Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) csaszi72 válasza priusz (#7649) üzenetére


csaszi72
aktív tag

úgy látom "tiszta erőből nyár" :C

@royalka- nekem tetszik

[ Szerkesztve ]

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#7652) #31757056 válasza royalka (#7650) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ne valld be hogy hdr, hidd el a legtobben eszre sem vennek am :U csak amikor meglatjak, hogy oda van irva hogy hdr-el keszult, akkor valamiert verszemet kapnak :DDD

(#7653) csaszi72 válasza cOxeR (#7644) üzenetére


csaszi72
aktív tag

csutka kiszedve stb stb, megpróbáltam vélemény szerint

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#7654) royalka válasza #31757056 (#7652) üzenetére


royalka
őstag

Sztem úgy is látszik rajta, főleg aha én szerkesztem. Kicsit szeretem eltúlozni a dolgokat. :U

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#7655) schawo


schawo
titán

Leszállási engedélyt megadom :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7656) fattyu


fattyu
veterán

Na kimerészkedtem. Sajna ugró nem volt...

Cayman 7652: most mond azt hogy nem túlhúzott tonemap hdr ez is? Meg hogy ha nem mondja nem vennéd észre?
Erős a gyanum hogy értelmesen megnézve LRben tonemap nélkül eljátszva kontraszttal, tök hangulatos kép lehetne belőle.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7657) cOxeR válasza fattyu (#7656) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez nem akart ugrani? :DDD

(#7658) schawo válasza fattyu (#7656) üzenetére


schawo
titán

:C

Milyen fajról készült ez a portré? :) Ez valamilyen farkaspók?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7659) fattyu válasza schawo (#7658) üzenetére


fattyu
veterán

Nem.
Magyarul nemtudom meg exakt latin nevet se. Harvestmen néven futnak inglisül, talán valami Opilione sp.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7660) schawo válasza fattyu (#7659) üzenetére


schawo
titán

Jah, kaszás pókok rendje :) Nem jöttem volna rá. Nem volt meg a méretarány elképzelésem :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7661) #58660352


#58660352
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#7662) m3ss válasza #58660352 (#7661) üzenetére


m3ss
veterán

egesz jok! elso horgaszbot miatt felejtos. masodik jo lenne, borotvaeles, viszont nekem szuk, elotte foleg, felette is kicsit. lehet -1/3, -2/3 ev komp sem artott volna.
harmadik a legjobb, negyzetesre vagnam, lepke szarnya mogott jobb oldalt. talan meg a viragbol alul mutathatnal tobbet, hacsak nem log bele vmi oda nem illlo, bar gondolom nem sokkal alatta kiesik a dofbol...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#7663) drkbl válasza #58660352 (#7661) üzenetére


drkbl
őstag

Az elsőnél tetszik a nem szokásos, "lenyűgözött helikopter" állás, a tekintet kicsit kezdő rúdtáncosra utal :) , a második túl szűk nekem jobbról, talán a harmadikon is javítana több hely a tekintetének.

(#7664) #58660352 válasza m3ss (#7662) üzenetére


#58660352
törölt tag

m3ss és drkbl kollegák, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#7665) zetorg


zetorg
aktív tag

(#7666) Balinov válasza zetorg (#7665) üzenetére


Balinov
félisten

ez de mekkora 5let!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7667) ballington válasza zetorg (#7665) üzenetére


ballington
addikt

Ütős, kreatív....tetszik

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#7668) #24334592


#24334592
törölt tag

hétvégén volt sportkocsi találkozó.

pár kép ízelítőül:



A többi ITT (autós és ne fotós szemmel nézzétek, mert rosszak:) )

Ami tapasztalat volt az eseménnyel kapcsolatban:

1.automata green mód egy fos.Vagy bebukott, vagy beégett képeket csinált.
2.ezt ellensúlyozva többféle módban próbálkoztam, M-ben is.
3.Nem tudok svenkelni (kéne állvány?)
4.Szinte majd minden képemen elmosódott a téma, dacára, h rátettem az autofocust.
5.A felhős, helyenként előbukkanó nap szét szívatott...

bosszant, h mennyire nem tudok fotózni :((( 500képből, jó ha 10 lett okés, amit ide fel merek rakni...erősen gondolkodom akár vmi okj-s vackon, azzal is többre mennék, mint autodidakta módban

[ Szerkesztve ]

