Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) nimmrody válasza djnice (#1550) üzenetére


nimmrody
tag

Igy van. Leteszteltem egy NTFS re formazott pendrive-al amire ramasoltam egy kb 7 GB koruli HD filmet. Vitte gond nelkül az eszkoz. ES File Explorer latta olvasta szepen majd a VLC vel megnyit.

(#1552) djnice válasza nimmrody (#1551) üzenetére


djnice
veterán

Mondjuk valamilyen méretbeli korlátja lehet, mert az 5 TB-s 2.5"-os külső HDD-t már nem látta. Direkt átformáztam exFAT-ról NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

(#1553) nimmrody válasza djnice (#1552) üzenetére


nimmrody
tag

Vissza is vonom igy van es elnezest kerek. Valoban ha beletekerek a filmbe egyszeruen meg all a lejatszas es kilep. Kb a film felenel kezdodik ez es kilep a VLC.

(#1554) djpundro


djpundro
aktív tag

Mivel az elsö nem müködött ,Most egy ilyen Usb Lan adaptert rendeltem .Esetleg van valakinek ugyanez ?
[link]

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1555) ttamas válasza djpundro (#1554) üzenetére


ttamas
tag

milyen verziohoz rendelted?
ha 4khoz, van átalakítód?
tapod hova fogod dugni?
Ezután johet a kompatibilitási kérdés

[ Szerkesztve ]

(#1556) tomigonzo válasza djpundro (#1554) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

csak mutatom,
https://www.amazon.de/-/en/adaptare-40225-USB-OTG-Adaptor-Cable/dp/B00EJP5XR2/ref=sr_1_10?dchild=1&keywords=otg&qid=1611743943&sr=8-10&th=1

aztan azt dugsz ra amit akarsz,

(#1557) djpundro válasza tomigonzo (#1556) üzenetére


djpundro
aktív tag

Igen ez mar megvan ,2 darab is .Tudom usb otg eloszto kell .Közben rendeltem meg egy Gigabites Lan adaptert ezt [link] .
Valamelyik tan müködni fog .
Ha mind 2 müködik ,az egyiket valamelyitötöknel majd elpasszolom .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1558) nimmrody válasza tomigonzo (#1556) üzenetére


nimmrody
tag

Itt szinte negyed annyiba kerul mint az Amazoneknal.

Itt vettem tokeletesen mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#1559) Joshi válasza djpundro (#1557) üzenetére


Joshi
titán

Ez most már engem is érdekel. Ha mindkettő működik akkor én vevő lennék a fölös átalakítóra. A lényeg, hogy kérjük a beszámolót. :R

(#1560) djpundro válasza Joshi (#1559) üzenetére


djpundro
aktív tag

Erdekes modon a multkori nalam nem ment ,pedig az is RTL8153 volt ez [link] es az is amit kinabol (lengyelektöl küldik) vettem ,de Dj nice alitja nala jol ment .
Es a masik amit rendeltem arra is azt mondjak a csipje vegett jo ez [link] benne ASIX AX88179 csip. .
Most ha a Kinabol rendelt rtl8153 as müködik ,miert nem müködött az ittenröl rendelt ugyanaz a csippel?

A masik erdekes , probaltam egy erösebb tappal 20 Wattosal a Sticket evvel [link] ,gondoltam erösebb es esetleg keves aramot kap a sajat Amazon tappal ami 5 Wattos es kepzeld az erösebbeel allandoan ujraindult a Fire Stick ! Ez vicc ,egy erösebb tappal . Miert is ?Tul erös neki ?Meg olyant nem tapasztaltam eddig.

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1561) Joshi válasza djpundro (#1560) üzenetére


Joshi
titán

Neked az Amazon Fire Stick 4K van?

Amúgy én régen rendeltem egy HP USB 3.0 Gigabit átalakítót a laptopomhoz, de az a Sony Androidos tévémmel nem működik. Tévéknél is van ami működik van ami nem. Viszont elég ám egy szoftverfrissítés és annyi a támogatásnak. Ugye Linuxos cuccoknál Kernel szinten kell támogatni az eszközt, tulajdonképpen az Android verzió nem is olyan fontos.

