Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) morzseya válasza morzseya (#450) üzenetére


morzseya
csendes tag

Sikerült lefutni a szükséges köröket! Blokkolva volt a cucc. Legközelebbi indításkor frissített és kért Amazon logint is. Szóval király minden! Köszönöm a sok segítséget! Kellemes Ünnepeket! :)

(#452) dh66e válasza morzseya (#451) üzenetére


dh66e
veterán

Ezek szerint valóban van ilyen blokkolás amiről én nem tudtam hogy létezik ilyen esetekben.
Örülök hogy megoldódott és ilyen hamar. :C

(#453) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.

Érdeklődnék egy hd fire tv stick az androidos hbogo, netflix app-al kadencia helyes-e? Ugyan ez a kérdés a kodival kapcsolatban is.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#454) Gijon válasza Mezga Aladár (#453) üzenetére


Gijon
senior tag

Nem.., 60Hz a max..., a 4K stick tudja a kadencia helyes lejátszást kodival.ás azokkal az appokkal, amik támogatják. HBO Go és Netflix nem..., de szerintem az HBO minden platformon egységes.

(#455) Mezga Aladár válasza Gijon (#454) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#456) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

megoldva
:)

[ Szerkesztve ]

(#457) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.
Érdeklődnék normális hogy a főképernyőm csak a home, categories, settings lehetőség van? A doboza szerint fire tv stick gen 2 alexa.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#458) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#457) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ilyen formában kéne megjelennie a főképernyőnek:

[ Szerkesztve ]

(#459) Mezga Aladár válasza lsebestyen (#458) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ilyen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#460) dh66e válasza Mezga Aladár (#459) üzenetére


dh66e
veterán

Ez amerikai piacos ahogy nézem.....egy sw frissítést érdemes lenne keresned vagy gyári alapra visszaállítani.

(#461) Mezga Aladár válasza dh66e (#460) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A frissítés megvolt. Akkor próbálok egy resetet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#462) azbest válasza Mezga Aladár (#457) üzenetére


azbest
félisten

Milyen távirányító van hozzá?

Ha a legelső, akkor ez bizony basic edition, nem pedig alexás. Mondjuk ezt nem kell feltétlen bánni, mert itthon úgysem mennek a nem basic funkciók. Az egyébb appok meg ugyanúgy működnek rajta. A nem basic felületbe integált prime videós tartalma itthon nem működik, hanem alternatív módon lehet a magyar előfizetéssel használni. A basic meg itthon is megy alapból. A basic drágábban kapható, mint az alexás ráadásul. Hardverileg csak a távirányító különbözik a gen2 stick alexás és basic változat közt. Meg a szoftver.
Ha tényleg alexás és mégis basic felülettel megy, az igencsak érdekes, lehet hasznos is lenne nekünk itt kelet-európában. Nézd meg a settings környékén, hogy mit ír, milyen szoftver verzió van rajta.

Ez a kép egy basic reviewból van

dh66e nem hinném, hogy a basicen kívül másnak ilyen szűkített listás feülete lenne.

[ Szerkesztve ]

(#463) dh66e válasza azbest (#462) üzenetére


dh66e
veterán

Jogos,bezavart a gen2.....pedig tegnap csomgoltam el az enyémet,igaz rég nem használtam már. :W

Bocsi Mézga annyira hozzászoktam a Fire 4k-hoz nekem ez a második stick ezért néztem be a gen2-öt. :B

(#464) Mezga Aladár válasza azbest (#462) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Reset megvolt, nincs változás Kanadai amazonról érkezett Alexás a táv.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#465) azbest válasza Mezga Aladár (#464) üzenetére


azbest
félisten

A hivatalos amazon által árultakból az alexásat nem szállítják ide. Ha nem magyarországon vagy vagy csak random embertől vettél használt sticket, akkor más lehet a helyzet.

Egyébként a basic edition stick is működik az alexás, hangerőszabályozós távirányítóval. Külön is meg lehet venni hozzá. Viszont tudtommal a basic rendszerrel nem működik az alexa.

Ha basic editionod van, szerintem itthon azzal egyáltalán nem vagy hátrányban. Sőt. Azzal az integrált felületen is működhet a prime videó előfizetésed, ha lesz. Minden másban meg kb ugyanazt tudja.

