Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) matyi012345 válasza Lassú Víz (#32150) üzenetére


matyi012345
őstag

Annyi becsillanás minimum kell a szembe, inkább még kevés is. Műtermi körülmények között sem vesszük ki a becsillanást a modell szeméből, max a derítőt.

(#32152) IRON STORM válasza Lassú Víz (#32150) üzenetére


IRON STORM
őstag

Rendben köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#32153) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

Hát hozzám nem szeretne senki építő kritikát fűzni? :DD :R :R :R

(#32154) Bahama


Bahama
aktív tag

Hátha érdekel valakit.
Igaz hogy CG témakörről beszél, de azért elég nagy az átfedés a két terület között.

Kompozició video
(30 perc - angol)

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#32155) papaya


papaya
senior tag

Sziasztok.
Kisfiamról készítettem. Véleményeket szívesen fogadok.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#32156) papaya válasza papaya (#32155) üzenetére


papaya
senior tag

na megpróbálom beilleszteni még 1x:

:B

(#32157) Big-Lacos válasza GrmnShepherd (#32138) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Igazabol eleg reszlettelenek, a prohardver nyirta igy ki a kepeket, vagy az utomunka?

Bedobok en is parat, hogy legyen mozgolodas :)


[link]


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32158) ccs2929 válasza papaya (#32156) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Szerintem egész jó lett, még így montázsban is.
Ha külön kell a képeket elemezni, akkor balról jobbra haladva:
1. Összességében jó, fények rendben, viszont icipicit szűk, és kár, hogy a fej felső részébe belevágtál
2. Teljesen rendben lenne, de jobbról picit hagyhattál volna, hogy ne vágd le a könyökét, mert az hiányzik
3. Szvsz. rendben van.
Egyébként gratula :)

Big-Lacos Parádés ez is, jók ezek az épületfotók :C

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#32159) Big-Lacos válasza ccs2929 (#32158) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi.
Mondjuk az utolso nem igazan klappol nekem, inkabb csak erdekessegkeppen linkeltem azt be :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32160) papaya válasza ccs2929 (#32158) üzenetére


papaya
senior tag

Köszi, jó észrevételek! :R

(#32161) GrmnShepherd válasza Big-Lacos (#32157) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Eléggé sok rossz tényező volt, alapból HDR-ben próbáltam ki a gépet, ami csak .jpg-t tud, így arra az éjszakára RAW képek nem készültek, plusz még nem szereztem be állványt, így a híd korlátjáról szépen belevándoroltak az autók / buszok és villamosok rezgései a gépbe a 30-40 mp záridő alatt :DDD

Dehát legelső napja volt a gépnek, lesznek még jobbak is. :))

Neked nem voltak ilyen gondjaid, milyen obival lőtted ezeket? :R

[ Szerkesztve ]

(#32162) Fandango válasza Big-Lacos (#32157) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Jo kepek, a 2. tetszik a legjobban, a vonalak meg a tukrozodes nagyon tuti.

(#32163) GrmnShepherd válasza Fandango (#32162) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Nekem is a 2.-ik, nagyon kíváncsi lennék hogy néz ki pont ugyanez napfényben.
Big-Lacos elfelejtettem megkérdezni, polárszűrő is volt fent?

(#32164) zgospel válasza Big-Lacos (#32157) üzenetére


zgospel
őstag

egyre jobbak!!! gratula! nekem az első és a harmadik tetszik kifejezetten, de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy a második gyenge lenne :C

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#32165) Big-Lacos válasza Fandango (#32162) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi, az nekem is bejon :D

(#32163) Malingo: Koszi neked is.Az obi Samyang 14mm 2.8, nem volt rajta szuro. (Hogy erted, hogy napfenyben? Abban keszult, csak felhos ido volt. )

szerk:
(#32164) zgospel: Thx!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32166) GrmnShepherd válasza Big-Lacos (#32165) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Bocsi, úgy értettem kék éggel, kontrasztos felhőkkel valami hasonló lebegett lelki szemeim előtt amikor melléfogalmaztam :R

(#32167) Big-Lacos válasza GrmnShepherd (#32166) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Ja ertem. Mostanaban az errefele ritka :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32168) Feherfy válasza Big-Lacos (#32157) üzenetére


Feherfy
tag

Nagyon jók a képek, és a téma is! (Bár építész hallgatóként ez elfogultság. :D)
Ha nem túl nagy kérés, a 2. képet el tudnád küldeni teljes méretben (akár pm-ben adok e-mailt)?
Háttérkép gyanús :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32169) Fotonhámozó válasza Big-Lacos (#32157) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Jók, tetszenek. főleg az első. Mindhármat megnézném FF-ben, hosszú záridővel.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32170) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Egy tavalyi képem, szeretem a ködöt.