(#7669) zgospel válasza #24334592 (#7668) üzenetére


zgospel
őstag

A 2. amin a piros Ferrari van az nekem nagyon tetszik, de egy kis utómunka elférne rajta, kicsit megvadíthatnád azt a képet :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#7670) schawo válasza #24334592 (#7668) üzenetére


schawo
titán

Tervezett svenkhez manuálfókusz :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7671) #31757056 válasza #24334592 (#7668) üzenetére


#31757056
törölt tag

1. Auto modot felejtsd el!
2. Ra kell jonni egyes modok milyen temakhoz elonyosek,M mod hasznalata a legbonyolultabb.
3. Swenkhez az S mod hasznalata a legjobb (zarido elovalasztas) de nem tul hosszu zaridovel,illetve ha tul sok a feny es a geped nem tud eleg szuk rekeszt valasztani a helyes expohoz a zaridodhoz kepest,akkor sux.
4. A tema nem az AF miatt mosodik, inkabb mert bemozdult.
5. 3-mashoz kapcsolodik, raw-ban a legjobb loni mert ha a fentiek miatt kicsit kieg a foto nagyobb esellyel tudod majd visszahozni.

Remelem segitettem. :-)

(#7672) zetorg


zetorg
aktív tag

a svenkre nekem is rá kell gyakorolni...mióta megvan a gép, minden haverom olyan képet akar :Y

(#7673) #31757056 válasza schawo (#7670) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem igaz,ezerszer inkabb AF-C.

(#7674) A Zéé válasza #24334592 (#7668) üzenetére


A Zéé
addikt

Svenkelni nehéz, azt mindenképp gyakorolni kell :)
Túl sokszor nekem se jött még össze, de úgy próbálom, hogy valami kicsit hosszabb gyutáv, mert akkor jobban jelentkezik a bemozgatás, 1/100 alatti záridő, fix fókusz úgy, hogy kirakod külön gombra a fókuszálást, beállítod, hogy nagyjából hova várod a az autót, és akkor sorozat képek. Állvány szerintem nem kell hozzá, max monopod.
Második tényleg nem lenne rossz, de alapvetően lassan mennek abban a hajtűben a kocsik, egy 1/60-ad alatt nem tesz meg akkora utat, hogy nagy bemozdulás legyen (ha jól számolok 30-as sebességnél kb 14 centit mozdul a kocsi ennyi idő alatt)

Ha az vigasztal, én is elég sok képet rossznak látok amiket csinálok. Ez az 500-ból max 10 nekem is nagyjából érvényes (és ebben benne vannak az emlékképek is) :)
Abból aztán még sokkal kevesebb jut el oda, hogy fel is töltsem valahova.
OKJ-s cucc nagyon hosszú, és drága, itthon 2 év, meg félévente nagyjából 100k. Kinn, ahol te élsz, nem tudom hogy van.
Inkább az ilyen 1-2 napos Workshopokat keresd, azok is jók, összegre ilyen 10-20k között megállnak, bár nem biztos, hogy van abban a témában, ami téged érdekel :)

Just a simple Lineman...

(#7675) atok666 válasza #24334592 (#7668) üzenetére


atok666
őstag

Mint ahogy elottem irtak, gyakorolni kell a panningot
S mod, targy sebessegtol fuggoen 1/200 vagy lassabb zarido, Continuous autofocus, VR off, sorozatloves, allvany nem szukseges - aztan egy-egy csak sikerul :)

Pelda

Atok

[ Szerkesztve ]

(#7676) Real_Necro válasza #31757056 (#7673) üzenetére


Real_Necro
veterán

AF-A ennyire nem tudja ezt lekövetni ilyenkor? Halaknál nekem az AF-C bevállt, de többnyire AF-A-ban vagyok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7677) #24334592


#24334592
törölt tag

köszönöm az infókat, tippeket mindenkinek :R

újragondoltam azt a ferrarist:

majd kiülök az út szélére a fűbe és a forgalmon fogom gyakorolni a svenkelést :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7678) krokostamas válasza #24334592 (#7668) üzenetére


krokostamas
tag

Bocsi, hogy csak így random beköpök párat, csak most találtam topikot, és én is szoktam fotózgatni. Szóval pár tipp/válasz a gondjaidra.

