Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) zool1 válasza m3ss (#8350) üzenetére


zool1
őstag

Hááát tegnap hülyének is néztek szerintem, mert kicipeltem egy sámlit , és körbe ültem/lőttem a virágot. Az tény hogy nagyon nehéz, olyan pontot találni, ami jó is és érdekesen is néz ki, no mindegy egy próbát megért. Egy kérdés, csak én vagyok mindig vele így, akárhányszor kimegyek makrózni, addig nem fúj a szél, ahogy kimegyek, mindig rákezd! :((( :W És köszönöm az észrevételt. Ja igen próbáltam én olyan közelit, de csak ennyit tud az obim.

[ Szerkesztve ]

(#8352) szeva000


szeva000
addikt

sajna kegyetlen idő volt...eső szél...nem mind éles,de legalább megáztam:D

[ Szerkesztve ]

(#8353) szeva000


szeva000
addikt

[ Szerkesztve ]

(#8354) m3ss válasza zool1 (#8351) üzenetére


m3ss
veterán

ja tegnap en is igy jartam a szellel, elegge kellemetlen tud lenni :N
marmint nem kozelire gondoltam, hanem ugyanabbol a szogbol, ugyanakkora nagyitassal ahogy fotoztad, csak nem f8-al hanem f4, vagy nem tudom makroobinal hogy alakul a dof egyes rekeszeken, csak a bibe lenne eles, es talan ugy a hatterben levo zold leveleket mar elmosna.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8355) szeva000


szeva000
addikt

(#8356) szeva000


szeva000
addikt

(#8357) m3ss válasza szeva000 (#8353) üzenetére


m3ss
veterán

milyen vaku volt a gepen? mivel terelted? egesz jok a fenyek. masodik kepen ha van felbontas en is biztos kivagnam a kicsi meh(?)-et a feher viraggal, kozeliben. na meg kompok nem tul jok egyik kepen se. vagassal jatszhatnal itt-ott. pl (#8352) szeva000 elso kepen valahogy ki lehetne vagni jobban. felso zold level kompon is segit. es mellette teljesen feketere hozni a hatteret.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8358) szeva000 válasza m3ss (#8357) üzenetére


szeva000
addikt

milyen vaku?:D..most épp a beépített volt,mert esett,és elő sem vettem a másikat.Pár képet ellőttem,beállítottam manuálisba a gépet,hogy aránylag jó legyen és kész.azért beégettem párat:)
Áááh,nekem ilyenekre nincs időm,hogy kínlódjak a háttérrel,nem is értek hozzá:)...Lassan örülök,ha egy héten 2-3 órám marad fotózni is.
A zengőlegyet mondod,a virág felső részén belógó 2levelet kivenni?

(#8359) m3ss válasza szeva000 (#8358) üzenetére


m3ss
veterán

nem is volt a vaku elott semmi diffuzor? ja a zengolegyet mondom, kozeliben kivagni, feher virag belseje lenne csak a kepen. pedig erdemes foglalkozni utolag a kepekkel, foleg ha 50-500-al makrozik az ember :DD aligha fogsz tudni ugy komponalni stb hogy ne kelljen belenyulni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8360) szeva000 válasza m3ss (#8359) üzenetére


szeva000
addikt

ááá ez most tamron 90-es volt+18mm-es közgyűrű:)
Amúgy szoktam diffúzort használni,most azt sem.egyszerűen levettem a vaku teljesítményét szinte minimálisra és a zársebesség et hagytam1/200-on...csakháát az a baj az meg nagyon karcsú volt ebben a szélben.

(#8361) m3ss válasza szeva000 (#8360) üzenetére


m3ss
veterán

akkor meg nem kellett volna ekkora dof. (#8356) kepeid (mik ezek amugy?) nem is lennenek rosszak ha szukebb lenne a dof, na meg utomunka+vagas ;) bar itt mar latszik a vaku elegge. feleslegesen sok a melysegelesseg sztem.
vagy annyira suru volt a gaz, hogy 1-2 centire voltak a hatterben levok? meg kell probalni ugy fordulni ha lehet, hogy a hatter jol elmosott legyen, en nem is eroltetem makrot olyan szogbol ahol nem tudom vmi miatt elmosni a hatteret.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8362) szeva000 válasza m3ss (#8361) üzenetére


szeva000
addikt

az utolsó kettőnél lehetett volna szűkebb a DOF,ott már elfordult ez a dög(ez tuti valami légy) :) ,de már semmi kedvem nem volt küzdeni vele.Amúgy meg tényleg sűrű volt a gaz,sokszor nem is lehet mit kezdeni vele.
Az a röhej,régebben nem hagytam ennyi mélységélességet....mióta megvan a tami,valamiért ezt teszem :U

[ Szerkesztve ]

(#8363) szeva000


szeva000
addikt

na,még kettő kép és irány a F1:)

[ Szerkesztve ]

(#8364) ballington válasza szeva000 (#8363) üzenetére


ballington
addikt

figy, nem akarok kötekedni, de mi lenne, máshova töltenéd fel a képeket és ide csak egy kis thumbnailt linkelnél be?

