Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) jjeahh válasza szecsgeri (#47392) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem ez bejön, nem kicsit :K :R

Hozok én is párat... sajnos mostanában nem volt semmi érdekes felhő az égen meg a panorámáról és a középre komponált horizontról nehéz leszokni, de hátha :DDD . Szerintetek valamelyik használható esetleg egy vágással, kis utómunkával vagy nem igazán?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47402) topikk válasza jjeahh (#47401) üzenetére


topikk
senior tag

Arra jutottam az utóbbi pár hónap alatt, hogy ha nem elég ütős a táj élőben hiába izzad az ember - hacsak nem valami kiemelkedő tehetség - nem lesz jó tájkép belőle. Nálad is ezt érzem ezekkel a képekkel. Az utolsó tetszik.

[Vagy lehet csak túl sok jó tájképet nézegettem mostanában...]

(#47403) jjeahh válasza topikk (#47402) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Eddig ha elhibáztam mindíg azt a kritikát kaptam, hogy gyönyörű a táj errefelé, de nem használom ki. Szal akkor most hogy van ez? Mert totál összezavarodtam :DDD
A linkelt flickr-en több tájkép egészen szuper, de annyira szénné vannak retusálva, hogy számomra értékelhetetlenek :( , bár ez ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47404) topikk


topikk
senior tag

Én is hoztam hármat.

(#47405) topikk válasza jjeahh (#47403) üzenetére


topikk
senior tag

Ismerem a környéket és tényleg szép részek vannak ott, de ez nem jön át ezeken a képeken. Azaz nem használod ki, rossz helyen fotóztál. :)

A második részre: szeretnék egyszer így szénné retusálni egy ilyen képet, fogalmam sincs hogyan kell :F

(#47406) topikk válasza topikk (#47405) üzenetére


topikk
senior tag

Az a bajom a képeken szereplő tájjakal, hogy olyan rendezetlen érzésem van, mintha ember bolygatta volna meg azokat a köveket, nincs harmónia benne. Pl. az első és ötödik kép egy seb a tájban, mint egy kőbánya. A harmadik is olyan mintha feltúrták volna a talajt (és ott van rajta a fényképező árnyéka is, vagy az szándékos?)

(#47407) halagabor válasza jjeahh (#47401) üzenetére


halagabor
tag

Bicajos nagyon tetszene kicsit nagyobb kontraszttal a biciklis és az égbolt között.

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#47408) Fandango válasza jjeahh (#47401) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ez az irány sokkal jobb mint az a panorámás térhajlítás.
A legelső és az utolsó a legjobb. Az utolsónál próbáld meg jobban kihozni a napsugarakat.

(#47409) torzo válasza jjeahh (#47401) üzenetére


torzo
Ármester

Ez a bányagödör(?) elég jó hely!. Nekem is az első és az utolsó az, amiben látok még lehetőséget.

Azt továbbra is tartom, hogy nagyon szép helyen laksz. A tájfotózás pedig olyan műfaj, hogy vagy megy vagy nem. Technikailag nem bonyi a dolog, de esztétikailag nagyon is. Kevesen tudják jól.

(#47410) jjeahh válasza topikk (#47406) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1-3-4-5 kőbányáknál készültek, de értem mire célzol :D

halagabor: :R

Fandango: Ok, köszi! Húzok még rajta és a flickr-en lévőt majd kicserélem :R

torzo: Három bányánál jártunk mostanság és tervben volt, hogy még egyet meglátogatunk a héten, de mostmár én is belelátom a képekbe amit topikk és elment a kedvem... :DDD Tájfotózás nekem szerintem menne, de az ekv 28mm nagyon sokszor kevés, pl ha előteret is akarok akkor legtöbbször már nem tudom megoldani másképp, csak panorámával, amiről viszont mostanában lebeszéltetek :N . Szal most ott tartok, hogy muszáj megnyomnom a melót, gyűjtök és veszek uwa-t meg mondjuk egy telét is, amiből nem tudom mikor lesz valami mert másra is kell a pénz... de addig amíg meglesz mit tehetek? Zsákutca? Meg miért van az, hogy eddig nem voltak lehúzva a panóim? Az igazi kritikusok csendben ültek? :D
Amúgy visszahozták a medve-kilövési törvényt, a túlságosan agresszív emberekre támadó vadakat augusztustól elvileg kilövik, a többit meg valszeg etetni fogják a vadászok az erdőkben, szal remélhetőleg jövőben már bátrabban járkálunk a természetben (is), nyugodtabban tudok majd fotózgatni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47411) torzo válasza jjeahh (#47410) üzenetére


