Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) gabe_


gabe_
őstag

Lőlapokat honnan lehetne letölteni? (nincs kedvem szerkesztgetni...) Valami szabványosfélét...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#102) macilaci78 válasza gabe_ (#100) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudom ajánlani a Tokyo Marui Benelli M3 Super-jét! Egyszerre 3 golyót lő ki, shell-type tára van: ugyanúgy néz ki, mint egy igazi sörét, 30 BB-t töltesz bele, ami 10 lövésre elég. Fain kis jószág, szerencsés esetben 50k-ért hozzá is juthatsz a fegyóhoz! Ha már minőségi shotit kérdeztél, a Maruzen Shotik is nagyon jók, igaz ugyan, hogy csak 1BB-t lő ki egyszerre, de a TM-val szemben ezen shotik jóval könnyebben és erősebbre tuningolhatóak.

De gondolom, nem ebben az árkategóriában keresgélsz, akkor viszont a Cyma Shoti egy költséghatékony megoldás, feltéve ha a csövet ki tudod cserélni egy precízebbre, hop-up-pal megbolondítva. Én az enyém tártartóját egy rossz pulóverem bélésével tettem zörgés-mentessé, így akár futhattam is vele, nem csörgött a félig teli tár sem. A gond csak a tartósságával van, a két leggyakoribb törés: a felhúzó-mechanizmusnál, és a tusnál szokott jelentkezni. Játékra inkább megéri, mint a pisztolyod. Innen Szegedről nem tudom, hogy Budapesten hol lehet kapni. Sajna it már nem kapható, annó viszont 2000Ft-ra alkudtam le az árát. ;]

Menj ki egy-két játékkal a pisztollyal, és ha érzed Magadban az erőt, akkor inkább spórolj, 20k-ból már jó kis springeket lehet venni, az én M16A1-em is 17K újan, és arra csak egy hop-up-ot kellet fabrikálni. Nem hülyeségből mondom, tényleg spórolj, vagy veszel 6 (tuningolt) shotit a 20k-ból, vagy egy jobb spring puskát (esetleg használtat, de márkásat), egy év aktív játékot úgysem fogsz kihúzni a Cymákkal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#103) Loopus válasza gabe_ (#100) üzenetére


Loopus
tag

Sztem igazan szerencsesnek mondhatod magad, hogy egy ilyen jofajta peldanyt kifogtal :) . A shotik kozul en is csak azokat tudom ajanlani, amit a kollega. A Marui-fele Benelli M3 es SPAS 12, ami ugyanazzal a belsovel keszul tenyleg 3 golot lonek ki egyszerre, a hatranyuk mindossze az, hogy nem igazan lehet tuningolni, illetve, hogy nem tul gyorsan lehet veluk ismetelni (bar az is lehet, hogy en vagyok nagyon gyenge :U ). Aruk 50-60k. A masik bevalt es ajanlott alternativa a Maruzen CA870-es szeriaja. Ez ugyan csak egy BB-t lo egyszerre, de tobb valtozatban kaphato alapbol, rengeteg kiegeszito- es tuningalkatresz kaphato hozza, egyszeru, strapabiro szerkezet, igazi custom gun alap. Ara 35-45k. En most jelenleg ez utobbit hasznalom, igazabol mar alig emlekeztet arra a valtozatra, amit megvettem. Egy kozepes tuning kerult bele eddig+csocsere, kisebb jatekokon nem erzem nagyon hatranyban magam az AEG-ekkel szemben nyilt teren (mondjuk teny, hogy tobbet kell mozognom es gondosabban lonom), a nagyobbakon meg ugyis surubben elofordul - egyik jatekos szavaival elve - ''target rich enviroment''. Ha kesobb megsem elegednek meg vele, akkor pedig tudok meg erosebb rugot tenni bele, elerheto affele semi-sniper lotav es pontossag. Epuletbe meg lassan megint elo lehet venni a gazos pisztolyt.
Most hogy irtam ezt, kozben eszembe jutott, hogy a Cybergun adott ki Maruzen-klont. Annyira nem birja allitolag a szerkezet a tuningot, de az alapteljesitmenyuk megegyezik, es ha kaphato, akkor az olyan 20-25k korul van. Kefehu talan tud ilyent szerezni (megtalalhato itt pH-n is, a bolhapiacban van egy taplalekkiegeszitos topicja).

