Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Reno7 válasza macilaci78 (#722) üzenetére


Reno7
senior tag

úúúúú,ez nagyon király! :Y és ilyet sűrűn szerveznek?és sokan szoktak lenni? :U :B

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#752) macilaci78 válasza Reno7 (#751) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A FeHoVa eddig csakis Budapesten került megrendezésre, ez az első alkalom tudomásom szerint, hogy más helyszínen is megrendezésre kerül. Ennek fényében Szegeden nem gyakoriak az ilyen rendezvények, ellenben Pesten évente kerül megrendezésre, ha nem gyakrabban. (Ugye, a horgász és a vadász szezon nem esik maradéktalanul egybe...) És mivel Szeged nem szokott még hozzá az ilyen rendezvényekhez, szerintem inkább családias lesz a hangulat a kiállítás 3 napja alatt. Mégse egy erotikakiállítás, na!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#753) Reno7 válasza macilaci78 (#752) üzenetére


Reno7
senior tag

és a szerbiai miszió?ilyesmik sűrűn szoktak lenni? :))

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#754) macilaci78 válasza Reno7 (#753) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Legutóbb és legelőször Szegeden májusban szerveztünk játékot, kicsit más stílusban. Az a baj, hogy Szeged az országban viszonylag periférikus területen van és az airsoftosok köre sem mondható nagynak, tehát az a 30-40 fős játék csak airsoftosokból is már a realitás felső határa. Ezzel szemben a májusi rendezvényen mintegy 15 csapat volt, melyeknek kétharmada nem airsoftos volt, hanem hivatásos, pl katona, határőr, rendvédelmi szakközépiskolás, vámos, de akkor ilyen célközénségre appeláltunk és egy lőlapos pályát rendeztünk be.
Szokott egyébként főleg az érdi, Pest közeli pályákon hasonlóan minőségi körítéssel meghirdetett játékok, ettől azonban több az olyan játék, amira simán kiírják, hogy szektoros, visszaállós, ilyen-olyan és a középiskolai tanagot mellőzik. Ez utóbbi is épp olyan izgalmas tud lenni.
A Szegeden megrendezésre kerülő játékok mostantól minden alkalommal meghirdetésre kerülnek a softair szegedi totyikjában, ott lehet rá jelentkezni, csak sajnos mi nem érünk rá minden hétvégén játszani, de más is csinálhat játékot, aki vállalja az ezzel járó szervezőmunkát és felelősséget, a szemcsik tesztjének lefolytatását, a kezdő játékosoknak az alapvető szabályok elmagyarázását, a 18. életévet be nem töltött személyektől az írásos szülői hozzájárulást, a 14. életévet be nem töltött személyek játszani nem engedélyezését, stb...
Ami biztos: ha rendszeresen olvasod az softair fórumot, nem fogsz lemaradni egyetlen szegedi játékról sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#755) Reno7


Reno7
senior tag

nem csak 16éves kortól lehet játszani? :Y

[Szerkesztve]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#756) mykos válasza Reno7 (#755) üzenetére


mykos
aktív tag

A szervező maga dönt kiért vállalja a felelősséget és kiért nem, ha azt mondja 14 akkor 14 :DDD (a 16 egy erős ajánlás!)

Irene 3-ról mesélnék olyasmiket, hogy ezekre a wargameekre hónapokkal elötte kell jelentkezni és a részvételi díj több mint 30.000 HUF átszámolva. A létszám 400-500fő, ilyen költségvetésből azért lehet szervezni minden jót. Nálunk maximum 2500-3000HUF(Bérelt pályákon általában 1000) az amikor még nem ráng meg az AS-esek arca...mások a lehetőségeink, de ahoz képest igen színvonalas és jólszervezett játékok is szoktak lenni.
A feelinget mindegyik játék visszaadja, szinte minden a játékosokon múlik...

