Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Fandango válasza M0ng00se (#47750) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az a baj, hogy ezeken nem nagyon van mit értékelni. :N

(#47752) SziAtee


SziAtee
csendes tag

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy egy kis segítséget kérjek. Most vettem használtan egy canon 50mm f1.4 obit és egyes képeken a csatolt képen is látható fodrozódást látom (fej magasságban, oldal irányokban). Egyelőre még nem ismerem túlságosan az obit, előtte még évekkel ezelőtt f1.8-ast használtam, de annál pl nem emlékszek ilyenre hatásra.

Első nekifutásra teljesen egyenletes elmosódásra számítottam ,de ezek nekem eléggé szembetűnőek és csak kérdés részemről, hogy ez így teljesen rendben is van ennél az obinál?

Elnézést, ha nem teljesen témába vágó!

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#47753) marcitp válasza SziAtee (#47752) üzenetére


marcitp
őstag

Nem ismerem ezt az obit, de el tudom képzelni, hogy ilyen a bokeh lelógó faágakkal. Ja, igen, meg balra a füvön is.
Egyébként meg éles ahol kell.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47754) SziAtee válasza marcitp (#47753) üzenetére


SziAtee
csendes tag

Köszi! Akkor kezdett furcsa lenni számomra, amikor kb ugyan olyan beállításnál, más képen nem láttam. Azt még nem sikerült azonosítanom, hogy mikor jön elő ennyire látványosan.

(#47755) marcitp válasza SziAtee (#47754) üzenetére


marcitp
őstag

Nyitva, ellenfényes dolgoknál jobban szerintem, amikor megcsillan a napfény a fòkusztartományon kívűl. A bokeh milyensége meg lehet, erre az obira jellemző.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47756) shirogin21


shirogin21
csendes tag

Köszönöm az észrevételeket.
Ebből merítvén volt bátorságom készíteni újabb képeket.
Itt az egyik:
[link]

(#47736) Fandango: Köszi az észrevételt.
(#47737) topikk: Számomra úgy életlen ahogyan elképzeltem és nem úgy sikerült a kép készítés.. :))
(#47740) marcitp: Köszönöm az észrevételt. Színekkel vannak fennakadásaim nem mintha színvak lennék csak én azt gondoltam, hogy majd azzal a színvilággal hozzárakok valamit a képhez és azt teljesen elfelejtettem és nem is figyeltem arra, hogy csak annyira érdemes belejavítani, hogy érzékeltessem azt, hogy az emberi testen keresztül hogyan érzékeljük azt amit a valóságnak feldolgozunk.
(#47748) jjeahh: Köszönöm, ha elmegy. :DDD

(#47757) marcitp válasza shirogin21 (#47756) üzenetére


marcitp
őstag

"Jó" ez, de kicsit alexpós, a szemen mintha bemozdulás lenne.
Próbálj kicsit érdekesebb felvételiszöget keresni, engem ezért már megszóltak itt, hogy jó-jó, na de ez még egy "csak" szita. :) Így néz ki, "le van fotózva". Kicsit "túristás", vagy hogy is mondjam, és az benne a poén, hogy egyébként ez is eredmény, mert annyira nem egyszerű.
A húslegyes fotódnál jó a fókusz, de a háttér nagyon kusza, oda kell figyelni tudatosan arra is!
Itt is: előtér, téma, háttér, expó, ezek fontosak.
De remélem, a Többiek írnak még hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47758) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!