(#104) net84 válasza Loopus (#103) üzenetére


net84
őstag

Maruzen CA870 Charger - ezt néztem ki magamnak...
Egy-két kérdés:
- mennyire lehet megérezni egy paintball lövedékhez képest?
- a neten több helyen is láttam 6mm-es festékgolyót, ezeket ki lehet ezzel a fegyverrel lőni, vagy szétviszi a csőben?
- hol lehet a legolcsóbban beszerezni?

Read only...

(#105) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Hali!
Olvasgattam a topikot, és egészen megtetszett a dolog. Na most arra lennék kíváncsi, hogyha nekem van mondjuk 10k (max 15k) pénzem egy ilyen fegyóra, akkor mit ajánlanátok? Tudom, ennyiért már lehet kapni AEG-t, de ahogy olvasgattam, nem célszerű olyat venni ebben az árkategóriában. Szóval valami spring pisztolyra gondoltam. Csak hát fogalmam sincs, hogy milyet.:F Szóval örülnék, ha valaki el tudna látni tanácsokkal.:R Ja, és ha tudtok, ajánlhattok jó boltokat is.:D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#106) macilaci78 válasza net84 (#104) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maruzen CA870 Charger - ezt néztem ki magamnak... - Jó döntés. ;)

mennyire lehet megérezni egy paintball lövedékhez képest? - Nos nézd: a paintballosok nemritkán kékre-zöldre verik egymást, ez meg olyan, mint egy pattanás: a kevésbbé erős találat alig észrevehető, a komolyabb tuningfegyóból kilőtt golyó se hagy nagyobb nyomot, mint egy frissen lekezelt pattanás, vagy egy cm-s szúnyogcsípés (, már akinek ez feldagad ekkorára.) Persze akit farpofán lőnek, vagy lapockán, az vagy felugrik, vagy felszisszen, de ettől még lehet menni strandra anélkül, hogy mindenki minket nézne.

a neten több helyen is láttam 6mm-es festékgolyót, ezeket ki lehet ezzel a fegyverrel lőni, vagy szétviszi a csőben? - Igen, van rá lehetőség, de árban nem egészen jó választás, valamint a felszíne sem olyan egyenletesen eldolgozott, mint a sima tömör BB-ké, így valszeg elakad a csőben, és nem olyan egyszerű kiszedni belőle, mint a beszorult tömör BB-t, hogy simán kitolod a tisztítópálcával. Mindazonáltal csak arősebb fegyverek adják meg azt a luxust, ami azt a plusz energiát jelenti, amivel szét lehet kenni egy ilyet nem csak a falon, hanem az ellenfél mellkasán felgyűrődött ruhán. No meg ott van az alapszabályban leírt környezetkímélő játék, na meg a sportszerűség is. Nem mindenki díjazná szvsz, ha csupa festék lenne a rucija. Szóval ezt nem ajánlom. :(

hol lehet a legolcsóbban beszerezni? - Igen, ez egy nagyon jó kérdés! Mi is ilyen ötleteket várunk, akár ide is! Addig is két kimondottan előnyösnek mondható pesti bolt: [link], [link]. Az utóbbi egyenlőre csak Classic Army cuccokat szállít, a puskát is, a BB-t is itt éri meg nézni első körben. Van mód még külföldről is behozatni, rendelni cuccot, ám postaköltség, idő, EU-n kívülről vám és ÁFA is esetleg játszik, úgyhogy nem egyszerű a döntés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#107) macilaci78 válasza c4-eXp (#105) üzenetére


macilaci78
nagyúr

8,5k-ból hozott ki a kunmadarasi játékon egy srác egy Tokyo Marumi Berettát springben, alapjáraton is összehasonlíthatatlanul másként lőtt ugyanazzal a lőszerrel, mint az én Cyma tuningolt pisztolyom, ez ajánlott részemről.