(#1562) djpundro válasza Joshi (#1561) üzenetére


djpundro
aktív tag

Apropo szoftverfrissítés és annyi a támogatásnak.

igen erre is gondoltunk ,mivel DjNice nel 2 evvel ezelött volt ugyanevvel a csippel ,tehat lehetseges hogy nem fog menni .
De elvalik meg .kb 1-2 het mulva .
Ha nem meg mindeg lehet hogy a masik ASIX AX88179 csippes jo lesz ,arra az Amazonnal meg par honapja irtak hogy megy a stick 4k vele .
Most neztem eppen ,söt epp ma irta egy srac hogy megy :)
(Funktioniert an Firestick 4K
Ich habe mir den Adapter gekauft um meinen Firestick 4K an Lan zu nutzen und es funktioniert ohne Probleme.
von einer Kundin aus Dortmund 27.01.2021Bewerteter Artikel: Farbe: schwarz)

Ja ,igen persze hogy Fire Stick 4k van 2x felesegem es en mindenki sajat keszüleken nezi . .Mar legalabb egy ilyen legyen ,van meg egy s912 a fiokban ,par hete meg volt meg egy Nvidia Shield Pro ,jo dolog viszaküldtem ,par dolog zavart es a felarat nem talatam indokoltnak.

De most nagyon faj a fogam az uj Dune HD Pro Vision 4K SoloDune HD Pro Vision 4K Solo ra. Ha igaz amit mondanak ,hogy tamogassa az ISO Dolby Visiont ,akkor meglepem magam vele . :)

Meg egy kicsit szkeptikus vagyok ,mivel a tevemen is 5ghz nes az Nvidian is 5ghz n jol ment a 140Megabittes proba ,a sticken pedig akadt .Pedig a Stick is 300 megabittes sebesseget mert .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1563) Joshi válasza djpundro (#1562) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy vicces, de én a Fire Stick 4K-t a CalMan-hoz vettem Pattern generátornak. :DDD :DD De ha már itt van, akkor én is kihoznám belőle a maximumot. Mindenképpen számolj be a részletekről. Köszi. :R

(#1564) azbest válasza djpundro (#1560) üzenetére


azbest
félisten

Egy trükkös kérdés:
rá is dugtad a lan kábelt, amikor próbáltad? Mert csak akkor jelenik meg az ethernet a wifi lógós hálózatok alatt, ha be is van dugva a kábel.

Amit kipróbáltam és megy:
- ax8872b 100-as
- rtl8152 100-as

Ami nem megy:
- rd9700 - de jobb is, mert ez a szutyok csak 10 -es. Erősen kerülendő.

És kíváncsiságból egy AX88179-et is rendeltem. Az jó eséllyel megy.

A hubbal együtt kombó cuccokkal is lehet szívni, ha véletlenül az usb hub chipet nem ismeri. Mert akkor az utána lógo lant sem fogja látni.

[ Szerkesztve ]

(#1565) Joshi válasza azbest (#1564) üzenetére


Joshi
titán

"A hubbal együtt kombó cuccokkal is lehet szívni, ha véletlenül az usb hub chipet nem ismeri. Mert akkor az utána lógo lant sem fogja látni."

Konkrétan melyik OTG kábel ajánlott a Fire Stick 4K-hoz? Mert nekem az sincs, szóval rendelnem kellene.

(#1566) djpundro válasza azbest (#1564) üzenetére


djpundro
aktív tag

Persze hogy bedugtam ,es töbször is mindent atprobaltam .Hiaba .
A masik egy ugyanijen rtl8153 csippes csak Hub ,müködik most is a DjNice nel .

Tehat lehet esetleg mas oka is hogy nem müködött ,azonkivül hogy ugyanaz a csip van benne ?Mas elektronika is van benne a csippen kivül .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1567) Zséter válasza nimmrody (#1553) üzenetére


Zséter
újonc

Sziasztok!
Lehetséges hogy azért mennek csak egy kicsit az NTFS -re formázott pendrive-n a filmek mert az ES File Explorer meg kéne venni 10 dolcsiért és akkor vinné teljesen?

