Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) TeeJay válasza Ádyka (#7649) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon príma lett a tőled vásárolt Duracell, lenyomtam a frissítést
kettőre 2,04Ah-t dobott a másik kettőre meg 2,01Ah-t szóval teljesen oké az a 30mAh nem oszt nem szoroz.
most próbálja majd a srác a kompakt gépében mert eddig alkáli elemet vett mindig mivel az akkujával azonnal kikapcsolt a gép. mondtam neki hogy LSD akku kell de nem hitt nekem
odaadtam az Eneloop-ot és nem tudta kimeríteni a kártyája hamarabb tele lett :D
na most vett egy 4-es bliszter Duracellt és többé nem fog már drágán elemet venni... csak sejtésem van hány ezret költhetett alkáli elemre amiket dobhatott ki használat után :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7652) Kernel válasza Santiagain (#7650) üzenetére


Kernel
nagyúr

Áramfelvétel a mA, de a fogyasztást (energiamennyiséget) a villanyóra is kWh-ban méri. Watt a teljesítmény.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7653) Santiagain válasza Kernel (#7652) üzenetére


Santiagain
senior tag

Hogy pontosak legyünk: A Wh SI szerint munka illetve energia. A fogyasztás köznyelvi kifejezés és szokás W-ban meghatározni. Igaz, kissé pongyola.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#7654) Kernel válasza Santiagain (#7653) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezzel tisztában vagyok, fórumon azért szoktam használni az "energiamennyiség" szót mert igen jól kifejezi a lényeget, hogy itt egyfajta halmozódó mennyiségről van szó. Szinte mint a liter, vagy a köbméter, csak annál kicsit nehezebben megfogható.

Míg a teljesítmény (egységnyi idő alatt végzett munka), inkább például a sebességgel rokonítható, vagyis itt annyira eltérő fogalmakról van szó, hogy a "pongyolaság" erre még enyhe kifejezés is, szerintem

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#7655) Ádyka válasza TeeJay (#7651) üzenetére


Ádyka
őstag

Akkor vagy az IPC-nk között van némi eltérés, vagy a bliszterek között. Nekem 2,08 és 2,11 között voltak.
Érdekes, hogy felbontás után a kisütött értékeink mennyire azonosak a két bliszternél.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7656) kugyu21 válasza Ádyka (#7649) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én vadiúj, nem LSD, 2400-es Vartával és Ansmannal is ugyanigy jártam. Garanciában visszavittem a Fuji Finpixet beméretni, mert frissen feltöltve sem lehetett 15-20 felvételnél többet csinálni velük. Visszaadták hogy az akkumulátoraim rosszak. Akkor jöttem ide, vettem meg az IPC+Eneloop párost. Tök más dimenzió.

(#7657) peti_s válasza kugyu21 (#7656) üzenetére


peti_s
addikt

Sejtettem h azok sem lesznek jobbak, örülök h végre vki leírta. :R

(#7658) kaktuszok


kaktuszok
csendes tag

Sziasztok!

Többszáz hozzászólást visszaolvastam az elmúlt 3 napban, sokat tanultam.
Mivel spórolni akartam, de a tapasztalatokat is hasznosítani akartam, így egy Voltcraft UFC-3 van úton hozzám.
Mindenképp Eneloop akkut szeretnék. Ezen a címen szerintetek eredeti aksit lehet kapni?
http://kal-bau.addel.hu/36304-eneloop-aa/446263-uj-generacios-b-tipusu-eneloop-4-db-aa-hr-3utgb-akku-bliszteres

Ezt a Soshine akkutöltőt használja valaki? Eléggé jó tudásúnak tűnik, csak vajon mennyire megbízható konstrukció.

"Ui:" Hamyka egy külön színfolt a fórum életében, nagyon jól szórakoztam, én személy szerint örülök, hogy van :)

[ Szerkesztve ]

(#7659) jozsi252 válasza kaktuszok (#7658) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen eredetit árulnak. Én is onnan vettem.

iPhone 13 Pro Max

(#7660) WZP


WZP
aktív tag

Heló!
Akku töltőt szeretnék venni 1700 és 2400 közötti Ni-MH akkuimhoz, jelenlegi Varta Type 57039 töltőm a topic korábbi hozzászólásai alapján nem tud túl sokat és látszólag nem tölti fel az akkukat teljesen, és talán tönkre is tett már párat. Szeretnék kérni javaslatot, hogy milyen akkutöltőt ajánlotok. Szeretném ha egyenként is töltene, tudná mikor van tele és mikor nincs, és ha lehet 10k alatt legyen, 4AA-t tud egyszerre az már elég. Köszönöm előre is.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7661) PHM válasza WZP (#7660) üzenetére