És ha már a képekről van szó, próbáld kerülni a középre komponálást.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8365) RolXX válasza m3ss (#8350) üzenetére


RolXX
tag

Asszem nekünk is ilyen, vagy nagyon hasonló virág van a kertünkben: [link]

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#8366) Szaboo válasza szeva000 (#8363) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Nincs semmi probléma a képekkel, viszont szerintem kicsit unalmas. Nagyon sokat töltöttél fel, és elég sok szinte ugyan olyan. Tudom, én is elég sokat raktam fel, de próbáltam változatos maradni. A pókos elég jó lett, az tetszik nagyon. A poloskák és pirosbogarak alapból nem túl fotogének, és a színek nekem kicsit fakók, kicsit kontraszthiányosak, bár én elismerem, elég kontrasztmániás vagyok.

És köszi a válaszokat, tanultam belőlök! Meg kell tanulnom korrigálni a túlvariálásom. A tájképet pl alapból döntve fotóztam, és néha túleffektezem a dolgokat, olvastam itt a fórumon, hogy valaki úgy csinálja az utómunkát, hogy az alaphoz képest megfelezi az ő effektezését.. Arany középút :)

A motorosnál kiégett a háttér, és mivel alapból kicsit világosabb témaként akartam beállítani, dobtam bele egy szimpla fehér ragyogást, ecsettel, és layernél átfedéssel. Kicsit talán visszavehettem volna, de véglis így sem rossz annyira.

(#8367) szeva000 válasza Szaboo (#8366) üzenetére


szeva000
addikt

ha egyszer nem szeretek mást fotózni,akkor nem is fogok ;) .Ez nem változatosság kérdése.
A színekből,kontrasztból én szoktam picit leszedni,nekem a kalibrált monitoron így élethűbb,de ezt a nyomtatáskor is igazolódik.
Itt főleg az a lényeg,mivel én már csak a papírra való mentésben bízok:)

(#8368) zgospel válasza Szaboo (#8345) üzenetére


zgospel
őstag

A portréból az első szerintem életlen egy picit, legalábbis a lány arca. A másik kettő egész jó, de valamiért mégsem az igazi (nem tudom megmondani hogy miért). A tájképért nagy kár, hogy meg van döntve, egyébként nagyon jó kontrasztos és élénk.
A féktárcsás tetszik a legjobban, nagyon jó lett!

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#8369) Szaboo


Szaboo
csendes tag

Egy timelapse-el jelentkezek, nemtudom hogy mennyire offos a dolog...

EZ LENNE AZ

Persze ez még csak bemelegítős, és sajna elcseszte az effekt az ég minőségét...

(#8370) agent_k válasza Szaboo (#8369) üzenetére


agent_k
őstag

Üdítő! Nekem nagyon tetszik! Árulsz el részleteket? Hogy lehet ilyet csinálni? Manuál kattogtatás, vagy valami programozható távkioldó? Hogy lehet belőle videót csinálni?

(#8371) Szaboo válasza agent_k (#8370) üzenetére


Szaboo
csendes tag

A magic lanternbe van automata, ami 2 másodpercenként csinál egy képet. Ezt ki lehet tolni 4-re, ha beállítjuk a 2 másodperces időzítőt a sima menübe...

2 másodpercenként 15 perc kép 15 másodperc videó lesz 30 fps-el számolva, 4nél ugye 30 perc kell hozzá.

