Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Rosep válasza ttamas (#300) üzenetére


Rosep
senior tag

De ez 4K-s stick, nem? Az enyémen 5.1.1. FW van.

(#302) ttamas válasza Rosep (#301) üzenetére


ttamas
tag

4k hdr, ami tavaly jött ki, a 2 évvel ezelőtti is 4k klpes volt már. De szerintem hbogo max full hdba megy, ezért elég neki a legelső ftv is, csak ehhez mér másik verzió kell, amiből ki van véve az Android verzió ellenőrzés.

(#303) Akosman


Akosman
aktív tag

Sziasztok! Mik a tapasztalatok a 4k stickel kapcsolatban? Érdemes rá beruházni,vagy inkább roku 4k stickbe gondolkozzam?

(#304) ttamas válasza Akosman (#303) üzenetére


ttamas
tag

rokurol nincs tapasztalat, ftv hibatlan, 4 éve használom az összes generációt, számomra nem kérdés, hogy ftv

[ Szerkesztve ]

(#305) Akosman válasza ttamas (#304) üzenetére


Akosman
aktív tag

Köszönöm szépen az infót!

(#306) Rosep válasza ttamas (#302) üzenetére


Rosep
senior tag

Na akkor pont ott vagyunk ahonnan elindultunk.

Szóval akkor NEM 4K-s stickre mi a legfrisebb HBO GO verzió tudja valaki?

(#307) ttamas válasza Rosep (#306) üzenetére


ttamas
tag

Ftvre hivatalosan nincs hbogo itthon. Olvass vissza a forumban, linkeltek azt az apkt, ami felment régebbi ftvre, és jól is működött. Itt ahogy én észrevettem, jelentős differencia nincs a verziók között működés szempontjából.

(#308) Gijon válasza Rosep (#306) üzenetére


Gijon
senior tag

Ha picit visszaolvasol, vagy keresőt használod, akkor megtaláltad volna. [link] itt van (hozzászólásban) ami műlödik, de tutira nem a legfrissebb, ami szerintem lényegtelen..

[ Szerkesztve ]

(#309) Rosep válasza Gijon (#308) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen ez van fent, de valami szarakodik. Gondoltam biztos van újabb.

(#310) dh66e válasza Rosep (#309) üzenetére


dh66e
veterán

HBO nálunk is szenved sima sticken.

(#311) ttamas válasza dh66e (#310) üzenetére


ttamas
tag

Régebbi stickek felejtősek, a dobozok erősebbek voltak. 4k stickből nekem volt wifi problémás, lan adapterrel használtam

(#312) Gijon válasza Rosep (#309) üzenetére


Gijon
senior tag

Nem tudom, nálunk működik rendesen.., tegnap szinte egész nap ment a gyerekeknél. Gyengébb net esetén volt, hogy kidobott, azaz lefagyott, de az meg nem hazai környezetben volt.

(#313) dh66e válasza ttamas (#311) üzenetére


dh66e
veterán

Egyszer ilyen egyszer olyan, ma ötödik nekifutásra tudott párom megnézni egy sorozatrészt.Korábban azt a sticket én használtam semmi gondom nem volt vele HBO Go-nál most már a 4k sticket használom mert sokkal jobb.Kizárólag wifin..

(#314) tomigonzo válasza Akosman (#303) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ROKUban azert ne gondolkozz szerintem, mert arra kb semmit sem lehet felrakni, a FTV ha korlatosan is (nincs google play) de alapjaiban egy android rendszer, viszonylag konnyen mokolhato, rokura nem raksz se kodit-t se semmi mast,

(#315) tomigonzo válasza dh66e (#310) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

anyamnal 4k sticken gond nelkul megy mar joideje, hugom elozo verzios stickjere ma raktuk fel az alabb linkelt HBO GO verziot, egyenlore tokeletesen mukodik

(#316) Akosman válasza tomigonzo (#314) üzenetére


Akosman
aktív tag

Nekem igazából azért kellene valamelyik kütyü a kettő közül,mert az apple tv+ szeretném nézni rajta. Jóval olcsóbb mintha egy apple tv 4k készüléket vennék,csak a stabilitása érdekelne,melyik stabilabb. Ugye mindkettő wifin kapja a jelet. Láttam a Roku 5G és MIMO wireless-re képes,viszont ennél nem láttam,ez a stick is tudja e.

