Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) SzaboZE válasza AiRLAC (#1850) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csináltam ott fiókot, pontosabban a com-os fiókommal ott is be tudok lépni, de hogy tudom beregisztrálni? Odáig nem jut el a stick, hogy aktiváljam, mert előtte kezdi az updatet.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1852) kmarci25 válasza SzaboZE (#1851) üzenetére


kmarci25
veterán

Sztem írj az ügyfélszolgálatnak, hogy mi a helyzet. Max kiderül, hogy valami gáz van az eszközzel, de így legalább tudni fogod, hogy mi a helyzet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1853) AiRLAC válasza SzaboZE (#1851) üzenetére


AiRLAC
addikt

https://www.amazon.de/hz/mycd/digital-console/alldevices

Itt bent van a listában?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1854) tomigonzo válasza AiRLAC (#1853) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

amazon account kezelese kisse erdekes es kaoszos, en is ugyan azt az emailt hasznalom/tam .com-on es .de-n, az eszkozoket a nemet oldalrol vasarolom, da amikor hozzakotom az accountomhoz az amerikaihoz koti (ugyan az az email cim), szoval ha ket account is van egy email cimmel akkor nezze meg a com-os oldalakon is az eszkozoket,

[ Szerkesztve ]

(#1855) azbest válasza tomigonzo (#1854) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól emlékszem a saját ország régió beállítás miatt. A másodrendű országoknak nincs saját országú oldaluk, hanem a .com -on lehet kezelni őket. Ha magyar a régióm, akkor azt hiszem a comon van. Ha német címmel német régióra váltok, akkor tudhatom átmozgatni másik régióba az eszközt is.

(#1856) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

igen, ugy emlekszem ez a pontos magyarazat ra :C

(#1857) SzaboZE válasza tomigonzo (#1854) üzenetére


SzaboZE
addikt

Megnéztem mindkét oldalt, egyiken sem látszik az eszközök között. Pedig 2-3 hónapig használtam probléma nélkül az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1858) SzaboZE válasza kmarci25 (#1852) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem lehet írni. Az amzon.com-on volt chat, onnan irányítottak az amazon.de-re. Ott csak telefonos ügyfélszolgálatot hoz fel angolul.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1859) kmarci25 válasza SzaboZE (#1858) üzenetére


kmarci25
veterán

Applikációból (Amazon Shopping) szerintem lehet. Menüből Customer Service, Kindel, Fire or Alexa device, Fire TV. Ott mondjuk a Device Set-up/Registration, onnan valamelyik menüpont és mindegyiknek a végén ott az I need more help, onnan lehet nekik írni. És az app-ba pedig a .de-s regisztrációddal lépj be.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1860) gzoll válasza SzaboZE (#1858) üzenetére


gzoll
tag

Én Németországban használom az amazon.de oldalt és mindig elérhető az ügyfélszolgálat angolul is. Az amazon.de oldalon lehet fent nyelvet váltani

(#1861) SzaboZE válasza gzoll (#1860) üzenetére


SzaboZE
addikt

Végül felhívtam őket (pontosabbn ők hívtak vissza). Az van, amit mondtok, hogy másik userhez van kötve a gyáriszáma. Kell egy deregistering - registering folyamat hozzá. Mivel az előző tulajt nem érem el, ezért nem fogok tudni vele zöldágra vergődni, az meg nem derült ki, hogy miként fognak ezen segíteni Amazon oldalon, de majd jön egy email róla elvileg. Csak az a fura, hogy akkor pár hétig gmiért volt jó.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1862) SzaboZE válasza kmarci25 (#1859) üzenetére


SzaboZE
addikt

Kipróbáltam, ez a menü odavisz, hogy elmondja, hogyan kell a fire TV-vel regisztrálni (ami persze az update után lenne). Itt viszont van email-es támogatás.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1863) azbest válasza SzaboZE (#1861) üzenetére


azbest
félisten

ez azért hangzik furán, mert ha másik userhez lenne kötve, akkor automatikusan belépne az ő profiljával, ha jól tudom. A rendeléskor fiókhoz kötéses játék is ilyen könnyítés, hogy ha megérkezett csak bedugod és működik. Legalábbis én így tudom.

