Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) veze válasza peti_s (#7499) üzenetére


veze
őstag

Én is vettem most legutóbb amikor volt 1000Ft/4db
és 2030-2090 között volt elsőre mind
azóta egy felment 2224 -re a többi maradt 2150-2170 körül..
ennyit jelen állás szerint megért. a kérdés hogy meddig birja majd..

(#7502) Imy válasza veze (#7501) üzenetére


Imy
veterán

Az enyimek több mint 3 évesek, lsd feljebb. ;)

(#7503) Santiagain


Santiagain
senior tag

A régi Energizerekre is hónap, év sorrendben írják a dátumot, mint az újabbakra? Mert akkor van egy pár 2002 áprilisi 1700mAh-s akksim. Most vettem észre, hogy rosszul vannak párosítva 1-1 2005-össel. Az egyikük egy tévé távirányítójában van szeptember óta, és még mindig 1,261 V-ot mérek rajta. Tavaly megnéztem: 1550 mAh-t lehet kiszedni belőle. Nem rossz egy 11 évestől.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7504) TeeJay


TeeJay
félisten

hagyd hogy lemenjen a refresh és ha a végén mindre FULL-t ír nézd meg a feszültségét
ha csepptöltés mellett is 1,46-1,50V körül maradt akkor fasza, ha viszont már döglődik akkor 1,3köré is süllyed, tapasztaltam hogy a haldokló akkuknak már kevés a csepptöltés és jobban merülnek le mint amit az IPC ad neki

2Ah teljesen jó ha nem fényképezőgépben akarod nyomatni
oda LSD ajánlott, de pl mióta nekem a régi akkuk nem tudnak se vakut se fényképezőgépet indítani
feltöltöm őket és távirányítóba hónapokig tökéletesek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7505) tomcsi23 válasza Santiagain (#7503) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem rossz, persze, de kb. sehol máshol nem tudod már használni azokat.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7506) Santiagain válasza tomcsi23 (#7505) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem vagyok benne biztos. Kíváncsiságból elkezdtem meríteni, és 100mA-en 1,21V-on üzemel. Úgy, hogy több mint 8 hónapja volt feltöltve, és igaz, hogy egy csekély fogyasztású eszközben, de használva is volt.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7507) tomcsi23 válasza Santiagain (#7506) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyilván, de próbáld ki pl. egy fényképezőben.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7508) Santiagain válasza tomcsi23 (#7507) üzenetére


Santiagain
senior tag

A kettő között is vannak fogyasztók, de le fogom tesztelni, ha feltöltődött. Mindenesetre van 1-1 garnitúra 2007-ben gyártott 2000 és 2500mAh-s Energizerem is. A legrosszabb állapotban a legnagyobb kapacitással bíróak vannak. Azok már tényleg csak távirányítóba, egérbe jók.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7509) Imy


Imy
veterán

Csináltam tesztet egy GOMKO márkájú AAA 1750mAh-s akksin. Az eredmény 450-480mAh. :)

(#7510) Ádyka válasza Imy (#7509) üzenetére


Ádyka
őstag

Az egész jó. Kevesebbre tippeltem. Akkor AA méretben már az 1000 mAh-t karcolhatják. Igazi best buy.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7511) Imy válasza Ádyka (#7510) üzenetére


Imy
veterán

:DDD Az.
Majd veszek a lidl-ben tronicot, az lehet jobb. :)

(#7512) TeeJay válasza Imy (#7511) üzenetére


TeeJay
félisten

csak legalább 8-at vegyél mert 4-ből nem tudsz 2 párost kiszelektálni mivel kb. mind a 4 más más kapacitást fog hozni sajnos. olcsó meg viszonylag jó viszont ahány darab annyi féle.
egy Eneloop pl 10mAh eltérésen belül van a 4-es bliszterben
én az AAA Tronic-nál mértem 100-at is vagy attól is picit többet ami ugye a 7-800mAh-hoz képest több mint 10% eltérés

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7513) Imy


Imy
veterán

IPC mekkora kapocsfeszültségnél veszi le a töltést? Én ilyan 1.5x körülire teszem, de nem tudom a százados, mert sosem látom. Amúgy ha olyan elemet teszek bele, aminek a feszültsége 1.4V felett van, azt FULL-nak veszi.

