Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) djnice válasza venom8888 (#200) üzenetére


djnice
veterán

Kodi + Simple IPTV Client.

(#202) venom8888 válasza djnice (#201) üzenetére


venom8888
őstag

Ez mit jelent amit le irtal?:) Bocs,de 1 napja foglalkozok a dologgal,nem vagom a kifejezeseket.

(#203) ttamas válasza venom8888 (#200) üzenetére


ttamas
tag

Szerintem kodi pluginbe minden további nélkül

(#204) tomigonzo válasza ttamas (#203) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Kodi nevu media lejatszot kellene telepitened, annak van jo nehany nayon jo kiegeszitoje (addon) ezek kozul az egyik amit emlitettek a simple iptv, amivel iptv adasokat tudsz nezni,
planb, betallozod siman vlc be az ftv-n, (elso megoldas elegansabb), van meg par native app (onalloan mukodik iptv vel, nem szukseges kodi)

(#205) venom8888 válasza tomigonzo (#204) üzenetére


venom8888
őstag

Tehat ha veszek Amazon firestick-et 2. Gen azzal a kapott linket ,beillesztve az iptv app-ba elinditom es mindek ok?

(#206) tomigonzo válasza venom8888 (#205) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

minden valoszinuseg szerint igen, de ahogy lentebb is irtuk meg van ennek is a kovetelmenye (lasd leirt appok, es megoldasi lehetosegek)
de alapesetben megoldhato

maganvelemeny: szerintem szand ra a 4k stickre a kulonbozetet (nem a 4k miatt, ha esetleg azt nem tudnad kihasznalni), a mukodesi sebessege-felhasznaloi elmeny sokkal jobb. (vegig probaltam az elmult evekben az osszes stciket, boxot)

(#207) ttamas válasza tomigonzo (#206) üzenetére


ttamas
tag

régebbi stickek kerülendők, normál ftv2 még jó lehet.
Stckből érdemes megvenni a 4khdrt(legújabb), esetleg az egyel ezelőttit.

(#208) venom8888


venom8888
őstag

De anyi penzert mar kspsz igen komoly,millio gombal ellátott android boxot is. Nem tudnak tobbet azok inkabb már a legujabb stick tol?

(#209) tomigonzo válasza venom8888 (#208) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

a millio gomb a problema forrasa altalaban :)))))) (minek???)

az ftv rendszere android alapokon nyugszik, mindent (is) fel tudsz ra pattintani konnyeden, akar a gepedrol nem kell a taviranyitoval bohockodni, a hw-sw egyseges es ebbol fakadoan stabil mukodest (aka Apple Tv) eredmenyez, megannyi extraval (cec es digit audio kimenet, komoly hnagformatumok tamogatasa),
egyedul az amazon fomenujet kell elviselned,

persze mindenki azt valaszt amit akar, de ar ertek aranyban nem talalsz jobbat a piacon

(#210) venom8888 válasza tomigonzo (#209) üzenetére


venom8888
őstag

Jolvan, meg gyoztel. Es menyibe kerul az a 4K-s,mert az a legjobb. talaltam itt 20k ft ert ujat.

[ Szerkesztve ]

(#211) tomigonzo válasza venom8888 (#210) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

amazon.de -rol 60€, akciosan 40€ (ha nem surgos vadaszni kell),
az elozo verzio 30€
nemet/osztrak ismeros, vagy tovabbkuldo szolgaltatoval megoldhato szallitas (garancia el, minegy hol hasznalod),

(#212) ttamas válasza venom8888 (#210) üzenetére


ttamas
tag

Vedd meg 20kert, jelentősen olcsóbban csak akcióban lesz, de ahhoz meg kell külföldi ismerős is

(#213) venom8888 válasza ttamas (#212) üzenetére


venom8888
őstag

En itt angliaban nezem itt lakom.

(#214) ttamas válasza venom8888 (#213) üzenetére


ttamas
tag

3 hete volt akcióban 25 fontért, akkor vettem a másodikat, de az 50et is megéri.
Lan adaptert is érdemes megvenni hozzá, ebayről kicsi pénzért lehet venni nem amazonosat, fentebb van link hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#215) tomigonzo válasza venom8888 (#213) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

na akkor no para, no more question ;)

(de akkor hol talaltal te 20k ert??????)