1-2.: A fénymérés meg tudja viccelni az embert, főleg ha spot-ra van állítva. Egy fekete autónál, mikor arra fókuszoltál valószínű hosszabb záridőt vett, így kiégett a kép. Egy fehérnél pedig fordítva, bebukott. Érdemes így tényleg Manuálban csinálni az egészet, mert ha valamennyire belövöd, utána tudod majd módosítgatni őket. Érdemesebb akár picit alulexponálni is, mert úgy biztos nem mozdul be. Így tanulsz bele az egészbe, jössz rá, hogy legtöbbször tényleg azt kell figyelni, hogy mennyi fény áll rendelkezésre.

3.: Svenkeléshez nem feltétlen kell állvány, sőt. Egy olcsóbb állvánnyal esélytelen svenkelni, de még egy drágábbal is nehéz. Itt le kellett volna rekeszelni úgy f/11-14 környékére, és ahhoz állítani egy picit hosszabb záridőt. Így nem ég ki a kép (a szűkebb blende miatt), de elmosódik az autó (a hosszabb záridő miatt).

4.: Az elmosottság a kevés fény miatt lehetett (éppen felhős idő pl), de szerintem te a homályosságra gondolsz, ha autófókuszról beszélsz. Sajnos az is tud tévedni. Ilyenkor érdemes olyan helyekre fókuszálni, ahol nagy a kontrasztkülönbség. Pl az autók pereme. Míg belövi a fókuszt, közbe komponálni is tudsz akár gyorsan fejben, ha már jobban megy a dolog.

5.: Igen sajnos, a kültéri fotózások néha meg tudják viccelni az embert. Ilyenkor néha csak Av-re állítom a gépet (Aperture-priority), és egy picivel alulexponálok. Csak ekkora arra kell figyelni, hogy hogy méred a fényt.

Utoljára ezt a képet csináltam:

1/30s, f/8,0 és ISO800. Hajnali órákban lőttem, a szél is fújt, na meg fény is alig volt. Pár hete szórakoztam azzal, hogy kiülök, de csak most jött össze igazán.

(#7679) Real_Necro válasza #24334592 (#7677) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem így kicsit mű lett a Ferrari-s. A piros szebb volt az előzőn.

(Ennek a Lambo-nak a hátulja nagyon büntet. :Y )

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7680) schawo válasza #31757056 (#7673) üzenetére


schawo
titán

Én kézi fókuszra esküszöm, autóversenyen úgyis tudom, hol fog elhaladni az autó, minek adjak esélyt a fókuszrendszernek hibázásra. Elég ha én vagyok béna, nem szeretem sokszorozni a rossz képek számát. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7681) atok666 válasza atok666 (#7675) üzenetére


atok666
őstag

Keplink proba

Atok

[ Szerkesztve ]

(#7682) ballington válasza #24334592 (#7668) üzenetére


ballington
addikt

Svenkhez szvsz az S mód az ideális, beállítod a záridőt és lősz.
Nem egyszerű a svenk, azt meg kell hagyni. Vigasztalóul szolgáljon, hogy minél lassabb az autó, annál hosszabb záridőt kell megadnod és ezáltal annál nehezebb az egész. Namost nálad az autók a kanyarokba elég lassan mehettek, szóval ezért is sikerülhetett annyi gyatra kép.
Mondjuk hozzá kell tenni, hogy egy lassú autót könnyebb lekövetni, de ha a cél az, hogy a háttér el legyen mosva, az már más tészta.
Én hungaroringen próbáltam először, kanyar külső ívében. Először 1/125-d, majd 1/160 próbálkoztam, végül örültem, hogy 1/200 on már értékelhető képet kaptam, de inkább 1/250.
És azok nem 30-al mentek. [link]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#7683) #24334592 válasza ballington (#7682) üzenetére


#24334592
törölt tag

kössz:)

valami hasonlóra tippelte, h túl lassúak voltak...Próbálkoztam én 1/60-nal is, paca lett belőle :(((
Én örülnék egy olyan képnek mint a tied.

ezt az S módot meg mindenképp kipróbálom.

Kérdés: ha a 18/55 helyett az 50/200ast rakom fel és zoomolok távolabbról az segíthet a kívánt eredményt elérni?

atok: nem semmi kép!

