Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35951) szat8 válasza Atis45 (#35950) üzenetére


szat8
tag

A bejáratott szivacs csak addig marad bejáratott, amíg a bacik kapnak oxigént, az ellátásuk pedig a szűrő megállásával megszűnik. Utána pár óra múlva elkezdenek kipusztulni.
Mindemellett ha van az akvában pl valami porózus kő, meg olyan aljzat, amiben átjut az oldott oxigén, akkor nem marad teljesen szűrés nélkül az akvárium, abban is tenyésznek bacik. Hiszen vannak no-filter akváriumok is, de azért a rendszer csak ideig-óráig megy szűrő nélkül, ha nem eleve arra lett kitalálva pl a halak mennyisége/aránya...

(#35952) Atis45 válasza szat8 (#35951) üzenetére


Atis45
aktív tag

Oké köszi.
De ilyen esetbe elszaladok egy boltba, és veszek egy szűrőt, akkor az akvárium működik tovább az úgymond "steril" új szűrővel tovább, hogy ne legyen semmi gond?

(#35953) szat8 válasza Atis45 (#35952) üzenetére


szat8
tag

Ha arra gondolsz, hogy nem egyforma a régi és az új szűrő, és nem passzol bele az előző szivacs, akkor érdemes a régi szűrő szivacsának tartalmát belecsavarni az újba. Mármint azt a koszosnak tűnő szmötyit. Az segít valamit, de akkor is kell neki idő, amíg eléri egy bejáratott szűrő teljesítményét. Vannak termékek, amik elvileg rásegítenek. Van, aki esküszik ezekre, és vannak, akik szerint nem ér semmit, csak lehúzás. Seachem stability például. Ártani biztos nem árt ilyen esetben.

(#35954) Atis45 válasza szat8 (#35953) üzenetére


Atis45
aktív tag

Igen igen ilyesmire gondoltam. Köszönöm a választ.

(#35955) Warton válasza Atis45 (#35944) üzenetére


Warton
őstag

Ennek a heti nyomkodásnak semmi értelme nincs, kb. többet árt mint használ, csak a szűrés minőségét csökkented. Általában akkor szoktam tisztítani, amikor már a szűrő kezd eltömődni és a kijövő vízáramlás nem a megszokott erősségű.

Meg azért a heti vízcserébe is érdemes némi tudatosságot vinni. Elgondolkodni azon, hogy az adott pillanatban miért is cserélsz vizet. Mérsz valamit és valamelyik paraméter nagyon rossz, vagy csak azért cseréled mert a tavazás ezerrel fészbuk csoportban Végbéla kisnyugdíjas azt mondta, hogy hetente 50% vizet köll cserélni, mert különben állatkínzó vagy... :DDD

(#35956) Kristof93


Kristof93
senior tag

Valaki tudja, hogy mi hiányzik/miből van túl sok? A lyukakra és elhulló levelekre gondolok. A többi burján szépen nő, csak a hygrophila haldoklik.

(#35957) Szancsó válasza Kristof93 (#35956) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Konkrét választ nem tudok, de a Hygrophila nálam is ilyen Schrödinger-növény: félig élő, félig holt a környezetétől függetlenül.
Felül általában normális, csak az alsó pár levéllel van gond.
Egyszer mondjuk "eleresztettem" és megnéztem hova akar mindig kimászni: 95cm -nél mondtam azt, hogy akkor álljunk meg és kicsaptam. Az akvárium am. 45cm, a világítás olyan 70cm magasan van, szóval "elmellőzte". Meg felemésztett 3 tő Crypto -t is a környezetéből, azok még most se tértek magukhoz.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#35958) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok!
Az újonnan (9 napja) indított akváriumnál, a csigáknál (sisakcsiga) is ki kell várni a 3-4 hetet? Vagy azok mehetnek bele hamarabb is?

(#35959) Warton válasza Atis45 (#35958) üzenetére


Warton
őstag

Akár halak is mehetnek bele nyugodtan, ha van az akvában növény. Felesleges 1 hónapot várni.

(#35960) pjen válasza Atis45 (#35958) üzenetére


pjen
félisten

Én nyaranta 1x kiszedem a halakat egy uborkás üvegbe, kiszedem a sódert, növényeket. Mindent kimosok, friss vizet teszek, vissza ültetem a növényeket és mennek vissza halak. Pár csepp.indítót szoktam bele nyomni.