Az alexás gen2 stickem up-to-date verziói ezek:

[ Szerkesztve ]

(#466) Mezga Aladár válasza azbest (#465) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Magánembertől jött. Amire kell netflix hbo go kodi. Ami furcsa volt a kodit nem tudtam rábírni, hogy az nfs müködjön. Szerintem a basic verzió.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#467) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Teljesen rendben müxik. A keresés ami nagyon hiányzik, nem is értem ezt milyen indokból spórolták le. :F Az alexa funkciónak hogy kellene működnie?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#468) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#467) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A dobozon levő sorozatszám megegyezik a készülékben olvashatóval, a dobozon feltüntetve az Alexa funkció. Akkor most ennek hogyan kellene működnie?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#469) azbest válasza Mezga Aladár (#467) üzenetére


azbest
félisten

a távon megnyomva a mikrofon gombot, attól függően épp hol jársz a felületen előjöhet az alexsza hallgatózós csíkja felül vagy az épp nyitott app várja a parancsot, ha támogatja. Youtube-on van csomó review, amiben ez látszik.

Tudsz egy fotót csinálni a settingsben az about részen ahogy én csináltam? A serial numbert érdemes lehet kitakarni.

Ahogy neten néztem kanada speciális hely lehet, mert úgy tűnik, hogy már kapni náluk alexás eszközöket is, de régebben nekik is csak basic volt. Kíváncsi lennék rá, hogy neked milyen verziót ír, főleg a home-ra.
A check for update majd esetleg frissítést is telepíthet, ha régebbi, mint az aktuális.

A hangerőszabályzó gombok működnek a távoddal? A régebben eladottakhoz még hangerő állítás nélkülit adtak és csak a megjelenítővel (tévé, projektor vagy külső hangrendszer) lehetett állítani a hangerőt, ami elég bosszantó időnként. Bár lehet most is csak cec-en át a tévét szabályozza. Nekem a hangerő nélküli távosnál például nem volt tévé típus választós lépés a beállításnál.

[ Szerkesztve ]

(#470) Mezga Aladár válasza azbest (#469) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A hangerőszabályzó működteti a tv funkcióit. Más eszköz nincs a hdmi csatlakoztatással. Minden frissítés megtörtént.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#471) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, tud ezen bárki "normálisan" mozizni VLC-vel DLNA-n keresztül?

Fire 4k stickem van, amazon prime kontentfogyasztásra tökéletes, de néha jó lenne az itthoni NAS-on lévő anyagot is lejátszani. Egyetlen dolog miatt érdekel: a TV beépített DLNA playere nem enged hangsávot / feliratot váltani, miközben VLC-vel ez gyerekjáték.

Ellenben van két óriási probléma a fire-s VLC-vel:

1. A lejátszás elkezd szaggatni pár másodperc múlva. Ez lehet csak wifi jelerősség probléma, és most nem is tudok jobb elhelyezést / repeatert kitalálni. Amazon 1080p anyagokat viszont simán viszi akadás nélkül.

2. Képarány. Hát ez egy vicc, nem tudom milyen random algoritmussal próbálja kirakni a képet, próbáltam több filmmel is több aspect ratio-t, de egyszerűen sose adja vissza az "original" képet. Általában egy belenagyított szart ad vissza. Egyedül a 4:3-as aránynál látnám az eredeti képanyagot, mivel ott lekicsinyíti olyan picire, hogy tényleg mindent látni. Csak ugye sok értelme nincs, alul-felül-oldalt fekete sávok... :)

(#472) Gijon válasza vzozo (#471) üzenetére


Gijon
senior tag

Miért VLC és miért DLNA-n? Kodi-t kellene felrakni, vagy MrMc-t SMB, vagy NFS megosztással. Esetleg Emby, vagy PLEX. Nem tudom milyen a NAS, de az SMB, vagy NFS file megosztást javaslom.

(#473) vzozo válasza Gijon (#472) üzenetére


vzozo
senior tag

Hát a VLC felment kb. fél perc alatt, bármiféle hekkelés nélkül, csak meg kellett "vennem" az amazon shopban.