torzo
Ármester

Ne nyafogj! Jó fotós vagy, ez nem kérdés. Sztem is fejleszteni kell a készleted, a tudásoddal nincs gond.

(#47412) jjeahh válasza torzo (#47411) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igenis mester! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47413) torzo válasza jjeahh (#47412) üzenetére


torzo
Ármester

És ne szivass! Pls! :))

Mester a nénikéd!

(#47414) szecsgeri


szecsgeri
tag

Újabb pár gyöngyszem...

Csorba tó:

...és a többiek:

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47415) vihartigris válasza torzo (#47413) üzenetére


vihartigris
őstag

Márpedig mester vagy!
Ott van az avatárod és a neved alatt zárójelben
(Ármester)
:P :DDD

bármi reciproka a semmi

(#47416) INTELligent válasza vihartigris (#47415) üzenetére


INTELligent
senior tag

Amint megláttam torzo psztját, egyből ez jutott nekem is eszembe! :C

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#47417) marcitp válasza jjeahh (#47401) üzenetére


marcitp
őstag

Első és az utolsó nagyon tetszik. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47418) marcitp válasza topikk (#47404) üzenetére


marcitp
őstag

Első és a második nagyon sablonos, nincs (szerintem) több benne.
Az utolsón tetszenek a színek, de szerintem ebben több lett volna még!

gáz a "szerintem", de mi mi van akkor, ha nagyon magára veszi a képkészítő, és nem is helytálló a véleményem? És befordul egy dilettáns véleményén? :D
Szóval a továbbiakban amit írok, az erősen "szerintem"! ;) többet nem írom ki külön!, punktum. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47419) m3ss válasza szecsgeri (#47414) üzenetére


m3ss
veterán

en mar az elozo kepek utan is utvonalat terveztettem :DD lehet radprivizek majd par kerdessel.
elso klassz, masodik tul tag sztem, mint a multkori harmadik keped, bar az nem ennyire.
harmadik jo, sztem meg jobb lenne, ha a hatterben levo hegy a jobb felso harmadoloba esne, ha par metert balra lepsz.
negyediken is feleslegesn sok nekem az eloter. jo dolog a nagylato, csak indokolatlanul ne vesszen el a tema.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47420) marcitp


marcitp
őstag

síma, klasszikus, egyszerű légyportré, rég volt makró

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47421) torzo válasza szecsgeri (#47414) üzenetére


torzo
Ármester

Nagyon szép helyek! De minddel az a bajom, hogy a fényeket hiányolom. Illetve van az is, de valahogy a kidolgozás nem a legtutibb.

Amúgy az állóképet a tájfotóban nagyon meg kell ám indokolni, mert egyébként qrvára nem adja!

@marcitp: a makró nagyon tetszik, de még nem éreztem rá rendesen. Balfék indokom, hogy jelenleg nincs is makróoptikám! :D

[ Szerkesztve ]

(#47422) m3ss válasza torzo (#47421) üzenetére


m3ss
veterán

felhos ido volt :P amugy ez eleg szubjektiv, nekem pl. bejon ez a kidolgozas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47423) m3ss