Hoznék egy kis értékelni valót. :))

Tükröződős "minimál":

:R

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47759) fattyu válasza szecsgeri (#47758) üzenetére


fattyu
veterán

1 ha nem lenne lila szép lenne.
2 némi infó a feketében jót tenne neki amugy ez is rendben lenne.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47760) Fandango válasza szecsgeri (#47758) üzenetére


Fandango
Topikgazda

1. Ez a lila szerintem is agyonvágja, egyébként jó lenne
2. Érdekes

(#47761) szecsgeri válasza fattyu (#47759) üzenetére


szecsgeri
tag

Mester, így? :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47762) fattyu válasza szecsgeri (#47761) üzenetére


fattyu
veterán

méga vignetted szedd le az ffről és pöpec.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47763) szecsgeri válasza fattyu (#47762) üzenetére


szecsgeri
tag

Azt már délutánra hagyom akkor. :D
Egyébként örülök, hogy tetszik, kicsit féltem a középen lévő horizonttól, lőttem harmadolósat is, de ennél a tükröződésesnél nem néz ki jól. (szertintem)

szerk.: CPL-t is használtam.

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47764) Csari93 válasza SziAtee (#47752) üzenetére


Csari93
aktív tag

Szerintem próbáld meg másik topicban, mindenesetre bár nem ismerem az objektívet, szerintem ez nem feature hanem inkább bug, nem láttam még ilyet mint képi világ, persze ez lehet az én hiányosságom is.

www.flickr.com/csari

(#47765) SziAtee válasza Csari93 (#47764) üzenetére


SziAtee
csendes tag

már át is írtam egy másik helyre, meg külföldi oldalakra is hátha. Illetve be is vittem szervizbe, de csak a szájukat tátották :)
köszi

(#47766) papaya válasza szecsgeri (#47761) üzenetére


papaya
senior tag

Fattyu mostanság nagyon lágyszívű lett kritika terén, pedig szerintem ezek a képek nagyon felejtősek. Egyrészt a színesen nem értem (na jó gondolom) miért van két oldalt világos (két nap is lement?) középen V alakban kék ég, bár ott is a felhőn csücsül valami szürke plecsni. A fák feketéi teljesen bebuktak, több helyen is zöld aurásodás van felettük, a képszélek elmosódottak, a kép is eléggé digitális érzetű.
A második képen tényleg ordít az a brutál vignettálás de, hogy őszinte legyek anélkül sem hinném, hogy túl sokat váltana ki bárkiből is. Sajnos a tükörkép homogenitását megtörik a vízen látható foltok.
Kicsit úgy érzem itt a szűrő tesztelése volt a cél, nem egy falra való kép elkészítése.

(#47767) fattyu válasza papaya (#47766) üzenetére


fattyu
veterán

Restellem de nekem tényleg tetszok mindketto a kritikaim leszamitva

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47768) papaya válasza fattyu (#47767) üzenetére


papaya
senior tag

Semmi gond. Korral jár ;]

(#47769) szecsgeri válasza papaya (#47768) üzenetére


szecsgeri
tag

Egyébként nem mesterséges vignetta, legalább is alul nem.
A kép direkt olyan amilyen, nem hiszem, hogy minden képnek muszáj tökéletesen exponáltnak lennie (mindenhol). Ha egy jól ismert fotós csinál ilyet, mindenki a falat kaparja, hogy mekkora király.
Az első képen nem két nap ment le, egyszerűen így polarizált a szűrő. Ja, és nem szűrő teszt volt...

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47770) g.killer


g.killer
aktív tag

Egy kis minimál, így estére ugyan onnan mint az előző. :)

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#47771) jjeahh válasza g.killer (#47770) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fura egy kompó, de nekem tetszik így ahogy van :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47772) Fandango válasza g.killer (#47770) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nekem is kicsit fura, nagyon fent van a kép teteján az alany.
Jó elgondolás, csak valahogy nem az igazi, illetve nekem ez inkább színesben jobban tetszene.

(#47773) g.killer válasza jjeahh (#47771) üzenetére


g.killer
aktív tag

:R

Fandango: A színes verzió kérése tőled szinte sértés! :DDD Az egész kék, az UV miatt nekem úgy nem adja.. A témát meg oda klónozom ahova akarom, de így eredetiben érzem benne az igazi komponálást.... :R

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#47774) halagabor válasza g.killer (#47770) üzenetére


halagabor
tag

Bejön, tetszik, hogy feszegeti a határokat.

