Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) steeel35 válasza fr3ntzen (#32749) üzenetére


steeel35
tag

Alacsonyabbról, közelebbről, az árnyékokra figyelve mindenképp jobb lesz. Állvány nélkül hanyagolnàm.

(#32752) Colonel993 válasza fr3ntzen (#32749) üzenetére


Colonel993
senior tag

ezek Shift-del...

Vízcsepp fotózás elég macerás fotózási stílus... legalább is ha már érdemi végeredményt akarunk.

-Minimum kell egy állvány
-Minimum egy Infúziós szett (99 HUF és egy Teszkós kólás flakonba betolva már meg is vagy)
-Kell egy hosszú, legalább "16:9" arányú tálca (lehetőleg fújd le akrillal feketére, de ez nem kötelező)

Alacsony perspektíva, téma magassága +/- 10 centi

Érdemes:
-építeni egy külön tartó keretet a csöpögtetőnek (pár vékony falécből is lehet kendácsolni valamit ami tartja a tűt fix pozícióban, hogy csak a cseppsűrűség állításával kelljen foglalkoznod és ezek kb 0Ft-os kiadások )
-fénylágyítót használni (minimum pauszpapír karton keretbe DIY módszerrel)
-legalább 1 vaku használata, szinkron zsinóron vagy valamilyen mód gépről levéve használni egy 45°-os villantás végett

Ezzel így már lehet ügyeskedni... és rájönni, hogy milyen lehetetlen dolog.
Aztán interneten felfedezni a mágnesese relés, Arduinos alapú milliszekundum pontosságú csöpögtető rendszert... ennek horribilis árát.
Aztán ha meg is veszed... az egésznek a varázsa elmúlik, mert kb az elektronika csinál mindent, neked meg kell tervezned, hogy mit és hova akarsz ejteni.
Nem valami művészi innentől :( -legalább is nem a tehetségen múlik-

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32753) fr3ntzen válasza steeel35 (#32751) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi állvány már itt figyel mellettem :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32754) fr3ntzen válasza Colonel993 (#32752) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszi. Mint irtam, csak hirtelen nekiugras volt. :) Igen elolvastam ezeket a dolgokat ...Az automata módot én le.....-om inkabb igy csinalok 200 képet amiből max 1 lesz jó ! A csepegtetésről is olvastam.

http://megafoto.hu/kezdolap/Igy-keszult/vizcsepp-fotozas.html

http://fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=107

Amugy kiraktam az egyiket háttérnek a gépre egészen tetszik, ahhoz képest, hogy még életemben nem csinaltam ilyet . :)

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32755) Colonel993 válasza fr3ntzen (#32754) üzenetére


Colonel993
senior tag

Ha a felét megfogadod annak amit írtam hasonló vagy, épp jobb eredményt érhetsz el...

Az "automata módot" le lehet szarni... csak nélküle kb a lehetetlen faktorban van a gomba és egyéb szépséges részek megörökítése amik század / ezredmásodpercig láthatóak és megismétlésük is ugyan ilyen precíz szinkront igényel.

Nélküle meg nem 200 képből lesz 1 jó... hanem 1000 képből talán 1 ami jó... és mellé egy halom olyan ami tetszhet, de attól még tucat... (mindenki látott már hulló cseppet, vagy épp vízből kiérő nyúlványt)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32756) fr3ntzen válasza Colonel993 (#32755) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Erre értettem az automata modot.

"Aztán interneten felfedezni a mágnesese relés, Arduinos alapú milliszekundum pontosságú csöpögtető rendszert... ennek horribilis árát."

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32757) Colonel993 válasza fr3ntzen (#32756) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mert talán én valami másról írtam ? :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32758) fr3ntzen válasza Colonel993 (#32757) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Jó hát vegyen ilyet aki akar én tuti nem adnék ki érte egy zsák pénzt ... azert vannak ésszeru határok, legalábbis nálam...Nem a világot megvaltani akarom , csak pár jó képet csinalni... :C

pauszpapír karton keretbe DIY módszerrel <---- ez mi? Neten igy ha rákeresek nem talalok rola semmit ....