(#35961) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok.

Az létezik, hogy a forralt víznél kh érték 0? Neptun cseppel néztem, és nem színeződik a víz kékre, hanem a nyolcadik cseppnél sárga lesz. Ezt megcsináltam kétszer is, úgy hogy egy másik edénybe forraltam fel a vizet.
Amúgy az akvárium víznél 13 a kh.

[ Szerkesztve ]

(#35962) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak. Látok itt sok nagyon szép akvát tele növénnyel és elég sok hallal. A sűrű növényzet között hogyan veszitek észre, ha egy hal elpusztul, és legfőképp, hogy találjátok meg? Megeszik a csigák, algaevő? :R

(#35963) Kristof93 válasza pjen (#35962) üzenetére


Kristof93
senior tag

Megeszi a csiga és a rák - de elég sok kell, hogy hatásos legyen. Az is fontos, hogy legyen víz feletti vagy legalább úszó növény, hogy az ammóniát szűrjék ki.

@atis: a főzéstől csökken a kh, de a ph tovább tud nőni, elég kiszámíthatatlan. Én nem ajánlom.

(#35964) Warton


Warton
őstag

Darakóros lett az egyik neon halam. Raktam be parakillt, illetve megnöveltem a vízhőmérsékletet 29 fokra (ez a max, amit kitudtam hozni a melegítőapparátból), most már úgy egy-két napja nem látom a fehér foltokat vagy kisebb lett a halon, nagyon nehéz megállapítani. A kérdés meddig érdemes tartani ezt a magas hőmérsékletet? Van ezzel tapasztalata valakinek?

(#35965) bringasisti válasza Warton (#35964) üzenetére


bringasisti
őstag

A dara 3 napig bírja szusszal. Utána ha nem talál gazdát annyi. Vizcsere és minden rendben.

BENEFON DELTA--------N8

(#35966) Silentfrog válasza bringasisti (#35965) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Igen, de ha ez idő után is van hal a vízben és nincs kezelve a víz akkor jó eséllyel kezdődik újra az egész.

(#35967) bringasisti válasza Silentfrog (#35966) üzenetére


bringasisti
őstag

Én arra reagáltam, hogy már nem látni a darát a halon. Természetesen először kezelni kell

BENEFON DELTA--------N8

(#35968) Warton


Warton
őstag

Közben észrevettem másik két halon egy-egy fehér pöttyöt, úgyhogy megint emelem a hőmérsékletet. :((

(#35969) Silentfrog válasza Warton (#35968) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valami vegyszert is használsz? Magában a hőfokemelés nem elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#35970) pjen válasza Warton (#35968) üzenetére


pjen
félisten

Metilén kék?

(#35971) Warton válasza Silentfrog (#35969) üzenetére


Warton
őstag

Írtam, hogy parakillt.

(#35973) Eugene Roe válasza pjen (#35962) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy neonhalat a garnéláim (3db 3 éves amanó) 1 éjszaka alatt csontvázra, 2 éjszaka alatt nullára elrágnak.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#35974) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok.

Gyógyszeres kezelés (Sera omnipur A) alatt lehet etetni?

(#35975) Alg


Alg
veterán

Random kép...
Kicsit elhanyagoltam, rengeteg karbantartás meg tápozás kimaradt, most volt fél délutánom, rendbeszedtem kicsit... van még munka vele (talajt rendbetenni, hiánytüneteket megoldani, esetleg a köveket lesikálni ha nagyon ráérek...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35976) pjen válasza Atis45 (#35974) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem simán, de ha 2-3 hétig nem adsz enni a halaknak lehet még jót is teszel, ha van betegség és egyébként is.

(#35977) Atis45 válasza pjen (#35976) üzenetére


Atis45
aktív tag

2-3 hétig evés nélkül? Azért az kemény lenne nekik. Heti 1 nap böjtöt tartok neki.