PHM
addikt

Az IPC-1L megfelel a kritériumaidnak.
Persze idővel nem árt majd pár LSD akkuba is beruházni.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7662) Imy válasza WZP (#7660) üzenetére


Imy
veterán

Akkor ez kell neked! [link]

(#7663) jozsi252 válasza WZP (#7660) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Akkor ez lesz a te töltőd.

iPhone 13 Pro Max

(#7664) WZP


WZP
aktív tag

Köszönöm a gyors és egybehangzó válaszokat! :R Szimpatikus darab, ilyen lesz.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7665) Imy válasza WZP (#7664) üzenetére


Imy
veterán

Amit linkeltem azt vedd, olcsóbb, és 2 év van rá, ellenben a conradnál csak 1. (mind2 ugyanaz, csak más névvel)

(#7666) Xerxész


Xerxész
őstag

Sziasztok,

Egy Panasonic Lumix DMC-SZ1 fényképezőhöz akarok venni akkut. Az a gondom, hogy a feszültségértékekhez nem értek, ehhez kérek segítséget.

A gyári aksija 3.6V 680mAh 2.5Wh értékekkel rendelkezik. A kérdésem, hogy ha egy elvileg kompatibilis akku, aminek az értékei 3.7V 700mAh illetve egy másik, aminek 3.6V 800mAh 2.9Wh az értékei, nem tesznek e kárt a fényképezőgépben, esetleg önmagukban?

Illetve hol tudnék bővebben olvasni, hogy mit jelentenek ezek a feszültségértékek? :)

Köszi előre is:

Xerxész

(#7667) TeeJay


TeeJay
félisten

ma voltam IKEA-ban és láttam ott "ready to use" AA akkut 1200körül 4 darabot
van már valakinek ezzel tapasztalata? kinézetre egész jól néz ki, műanyag bliszterben kapható
kíváncsi lennék vajon milyen minőséget képvisel és ajánlott-e olcsóbb eszközökbe venni vagy sem.

várom a véleményeket

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7668) TeeJay válasza TeeJay (#7667) üzenetére


TeeJay
félisten

LADDA LSD akku megtaláltam : [link]
1290 huf 4darab belőle :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7669) PHM válasza Xerxész (#7666) üzenetére


PHM
addikt

Elvileg mindkét akku jó, én azonban a másodikat javasolnám,
annak nagyobb kapacitása miatt.
Nem lesz baj a sem az akkunak, sem a fényképező gépnek,
csupán tovább fog tartani a töltés, de cserébe több képet is
tudsz majd lőni egy töltéssel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7670) Dluinet válasza Xerxész (#7666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek az akkuk feltöltve 4,2V-osak, amikor "lemerülnek" akkor érik el a 3,6V-ot.
A különbség a Li-ion és Li-polimer technológia miatt van.
A polimernek nagyobb az amper értéke, könnyebbek de kevesebbszer tölthetőek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7671) And válasza Xerxész (#7666) üzenetére


And
veterán

Ja, ahogy írták, ezek Li-ion akkuk (nem feltétlenül Li-polimer, mivel Li-ionból is van 3,6 és 3,7 voltos verzió is). A töltési végfeszültség a névleges feszültség + 0,5V, ez lehet az egyetlen gond töltéskor, mivel a 3,6V-osat elvileg nem szabad 4,2V-ig tölteni. A fényképezőt nem károsíthatják, a nagyobb kapacitás (amperóra-) érték sem jelent semmi gonoszat (tovább tart a feltöltése, de cserébe a gép is tovább működik vele), a Wh pedig egyszerűen az akkuban tárolható energiatartalmat jelenti, a névleges feszültség és a kapacitás szorzata. Tehát a névleg 3,6V-os utángyártott biztosan megfelelnek a gyári töltőnek, a fényképezőgépnek pedig mindegy, annak nem számít 0,1V plusz.
Mod. #7670: a 3,6 / 3,7 volt nem a lemerüléskori állapotot takarja (a Li-ion akkuknál 2,75V körül van a kisütési végfeszültség), hanem éppen úgy névleges feszültség, mint Ni-xx akkuknál az 1,2V. Tehát ez egy működéskor (kisütés folyamán) jellemző átlagos, jellemző feszültség.

[ Szerkesztve ]

(#7672) PHM válasza TeeJay (#7668) üzenetére


PHM
addikt

Gondolom olyanok lehetnek kb, mint az Aldis LSD akkuk.
Mindenesetre elég hozzáértő dolgozó fogalmazhatta meg a szöveget:
"jó tudni:
Az elemet 500 alkalommal lehet feltölteni."