(#317) Akosman válasza Akosman (#316) üzenetére


Akosman
aktív tag

Közbe megtaláltam,hogy ez is MIMO wi-fis.😊

(#318) Lall válasza Akosman (#316) üzenetére


Lall
veterán

Nekem Fire 4K van, WiFi-vel elég távol a routertől + falak és hasít. Apple TV-t épp tegnap üzemeltem be rajta.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#319) Akosman válasza Lall (#318) üzenetére


Akosman
aktív tag

Szuper! Köszönöm az infót! 😊

(#320) djpundro válasza oris (#174) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nincsen uj verzio? Nalam Kiirja hogy lejatszasi hiba 5.1

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#321) ttamas válasza djpundro (#320) üzenetére


ttamas
tag

Tiednek mi a verzioszama ?

(#322) djpundro válasza ttamas (#321) üzenetére


djpundro
aktív tag

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#323) dh66e válasza djpundro (#320) üzenetére


dh66e
veterán

Használd a kodiban az HBO go kiegészítőt az stabilan működik.

(#324) djpundro válasza dh66e (#323) üzenetére


djpundro
aktív tag

Pontosan hogyan keressem? Es playstoren Ami kodi van?

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#325) dh66e válasza djpundro (#324) üzenetére


dh66e
veterán

Kodi oldaláról szedd le inkább én mindig azt teszem,de lehet jó a play store-os is.18.-as kodi a minimum amit le kell szedned alatta nem fog működni.
Aztán gyere át ide.

[ Szerkesztve ]

(#326) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Sziasztok!

Ez [link] és ez [link] akkor gyakorlatilag ugyanaz a termék, a legújabb, nem 4K-s stick?

Előre is köszi!

(#327) ttamas válasza alexandrosz (#326) üzenetére


ttamas
tag

Nem ugyanaz, a masodik szerintem kamu, legalabbis 12kert. Amazono 60euro.
Az elso link vmi regebbi típus.
Bár ahogy nézem, másodikon a fotó az a 4k hdr változaté, de 2 gen sticket adnak a leírás szerint. Erről nincs tapasztalatom

(#328) alexandrosz válasza ttamas (#327) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Köszi!
:) Na igen, simát ígér és a cikkszám szerint is az, nekem az kellene.
Az első link, a Magyarországra is szállítható "Basic" típus. Akkor ez nem is 2 gen? Speckók szerint AKÁR lehetne.
Kicsit zavaros ez.

(#329) ttamas válasza alexandrosz (#328) üzenetére


ttamas
tag

A 2. Generacional hoztak be a sticket, borzalmas gyenge volt, ha ebbol veszel csak dobozt vegyel, ami azota is a legerosebb hwben. A 4gen a dedikalt chip miatt jo, mert mar gyengebb a proci mint a 2.gene, de hwbol tamogat minden video dekodolast, amire szukseg van

(#330) alexandrosz válasza ttamas (#329) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Szia!

Köszi a választ. Hogy elkerülhető legyen a félreértés, tudsz egy linket adni hozzá?
Boxot úgy látom, már nem árulnak, stick van, sima és 4K (Magyarországra nem szállít) és sima "Basic" (Magyarországra IS szállít). Az is érdekelne, hogy a sima és a "basic" ugyanaz-e?
A kérdésem persze legfőképpen arra vonatkozna, hogy mit kell vennem, ha az Amazon Fire mellett döntök?
Sorry, picit még nem látok tisztán az ügyben :)

[ Szerkesztve ]

(#331) alexandrosz válasza alexandrosz (#330) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Még annyit látok, hogy a "Basic" és a sima, nem 4K-s közt az is különbség, hogy nem egyforma a távvezérlőjük, a Basic-é nem hangvezérléses.

[ Szerkesztve ]

(#332) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Találtam egy jó kis összehasonlító táblázatot. Ennek alapján kérdezem:
- Az amazon.de-n árult "Basic" akkor igazából egy gen 2, sima távval, s nyilván némi szoftveres szűkítéssel?
- Érdemes a gen 2-őt venni, ha csak sima HD kell, vagy zavarni fog a lassúsága és vegyem a 4K-t?