Ám vannak kevésbbé drága, 4-6e Ft-os pisztolyok is pl a KWC portáján, amit a fenntebb említett linken is meg lehet érdeklődni e-mailen, ám ebben nincs hop-up. Ha tudsz bele fabrikálni, akkor viszont egy jó teljesítmnyű pisztolyod lesz.

Viszont 17k körül van az én M16A1-em, ebben sincs hop-up, de nagyobb lőtáv, nagyobb tár, nagyobb feeling. Van ettől olcsóbb modell is, Mp5-ök talán, ezek is szépen lőnek, egy hop-up sokat ér.

Vasárnap úgyis játék, megnézem a puskámat, mi van ráírva. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#108) net84 válasza macilaci78 (#106) üzenetére


net84
őstag

köszi!
Ausztriába nem tudtok esetleg ilyen boltot?

Read only...

(#109) gabe_


gabe_
őstag

A kezdőknek mindenképpen érdemes elolvasni a softair.hu cikkét:
Spring vs. AEG
[link]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#110) Loopus válasza net84 (#104) üzenetére


Loopus
tag

A Charger talan a legjobban sikerult darab a sorozatbol. vegrahajtotak rajta par apro fejleszteset, ami eleg hasznos (pl allithato hop-up).
Nezzunk mondjuk egy 10m-es ralovesi tavolsagot: szabad borfeluleten, egy reteg feszulo ruhan csipes plusz egy elvakart szunyogcsipesnyi duzzanat (csak ennek zuzuododtt a kozepe); vastagabb (mondjuk polo+ing) ruhan at meg erzed, ennel vastagabb ruhan at mar nem igazan (egy enyhe nyomas) csak hallod. Kozelrol (5m-en belul) szabad borfeluleten egy kozepes tuning mar verholyagot, vagy esetleg verzo sebet okozhat, ruhan keresztul azert igy is jobb a helyzet. A legkomolyabb serules, amit eddig itthonrol hallottam, az egy fogtores volt, de ez a kb harom ev alatt jott ossze, amiota van szervezett jatek Mo.-n.
A festeket felejtsd el. Vagy beragad, vagy szetmegy a csoben, vagy ha veletlenul megis sikerul kiloni, akkor nincs stabil palyaja a silany minoseg miatt.
A Mester utcai boltot (44-es bazis) nezd meg, esetleg a bullets paintball szakuzletet, vagy kerdezz korbe a softair.hu-n.

[Szerkesztve]

(#111) net84 válasza Loopus (#110) üzenetére


net84
őstag

köszi!
mennyire masszív darab? kézből leejtést mennyire viseli? Mennyire nehéz (van annyira mint az igazi?)?

Read only...

(#112) Loopus válasza net84 (#111) üzenetére


Loopus
tag

A belseje fem (a dugattyut es a hengert leszamitva), a kulseje pedig szalerositesu muanyag+ABS. Elegge strapabiro, de azert nem dobalnam :D . A tomege valamivel 2kg folott van.

(#113) koxx


koxx
MODERÁTOR

üdv mindenkinek

vateráról nem vásárolt még senki? [link]
találtam a szekrényemben egy cyma P.618-at, egész jó, de nem ártana neki egy kis tuning

(#114) gabe_


gabe_
őstag

Holnap úgy néz ki, bevetésre megyek... :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#115) c4-eXp válasza macilaci78 (#107) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Köszi a tanácsot. Ez a Marui Beretta lehet, hogy érdekelne. Bár kinézetre jobban tetszik mondjuk az USP, vagy egy Five-seven, de nem tom, hogy ilyeneket lehet-e könnyen szerezni. Az ár egész barátinak tűnik. És inkább ráköltök ennyit, mint hogy egy hop-up nélküli stukkert vegyek, mivel sztem nem nagyon tudnék bele fabrikálni.:D Asszem jövő héten el is nézek egy ilyen boltba, aztán szemügyre veszem a kínálatot. Azért ha valakinek van még ötlete/tanácsa, hogy mit lehetne kihozni 15k-ig, akkor ne titkolja el.:D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#116) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Ez a 44-es bázis jó üzlet? Vásárolt már valaki ott? Mert lehet hétfőn elnéznék oda.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#117) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Valakinek vélemény a fentebb említett bolttal kapcsolatban?:F

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#118) macilaci78 válasza c4-eXp (#117) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Bukllets és a 44-es Bázis jó hely! Bátran menj be oda akár vásárolni, a többiben előbb inkább csak informálódj.

