Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) rauschie


rauschie
senior tag

amit az előbb mutattam azmár snipernek minősül?
mert az alapján amit olvasta róla joulban még nem snipa.

a szabályok amúgy mennyire rugalmasak?

15 évesen játszhatok?

és főleg: kempelhetek?

(#502) mykos válasza rauschie (#501) üzenetére


mykos
aktív tag

Mindig az adott játék szervezője dönti el, hogy játhatsz e vagy sem, ugyan így a szabályokat is. Irányadó ajánlás a MASZ [link] .
Nagy játékon általában szígorúan tartva van a 16-os korhatár, kisebbeken már előfordulhat kis korkedvezmény:)

A fegyo snipernek sniper, de alap esetben nem túl erős, bármelyik kínai piacos újgenerációs AEG lő akkorát...csak még 800-al többet egy percbenĐ

[link] ha érdekel itt kiralykent árúl egy HFC glock 17 GBB-t és egy iylen snipert, de az már keményen tunningolt, FPS mérésen sose volt de oylan 400 körül lehet. 35e ért a kettő együtt nem rossz ár.

u.i: A szabályok egyáltalán nem rugalmasak ;] Az van amit a szervező előlre megmond, az viszont keményen ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#503) rauschie


rauschie
senior tag

amugy 30 körül használtan hozzá lehet jutni egy tm vsr 10eshez használtan?

amugy ezeket gari nélkül megéri megvenni egyáltalán? mennyire rongyolódnak?



tényleg, a sebességmérés h történik?

[Szerkesztve]

(#504) Toness


Toness
őstag

Véletlenül nem tudja valaki hogy van e Pécsen vagy Baranyában olyan bolt ahol lehet kapni ilyen fegyvert, esetleg valami üzlet ahonnan futárral 1-2 nap alatt tudja szállítani?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#505) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Alapon nincs különbség fegyók lőtávjában: egy 250k-s M249-es is ugyanúgy 25-30 méterre hord el pontosan, mint a kiszemelt UHC. Ugye mindkettőnél viccesen jön ki a lőtáv... A távolságot meg kell fizetni függetlenül a gyártótól.

Kempelni lehet, szabad is, de azért vedd figyelembe a játékok stíulást: végkiállós-e, vagy a visszaállás szabályai hogy alakulnak. Tegyük fel, hogy találsz egy eszményi helyet, beásod Magad, és a 3. arra járó embörke kiszed. Na, mire oda visszaküzdöd Magad. Másrészt viszont ez egy csapatjáték, mint ahogy általában egy sniper is csapatjátékos a való világban is. Kempelni az AS-ban nemigen van értelme.

A korhatárról annyit, hogy jól teszed, ha beszerzel egy a szülők által aláírt nyilatkozatot, melyben le van írva, hogy hozzájárulnak a Te aktív részvételedhez, bla-bla. Vagyis ha netalán elesel és kimegy a bokád, vagy elpityerednél, mert mondjuk Bazsa a maga kis Magnumjával eltalál, akkor azért ne a játékszervezőt csesszék le. Ugyanis ő tartozik felelősséggel mindenért és minden felnőttért. Te fiatalkorúként csak szülői engedéllyel nyomhatod.

A [link]-en olvasgass bele a sniper totyikba, próbáld meg kiszűrni az érdemi részeket és utána döntsd el, hogy akarod-e, illetve bírod-e pénzzel.