Aztán én Sony Vegasba egymás után raktam őket, először 2592x1456ba kirendereltem, hogy utána minőségromlás nélkül tudjak digit zoomolni fullhd-be. Elég lassú volt a szerkesztés, még így is, hogy 3-szor rendereltem, hogy ne kelljen annyit dolgoznia... :S

Aztán így ennyi. Ez a videó mondjuk annyiból állt, hogy unatkoztam délelőtt, kitaláltam hogy kipróbálom ezt a cuccot, és a házunktól kb 400 métert kellett menni :) 2 óra alatt meg is lett az anyag :))

(#8372) Real_Necro válasza Szaboo (#8369) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tetszetős, nekem csak a színekkel van gondom. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8373) total90 válasza Szaboo (#8345) üzenetére


total90
veterán

Az utolsó kettő piszkosul jó :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8374) L4mie válasza Szaboo (#8369) üzenetére


L4mie
veterán

Jó ez, hajráá még sokat szép magyar tájakról ^_^
összesen hány expo volt?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8375) Szaboo válasza L4mie (#8374) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Kb 2000 :) Szegény gép, sajnálom, alig van meg egy hete és már így kapja

(#8376) L4mie válasza Szaboo (#8375) üzenetére


L4mie
veterán

yaya nekem anno mondták a boltba, hogy ha timelapse-t akarok gyártani és hobbi meg gyakorló szinten akkor inkább ne új DSLR-el kezdjem mert gyorsan megeszi a zárszerkezetet :) így le is tettem róla.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8377) Szaboo válasza L4mie (#8376) üzenetére


Szaboo
csendes tag

hát ennek örülök... akkor a timelapset nem erőltetem túl

(#8378) RolXX válasza Szaboo (#8377) üzenetére


RolXX
tag

Szerintem egy fél zárcsere árából vehetsz egy kompaktot, amivel majdnem ugyanezt meg tudod csinálni és annyi expót teszel bele, amennyit akarsz.
Pl nekem itt van az A720 IS, CHDK-val tud RAW-ot és timelapse script is van.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#8379) Kean_Sorbo válasza Szaboo (#8369) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Nagyon tetszik. Megkérdezhetem, hogy a "magic lantern" az micsoda?

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#8380) Szaboo válasza RolXX (#8378) üzenetére


Szaboo
csendes tag

vagy video módot használok, ami nem terheli a zárat, legalábbis közel sem annyira. Ezt beszéltük a másik topikban. De ha jobban megy, akkor majd lehet hogy veszek rá egy második gépet

(#8381) Szaboo válasza Kean_Sorbo (#8379) üzenetére


Szaboo
csendes tag

Egy egyedi szoftver módosítás, ami a memo kártyára települ. Wikipédián, google-on sok leírás van róla, magyarul is. Sok hasznos cucc van benne

(#8382) RolXX válasza Kean_Sorbo (#8379) üzenetére


RolXX
tag

Firmware canon gépekhez. 5DMKII, 50D, 60D, 500D, 550D, 600D, 1100D, ezekkel kompatibilis és nyersz vele néhány extra funkciót. [link]

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#8383) szeva000


szeva000
addikt

akkor változatosság képpen ;] :

(#8384) cOxeR válasza szeva000 (#8383) üzenetére


cOxeR
Ármester

Linkelhetnél valami értelmesebb méretben is, mert ezt így nem lehet élvezni.
Vélhetően ez egy jól sikerült kép, de pont a részletek nem látszódnak.

(#8385) atok666 válasza cOxeR (#8384) üzenetére


atok666
őstag

Eredetiben sem sokkal nagyobb...
jobb klikk + 'open image in new tab' a kepen nalam mukodik - bar szo-szo linkelhete normalisan is :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#8386) raczger válasza cOxeR (#8384) üzenetére


raczger
őstag


Tessék, megtaláltam neked nagyobban :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8387) RolXX válasza szeva000 (#8383) üzenetére


RolXX
tag

Nem mint ha minden áron én is ezen a témán akarnék lovagolni, de esetleg flickr.com-ot kipróbálhatnád, képfeltöltéshez. Többek között azért jó, mert könnyen megnyitható az exif info és látható, hogy ki milyen felszereléssel fényképezett, milyen beállításokkal, stb. Így akár szavak nélkül is tanulhatunk egymástól.
Meg ha valakinek megtetszik valamelyik képed, akkor flickr-en végig tudja lapozna a régebbi fotóidat is, az összeset amit felraktál.
Nem kötelező flickr-t használni, csak szerintem innen a legtöbben annak a kezeléséhez szoktak.

