Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) racing74


racing74
csendes tag

Sziasztok!
Azt esetleg meg tudná mondani valaki, hogy milyen kontrollert érdemes hozzá venni?(játékhoz - 4K )
Köszönöm!

(#752) gdsantos87 válasza azbest (#750) üzenetére


gdsantos87
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!
Az "ORIS" által a tyniuploadra feltöltött verzió nekem ugyanúgy nem telepíthető "pharse error" miatt.
Jelenleg kodin fut.
Megpróbálok még olyan HBO GO-s appokat keresni (APTOIDE-on és APKMIRROR-on), amelyeknek minimum követelménye az 5.1-es LOLLIPOP rendszer.
Köszönöm még egyszer a válaszodat!
Ha valakinek van egyéb ötlete, azt szívesen veszem! ;)

(#753) kmarci25 válasza gdsantos87 (#752) üzenetére


kmarci25
veterán

Vagy maradj a kodis változatnál, az legalább vált frekvenciát. Az app nem. Én 75%-ban kodiban használom az HBO Go-t, a maradék 25% a natív app.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#754) chros


chros
őstag

Hasznal valaki VPN-t Fire stick 4k-n? Birja a hardver?

(#755) gdsantos87 válasza kmarci25 (#753) üzenetére


gdsantos87
csendes tag

HBO GO aktuális helyzet (és esetleg segítség másoknak):

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Gijon fórumtárs által leírt adblink programmal egyből sikerült feltennem a "tyniupload-os" HBO GO appot.
Az alkalmazás szépen működik is egészen a film/sorozat indításáig, ott viszont kidob 5.1-es hibával.
Erre más fórumon ezt találtam megoldásként lehet jó:
"Én a routeren az AdGuard DNS szervereit használtam, az blokkolta az HBO DRM szerverét. Miután átállítottam a Google DNS szervereire (8.8.8.8 és 4.4.4.4) egyből ment."

Valaki találkozott már ezzel az 5.1-es hibával? Illetve van olyan, aki ezt esetleg meg is tudta oldani? :D

Köszönöm mégegyszer mindannyiótok segítséget! :)

(#756) azbest válasza gdsantos87 (#755) üzenetére


azbest
félisten

az app play store értékeléseinél sok panasz volt. És úgy emlékszem máskor is felmerült, hogy valami ad blocker vagy hasonló megoldás borítja fel a lejátszást. Szóval ahogy te is találtad, úgy kell beállítani a hálózatot, hogy ne barmolja szét a reklámblokkoló megoldás a kommunikációt a hbo go szerverei felé.

[ Szerkesztve ]

(#757) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok,

segítséget kérek. Mai nap beszereztem egy sticket. Amire nem tudok rájönni, hogy tudom a nyelvet kiválasztani egy media szerverről játszott videónál? Csak angolul hajlandó megmegszólalni. :( :R

[ Szerkesztve ]

(#758) dh66e válasza Gyufaaa (#757) üzenetére


dh66e
veterán

Milyen lejátszóprogramot használsz?

Ezt pedig Mindenkinek aki használta/használja!
20 millió Android-felhasználó adatait lopták el hackerek

[ Szerkesztve ]

(#759) Gyufaaa válasza dh66e (#758) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Beüzemeléskor az AirScreen nevű appot hozta fel. Ezen keresztül töltöm be a NAS tartalmát. :U

[ Szerkesztve ]

(#760) dh66e válasza Gyufaaa (#759) üzenetére


dh66e
veterán

Ja hogy nem lejátszó programot használsz hanem átküldöd a cuccot?

(#761) kmarci25 válasza Gyufaaa (#759) üzenetére


kmarci25
veterán

Telepítsd a kodit. Jobban jársz vele.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#762) Gyufaaa válasza dh66e (#760) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Igen. Van lejátszó program is amit ajánlani tudtok? Bocs, de még full "szűz" vagyok az eszköz használatában. :B

(#763) Gyufaaa válasza kmarci25 (#761) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Vissza kerestem. PC-n illetve hálózaton keresztül tudom megtenni a stickre a telepítést?