m3ss
veterán

"Amúgy az állóképet a tájfotóban nagyon meg kell ám indokolni, mert egyébként qrvára nem adja!"
meg nagylatoval sztem akkor nez ki jol egy kep, ha eleg kozel vagy az eloterhez, de az sem mind1 hogy a hatterben a taj maradek resze mennyire van tavol, mennyire lesz kicsi. pl a multkori 2. kep sztem azert jo 11mm-en is, mert eleg kozel van a kohoz, viszont a hegyseg nem torpul el. a mostani patakos szinten azert erdekes, mert kozel van a patak.
a mostani masodik kepnel hiaba teszed oda a kovekhez az optikat, a to akkor is nagyon kicsi lesz. sztem :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47424) szecsgeri válasza m3ss (#47422) üzenetére


szecsgeri
tag

Végre valami kemény kritika! :C

Több utómunkát is próbáltam a képeken, nekem (is) ez jött be a legjobban. Fények: kb. 3 mp-enként változtak, mivel olyan (hideg, már már jeges) szél fújt, hogy iszonyatos felhővonulások voltak. Na meg egy kis komorabb hangulatot is akartam kelteni, vissza adni a hely komorságát. Legközelebb megpróbálok az arányokra is figyelni, na meg az álló panorámákra... első alkalom, hogy élesben teszteltem a Tokinát. :D (tudom-tudom, azok a fránya kifogások) Elragadt a hév, na meg pörögtünk is, ezért is nem vittem állványt, csak megálltunk, gép előkap, katt-katt, mehetünk tovább. :))
De roppantul örülök, hogy java részt tetszenek a képek. :R :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47425) marcitp válasza torzo (#47421) üzenetére


marcitp
őstag

Ha nem degradáló neked, szóljál privben, mit szeretnél látni a saját képeken...
A hátamon feláll a szőr, amikor egy kezdő beírja, makrózni szeretne... mit?? Hogyan? Mi az elképzelése? Szerintem ( :DDD ) a makró csomó részre osztható, és mind más cuccot kíván szinte....
közeli rovar, vagy bukés?
Hátha tudok obit ajánlani, vagy ilyes.
nem vagyok nagyképű p.cs, de már arra is gondoltam, hogy leírom a dologról amit gondolok, és csak linkelni kell. Nem találtam hasonlóan összeszedett anyagot, mint ami a fejemben van. :B :) és már sok helyen kérdezték.
egyébként minden obi makróobi, csak akarni kell... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47426) Balinov válasza marcitp (#47425) üzenetére


Balinov
félisten

Azt az anyagot nagyon szívesen olvasnám. Szerintem többen vagyunk így a topikból :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47427) torzo válasza marcitp (#47425) üzenetére


torzo
Ármester

Míg nikonos voltam, volt makróoptikám, Tamron 180/3.5. Ennél jobb optika szerintem nincs.

Szóval technikailag minden megvolt, de a tudás és az intuíció hiányzott. Idén már lehet, kihagyom, de a jövő évben biztosan ez lesz a fő irány.

[ Szerkesztve ]

(#47428) jjeahh válasza marcitp (#47417) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47429) fattyu válasza torzo (#47427) üzenetére


fattyu
veterán

látod itt jönnek be az egyéni dolgok.
nekem a gyári 1:1 makróüvegek semmire se jók. Pláne az olyan hosszúak. Nekem ugye ugrópók volt a csapásirány. 5mm dolgokról portrét lőni 1:1 üveg olyan kevés hogy arra nincsenek szavak. Maradtak a házi megoldások, 24 mm fordítva némi közgyűrűvel lett nálam az ideális ugrósetup.

volt mpe-65öm is. Jó jó. nagyszerű a variálhatóság hogy lemész 5szörösig egy obival és mivel változik a leképzés tudsz rendesen komponálni vele.
DE: nagy nehéz, ahogy növeled a leképzést nő a hossza nem kicsivel, a gyári vaku szett hozzá gyári állapotában rettenetesen kemény éles fényt ad, már így sem férsz oda szűk helyeken ha még teszel diffúzort a vakukra akkor kb hóeke méret lesz. szóval volt ilyenem is. eladtam.

Amugy egy nifty fifty plusz okos közgyűrűvel is megvan az 1:1 és még marad blendevezérlés is.

A másik szigoruan kézből dolgozva minél rövdebb gyútávval érem el a kívánt leképzést annál könnyebb dolgom van. 180mm nek jóval távolabbi lesz a közelpontja de a nagy gyútávmiatt a kézremegés hatványozottan jelen lesz.

