Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) Lassú Víz válasza Piramis71 (#32550) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Faststone

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32552) Piramis71 válasza Lassú Víz (#32551) üzenetére


Piramis71
csendes tag

köszönöm .
magyar nyelv is van bent?

(#32553) Piramis71 válasza Piramis71 (#32552) üzenetére


Piramis71
csendes tag

köszi már megvan , l

(#32554) Schuby válasza Real_Necro (#32549) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nem kizárt, 800mm-en (ekv. 1200mm) 1/50 feltámasztva kézből. el is döntöttem, hogy kell egy monopod. ja és ugye full manual, tehát élesítés is szemre. Van még mit gyakorolni nem kérdés. de én biztató kezdetnek ítéltem

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32555) Obladee


Obladee
csendes tag

Sziasztok!
Hoztam egy képet véleményezésre. Ne kíméljetek.

[ Szerkesztve ]

(#32556) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok!

Még mindig erősen próbálkozok, és végre már van egy kis fény is. :)

500px

(#32557) ccs2929 válasza Obladee (#32555) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Egész jó kép lehetne, jók voltak a fények is nagyjából, tetszik a színvilága is, de a kompót még csiszolni kellene. Szvsz sokkal hatásosabb lenne, ha nem utat nem vágtad volna ketté, hanem mondjuk belekomponáltad volna az egészet, úgy, hogy a kép jobb alsó sarkából indulna. Nem ismerem a helyet, de,ha lehetne, akkor még elsétáltam volna jobbra, és az elágazó utat is belekomponálnám :K

Audison Frankók ezek a cinkések, igaz ezen konkrétan nem a legjobb az élesség, de nem szólok, mert nekem még ilyen sem sikerül :) Van valami lesed, vagy hogy/hol tudsz ilyen közel férkőzni hozzájuk (135mm ?)

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#32558) Audison válasza ccs2929 (#32557) üzenetére


Audison
senior tag

Köszi! :R

ablakból, előttünk egy etető, a redőny pedig annyira van lehúzva hogy az obi pont kiférjen :)

[ Szerkesztve ]

(#32559) ccs2929 válasza Audison (#32558) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszi. Nekem is kint van egész télen már az etető, meg egy "madárház" is, de idén még nem talált ide egy cinke sem :( , illetve egyszer lett volna alkalmam lekapni egyet, de pont akkor nem volt a gépben az sd kártya :O

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#32560) Colonel993 válasza Schuby (#32554) üzenetére


Colonel993
senior tag

Majdnem egy évig volt ilyen objektívem;

Tripod kell alá, vagy 1/1000 fog kelleni mindenhova (az meg ilyen fényerőn sejtheted milyen valószínű :) ) és az sok ISO-t kér.
A- módban használd, és expo korrekció mindig +0,3-0,7 legyen
Az élességállítás körülményességét gondolom már megtapasztaltad, teli tenyered ráhelyezve felülről, csuklóból tudod a legkényelmesebben állítani.

Kép kidolgozásnál, alap tételek;

Kontraszt az egekben (37-50 minimum)
Fekete -18
Fehér -18
Clarity + 3-7

Színeket is fakítja rendesen emiatt
Vibrance az egekbe +18-37
Szín telítetség + 3

Élesítés ésszel, mivel eleve nem egy éles "lencse", emiatt a képzaj generálás nem jó:
37-50
1,3 (legalább is 16Mpx-en)
100

A többi rugalmas... ezekkel meg így is úgy is ilyen értékeken fogsz mászkálni míg el nem adod az objektívet.

A kidolgozott képet 2/3 - felére leméretezve már egész jó képet kapsz, és bőven elég Flickr és társaira.
Vagy lehet szötymötölni a szelektív élesítéssel, zajkezelgetéssel, stb...
Mert ilyen gyútávon még a légkör tartalma (amit átlősz) is beleszól a képbe, figyelembe véve, hogy az mennyire van közel/távol hozzád képest.
Szembe napot és súroló fényt került, csúnyán érzékeny rá sajnos... a gyári napellenző meg 10e HUF (és annyira nem hasznos... tehát fekete "paszpartu" kartonból is pótolhatod)

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32561) jjeahh válasza Audison (#32556) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem rosszak, de a kompóra figyelj, az esetek 99%-ában jobban néz ki, ha azon az oldalon hagysz több teret, amerre a madár néz, nem nagy ügy az egész, csak kövesd a fejét, és pár milit kell mozdítsd a gépet mindíg, máris rendben lesz a kompó...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32562) Obladee válasza ccs2929 (#32557) üzenetére


Obladee
csendes tag

Margit hídról fotóztam, valóban lett volna még helyem:( Köszönöm!