[ Szerkesztve ]

(#216) venom8888 válasza ttamas (#214) üzenetére


venom8888
őstag

Az a lan adapter micsoda,minek kell az? Nem ertek hooza. En csak a kepeken latom hogy az amazont bedugod a hdmi csatlakozoba a tv-n es kesz.Linkelned megint,nem talaltam az elozmenyekben.

[ Szerkesztve ]

(#217) venom8888 válasza tomigonzo (#215) üzenetére


venom8888
őstag

At valtottam FT-ba a fontot.

(#218) tomigonzo válasza venom8888 (#217) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

de ha ott elsz minek valtod at???? :SSSSSSSSSSS

a lan csatlakozo nem feltetlenul szukseges, ha megfelelo wifi lefedettseg van otthon akkor tokeletesen mukodik nelkule is, magasabb minosegu kontenteknel esetleg szukseg lehet ra (4K filmek pl)

(#219) venom8888 válasza tomigonzo (#218) üzenetére


venom8888
őstag

Nektek valtottam at:) Meg sporoltam nektek azt az idot hogy kikeressetek az arfolyamot:)

Ah hogy neznek en 4k filmet, tv ben nem sugaroznak meg 4k filmeket. Se nincs 4k tv-m. AMugy meg a filmeket pc rol nyomom at TV-re es ott nezem.

[ Szerkesztve ]

(#220) tomigonzo válasza venom8888 (#219) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

erdemes lesz koruljarnod a kodi temakort, bar angliaban korultekintoen (ovatosan a szurkezonas megoldasokkal)!

ill ha ugyis ott elsz akkor ha raszanod vagy van mar akkor a prime az jol johet neked,

en sem 'otthon' lakom ;)

(#221) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

hát nagy nehezen felpakoltam a prime video appot a tvm-re, de nem nagyon szeret 1080p-be játszani csak a lehrosszabb minőségben. néha 480p kezd és 10 perc után felmegy 1080p-re, van hogy nem akar. Látszik netflix jobb

(#222) ttamas válasza Ernesto78 (#221) üzenetére


ttamas
tag

Sávszéleség probléma lehet. Wifi vagy lan a tv elérése ?

(#223) Ernesto78 válasza ttamas (#222) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

most wifin van, de sokáig LAN-on volt. Wifin jobban teljesít a TV. Steam link appot is használok, átküldöm a laptop képét, de soha nem akad a kép játék közben.

(#224) ttamas


ttamas
tag

Tv go és firetv: van vkinek friss tapasztalata? Hogyan telepíthető, esetleg vhol egyben fent annak a hozzávalók?

(#225) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

HBO GO native app letezik stickre valamilyen megoldassal vagy (plan b) kodi ala addon ?
(nem nekem kell, szuloknek erdes, en meg kuloldon vagyok)

koszi

(#226) ttamas válasza tomigonzo (#225) üzenetére


ttamas
tag

Igen, igen, olvass vissza, le van írva minden.

(#227) consono válasza ttamas (#226) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem csak a Kodiból megy, a patchelt apk működni látszik, de a filmek nálam nem indulnak el... Lehet, hogy az adblock dns miatt, amit használok, majd még tesztelek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#228) consono válasza consono (#227) üzenetére


consono
nagyúr

És igen :D Yeah, tényleg megy a HBO Go natívan is, csak ki kellett cserélnem a FireTV Stick Wifi beállításaiban a DNS-t (a Google DNS szervereivel tökéletesen működik).

"In God we trust. All others must bring data"

(#229) ttamas válasza consono (#228) üzenetére


ttamas
tag

Milyen adblockert használsz, nekem pihole- al ment az hbogo. Bár nálam a pi hole adja az ipt, és Google DNS van beallitva

[ Szerkesztve ]

(#230) consono válasza ttamas (#229) üzenetére


consono
nagyúr

Az AdGuard DNS-ei vannak beállítva a routerben (https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html), de érdekes módon a Kodi HBO Go EU addonja működött így is, mondjuk elég lassú volt a böngészés. Így azért kényelmesebb :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#231) tomigonzo válasza ttamas (#226) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

kosz, megoldva ;)
(remlett valami, de szerencsere egesz jol bovul a topik, nem volt kedvem vegig gorgetni)

(#232) tomigonzo válasza ttamas (#226) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

egyenlore hiaba probalom osszekotni paypallal (kulfoldi kartyat ugye nem fogad el), nem tudom aktivalni az elofiztest,

erre valmi otlet?