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#757) Reno7 válasza mykos (#756) üzenetére


Reno7
senior tag

ja a belépőt hallottam hogy 30-40e huf,de amcsiknál mások az anyagi helyzetek is,meg páncélosokta rendeltek stb...amúgy tud valaki olyan helyet ahol 30-40 huf alatt lehet vásárolni AEG-et?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#758) mykos válasza Reno7 (#757) üzenetére


mykos
aktív tag

Hivatalosan 18 év alatt sehol ;)
Feltételezem nincs igazán semmilyen tapasztalatod AEG-ekkel kapcsolatban nem hogy szerelői, így sokkal jobban járnál ha gyűjtögetnél kicsit és vennél egy használt, de megbízható CA/TM/ICS stb-t ~50k HUF ért.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#759) rauschie válasza Reno7 (#757) üzenetére


rauschie
senior tag

airsoft.hun hirdetnek 50 ért egy m4et, silencerrel, m120, asszem 2 hicap tárral.

(#760) Reno7 válasza mykos (#758) üzenetére


Reno7
senior tag

a szabályzatban úgy van hogy 16év + ijen szlői akármi,én még sosem játszottam,mer nem vagyok elég idős hozzá :W :( :O amúgy az M203-at szokták használni? :U

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#761) mykos válasza Reno7 (#760) üzenetére


mykos
aktív tag

A szabályzat egy dolog, nagyon jó ha a MASZ-t egy szervező elfogadja és kőkeményen betartatja, de....A Magyar törvényi szabályozás egy másik dolog, és ez a hivatalos része, azaz felnőtt felügyelettel használhat (most nem tudom hány évtől, de azthiszem 14) légfegyvert. Ha a szervező nagykorú, és vállalja a felelősséget akkor lehet...persze ha bármi történik akkor a szervező fog felelni érte. Ha engem kérdezel érdemes kivárni a 16-ot..hát ilyesmi a történet :U

M203 vagizásra tökjó, valós használatban nagyon ritkán lehet rá szükség...nem is szokták használni...nameg marha drága, a gránát is :D

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#762) macilaci78 válasza mykos (#761) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért lenne feelinge az M203-nak is pl Kunmadarason: felrakod agy M4 alá, befordulsz vele a sarkon egy nagyobbacska szobába és paff! Amúgy meg jójó, drága, de egyszeri beruházás, mert ugye újratöltöd BB-vel, gázzal, vissza a fegyóba és újra lőhetsz vele. Azt írják rá, hogy 30 méteren van 20 méteres szórása. Most ez épületben egy max 10 méteres szobában, az általa kilőtt 165 darab BB-vel egész jól lefedi a hátsó falat, meg mindenkit. ;]
Az más tészta, hogy előbb ruháznék be egy M160-as tuninggal megvert M249 MINIMI-be, mint egy ilyenre. Ugyanis gyakrabban lehet használni még a MASZ-ban megjelölt korlátozásokkal egyetemben.
A másik dolog: kezdőnek tuning fegyót. :W Ne vegye senki magára, de nagyon sokszor látom, hogy a kezdő agya kikapcsol és az adrenalin veszi át a szerepét: húzza a ravaszt ezerrel, eleresti a rövid 30-40-es sorozatokat, megy pl az épületben, valaki kifordul elé közvetlen közel, és 1-1,5 méterről fejbe, arcon lövi. Jóllehet, nem úgy akarja, mert a fegyver csöve lefelé néz, de aki elékerült, az is pl féltérdre ment, lehajolt, akármi. Meg kell azt tanulja minden egyes játékosnak, milyen az, amikor ő áll a fegyvere másik oldalán. Teljesen más lélektani hatást vált ki egy Cyma shoti és egy TM G3-SG1 (M120+prec cső) az ellenfélből, az előbbit 10 méterről is kiröhögik, az utóbbitól meg még 30 méterről is tartanak. Na de ha az utóbbi kerül egy láma kezébe, esélye nem lesz megadnia magát a másiknak. Meg így jóval nehezebb megtanulni játszani, de a hentelés más.
Szerintem is használ AEG-et vegyen, aki még csak ismerkedi a sporttal. Igaz ugyan, hogy kisebb a választék, de van egy minőségi AEG-ed, megtanulod használni a lőtávot, pontosságot, sorozatlövést, megszokod az erejét, ha pedig nem jönne a fegyó, el tudod úgy adni, hogy nem buksz rajta tízezreket, mint az első gazdája és tudsz tovább keresgélni, menet közben játékostársakkal egy-egy meccs erejéig cserélni annak érdekében, hogy megtaláld a Neked leginkább megfelelő fegyót. Aztán majd meglátod, hogy abból milyen gyártmány, felszereltség, új, vagy használt, stb lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#763) rauschie


rauschie
senior tag

746ra vki?