A fegyó súlyát már korábban említettem: van bennük hely rendszerint: előágyba és a tusba is lehet ólmot rakni, pár száz Ft, és el lehet érni egy eredeti darab súlyát. Dobálni tényleg nem tanácsos, de ha elesel vele, azt még kibírja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#119) DM-Fan válasza c4-eXp (#117) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ma benéztem én is a 44-es bázisba! Nagyon korrekt hely, irtózatosan nagy a választék, szinte mindenből tartanak. Rendesek és segítőkészek az eladó srácok is, én kb. fél órát beszélgettem az egyikkükkel, sokat kérdeztem, mindenre türelmesen válaszolt, egyszóval tudom ajánlani. Az árak is korrektek, ahogy elnéztem.

BlowBack-es airsoft légpisztolyt szeretnék, abszolút kezdő vagyok, illetve korábban dugattyús légpiszollyal (Tex) és légpuskával (Slavia) jártam lőni, tehát annyira mégsem. Nézegettem a kínálatot, sztem Tokio Marui-t fogok venni, csak még nem döntöttem. Két esélyes van a Marui-k között: a Desert Eagle, meg a 92-es Beretta.

Igazából egyre inkább a Berettához húz a szívem, mert a Desert Eagle valahogy túl nagy, tényleg lapátkéz kell hozzá. Az tény, hogy súlyra is masszívabb, meg valahogy a mechanikája is erősebbnek tűnik, bár az lehet, hogy csak a súlya miatt van. A Beretta viszont valahogy sokkal csinosabb, kézreálóbb, elegénsabb modell, ezt valóban embereknek tervezték, nem a terminátornak. :) Árban is kevesebb egy tizessel. Számomra fontos a külalak is, ezért esett ki a Glock, meg egy pár másik modell.

Csak célbalövésre használnám (lőlap, sörösdoboz), játszani sajnos nincs időm elmenni munka mellett, úgyhogy igazából erre kéne. A softair.hu-n viszont csak a KSC-modelljéről olvastam, és az nem igazán pozitív kicsengésű cikk:

[link]

A tapasztaltabb kollegákat kérdezném, hogy mi a véleményük a Marui-féle Berettákról? Az eladó srác dícsérte, azt mondta, hogy pontos, megbízható, tartós pisztoly (ellentétben a valódi Berettával :) ), és ez általánosságban igaz a BB-s Marui-kra. Szerintetek jó választás? Ja igen: a BB-je ennek is állítható? (ezt elfelejtettem megkérdezni a sráctól)

Köszi!

Get Moded!

(#120) macilaci78 válasza DM-Fan (#119) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én próbáltam TM Beretta M92-es szériát, nekem nagyon bejött, könnyen csúszik és nyílegyenes lőtt 5 méteren, tehát szépen fogsz tudni célbalőni vele sörösdobozra szélcsendben 10 méterről is akár. Én is ajánlani tudom, szvsz mindenki ajánlja, vagy irigyli. Springes, vagy gázos verzión töröd a buksid? (Gondolom, a gázoson, mert a két modell között ilyenkor van ekkora árkülönbözet.)

Ja igen: a BB-je ennek is állítható? - Mit akarsz rajta állítani? :F Ha a hop-upra gondolsz, akkor egyfajta félmegoldás lehet benne: van hop-up nélküli és fix hup-upos verzió is. Amin nincs, annál előbb elkezd esni a BB, amelyiken van, annál később.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#121) DM-Fan válasza macilaci78 (#120) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen, gázost szeretnék. Ja, persze, a hop-up-ra gondoltam, csak már kicsit fáradt vagyok. :) Szóval a DE tuti, hogy állítható hop-up-os volt, de erre nem emlékszem. Mekkora lehet a lőtáv a Beretta-nál?

Tényleg tartós? Két év gari van rá.

Mennyire takarékos a gázzal? Hány tár/töltés (mondjuk sima, nem téli gázzal)?