Ideje volna viszont beadni a gépet egy szenzorpucolásra. :) ;)

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#47775) gorgo válasza szecsgeri (#47769) üzenetére


gorgo
őstag

Szerintem ezek a képek nem rosszak, tény, hogy a zöld aura ott van, ha alaposan nézi az ember, lehet zavaró is. Ami viszont a CPL-t illeti, nos tényleg idétlen így. Vagy ne használj nagylátóval polárt, mert ez lesz belőle, vagy készítsd el normál obival polárral mondjuk 4-5 képből összerakva, és akkor viszont fasza lesz. Munkásabb, de az eredmény is jobb!
Az, hogy az árnyas fákon nem lehet megszámolni a leveleket, nos, akinek ez az igénye, az nem normális. Sztem ez így jól van. Legalább tutira nem esel a ló túloldalára egy elbaltázott hdr-szerűséggel.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#47776) randras_83


randras_83
addikt

Mai napra:

https://www.flickr.com/randras83/

(#47777) Muerte68 válasza randras_83 (#47776) üzenetére


Muerte68
addikt

Nekem mindkettő tetszik-de a FF nagyon jó :C :Y

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47778) szecsgeri válasza gorgo (#47775) üzenetére


szecsgeri
tag

Legközelebb körbe tekerem majd a polárt! Egyébként köszönöm! :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47779) rekid válasza randras_83 (#47776) üzenetére


rekid
addikt

Nálam is az ff a nyerő. A másodiknál a szemüvegkeret pont bevág az irisbe és összeolvad vele főleg a jobbnál.
Vagy árnyék vagy bőrhiba a baloldalon középen kijön mert hát férfiember szeme odaugrik hamar. :) :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47780) randras_83 válasza rekid (#47779) üzenetére


randras_83
addikt

Köszönöm mindenkinek. A másodikat elviszi a lényeg... Ugye ;]

https://www.flickr.com/randras83/

(#47781) m3ss válasza randras_83 (#47776) üzenetére


m3ss
veterán

szemuveges portrenal erdemes feljebb tenni a softboxot, vagy ne tukrozodjon a szemuvegben..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47782) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy belekóstolok a természet fotózásba, nem vártam el profi szintű minőséget ettől az obitól, de így kezdésnek nem rossz. (mondjuk brutál front fókuszos, -20-as kalibrációval lett elfogadható, de valószínűleg kéne rajta kalibrálni, mert tudna ez többet is.)
Nos, igazából gyurgyalagot akartam fényképezni, de mikor akarom őket fotózni sehol sincsenek (persze ha nincs nálam a gép, ott repkednek...). Bár 1.5 hete járok ki folyamatosan, keresem a megfelelő helyeket, ahol szeretnek a gyurgyalagok időzni, leszállni stb. eddig nem jártam sikerrel.

Helyettük néhány tövisszúró gébicset sikerült a beszállókra csalnom. Sajnos a hátteret nem tudom homogénebé tenni, mivel ez egy kis rét, körbe erdővel amik viszonylag közel vannak.

Kár a belógó növényért, tudom. :K

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47783) randras_83 válasza m3ss (#47781) üzenetére


randras_83
addikt

Vagy utólag lepucolni, bár nekem tetszik. Két 60x90essel közelről majdnem oldalról volt villantva. De már erősen gondolkozom hogy veszek rendes studiovakut

https://www.flickr.com/randras83/

(#47784) Fandango válasza szecsgeri (#47782) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Elég jó képek lettek ezek szerintem.
Viszont nagy kár, hogy a képminőség nagyon rossz, ha nagyba közelebbről nézi az ember.

(#47785) szecsgeri válasza Fandango (#47784) üzenetére


szecsgeri
tag

Köszönöm! :) :R
Valószínűleg el fogom küldeni az obit kalibrálni, mert biztos, hogy lenne ez még élesebb is. Mondjuk amennyiért vettem, ahhoz képest elég jó. :C
De egyenlőre tetszik ez a természet fotózás, valószínűleg jövőre cserélem majd egy jóval komolyabb teleobira. :)

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47786) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok!