(#764) macilaci78 válasza rauschie (#763) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A TM-t a Maruzennel csak a shotik terén tudom összehasonlítani, de sajna az egyik alma, a másik körte, így irrelevánsak. Viszont annyi bizonyos, hogy a Maruzen is egy jó márka, anyagminőségre, igényességre, jól tuningolható, mert van hozzá háttér. És azt ugye tudjuk, hogy amely gyártó fegyóira tuningalkatrészek seregét gyártják, az nem kifejezetten szar... Honnan vennéd a pisztolyt? Mert ha boltból személyesen, akkor nyugodtan menj be és fogd marokra mindkettőt. Nem az eladónő... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#765) rauschie válasza macilaci78 (#764) üzenetére


rauschie
senior tag

hát leginkább a bázisból, DE

előbb kell egy elsődleges fegyó(meg valszeg mégelőtte egy új sz.gép)
szal valszeg nemma lesz nekem gbb-m.

amúgy most az m14el szemezek, csak ugye azzal az a gáz h használtan nincs, újan meg 90k, meg sztem kellmég mellé vmi épületbe is mert van egy méter ha nem több...

+kellhozzá távcső(ami monnyuk van) de az alá meg mount kell ami még 20 pénz, nomeg egy bipoddal fest igazán jól amiből nemtom mennyi egy normális de gondolom azis 10 felett járhat...

de azonis gondolkottam h venni egy használt vmit, megvenni rá a cuccokat, megtanulni jáccani aztán később a felszerelést átvinni az m14re(bipod, silencer, scope)

(#766) rauschie


rauschie
senior tag

csak m14 lesz a vége...havár ezt thomsonról is hitem már.

de m14re 450+fpseket irnak meg h elnyeli az 590 mmes csövet...
szaaal kemény cucc az.

(#767) rauschie


rauschie
senior tag

[link]
itt mi a véleményetek a gbbs coltról?

(#768) mykos válasza rauschie (#766) üzenetére


mykos
aktív tag

Bármire írhatnak 450+ FPS-eket...de ott már nem kell aggódnod az épület miatt mert biztosan kiherélnek ha csak a közelébe mész vele ;] Alapból az M14 közel se lő annyit.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#769) rauschie válasza mykos (#768) üzenetére


rauschie
senior tag

alapból 300 körül hoz asszem

[link]

itt wd 515fpst ír 150es rugóval, lejjebb kicsit 430at..

ház közelébe nemmennék vele az tuti, de amúgyse, utáloma cqbt..

az 515 fpsre már sniper szabályok vonatkoznak?
vagy olyanko mivan? lekell hegeszteni a tűzváltókart?

(#770) mykos válasza rauschie (#769) üzenetére


mykos
aktív tag

Igen közelről ismerem azt az M14-est;)
Mondjuk veled ellentétben én CQB függő vagyok, abból is a H kategóriás (fullautó)..de persze kezdek megbékélni a susnyással is:)
515FPS már bőven sniper, lehegeszteni nem kell a tűzváltókart...remélhetőleg snipernek csak olyan emberek mennek akiknek eszébe se jut áttolni sorozatra :P

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#771) macilaci78 válasza mykos (#770) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, meglehetősen nehézkesen mozog az M14 tűzváltókara. Hó, bazz, kinek is volt itt M14-e? Kefehu-nak! Vajh eladta már? Az is tuningolva volt: hangtompító, hogy ne lógjon ki a hosszú prec cső, távcső, nem is kicsi, de bipodra nem emlékszem. Tett rá faszettet is, így árulta, ha jól csalódom, 115-ért, ami asszem, picit alkuképes volt.