Flickr sajna túlélesítette.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32171) jjeahh válasza Fotonhámozó (#32170) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem tetszik, csak a fák alatt/mellett van valamilyen maszat, úgy néz ki, mint amikor agyon van tömörítve egy kép, azt eltűntethetnéd, ha gondolod

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32172) Byk01 válasza Fotonhámozó (#32170) üzenetére


Byk01
senior tag

Engem a sárga virágok zavarnak kicsit az előtérben, folyton odahúzzák a szemem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#32173) Lassú Víz válasza Fotonhámozó (#32170) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Megtükrözném, hogy balról jobbra vezesse a szemet. Egyébként pöpec.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32174) Fotonhámozó válasza Lassú Víz (#32173) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm az észrevételeket!

Lassú Víz: van egy olyan képem is.. A két kép ugyanazon a napon készült kb. 2 óra különbséggel. Az egyiket a kiszemelt célhelyre gyalogolva, a másikat a kocsihoz visszafelé menet lőttem.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32175) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Sziasztok !

Hoztam egy egyszerű képet. Mi a véleményetek?

Fotonhámozó : jó kép grat !

[ Szerkesztve ]

(#32176) cOxeR válasza StefanBraun (#32175) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem ha már ennyire vágtál, akkor én 1:1 oldalarányba vágtam volna... ami ráadásul passzolna a cseréphez is, és a középen lévő gömbkaktusz még jobban kilógna a gömbkaktusz forma.

[ Szerkesztve ]

(#32177) StefanBraun válasza cOxeR (#32176) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Köszönöm a véleményt ! :R Én is megvágtam 1:1 formátumban csak nemtudtam eldönteni melyik lenne jobb. Azt egy kicsit olyan szűknek éreztem de lehet az lett volna a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#32178) cOxeR válasza StefanBraun (#32177) üzenetére


cOxeR
Ármester

A vágást és a forgatást lehet sokáig boncolgatni, egy ilyen képnél lehet az, hogy a cserép sarkai a kép sarkai felé néznek, lehet, hogy pont a kép közepe felé... más-más érzetet adnak...

(#32179) berobi78 válasza Fotonhámozó (#32174) üzenetére


berobi78
tag

Szerintem ez a második kép sokkal jobb mint az első. Kifejezetten tetszik a balról jövő fény,olyan sejtelmes hangulatot ad a képnek.

(#32180) Big-Lacos válasza Fotonhámozó (#32169) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi.
Neztem FF-ben is, de valahogy igy maradtak, tetszett az a kis szin rajtuk.

(#32168) Feherfy :irok P.U.-t

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32181) Real_Necro válasza cOxeR (#32176) üzenetére


Real_Necro
veterán

No és ilyen esetben mi van azzal, hogy felülről nem fotózunk virágot? A kaktusz az nem virág? ;]

StefanBraun:

A "kockásításon" felül én az alján a hátteret kicsit szelektíven sötétíteném, úgy a kaktusz után nem akarna egyből lefelé húzódni a szemem, hanem elidőzne a kaktuszon. Szerintem. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32182) m3ss válasza Real_Necro (#32181) üzenetére


m3ss
veterán

miert baj h felulrol van? sztem pont ez a plane benne, ezzel a csereppel...nekem ez bejon. felso reszen az arnyekbol lehetne kevesebb.

(#32156) papaya jok.
(#32157) Big-Lacos nekem is a masodik :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32183) Real_Necro válasza m3ss (#32182) üzenetére


Real_Necro
veterán

Láttad a mondat végén a "szmájlit"? :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32184) Big-Lacos válasza m3ss (#32182) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Koszi.
Rohadt jo az az epulet, latok meg benne fantaziat, vissza kell mennem valamikor, mert amikor ezt lottem, mar jott a vihar,de ugy,hogy a sapkat lefujta a fejemrol a szel...

