Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) azbest válasza Joshi (#1750) üzenetére


azbest
félisten

csak próbaképp samsungra keresve például van amelyiken lehet [link]

(#1752) zozek válasza azbest (#1751) üzenetére


zozek
tag

Sajnos az én készülékemen nincs ilyen opció,2019-től kivette szerintem a samsung. Egyébként 55RU8002-es van.

(#1753) Gijon válasza Joshi (#1748) üzenetére


Gijon
senior tag

Nekem pl. nem küldi ki, ha letiltom az UHD colort, ( philips tv) mert úgy érzékeli a netflix, hogy nem HDR képes a tévém, de az xbox sem küldi ki ilymódon. Az már más ha kimondottan HDR tartalmat pl. egy letöltött filmet akarnék lejátszani, de miért töltenék olyan tartalmat, ha nincs rá szükség.. [link] Én erre a beállítási lehetőségre gondoltam.

(#1754) Joshi válasza azbest (#1751) üzenetére


Joshi
titán

+Gijon

Nekem Sony van de azon nincs és soha nem is volt ilyen funkció, legalább is amelyik modellek megfordultak nálam azokon nem volt. Viszont azokon a tévéken amelyeken vissza lehet állítani SDR-re, azokon a felbontás továbbra is marad 4K? Vagy úgy veszi a Netflix app, hogy ez egy 1080p SDR tévé?

(#1755) azbest válasza Joshi (#1754) üzenetére


azbest
félisten

A 4k és az sdr/hdr az két egymástól független dolog. A hdr nélkül is van 4k tartalom.
Van olyan megjelenítő, amin valamilyen néven azt lehet állítani, hogy hdmi 2.0 vagy 1.4 módban menjen - ilyen az lg 4k monitorom. Na ott, ha a butább módra van állítva, akkor fullhd lesz, mert hdmi 1.4-nél 4k30Hz a kijelző max felbontás és azt az androidtv app megköveteli, hogy 60Hz legyen a 4k-hoz, ezért csak fullhd lesz.

(#1756) Gijon válasza Joshi (#1754) üzenetére


Gijon
senior tag

[kép] [kép] nálam marad 4k, de ez nem törvényszerű. Szerintem tv függő, ezért írtam az elején, hogy csak találgatok, ötletelek.

(#1757) tomigonzo válasza zozek (#1752) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

szerviz menubol sem elerheto? keress ra, en is kiutottem az enyembol a dimmer funkciot.

(#1758) zozek válasza tomigonzo (#1757) üzenetére


zozek
tag

Még nem jutottam el a sima menüben sem hogy megnézzem,majd talán este ha lesz szabadidőm.
Ha nincs akkor próbálom a szerviz menüt(majd kérnék segítséget,hogy mit hol),de ha jól tudom akkor csak sima távval lehet belépni,nekem olyan nincs.

(#1759) tomigonzo válasza zozek (#1758) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

igen szerviz menuhoz szukseges az old-school taviranyito, a menuben nem tudom mit merre, en a dim-re talaltam megoldast, gugliznod kellene ;)

(#1760) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Kellene nekem egy 4k streaming cucc, ami kezeli a PLEX-t, van benne auto framerate switch, 5ghz wifi és tudja a különböző HDR tartalmakat kezelni.
Jól nézelődtem, hogy ezt mindet megkapom a Fire Stick 4K-val?
Ha a fentire igen a válasz, a német amazon oldaláról járok a legjobban, ha megrendelem?

Köszi,
P

(#1761) tomigonzo válasza Torry (#1760) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Elmeletileg igen, bar en a PLEX-et hanyagolnam, de ez csak maganvelemeny, a legjobban akkor jarsz ha nem surgos es megvarod az akcios arat, akkor 40€ alatt megkapod. Mivel magyarorszagra (sem) szallitjak direktbe igy igenybe kell venne valamilyen csomagtovabbito szolgaltatast, vagy nemetorszagban levo ismerost.

(#1762) NGA


NGA
addikt

Van egy ilyen stick-em, azthiszem, ez a 2020-as, nem 4K. Valaki ilyenre telepített már fel filmio app-ot?

(#1763) tomigonzo válasza NGA (#1762) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

te erre gondolsz?

https://filmio.hu/home/30

(#1764) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy veszek valami széleszközt a streaming szolgáltatók nézésére, mert jelenleg egy androidos boxom van CE-vel és azalatt sajnos nem megy minden normálisan.