Amúgy én is jóideig szemezgettem a TM Benelli M3 Superrel, TM/CA M16A1, és a CA Steyr AUG között. Már csak a zsé kell, meg egy jó lehetőség. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#772) rauschie válasza macilaci78 (#771) üzenetére


rauschie
senior tag

55ér aggyák softair.hun a CA féle használt augot...

(#773) rauschie


rauschie
senior tag

amúgy minden pisztolyra szerelhető hangtompító?

konkrétan a springes marui colt 1911re?

mod: ez az 515fpses sorozat gonosz kis szöget ütött a fejembe ;] ;]


[Szerkesztve]

(#774) V.ki


V.ki
aktív tag

Na most már ismét GBB-ben kezdtem gondolkodni,mivel úgy néz ki,hogy nem lesz pénz AEG-re,használtan meg semmit.Szal most ami esélyes az a Maruzen UZI,és a Beretta M92 Military.Egyre inkább a Beretta az,ami tetszik,mert nagyon jó kidolgozású,1:1-es modell.A Maruzen uzi vmivel kisebb,mint az éles.Tapasztalatok erről a két típusról,főleg a Berettáról van vkinek?

(#775) macilaci78 válasza V.ki (#774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Berettával kapcsolatban olvasgass vissza...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#776) rauschie válasza V.ki (#774) üzenetére


rauschie
senior tag

mp5 k

ezt át lehet alakítani vmi értelmes mp5é?
tehát tust gondolom lehet rá rakni de előagyat meg hoszabb csövet?

(#777) Loopus válasza rauschie (#776) üzenetére


Loopus
tag

Ez hogy tetszik? [link]

(#778) rauschie válasza Loopus (#777) üzenetére


rauschie
senior tag

hehümm...hogyismondjam, meglehetősen hibridnek tünik, de cuki:D

(#779) mykos válasza Loopus (#777) üzenetére


mykos
aktív tag

Mintha valamelyik kínai piacon járnék :DDD Szegényke rettenetesen néz ki :U
MP5k-nak eltér a fegyvertest is a megszokott mp5étől, a Gearboxban pedig ~3/4 ig ablakolt henger van..ez mindenképp csere hoszabb csőnél. Ver 3-as a GB, míg a többieknek 2-esük van.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#780) rauschie válasza mykos (#779) üzenetére


rauschie
senior tag

leginkább ott az elején az előagynál lehet gebasz, nem?

havár megy rá egy 20centis silencer aztán az m4 csőhossza megvan talán?

a másik amit nem értettem.

vki irta h az m14be belemegy az 590es cső.
namost ha jóltom annak a hengerén alapból nincs lyuk, de hosszabb csőhöz nagyobb henger kell, nem? :F

(#781) rauschie


rauschie
senior tag

a g3 sas és g3 sg1 csak a tusban , előagyban és csőhosszban különböz?

azaz g3 sasból készíthető g3 sg1?

(#782) mykos válasza rauschie (#780) üzenetére


mykos
aktív tag

Most nem tudom pontosan, de a 0-ás hengerek ~22cm3-ek olyan 750-760-as csőhosszig semmi probléma nem lehet :U

G3-ra a válasz igen, készíthető..az egyik legjobban szerelhető fegyver a G3...álom;)

AZ mp5k szinte mindenben más belül :U

[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#783) SevaDevil


SevaDevil
csendes tag

Eladó 2 hónapos springes TM Colt1911 pisztoly 2 tárral, eredeti dobozában.
Bázisról van, gari nélkül vettem.
Semilyen hibája nincs, csak beinvesztálnék egy GBB pisztolyba.

Irányár 9000 ft.

(#784) V.ki


V.ki
aktív tag

Ennek:[link] be/kitolható a válltámasza?

(#785) rauschie válasza V.ki (#784) üzenetére


rauschie
senior tag

úgytudom igen.