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#32759) total90 válasza Colonel993 (#32752) üzenetére


total90
veterán

Ha mar vizcseppek:

-sima zacsibol csepegtetve es a jo szerencsere varva: [link]
-infuzios szett, de masodpercenkenti beoszthatosagu: [link]
-Cognysys csepegteto rendszer: [link]
Akciosan volt lezer szenzorkkal januarban 700€ kornyken... egy valag penz, de nagyon sok masra is hasznalhato, pl. high-speed fotozas... :K

Amit irsz "-Kell egy hosszú, legalább "16:9" arányú tálca (lehetőleg fújd le akrillal feketére, de ez nem kötelező)"

Egy pohar is eleg es a szine total mindegy. Hidd el, elegge beleerultem a temaba, tudom mirol beszelek. Sokkal lenyegesebb az anyag amit csepegtetsz, ami ugye viz, de par cuccot meg bele erdemes keverni es akkor meg jon a megvilagitas. 2 vakuval az edeny/pohar/tartaly pereme eltuntetheto ;)

"-fénylágyítót használni (minimum pauszpapír karton keretbe DIY módszerrel)"
45% attetszesu feher plexi opal kidolgozassal... a tokeletes megoldas.

"-legalább 1 vaku használata, szinkron zsinóron vagy valamilyen mód gépről levéve használni egy 45°-os villantás végett"
1/128 24mm lesz az.

"Aztán ha meg is veszed... az egésznek a varázsa elmúlik, mert kb az elektronika csinál mindent"
Nem, nem igy van. Ezred masodpercek allitasaval total mas alakzatok jonnek ki, tengernyi lehetoseg van benne :K

Majd irok rola logoutra egy cikket :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32760) Colonel993 válasza total90 (#32759) üzenetére


Colonel993
senior tag

Már annyira vártam... :U

Ezek a TE véleményeid... nekem meg a Korábbiak a sajátjaim.

Olcsó és megoldható alternatívát soroltam fel, mert sejtem, hogy az említett júzer nemigazán fog belemélyedni ebbe úgy mint Te vagy Én... Ő csak akar pár képet ebből is...

Gondolom most nekem is fel kellene sorolnom a Stúdióm és a Stúdiónk tartalmát E-penisnek (tudom, majd írod, hogy nem ennek szántad ÉSATÖBBI)

Természetesen számít a vízhez kevert viszkozitás balanszírozó anyag, de kérdés; Te elmondod-e, hogy mit használsz és milyen arányban? :) (<-ez hasznosabb info volna)

Számomra elvesztette az élményét a dolog, mikor volt lehetőségem pár napra beülni egy 3 végű arduinós rendszer elé...
Mivel pötit technomán vagyok, elég hamar kikalkuláltam pár érdekes ejtést... és még az is felhúzta a szemöldökét az alkotásaimtól aki most 4 éve üldögél előtte.

Jó móka, de ez már nemigazán a júzertől függő dolog... hacsaknem azt a 6-7 értéket vesszük amit x.xxms pontosságra be kell pötyögni... aztán a többit megcsinálja a gép. (vagy még az se kell... ha van szimulációs szoftver :D ) szerk.: Jah meg még lehet buborékokat is fújkodni az esési zónába meg minden, talán ez a legkomolyabb része
Emiatt most van egy valag könyvbe biggyeszthető képem, de mégsem érzem a sajátomnak, meg a kedvem is kicsit alábbhagyott vele...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32761) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Elnézést, amiért félbeszakítom az értelmetlen szájkaratét, csak az űrhajómat szeretném megmutatni: :))

Véleményeket szívesen fogadom.

Egy hely még szabad, holnap indulok vissza a Szíriuszra! :DDD

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32762) vihartigris válasza Fotonhámozó (#32761) üzenetére


vihartigris
őstag

Kicsit kopottas az űrhajód, kibírja a Szíriuszig?

bármi reciproka a semmi

(#32763) Fotonhámozó válasza vihartigris (#32762) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem vagyok biztos benne. Ha bedöglik útközben, stoppolunk, hátha felvesznek a gyíkemberek. :D

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32764) fattyu válasza Fotonhámozó (#32763) üzenetére


fattyu
veterán

legyen nálad törölköző

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#32765) Real_Necro válasza Fotonhámozó (#32761) üzenetére


Real_Necro
veterán

A múltkori nekem jobban tetszett. Ezen kicsit külön érzem a lakókocsit meg a tájat. A korábbin témában szerintem jobban kapcsolódtak egymáshoz a dolgok. ;)
Szerk.: mondjuk most újból megnézve nem értem miért világítasz az égbe a cerkával. ;]

Fattyu: :D ...de ott stoppoltak és volt náluk petúnia.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32766) Fotonhámozó válasza Real_Necro (#32765) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

A másik nekem is jobban bejön, ez azzal a képpel együtt válik egésszé. Ebben leginkább az tetszik, hogy a megvilágítás egy messziről közeledő autó reflektorának eredménye.