Ezért amiket szeretnék majd nézni Netflix, Amazon Prime, HBO Go (majd Max ha lesz) esetleg ha eljut hozzánk is Disney+. Kölcsönzött filmekre meg megmaradna a CE, mert nem tudo itt a Kodi is úgyanúgy lejátszana-e mindent, mint a CE? :U

A fontos, hogy kadencia helysen történjen a lejátszás, vagyis ha valami 24p-ben van azt úgy is játsza le.
NEm fontos a 4K, mert jelenleg csak egy full HD plazmám van meg egy full HD projektorom, nincs tervebn a 4Kra váltás.

Amiket néztem:
Amazon Fire Stick Tv (2021)
Amazon Fire Stivóck Tv 4K
Mi Strick (jó ez itt gondolom nem ajénlott. :) )

Megéri esetleg a 4K-s verzió úgyis, hogy nem fogok 4K-t nézni?

Köszönöm a tanácsokat! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1765) kmarci25 válasza spiky03 (#1764) üzenetére


kmarci25
veterán

Megéri. :K Ugyanezért és ugyanerről váltottam én is, nálam sincs 4k jelenleg, de mégis a 4k-s sticket vettem. Szüleimnél a sima van (amit elsőnek írtál), az érezhetően döcögősebb. Kadenciahelyesen csak a kodi játszik le mindent, a netflix és az HBO (fél)hivatalos alkalmazásai fix fps-en működnek. Ha az anyag épp olyan, akkor jó, ha nem, akkor nem. Kodi alatt megfelelő addonnal tudod nézni kadenciahelyesen, ha ez az igény. A kodi ugyanúgy működik, mitn CE alatt, kivéve, hogy valamiért nem sikerült beállítanom az automatikus frekvenciaváltást, ezért azt manuálisan kell intéznem. Azért írtam, hogy félhivatalos, mert az HBO Go nem elérhető az amazon store-ból, de van telepíthető verzió más forrásból, ami tökéletesen működik. Én Netflixet, Hbo Go-t, Kodit, Youtube-ot (SmartTube-ot) és Apple+-t használok rajta rendszeresen. Néha Plex, VLC. Semmi gondom vele.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1766) NGA válasza tomigonzo (#1763) üzenetére


NGA
addikt

Igen. Feltelepül, de kiakad

(#1767) spiky03 válasza kmarci25 (#1765) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Lehet akkor felkeresem unokatesómat aki kint él németben és mndom, hogy vegyen nekem egy 4K-s verziót.
Én most CE alatt nézem a Netflixet ott van 24 hzes lejátszás.
Akkor azt mondod, hogy a gyári Netflix appban nincs ilyen?
Mert amíg nem volt boxom akkor Xboxon néztem és ott pl a Vajáknál 60 hzen játszotta csak le és ott azért lehetett látni a döcögéseket.
Jó teszt erre a döcögésre az Elysium első pár perce ahol a bolygót pásztázza a kamera a parkokat.
Reméljük az HBO Max rákerül hivatalosan is.

Magnézed, hogy nálad döcög-e? :B

Aztán max ha nem jön be akkor lesz egy eladóm. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1768) tomigonzo válasza spiky03 (#1767) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

NGA: bocsi de en itt semmilyen app-ot nem latok, csak egy webapp-kent mukodik az oldal, javits ki ha tevedek :)

spiky: raadaskent meg par trukk miert erdemesebb (neha) a KODI-s Netflixet hasznalni: ahhoz is tudsz feliratoto keresni/tarsitani, amihez alapbol nincs netflixen magyar, ill a gyari app kommunikal a szerverrel es a rendszer leterheltsege alapjan fogja huzni a stream minoseget (barmit is allitottal be a netflix accountodon) , az kodis app nem kerdez az elerheto legjobb streamet huzza,

(#1769) NGA válasza tomigonzo (#1768) üzenetére


NGA
addikt

(#1770) kmarci25 válasza spiky03 (#1767) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem kell megnézzem. Döcög. Tudom. :) Ahogy írtam korábban is: "Kadenciahelyesen csak a kodi játszik le mindent, a netflix és az HBO (fél)hivatalos alkalmazásai fix fps-en működnek."

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1771) spiky03 válasza kmarci25 (#1770) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor lehet még sem kell ez nekem.
Mert az most CE alatt is megvan.
Csak kérdés meddig lesz rá támogatás...
Meg ott nekem nem akar belépni az Amazon Primeba. Mondjuk az elvileg csak 2.0 hanggal menne meg valami 950x560as felbontással, ami szintén nem az igazi.
A Netflix 720pre van beállítva mert a box az 1080at már nem mindig bírná

Nem értem a gyári miért nem tudja ezeket?:F
Olyan nehéz lenne ezt beállítani?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1772) kmarci25 válasza spiky03 (#1771) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát, azért egy amazon stick minőségi váltás egy box-hoz képest, de te tudod.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1773) gzoll válasza spiky03 (#1771) üzenetére


gzoll
tag

Én váltottam Mi Stick-re, fut rajta minden, nem kell trükközni mint a firestick esetében, minden ott van play áruházban. Mondjuk nekem nincs és nem kell 4K, meg egy sima soundbar-om van semmi extra, úgyhogy nekem az végül jobban bejött.