Olyan ötleteket olvasni neten, hogy
- a jobbra részt a karikán és a vissza nyil gombot nyomni, hátha a resetelést lehet előhvni így
- hogy usb-vel pécére kötve, adb toollal talán lehetne piszkálni rajta annyit, hogy az updaten továbbmenjen,. De szerintem alapból nincs engedélyezve az adb debug, szóval... eh.

[ Szerkesztve ]

(#1864) SzaboZE válasza azbest (#1863) üzenetére


SzaboZE
addikt

Elmondta a support, hogy blockingolva van mivel másik userhez van bejegyezve. Azt is elmondták, hogy ha a user elengedi (deregister), akkor automatikusan elérhetővé válik és akkor az update is fog menni. Elértem az előző tulajdonost, sajnos ő sem az első tulaj, így most megpróbálják közösen az accountjukról leszedni. Ha nem sikerül, akkor visszaveszi, szóval korrektnek látszik az eladó.A jobbra és a vissza gombos reset már megvolt, az csak törli a beállításokat, de utána a wifi csatlakozás után ismét az update van, nem lehet megkerülni. Az adb-vel várnék, mert az már mélyvíz és linux kell hozzá. Ha nagyon nem megy talán megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1865) azbest válasza SzaboZE (#1864) üzenetére


azbest
félisten

adb win alá is van :)
De ha központilag zárolt a cucc, nem pedig bejelentkezik a régi userrel, akkor hiába is próbálnád. Arra gondoltam, hogy ha automatice belépne a régi tulaj fiókjával, akkor a stick menüjében lehetne degegisztrálni, ha sikerülne kihagyni az updatet.

[ Szerkesztve ]

(#1866) kmarci25


kmarci25
veterán

Az mitől lehet, hogy a 4k stick-re telepített Kodi-ban nem pontos az idő? 10 perccel késik. Néztem a Kodi és a stick beállításait is, de óra állítást sehol nem találtam. Gondolom a netről szedi, de akkor meg miért pontatlan? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1867) SzaboZE válasza azbest (#1865) üzenetére


SzaboZE
addikt

Na, idáig küzdöttem az árral. Amazon nem segít, köti az ebet a karóhoz, hogy engedje el a régi user a sticket. Innentől 22-es csapda, az előző tulaj nem emlékszik az accjára, tégla az egész, marad a hekkelés. A régi tulaj azt állítja visszaveszi, de valahogy a pénz az nem érkezik...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1868) Kecskes1987


Kecskes1987
újonc

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. :R Mytv appot szeretném felrakni 4K Stickre, de sajnos nem megy. Próbáltam telefonon keresztül telepíteni a Easy Fire Tools-sal, fel rakta, de nem jeleniti meg. Aztán próbáltam [link] -ezt felrakni, de azt írja hibás a fájl. Más megoldást nem találok. Előre is köszönöm segítséget!

(#1869) azbest válasza Kecskes1987 (#1868) üzenetére


azbest
félisten

ne a telefonos változatot próbáld, hanem a mytv otthont [link] , az a tévés változat. Bár attól függetlenül szeirntem a telefonos appnak is meg kéne jelennie a listában, az újabb ui-n jobb szélen van a további alkalmazások listázása. Nem mutatja alapból az összes telepítettet.
Bár nem tudom működnek e fire os alatt.

(#1870) Kecskes1987 válasza azbest (#1869) üzenetére


Kecskes1987
újonc

Ezer Hála! :R :R :R Sikerült felrakni és működik. Nagyon szépen köszönöm! :DD :C

(#1871) azbest


azbest
félisten

Ha már streaming. A régi gen2 stickkel most már elfelejthetjük a hbo go-t, mert muszáj friss verziót használni. Az meg nem működik a régi stick 5.1-es android rendszerével.
Az újabb 4k és fhd stickek persze továbbra is jók erre is.

(#1872) kmarci25 válasza azbest (#1871) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, épp a napokban szólt az HBO go app, mikor használni akartam, hogy kell az újabb.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1873) spiky03 válasza azbest (#1871) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Este megnézem én is, hogy nekem melyik van.
Akkor lehet sticket cserélni:U
Igaz nem nagyon használtam a Got eddig.
Netflix meg Apple+.
Remélem azért majd ha jön az HBO MAX az menni fog.