Az a lényeg szerintem hogy ha tudja a jóember mit akar fotózni és hajlandó némi kompromisszumra akkor a makró egy olyan terület ahol kényelem beáldozásával és a tanulási görbe elfogadásával, kifejezetten olcsón lehet sikerélmény. Ezek az öreg ( már nem annyira ) olcsó manuál üvegek blendeugrasztóval, vagy pl fordítóval és kézzel ugrasztva a rekeszt az obi farán/elején kifejezetten remek végeredményeket tudnak adni.
Tényleg kicsit meredek a tanulási görbe. nyakból fókusz blende ugraszt úgy hogy ne mozduljon el a fókusz exponál... sokkolóan alacsony az értékelhető expó eleinte. de aztán belejössz és megszokod. javul. És olcsón van egy bitang képekre képes setupod.

Én mindnenkinek ezt az utatat javasolnám mielőtt bevásárol dedikált üvegbe, ami aztán majd porosodik a polcon mert mégse a makró a szerelme az embernek. itt alig van bukó, de főleg minimál befektetés.
Arról már nem is beszélve hogy a dedikált makróm már meg sincs, de ez igen és ha ujra kedvem szottyan bőven tudom hogy nem az lesz a limit.

Nem egyetemes igazságot mondtam csak azt hogy én és szerintem és arra amit én makróztam.

szóval SZERINTEM

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47430) szecsgeri válasza fattyu (#47429) üzenetére


szecsgeri
tag

Én is gondolkoztam dedikált üvegen, de végül marad az 50mm és 35mm fordítózva, közgyűrűzve.
Igazi türelem játék, eleinte (de később is) kevés a sikerélmény.
De hatalmas +1! :R

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#47431) rekid válasza jjeahh (#47401) üzenetére


rekid
addikt

A 3.-nál szemből süt a nap de ott az árnyékod :) Melyik bolygó ez két nappal? :C

Gyáva népnek nincs hazája!

(#47432) jjeahh válasza rekid (#47431) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Extrém széles panó fura dolgokat hoz ki néha :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47433) marcitp válasza torzo (#47427) üzenetére


marcitp
őstag

Ha lesz időm, pont ezért szeretném összefoglalni a dolgokat, amit fattyu is írt. :)
Tamron 180/3.5. Ennél jobb optika szerintem nincs.
attól függ, mire. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47434) vihartigris válasza marcitp (#47433) üzenetére


vihartigris
őstag

Sokan fognak örülni egy ilyen témájú összefoglalónak, ha van rá időd, energiád, kedved is van, akkor én csak biztatni tudlak, pedig én nem is makrózom, de biztos el fogom olvasni, hátha megjön a kedvem.