(#32175) StefanBraun: Vagva jobb sztem is :K . En megprobaltam volna ugy is, hogy teljesen felulrol, parhuzamosan a kepszelekkel.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32185) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a véleményeket ! :R

Megcsináltam 1:1 ben is illetve már kész volt csak nekem az előbbi verzió tetszett jobban.

A felülről fotózás itt szerintem egyáltalán nembaj sőt.....mivel a kaktusz tetejét akartam megmutatni illetve ott-onnan érdekes szerintem.

Big-Lacos: ez is teljesen felülről van csak ugye ferde alapból :D

[ Szerkesztve ]

(#32186) Ny.Ferenc


Ny.Ferenc
csendes tag

Sziasztok kedves fotó kedvelők/fórum lakók.

Ezen a fórumon most regisztráltam, azzal a céllal, hogy amatőrként,
de a fejlődésért mindent elkövető módon javítsam képeim minőségét.

Rólam röviden: kb. 5 hónapja fotózom, ez idő alatt rengeget tanultam, fejlődtem.
Egy D3100-at választottam belépő gépnek, amihez egy fix. 50mm-es 1.4-es,
valamint egy 18-105 3.5-5.6 AF-s tűnt logikusnak.
A vázat kezdem kinőni, főleg az expozíciós sorozat hiányzik :)

Elsősorban Pécs és környéki utcai pillanatképek fotózásával, épületek, emberek megörökítésével foglalkozom. Hatalmas példaképem: Jay Maisel New York-i festő/fotó művész.

Szóval, a későbbi feltöltött képeimet kérném boncolgatni, a hibákat kiemelni, véleményezni.
Igyekszem bekapcsolódni a beszélgetésekbe, és tanulni belőlük.

Szép fényeket kívánok.

Te sem vagy hibátlan, én sem.

(#32187) jjeahh válasza Ny.Ferenc (#32186) üzenetére


jjeahh
nagyúr

csak a saját tapasztalataim alapján beszélek, de: az első fél évben mindíg úgy érzem, hogy hogy hú az új vázam kevés hozzám, kezdem kinőni... aztán lassan rájövök, hogy igazából még sok is amit tud, az évek folyamán meg úgy összeszokok a géppel, mintha egy testrészem lenne, egy új masina már-már visszalépésnek számítana mivel azzal újra össze kell szokni stb. :DDD
várjuk a képeket! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32188) Ny.Ferenc válasza jjeahh (#32187) üzenetére


Ny.Ferenc
csendes tag

Igen ebben tényleg van valami, de még nem is tudok egy D600-at megvenni, az a kiszemelt.
Addig is a régi hiányosságait igyekszem kreativitással, na meg türelemmel pótolni.
Mondjuk gondoljunk vissza a régi filmes gépekre, ott nem volt ennyi kényelmi funkció :)

Te sem vagy hibátlan, én sem.

(#32189) m3ss válasza Ny.Ferenc (#32186) üzenetére


m3ss
veterán

"A vázat kezdem kinőni, főleg az expozíciós sorozat hiányzik "
az amugy nem nagy ervagas...kb csak kezbol lott hdreknel hianyozhat. ott jo ha tud exposorozatot a vaz, mert ha ellovod sorozatban a 3 kepet gyors egymasutan, nem nagyon mozdulsz be egyes kepek kozott, illesztesnel nem buksz sokat.
allvanyrol canonon en pl biztos nem megyek be a menube, hogy megkeressem az expokorrekciot...ez pl jobb nikonokon, dedikalt bkt gomb. en tarcsaval expokorrekciozok vmerre es lovok meg 1 expot. sztem ilyet d3100 is tud.