Kérdés
Akinek nincs 4ks tvje neki, de a stick az 4ks neki, hogy vannak a videó beállítások?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1874) chros válasza azbest (#1840) üzenetére


chros
őstag

No, most probaltam ki meg1x, nem megy smbv1 Kodi19-bol itt, nincs jelszo megadva Win10-en, valszeg ez a gond (e szerint: "Share with no password - Note - does not work with v19 on Windows currently").

Viszont: X-plore File Manager-el (Firestick 4k-n) lehet bongeszni a Win10-es smbv1 megosztast, es kivalasztva egy falj-t a Kodi-t lehet inditani vele ... (Nem neztem meg meg teljes tartalmat igy, nem tudom mennyire eroforrasigenyes a 2 egyutt.)

(#1875) Zsoo80


Zsoo80
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni, Gondolkodom egy ilyen vásárlásában, az lenne a kérdésem ( ne mnagyon találtam visszaolvasgatva erről információt), hogy a telekom tvgo-t mükődésre lehet rajta bírni?

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#1876) kmarci25 válasza Zsoo80 (#1875) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem nem sikerült. Nem tudtam bejelentkezni és a képarány sem stimmelt. Lehet hogy van rá megoldás, de csak kíváncsiságból próbáltam, úgyhogy nem erőlködtem vele.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1877) Luissimo válasza Zsoo80 (#1875) üzenetére


Luissimo
veterán

Egyetlen tv boxal sem megy a tvgo.
A régi szoftver ment a MiBox S--en, de ez az uj már nem müxik azonsem.
Csak olyan tablettal vagy laptoppal sikerült megoldani, aminek van hdmi kimenete.

[ Szerkesztve ]

(#1878) Zsoo80 válasza Luissimo (#1877) üzenetére


Zsoo80
tag

Sajnálattal hallom. Ipad proval próbáltam hdmi-n, de ott se megy át a kép, illetve airplayyel sem. Tiltva van gondolom. Viszont közben találtam ezt a hírdetést, itt ez alapján valahogy megoldották android boxra a tvgo-.t [link] Hátha előbb utóbb erre is megoldható lenne.

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#1879) Luissimo válasza Zsoo80 (#1878) üzenetére


Luissimo
veterán

Szerintem azon is csak a régi tvgo ment.
Nem megy az új semmin, csak amiket leirtam.

(#1880) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! Egyik napról a másikra megszűnt működni az HBO GO! Azt írja ki hogy frissült az app és töltsem le, de nem lehet és visszalépni sem enged. Van valami megoldás?

(#1881) gzoll válasza leroyclub (#1880) üzenetére


gzoll
tag

Igen, nem olyan sok hozzászólással korábban volt erről szó, hogy a második generációs sima stick-eken már nem fog működni, mókolással sem, mert azon egy ősrégi android rendszer fut, amit mostantól sehogy nem támogat az HBO GO app. Vegyél új Fire Stick-et, itt mindenki a 4K-s verzióra esküszik, én megoldottam annyival, hogy váltottam Xiaomi Mi Stick-re. Nekem elegem lett a mókolásból, és mindannyian tudtuk, hogy a 2nd gen stick-en már végnapjait toltuk az HBO GO-nak, ami futott az is egy olyan verzió volt már, ami amúgy nem futott volna csak itt valamelyik lelkes fórumozó megoldotta, hogy az a verzió még azt higgye, hogy jó neki a rendszer, de a mostani új verziónál ha jól tudom ez már nem opció. Szóval itt az idő a váltásra neked is, ha tervezel 4K irányba TV-t bővíteni, akkor a 4K verziót rendeld értelemszerűen a Fire Stick kínálatból.