bármi reciproka a semmi

(#47435) marcitp válasza vihartigris (#47434) üzenetére


marcitp
őstag

Köszi, neki fogok látni, hátha segítség lesz másoknak.
Nem lesz benne spanyolviasz, csak egy kis átfogò kép az "egészről". :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47436) Fotonhámozó válasza jjeahh (#47401) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Mindegyik panoval az a fő gondom, hogy mintha hiányozna róluk a téma, nincs amin megakadna a tekintet. Az utolsó előttin például jó, ahogy a bányaudvar a kép aljáról elvezeti a szemet a háttérbe, de valahogy félúton megáll az egész, kifúj, végső soron mégsem működik. Ekkora nagy panokat hosszabb gyutávval célszerű készíteni, valósághűbb, „közelibb” élményt ad. A 35-50 mm ekv. körüli gyújtótávolság jól használható erre. Nem lehetetlen egy expóbeállítással meglőni a szembe napot - árnyékos erdőrészletet egy panorámán belül úgy, hogy utómunkázva elfogadható eredményt érj el, de ehhez elengedhetetlen, hogy a szenzorod képességeivel teljes mértékben tisztában legyél. A linkelt képeken a nap környezete túl világos (és ahogy már említették, az árnyék miatt mintha 2 nap lenne az egyik képen). Expósorozattal is lehet bíbelődni, de az az utómunka időigényét exponenciálisan megnöveli. Jó dolog időnként készíteni 1-1 panorámát (és/vagy ultranagylátószögű képet), viszont ha átesel a ló túlsó oldalára és csak iyleneket lősz, egy idő után nemcsak unalmassá válik a nézelődők számára, hanem nehéz lesz visszaállni fejben a hosszabb gyújtótávolságra és a részletek kiemelésére. (Ultra)nagylátós képeknek (panorámáknak) van egy bevált (hatásvadász) receptje: ha a kép alsó harmadába helyezel valamilyen tárgyat kiemelve (szikla, fűcsomó stb.), az segít a térérzet kialakításában, szinte magától meglesz az előtér, középtér, háttér tagoltsága.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#47437) jjeahh válasza Fotonhámozó (#47436) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az utolsó előtti képet nem lehetett volna meglőni szerintem hosszabb gyútávval, de asszem értem amúgy mire gondolsz, mert már volt olyan, hogy úgy éreztem kistelével jobban fog kinézni a panó, pl. itt: [link] [link]. Persze lehet ezek is sz*r képek :DDD .
A 2 napos képen nekem nem tűnik annyira világosnak a nap, sőt az eredeti képhez képest be is van festve picit :D. Amúgy egy haverom pont azt kérdezte amikor mutattam neki ezt a képet, hogy ez milyen váz, hogy ilyen dinamikája van és nem bukott be az alsó rész? :D Persze egy modern ff szenzorral valszeg más lenne, de engem sosem zavart vagy korlátozott a m4/3 szenzor dinamikája sem.
"Jó dolog időnként készíteni 1-1 panorámát (és/vagy ultranagylátószögű képet), viszont ha átesel a ló túlsó oldalára és csak iyleneket lősz, egy idő után nemcsak unalmassá válik a nézelődők számára, hanem nehéz lesz visszaállni fejben a hosszabb gyújtótávolságra és a részletek kiemelésére."
Velem valszeg ez történt, csak nem vettem észre magamtól, ti ébresztettetek rá.
"(Ultra)nagylátós képeknek (panorámáknak) van egy bevált (hatásvadász) receptje: ha a kép alsó harmadába helyezel valamilyen tárgyat kiemelve (szikla, fűcsomó stb.), az segít a térérzet kialakításában, szinte magától meglesz az előtér, középtér, háttér tagoltsága."
Tudom, de valahogy eddig szinte soha nem találtam olyan előteret, amivel ezt megtehettem volna... talán ez: [link]. Amúgy panóval ezt elég nehéz is kivitelezni, sokszor csak akkor tudnám belekomponálni a képbe azt az előttem lévő fűcsomót vagy valamit, ha hordoznék magammal egy mini szétnyitható létrát, amire felmászok és akkor belefér :DDD . Szerintem van még egy terület ahol a panó jól használható, ha nagyon érdekesek a felhők és másképp sehogysem férnek bele a képbe ([link] [link]), de lehet tévedek.
Fejleszteni uwa meg tele obikra fogalmam sincs mikor fogok, mert nem olcsók a rendszeremre... :( Szal egyelőre megpróbálok a meglévő gyútávokkal panómentesen képelni (kivéve extrém felhők és jó előtér esetén :D )
Végülis értem, hogy miért nem jók a legutóbb posztolt fotóim, majd megpróbálok köv. alkalommal jobbat lőni :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47438) m3ss válasza jjeahh (#47437) üzenetére