Pataky Attilának és Pata mesternek mutatom a jelzőfényt, ők később indultak utánam a Szíriuszról. Elkapta őket a hév, alig akarták abbahagyni az előadásukat a szürkebőrűeknek a szeretet erejéről, az összefogás fontosságáról, a pilisi szívcsakráról, a HU hang rezgéseiről, a Földanya egységtudatáról. 10 perccel később meg is érkeztek, hoztak magukkal szíriuszi sámándobokat! :DDD :))

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32767) toth_janika válasza ccs2929 (#32733) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, örülök, hogy tetszik. Keretet kinyírom :DDD
Igen, kézből volt... Állványt nem lehet a metró területére vinni, csak engedéllyel.
Az én utánajárásom (fotóriporterek, online csatornák) szerint ha csak magadnak fotózol, és nem haszonszerzésre, akkor bárkit lefotózhatsz, mivel az utca közterület, és közterületen engedély nélkül lehet fotózni, videózni. Ezért volt pl az, amikor tüntetések után képek alapján szedték össze az embereket.
Ha belegondolsz abba, hogy egy metróállomást fotózol ott hány ember fordul meg. Mindenkitől nem kérhetsz engedélyt :DDD
De egyébként street fotónál én is próbálom kerülni a totál pofába fotózást, tuti ami biztos. Bár az is igaz, hogy olyan képet sehova nem adok, ahol egyértelműen felismerhető az ember...

Fotonhámozó
Ez nagyon bejön!!!! Régi vágyam a csillag, csillagjárás fotózás de eddig nem tudtam hozzákezdeni, akárhány "tutorialt" elolvastam! :( Tudnál tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32768) toth_janika válasza toth_janika (#32767) üzenetére


toth_janika
őstag

Kifutottam a szerk. időből!
Szóval metró, aluljáró fotó. Ennek a BKK-nál jártam utána, azt mondták, hogy kézből nyugodtan lehet fotózni, mert "nem tud olyan minőségű képet csinálni, ami sajtótermékben elfogadható lenne" (Mondják ezt egy 1,4-es obinak ;] ). Egyébként fotóztam már kézből biztonsági őrt is metróban, sz@rt rám.
Aluljáró nem BKK tulajdon azok a területileg illetékes önkormányzatok kezében vannak, és ott még az állvány nélküliség sem igaz, mert közterület, és fotózhatsz. Engem megkérdezett a Jászain egy rendőr, hogy mit csinálok. Elmondtam, hogy amatőr fotós vagyok és magamnak szeretném megörökíteni ezt a csodás képet, és nem nem újságnak fotózok. Ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32769) toth_janika


toth_janika
őstag

Nagyon köszönöm a linkelési tanácsot, most ki is próbálom :DDD Kicsit változott már, mióta jjeeaahh leírta, viszont megoldottam. Ha van rá igény, akkor leírom hogy kell.

Tudom, a keret...

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32770) mondomén válasza toth_janika (#32767) üzenetére


mondomén
őstag

Tavaly óta ez nincs így.

2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]
(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.
(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.

Tüntetésekre a 2. pont vonatkozik... A BKK területén nem tudom ez hogyan működik. Ja és a hozzájárulás történhet szóban, írásban és ráutaló magatartással.

(#32771) copass válasza toth_janika (#32769) üzenetére


copass
veterán

kár hogy nem szimmetria, nagyon adná pedig...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32772) Neszójábe válasza Fotonhámozó (#32761) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:C :K

Peace

(#32773) Revesz


Revesz
aktív tag

Helló

A közelgő napfogyatkozást milyen szűrővel érdemes fotózni? Nd1000+UV együttesen?