[Szerkesztve]

Get Moded!

(#122) macilaci78 válasza DM-Fan (#121) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lőtávja annyi kb, mint egy alap TM AEG-é, 20-25 méter, a gáz hogy meddig bírja? Ez függ a környezeti hőmérséklettől, pl most még nagyon nem tudod használni, nyáron meg bika lesz. Nekem nincs gázos fegyóm, de sok jót hallottam róla, csak ugye a gáz drága. Mivel Blow Back-es, ezért a gáz ereje fogja húzni a szánt is, ami azért a lövés szempontjából nem előnyös, nem takarékos. Egy rövid csövű Non Blow Back-es pisztoly a takarékos megoldás, de a Beretta is jó lesz sörös üvegre lőni. (Bár szerintem pazarlás). Arra azért vigyázz, hogy ha viszonylag rövid időn belül lősz többet vele, annyira lehűlhet a tár, ezzel együtt a markolat, hogy nemcsak deres lesz, hanem a kezedre fagyhat! (Ám ezt scak elvetemültek szokták előidézni, mikor a gyenge 30-as tárat eszerre engedik ki.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123) gabe_ válasza DM-Fan (#121) üzenetére


gabe_
őstag

Hát a cikkben azt írja, hogy egy töltés gáz - egy tárra elég...

Megvolt az első bevetés a Desertel. A tapasztalataim róla: Épületharcban nagyon jó, pontos és gyors. (Kettes-hármas sorozatokat lőttem...) Viszont erdőben kevés a lőtáv. A springes shotik ellen egyértelműen hátrányban voltam. Vagy akkor szedtek le, mikor megpróbáltam közelebb kerülni, vagy védekezés közben nem jöttek elég közel hozzám... Szóval nyitott terepre mindenképpen kell egy nagyobb lőtávú fegyó. Épületben viszont nagyon király volt... :D

Sovány szakácsban sose bízz!

(#124) DM-Fan válasza macilaci78 (#122) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A 20-25 méter bőven elég céllövészetre sztem. Úgyis max. 10 méterről lőnék! A boltos srác azt mondta, hogy a DE is, meg a többi TM BB-es pisztoly is átlag 2 tárat tud egy töltéssel. A DE kicsit kevésbé takarékos, mivel ugye nagy, hosszú a cső, plusz nehéz a szán is. Sztem a Beretta valamivel jobb hatásfokú ilyen téren. Utóbbi pont 1 kiló, a DE meg másfél.

Valahol azt olvastam, hogy a Beretta 0,83 Joule-os, a DE meg talán 0,96 Joule-os, tehát utóbbi erősebb és egy talán pontosabb is. De nekem akkor is ormótlan a DE. Ha jól látom egy külföldi honlapon, akkor az általam kiszemelt Beretta is hop-up-os. Igazából csak az az egyetlen aggályom, hogy a Beretta nem elég pontos.

A gáz ára igazából sztem nem vészes annyira. Ha egy töltéssel csak két tárat lövök is ki, és 1 palackkal azért gondolom vagy 30x tudok tölteni, akkor az ugye a 25-ös tárral számolva is 1500 lövés egy palackkal. De legyen csak 1000. Nem rossz az! A BlowBack-érzés kárpótol sztem.

Get Moded!