m3ss
veterán

egyetertek fotonhamozoval. nem indokolt sztem a panorama pl a mostani 3. 4. kepen, de a masodik sem igazan. a 4. kepen akkora egy kavics az eloterben, mint hatul a varos. nincs tema.
nekem ez a meghajlitott ter sem jon be, nem kell mindenaron sztem mindent belekomponalni a kepbe, amit latsz. talan tul messze vagy legtobb kepen a tematol, ezt erzem legtobb panos kepeden, hogy van a kepen vmi eleg latvanyos, amit meg lehetne loni hosszabb gyutavval. mint pl a bringa meg a naplemente a mostani kepeken.
en is sokat panoztam 18-55 kitobival d70-el montenegroban, sztem akkor panozz, legalabbis relative nagylato uveggel, amikor nem fer bele a temad. eloter, hely vagy barmi miatt. ezek pl mind ekv 28mm panok, de nem biztos, hogy megmondanam, ha nem tudnam. 1, 2, 3. nyilvan total semmilyen turistakepek kezdokent, csak a panorama vegett. de talaltam hasonlot is a tieidhez, ami szinten nem jo, hasonlo okok miatt...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47439) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, meg husveti kepek, de hoznek par kozeli viragot/novenyt az O12-50 makro modjaval (43mm). Szeretem a viragokat, de rohadt nehez szepen fotozni oket, szoval minden javaslatot szivesen varok.

Ezt meg csak a valtozatossag kedveert...13-ik szazad elejen alapitotak ezt a kis apatsagot (jol meg is van sulyedve, azert ilyen g**i ferde, nem a perspektivat szabtam el

A hangulata es a soveny/agak kerete miatt ereztem ezt annyira "jonak",hogy betegyem kritikara.

Johet hideg, meleg!

Kocce

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47440) Fandango válasza Balinov (#47439) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Bali ezek nagyon nem. :N

Az apátságból biztos többet ki lehetett volna hozni, engem zavar a kopár sövény, és a fent belógó ág halmaz.

(#47441) topikk


topikk
senior tag

Unalmas madarak és egy aranybogár :)

[ Szerkesztve ]

(#47442) Falovas válasza jjeahh (#47401) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ja, most olvasom, hogy más is észrevette az "árnyékmizzériát"...a harmadik képnél...

Szóval az első a legjobb szerintem, mert az olyan " klasszikus"....

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#47443) marcitp válasza Falovas (#47442) üzenetére


marcitp
őstag

Tényleg érdekes, mintha két Nap kellene hozzá... :F :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#47444) Balinov válasza Fandango (#47440) üzenetére


Balinov
félisten

:R Ereztem en, max csaladi albumba valok, de hogyan tudnek erdekesebben viragot, novenyt fotozni? Mivel fejlodni szeretnek ebben (is) ezert kernek tanacsokat.

A romos kep az meg, nos, alairom, erosen turistas. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47445) fattyu válasza Balinov (#47444) üzenetére


fattyu
veterán

nekem spec a harmadik tetszik. semmi gond a színekkel se expóval se semmivel. nem teljesen tipikus kompozíció.

első kiégve a lila csatorna.
másodikon a zöld is sárga.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47446) jjeahh válasza m3ss (#47438) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, lassan felfogom a dolgot, túl rámozdultam a panókra :D

Balinov: Én a virágfotózást nagyon könnyűnek tartom pedig, kár, hogy engem nem vonzanak annyira.

Falovas: :R

Amúgy az az árnyék nem kötelező, hogy ott legyen, Ps-ben két klikk, ha annyit érne a fotó már kiszedtem volna :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47447) Viszlát válasza Balinov (#47439) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem is a harmadik virágos tetszik. Kicsit költőien fogalmazva, a virágoknak is van "arca", így ugyanarra érdemes figyelni mint ember-fotózásnál, hogy ezt az arcot a legelőnyösebb oldaláról mutasd meg, no meg, hogy lássuk benne amit te látsz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47448) Balinov válasza Viszlát (#47447) üzenetére


Balinov
félisten

Ez egy nagyon jó szemlélet, köszi a tanácsot srácok! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47449) vond válasza Balinov (#47439) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A harmadikban van fantázia, de talán egy kicsit vagy szűkebben, vagy tágabban lőttem volna meg. A többi kuka. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47450) marcitp válasza Balinov (#47448) üzenetére


marcitp
őstag

Meg ha virágfotó, nem rohan el... :) lehet vele szórakozni, fotózáskor, meg utána is.
ez is fordított kép.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.