Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) djnice válasza ttamas (#600) üzenetére


djnice
veterán

Nekem a legutolsó 5.11.5 tökéletes 4K Stick-en.

(#602) Luissimo válasza dh66e (#594) üzenetére


Luissimo
veterán

És Neked melyik verzio ment fel az aptoidról ?

(#603) dh66e válasza Luissimo (#602) üzenetére


dh66e
veterán

HBO GO Android TV néven keresd.
5.11.4.
Több példány van fent mikor megnyitod a leírásban a HBO Holding Zrt. legyen a kiadó.

[ Szerkesztve ]

(#604) devil-k válasza dh66e (#603) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kerestem, megtaláltam. Amikor a Downloader böngészőjében rátaláltam, akkor nem tudtam letölteni, mert az írta ki, hogy tiltott weboldal a közvetlen linknél... a Firefox böngésző meg el sem kezdi tölteni. Nem értem... eddig amiket akartam appokat olyan gyorsan fel tudtam telepíteni... nem értem ez nekem miért ilyen szívás. :(

- mozi bolondéria -

(#605) Gijon válasza devil-k (#604) üzenetére


Gijon
senior tag

(#606) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Nézegetem ezt a kütyüt, de látom, hogy itt a fórumon szinte mindannyian kintről szerzitek be. Ugye azért nem problem, ha itthonról veszem meg? [link]
Gondolom, csak az ár miatt veszitek kintről, különbség, csak nincs a kinti, meg e között ugye?
Kizárólag a NETFLIX miatt kellene, mert box az már van, és tökéletesen megold minden mást nekem itthon a nas-ról, csak ugye az nem tud netflixet......előre is köszi!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#607) devil-k válasza Gijon (#605) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm, meg nézem ezt is :)

más
Van-e lehetőség arra, hogy ezt a sok Amazonos dolgot a főképernyőről legyaluljuk? Elég idegesítő ez a sok sz&r ;]

- mozi bolondéria -

(#608) Sanyi.mTs válasza devil-k (#607) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

szerintem nincs rá lehetőség.

de van rá távirányítós app androidra.

(#609) tomigonzo válasza chef89 (#590) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

melyik kodi add ont?

(#610) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Megint akcios! 35€

https://www.amazon.de/dp/B07PW9VBK5/ref=as_li_ss_tl?ref=ods_ucc_smp_B07PW9VBK5_rc_nd_ucc&linkCode=sl1&tag=aftvf-21&linkId=3f382b12ced0801be2effd36bc357502&language=de_DE

(a tobbi is, ha mas kellene ;)

(#611) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

Sziasztok,
panasonic st60hoz szeretnék okosítót Netflix miatt. A frissítés már réges régen lejárt így elég elmaradott és körülményes a netflix app kezelése. Várható-e képminőség (FHD) visszaesés ilyen sticken keresztül a beépített apphoz képest vagy nyugodtan megvehetem? Telefonon (Huawei p20 pro) a mért wifi sebesség 35 Mbit/s. Filmezés közben más eszköz nem csatlakozik a wifihez.
(ezt a kérdést feltettem a chromecast topikban is, elnézést az ismétlésért)
Köszönöm az infót és a segítséget!

(#612) Mezga Aladár válasza galacsindobá (#611) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szintén st60. Van firetv stick és shield tv 2019. Maga az app minkét cuccon messze jobb mint a panáé. A shield kadenciahelyes a fire tv csak akkor ha a kodin belüli addon-t használok. Az FHD-t mindegyik tudja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#613) Luissimo válasza Mezga Aladár (#612) üzenetére


Luissimo
veterán

hja,

egyik kütyü 60 ezer, másik 80 ezer, a harmadik a stick pedig 10 ezer.

innentől mindenki gondolja át , hogy mennyire fontos a kadenciahelyes lejátszás (ha mindenpénzt megér, akkor hajrá :) )

(#614) Mezga Aladár válasza Luissimo (#613) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Firetv gen 2 hardverapró 9 e forint.
Nvidia shielt tv 2019 59 e forint.
Shield szinte tökéletes médialejátszó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#615) azbest válasza Mezga Aladár (#612) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként a shield hivatalos netflix appal tud kadenciahelyes lejátszást?