(#125) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Na ma én is benéztem a 44-es bázisba. Tetszett az üzlet, jó sok fegyó volt kirakva.:C Nem maradtam sokáig, csak kérdezgettem pár dolgot a sráctól, meg főleg a tokyo marui spring piszolyokról érdeklődtem. Egy USP-t néztem ki, nekem az tetszett a leginkább. Azt mondta, hogy jó választás, bár gondolom mindenre ezt mondta volna.:DDD Az mondjuk kicsit elvette a kedvemet tőle, hogy az egész műanyagból van, gyakorlatilag csak a cső fém. De hát egy full-fém pisztolyt meg kell fizetni.:( Valamikor még szerintem benézek a bulletsbe is, aztán egyszer csak sikerül valamit venni is.:)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#126) macilaci78 válasza c4-eXp (#125) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A műanyag tár jobb mutatókkal bír egy gázos pisztolynál: később hűl le, egyenletesebb a teljeítménye, míg egy fém tárnál pár lövésenként ajánlatos a tárat lehelgetni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127) macilaci78 válasza DM-Fan (#124) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én most a következőn töröm a buksim: egy TM Steyr AUG puska, meg vagy egy Beretta AEP, vagy egy Automag III GBB, vagy egy Beretta GBB. Na, a puska lesz az első, aztán ha tetszik, bele egy M120-as tuning+percíziós cső, közben, vagy utána meg egy pisztoly a fennt említett preferenciasorrenddel. A gond a pisztolyoggal: AEP, az új generációs drága, az Automag elvben 8mm-es BB-ket köpköd, amit az AS7-es nem engedélyez, úgyhogy marad a Beretta GBB. De szép is lenne, ha karácsonyig összejönne mindez! :B :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#128) Frakk válasza DM-Fan (#124) üzenetére


Frakk
tag

Mennyibe kerül egy palack gáz? És milyen gáz kell ezekbe egyáltalán? Bocsi ha nagyon láma vagyok, de érdekel, és lusta vagyok utánanézni :DDD.

(#129) gabe_ válasza Frakk (#128) üzenetére


gabe_
őstag

[link] Ez a cikk pont neked szól. A gázokról.

Amúgy ez [link] egy nagyon jó, igényes oldal, sok jó cikkel...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#130) hcstuning


hcstuning
tag

Énis rátaláltam ma a topicra:)
Debreceni ember lévén a kérdés az lenne, hogy ha vki tud itten egy vmiféle bótot, akkor az pls tegye itt közre, mert én nem nagyon tudok. A másik alternatíva, hogy posta ugyebár, de azért először szeretném ezeket jobban szemügyre venni. Ami engem érdekel, amit itt olvastam, olyan 4-6k árkateg.ban egy kicsit igényesebb pisztoly, nem a legolcsóbb kínai, vagy ilyen árfekvésben levő AEG-ek, hanem springe-es.
Hátha vki tud segíteni:) (csak összejön)
hcs

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

-=Joey=-

(#131) Frakk válasza gabe_ (#129) üzenetére


Frakk
tag

Akkor ha jól sejtem sima sűrített levegő nem jó hozzá. (van otthon egy kompresszorom, ami 8 bar nyomást tud :D de gondolom erre akkor nem jó :( )

(#132) Frakk


Frakk
tag

Pedig a KSC Glockról sok jót írtak [link]. Meg nekem hiányozna a visszarúgás érzése (bár gondolom közel sincs az igazihoz :( ), szal ezér nem akarok AEG-ért annyit kiadni mint egy gázosért aminek még a szánja is hátra siklik. Bár egyelőre még nem akarok venni, csak később talán. Amúgy van valakinek gázos psiztolya? Mennyire intenzív a visszarúgása? Bár gondolom ez eléggé változó, de kb?

(#133) c4-eXp válasza macilaci78 (#126) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Ez oké, de én spring pisztolyt veszek (ha veszek:DDD), szóval nálam ez nem szempont. És fogásra mégiscsak jobb érzés egy fém fegyvert a kézben tartani.:)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#134) c4-eXp válasza hcstuning (#130) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát szerintem ha szerencséd van, akkor 6-8k-ért már tudsz venni egy hop-up nélküli tokyo maruit, és az már nem kínai bóvli.:) Ha meg tudsz utána hop-upot is csinálni bele, akkor végképp nagyon királyos lesz. Én is ilyesmi fegyóban gondolkodom, csak én biztos, hogy hop-uposat veszek.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#135) Arhel válasza Lev Andropov (#88) üzenetére


Arhel
senior tag

Hy! :)

A sima az, képeket máma majd tolok föl, csak most go aludni :B

(#136) Arhel válasza c4-eXp (#125) üzenetére


Arhel
senior tag

melyik arc volt bent? a dagi szemüveges? :)

Amúgy USP az egyik legjobb spring pisztoly! Havernak is van és kibaszott jól visz!! olyan 40métert simán átlősz vele! Kartonon, CD tokon, simán átmegy, CD lemezt szarrá töri :) Hidd el, hogy jó választás :R

(#137) Arhel válasza c4-eXp (#134) üzenetére


Arhel
senior tag

44-esben mi 8K-ért vettünk HOP-UP-os TM H&K USP-t :B

(#138) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Eddig usp-t akartam venni, de ma kicsit utánanéztem még a tm springes pisztolyoknak és megtetszett ez az mk23 socom. Elég sok dícsérő leírást is találtam róla a neten, és kinézetre sem utolsó.:) Valakinek van tapasztalata ezzel a pisztollyal kapcsolatban?