A másik dolog: Frico-ék futárral is adnak fegyvert a [link]-en, de mindenképpen érdemes felmenni Pestre. Egyrészt mert készségesek és meg lehet fogosni mindent és nem lesz az, hogy pl a Benelli felhúzókarja kényelmetlenül messze van, másrészt mert ami pl Pesten 2k a kínai Cyma shoti, az Szegeden 5k, és harmadrészt az országban sajnos sehol nincs olyan választék és kiszolgálás, mint Pesten. A [link]-en is érdemes szétnézni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#506) rauschie


rauschie
senior tag

azt hiszem körvonalazódik mi lesz.
alőször is kipuhatolózom az egyébként helyenként mármár idegesitően pacifista szülőknél h üzhetném e egyáltalán ezt a hobbit.
ha ez megvan szerzek egy papírt.
elmegyek vmi kisebb helyi játékra, erre beszereznék egy piszolyt, vagy vmi alapfegyvert( tokyo marui spronges coltra v berettára gondoltam, asszem 11k voltak, pesti vagyok szal relativan olcsón megtudom szerezni[jah, nézelődtem neten, amcsiba tényleg féláron vannak a cuccok :(( ])

megkóstolom az ízét, ha nem kap el a stukkerrel akkor is el lehet lövöldözni a kertbe oztán szevasz.

(#507) macilaci78 válasza rauschie (#506) üzenetére


macilaci78
nagyúr

11k a spring, 16.820 egy NBB gázos pisztoly. Teljesen más élmény, jó tűzgyorsaság és később nem fog fájni a szíved utána...

Ha már be akarsz rá ruházni, mindenképpen célszerű hosszabb távon gondolkodni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#508) rauschie válasza macilaci78 (#507) üzenetére


rauschie
senior tag

hol van 16ért gázos?

minden fegyverben lehet csövet cserélni?



[Szerkesztve]

(#509) macilaci78 válasza rauschie (#508) üzenetére


macilaci78
nagyúr

16820Ft Áfával, garral a Tokyo Marui GBB a www.airsoft.hu-n Friconál.

Csövet minden fegyóban lehet cserélni. Legfeljebb nem gyártanak hozzá. Mert ugye az egy dolog, hogy teszel bele 6,03-as precíziós csövet, de azt rendszerint úgy kell kérni, hogy megaszondod, mibe akarod rakni. Ez alapján méretre vágják Neked, lesorjázzák, kivágják a hop-up helyét, stb. Ezt házilag megcsinálni macerás... Másrészt a jobb, passzosabb cső minőségi lőszert is igényel, különben besül. Viszont egy jó tuningcső 10% pluszt is adhat erőben pontos lőtávban és szórásképen is javít. (De ez is a kiinduló fegyótól függ, egy Cyma shotynál ez a szám lényegesen nagyobb. :) )

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#510) rauschie


rauschie
senior tag

ok.

én úgy gondolom h most ha a szülők belemennek(erre erős 35% esélyt látok:D),
akkor megveszem amit irtál(időközben megtaláltam, a colt pofás), meg mellé a felszerelést.

mien felszerelés kell e mellé?

szemüveg gondolom tuti(miet érdemes venni? 4 ezeré má vannak meg olcsóbban is, de gondolom nemkéne kilyukadnia, meg van ami párásodik is)

sisak: kell?
térd, könyökvédő: sztem nemkell, vagy de?
mellény: kell?
kesztyü: gondolom ezse létszükséglet

ha megvan a cucc meg má belejöttam utána talán(ha eljutok addig 1általán) vennék vmi kezdő puskát(amit linkeltem uhc super 9, vagy vmi használtan)

vélemény?

(#511) macilaci78 válasza rauschie (#510) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nos, ami akármelyik játékra elengedhetetlen, az egy fegyó, egy védőszemüveg. Terepviszonytól függően bokát jól támasztó fűzős cipő (bakancs), játékostársaktól függően arcvédő, valamint egy olyan ruha, amit nem félsz összekoszolni.
Namármost ha nem szeretnéd, hogy a rikító vörös mackóban kiszúrjanak, amint egy bokor aljában kúszva közelíted meg az ellent, érdemes beszerezni valami terepmintás cumót... Térdvédő is értelmes lehet, ha rászoksz a féltérdre erszkedve való lövéshez, ugyanis ha sikeresen beletérdelsz egy hagyesebb kavicsba, helyben fogod Magad összevizelni. Mellény, hát ez már igen-igen extra, meg egy zubbonyon, nadrágon van annyi zseb, hogy elférjen a snipernek az egy szem póttára, meg a pisztoly póttára, egy övre fűzhető pisztolytok is elég.
Ajánlom figyelmedbe eme nagy választékkal bíró szolnoki céget: [link] Futárral, vagy postán keresztül is lehet rendelni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#512) mykos válasza macilaci78 (#509) üzenetére