Az a névleges 500 feltöltés kicsit kevésnek tűnik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#7673) Xerxész


Xerxész
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :R

(#7674) TeeJay válasza PHM (#7672) üzenetére


TeeJay
félisten

nem értenek hozzá van egy olyan érzésem mivel a weblapon is elemek között volt :D
mindegy annyi a lényeg hogy 1290-et megérne egy 4-es bliszter és kipróbálni mit tudhat mert az Aldi és Lidl akciós akku 1000-ért nem LSD és csak néha van évente akcióban míg az IKEA-ban raklapszámra van ez és mindig ennyibe kerül. van mellette valami okos töltő is ami kimerül abban hogy 4 csatornás és gondolom procis
viszont kisütni nem tud

LADDA töltő 4pénzért : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7675) Imy válasza TeeJay (#7668) üzenetére


Imy
veterán

Hol írják, hogy LSD?
Azt nem látom.... És mAh?

(#7676) TeeJay válasza Imy (#7675) üzenetére


TeeJay
félisten

2Ah és IKEA-ban a bliszteren volt hogy ready to use azért tudom hogy LSD lehet
és a 2Ah is stimmel bár az 500x újratölthető az gagyira utal legalábbis az Eneloop-hoz képest mindenképpen.
1290-ért megérheti ha tényleg LSD és 2Ah-t közelíti a gyakorlatban is a kapacitása.

aki majd jár IKEA-ban és esetleg vesz az dobja be IPC-be és lássuk mit tud 1 négyes bliszter
mekkora a szórás 4 akku közt és mennyi az annyi gyakorlatban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7677) Imy válasza TeeJay (#7676) üzenetére


Imy
veterán

Engem a AAA érdekelne. Annak mennyi a kapacítása? Szombaton megyek Budaörsre, ha tudnám, hogy nem lehet rosz kapacításra sem, akkor kipróbálnám.

Amúgy a lidls-s tronic AAA mennyit tud?

(#7678) kaliber válasza TeeJay (#7674) üzenetére


kaliber
aktív tag

" Aldi és Lidl akciós akku 1000-ért nem LSD "

Az Aldis pedig LSD [6.hsz alapján nem is rossz]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#7679) TeeJay válasza kaliber (#7678) üzenetére


TeeJay
félisten

én most arról beszélek mikor a Lidl-be 4darab AA vagy AAA akku 1ezer pénz
na azok sima NiMH akkuk és pl a 8 darab AAA amit vettem egyik sem hozza a ráírt 900mAh-t helyette 700-750körül teljesítenek és elég nagy a szórása is.

ezek legalább LSD akkuk, az Aldisat meg nem tudom ott még sosem láttam ilyet mindig csak elemeket látok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7680) kaliber válasza TeeJay (#7679) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én pedig arról beszéltem, hogy az Aldis [link](1000ft) "active energy" néven fut, LSD akku, és a linkelt fórumon tesztelték is. Nekem is van belőle.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#7681) Nagya21 válasza TeeJay (#7679) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
A Lidl-be 1*v 2* volt piros tronic akku, na az LSD volt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7682) spiky03 válasza TeeJay (#7679) üzenetére


spiky03
veterán

Tetszik a kedvenc témád. :D
Én is szívesen fotóznék olyat.
mondjuk ez is szép beállítás: [link] ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7683) 590227


590227
aktív tag

(#7684) Ádyka válasza 590227 (#7683) üzenetére


Ádyka
őstag

Kicsit kamu szag..... :F Mármint hamiskásnak tűnik.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7685) Imy válasza Imy (#7677) üzenetére


Imy
veterán

Az ikeás AAA elemeknek mekkora a kapacitása? Holnap megyek Budaörsre, vennék egy csomagot tesztelés céljából. Csak feleslegesen nem akarok bemenni, ha kicsi alapból.

(#7686) And válasza Ádyka (#7684) üzenetére


And
veterán

(Egyébként miért, az ára miatt? Mert az gyanúsan kevés. Nem mellesleg amúgy sem küld magyar címre.)

(#7687) 590227 válasza Ádyka (#7684) üzenetére


590227
aktív tag

Egy közel 200 000-es eladó??Tuti eredeti akkuk.A posta drága,csak nagyobb mennyiségnél éri meg,vagy ha van német rokon.

(#7688) TeeJay válasza Imy (#7685) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem 700 lehet ha LSD az is
egy próbát megérhet mert Lidl és Aldi akku főleg LSD ritkábban kapható, tehát csak akkor ha akciózzák
itt IKEA-ba meg mindig elérhető lesz ám :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7689) Ádyka válasza 590227 (#7687) üzenetére


Ádyka
őstag

Nem tudom.
Itt pl, már reálisabb áron adott el 2 cella Ansmann 550-es AAA-t.
Ez a panasonic akku is reálisnak tűnik.
Az a sony túl occsó. A fickó többi terméke meg nem igazán. De próba cseresznye.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#7690) Imy válasza TeeJay (#7688) üzenetére


Imy
veterán

Az elöbb rendeltem 4db AAA eneloopot 2400Ft-ért ;)

(#7691) 590227 válasza Ádyka (#7689) üzenetére


590227
aktív tag

Bármi lehet!Akciós nagyker,régi elfekvő,vagy árverési tétel.Akik ilyet árulnak,azoknak érdemes lenne belenyúlni....