Osztrák túráról, még pár képecske..

:R :R

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#47787) psycroptic válasza g.killer (#47786) üzenetére


psycroptic
őstag

Nekem az elsö kettö kifejezetten tetszik! Az utolsó kettö meg olyan semmilyen.

PSNID: Tomy83PS

(#47788) szecsgeri válasza g.killer (#47786) üzenetére


szecsgeri
tag

1. színesben szerintem jobb lenne.
2. Nagyon jó a hangulata.
3. Túl zsúfoltnak tűnik + enyhén dől is balra.
4. Megint csak nagyon jó lenne, ha a házikó nem lenne úgy elvágva, hanem egy kis teret kapott volna. :R

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47789) g.killer válasza psycroptic (#47787) üzenetére


g.killer
aktív tag

:) Köszönöm! :R

szecseri: Neked is! :R

Első nekem így teljesen más hangulatú mint színesben de majd ránézek színesben is.

3-4 meg ötvenesbe ennyi fért bele, vagy lefotózom vagy nem.. :) Amúgy a házikónak nehéz lett volna teret adni mert egy szálloda, és elég nagy területen helyezkedik el.. :DDD

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#47790) Muerte68 válasza g.killer (#47786) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó képek-jók a szinek(amelyiken van :D )Az utolsón az ablakok szine dobna a képen de tényleg eléggé a sarokba szorult :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47791) fattyu válasza g.killer (#47786) üzenetére


fattyu
veterán

második nagyon karcol. :R

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47792) g.killer válasza Muerte68 (#47790) üzenetére


g.killer
aktív tag

Köszi a választ! :R

fattyu: :R :R Máshol is értékelték! ;)

Frissen melegében? :DDD

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#47793) Fandango válasza g.killer (#47786) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A 2. kép az nagyon adja. A többi se rossz azért.

A kajás kép is tetszik, meghozza az étvágyat.

(#47794) g.killer válasza Fandango (#47793) üzenetére


g.killer
aktív tag

:R

Azt hittem csak én nézelődök erre ilyenkor.. :DDD

Kajáshoz:
Végül is ez a cél! :B :R

[ Szerkesztve ]

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#47795) shouryuken


shouryuken
senior tag

Örültem volna, ha lett volna egy kis hely felül és alul, de nem volt :(

[ Szerkesztve ]

(#47796) m3ss válasza g.killer (#47792) üzenetére


m3ss
veterán

szerintem kicsit tul szellos a kompo, tul sok az ures hely. a tepsi nincs annyira harmoniaban a tanyerral. igy egyutt annyira nem mutatnak jol. elesseg kicsit elol van.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47797) Zilko87


Zilko87
tag

Lőttem egy madarat! :)

(#47798) Muerte68 válasza shouryuken (#47795) üzenetére


Muerte68
addikt

Fa nélkül jobb volna :) Viccet félretéve szerintem nem olyan jó hogy rálóg az ajtóra+a kitámasztó sem túl szép.
Az ajtó fa nélkül viszontteljesen jó volna :K
De ez csak az én privát véleményem :)

Zilko87 nem rossz csak ez a fakó szín itt életlen hatást kelt,meg lécdarab se mutat jól a madár alatt valahogy.
Amúgy a madár jópofa :K

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47799) shouryuken válasza Muerte68 (#47798) üzenetére


shouryuken
senior tag

Nekem a fa miatt tetszett meg az egész. A kitámasztón gondolkodtam, maradjon -e, de végül maradt. Majd ps-el kitúrom lesz egy mankó nélküli verzió ;]

(#47800) Muerte68 válasza shouryuken (#47799) üzenetére


Muerte68
addikt

Amúgy jól néz ki a fa is engem az zavar csak hogy belelóg a keretbe,ha pld fölötte volna jobban összeálna nekem-de mint mondtam szubjektív vélemény,nem vagyok szakértő a témában :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.