(#32774) m3ss válasza Fotonhámozó (#32761) üzenetére


m3ss
veterán

(#32709) _seth_ amit Noddy mond. mashol van a horizont az utolso kepen, mint az elson. en is mindig igy jarok...mondjuk varosban meg konnyebb megloni. de ahol nem latod a horizontot...mint pl itt. kb sosem sikerul. mondjuk ezt vegul nem csinaltam meg, ugy nez ki a domb amin allok mint vmi tumor :U to is ki akar borulni... :)
meg erdemes ilyen texturaju talajnal azzal probalkozni, hogy losz meg egy sort ala. 2 soros panorama lesz. itt pl lottem magam ala is meg vagy 4-5 kepet nagylatoval. de eleg idoigenyes, manualisan tudtam csak igy osszerakni huginban. hat a kep az nem vmi jo, de a kilometerko jo lett :DDD

(#32700) StefanBraun Fandango +1
(#32761) Fotonhámozó jo lett. elozo meg naaagyon jo :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32775) matyi012345 válasza toth_janika (#32768) üzenetére


matyi012345
őstag

Egy barátomat megkérték hogy fotózza végig az állomásokat, ha jól emlékszem a 4-es vonalon. Fotózhatott embert, életképet, szerelvényt, feliratot, állványról, kézből, stb..tehát mindent de KELLETT rá engedélyt kérni a BKK-nál és megadták neki minden további nélkül. Ha nem kéne rá engedély akkor gondolom elküldték volna, hogy erre nem kell engedély..mutatta nekem is, egy darab A4 papír az egész valami sablon szöveggel és pecséttel.

[ Szerkesztve ]

(#32776) _seth_ válasza m3ss (#32774) üzenetére


_seth_
veterán

Meg lehet csinálni pedig csak kell egy jó progi ami képes 360 fokos panorámában gondolkozni (PTGui) és az úgy menti el a panorámát, hogy a két vége passzoljon és akkor ez lesz az eredmény:
[link]

Így szerintem már egész jó lett. Felbontását meghagytam 100%-on így 17000 x 17000 pixeles lett és 140 mb jpgben is viszont ezt lekicsinyítve jobban mutat mintha csak 4000x4000 vagy hasonló lenne alapból.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32777) m3ss válasza _seth_ (#32776) üzenetére


m3ss
veterán

akkor megnezem en is ezt a ptguit :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32778) toth_janika válasza mondomén (#32770) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm az INFO-t, le voltam maradva! :R
@copass:
Köszönöm... Sajnos valamit nagyon elszúrtam, mert a hibát már nem tudtam vágással javítani, és mivel nem élek Pesten, így nehéz újrafotózni, de ami késik nem múlik!
@matyi012345
Hát már nem tudom, hogy van ez... Amikor Pesten járok mindig lövök pár képet a metróban, HÉV-en, vilin, stb, de eddig még senki nem szólt hozzám, hogy baj lenne... Mindenesetre, köszönöm az INFO-t, mert így már akár állványt is vihetek, csak előtte dobok egy mail-t a BKK-nak! :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32779) athomi válasza toth_janika (#32778) üzenetére


athomi
veterán

Az én értelmezésem szerint a metrós képed simán kielégíti a tömegfelvétel fogalmát, szóval nem lehet belekötni ha közzé teszed sem. :)

(#32780) toth_janika válasza _seth_ (#32776) üzenetére


toth_janika
őstag

Tetszenek ezek a körpanormáid, bár valahogy nem az én világom :)
Én maradok a "simánál".

Amikor még nem volt elkordonozva szeretett Dómunk :D

@athomi :R

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32781) Fotonhámozó válasza toth_janika (#32767) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi!

A legjobb tanács az, hogy ki kell menni terepre gyakorolni. Hosszú záridő miatt a stabil állvány alapkövetelmény. A csillagok bemozdulásának elkerüléséhez a leghosszabb megengedett záridő: 500 / ekvivalens gyutáv (croppos vázak emiatt hátrányban vannak). Alap égboltfotózáshoz nagylátó vagy ultranagylátó üveg szükséges, lehetőleg minél fényerősebb legyen az optika. ISO-val nem szabad spórolni, ha kell, akkor 6400-ig is feltolhatod. A kijelző fényerejét érdemes lejjebb venni és/vagy a hisztogramot ellenőrizni. A váz beépített zajszűrését ki kell kapcsolni. WB-nek kiindulási alapnak 3500K körüli beállítást érdemes választani, utólagos korrekció miatt természetesen raw-ba kell menteni. Jó, ha alapszinten tisztában vagy a csillagképekkel, a Google Sky Map sokat segít(het) terepen. Holdfázisokat figyelned kell, újhold környékén érdemes fotózni a csillagos eget, lehetőleg kevésbé fényszennyezett helyen. Az aktuális Nap/Hold pozíció meghatározásában a LunaSolCal app nyújt segítséget. Csillagjárós képhez időzítő szükséges. Ha megtaláltad a megfelelő kompozíciót, akkor sok tennivalód nincs, fókuszt manuálba kell állítani, végtelenre tekerni majd egy kicsit visszább (érdemes ellenőrizni). Ezután már csak az időzítőt kell beállítanod és hagynod kell a gépet dolgozni. Hidegben a lencsék párásodása problémát jelent, erre keresem a megfelelő megoldást. Táskádban legyen sok-sok szilikonzselé, hogy az obi „kiolvadása” közben minél hamarabb kiszáradjon. Hidegben hazaérve hagyd a gépet legalább egy óráig állni, hogy átvegye a lakás melegét. Röviden azt hiszem ennyi, remélem nem hagytam ki semmit.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32782) Fotonhámozó válasza m3ss (#32774) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! :B