Bocs, belefértem volna a szerkesztési időbe...

[ Szerkesztve ]

(#764) kmarci25 válasza Gyufaaa (#763) üzenetére


kmarci25
veterán

Én a downloader nevű app-pal tettem fel. Gugli a barátod, kb. fél perc alatt kismillió leírást találsz hozzá.;)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#765) dh66e válasza Gyufaaa (#762) üzenetére


dh66e
veterán

Tedd fel a KODI-t ahogy Marci is írja. :K .

(#766) Gyufaaa válasza kmarci25 (#764) üzenetére


Gyufaaa
veterán

(#765) dh66e: köszi skacok mindkettőtöknek! Napokban ráeresztem magam :) :R

(#767) dh66e válasza Gyufaaa (#766) üzenetére


dh66e
veterán

Egy kis yt -os segítség.

(#768) chros válasza dh66e (#767) üzenetére


chros
őstag

Koszi a linket!
Mi az a No Limits verzio? Es melyik a jelenlegi Kodi vezrio, ami a video-ban van (18.5)? (Soha nem hasznaltam kodi-t eddig). Koszi

(#769) djnice válasza chros (#768) üzenetére


djnice
veterán

Innen le kell tölteni downloader-rel a 18.6-os apk-t és ennyi: [link]

(#770) Gyufaaa válasza dh66e (#767) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Köszi! :R

(#771) chros válasza djnice (#769) üzenetére


chros
őstag

Koszi, majd elszorakozok vele, ha vegre megerkezik a Ugreen ethernet adapter ... talan jovore :D
De mi az a No Limits verzio / extension / stb?

(#772) tomigonzo válasza chros (#771) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

a no limit egy moddolt kodi (sokan csinalnak ilyeneket, teljesen megszokott, ezekben a mvizualis megjelenes, menu egyebek at vannak irva, ill elore teltpitett addonok is szoktak benne lenni, -ezek a jotet lelkek az alabbi videoban meg ennyit sem tudtak megoldani, hogy a sajat butyuta adult addonjuk alapbol fel legyen telpitve), ne foglalkozz moddolt verziokkal, tiszta gyarit rakjal fel, amit linket djnice, me, kell ethernet adapter ahhoz hogy felrakd, es meg egy aprosag nem erdemes teletomni mindenfele szuperebbnel szuprebbaddonnokkal, ;) csak az a par bejaratott darab kell

(#773) kmarci25 válasza tomigonzo (#772) üzenetére


kmarci25
veterán

+1 ugyanígy gondolom. Alap kodi, netflix addon, hbo go addon (frekiváltás miatt), és kb ennyi, amit napi szinten használok.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#774) chros válasza tomigonzo (#772) üzenetére


chros
őstag

Koszi, felsorolnad azokat az addon-okat, amiket hasznalsz?

(#775) gzoll válasza chros (#774) üzenetére


gzoll
tag

MS Repo-ban ott van kb minden, ami hasznos Magyar kiegészítő, itt van egy kis útmutató hozzá

https://itcafe.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/index.html

Persze ebben mondjuk Netflix nem lesz, de HBO Go, RTL Most, Telenor MyTv, ilyenek vannal benne. :-)

(#776) kmarci25 válasza gzoll (#775) üzenetére


kmarci25
veterán

Itt a netflix addon kodihoz. Netflix topikban volt ebből összezördülés, úgyhogy inkább leírom: sem az HBO Go addon, sem a netflix addon nem hivatalos, tehát nem a szolgáltató által kiadott, jóváhagyott verzió. A használatuk nem tiltott.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#777) tomigonzo válasza chros (#774) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Exodus redux, kb az osszes online tartalom szolgaltato kinalata IS megtalalhato, sot, (filmek sorozatok, tv nincs benne), ajanlott kiegeszitok hozza, opensubtitles/feliratok.info, trakt.tv es egy debrid szolgaltatas (real debrid- egy havi ismert szolgatato dijaert fel eves eleres mindenhez is, top minosegben)