(#1774) kmarci25 válasza gzoll (#1773) üzenetére


kmarci25
veterán

És a mi stick sem egy kategória a box-szal.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1775) gzoll válasza kmarci25 (#1774) üzenetére


gzoll
tag

Azt írta az ember hogy androidos box-a van. Nem azt hogy xiaomi tv box-a van, tehát bármi lehet az az androidos box, ami nem feltétlenül jobb. Egyébként az alap firestick és a Mi Stick között annyi a különbség, hogy a Mi Stick-en rendes android van, nem kell trükközni az appokkal, amik nincsenek az amazon áruházban 🤗 . Persze tudom itt mindenkinek csak a 4K stick-je van mert az mennyivel szupergyorsabb, de ugyanúgy szopás ha valaki nem ért hozzá hogy kell felbűvészkedni az appokat.
Mindegy nem vagy vagy vitában vagyok, akinek olyan a tv-je meg hangrendszere annak tényleg jó a firestick 4k, de ha valakinek annyi kell hogy a buta tv-n menjen netflix, hbo, mytv, kodi, ilyenek arra a sima firestick és a mi stick is jó csak a mi stick kevesebb buhera

(#1776) spiky03 válasza gzoll (#1773) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm neked is.:R
Gondolom itt sincs 24p lejátszás Netflixen, Amazonon?

Erre is gondolkodtam mert ez a közeli bauhausban meg is tudnám venni. :D
De lehet veszek egyet és ha nem jön be akkor 3 nap alatt vissza viszem. :D
Úgyis hamar kiderül, hogy miket tud.

Mondjuk itt meg mi lesz ha nem frissítik majd az Androidot rajta?

Jah egy X96 Pro+om van

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1777) gzoll válasza spiky03 (#1776) üzenetére


gzoll
tag

Alapból 9-es van rajta ezzel jelent meg szerintem egy 10-es még jön rá, de szerintem a 9-es rendszeren is sokáig menni fog még minden TV-re optimalizált applikáció

(#1778) spiky03 válasza gzoll (#1777) üzenetére


spiky03
veterán

Igen láttam, néztem most pár videót róla.

Mondjuk akkor lehet nem lennék előrébb egy ilyennel, mint az Xbox Sel.
Max kényelemben, mert az is 60Hzen játsza le a Netflixet.
Mondjuk az Amazon Primeot nem néztem még, hogy telepíthető-e rá.

Nah alszom rá még párat, hogy mi legyen:D

De nem értem a 24pt miért nem tudják ezek a gyári appok/lejátszók. :F:U:(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1779) azbest válasza gzoll (#1775) üzenetére


azbest
félisten

A mi stick esetén valóban google rendszer van alapból. Viszont valamivel gyengébb a hardvere, mint a ma kapható firetv 4k stick és fhd stickeknek. Amikor akciósak a firetv stickek akkor még árban is eléggé jól állnak a mi stickhez és boxhoz képest. Körülményesebb beszerezni itthonról a firetv stickeket.

Erősebb procija van, ezért gördülékenyebb a rendszer a most kapható fhd és 4k stickekkel. A mi stick inkább a régi gen2 firetv stickkel van pariban. Szóval, ha valaki androidtv-ben gondolkodik, lehet a több ram miatt megérheti a mibox a mi stickhez képest, akkor is, ha nem 4k támogatás a cél.

Netflix, youtube, prime videó már alpból megy itthonról is a firetv stickekkel. A hbogo ami kézzel telepítős. Ha valami más szolgáltató appja kell ott is lehet, hogy google rendszer kell mellé. Ja és a mi stick esetén is tudni kell, hogy nem a telefonos appok vannak rá, sokan nem értik, hogy nem ugyanaz a tévés rendszer, mint a telefonos :)

[ Szerkesztve ]

(#1780) gzoll válasza spiky03 (#1778) üzenetére


gzoll
tag

Vigyázat mert Xbox-on sok minden nincs. Prime Videos, Netflix, Youtube, Kodi azok vannak, de például HBO GO nincs, és arra utólag se lehet felbuherálni semmit, az nem olyan, mint az android 😁