(#35978) Silentfrog válasza Atis45 (#35977) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Szerintem 2-3 napra gondolt. :)

(#35979) pjen válasza Silentfrog (#35978) üzenetére


pjen
félisten

Olvassatok vissza, igaz elég régen volt egy hsz. Fórumtárs hosszabb ideig csak havonta 1x tudta etetni a halakat és egy sem pusztult el. Régen mikor még nem volt ennyire gépesített a rendszer, ha valamiért zavaros lett a víz addig nem etettem még ki nem tisztult. Sose halt éhen egy halam se.Persze a víz se legyen 26 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#35980) Atis45 válasza pjen (#35979) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én nem kételkedek a 2-3 hétbe, csak sajnálnám addig éheztetni a halakat. Szombatonként is sajnálom őket, amikor nem kapnak kaját (akkor van a böjtnap). Én az állatokat nagyon sajnálom. (Az embereket nem annyira)

(#35981) bringasisti válasza Atis45 (#35980) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha két három hétig nem eteted a halakat annak az lesz az következménye, hogy az elzsirosodott mája regenerálódik! Gyógyszeres kezelés alatt nem ettünk!

BENEFON DELTA--------N8

(#35982) pjen válasza bringasisti (#35981) üzenetére


pjen
félisten

:R :)

(#35983) Atis45 válasza bringasisti (#35981) üzenetére


Atis45
aktív tag

Oké. De akkor most kell vagy lehet etetni gyógyszeres kezelés alatt, vagy tilos?

(#35984) Silentfrog válasza pjen (#35982) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Van egy nagyobb bolt ( direkt nem írok helyszínt) . Ismerem a tenyésztő srácot aki odahordja eladni a halakat, jellemzően sügéreket, mindig szép egészséges jó húsban lévő halakat ad el.
A bolt tulaját is ismerem, többszőr voltam bent a boltba etetéskor. Igaz kapnak enni a halak ,de a számukhoz képest én nagyon kevésnek éreztem az adott mennyiséget.
A szép kerek halak egy hónap alatt durván lefogytak.
Lehet hogy túléli a hal a havi egyszeri etetést, de a második hónapot nem nagyon éri már meg. ( mondjuk ezek történetesen császársügérek)
Nem szabad összekeverni azt hogy egy jó karban lévő sügér valamiért nem kap enni 2-3 hétig és azt hogy csak havonta kap egyszer enni és ezt rendszeresen.
Azt talán el tudom képzelni hogy mondjuk márványsügér ( Astronotus ocellatus ) elvan a havi egy etetéssel de a egy Aulonocara vagy egy Placidochromis phenochilus tuti felfordulna véleményem szerint a havi etetésekkel.

Atis45.: Ha gyógyszeres kezelést alkalmazol akkor a legnagyobb baj az szokott lenni hogy a gyógyszer elpuszítja a szűrőben élő baktériumokat. Így a biológiai szűrés lényegében megszűnik.
Ha esznek a halak akkor ugye keletkezik mulm, maradék kaja , stb ami bár a szűrőben köt ki de így biológiai szűrés hiányában fogja szennyezni a vizet.
Darakor esetén én nem adtam nekik ennyi addig amig a kezelés tartott, 5-7 nap utána már kaptak, és vízelőkészítővel kezelt vízzel 4-5 napig részleges vízcserét hajtottam végre, pár alkalommal . Mire helyreált a normális szűrés addigra így nem tudott felhalmozódni a vízben az ammónia.
Persze valamikor azért nem adunk enni ekkor mert olyan baja van a halnak hogy a koplalás szükséges a gyógyuláshoz a gyógyszeres kezelés mellett.

[ Szerkesztve ]

(#35985) Atis45 válasza Silentfrog (#35984) üzenetére


Atis45
aktív tag

Uszonyrothadás lett a guppiknál. Új lakók, és nem volt lehetőség egy hétig karanténba rakni őket. A lényeg, hogy egy régebbi "gyakori kérdések"-nél tárgyalták ezt, hogy gyógyszeres kezelés alatt nem szabad etetni. Csak mondom akkor rákérdezek, mert csak fejlődik az akvarisztika is. Amúgy 7 napos a kezelés.

[ Szerkesztve ]

(#35986) Silentfrog válasza Atis45 (#35985) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

A szűrés miatt én nem etetném őket, vagy csak nagyon csekély mennyiségben.
A kezelés előtt részleges vízcserét alkalmaznék. Majd a kezelés után is.