(#7514) Kernel válasza Imy (#7513) üzenetére


Kernel
nagyúr

Töltés közben nem az abszolút értéket figyeli, hanem a szint visszaesését (-dU), ami a túltöltés, belső túlmelegedés jele. Mivel szerencsére ezek az akkuk minimális túltöltéstől nem szállnak el, nem károsodnak, így az eljárás megfelel a célnak.

Ha nem jelentkezik detektálható mértékű szintesés, akkor 3000 mAh-ig meg sem áll. Ezt a jelenséget laikusok időnként a töltő hibájaként is szokták értelmezni, holott az akku problémája.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7515) Imy válasza Kernel (#7514) üzenetére


Imy
veterán

És mi van, ha egy 4500mAh-s akksit akarok vele tölteni?
Van egy D-s akksim, és csinálnék hozzá egy adaptert, amivel illeszteni tudnám az IPC-hez. Vagy nem is tudná tölteni?

Az akksi tronic D 4500mAh, lehet nincs annyi, de 3000mAh-nál biztos több.

(#7516) tomcsi23 válasza Imy (#7515) üzenetére


tomcsi23
veterán

3700 a max, itt leáll a töltés (szvsz). Ez AA, AAA méretre van tervezve, ahhoz tökéletes.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7517) Imy válasza tomcsi23 (#7516) üzenetére


Imy
veterán

Akkor a tronic 4500mAh-s akksijára is jó. Tuti nincs annyi. Olyan 80% körül lehet, ami kb elég is. :)
Vagy rosszul gondolom?

(#7518) Imy válasza tomcsi23 (#7516) üzenetére


Imy
veterán

Ez a cikk hol van amiből a képet belinkelted?

(#7519) tomcsi23 válasza Imy (#7518) üzenetére


tomcsi23
veterán

Cikk?
Nem, ez saját fotó. ;)
A veszteséget nem számoltad hozzá, de ki kell próbálni, hogy viselkedik benne.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7520) Kernel válasza Imy (#7515) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet, a maximális értékre rosszul emlékszem, vagy valami mással keverem, de a -dU elven működő töltőkkel azt is meg lehet csinálni, hogy két részletben tölteni egy nagyobb kapacitású cellát, amennyiben az egy belső védelem miatt (biztonsági időzítő, vagy az IPC esetében kapacitásmérő) túl hamar lekapcsol.

Vagyis a töltés leállása után egyszerűen indítani egy másik töltést, ami befejezi a folyamatot. De azért nem árt úgy intézni (megsaccolni), hogy a második szakaszra is jusson vagy 20-30 % feladat, hogy a töltő megbízhatóan tudja detektálni a visszahajlási pontot.

Ha ugyanis az első töltés felnyomja véletlenül 95-98 %-ra, akkor a második töltési szakaszon már nehézkesebb lehet az észlelés, emiatt esetleg nem fog leállni a töltés.

Más kérdés, hogy szerintem egy 4500 mAh kapacitású akkuban 500 mA töltőáram (ami még kb. C/10-nek elmegy) nem nagyon tud kárt okozni, még akkor sem, ha nem állna le időben. Ezt nagyon jól lehet érzékelni a hőmérsékleten, hogy egyszerűen nem bírja megizzasztani, de egyébként a 700 mA sem. Legalábbis én az akkus csavarhúzó celláinál tapasztaltam, pedig az kisebb kapacitású, igaz Ni-Cd, vagyis kisebb a belsőellenállás. Ehhez jön a mechanikai méret nagysága, amin jobban eloszlik a hő, így alig melegszik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7521) Imy


Imy
veterán

Nektek az AA-s enelopra mennyit ír ki a töltő, most jött az eredmény az első teszteltről 2410mAh...
Pedig 2000mAh-s, és 500mA-es töltés, 250mA-es kisütésen van...

(#7522) TeeJay válasza Imy (#7521) üzenetére


TeeJay
félisten

refresh módban kell csak nézned, ott minden kör után amit kiír fixen az azt jelenti hogy éppen mennyit tudott kisütni az akkuból.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7523) Imy válasza TeeJay (#7522) üzenetére


Imy
veterán

A teszt is akisütöttet mutatja, íme az eredmény, semmi refresh nélkül. :) 500/250mA-el.
Ezen még javít vajon a refresh?