(#786) mykos válasza V.ki (#784) üzenetére


mykos
aktív tag

Azt a kis kart elhúzod balra ami a válltámasz elött látható és kihúzod 3 állásba lehet rögzíteni.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#787) SevaDevil


SevaDevil
csendes tag

Kokainháború2 király volt. Köszi minden szervezőnek, résztvevőnek.

(#788) mykos válasza SevaDevil (#787) üzenetére


mykos
aktív tag

Jaja..főleg a legvégén Frico síkoltozása mentünk vagy 40-en felszabadítani, de páran megfulladtunk a röhögéstől mielött odaértünk volna...amikor végre felértünk látszott szegény papa-n hogy 200as pulzusa simán megvolt :DDD De nembaj, Papa Muerte Fricola jó gazda és elviszi legjobb embeit hawaii-ra nyaralni :DD :)) :DD

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#789) macilaci78 válasza SevaDevil (#787) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért a szegedi game sem volt rossz... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#790) gabe_


gabe_
őstag

Basszus, nekem meg pont ilyenkor sz@r a fegyverem... :((

Sovány szakácsban sose bízz!

(#791) macilaci78 válasza gabe_ (#790) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne bánkódj, október 15-én is lesz game Szegeden, 14-én meg ha minden igaz, Jászberényben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#792) macilaci78 válasza gabe_ (#790) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amúgy milyen puskád van? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#793) gabe_ válasza macilaci78 (#792) üzenetére


gabe_
őstag

Egy cm028-am van... :) Jelenleg átalakítás alatt, vettem bele egy pár új cuccot (csövet, hopupot, csapágyat, dugattyúfejet, nozzlet) de szétszedés után derült ki, hogy a fogaskerekeket is cserélni kell. Arra meg még gyűjtögetnem kell... De talán a hónap közepére kész lesz.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#794) sharpapa


sharpapa
aktív tag

A kaliberben olvastam a Beretta M9 airsoft változatáról, asszem valami 130ezerbe fáj...használtan, vagy valami más olcsóbb módon hol lehet beszerezni? Lőszer mennyibe kerül?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#795) mykos válasza sharpapa (#794) üzenetére


mykos
aktív tag

Egy gyártó, és egy pontos kivitel/működési elv sokat segítene...130 dolcsi inkább tűnik reálisnak...még a biohazardos berettáért is :U ;)

130 ezer HUF-ért már igazit kapsz használtan :DDD

[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#796) macilaci78 válasza mykos (#795) üzenetére


macilaci78
nagyúr

70ezerért újat... :U

sharpapa: Lopd el... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#797) mykos válasza macilaci78 (#796) üzenetére


mykos
aktív tag

Ezt most nem értem :(

Az igazi 530 $ újonan, az AS pedig 116-146$ között mozog újonan +szállítás +stb...akkor kicsoda ez a 70 ezer? :U ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#798) V.ki


V.ki
aktív tag

Az mér van,hogy Nowaréknál a P90-TR(hangtompítós) olcsóbb,mint a sima P90? :DDD

(#799) mykos válasza V.ki (#798) üzenetére


mykos
aktív tag

Ez simán a beszerzéstől függ...a másik fele, hogy a marui szép csendben beújított a p90-be,és mostmár egy igen jóképű motor dorombol benne. Lehet a tr még a régi széria a sima meg már az új :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#800) DM-Fan válasza sharpapa (#794) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Akkor valamit nagyon félreolvastál a Kaliberban barátom. Azt a cikket Akky írta, aki a 44-esben eladó, és a cikk utolsó két mondata ez: ''35.000 forint körüli ára egy jobb légpisztolyéval vetekszik, de szerintem annál több élményt nyújt. Egy lövés ára kb. 3 forintra jön ki.''

Nos, jelenleg 32.000 forint a gari nélküli ára a 44-esben, én még ennél is olcsóbban vettem anno.
A lőszer ára függ annak kidolgozottságától és a kiszereléstől, de egy jó minőségű ICS 4000 darabos lőszer (0.25 grammos) ára nincs még 3.000 forint sem, de a Marui lőszer sem sokkal drágább. Amúgy olvass vissza, már ''kiveséztük'' a pisztolyt.

[Szerkesztve]

Get Moded!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.