(#32185) StefanBraun ez a perspektiva pont jo sztem, jol nez ki innen a cserep :) mondjuk a latoszog is sokat segit. uezt megloned egy 150-es makroobival...naon nem igy nezne ki :N
amugy szelektiven probalj tonemappingolni/hdrzni/reszleteket visszahozni...itt pl a cserep szelen, meg a hatteren mar sztem tul sok. kezd szetesni.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32190) Ny.Ferenc válasza m3ss (#32189) üzenetére


Ny.Ferenc
csendes tag

Valóban a hdr-eknél szokás alkalmazni, de nézzünk egy másik szemszöget.
"Kalandon vagy odakint", egy olyan esemény történik, ami valószínű sose fog megismétlődni,
még valóban kezdő vagy, esetleg haladó aki életében 1x hibázik, és pont akkor a fényméréssel.
Eredményként egy alulexponált képet kapsz, ahol ki van égve sok fekete részlet,
hazamész és izzad a lightroom, de a semmiből nem lesz adat. Szóval kaptál egy viszonylag jó fotót,
de ha az exponálás rendben lett volna, akkor meg lett volna életed képe. Sajnos jártam hasonló cipőben :)

Te sem vagy hibátlan, én sem.

(#32191) Big-Lacos válasza Ny.Ferenc (#32190) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Akkor jon masik alkalom :D
Nekem nagy szivfajdalmam, hogy amikor volt eselyem bemenni Miskolcon vasgyarba lottem egy rakas kepet ami nem lett semmilyen.
Azt hiszem ma mar tobbet ki tudnek hozni belole, de azota sokkal nehezebb bejutni.
Ez sajna ilyen...
De azt hiszem, mar most nagyon off-ban vagyunk :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#32192) JohnyBlue válasza Ny.Ferenc (#32190) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Azért ne vegyük már ennyire komolyan ezt a dolgot. Egy kicsit bebukik, vagy kiég egy kép az attól még jó lesz. Mivel utcai fotográfiról van szó, ott a téma meg a kép mondanivalója a fontos nem pedig az, hogy tökéletes expo legyen. (szerintem)

Na de az expo sorozat se megoldás mindenre :) fogod és alá meg felé lövöd 1-1 FÉ vel ? Azért annyit simán lehet ráncigálni a LR ban :B

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#32193) Hack3er


Hack3er
őstag

Nyau cica volt az alany.
Ok, a repedés a falon biztos szemet szűr, de hiába montam neki hogy menjem már picit jobbra, rám se hederített :) Van egy kis CA is, a vinnyettát azt én raktam rá.

szerk: photoshop-ot még nem használok. (nem értek hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#32194) copass válasza Ny.Ferenc (#32190) üzenetére


copass
veterán

ezért kell felé lőni +1Fé-vel vagy többel akár.
canon nem bírja az utánhúzást, nikon meg igen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32195) *Ropi* válasza copass (#32194) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Nikon viszont a fölé lövést nem bírja: mindnek megvan az előnye és a hátránya is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32196) copass válasza *Ropi* (#32195) üzenetére


copass
veterán

xar egy valami!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32197) kilozsul válasza StefanBraun (#32185) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Az ilyen képekre mondják, hogy egyszerű de nagyszerű. :)

(#32198) Colonel993 válasza *Ropi* (#32195) üzenetére


Colonel993
senior tag

Mennyi értékig?
Mert legutoljára 2 Fé-t húztam vissza expo korrekcióban egy karácsonyi képen... annyira túllőtte a vakkantó (csak az az egy tetszett a kolbász füstölős képekből) és totál rendbe jött...
Máskor ilyen képeket instant dobhattam ki, itt meg hálás voltam az égnek meg a szenzor dinamika átfogásának, hogy megmenekült.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#32199) matyi012345 válasza Colonel993 (#32198) üzenetére


matyi012345
őstag

Vissza lehet húzni, egy ideig volt Canonom és Nikonom, már bánom hogy nem lőttem össze őket. Nikon-t alulról felülről vissza lehet húzni, Canont csak felülről, alulról nem.

(#32200) Ny.Ferenc


Ny.Ferenc
csendes tag

Sziasztok.

Két fotót szeretnék kritikára bocsátani.
Kérném véleményezni, hibákat/pozitívumokat kiemelni, így fejlődhetek :)
Köszönöm szépen.

Ez lenne az első:
[link]

[ Szerkesztve ]

Te sem vagy hibátlan, én sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.