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#139) c4-eXp válasza Arhel (#137) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hű, az jó boltolás volt akkor.:D Egyébként nem dagi volt az eladó. Ilyen huszonvalahány éves fazon, meg volt egy kis szakálla.:DDD

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#140) c4-eXp válasza Arhel (#136) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Most elbizonytalanítottál.:D Akkor mégis usp-t vegyek?:D

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#141) hcstuning válasza c4-eXp (#140) üzenetére


hcstuning
tag

Nézegettem airsoft-on, hogy van jó kis debreceni 'bázisa' ennek a hobbinak, de boltot ott sem írnak seholsem. De akkor ez a Mester utcai jónak néz ki, csakhát fel kell menni. 8k a hop-up-os usp, esetleg abból nincsen hop-up nélkülni, és akkor olcsóbban is?
Vagy TM-eket nézegettem de nem sokat találtam árkateg-ba. Nem tudom melyikre gondoltál.
hcs

-=Joey=-

(#142) Loopus válasza Frakk (#128) üzenetére


Loopus
tag

A 750 ml-es Cybergun fele az olyan 3-3500 HUF. A tavalyi szezonban eleg volt ket palack ugy, hogy akkor a GBB volt a fofegyverem. Kb aprilistol oktoberig.

@hcstuning: Ha nem nagy kulonbseg (mondjuk 2-3000 HUF) van egy hop-up-os es egy hop-up nelkuli cucc kozott, akkor mindnkepp erdemesebb a hop-up-osat megvenni. Altalaban a gyariak eleg jol meg vanak csinalva, a beallitasuk (meg a fixeke is) is elgge korrekt. Nem azt mondom, hogy hazilag nem lehet csinalni jot egy springes pisztolyba, de elegge macera, meg szoszmotolos melo. Raadasul erdemes ''gyakorolni'' pl. egy kinai springen elotte, hogy ne egy 6e HUF-os pisztoly legyen, ami esetleg eloszor tonkremegy a kezedben.

[Szerkesztve]

(#143) Loopus válasza c4-eXp (#138) üzenetére


Loopus
tag

Az egy jo darab. Emlitettem par hozzaszolassal korabban, hogy a kinai idoszakunkban, feltunk az egyetlen TM springes pisztolytol ami a csapatunkban fellelheto volt. Nos az a pisztoly egy Mk23 SOCOM. Lotavban es pontossagban csak egy tuningolt kinai shoti tudta befogni.

(#144) hcstuning válasza Loopus (#142) üzenetére


hcstuning
tag

Na most akkor vegyek 2-3k-ért egy kínait, hogy az szétmenjen, és azalatt szerezzek egy kis tapasztalatot? Ez kicsit hülyén hangzik (mármint pénzügyileg, mert akkor kidobok úgymond 2-3k-t, azért, hogy majd vehessek egy drágábbat)
Mivel nem akarom a legrosszabbat venni, azért gondolom, hogy olyan 4-5 körül lehet olyat kapni ami kezdésre kíváló (egyébként légpuskával lövök) és azért nem a leggyagyibb minőség.
Voltam ma boltba itt, kicsiny városunkban, és az egyik helyen mondták, hogy amit szeretnék azt letudják hozni Pestről, nyilván konkrétan meg kell nevezni mi kell.
Aztán találkoztam kollegákkal is :), ők azt mondták netről is rendelhetünk, mert jobb árak vannak. Vszleg az utóbbi lesz, az airsoft.tar.hu-n néztem fegyvereket. Na most az induló ár ott pisztolyból a majd 5k-s TAURUS Millenium, ami meglehetősen ellenszenvet váltott bennem ki kinézetével. Aztán 6,3k Glock, majd 7k-ért 3 fajta Beretta közül választhatnék. Érdemes-e ezek körül venni kezdésnek, vagy máshonnan mást ajánlatot is ''várok'', elfogadok. Főleg itt Loopus-nak, meg a gyakorlottabb felhasználóknak szól a kérdés. De persze, ha vki mindenképp akar válaszolni, azt is szívesen fogadom :DDD
Köszönöm.
hcs