(#1568) Joshi válasza Zséter (#1567) üzenetére


Joshi
titán

Ezt én ki tudnám próbálni, mert én anno megvettem az ES File Explorert. A gond az, hogy nincs OTG kábelem. Ha nem sürgős nektek, akkor idővel ezt is kideríthetjük anélkül, hogy megvennétek a prodit.

(#1569) azbest válasza djpundro (#1566) üzenetére


azbest
félisten

Más lehet az eszközazonosítója annak a fajtának, mint a tiednek. Nem csak a vas számít, hanem az is, hogy milyen azonosítót kapott. Lehet a működő a sima általános realtek azonosítót kapta, a tied meg valami gyártójára vonatkozót, így nem ismeri fel.
Win alatt eszközkezelőben meg lehet nézni a hardverazonosítókat. Linux alatt lsusb kiírja.

#1565Joshi
Én sima y kábelt használok, amiben nincs semmi okosság. Csak szétválasztja tápbemenetre és usb aljzatra. Hubbal nem használom. Ha ki lehetne nyerni valahogy a kernel konfigurációt a firetv stickből, akkor abban esetleg lehetne látni, hogy mi volt bekapcsolva a fordításkor, miket ismerhet. xda-developers-en még az is lehet megvan valahol ez, mert ott kernelt is csereberéltek ahogy olvastam...

(#1570) Zséter válasza Joshi (#1568) üzenetére


Zséter
újonc

Nekem nem sürgős.Még egy dolog. Igazából az apple tv 2 helyett vettem a fire stick 4-et.A távja olyan olyan mint az apple (tán jobb is mert kicsivel nagyobb több rajt a funkció).Viszont a youtube-n nagyon zavaró hogy nem megy együtt a kép és a hang.Nem lehet valahol állítani rajt?Ja és kikapcsolásnál önhatalmulag lekapcsolja a tv -t is.Ezen is kéne állítani ha lehetne.

(#1571) Joshi válasza azbest (#1569) üzenetére


Joshi
titán

OTG kábelnél van szerepe hogy USB 2.0 vagy 3.0? Egyáltalán megkülönböztetik OTG kábelnél ezeket?
Csak mert ezt megrendelném, de a specifikációban egyértelműen USB 2.0-t írnak.

(#1572) azbest válasza Joshi (#1571) üzenetére


azbest
félisten

Mivel amúgy is csak usb2 a port, így ehhez teljesen jó az.
Az usb3 micro kébel széles csatlakozós :D A type-c ami kompakt megint.

(#1573) Joshi válasza azbest (#1572) üzenetére


Joshi
titán

De itt nem valami Gigabit ethernet átalakításról volt szó? Mert annak csak USB 3.0-nál van értelme.

(#1574) azbest válasza Joshi (#1573) üzenetére


azbest
félisten

Usb2-vel nem lesz gigabites a sebesség, úgy 200-300 Mbps körül lehet az usb2 miatt a limit az usb3-as adapterrel is.

Én nem érzek késztetést gigabites adaptert kötni rá (vagy más hasonló eszközömre). Csak van aki 8k xxuhd házi poreszt nyomhat, hogy panaszkodnak, nem megy wifin több száz megabit :D A normál streaminghez teljesen jó egy olcsó 100as adapter is. Még a tipikus gyári bluray sem feltétlen éri el a 100as sebességet.

(#1575) Joshi válasza azbest (#1574) üzenetére


Joshi
titán

Igen, azt tudtam hogy az USB 2.0 elméleti sávja 480Mbps. Így már világos. Nekem az rémlik, hogy sokan hálózati lejátszóként akarják ezt a Gigabites funkciót használni, aminek van létjogosultsága. Sok UHD Blu-ray azért nyaldossa a 100+Mbps-et ami akadást okoz egy 100-as hálózatnál. Egyébként nekem se ez a fő csapásvonal, de azért jó lenne ha működne. ;]

(#1576) djpundro válasza Joshi (#1571) üzenetére


djpundro
aktív tag

Helo
Most szeretnelek teged vagy mast megkerni akinek mar van ez az OTG kabelja .Igen 2.0 mivel csak fat 32 bi et ismer fel a stick es elmeletileg a sebesseg is eleg kene lennie.
Skypen vitatkozunk Dj Nice vel ,ö azt alitja nala jo de nalam nem jo es akad ez a video
jellyfish-140-mbps-4k-uhd-hevc-10bit ,innen levehetitek [link] .