Kodira vagy bármi másra ugyanez igaz? MrMc-ről még sose hallottam, annak utána kell olvasnom.

[ Szerkesztve ]

(#474) dh66e válasza vzozo (#473) üzenetére


dh66e
veterán

Kodit picit körülményesebb felrakni,de azon aztán csinálhatsz mindent.

(#475) ttamas válasza vzozo (#473) üzenetére


ttamas
tag

Mrmct hagyd, kodit surubben frissitik.
Kodit tokegyszeru
Felteszed a downloadert amazon appstorebol, elnavigalsz a kodi oldalra, es letoltod az androidos 32bites kodit, majd telepited.
Ismeretlen forrasokat engedelyezni kell setupban.

(#476) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

rendeltem a német amazonról egy fire tv 4k sticket.
1) beállítottam angolra a nyelvet, de sok helyen német szöveg van. miért? Át lehet ezt is állítani angolra?
2) ha "get free to download" app-ot akarok letölteni, akkor miért írja ki, hogy "Purchase Failure, Please check that your billing address and payment method are from a supported country/region"? Mit és hogy kéne állítanom? Mailboxde.com címére rendeltem (németbe, majd ők postázták nekem) és revoult kártyával fizettem.

(#477) Sanyi.mTs válasza Sanyi.mTs (#476) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

2) vagy váltsak magyar címre és magyar bankkártyára? de akkor az mondja, hogy nem vásárolhatok amazon.de-n vagy ez nem gond, majd visszaváltok, ha újra vásárolni akarok valamit?

(#478) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

vpn fájlt be lehet betölteni 4k sticken? hol?

#476 és #477
1) + 2) régiót átállítottam (magyar cím és magyar kártya), így már tudtam appokat letölteni. Majd pár nappal később a főképernyőn az ajánlók is átváltottak angolra.

(#479) ttamas válasza Sanyi.mTs (#478) üzenetére


ttamas
tag

Itt esetleg info ?
https://forum.xda-developers.com/fire-tv/help/install-openvpn-firetv-root-required-t3615785/amp/

Ja, rootolt ftv megy csak lehet

[ Szerkesztve ]

(#480) dh66e válasza Sanyi.mTs (#476) üzenetére


dh66e
veterán

Náalm angol minden a Menüben/Beállításokban. :F

(#481) Sanyi.mTs válasza dh66e (#480) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

azok nálam is angolul voltak. csak a home képernyőn az (film és app) ajánlások és az app kategóriák voltak németül. de a #478-as hsz-ban leírtam a megoldást. (az enyémet német amazonról rendeltem)

+ #479 ttamas
köszi, ránézek, de valószínűleg nem fogok rootolni.

[ Szerkesztve ]

(#482) dh66e válasza Sanyi.mTs (#481) üzenetére


dh66e
veterán

Jah bocsi azt átugrottam.
Nálam semmit nem kellett mókolni szintén német amazonról jött.

(#483) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Megkaptam a Fire Sticket...
Downloader fent van, Kodi.tv oldaláról melyik kodit kell letőltenem?
Keresővel itt nem találtam.
Köszönöm! :R

Közben elvileg meglett, Android - ARMV7A

[ Szerkesztve ]

(#484) dh66e válasza sepsi0 (#483) üzenetére


dh66e
veterán

18.5, droidra valót(32bit)

(#485) dh66e


dh66e
veterán

ES File Explorer fizetős lett???? :Y
Valaki tud ajánlani hasonló tudásút.

(#486) tomigonzo válasza dh66e (#485) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

lehet turkalni nem fizetos verziot, de en sem varialtam vele, ment fel a total commander (szvsz konnyebben is kezelheto ;)

(#487) dh66e válasza tomigonzo (#486) üzenetére


dh66e
veterán

Azt próbáltam,de nem látta a hálózati meghajatókat csak a fire tv cuccait. :F

(#488) dbocskai


dbocskai
tag

Valaki használ aktívan Tv go-t vagy Horizon go-t a firesticken? Láttam volt róla szó.
Az első stickemen ment is, viszont az első újraindítás brickelte a sticket a google services miatt (ezt ugye fel kell tenni a Tv go-hoz). Elvileg pedig az ajánlott legfrisebb android tv-s servicest tettem fel rá.