(#1882) azbest válasza leroyclub (#1880) üzenetére


azbest
félisten

frissíteni a hbo go for androidtv appot a sticken. A friss 5.14.245 is működni látszik [link]

Kivéve, ha régi gen2 fhd sticked van, mert azzal nem kompatibilisek már 5.9 óta. A gen2-esen a nem hivatalos kodi addonnal próbálkozhatsz. Az is működni látszik továbbra is [link]

[ Szerkesztve ]

(#1883) leroyclub válasza gzoll (#1881) üzenetére


leroyclub
senior tag

Ohh szuper! Igen régebbi stickem van. Annyira gáz ez hogy a működő dolgokat elcseszik csak hogy vedd meg az újat... Nem csak az amazon, hanem kb minden más gyártó is...
A 4K stick távirányítója ugyanilyen? Csak mert nemrég vettünk egy "újabb" sticket anyumnak is és ott látom hogy egy butább távirányító járt hozzá.

(#1884) leroyclub válasza azbest (#1882) üzenetére


leroyclub
senior tag

Ez a kodi app mit jelent pontosan? Ugyanúgy a menüben lesz egy app amit indítva kapok valami más felületet vagy hogy kell elképzelni?

(#1885) tomigonzo válasza leroyclub (#1884) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

kb ahogy irod, a menuben kodit inditasz es aztan annak a feluleten tudsz ujabb applikaciokat/addonokat/kiegeszitoket elerni

a kodi egy media center, alapbol video, zene, foto es live tv hasznalatahoz, viszont tudsz aktivalni/telepiteni benne ugynevezett add-on/kiegeszito -kat amik aztan rengeteg uj ficsort adnak (kb ugymukodik egy add-on mint egy app), igy van Nem hivatalos Netflix app (jobb mint a gyari, nem igazit stream minoseget a felhasznaloszamtol fuggoen, plussz tudsz hozza hasznalni kulonbozo felirat addont/kiegeszitot igy olyan filmhez is tudsz magyar feleiratot talani amihez hivatalosan a Netflixen nincs vagy teruletileg korlatozott), van Digi Tv s addon
itt talalsz bovebb infokat a magyar kiegeszitokrol
https://prohardver.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/friss.html

vannak nagyon jo szurkezonas streamer addonok amik egy jol osszerakott kodi rendszerrel (felirat kiegeszitok, debrid beallitasok) korlatlan media tartalom elereset tudjak megvalositani.

(#1886) azbest válasza leroyclub (#1883) üzenetére


azbest
félisten

Mi az, hogy butább? Ha hang keresés gomb nélküli, akkor az is gen2 csak a basic verzió, amit az amazon ide is szállít. Annak más a kezelőfelülete, mivel nincs integrálva benne amazonos vásárlás.


A harmadik, basic változat is gen2 csak más szoftver van rajta és nincs hangos keresés.

jobbról a 2021-es fhd új távja

jobbról a 2020as fhd lite távja...

Mivel nem a hivatalos hbo go app a kodi addon, ezért teljesen máshogy néz ki a felülete. És nem garantált hogy működik mindig, mert bármikor változtathatnak a rendszeren, amit a hivatalos app biztosan követ, de a külső megoldás lehet csak később.

(#1887) leroyclub válasza tomigonzo (#1885) üzenetére


leroyclub
senior tag

Köszi a részletes választ. Megpróbálom ezt a kodit, mert nem szeretnék megint egy új sticket venni. Hogy tudom feltelepíteni? Sima APK? Esetleg egy letöltő linket tudsz adni?

(#1888) leroyclub válasza azbest (#1886) üzenetére


leroyclub
senior tag

Igen erre gondoltam. Az enyémen nagyon kényelmes hogy van bekapcsoló gomb és hangerő, így a tv saját távirányítóját nem is kell használnom (már nem is tudom hol van :D), mivel azt a tvt amiben a stick van csak este a hálóban nézzük és ott csak erre van használva. Egyenlőre elvagyok ezzel a stickel ha meglehet oldani ezt a kodis trükköt. Új sticket nem veszek úgy döntöttem, akkor már inkább lecserélem a tv-t egy nagyobb okosra, úgyis az a terv, csak ideiglenes megoldásként jött képbe anno a stick is.

(#1889) azbest válasza leroyclub (#1888) üzenetére


azbest
félisten

Nézd már meg a stick menüjében, hogy a beállításoknál a my fire tv menüben az about részen mit ír, milyen van neked. Mert úgy hangzik, mintha kevernéd hogy milyen sticked van.
A gen2 -nek mintha nem lett volna hangerő állítós, tévé kapcsolós távirányítója. A 4k sticknek volt.