(#7524) Dluinet válasza Imy (#7523) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak rontana

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7525) TeeJay válasza Imy (#7523) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nem tudom milyen Eneloop lehet ez de 2Ah nálam mind a 8 darab és ami neked itt a kijelzőn van az szerintem a betöltött mennyiség. ebből sosem tudod meg hogy mekkora a használható kapacitása.

refresh 250/500-on és kiderül mivel ott minden egyes kisütés után mutatja az aktuális mAh értéket
a végén ha már ez nem növekszik tovább egy újabb kisütés feltöltés ciklus után akkor FULL felirattal zárul a frissítés.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7526) Imy válasza TeeJay (#7525) üzenetére


Imy
veterán

Ez a test üzemmód, azaz a kisütést nézte!

(#7527) TeeJay válasza Imy (#7526) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én máshogy tudom de majd a többiek pontosítanak itt
nem véletlen hogy Refresh-t szoktunk ajánlani mindenkinek ha tudni szeretné mennyit tudnak az akkui :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7528) Ádyka válasza Imy (#7523) üzenetére


Ádyka
őstag

Látod Gomkót kellett volna venned. Az nem csinál ilyet. ;]

Bizony ez valamiért ennyit tud. Teszt üzemmódban csak a pillanatnyi fesz, a töltőáram jeleníthető meg, és semmi más (azaz a beletöltött sem). Majd amikor kész akkor a valósan kiszedhető mAh villog.

1., Ez egy fehér bugyiba húzott XXX
2., Valami hamis sima nagy kapacitású
3., Lehet, hogy eredeti, és már mind ilyen ami új

Bármi is, idővel úgyis kiderül.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7529) Kernel válasza TeeJay (#7527) üzenetére


Kernel
nagyúr

Arról lehet megjegyezni, azért nevezik tesztnek, hogy szó szerint tesztelni tudjuk vele a kapacitást, és ilyen szempontból a kivehető mennyiségen van a hangsúly, ezért arra megy ki a "játék".

Csak általában azért nem szeretjük ezt a funkciót, mert mindenképpen egy töltéssel indít, ami például egy töltött akkunak nem olyan jó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7530) kugyu21 válasza TeeJay (#7527) üzenetére


kugyu21
senior tag

Még soha nem használtam a "test" üzemmódot. Normál eset "discharge", ha sietek "charge", a betegeknél, öregeknél, régen használtaknál "refresh".

(#7531) Imy válasza Ádyka (#7528) üzenetére


Imy
veterán

Háát ez sem mai gyerek, 2-3 éves a cucc.
És ha hónapok múlva töltés után is beteszem a fényképező gépbe megy, míg más elem nem. Ha nem eneloop, akkor jobb mint a gyári, jó a hamisitvány. Amúgy dx-ből rendeltem.

(#7532) And válasza Imy (#7531) üzenetére


And
veterán

"Ha nem eneloop, akkor jobb mint a gyári, jó a hamisitvány."
Ez igencsak naiv gondolat, már ne haragudj. Egy csomó olyan akkut tudunk mutatni, amelynek az IPC által - relatív alacsony és állandó értékű kisütőáramnál - mért kapacitása ennyivel nagyobb, mint egy jó LSD-típusé, mégis a hajadra kenheted ezt az eredményt, mert egy nagyobb áramú fogyasztó képtelen kihasználni. Tény, hogy legyen bármi az oka, ezek igencsak érdekes adatok, és normál eneloop-hoz képest túlságosan szépek (továbbá én sem használtam még az életben a teszt-módot :U).

(#7533) Imy válasza And (#7532) üzenetére


Imy
veterán

Akkor nyomjak neki regenerálást 700mA-al?

(#7534) krisztian000


krisztian000
tag

Na ma vettem egy MOVIDA töltőt+4db Movida akkut.