A lenyeg ezt a videot a plexel lejatszom akadasmentesen az Nvidia Pro val wlan 5ghz, siman megy .Tv vel is siman megy halozaton keresztül , wlan 5ghz en .

(mondjuk ez is egy jo kerdes egy ugyanaz tavolsagbol Wifi 5ghz en Nvidia Tv lejatsza ,a stick miert nem tudja akadasmentesen ,amikor 300Megabit sebesseget merek nala ?! Beszeltünk arrol hogy esetleg Proci nem birja a Sticknel ,vagy Wifije gyengebb ?! de miert irja ki akkor hogy van 300Megabit sebesseg ,ha gyenge ? )

Valaki mar probalta itt a forumon es mar mondta hogy nala is akadt ,töltött többször a video Wifin ,na de neki mar van ezt a Lan adapter es alitolag azon keresztül jol ment neki .Valahol par oldallal vissza kell olvasni .

Na most nekem meg nincsen meg a Lan adapeterem ,de ez a OTG kabelem megvan .
( a kepen egy otg kabel van melette levö Lan adapter mar nincs a birtokomba)

Na most Nice mondta dugjak ra egy USB Sticket es ugy probaljam ki a 140 es videot .
Es radugtam es több stickel is es nalam KAD ES TÖLT ES AKAD!!!

Ö alitja nala megy ,kitudna valaki probalni hogy nala mi hejzet ?
Csak Kodival lehet mivel az usb röl csak kodival lehet mivel azon nincs Plex server.

Köszi .

A lenyeg nalam van 2 Fire 4K stick mind a kettön ugyanez ,nem jol megy .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1577) djnice válasza djpundro (#1576) üzenetére


djnice
veterán

Kodi 18.9-el Gigabit LAN-on és USB-n keresztül is hibátlan ez a videó.
Vagy az OTG kábel rossz nálad és visszacsökken a sebesség USB 1.0-ra vagy nem tudom.

(#1578) djpundro válasza djnice (#1577) üzenetére


djpundro
aktív tag

Na most megsem minden ugyanaz nalad ,mivel te hub ot hasznalsz es nem egy OTG kabellal dugod össze ,hanem sima usb hosszabitokabellel .
Nalad igy van

Na okes ,most nalad igy jo ,de engem erdekel masnal is ,söt nalad ha meglesz OTG kabeled ,avval kell kiprobalnbod ,mert csak akkor 1 az egyben ugyanaz mind nalam .Igy azert nem relevans a proba .Alitolag az OTG kabellal kellene hogy menjen .

Közben a masik szobaban egy masik Fire Stick 4K an is kiprobaltam az OTG kabellal es Usb Stick en levö 140 es Video val es ugyanaz a jelenseg ,akadozik mind vegig .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1579) tomigonzo válasza Zséter (#1570) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

hangbeallitasoknal kapcsolj stereora,

kikapcsolast szerintem csak ugy ha semmit nem kezel a tvn a tav

(#1580) azbest válasza djpundro (#1578) üzenetére


azbest
félisten

Próbáltam a 140-es jellyfish 10 bitest. Pendriveről bufferelés nélkül ment, első próbakor talán egy-két alkalommal megröccent. Wifin át viszont a nasról töltve bufferelt sokszor.

Lehet lassú a pendrived. Vagy valami más fut a háttérben, ami leterheli.

A nas elég gyors pedig, pár másodperc alatt le tudom róla sambás megosztásról másolni számítógépre. A wifi is gyors, az internet speed test appban a netem max 250Mbps-et mutatta. Talán a kodis samba kezelés lassúcska, vagy valami beállítás kérdése.

djnice: nfs-t hasznász?