(#32563) ccs2929 válasza Obladee (#32562) üzenetére


ccs2929
senior tag

Na, nem baj, majd legközelebb.... ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#32564) Real_Necro válasza Colonel993 (#32560) üzenetére


Real_Necro
veterán

Már hogyan lenne jó ugyanaz a beállítás eltérő helyzetekre? :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32565) Colonel993 válasza Real_Necro (#32564) üzenetére


Colonel993
senior tag

Úgy, hogy ha megnézed... ez kb a kontrasztokkal, feketékkel/fehérekkel való játék és a színek vissza adásából áll + élesítés.
Bíztam benne, hogy ez érthető tartalmilag

Ezen "sztenderd" preset kb mindig érvényesülni fog illetve túl sok HELYZETRE nemigazán alkalmazható ez az obi...
Bár láttam már olyan állatot aki 5DmkIII-on Portrézott vele dombon ülő leányt... A MÁSIK DOMBRÓL :N

Amiket felsoroltam, nyilván helyzetfüggően fogja még piszkálgatni ide-oda... de akkor is kelleni fognak.
Egy Fix gyútávú, Fix "blendés" objektívről van szó aminek a használatósági lehetőségei is limitáltak, túl sok variálási lehetőség nemigen akad...
Ezért lesznek jók ezek a beállítások !

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32566) Schuby válasza Colonel993 (#32560) üzenetére


Schuby
aktív tag

Köszönöm a jó tanácsokat, tripodom van de azt nem hurcolom magammal mindig. ezért gondoltam monopodra. egyébként babzsákról szoktam ha van lehetőség valahova letenni.
A módban sajnos nem engedi exponálni, csak is kizárólag M használható. Nem chipes az adapterem. Ezt a képet egyébként ISO 100-on lőttem.1/50 nél. Anno volt alkalmam MF-t gyakorolni, már 300mm-en se egyszerű. Az az igazság hogy várakozáson felül jól teljesített az obi, sokkal rosszabbat nehézkesebbet vártam. Na persze cinegéket nem ezzel fogok fotózni, max nyugodtan álldogáló egyedek jöhetnek szóba.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32567) Colonel993 válasza Schuby (#32566) üzenetére


Colonel993
senior tag

A zsákkal az a baj, hogy pont azon részével fekszik fel rajta az egész cucc, amit tekergetned kellene fókuszálásra...
Az egész egy túlméretezett amerikai konzerv kompót :DDD

A manuális kattintást viszont sajnálatos... nagyon sok időd elfogja venni ha a madár mondjuk a korábban naposra mért terület helyett éppen egy lombosabb félárnyékosban veti meg a lábát.
Ilyenkor meg ugyebár pont, hogy minimális a szöszmöszölési lehetőség.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32568) mumk1


mumk1
addikt

Egy kis csobogó. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#32569) Schuby válasza Colonel993 (#32567) üzenetére


Schuby
aktív tag

A zsák bevált, először odateker nagyjából és a finomítás már a gép minimális jobbra balra mozgatásával működött. a gond akkor van ha nincs mire rátenni. de már néztem chipes adaptert,csak minden nem megy egyszerre.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32570) Schuby


Schuby
aktív tag

Pixel szinten ez se tökéletes, de gyakorlok és nyár is lesz nemsokára.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32571) torzo


torzo
Ármester

Trükköm-tükröm. :F

(#32572) matyi012345 válasza Schuby (#32570) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem piszkálódásból mondom de egy Tamron 70-300 VC képéből kikroppolva is szerencsésebb lenne szerintem. Ez 600*424-es méret felett nézhetetlen. Sima HD monitorra eszembe nem jutna kitenni, egyszerűen homály az egész. És nem azért mert mellément az élesség mert előtte se találok és a szárnyán se, és nem pixelkukkoltam 16mp-n, másfél mp-n néztem meg, nem is volt értelme feljebb menni. Nem szeretek technózni, nem szoktam ilyesmire annyira figyelni de azért valami alapszintű élesség egy madárnál nem ártana.

(#32573) Kean_Sorbo


Kean_Sorbo
őstag

Nyári reggel. Vanília égbolt.

Kép1

Kép2

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#32574) Telomanikus válasza torzo (#32571) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Én elforgatnám/tükrözném a móka kedvéért. :)

(#32572) matyi012345 Teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#32575) torzo válasza Telomanikus (#32574) üzenetére


torzo
Ármester

Ja, én is gondoltam rá. :)

(#32576) torzo válasza Telomanikus (#32574) üzenetére


torzo
Ármester

Íme. :D

(#32577) steeel35 válasza torzo (#32576) üzenetére


steeel35
tag

kép

Van hasonló képem.