(#489) tomigonzo válasza dh66e (#487) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

csak egy usb sticket dugtam ra hirtelen azzal tudott dolgozni rendesen, halozatban meg nem probaltam,

(#490) Lall válasza dbocskai (#488) üzenetére


Lall
veterán

Én Horizon Go-t néha. Megy rendesen, de nem emlékszem, hogy kellett volna hozzá Google services frissítés. Viszont légegér kell hozzá, hogy normálisan tudd használni az androidra tervezett álló mód miatt.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#491) dbocskai válasza Lall (#490) üzenetére


dbocskai
tag

Igen horizonhoz nem kell a google, csak a tvgohoz. Viszont horizont feltettem és nem tudtam továbbverekedni magam a login képernyőről.

(#492) Lall válasza dbocskai (#491) üzenetére


Lall
veterán

Ahhoz kell a légegér, mert alapból álló módban van. Nem firetv-re tervezték.

A légegérre keress rá itt a topikban. Más apphoz is hasznos.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#493) dizajn


dizajn
csendes tag

Sziasztok!

Nem lehet valahogy mégis rábírni, hogy müködjön a Chromecast Built-in rendszerprogram?

(#494) azbest válasza dizajn (#493) üzenetére


azbest
félisten

Nem.
Youtube-ot lehet kiküldeni youtube tévés eszközökre. A fire tv stick -re is ki lehet küldeni youtube-ot, ha van rajta youtube app. A mi box topicban leírtam, hogy mi a különbség a chromecast és a youtube tv -re küldés között: [link]
Az is szerepel benne, hogyan kell beállítani, hogy a telefon youtube appjából a youtube tévés eszközre (például fire tv stick, a mi box helyett) küldhessünk tartalmat.

Asztal megosztás megjelenítésére is képes lehet a firetv stick. Csak nem chromecast, hanem miracast módja van. Például a karikás gomb hosszú nyomására előjövő gyorsmenüben is szerepel display mirroring. Azt bekapcsolva, windows alatt vezeték nélküli kijelzőre keresve működhet a képernyőtükrözés. Win10 újabb változatainál kavartak ezzel, így nem biztos, hogy most is működik, annak ellenére, hogy megtalálja a firetv sticket, de nem biztos, hogy sikeres a kiküldés. Némelyik androidos telefon is támogat képernyőtükrözést, de újabban ezt a funkciót a gyártók le szokták tiltani sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#495) dizajn


dizajn
csendes tag

A youtube-os küldést vágom. Köszi a választ!

(#496) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

mivel még én is csak hetek óta használom, érdekelne, hogy távolról elérhető vagy menedzselhető a 4k stick? anyóséknak is beszereznék egyet, de ők nagyon műszaki analfabéták és ha gondjuk lenne, akkor jó lenne a távoli elérés lehetősége.

(#497) Gozarak


Gozarak
csendes tag

Sziasztok!

Ma jött meg a 2. generációs alexás fire stick (nem 4k! csak uhd) és sehogy se tudom beszerezni hozzá az HBO GO-t. A saját appok között van egy HBO de ott nem enged továbblépni addig amíg az Amazon prime videosnál nem fizetek elő 15 USD / hóért. Hogy tudom ráapplikálni az HBO GO-t? (Gyakorlatilag ezért vettem az eszközt)

(#498) lsebestyen válasza Gozarak (#497) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem értem pontosan melyik sticked van "(nem 4k! csak uhd)" . :F Mindenesetre ezt a linket próbáld meg. Visszakeresel a topikban van pár tipp, hogyan érdemes felrakni.

(#499) Gozarak válasza lsebestyen (#498) üzenetére


Gozarak
csendes tag

Köszi! Amúgy bocsi elírtam full hd-ra gondoltam

(#500) Gozarak


Gozarak
csendes tag

No. Downloaderrel leszedtem a Linkeden található fájlt. Próbáltam felrakni de Parse Error. Próbáltam file Exploreren belül megnyitni de ugyan ez volt a gond. A rendszer verziószáma 5. . .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.