Csak azért kérdem, emrt a firetv 4k stick beállításainál is van külön auto frame rate engedélyezés, de a netflix app nem váltja át. Ha jól emlékszem a gen2 stick is tud ilyet, csak nincs külön opció rá, de mintha kodival ment volna a váltás. A mibox is tud kadenciahelyes lejátszást, de a netflix azon sem vált át.

Ezért kérdem, hogy valami spéci nvidia - netlix megoldásról van-e szó vagy egyik androidos lejátszón sem támogatott a hivatalos appban.

(#616) Mezga Aladár válasza azbest (#615) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Egyébként a shield hivatalos netflix appal tud kadenciahelyes lejátszást?"

Van az nvidia refresh rate, le kell tölteni és be kell állítani. Így kadenciahelyes.
A shield és a firetv androidja tudja a frekiváltást az appok nem. Kivéve a kodit.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#617) azbest válasza Mezga Aladár (#616) üzenetére


azbest
félisten

uhh, ja hát akkor ez is csak ilyen hekk... debug logból próljba megkeresni, hogy milyen fps-sel indult el videó és arra vált - némelyik app meg kicsit durcás lehet tőle :)

(#618) Mezga Aladár válasza azbest (#617) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem találtam hibát benne.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#619) Luissimo válasza Mezga Aladár (#614) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem nem írtam rossz árakat.
Szerinted igen?? :Y

NVIDIA SHIELD TV PRO (2019) 82 190 Ft
Alza.hu

Itt: Google NVIDIA SHIELD TV (2019) 60590 Ft.

Fire TV 4k 35 juró/münchen

(#620) galacsindobá válasza Mezga Aladár (#612) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

Köszönöm! Bár nem ebbe a topikba való, a chromacastról van vélemény? Ajánlott?

(#621) azbest válasza kmarci25 (#582) üzenetére


azbest
félisten

A külföldi rendelős topic helyett inkább ide válaszolok a prime membershipes témára:

De, a prime videó oldalon tudsz belépni pécén is filmet nézni itthonról. A német prime mebershippel a sima amazonos videó felületről is megy a filmezés, de csak az itthoni régióból is elérhető tartalmat engedi lejátszani. Ha magyar régióra van állítva a fiókod, akkor az amazon.com-os, ha mondjuk németre (pl a mailboxde címére) állított fiókod van, akkor az amazon.de videó részén is megy. De a legegyszerűbb a primevideo.com-os.

Sajnos az alexás stick nem játsza alapból itthon a normál felületről, de a play store-os prime video for androidtv appal a firetv 4k-n is megy itthonról. Azzal használom.

Most a német prime membershipes előfizetésemet hagytam meg, előtte a magyar primevideós előfizetésemmel néztem. Ugyanúgy megy tovább.

A prime membership nem csak a videóról szól, hanem az náluk ilyen minden egyben csomag, ingyen szállítás országon belüle - másnapi kézbesítéssel. Meg még úgy láttam, hogy talán kindle-re is van amit ingyen tölthetek így le.

[ Szerkesztve ]

(#622) Mezga Aladár válasza galacsindobá (#620) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én eladtam. Nem szereti a 2,4 wifit és nem kadenciahelyes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#623) devil-k válasza Mezga Aladár (#622) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyik barátom szerint fantasztikus vétel... No, de ez a barátom nem sokat konyít a házimozihoz. ;]

- mozi bolondéria -

(#624) Luissimo válasza Mezga Aladár (#614) üzenetére


Luissimo
veterán

jaaa, pontosan de a Fire TV Gen2-nek annyi köze van a 4k -hoz mint pl. Gizikének a gőzekéhez :) :))

[ Szerkesztve ]

(#625) chef89 válasza tomigonzo (#609) üzenetére


chef89
csendes tag

Smoothstreams. De már le lett tesztelve, köszi

(#626) tomigonzo válasza chef89 (#625) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

es jol mukodik ez az addon? meghivot hogy lehet szereznihozza? ;)

(#627) mano42 válasza galacsindobá (#620) üzenetére


mano42
aktív tag

Várjuk meg az új chromcastot, állítólag teljes értékű Android tv lesz távirányítóval.