[ Szerkesztve ]

(#7535) TeeJay válasza Imy (#7533) üzenetére


TeeJay
félisten

sietsz valahova?
refresh 250mA kisütésen (500mA lesz a töltőáram természetesen) aztán majd 2-3kör után ha nem javul az érték kapsz egy FULL kijelzést, akkor látni fogod mit bír az akku.
célszerű nézegetni 1-1 töltés-kisütés ciklus után mit produkál és hova javul.
egy eredeti Eneloop-nál 2Ah esetén 250/500-nál kb. 12-13óránként fut le egy töltés-kisütés tehát ha félnaponta ránézel a töltőre láthatod mi a helyzet. :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7536) Imy válasza TeeJay (#7535) üzenetére


Imy
veterán

Csak ennél az a probléma, hogy olyankor a beletöltöttet mutatja, de ez nem igaz érték, mivel az akksik eldiszipálnak t*Id=xJ hőmennyiséget is... Vagy nem? :F
Ezért a teszt célszerűbb, az a kisütöttet mutatja.... vagy?

(#7537) Kernel válasza Imy (#7536) üzenetére


Kernel
nagyúr

Frissítésnél is a legutóbb kisütött értéket mutatja, ámbár az első táblázat alsó sorában jelzett "Betöltött kapacitás" amire most hirtelen nem emlékszem, hogy ilyenkor mi volt.

A "Teszt" hátrányát már sokszor leírtuk: először rátölt az akkura, ami egy töltött akku esetében kellemetlen. Főleg, ha annyira fel volt töltve, hogy az ismételt töltéskor emiatt a -dU érzékelés is már nehézségbe ütközik, így a kelleténél jobban túltöltheti az akkut. Talán ez lehetett az oka annak is, amikor tesztnél valaki nagyobb kapacitást mért, mint egyébként. Amellett persze, hogy a mérhető kapacitás függ a kisütőáramtól is.

De ha eljátszol vele, hogy először kisütöd, közben igyekszel odafigyelni, hogy mikor vált töltésre, utána átállítod tesztre, az is egy lehetőség. Vagy, amikor tudni lehet egy akkuról, hogy tényleg le van merülve. Csak ugyebár azt is többnyire úgy szeretjük, hogy a maradék biztosan ki legyen sütve, az arra alkalmas töltő által, bár nem mondom, hogy ebből nem lehet néha engedményt is tenni. Elvileg / állítólag nem fontos minden egyes alkalommal tökéletesen kisütni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7538) Imy válasza Kernel (#7537) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, akkor nyomok neki egy refresht .;)

(#7539) And válasza Kernel (#7537) üzenetére


And
veterán

"ámbár az első táblázat alsó sorában jelzett "Betöltött kapacitás" amire most hirtelen nem emlékszem, hogy ilyenkor mi volt."
Az csak simán el van írva (nem csak a magyar nyelvű útmutatóban), vagy a manual megírása után esetleg faragtak egy kicsit a szoftveren.

(#7540) krisztian000


krisztian000
tag

Hol a legolcsóbb az aa akku és ahol borítékba elküldik?

(#7541) Ádyka válasza krisztian000 (#7540) üzenetére


Ádyka
őstag

Melyik?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7542) Imy válasza krisztian000 (#7540) üzenetére


Imy
veterán

Mit szeretnél pontosabban?
Jót, vagy olcsót, vagy jóból az olcsóbbat?

(#7543) krisztian000


krisztian000
tag

jóból az olcsóbbat
pl Energizer Extreme,Varta

(#7544) krisztian000 válasza Ádyka (#7541) üzenetére


krisztian000
tag

Ez elég jó árban van.Ez melyik bolt?

(#7545) M_o_g_y_i válasza krisztian000 (#7544) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez az aláírása... :o
Nála lehet kapni. ;)
Nálam pedig jóféle töltőt hozzájuk! :K ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#7546) krisztian000


krisztian000
tag

Töltőm már van Movida márkájú.

(#7547) krisztian000


krisztian000
tag

http://www.edigital.hu/AA_akku/Energizer_Extreme_PreCharged_2300mAh_AA_2_darabos_akkucsomag-p290043.html
Ez jó fajta elem?
Mi a véleményetek?

(#7548) Ádyka válasza krisztian000 (#7547) üzenetére


Ádyka
őstag

Kb pont ilyen lehet.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7549) krisztian000 válasza Ádyka (#7541) üzenetére


krisztian000
tag

ENERGIZER EXTREME R2U 2300 mAh AA 2400 Ft!(4db)
weboldal?

(#7550) M_o_g_y_i válasza krisztian000 (#7549) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

1 v. 2
(ennél egyértelműbben már nem lehet, és ezzel nem sérti a fórum szabályzatát sem... :N)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.