[ Szerkesztve ]

(#233) ttamas válasza tomigonzo (#232) üzenetére


ttamas
tag

Bankkártyat nem fogad el ?
Amúgy külföldön nem tudom megy e az hbogo

[ Szerkesztve ]

(#234) tomigonzo válasza ttamas (#233) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

kulfoldit nem, raadasul azt is leveszi a rendszer, hogy ha a paypal fiok nem magyarorszagrol lett nyitva (mert paypalos opcio is van egyebkent), mindezt magyar geprol/iprol sem

a regisztracio csak magyar iprol ment, de utanna az app hasznalhato, eddigi informacioim szerint

(#235) sutabence


sutabence
csendes tag

Másnak is fagy a stick a múlt pénteki update óta?

(#236) ttamas válasza sutabence (#235) üzenetére


ttamas
tag

nem vettem eszre, kodival használom.

(#237) tomigonzo válasza sutabence (#235) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

en sem tapasztaltam ket sticken is lefutott, bar talan kellett neki 2 ujrainditas,

(#238) sixaxis


sixaxis
csendes tag

Sziasztok,

Fire Tv 4K eszközt a távirányítót található gombbal ki lehet kapcsolni?
Vagy csak a beállításokban lehet alvó módba tenni? :F

(#239) tomigonzo válasza sixaxis (#238) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

a taviranyiton levo gombbal sem kapcsolod ki teljesen, azzal is kb sleep modba kerul, ha bealitod (es alkalmas ra) tv-d, hangrendszered,(CEC-HDMI vezerles) akkor egyutt tudod kezelni a stick-tv-hangrendszert a stick taviranyitojaval (limitalt funkciok, de a stick hasznalathoz eegendo, on/off, hangero, mute)

(#240) sixaxis válasza tomigonzo (#239) üzenetére


sixaxis
csendes tag

Köszönöm a választ.
A TV-vel nem volt összepárosítva az eszköz, azért nem működött a kikapcsolás a távirányítóval.

(#241) Rosep


Rosep
senior tag

Nektek működik a sima (nem 4K-s) sticken a kézileg telepített HBO GO?
Pár napja valami hibát ír állandóan.

(#242) dh66e válasza Rosep (#241) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam működik most néztem meg,bár mi inkább kodiból használjuk.

(#243) ttamas válasza Rosep (#241) üzenetére


ttamas
tag

Mi a hibauzenet? Máshol nem vagytok belepve túl sok helyen?

(#244) dh66e válasza ttamas (#243) üzenetére


dh66e
veterán

Jah még az okozhat gondot.Úgy tudom hogy csak egy hozzáférés van,nálunk legalábbis nem enged két eszközzön belépni.

(#245) oris


oris
aktív tag

Sziasztok, van-e esetleg valakinek feleslegessé vált fire tv stick(1.gen) távirányítója, vagy van-e ötlet, hogy honnan lehetne a legkedvezőbb áron beszerezni? (Sajnos az eredeti távirányító törökországban, egy szállodában felejtődött.)

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#246) tomigonzo válasza oris (#245) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

15$ ert talaltam amazonon, global szallitassal

https://www.amazon.com/Replacement-Remote-Stick-Available-Customers/dp/B01HOZRMJK/ref=pd_lpo_sbs_470_t_0?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=8Q9VB7YW1D22AE0W9Y3P

(#247) ttamas válasza oris (#245) üzenetére


ttamas
tag

Telefonos appal addig is tudod használni

(#248) oris válasza ttamas (#247) üzenetére


oris
aktív tag

(#247) ttamas Köszönöm, az appot próbáltam, de ég és föld...
(#246) tomigonzo Nekem már az újabb tipusú volt, vajon kompatibilis lesz az eszközömmel?
Ilyet hagytunk el:

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#249) dh66e válasza oris (#248) üzenetére


dh66e
veterán

Tv távirányítóval is tudjátok használni majdnem teljes funkciókkal amíg meg nem jön az új.Addig lemondasz a hangvezérlésről meg az egérről.

(#250) tomigonzo válasza oris (#248) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

akkor az nem elso generacios stick ;) (hanem masodik)
alin van 20 dolcsi

https://www.aliexpress.com/item/32842782034.html

(mondjuk ennyiert majdnem veszel uj sticket akciosan;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.