Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) torzo válasza topikk (#48798) üzenetére


torzo
Ármester

Nem kell segédeszköz. Gyakorolni kell, mégpedig úgy, hogy mindkét szemed használod. Amivel nem a keresőbe nézel, azzal pásztázod a környezetet és rákövetsz a madárra, amikor kb megvan, akkor a kereső kezd dominálni, azt a szemed használod onnantól. Elsőre szinte hülyeségnek hangzik, de működik. Meg lehet tanulni, hogy csak az egyik szemedre figyelj, de azért a másik is éber.
Van, aki ettől beszédül, meg el is esik. De meg lehet tanulni.

Asszem én is ki fogom kölcsönözni, mert izgat, milyen az OLY af rendszere és iso tűrése.

Azért a madarászfotósok zöme továbbra is a nagy tükrösökkel dolgozik, ez pedig vsz. nem véletlen.

(#48802) topikk válasza torzo (#48801) üzenetére


topikk
senior tag

Ha a képminőség a legfontosabb , akkor nincs kérdés, a FF biztosan nyer. Ha hajlandó vagy kompromisszumokra a képminőségben (főleg magasabb ISO-nál), akkor cserébe megkapod a kisebb méretet / súlyt (inkább az obiknál) és egyéb funkciókat. A fókaetetésnél próbáltam a Pro capture-t: félig lenyomva az expogombot folyamatosan a memóriába pufferel 14 teljes felbontású képet 60 fps sebességgel. Amikor teljesen lenyomod a gombot, folytatja a 60 fps sorozatot, de lementi a lenyomást megelőző 14 képet. A kezdők is olyan eszközt kapnak ezzel ami egyébként sok év gyakorlással vagy csak véletlenszerűen működik.

Az AF-re nincs összehasonlítási alapom, de a tesztek szerint nagyon jó lett. [link] Az E-m10ii és E-m1 ii ég és föld.

Ezt a kétszemes megoldást kipróbálom, kösz a tippet :)

(#48803) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

mondanátok véleményt erről?

elsősorban az érdekelne, hogy technikailag milyen.

thx

Aurea mediocritas

(#48804) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Nah, megvan az új setup

(#48805) total90 válasza ArthurMiller (#48804) üzenetére


total90
veterán

Nem szarral dobálózol :DDD Grat hozzá. Jó gépek, gondolom az obik is hasonló kategória. A többi már rajtad múlik.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48806) ArthurMiller válasza total90 (#48805) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Köszönöm, igen, van pár hozzávaló :) Csak innen szoktam el pár éve...

(#48807) topikk válasza AXisBOLD (#48803) üzenetére


topikk
senior tag

Nem jó szerintem, sok a sötét árnyékos rész, amiből alig látszik valami.

(#48808) rekid válasza AXisBOLD (#48803) üzenetére


rekid
addikt

Az égbolt csúnyán ki van égve az előtér meg be van bukva.
A téma nem lenne rossz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48809) total90 válasza AXisBOLD (#48803) üzenetére


total90
veterán

Tipikus eset a 2 expóhoz. Ez így kuka. Téma jó lenne...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48810) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

köszi mindenkinek.

(#48809) total90: ez most lehet láma lesz, de mit értesz "2 expó" alatt?

Aurea mediocritas

(#48811) fattyu válasza AXisBOLD (#48803) üzenetére


fattyu
veterán

én az állót sem értem. nekem egyszerűen nem adja tájképnél.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48812) szecsgeri válasza AXisBOLD (#48810) üzenetére


szecsgeri
tag

Egy expo az égnek és egy expo az előtérnek, majd ezt a két képet összefűzöd. :)

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#48813) AXisBOLD válasza fattyu (#48811) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ezt a vélemény már vártam az elején :) valahol jogos, bár nekem tetszenek a portré módban készült tájképek is

lett "landscape" is, de sajnos az életlen lett (ez már a tömörített, szóval még pocsékabb):

(#48812) szecsgeri: oké, köszi :B legközelebb

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#48814) total90 válasza AXisBOLD (#48810) üzenetére


total90
veterán

1x a világos részre fókuszálsz, aztán a sötétre. Így lesz 2 kép, amit pl. PS-ban összeraksz. Így nem lesz sem kiégett, sem bebukott rész a képen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48815) AXisBOLD válasza total90 (#48814) üzenetére


AXisBOLD
addikt

de ezt gondolom állványról tudnám meglőni, az meg sajnos nem volt nálam

nem magyarázkodni akarok, értem miért lett rossz a kép, csak a technikai hátteret boncolgatom

szerk.: köszi egyébként, legközelebb így...!