[ Szerkesztve ]

(#7684) ballington válasza #24334592 (#7683) üzenetére


ballington
addikt

Olyan szempontból számít, hogy a nagyobb gyútáv miatt lecsökken a dof, elmosottabb lesz a háttér, viszont nehezebb tájolni az autót a képen, illetve nagyobb az esély a bemozdulásra.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#7685) zgospel válasza #24334592 (#7677) üzenetére


zgospel
őstag

Jajj, ez nagyon nagyon gagyi lett már bocsánat :( A clarityt is pl pont az ellenkező irányba kellett volna tolnod...
Ennél sokkal jobb az eredeti.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#7686) agent_k


agent_k
őstag

kicsit játszottunk az árnyékokkal

napraforgó

2

[ Szerkesztve ]

(#7687) #31757056 válasza Real_Necro (#7676) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az AF-A az azt jelent hogy a gep automatikusan valasztja ki a "szerinte" megfelelo AF modot. Inkabb ne bizd a gepedre, hogy valasszon! :)

(#7688) A Zéé válasza agent_k (#7686) üzenetére


A Zéé
addikt

Az elsőn nekem nem tetszik az, hogy félbevágja a virág fejét, a második kompozíciója nem lenne rossz, de teljesen életlen.

Just a simple Lineman...

(#7689) Freddy76 válasza Real_Necro (#7676) üzenetére


Freddy76
addikt

Öööööö... Halakat fényképeztél svenkelve? :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#7690) Real_Necro válasza #31757056 (#7687) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tudom, hogy automata, csak arra gondoltam, hogy mennyire képes automatán kiválasztani. :) Halak esetében ez nem ment, de egy autó olyan hirtelen nem változtat irányt. :D

(#7689) Freddy76

Majdnem, csak a svenkelés maradt le. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7691) #31757056 válasza Real_Necro (#7690) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ha pedig tudod, akkor azt mondom, hogy inkabb ne kockaztass, hogy veletlenul egyszer a rosszat valassza... :)

(#7692) Real_Necro válasza #31757056 (#7691) üzenetére


Real_Necro
veterán

Végülis van benne ráció, de jön a következő kérdésem is. Ha egy mozdulatlan dolgot fotózok, a fókuszt egypontosra szoktam tenni, csak mozgó dolgoknál, teszem át dinamikusra. Ezek szerint ha ezek alapján választom meg milyen módban fotózok, érdemes az AF-et S és C között a fentiekkel együtt módosítanom? Amennyiben 3rd-be rakom a gépet, gondolom ott is C lesz az ajánlott?
Az igazat megvallva többnyire AF-A-ban használtam eddig, néha választottam csak C vagy S módot, de ha az elgondolásom jó, akkor teszek egy próbát.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#7693) fulton


fulton
addikt

Most este készítettem egyedül.. szal max felbontáson nem vagyok pont fókuszban.. sajna.

de várok véleményeket, (vakukkal játszadoztam:)

[link]

[link]

(#7694) fulton válasza fulton (#7693) üzenetére


fulton
addikt

(#7695) cOxeR válasza fulton (#7693) üzenetére


cOxeR
Ármester

Képkivágásra meglehetősen szűkek a képeid, és vagy egy monitor kalibrációt, vagy egy picivel melegebb színeket javasolnék. Valamint utómunkával, egyes területeket érdemes lenne jobban kiexpóznod.

(#7696) biflora


biflora
csendes tag

Sziasztok.
Nehany kepen lattam fekete hatteret, azt hogyan keszititek?

(#7697) drkbl válasza fulton (#7694) üzenetére


drkbl
őstag

Szerintem kár az izületnél vágásért, különösen az elsőnél.

Virág és madár egyben / Flower and bird in one by rdwr, on Flickr

(#7698) ballington válasza biflora (#7696) üzenetére


ballington
addikt

Virágoknál tegyél mögé egy fekete lapot :P

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#7699) L4mie


L4mie
veterán

Múlt heti viharról egy közép-gyengére sikerült villámfotó.

Lent voltam szüleimnél, jött a vihar sprinteltem le a Balatonpartra, félúton elkapott a zuhé, inkább hazacammogtam, nem akartam, hogy elázzon a gép, pedig vízbe csapó villámra vadásznék szívesen :), mondjuk se állványom se távkapcsolóm nem volt lent, de kényszermegoldások léteznek, ez is párkányra támasztva készült, hihetetlen milyen intenzitással villogott az ég, viszont kevés volt a felhő-föld villám, felhő-felhő meg annyira nem megy, de ez sikerült, visszalapozva van még 2.

[link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7700) Real_Necro válasza L4mie (#7699) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem még visszalapozva a házas tetszik, ahol a felhőkön keresztül tör a villám. Talán kicsit mintha dőlne a kép, de látványos. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.