(#35987) Atis45 válasza Silentfrog (#35986) üzenetére


Atis45
aktív tag

Pont csütörtök délután volt a heti részleges vízcsere. És péntek délelőtt tettem a vízbe a gyógyszert. (nem szeretném elkiabálni, de csütörtöktől az egyik guppi már el volt bújva a szűrőhöz, csak enni jött elő. Ma reggel is még a szűrőnél volt elbújva, de délelőtt előjött onnan, és azóta úszkál rendesen, mint a többi.)
Még egy kérdés. A farokúszó ilyen rothadásos betegség után rendbe jön?

(#35988) bringasisti válasza Atis45 (#35983) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem szoktak.

BENEFON DELTA--------N8

(#35989) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Sajnos gyógyszeres kezelésen esik át az akváriumom. A dolog lényege, hogy csütörtökig tart a kezelés, akkor csinálok egy 50%-os vízelőkészítős vízcserét. Rakok be aktív szenet 24 órára. A baktérium kultúrát mikor tehetek bele? A vízcsere után rögtön, vagy várjak amíg az aktív szén kiszűrje amit ki kell szűrnie, és csak utána?

(#35990) bringasisti válasza Atis45 (#35989) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem írtad milyen vegyszer, mennyi a dózis, mennyi ideig. Én teljes vizcserét szoktam csinálni, és a csere vízbe nátrium-tioszulfát klórtalanitot teszek. Mást nem kell csinálni.

BENEFON DELTA--------N8

(#35991) Atis45 válasza bringasisti (#35990) üzenetére


Atis45
aktív tag

A Sera omnipur A, az előírt mennyiség 5ml/100liter, az előírt 1 hetes kúra.

(#35992) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Buék! :)

(#35993) Warton


Warton
őstag

Az mit jelezhet, hogy a sisak csigám mostanság állandóan kijön a vízből és a levegőn dekkol, aztán persze egy idő után visszamegy a vízbe. Eddig kb. két hónapja nem is láttam, mert mindig beásta magát a talajba.

(#35994) fjudors válasza Warton (#35993) üzenetére


fjudors
aktív tag

vízminőség
pH valószínűleg

(#35995) Warton válasza fjudors (#35994) üzenetére


Warton
őstag

Mértem, a pH 7,5, nem szokott jobb lenni, viszont a nitrát kicsit sok lett, valószínűleg a darakóros szerezés miatt a szűrő nem tudott még regenrálódni, úgyhogy csináltam 30%-os vízcserét.

(#35996) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok!

A watt/litert vagy a lumen/litert azt az akvárium bruttó térfogatára számoljuk, vagy pedig csak a benne lévő víz térfogatára?

(#35997) biker válasza Atis45 (#35996) üzenetére


biker
nagyúr

a watt/liter egy laza ökölszabály, rengeteg hibába fthatsz bele, hiszen nem mindegy, egy 100literes akva széles lapos, vagy 50cm mély de kisebb alapterületű, és hogy milyne növény megy bele.
A W/l annak való, aki nem akar komolyabban foglalkozni vele

egyébként szerintem bruttó liter lesz, mivel nem tudod nettó literben mennyi víz van benne...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35998) Atis45 válasza biker (#35997) üzenetére


Atis45
aktív tag

"egyébként szerintem bruttó liter lesz, mivel nem tudod nettó literben mennyi víz van benne..."

Azért kb ki lehet számolni.

(#35999) Kristof93 válasza Atis45 (#35996) üzenetére


Kristof93
senior tag

Annyira nem hasznos szabály. Nagyon fontos hogy milyen burjánt akarsz növeszteni, milyen gyorsan, vane co2, tiszta víz vagy blackwater, hol vannak ezek a növények (az alján vagy tetején). Olyan lámpát keress ami az egész akváriumot lefedi - de nem sokkal többet. Magát a fényerőt szerintem érdemes túlméretezni, utána lehet kísérletezni, főleg ha ilyen telefonról programozható.

(#36000) Warton


Warton
őstag

Szerintetek két plecot (Hypostomus plecostomus) mennyire viselne el egy szumátriai márna csapat? Elvileg amennyire olvastam más szinteken úszkálnak. A placo inkább talajközelben a márnák meg inkább középen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.