A kodi apk-t meg a kodi hivatalos odalról töltheted le. A 32 bites android kell [link]
A hbo go addont meg már linkeltem is, bár lehet azóta bekerült a hivatalos tárolójába is és akkor már kodi addon menüből is lehet felmegy.

[ Szerkesztve ]

(#1890) gzoll válasza azbest (#1889) üzenetére


gzoll
tag

Nekem gen2 van és bizony van hangerő állító gomb a távirányítón. Ez az egyetlen, ami hiányzik a firestick-ről és nem annyira jó a mi stick-en, a távirányító

(#1891) azbest válasza gzoll (#1890) üzenetére


azbest
félisten

aha, lehet, hogy a végén már olyan távirányítóval adták, mint a 4k sticket. Sokat variálnak a távirányítókkal.

Haha most meg az a vicces helyzet, hogy mintha a hbo go egyik hivatalos módon sem menne - üzemzavar van, hanem csak errort dobna... viszont kodi addonnal megy :D

[ Szerkesztve ]

(#1892) tomigonzo válasza leroyclub (#1887) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ahogy azbest mar irta, kodi oldalan a link a gyari forrashoz, aztan adb vel feldobod,
keress ra youtubo-n ezer meg egy tutorial van, kodihoz egyebkent sem art, meg kelll ismerni, magyar addonokhoz ott a link itt a prohardwer forumon, ott is tudsz kerdezni ha elkadtal, de tenyelg ajanlok egy barmilyen yourtube videot, (en a mai napig a gepen 'tesztelem' az uj dolgokat kodin, es csak aztan megy a stick-re ha mar tuti hogy ok, es kell),

(#1893) bvamosi válasza azbest (#1871) üzenetére


bvamosi
csendes tag

Melyik verzio mukodik az újabb sticken? A legujjabb nem megy valamiert.

(#1894) azbest válasza bvamosi (#1893) üzenetére


azbest
félisten

a legfrisebb 5.14.245 működött nekem, ráfrissítve az előzőre. Nem kevered te is a telefonos appal? A tévéset kell használni.

(#1895) chros


chros
őstag

Akar valaki Dolby Vision-t tesztelni patch-elt Kodival? (5 perc max) Ha igen, akkor leirom mit kell tenni.
Itt LG B8-al olyan, mintha ossze lenne nyomva az input range, ami sotetebb kepet eredmenyez (Plex belso app a TV-n, shield, oppo mind jo/vilagosabb kepet ad).
A kerdes, hogy masnal is ilyen e, vagy nalam esetleg valami beallitas a ludas.

(#1896) oris


oris
aktív tag

FireTv4k-ra app telepítésekor "Purchase Failure" hibát kapok (nagyjából azóta áll fenn ez a hiba, amióta az új felület van). 2019-ben vásároltam, a hiba jelentkezése előtt nem volt gond az applikációk telepítésével. Amazon 1-click beállítva, a regisztrált címem a mailbox.de címe, de másik német és magyar címmel sem enged tovább. Három különböző bankkártya megadásával is próbálkoztam. Appstore cache és data törölve. Német amazon vásárlás.

Van ötlet, hogy hogyan oldhatom fel ezt a jelenséget?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#1897) azbest válasza chros (#1895) üzenetére


azbest
félisten

nekem nincs olyan, de "HDMI Ultra Deep Color" bekapcsolás szokott kelleni lg kijelzőkön, hogy az újabb featurek be legyenek kapcsolva. A dolby vision-re azt írják 12 bites színössztevőket használ, esetleg ott is auto vagy 12 bit beállítás kellhet a stick menüjében.

(#1898) Bugarov válasza tomigonzo (#1885) üzenetére


Bugarov
aktív tag

mondanal egy par ilyen streamer add ont?

(#1899) chros válasza azbest (#1897) üzenetére


chros
őstag

Koszi, ezek megvannak. Olyan irjon, aki tesztelni tudja... :)

(#1900) djnice válasza chros (#1899) üzenetére


djnice
veterán

Én tudom, de majd csak pénteken. Eddig is volt DV build a Kodi-ból vagy ez most más?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.