?

(#897) vicces válasza RevoneX (#895) üzenetére


vicces
addikt

Azért van különbség, de egyáltalán nem zavaró. A 4ks nálam pöccre csinál mindent. A sima néha homokórázik gondolkozik. Ami szerintem viszont fontos, hogy olyan távirányító legyen ha simát rendeltek, hogy legyen rajta hangerőgomb, mert össze lehet löni a tvvel és így elég egy irányító. :K

:)

(#898) #75501312


#75501312
törölt tag

(#897) vicces

A távirányító milyen? Értem ez alatt azt, hogy ha megjön a stick, akkor azt az erősítőbe fogom bedugni így az kitakarja majd azt és nem tudok rátartani ha kellene.
A HDMI hosszabbító mennyire hosszú?
A Samu távom nem tudom milyen pontosan, de nem kell a tévé felé tartanom, ha mögöttem a falra célzok, akkor is működik.

(#899) vicces válasza #75501312 (#898) üzenetére


vicces
addikt

A hosszabbító kb 10 cm nem sok. Ez azért van ha mondjuk a fal miatt nem férne el. És fog kelleni usb táp is. Csak a HDMI-ről nem megy.
A távirányító szenzációs, mert bluetoothos, nem kell, hogy lássa a sticket. Csak a hangerő + - , némitás, kikapcsoló gombok infrásak. Egyébként elég erős, nem kell közvetlen a tv-re lőni vele. Az elemet meg alig eszik. Évente kb 1x ha kell az elemeket cserélni.. Az erősítőt nem tudom, hogy fel fogja-e ismerni. Én mindig csak a tvvel használom őket.

[ Szerkesztve ]

:)

(#900) #75501312 válasza vicces (#899) üzenetére


#75501312
törölt tag

Írták visszább, hogy erősítőbe dugta és működik. :K
Köszi az infót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.