(#628) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Megjött a Fire tv 4k, a Netflix megy szuperül, de gondoltam feldobom a kodit, ahogyan mondtátok a downloader appal. De valami érvényes cím, meg fizetési eszközt kér beállítani.....
Angol kb úgy megy, mint a szuahéli...... Miért nem enged egy ingyenes appot leszedni?, vagy be kell állítani mindenképpen egy bank kártyát? Akkor a netflixet miért engedte letölteni, ha még nincs beállítva semmilyen kártya? Egy kis segítség jól jönne....köszi előre is.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#629) ttamas válasza olajbogyo (#628) üzenetére


ttamas
tag

Netflix szerintem alapbol rajta van, amazon accountod viszont be kell allitani minden adatot, ugy a kartyaszamot is, hogy az amazon appstorebol tudj "vasarolni".

(#630) olajbogyo válasza ttamas (#629) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi!
Tudom, én vagyok maradi, de azért egy maestro bankkártya adatait, nem problémás csak úgy megadni? Valamikor azért nyitottam paypal-t, hogy az milyen biztonságos, és bárhol megadható......no, persze itt pont nem. Vagy ne rinyáljak ennyire? :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#631) dh66e válasza olajbogyo (#630) üzenetére


dh66e
veterán

Ne rinyálj,semmi bajod nem lesz,itt mindenki megadta az adatait és senkinek nem volt gondja. :N

(#632) olajbogyo válasza dh66e (#631) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi....nem rinyálok akkó én se :D

Aszonygyahogy....." Ez a kártya nem támogatott..." This card is not supported.

Hát, emiatt azért már csak nem megyek másik kártyát csináltatni...... :N

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#633) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Arra nincs valami megoldás, hogy valami virtuális hitelkártyával működjön az amazon?
Nem csalni szeretnék, csak nem sok kedvem van emiatt a maestro kártyámat, mastercard-ra cserélni. Mert ahogyan nézem, csak ezek lennének jók.....

Visa (including the Amazon.com Visa Card)
MasterCard/EuroCard
Discover Network
American Express
Diner's Club (U.S. billing addresses only)
JCB
NYCE
Visa, MasterCard, or American Express pre-paid credit or gift cards
Amazon Store Card

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#634) Lall válasza olajbogyo (#633) üzenetére


Lall
veterán

Igényelj egy Revoult kártyát. Ingyenes, bármikor tudsz pénzt rárakni az (elavult) Maestro kártyádról, tudsz virtuális kártyát is kérni, sokkal jobb árfolyamon váltasz pénz, egyszerűen tudnod követni a vásárlásaid. A hozzá tartozó applikáción keresztül mindent a kártyához tartozó beállítás elérhető (törlés, tiltás, online vásárlás,, etc...) Szóval lépj be a XXI. századba. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#635) tomigonzo válasza olajbogyo (#633) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

csinalj egy amazon accountot, (persze oda is kell valami normalis kartya) aztanhozza tudod kapcsolni a sticket.
btw honna jot meg a stick?nem amazonrol?

(#636) olajbogyo válasza Lall (#634) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Belépnék én a XXI. századba, és tényleg meg is próbálom ezt a revoult kártyát( az ötletért köszönet, valszeg ez lesz a megoldás akkor), de pont nem olyan régen olvastam róla, hogy mekkora gebasz volt velük, valaki futhatott a pénze után....

"tomigonzo"

Csináltam már accountot, és használom is már a sticket, megy a netflix, csak mivel az oldalon rögzíteni kell bankkártya adatokat, még ahoz is, hogy egy ingyenes appot leszedjek az áruházból....no ez bankártya nélkül nem megy. Ezért nem tudok KODI-t feltenni rá pl, vagy plex-et stb...