(#333) lsebestyen válasza alexandrosz (#332) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem gen2 stickem van, egyedül azzal volt eddig problémám, hogy android 5 alapokon van rajta az OS, és szerintem nem is fogják már frissíteni.

(#334) ttamas válasza alexandrosz (#332) üzenetére


ttamas
tag

En csak a legujabbat veszem a családnak. A távon nagyon jó a hangerő szabályzó és a power gomb, ha atv támogatja akkir nem is kel másik távirányító a filmezéshez.

(#335) Akosman válasza alexandrosz (#332) üzenetére


Akosman
aktív tag

link
Innen is megtudod rendelni, vagy ha Bp vagy,személyesen is megtudod venni az üzletbe.

(#336) tomigonzo válasza alexandrosz (#332) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

szerintem csak a 4k verziot erdemes megvenni, (ha lenne meg 2gen box akkor azt, sajnos az enyemet kinyirta egy villam;s)
2gen sticket en sem ajanlok, nagyon lassu lesz, (meg abbol azert akadt wifi gonddal is nem keves, en is 2v3 db csereltettem)

megtudod oldani a mo-ra kuldest a mailboxde.com -on keresztul ;)

(#337) Akosman


Akosman
aktív tag

Sziasztok! Amazon 4k stick-en elérhető a disney+ applikáció?

(#338) ttamas válasza Akosman (#337) üzenetére


ttamas
tag

lehet hogy elérhető de európában egyelőre csak Hollandiában fut

(#339) azbest


azbest
félisten

Látom régebben valaki már érdeklődött, hogy az alexás stickekkel vajon itthon lehet-e nézni a primevideót.

A gen2 stickemmel tudom használni, egy véletlen folytán észrevettem, hogy a basic-en futó app rajta van az alexáson is, csak rejtve, más felületet indítva alapból. A véletlen pedig az volt, hogy egyszer egy német amazon előfizetés trial kipróbálásakor átváltott németre a régióm és akkor magától előugrott az indítóikonja. Részletesen leírtam ezt xda-n is. [link]

Legutóbb valaki írta, hogy régióváltás után jött neki elő, addig nem akarta megtalálni. Szóval lehet nem mindegy, hogy milyen régión volt a stick korábban.

Nálam, akár a stick gyári visszaállítása után is megvan az app. Be kell kapcsolni a debuggolást:
settings -> my fire tv -> developer options -> adb debugging: on

utána adb segédprogramokkal rendelkező gépről hálózaton át el lehet érni. Linux alól nekem a legegyszerűbb, de win alá is biztosan telepíthető.

Először rá kell kapcsolódni:
adb connect firetv-ip-címe

utána lekérni az app apk fájljának útvonalát a sticken:
adb shell pm path com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv
Ez nálam, ha már települt updatelt verzió (4.7.21 az aktuális)
package:/data/app/com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-1/base.apk
vagy ha már futtattam reinstallt, akkor
package:/data/app/com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-2/base.apk
Reset utáni, renszer appként (4.7.19-es)
/system/priv-app/com.amazon.amazonvideo.livingroom

A dumpsys parancs egyéb extra infókat is kiír, az updatelt és a rendszer app adatait
adb shell dumpsys package com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv

Lényegében csak az eleve rajta lévő apk-t kell lementeni, a korábbi parancsból kapott útvonallal:
adb pull /data/app/com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-1/base.apk com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-4.7.21.apk

Aztán reinstall kapcsolóval visszatenni, és akkor megjelenik a másodlagos parancsikon is a felületen:
adb install -r com.amazon.amazonvideo.livingroom.firetv-4.7.21.apk

Időnként, főleg ha jön valami frissítés, akkor eltűnik az ikon és meg kell ismételni. 4k sticken nem próbáltam még, de nem tűnik esélytelennek a dolog.