[ Szerkesztve ]

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#8388) zool1


zool1
őstag

Szeretnék őszinte a véleményt a képről:

(#8389) szeva000 válasza RolXX (#8387) üzenetére


szeva000
addikt

az a baj közöm nincs az angolhoz.így nem is bizta,hogy küzdeni fogok vele....De ha hazaértem egy hét múlva megpróbálkozom azért:)....(a másik gond meg a csodálatos net feltöltési sebessége...még belegondolnom is kegyetlen,hogy egyáltalán el merjem e kezdeni és lesz e időm rá,hogy feltoljam)
Nekem az angol kimerül a műszaki/elektromos rajzokban:D...ahhoz meg a szakmát kell vágni,nem angolul pofázni:)
Ott a triak,a tranzisztor és minden szinte ugyanaz,mint magyarul...de az sem kell,mert a rajz egyértelműbb mindig.(a speckó szavakat meg megtanultam már)De sokszor rajz sem kell nekem egy jó kis vezérléshez...megy az fejből is :U ...persze,ha nem más után kell szopni.

(#8390) Real_Necro válasza zool1 (#8388) üzenetére


Real_Necro
veterán

Turai kastély? :) Nekem a háttér baromira világos, az embereknek meg már aurája van. Szerintem kissé túl lett húzva.

Szeva000 koma: szólj, ha kell segítség flickr-ben, én sem vagyok angolos, német az anyacég, de azért fejtörést nem okozott. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8391) szeva000 válasza Real_Necro (#8390) üzenetére


szeva000
addikt

ok,majd kereslek..vagy te engem...de csak a jövő hét kedd vagy szerdán...addig elérhetetlen leszek ;] ....
nincs nekem már kedvem,főleg időm majd 40évesen itt angolt tanulni...pedig néha aranyat érne
szokott segíteni a haverom,de most ő is szeptemberig kiment melózni.

[ Szerkesztve ]

(#8392) cOxeR válasza zool1 (#8388) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alapvetően az a gondja, hogy nem a páron van a fókusz, lehetne esetleg még a kép szimmetrikus (legalább is az én szememnek hiányzik), de ez ízlés kérdése, valamint picit szét van esve a hátsó textúra.

(#8393) zool1 válasza cOxeR (#8392) üzenetére


zool1
őstag

Real_Necro,cOxeR :köszi az értékelést vs észrevételt. A vágással vacakoltam vagy egy félórát, hogy hogyan mutatna jól, ezek szerint van még mit gyakorolni! Valóban a fókusz a hátsó ablakokra esett, és annak fényit akartam egy picit túlhúzni, ami már tényleg sok lett. A hátsó textúrába a két ablak közötti részbe is egy kicsit belenyúltam, lehet hogy nem kellet volna... Azért este megint nekifutok. (csak nem adom el a fotós szettet egy íj kedvéért).
Igen a turai kastély valóban. :K Nagyon jó kis hely! Legközelebb meg ide kellene elutazni, egy kicsit kattingatni! :C

(#8394) Real_Necro válasza zool1 (#8393) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nincs túl közel.
Két hete párommal meg Ropi-val erre voltunk terepszemlézni:

[link]

Kb. fél óra Bp.-től.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8395) zool1 válasza Real_Necro (#8394) üzenetére


zool1
őstag

Jöhetnek a képek! :C

(#8396) Real_Necro válasza zool1 (#8395) üzenetére


Real_Necro
veterán

Képek most nem készültek, pedig mindketten felpakolva mentünk. :DDD Majd Ropi oldalán idővel. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8397) biflora


biflora
csendes tag

Sziasztok. A velemenyetekre vagyok kivancsi. Tudom hogy ferde mert alvany nelkul keszult. :((( [link]

(#8398) cOxeR válasza biflora (#8397) üzenetére


cOxeR
Ármester

Attól még nem kell egy képnek ferdének lennie, mert állvány nélkül csináltad. ;)
Egész jó lenne, ha nagyobb látószöged lett volna... és nem fut ennyire ki a képből a villám.
Legközelebb.

(#8399) biflora válasza cOxeR (#8398) üzenetére


biflora
csendes tag

Fokusztavolsag 35 mm filmen 29,5 mm, exponalasi ido 13 s, F ertek 3,1, ISO 100. igy keszult a kep, egy kompakt geppel, ez volt az elso probalkozasom. A kerdesem az lenne , hogy ezek kozul min kellene valtoztatnom? Vagy egyaltalan hogyan kell villamot fenykepezni?

(#8400) m3ss válasza biflora (#8399) üzenetére


m3ss
veterán

igy kell villamot fenyekepezni, jol csinaltad :) csak a kompozicio nem tul jo, ha nagyobb latoszoggel lovod, akkor lehetne meg ter a villam felett, meg lehetne vmi horizont, epulet, talaj alul.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.