(#7692) Imy


Imy
veterán

Vettem ma LADDA AAA akksikat, tesztelés alatt, ahogy kész publikálom. :B

(#7693) spiky03


spiky03
veterán

szerintetek az rendben van, hogy ma raktam nele az eneloop aksikat a fényképezőgépbe és pár óra fényképezés után már villogott a gép, hogy lassan lemerül?
a gep egy canon sx150-es, az aksik meg min. 1900-asok.
összesen 214 képet lőttem és felvettem 2 videót, az egyik kb 30 mp, a másik meg kb 3 perces. kb olan 10-15 képet töröltem, ugyhogy max 250-et lőttem vele ma.
valamint sok beállítást használtam a gépen, különféle effekteket, amik ugye benne voltak gyárilag.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7694) Fandango válasza spiky03 (#7693) üzenetére


Fandango
veterán

Azert csodat nem varj az enelooptol sem, az is lemerul :)
A kep mennyiseg nem is olyan keves, mivel sokat allitgattad a masinat ezert az lcd kijelzoje sokat ment, ami tudja szivni az energiat rendesen.

(#7695) peti_s válasza Fandango (#7694) üzenetére


peti_s
addikt

Plusz a Canon-k sajnos igen hulladékul vannak megcsinálva AA-s verzióban, és már 1,1 V-nál (cellánként) lekapcsolnak. Míg egy Panasonic 0,96-1 V-nál.

(#7696) Voice24 válasza spiky03 (#7693) üzenetére


Voice24
őstag

Az sx150 amúgy is elemzabálóként ismert. Nekem is olyan van, GP Recyko 2100-es akksikkal, de még nem teszteltem egyfolytában, hogy mennyit bírnak ki.

Meg még egy láma kérdés a szakikhoz: a CHDK-s szoftverben nincs erre valami okosság, hogy tovább merítse az akksikat?

[ Szerkesztve ]

(#7697) spiky03


spiky03
veterán

thx mindenkinek.
akkor megnyugodtam.
az is igaz, hogy ugye elvileg csak 75%-on volt feltöltve az eneloopok.
ma este rádugom őket az energizer töltőre és 8 órát töltöm, ahogy mondtátok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7698) Imy


Imy
veterán

Eneloop AAA akksiknak mennyi a kapacitása IPC-1L-el ha refresht nyomtok neki? A LADDA akksik jók lesznek ahogy nézem, 850mAh felett. ;)

(#7699) kaktuszok


kaktuszok
csendes tag

Én is szeretném leírni az első tapasztalataim, hátha segít valakinek, vagy valaki kiegészít engem.

Conrádtól rendeltem egy Voltcraft UFC-3 töltőt. Meglepő módon németből küldték az árút, nem pedig a BP-i szaküzletből.
A töltő 220 grammos, ami nekem túl könnyűnek tűnik, hiszen benne van a tápegység is (még ha kapcsolóüzemű is). A készülékkel fenntartásaim vannak jelenleg. Elemet nem ismeri fel, pedig azt írja. Ha a kisütést elindítom, akkor rejtélyes módon mindegyik cellával egy időben végez. A gagyi aksikat ahogy elnézem bőven 1.1 volt felett hagyja, a mellékelt Conrad aksikat 1-1.1 V körül kezdi tölteni. Természetesen egyszerre, ami felettébb gyanús.
A készülék erősen melegszik, kézzel érintve éppen elviselhető, az arcom már nem bírja. Sajnos nem tudom megmérni a hőfokát. Ha figyelembe veszem, hogy a levegő rossz hővezető, akkor milyen melegek lehetnek a készülék elektromos részei, ha a műanyag burkolat nagyon meleg?
Kisütés közben alig langyos (igaz, csak 170 mA-el merít).

Egyelőre nem tűnik strapabíró készüléknek, a kisütés pedig szinte biztosan hibás.

[ Szerkesztve ]

(#7700) PHM válasza kaktuszok (#7699) üzenetére


PHM
addikt

Lehetséges, hogy addig nem vált át a készülék töltésre,
amíg nem végzett az összes akku kisütésével.
(Az én Ansmann töltőm legalábbis így csinálja.)
A túlzott melegedés mindenesetre nem túl biztató.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.