(#778) Gyufaaa válasza djnice (#769) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Leszedtem innen a 18.6-os verziót. Minden rendben megy is. Videókat NAS-ról hibátlanul viszi. Főleg ez volt nekem a lényeg. További kiegészítőt meglátom mire lesz szükség a jövőben. Köszi mindenkinek! :R

(#779) chros válasza gzoll (#775) üzenetére


chros
őstag

Koszi sracok az addon listat! Egyebkent magyar tartalom nem erdekel :)

(#780) chros válasza chros (#771) üzenetére


chros
őstag

No, vegre megjott az ethernet adapter, ez igy mar mindjart mas :)
Kisse kalandos volt, Amazon 100 mbit-es lett vegul (2 Ugreen-t nem sikerult megkapnom, az egyiknel masikat kuldott a fazon, a masik eltunt az eterben :) ).
Koszi mindenkinek a segitseget/javaslatokat!

> (#754) chros : "Hasznal valaki VPN-t Fire stick 4k-n? Birja a hardver?"

Birja :) AirVPN es Eddie kliens: csak az AppleTV+ ment a VPN-nel, bar nem vagyok meggyozodve, hogy kijott az USA szavszelesseg (legalabbis a beepitett OSD szerint nem nagyon ment 15000 fole a video bitrata). Majd megprobalom mashogy "lemerni".

A tobbi szolgaltato nem (Netflix-et mar nem is probaltam):
- Amazon: a fo menu termeszetesen muxik, de mikor streamelni akar, akkor mar nem
- Disney+: mar a fo menu sem jelenik meg, csak uzenet, hogy ebben a regioban nem elerheto, plusz ki is torolte a felhasznaloi adatokat :)

[ Szerkesztve ]

(#781) djnice válasza chros (#780) üzenetére


djnice
veterán

Nálam a Disney+ működik osztrák fiókkal vpn nélkül.

(#782) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Ha vennék valakinek egy TV Sticket, mindössze 2 dologra használná. Netflix és HBO GO tartalom fogyasztás (előfizetett fiókról megosztva a hozzáférést). Alapból ez a két stream szolgáltató elérhető ezen a sticken? Egy idős hölgyről van szó és se időm se kedve mókolni a kütyüvel. Nem kell se hálózati lejátszás, se semmilyen más média elérés. Most Google ChromeCast-et használ, de azon előbb az asztali gépen vagy a telefonon ki kell keresni a tartalmat, majd azt kiküldeni ami megintcsak kicsit macerás, főleg, hogy a TV előtt ülve nem meg se a beletekerés, se a megállítás. Ennek a kiváltására keresek valami megoldást. A TV-n sajnos elég régi már nem támogatott szoftver van és nincs rá se Netflix se HBO alkalmazás.

(#783) ttamas válasza Clemi (#782) üzenetére


ttamas
tag

Alapból nem érhető el csak a netflix. Ha nincs kedved és időd picit mókolni, engedd el.

(#784) Clemi válasza ttamas (#783) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi. elengedtem....

(#785) Sanyi.mTs válasza Clemi (#784) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A mókolás nálam 1 app letöltése volt, majd az hbo go app letöltése az elő app segítségével. Ennyit még ki lehet bírni.

(#786) tomigonzo válasza Clemi (#784) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

kba holgy egynapi bohockodosanak a 10det kell mokolni amig egyszer felpattintod ra az hbo go-t, netflix van, es eg es fold a kulonbseg egy chromecastolt megoldassal szemben.
kar ezt ilyen hamar elengedni ;)

(#787) chros


chros
őstag

Egy gyors kerdes, akinek ethernet adaptere van stick-el:
hogy tudunk manualisan beallitani IP-cimet/DNS-t? (Wifi-nel lattam ilyen lehetoseget, de LAN-nal nem)
Koszi

(#788) kmarci25 válasza tomigonzo (#786) üzenetére


kmarci25
veterán

És előny hogy egyszer kell megcsinálni, utána nem kell folyamatosan (1-6 havonta) hozzányúlni, megy utána beavatkozás nélkül is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#789) kmarci25 válasza chros (#787) üzenetére


kmarci25
veterán

Én ezt a routerben probálnám, MAC címhez adott IP.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#790) chros válasza kmarci25 (#789) üzenetére


chros
őstag

Koszi, de ez meg van mar a router-bol.
En masik DNS-t akarok hasznalni/hozzarendelni a fix MAC/IP-hez! (Majd kesobb leirom miert :) )
De ugy nez ki, ez is konfigolhato router-bol (openwrt).