[ Szerkesztve ]

(#1581) nimmrody


nimmrody
tag

Kici kinai occo.. miket ki nem talalnak ezek mar :)

(#1582) Joshi válasza djpundro (#1576) üzenetére


Joshi
titán

Még nincs OTG kábelem, pont azt kérdeztem hogy most milyet vegyek? Állítólag teljesen mind1, habár én ebbe kételkedem.

A Stick Wifi sebességét ti hogy méritek? Nem az Internet sebességre gondolok, hanem a Wifi kapcsolatra. Tehát a router és a Stick között.

[ Szerkesztve ]

(#1583) djnice válasza azbest (#1580) üzenetére


djnice
veterán

Igen, NFS saját ubuntu szerverrel.

(#1584) djpundro válasza Joshi (#1582) üzenetére


djpundro
aktív tag

Az OTG kabel mind egyforma es sokan hasznaljak avval es mind 2.0 .Eleg kene lennie lenyegeben böven .
A stick sebesseget app al lehet merni .en ezt hasznaltam WiFi Speed Test - Internet SpeedZoltán Pallagi [link]
De csak 5ghz hasznal ,nalam 250 -300 között de en sem ertem miert nem vitte a 140 es videot .A javat persze viszi joker stb .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1585) Zséter válasza tomigonzo (#1579) üzenetére


Zséter
újonc

A youtube jó lett. Nagyon köszönöm! Ez a legfontossabb .A kapcsolással majd még kisérletezek.
:R :R :R

(#1586) Joshi válasza djpundro (#1584) üzenetére


Joshi
titán

A wifim nekem is egész jó. Kipróbálnám wifin ezt a jellyfish videót (ez meg van nekem). A Kodit kellene telepítenem a Stickre? Vagy milyen lejátszó progit használjak ami wifin keresztül eléri a NAS-t? A NAS-on van SMB és NFS szerver is.

[ Szerkesztve ]

(#1587) djnice válasza Joshi (#1586) üzenetére


djnice
veterán

Kodi + NFS.

(#1588) djpundro válasza Joshi (#1586) üzenetére


djpundro
aktív tag

Neked nincs Plex ?
Innen leveszed a Kodit ,az elsö t fentröl peldaul . [link]
Majd a halozatrol [link] Network Browser Appal betallozod. De lehet gondolom Dateimanager el is [link] .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1589) tomigonzo válasza djpundro (#1588) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ilyen jellegu probakozasoknal meg plane nem Plex, ami egyebkent sem.

(#1590) Joshi válasza djpundro (#1588) üzenetére


Joshi
titán

Kodi nem látja a megosztott SMB-t vagy NFS mappát? Amúgy nekem Serviio van fent.

(#1591) contaxg válasza Joshi (#1586) üzenetére


contaxg
veterán

Nova Video Player. :K
Egy linux gépről játsza le a videokat mindeféle plex, kodi nélkül.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1592) kmarci25 válasza contaxg (#1591) üzenetére


kmarci25
veterán

A kodi meg lejátssza mindenféle Nova, meg Plex nélkül. ;]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1593) djpundro válasza Joshi (#1590) üzenetére


djpundro
aktív tag

SMB -t igen , igy a bealitast hozza kell adni .

A gond az ,hogy a Fire Stick 4k val Wifin 5ghz n a Plex el meg a jellyfish-140-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv se megy jol ,eddig mind azon tanakodtam miert nem megy ha a sebesseg 240 Megabit megvan .

Aztan ma kiprobaltam gondoltam kiprobalom masik programmal ,nem e a Plexnel van a gond ?!Radugtam egy USB Stick el 2.0 egy OTG kabelt es lass csodat , Kodival siman elvitte .

Es a Kodi nemhogy a 140 est ,de elvitte siman meg a jellyfish-300-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv ist a WIFI n.