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#48816) jjeahh válasza AXisBOLD (#48815) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A pana G3 tud expósorozatot, azzal meg tudod oldani kézből is :K . Nyomd meg ezt a gombot és ott lesz valahol az időzítő meg a sorozat mellett. Csak ne felejtsd úgy, nekem miatta többször sikerült elcseszni pl. a panorámákat :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48817) rekid válasza total90 (#48814) üzenetére


rekid
addikt

Erről az összerakásról nem ismertek valamilyen normális leírást vagy oktató videót?
Illetve nem tudjátok, hogy a szép magyar "tapétázás" (amikor vakuval végig villantod a kívánt tárgyat teret) technikára mi az angol megfelelő?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48818) jjeahh válasza rekid (#48817) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha maszkolni tudsz akkor egyszerű, ha meg nem, akkor nézz utána a Photoshop maszkolásnak. Külön layeren megnyitod a képeket oszt mindegyikről csak a kívánt részt hagyod meg. De lehet van más módszer is, én így szoktam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48819) Fandango


Fandango
Topikgazda

Tegnapi kirándulás képekben! (Jöhet hideg meleg :D )

(#48820) topikk válasza Fandango (#48819) üzenetére


topikk
senior tag

Nekem ez nem tetszik. Fogalmam sincs mit akarsz megmutatni / üzenni ezzel a képpel.

(#48821) topikk


topikk
senior tag

pozográfia:

(#48822) mikrofon válasza topikk (#48821) üzenetére


mikrofon
addikt

Jó ez a fa. Kár az emberekért ;]

(#48823) Fandango válasza Fandango (#48819) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nem ezen a képen van a hangsúly, megnézted a többit is?
Egyébként egy hangulat/pillanat képnek szántam, szóval nem értem a kérdésed. :F

Ha nagyon akarnám, akkor a te képedre vissza lehetne fordítani a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#48824) topikk válasza topikk (#48820) üzenetére


topikk
senior tag

Nem néztem meg :( , annyira nem tetszett a linkelt kép hogy rá sem kattintottam.

De most megnéztem. A többi jobbb, de semmmi extra (nekem), a fátyolos utómunka sem jön be.

(#48825) AXisBOLD válasza jjeahh (#48816) üzenetére


AXisBOLD
addikt

megvan :K :R

Aurea mediocritas

(#48826) mondomén


mondomén
őstag

Hozok már egyet az utcáról.

Egyébként próbálok belekóstolni a portrézásba, de nem könnyű modellek híján. Ha valaki tud vállalkozó szellemű (fotogén) emberkéket, sikítson! :)) Péz nem jár senkinek :D

(#48827) rottenbull válasza Fandango (#48823) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nekem bejonnek egyes kepei a sorozatnak. Nemelyik erdos es az egyik tavas, hatterben az erdovel. A mozdonyos is ok, amelyik oldalrol-elolrol keszult.

(#48828) halagabor válasza mondomén (#48826) üzenetére


halagabor
tag

Imádom ezt a képet :) meg úgy általában baromira bejön az a fajta street amit te csinálsz. Sokkal érdekesebb mint az arcbavakuzós stílus, bár nem akarom újra kirobbantani ugyanazt a vitát :D :D Csak megjegyzem, hogy sokkal többre tartom, ha valaki sajátosan látja az utcát és ezt képes is fotókon közvetíteni. Szerintem neked ez megy. Azért sok szerencsét a portrézáshoz is :D :DD :DD

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#48829) vond válasza mondomén (#48826) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vörinájsz! :) Ez eddig a legjobb képed azok közül, amiket bedobtál ide.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#48830) szaki1986


szaki1986
tag

Feldolgozás alatt vannak még a nyaralásos képeim, de addig is bedobok egyet ide:

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#48831) Muerte68 válasza mondomén (#48826) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó kép-jók a street fotóid :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48832) mondomén válasza Muerte68 (#48831) üzenetére


mondomén
őstag

Koszi mindenkinek! Orulok, hogy tetszik. :) Egyebkent most kicsit nehez dolgom van. Eddig eqv. 24 milin fotoztam kontrasztos temakat. Most eqv 52 milin probalkozim valami massal, meg nem tudom pontosan mivel. :D Usz ugye a portrezas is teljesen uj terulet. :)

(#48833) total90 válasza mondomén (#48826) üzenetére


total90
veterán

Szerintem simán mehetnél a haladóba a képeiddel... :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48834) aldebaran válasza mondomén (#48826) üzenetére


aldebaran
őstag

A streetfotóidból el tudnék képzelni egy kiállítást. Van egy pár darab, ami kuka szerintem, de nagyon, nagyon sok kiváló kép van közöttük.