[Szerkesztve]

-=Joey=-

(#145) Loopus válasza hcstuning (#144) üzenetére


Loopus
tag

Az airsoft.tar.hu-rol van a csapatban egy-ket springes pisztoly (kaptak a sracok bonuskent az AEG-hez :) , igy gondolom a legolcsobb kategoriabol kerultek ki). Kicsit konnyuek ugyan, de meglepoen jol lonek es mindegyik hop-up-os. Szal szerintem ott erdemes valogatni. Erdemes meg a mar emlitett 44-es bazistol erdeklodni KWC, UHC springek irant, mert eleg jokat hallok azok felol is es az aruk azert nem egy Marui springese (mondjuk azert teljesitmenyben is kisebbek egy picit), ezek jok arra, hogy megnezd egyaltalan akarsz-e kesobb foglalkozni vele komolyabban.

(#146) c4-eXp válasza Loopus (#143) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Huh, akkor nem is rossz fegyót néztem ki.:) Szerinted jobb választás, mint az usp? És ez mennyibe kerülhet? (egy árlistát azért kitehetnének az oldalukra)

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#147) hcstuning válasza Loopus (#145) üzenetére


hcstuning
tag

Aham. És amit leírtam akkor azok közül esetleg vmelyiket tudod ajánlani? Van még egy H & K P7M13 7k-ért amit nem írtam. A Mester utcai bolt meg csak azért nem szimpi, mert akkor fel kell menni... Persze ha vmi alkalmi vétel esetleg akkor persze érdemes, de hogyha közel hasonló, akkor sztem nem. Vagy a 44es bázisnál lehet email segítségével is ilyesmit intézni? Mondjuk nem hiszem, hogy náluk van postázási lehetőség. De ha azt mondod, hogy a KWC, UHC springek jobbak, jóval mint a (tar.hu)honlapon szereplők, akkor persze lehet róla szó, hogy felmegyek, de sztem nincs itt akkora különbség, persze nem én vagyok ebbe a pro:)
Beretta, H & K P7M13, Glock 26 Super ami onnan tetszik, meg az ár is oks ezeknél. A teljesítményről viszont nem sokat tudok.
hcs

-=Joey=-

(#148) Loopus válasza hcstuning (#147) üzenetére


Loopus
tag

Asszem felreertheto voltam egy picinyt. Az airsorft.tar.hu-n levoek is tobbnyire uhc, kwc springek. Igazabol azert lenne erdemes megkerdezni a 44-es bazist, hatha olcsobb kicsivel. Konkret tapasztalataink egy Glock 17-tel es egy 1911 klonnal vannak, azok elegge meggyozoek. A softair.hu kinais topicjaban viszont folmerultek neha ilyen kategorias cuccok is. Ok lehet tobb tipussal is talalkoztak mar testkozelbol, raadasul Akkylania a 44-es bazisban dolgozik, szoval valszeg tobb infoval rendelkezik ezekrol. Csomagkuldes egyelore nincs naluk, de nemsoka varhato, a levelekre viszont keszsegel valaszolnak.

(#149) macilaci78 válasza hcstuning (#130) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Postai utánvéttel 6.5k a KSC Glock17-ese, ami azért messze nem piaci, viszont a hup-up egyéni opció...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#150) macilaci78 válasza Loopus (#148) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, e-mailre minden esetben válaszolnak. :R :C

A postázás még nincs, de annyira kiforratlan még a hazai airsoft-kultúra, hogy szerintem a postázást is el lehet érni, ha van rá határozott igény és kereslet. :DDD Kérdezni kell, hátha lesz egy közös ismerős!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.