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32783) toth_janika válasza Fotonhámozó (#32781) üzenetére


toth_janika
őstag

Nagyon király vagy! :R :R
Sajnos fényerős obival és FF vázzal hátrányban vagyok, mert egy d7000-em van egy 18-105-ös kitobival, de úgy gondolom ezzel is próbálkozhatok :)
A csillagképek úgy ahogy megvannak, az égen eligazok, úgyhogy lehet neki is esek egy szép este :C
Szilikonzselét vagy gélt lehet valahol kapni? Nekem vagy 10 zacsinyi van cipősdobozokból, de az kevés :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32784) erzol válasza toth_janika (#32783) üzenetére


erzol
őstag

Vegyél ebből egy zsákkal és tedd légáteresztő csomagolásba. Vagy ilyet sokkal drágábban, de ez újrafelhasználható.

(#32785) copass válasza toth_janika (#32783) üzenetére


copass
veterán

állatkereskedés, szilikonos macskaalom + zokni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32786) toth_janika válasza copass (#32785) üzenetére


toth_janika
őstag

És erzol:
Köszönöm a tanácsokat! :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32787) gboszi válasza Real_Necro (#32738) üzenetére


gboszi
senior tag

Topicgazda úr... :R :R :R

"If you're good at something, never do it for free!"

(#32788) JohnyBlue válasza gboszi (#32787) üzenetére


JohnyBlue
őstag

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#32789) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Aki járatos a flickr-ben elmondaná, hogy mik azok az awards-ok?

(#32790) toth_janika válasza ssgt1981 (#32789) üzenetére


toth_janika
őstag

Az "awards-ok" olyan "díjak" amelyeket egyes csoportok "találnak" ki és osztanak... Van olyan csoport, ahova csak x "awards" után jutsz be. Sztem ilyen "virtuális" elismerés.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32791) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok Sracok,

hoznek egy par hetes kepet velemenyezesre.

Mennyire valalhato? Sajna a kukat, tablakat nem birtam eltuntetni jol, inkabb bennhagytam.

koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32792) total90 válasza Colonel993 (#32760) üzenetére


total90
veterán

En azert irtam le a velemenyem, mert sok dolog amit irtal nem feltetlen hozza azt elvarast, ami talan a kollega keres.

Az, hogy a kollega mennyire merul bele, azt nem tudni. Szamomra mindegy milyen formaban, de egy adott temarol jo, ha minel tobb infom van.

"Gondolom most nekem is fel kellene sorolnom a Stúdióm és a Stúdiónk tartalmát E-penisnek "

Ja, mert ha leirom, hogy mivel keszultek a kepeim, az e-penis? Jo tudni.

"Természetesen számít a vízhez kevert viszkozitás balanszírozó anyag, de kérdés; Te elmondod-e, hogy mit használsz és milyen arányban?"

Mint irtam, akarok irni egy bejegyzest a logoutra es igen, leirom, miert ne tennem? Ez nem valami CIA titok :U

Egyebkent en kivancs vagyok, hogy Te mit hoztal ossze ilyen teren. Szimplan nagyon erdekel ez a tema es Te magad is irod, hogy miket csinatal, ezert szivesen megneznem a vegerdmenyt.