Gratulálok. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#48835) Fandango válasza mondomén (#48826) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Jó lett ismét, ahogy már mondtam nagyon jól megy ez neked. Irigykedek! :B

(#48836) mondomén válasza total90 (#48833) üzenetére


mondomén
őstag

Koszi. :) Furcsa ezt olvasni amugy. Nem is olyan reg kezdtem fotozni, erosen hobbi szinten mozgott eddig (most igyekszem ezen valtoztatni). Egyelore nagyon keveset tudok a fotozasrol, ‘haladonak’ semmikepp sem mondanam magam. Max van szemem hozza. :D Amugy nem is nagyon erdekelnek “szabalyok”, utalok pixelkukkolni is. Ha ranezek a kepre tetszen. :)

@aldebaran
Koszonom! Mellik kuka szerinted? Ez is erdekel. :)

@Fandango Koszike! :)

[ Szerkesztve ]

(#48837) mazsi70 válasza szaki1986 (#48830) üzenetére


mazsi70
senior tag

Milyen obival lőtted ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#48838) szecsgeri


szecsgeri
tag

Sziasztok!

Nos, eljött ez is 4 hónapos munka eredménye gyömölcsözni látszik. Sajnos az obi nem túl acélos, viszont én így is örülök, hogy végre nem üres kézzel jöttem megint haza a lesemről. Ha már itt tartunk, 120-150ezer között tudtok ajánlani teleobjektívet, lehetőleg 300mm fölött, ami ettől élesebb/szebben rajzol? Közelre jól fókuszál az obi, viszont távolra össze-vissza, keresőben jónak néz ki, az elkészült kép pedig nem valami éles. Végigpróbáltam már az egész AF Fine Tune-t...

...és egy közelebbről lőtt, itt mindig betalál a fókusz, olyan 2.5m felett viszont már nem:

:R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#48839) szaki1986 válasza mazsi70 (#48837) üzenetére


szaki1986
tag

Sigma 10-20 mm f/3.5

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#48840) mazsi70 válasza szaki1986 (#48839) üzenetére


mazsi70
senior tag

Bejön a fotód

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#48841) marcitp válasza Fandango (#48823) üzenetére


marcitp
őstag

Ment pár csillag!
Jòpár bejön a sorozatbòl! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#48842) aldebaran válasza mondomén (#48836) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát, igazából az a kép se tetszik, amit itt mutattál, a táncosos sem (bár látom a hozzászólásokat), ez se tetszik, ez se, ez se, ez se, meg az uccsó három se, a többi nagyon is.

De ez az én véleményem. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#48843) grigo válasza szaki1986 (#48830) üzenetére


grigo
őstag

Ez nagyon tetszik. ff verzió van belőle?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48844) Fandango válasza marcitp (#48841) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Köszi! :R

(#48845) randras_83


randras_83
addikt

Erről mi a vélemény?

https://www.flickr.com/randras83/

(#48846) MikulasB válasza randras_83 (#48845) üzenetére


MikulasB
tag

Laikus véleményem szerint 16:9-be vághatnád, hogy a felüljáró alja szépen kifusson a sarokba. Amúgy éjszaka hosszú záridővel nekem érdekesebb lenne, vagy esetleg még éppen napkelte előtt.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#48847) szaki1986 válasza grigo (#48843) üzenetére


szaki1986
tag

Köszi. FF még nincs, de csinálhatok egyet.

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#48848) mondomén válasza randras_83 (#48845) üzenetére


mondomén
őstag

Nem valami erdekes a tema. Illetve semmi sincs ami erdekesse tenne. Maskor, mashogy kene megloni. Ez igy szemomra nem.

@aldebsran
Az elso amit linkeltel az az egyik kedvencem, nagyon szeretem azt a kepet. :) A tobbi pedig vakus, amirol mar beszelgettunk. :D Koszi az eszrevetelt!

[ Szerkesztve ]

(#48849) Wa2x_ válasza szaki1986 (#48830) üzenetére


Wa2x_
veterán

Én ezen a mintás kőfalon, alul is világosítanék még egy kicsit, amúgy a kompó frankó nagyon, grat!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#48850) beci


beci
őstag

Első feltoltesem, jöhet hideg,meleg.😊
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.