(#32578) Lassú Víz válasza steeel35 (#32577) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én elköltöznék arról a környékről ahol ilyen színe van a víznek. Ki tudja milyen trutyit engedtek bele ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32579) steeel35 válasza Lassú Víz (#32578) üzenetére


steeel35
tag

Románok szemetelik szépen.

(#32580) Schuby válasza matyi012345 (#32572) üzenetére


Schuby
aktív tag

a gond ott lehet hogy nálam jelenleg csak egy 1280x 800 as noti van amin a képeket nézem. Még abból is egy igen gyenge darab ezt jól tudom. Itt nem tűnik annyira rossznak, különben nem raktam volna ki. nem vonom kétségbe a szavad, sőt köszönöm hogy szóltál.Legközelebb nem kapkodom el, hazaviszem, és otthon nézem át mielőtt megosztom

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32581) Lassú Víz válasza steeel35 (#32579) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Arra próbáltam célozni, hogy borzalmasak a színek. Lehet, unalmasabb a valós színekkel, de így számomra értéktelen.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32582) yuyizi


yuyizi
tag

Szerbusztok! Kérnék véleményt :))

Great tit

[ Szerkesztve ]

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#32583) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Jó hétfő reggelt! :))

Tegnap lusta voltam természetbe menni, így csak a városközpontig jutottam:

Jöhet rá hideg, meleg!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32584) jjeahh válasza Fotonhámozó (#32583) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem nagyon ott van a szeren :K

(#32582) yuyizi: érdekes, de a kompó nem az igazi, és rekeszelni kellett volna sztem, mert az az 50-es nyitva elég gáz még monitorméretben is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32585) Neszójábe válasza Fotonhámozó (#32583) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:K

Peace

(#32586) zgospel válasza yuyizi (#32582) üzenetére


zgospel
őstag

az a "great tit" cím elég megtévesztő, egyből kattintottam majd csalódva láttam hogy egy cinke van a képen és nem az a tit amire én gondoltam :DDD :DDD

(#32583) Fotonhámozó ez eléggé rendben van

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#32587) Studi válasza zgospel (#32586) üzenetére


Studi
addikt

Megnyugtató, hogy nem csak én asszociáltam másképp. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32588) steeel35 válasza Studi (#32587) üzenetére


steeel35
tag

:C

(#32589) matyi012345 válasza Studi (#32587) üzenetére


matyi012345
őstag

Én is gyorsan kattintottam ;] :B

(#32590) LW válasza Fotonhámozó (#32583) üzenetére


LW
őstag

Az épületek nagyon szépek és a többi képed is tetszik, de mi ez az égbolt? Szerintem kár volt "összewindelni".

(#32591) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Tegnapi túrámról hoztam egy képet.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32592) A Zéé válasza Fotonhámozó (#32583) üzenetére


A Zéé
addikt

ez állat lett szerintem :Y

Just a simple Lineman...

(#32593) Neszójábe válasza LW (#32590) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Szerintem Fotonhámozó mestere az érdektelen témák érdekessé tételének, ehhez hozzá tartozik ez az effekt is. Szerintem... :)

Peace

(#32594) yuyizi válasza Fotonhámozó (#32583) üzenetére


yuyizi
tag

Én is Salgótarján mellett lakom :) utálom a garzont viszont így zseniálisan össze lett rakva gratula :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#32595) mondomén válasza yuyizi (#32594) üzenetére


mondomén
őstag

Nahat, nem ismertem fel. Pedig laktam is benne. :D Szep kep, szutyok hely. :)

(#32596) yuyizi válasza mondomén (#32595) üzenetére


yuyizi
tag

Őszinte részvétem :DDD

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#32597) Utka


Utka
tag

Üdv.

Első képeim G3 -al. Obi: Helios. :D
Még nagyon kell tanulnom a vázat is. A fényképelésről nem is beszélve! :B

Bence_1
Bence_2
Cica-Lábak
Ezt a képet Kristóf (9 év) lőtte.

Szerk.: A képek nativ képek. Így estek ki a gépből.

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#32598) LW


LW
őstag

Ne tessék megenni :D

Kollégiumi folyosó

[ Szerkesztve ]

(#32599) Fotonhámozó válasza LW (#32590) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi mindenkinek! Nem is tudtam, hogy ennyi helybéli fotós (is) olvassa a topikot. :)

LW: szerintem a statikus épülethez adja magát a mozgó felhőzet. Nem volt nálam állvány, 1/60-ot tartottam ki kézból (biztosra akartam menni), PS-ben kicsit ráhúztam. Nekem így (is) tetszik.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32600) zgospel válasza Fotonhámozó (#32599) üzenetére


zgospel
őstag

állvány nélkül ennyire szimmetrikusra belőni azért respekt :Y :C

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.