Mar csak az a kerdes, fire stick-en hogyan latom az alapveto halozati beallitasokat (IPv4, IPv6, gateway, DNS, stb) ethernet kapcsolat eseten (hogy le lehessen ellenorizni a hozzarendelest).

[ Szerkesztve ]

(#791) chros válasza chros (#790) üzenetére


chros
őstag

Hulye vagyok :D Ott a bazi nagy "configure network" gomb is ...

> fire stick-en hogyan latom az alapveto halozati beallitasokat (IPv4, IPv6, gateway, DNS, stb)

"IP Tools" app segitsegevel.

[ Szerkesztve ]

(#792) berta1956


berta1956
csendes tag

Segitséget szeretnék kérni! Németországban a kinn dolgozó gyerekeim szeretnének magyar adásokat nézni, ehhez azt kérték, hogy az amazon sticket magyar Ip-cimu geprol, magyar amazonrol kell megvenni, hogy itt jol mukodjon . Ezt nem értem, én nem tudok magyar Amazonról. Hol vegyem meg, hogy magyar nyelvű adásokat tudjanak fogni? előre is köszi

(#793) dh66e válasza berta1956 (#792) üzenetére


dh66e
veterán

A sticknek semmi köze a magyar tv adásokhoz,tök mindegy hol veszik meg.
Digionline vagy my tv efi kell és akkor kodin keresztül
tudják nézni kint is.

(#794) berta1956 válasza dh66e (#793) üzenetére


berta1956
csendes tag

köszi

(#795) gzoll válasza berta1956 (#792) üzenetére


gzoll
tag

Én Németországban vagyok, és a Telenor MyTV appal nézem az otthoni csatornákat mindenféle egyéb dolog nélkül, előfizettem a telenornál, beléptem az appba, nézem. Megy KODI bővítménnyel is de amúgy a Telenor saját TV appja nagyon kényelmes és felhasználóbarát, jó a beépített műsorújság, minden.

(#796) Luissimo válasza berta1956 (#792) üzenetére


Luissimo
veterán

vegyék csak meg németben a sticket.
MédiaMarkt vagy Amazonon néha 30 juró körül kapható a 4k-s verzio.

(#797) berta1956


berta1956
csendes tag

köszönöm

(#798) A Professzor válasza Luissimo (#796) üzenetére


A Professzor
friss újonc

Én is ugyan így néztem eddig németből csak apple tv-én.. arra alapból van app. Viszont most megpróbáltam amazon stick-en is megcsinálni. Kodi rajta van már, azon belül pedig a mytv telenor is. Viszont amikor megakarom nyitni, azt írja jelentkezzek be. De nem ad semmi lehetőséget bejelentkezni... ilyenkor mivan? :W

(#799) gzoll válasza A Professzor (#798) üzenetére


gzoll
tag

A kiegészítő beállításainál kell bejelentkezni (bal oldalt Kiegészítők, aztán felül a Saját kiegészítők. letekerni, hogy Videó kiegészítők, kikeresed a MyTV kiegészítőt, megnyitod, és ott a beállításokban tudod beírni a felhasználónév jelszó párost)
Mondjuk a MyTV-hez én továbbra is reklámozom, hogy korábban itt valaki megosztotta az apk fájlt, de talán apk mirroron is fent van, én azt használom, és milliószor kényelmesebb, mint KODI-n (persze a KODI is jobb, mint a semmi)

(#800) Sanyi.mTs válasza gzoll (#799) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Tudsz linket adni?
Apkmirror-on nincs fent és itt a topikban sem találtam semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.