Ezt az egeszet azert probalgatom ,mert a Plexe-t szeretem es hogy kihuzzam a maximumot a Fire Stickböl es hogy legyen tartalek .Es a gond akkor kezdödött amikor melette volt az Nvidia Shield Pro es azon bezeg Wifin is jo volt a plexel a jellyfish 140 mbps.Csodalkoztam is es a lenyeg hogy ,Dj nice összekevert ,mert azt mondta hogy a wifi antennaja szar a sticknek ,meghogy egy wifibe nem lehet bizni stb .Na jo ,messziröl nem tudhassa mi a baj nalam ,ez logikus .
De ma folytattam hogy mi lehet a gond ?!Es ma hogy kiprobaltam a Kodin , es meg a jellyfish-300mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv is ment ,nagyon kiverte a biztositekot nalam .

Tehat szerintem a stickre nincsen rakalibralva a Plex ,szerintem .

Szoval jövö heten megkapom meg a Lan usb Adaptert es az is lehet semmit nem fog segiteni ,mert ha van jo 5ghz Wifi ,azon is megy minden jol ,csak eppen nem a Plexel .

Hat mara ez nekem eleg volt . :W :W

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#1594) contaxg válasza kmarci25 (#1592) üzenetére


contaxg
veterán

Ja, csak nem kell szarakodni vele, hogy behozd vele a hálózati könyvtárakat mint a Kodinál. :K :B Nyomsz egyet a Network ikonra és ott is van. ;)
De nekem édes mindegy mivel szívsz vagy mivel nem... :R én ezt találtam jó megoldásnak és próbára érdemesnek és segítségnek.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1595) Joshi válasza djpundro (#1593) üzenetére


Joshi
titán

Valaki korábban írta neked, hogy nálad a Plex lesz a szűk keresztmetszet. Ezek szerint igaza volt. :B ;]

Nekem még nincs OTG kábelem, viszont hálózaton keresztül egyszerűen nem bírok csatlakozni a NAS-ra. A #1588 hsz-ben írtad hogy miket használjak, de nem igazán tudok csatlakozni. Látja a megosztásokat (IP-ket lát), tudom is hogy melyik a NAS, de a felhasználó + jelszót nem fogadja el. :F

Pl az általad linkelt Kodit se tudom letölteni egyetlen böngészőből se, pedig annak működnie kellene. Ha a Kodit tudnám telepíteni, akkor az OTG kábel se kellene.

(#1596) tomigonzo válasza Joshi (#1595) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

elmondhatom meg ezerszer, felejtsetek el a plexet, hamvaba-holt otlet volt mar a legelejen a kodol-dekodol alapfelallasaval, raadaskent regen a hw-k sem igazan tudtak kiszolgalni (megjegyzem most is combos cucc/rendszer kell(lene) hozza,

contaxg: te minden filmnel betallozod a halozati helyet aztan valogatod amit neznel, a kodinal meg egyszer hozzaadod aztan magatol frissit es olyan grafikus mediatarat varazsol eled tartlaommal, posterrel szinesznocskek kulonbozohajszinvaltozatu fotoival, hogy csak nezel, na ez (is) a kulombseg

(#1597) Joshi válasza tomigonzo (#1596) üzenetére


Joshi
titán

Már bocs de én soha nem használtam Plexet, én a Serviio-t használom. Azt is csak arra, hogy a PC-és Blu-ray meghajtómat (Pioneer 212) megosszam hálózaton az Oppo 203 lejátszómmal, mert az Oppo nem ismeri a BD-R XL 100GB-os lemezt. Serviio-nál működik a direct adattovábbítás tömörítés nélkül.

(#1598) contaxg válasza tomigonzo (#1596) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem ez nem fontos, nincs torrent függőségem, meg egyébként is a jó filmeket szeretem. Elő is fizettem a Mubi-ra ;) , ezek mellett van egy fullos Netflix, megy HBO GO is. Az applikáció egyébként becacheli a hálózati mappákat, így nem rohangál adatokért állandóan.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1599) tomigonzo válasza Joshi (#1597) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

bocs a te valaszodra nyomtam a valaszt mert nem volt kedvem visszakeresni mar ki es miert probalkozik meg mindig a plexxel ;)

(#1600) tomigonzo válasza contaxg (#1598) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

torrentfuggosegem nekem sincs, pont ezert hasznalok kodit (is), " becacheli a hálózati mappákat," ja az megjobb :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.