Ami a "vitat" illeti, nem akartam generalni es azt hiszem nem is olyan hangnemben irtam... ebbol kifolyolag nem ertem miert kaptam en ilyen stilusban valaszt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32793) cOxeR válasza Balinov (#32791) üzenetére


cOxeR
Ármester

Látszik, hogy pár hetes, mert kicsit besárgult. ;] ;)
Viccet félretéve, tényleg sárgásra sikerült, kicsit túlhúztad a zajszűrést, mert nagyon eltűntek a részletek, valamint a táblákat, kukát eltüntetném.

[ Szerkesztve ]

(#32794) total90 válasza cOxeR (#32793) üzenetére


total90
veterán

Nekem pl. a szinarnyalat tetszik, csak a zajszures nem. Nekem is vannak az utobbi idoben besargult kepeim: [link] Szerintem jol all a kepeknek, Balinov kepen is jonak talalom, de ez izles kerdese.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32795) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Na most, hogy csak hetek óta csak olvasgatlak titeket, gondoltam ügyködök valamit már végre. Mivel nulla időm van magamra, nemhogy a fotózásra... (érkezik a kistesó, és a feleségem kórházból kórházba jár sajnos, így a másfél éves kisfiam eléggé lefoglal... mit szépítek, kész vagyok mint a franc... :DDD ) Szóval ma becsempésztem a melóhelyre a vasat, gyorsan összedobtam valamit, katt-katt, aztán jót röhögtem... eléggé pihent, és biztos kreatívabb is lehettem volna, de hát mégis csak meló, nincs idő bohóckodni. ;]
A legszebb az egészben, hogy amit kigondoltam, az nem jött össze, viszont rohadt nagy mocskot csináltam vele, így takarítani frankó volt utána. :C

Persze most vettem észre, hogy jobb oldalon elfordult az egyik, és látni a számokat, na meg nem ilyennek gondoltam ki... A felhőKARCOLÓK... :D

[ Szerkesztve ]

(#32796) steeel35 válasza belovary (#32795) üzenetére


steeel35
tag

Nekem kifejezetten tetszik!! :K

(#32797) toth_janika válasza belovary (#32795) üzenetére


toth_janika
őstag

Nekem is tetszik... tök ötletes. :) (Igen, azért a számosért kár, de sztem nem rossz)
Talán azzal lehetett volna jobb, ha letörölgeted a cseppeket a tűkről és a fecskendőkről, mert pl. a bal oldali tűn lévő csepp zavaró (de ez csak az én esztétikai véleményem)
A takarításért nem irigyellek :D

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#32798) LamaCube válasza belovary (#32795) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem is tetszik van benne kreativitás rendesen. A kakukktojás meg szerintem jó benne. Még, ha nem is akarattal volt. :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#32799) belovary


belovary
senior tag

Köszi! :D Elsőre fektetett volt a szitu, de aztán nem jött össze ahogy akartam. Aztán mindenhogy pakolgattam, bővítettem. Igazából azt akartam ennél is elérni, mintha esne az eső, és ilyen tintás a szitu. Igazából ennél még mocskosabbra akartam, több tintacseppel, de ezek szerint akkor jobb lett volna ha nem. A legszuperebb az volt, hogy állítgattam, eldőlt egy, aztán mint a dominó... na meg csak úgy fröccsent a tinta. A jó kis melegítőmre... ;] Na meg persze, hogy meg is böktem magam, mert amikor dőlt, az ember automatikusan odakap, hogy a munkája nehogy kárba menjen. Biztos egy jó kis UWA-val még durvábbat lehetne, na meg ha lenne még 1 vakum, jobban lehetne játszani a fénnyel. Több verziót is lőttem, de még ez volt a legjobb. Ahol próbáltam esőt imitálni, azok inkább olyanok lettek, hogy a színes tinta úgy néz ki mint egy felkavart pocsolya, a fecskendők meg nem látszanak normálisan. Szóval az nem volt jó vonal. Más szög sem igen adta. Ezek az eszközök vannak csak itt a melóhelyen, így sokat nem tudtam, tudnék variálni. ;]
Most azon agyalok, mit lehetett volna még jobban, vagy mivel lehetett volna feldobni még. Szerintetek?
Cseppek nélkül, hogy a fecskendők tiszták legyenek, csak alul legyen a tintafolyás? Más fajta fecskendő is?

[ Szerkesztve ]

(#32800) LimaBravo69 válasza LimaBravo69 (#32728) üzenetére


LimaBravo69
tag

Erre kérhetnék észrevételt?
Vagy esetleg ennyire semmilyen? :B

Kösz előre is :)

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.