(#1781) spiky03 válasza gzoll (#1780) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ezt tudom.
De reméljük a Max már lesz, meg az normális hanggal is lesz nem csak 2.0val mint a Go.
Mondjuk ezt sem értem, hogy a sima HBO az tud 5.1et de a Go nem:U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1782) kmarci25 válasza gzoll (#1775) üzenetére


kmarci25
veterán

Olvastam mit írt és arra válaszoltam, ezért nem értem ezt a hsz-edet, de mindegy is. Ha valaki CE-t feltett egy mediaboxra, akkor a "felbűvészkedés" is menni fog, ugyanis jóval egyszerűbb, mint a CE-t feltenni pedig az sem atomfizika.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1783) ttamas válasza kmarci25 (#1770) üzenetére


ttamas
tag

Amszon prime is jol jatsza a filmeket, nyilvan ez a sajat appjuk, tehat ez az alap

[ Szerkesztve ]

(#1784) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ma bekapcsoltam a 4k stick-et és meglepődve látom, hogy a távirányítót frissíti a rendszer.
Fura, mit lehet ezen frissíteni?

(#1785) contaxg válasza Sanyi.mTs (#1784) üzenetére


contaxg
veterán

Bluetooth-os a szentem, gondolom ennek a driverét frissíti.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1786) gzoll válasza Sanyi.mTs (#1784) üzenetére


gzoll
tag

Hozzáad néhány új gombot 🤷‍♂️ 😂

(#1787) spiky03 válasza ttamas (#1783) üzenetére


spiky03
veterán

Ez mit jelent?
Hogy tudja a 24p-t és az 5.1-et/Atmost?

Mert épp most próbáltam ki az Xboxon és ott 1080p/60hz volt csak és szteró hang. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1788) ttamas válasza spiky03 (#1787) üzenetére


ttamas
tag

Amazon Prime Firetv-n 24p-t is tud.

[ Szerkesztve ]

(#1789) spiky03 válasza ttamas (#1788) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szépen ez jó hír. :R

Megnézed esetleg a Netfixet is, hogy azt is tudja e?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1790) kmarci25 válasza spiky03 (#1789) üzenetére


kmarci25
veterán

Írtam már hogy nem tudja. Látom nem hiszed el.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1791) spiky03 válasza kmarci25 (#1790) üzenetére


spiky03
veterán

De elhiszem. :)
Csak reménykedem, hogy valaki ír mást:D

Akkor azt mondod érdekemes a 4k-s verziót megvenni belőle és nem a sima 3.genreaciosat? Akkor is ha nem lényeg a 4k meg a HDR?

Az újnak jobban tetszik a távirányítója, a dedikált streaming gombok. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1792) kmarci25 válasza spiky03 (#1791) üzenetére


kmarci25
veterán

Más az irányítási érzete a 4k-snak. Ennyi. Ha nem zavar, hogy a menüben lépkedésnél elő-előfordul egy kis döccenés, késés (pár tizedmásodpercről van szó), akkor semmi gond a simával sem. Szüleimnél a sima van, nálam a 4k-s.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#1793) spiky03 válasza kmarci25 (#1792) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót:R
Szerintem akkor jó lesz a sima.
Elvileg ha jól láttam most 21-22. lesz valami akció az amazonon.

Lehet intézek egyet akkor.
Max ha nem jon6be akkor lesz egy eladó darabom.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1794) gzoll válasza spiky03 (#1793) üzenetére


gzoll
tag

Prime days lesz, tehát azoknak kesz amilyan black friday, akik Amazon Prime előfizetők 👍

(#1795) spiky03 válasza gzoll (#1794) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.

De már szereztem egy 4k-s verziót. Innen a PHrol.

Ha minden jól megy jövőhét közepén meg is kapom. Már várom nagyon, hogy milyen lesz. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1796) spiky03 válasza ttamas (#1788) üzenetére


spiky03
veterán

Azt hol tudom beállítani?
Mert nekem eddig csak 60hzet mutatott.
Mondjuk még csak egy filmbe néztem bele.
De az új film volt. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1797) ttamas válasza spiky03 (#1796) üzenetére


ttamas
tag

Magától állítja a filmhez.

(#1798) spiky03 válasza ttamas (#1797) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi.
Tudsz esetleg mondani egyet ami nálad 24hzen ment?
Megnézném én is, hogy nálam vált e arra.

A videó és audio beállítások, hogy vannak nálad?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1799) spiky03


spiky03
veterán

Megtudja vki osztani az utolsó jól működő HBO Go appot, ami megy a 4k-s verzión?
Esetleg RTL Mostot is?
A telora feltelepített majd a app2fire appal át küldött verzió természetesen nem jó.:D

Vissza kerestem a fórumon de volt egy pár így nem tudom melyik is a megfelelő.:B

Előre is köszönöm a segítséget! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1800) kmarci25 válasza spiky03 (#1799) üzenetére


kmarci25
veterán

Tessék, nekem ez működik: HBO Go.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.