Itthonról vettem szinte dupla áron, a konzolvilág-tól rendeltem 23800 pénz volt +500 pikkpakkponty....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#637) dh66e válasza olajbogyo (#636) üzenetére


dh66e
veterán

Töltsd le a kodit pc-re, aztán hálózaton keresztül próbáld telepíteni a stickre.
ADB-t és az Unknown Sourcest tedd ON-ra ha még nem engedélyezted különben semmi nem megy fel rá!

(#638) olajbogyo válasza dh66e (#637) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Megpróbálom amit javasolsz köszi, van a sticken alapból valami filekezelő? Nem is néztem, mindjárt rálesek....... már ON-ra tettem ezeket.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#639) dh66e válasza olajbogyo (#638) üzenetére


dh66e
veterán

Szerintem nincs szóval azt neked kell telepíteni.
ES File Explorert szerettem anno,de mióta fizetős lett nem használom.

(#640) olajbogyo válasza dh66e (#639) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszönök, minden segítséget valamennyiőtöknek!
Feltettem az adbLink-el magamnak(Aki, ezt a szuper kis progit kitalálta, annak áldassék a neve, ahogyan mondani szokás.) a Kodi-t, firefox-ot, és az X-plore fájlkezelőt(ezt használom régóta fájlok mozgatására LAN-on keresztül is. Jó mert mindent a NAS-ra töltök )
Nekem más egyelőre nem is kell, majd belakás után kiderül mi kellhet még.
Így aztán okafogyottá vált a bankkártyám körüli herce-hurca.
:R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#641) dh66e válasza olajbogyo (#640) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor hajrá, használd sokáig! :K

(#642) chef89 válasza tomigonzo (#626) üzenetére


chef89
csendes tag

Jól, állítólag, de még nem én teszteltem sajnos :) Meglévő tagok tudnak meghívni időközönként. Most nem lehet meghívókat küldeni, meg nincs is mit nézni :D :(

(#643) kmarci25


kmarci25
veterán

Tegnap megérkezett a 4k firetv stick. Beüzemeltem, beállítottam, minden működik, csak még szoknom kell. Netflix fennvan, HBO Go-t sikerült feltennem, kodi-t szintén. Van még valami okosság, ami hasznos lehet? Pl. hogy inulás után azonnal a saját appjaimhoz tegyen kezdőképernyőként? A prime mennyire lokalizált (ha jól tudom eléggé semennyire)?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#644) Gijon válasza kmarci25 (#643) üzenetére


Gijon
senior tag

Ha zene is játszik, akkor spotify, tidal, + Apple TV+, emby, plex, ha van hozzá szerver, NAS, esetleg MrMC -abban van alapból az emby és a plex kliens + van Hue AmbiLight lehetőség.

(#645) kmarci25 válasza Gijon (#644) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! Spoti fenn van már (elfelejtettem írni). A NAS-t kodiból tervezem elérni samba-n (régi NAS, nincs már hozzá se support, se program, de jó ez így). Kezdőképernyő módosítás működik valahogy?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#646) tomigonzo válasza kmarci25 (#645) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nem nagyon leheta menut valtoztatni, majd hozzaszoksz, a hasznalt appokat ugyis berakja az eso sorba, szoval ennyi,

(#647) ttamas


ttamas
tag

Freeflixet próbálta vki, van benne használható magyar csatorna ?

[link]

(#648) tomigonzo válasza ttamas (#647) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

raneztem ismet (par eve mar probaltam szerintem), egy mukodo csatornat nem talaltam benne, nem, hogy magyart

(#649) cs3cs válasza dh66e (#603) üzenetére


cs3cs
csendes tag

Hello. Te melyik programmal tetted fel a stickre? Én ha downloaderrel letöltöm a de az nem engedi elindítani nekem a telepítést... egyik verziónál sem amit leszedek pedig be van állítva a sticken a külső app telepítés is. :/

[ Szerkesztve ]

(#650) dh66e válasza cs3cs (#649) üzenetére


dh66e
veterán

Aptoide TV,de olvass vissza van más lehetőség is nemrég linkelte kolléga.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.