Sima, csak első körös régiókban működő app ikonja

A nálunk is működő ikonnal, a primevideós előfizetéssel itthon is működő mód:

Meglehetősen vicces kedvükben lehettek az előnézeti kép készítői a kiválasztott filmek címei kapcsán. Talán normál esetben ez az ikon akkor ugrana elő, ha például egy német eljön kelet-európába és a szolgáltatás roaming szabályok miatt itt is kéne tudja használni a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#340) Gijon válasza azbest (#339) üzenetére


Gijon
senior tag

"Szóval lehet nem mindegy, hogy milyen régión volt a stick korábban" De nem ám! :) Pl. a Philips Smart TV Voice Control-t csak uk. régióval engedi telepíteni, azaz csak így működik az Echo Dot Alexával, de a MrMC-t is csak coins-al tudtam megvenni. Bankkártyával nem engedte kifizetni nem megfelelő régióra hivatkozva, de kártyával tudtam venni coins-t, így már meg tudtam venni. A primevideó nekem is akkor jött elő, mikor elindítottam a próbahónapot.

(#341) azbest válasza Gijon (#340) üzenetére


azbest
félisten

Hogy csak bizonyos régióban enged valamit azt értem. Viszont magyar régióra visszaváltva is megmarad, gyakorlatilag kiirthatatlanul nekem a primevodeo app. Csak alapból az első körös régiós ikonú látszik csak, reinstallal jön elő a másik. Direkt ellenőriztem megint amazon.com alatt, hogy a régióm hungary :)

[ Szerkesztve ]

(#342) ttamas válasza Gijon (#340) üzenetére


ttamas
tag

Mrmct engedte hungary regioval megvenni, de a kodi 1000x jobb, kidobott penz volt.

(#343) kresz2


kresz2
tag

Jó reggelt mindenkinek!
Az USA-ból származó 4k modell ugyanúgy múködik nálunk, mint a többi?
Lehet banális kérdés, de minden választ előre is köszönök.

(#344) ttamas válasza kresz2 (#343) üzenetére


ttamas
tag

Az elso gen működött, szerintem igen.

(#345) kresz2 válasza ttamas (#344) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm a választ.
Az amazon.com azt írja,hogy külföldön nem működik.

(#346) ttamas válasza kresz2 (#345) üzenetére


ttamas
tag

A geo lockos programok nem fognak menni, a tobbi szerintem igen.

(#347) kresz2 válasza ttamas (#346) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm a választ még egyszer.
Engem ezek érdekelnének:hbo go,netflix,apple tv,és a kodi.
Gondolom akkor ezek közül nem menne minden.

(#348) ttamas válasza kresz2 (#347) üzenetére


ttamas
tag

Ezek mind elérhetők itthon, ftvről is, menniük kell. Nem hiszem, hogy a bázis android más lenne az eu és a usa verzióban.

(#349) azbest válasza kresz2 (#347) üzenetére


azbest
félisten

Nekem németektől vett gen2 stick van. Az alexa távirányítósakat nem árulják másodrendű régiókban. A felületbe integrálódott amazon video lejátszás nem megy itthon magyar accounttal. Minden más nekem ettől függetlennek tűnt. A magyar primevideo előfizetéshez nekem sikerült elővarázsolni gen2-re a másodrendű régiós, basic sticken lévő appot is, nemrég írtam róla kommentet.

A netflix megy mindenütt, nem finnyás.

firetv-re hivatalosan nincs hbo go és kodi. A firetv 4k -ra azt írták a többiek, hogy a play store-ból való androidtv apk-t side loadolva megy. A gen2 stickre moddolt apk megy, mert 6os androidot adtak meg minimumnak, de 5ös van a gen2 sticken.
A kodi apk-ból telepítve tökéletesen megy. Ehhez amúgy van nem hivatalos hbo go addon is, az is megy. Hbo go alatt a magyar/európai verziót értem, nem az amerikait, mert ezek egymástól független cégek.

apple tv app simán megjelent a gen2 stickemen, miután a webes amazonon kiválasztottam telepítésre, gondolom a stick store-jában is megjelenik.

Szóval szerintem minimális macerával kb minden működhet. Sőt, már hivatalos youtube app is van rajtuk. Nekem van hbo go, netflix, primevideo, youtube premium (originals) előfizetésem is. Az apple tv szolgáltatást még nem próbáltam, nem enged belépni a nyomi rendszerük :D

[ Szerkesztve ]

(#350) kresz2 válasza azbest (#349) üzenetére


kresz2
tag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.