mykos
aktív tag

Nade NBB-kben nem szokott lenni hop-up szerkezet, esettleg csak egy fix hop-up. Ebből kiindulva egyrészt a kimart tunning csővel nem jár jól, másrészt ha kinyitja a fegyot akkor kapásból elveszik a garanciája. Azaz tök felesleges 16820Ft-ért megvennie garival, mikor 12k körül megkapja gari nélkül ugyanott.Marui GBB-k 48k körül indulnak áfával, de azokban nem igen kell a csőhöz nyúlni ;) Springesben pedig a legjobbak az Mk23 és a Glock17. Nekem is volt NBB-m nagyon szerettem, tényleg gyorsan lő, épületben király, viszont nyíl terepen puszta kézzel meszebbre dobom el a fegyot mint ameddig el tud lőni...
A két említett springek fix hop upos és nagyon szép pályával, messze lőnek.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#513) gabe_


gabe_
őstag

Hali!

A kesztyűről csak annyit írnák, hogy nagyon hasznos tud lenni! Ezt saját tapasztalatimmal tudom alátámasztani, mikor tönkrement a fajin kis kesztyűm ( 40 fokon kellett volna kimosni 60 helyett... összeugrott), és az AK úgy csúszott a kezemben mint az állat. Ugye izzadt a tenyerem rendesen, és olyankor a műanyag markolatot szorítani elég kényelmetlen volt. Ekkor határoztam el, hogy gyorsan veszek egy másikat...

A most vasárnapi kunmadarasi játékon ott lesz valaki?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#514) macilaci78 válasza gabe_ (#513) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hali!
A kesztűvel én is megjártam: 9-esből csináltam 6-ost...
Aztán mégegszer kimostam: kinyúlt a bőr, rögtön vizesen felvettem, vagy 2 órán a kezemen volt, szorítgattam ökölbe a kezem, levettem, 2 órán át pihentettem, megint felvettem egy fél órára, megint 2 óra száradás... Jó a mérete újra... Ezért ne dobjunk el egy kesztyűt!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#515) macilaci78 válasza mykos (#512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Így van, fix hop-upos. :) Na de ki cserél csövet pisztolyban? Azért írtam, hogy ha csinálnak hozzá precíziós csövet, mert én még nem láttam. Amúgy meg sniper akar lenni, vagyis neki a pisztoly vagy épületben kell, vagy rövid távon, max 10 méter, adnak vele egy pót tárat ezen a pénzen (ugyanis a gáztartály a markolatban van), ami meg ezen a távon túl van, arra ott az elsődleges fegyója. Spring pisztollyal semmire sem megy, ha már egy snipernek a pisztolya után kell nyúlni airsoftban, ott már a tűzgyorsaság fog kelleni, szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#516) Herczi


Herczi
senior tag

Hellomit szóltok ehez a két stukihoz :
[link]
[link]
Vagy esetleg egy másikfegyverhez ezen az oldalon ugyanilyen ár kategóriában ?
Szerintem elég jó kis oldal

[Szerkesztve]

(#517) Herczi


Herczi
senior tag

Ezt találtam a legjobbnak [link] , csak nem hiszem el hogy nincs benne HOP UP

(#518) rauschie válasza mykos (#512) üzenetére


rauschie
senior tag

csövet cserélni ha lesz puskám abba szeretnék.


kesztyü: csak a csúszás miatt?
akkor jó a bringáskesztyüm is?:D

mod: herczi: a lorcinról nem tudok sokat, de inkább játék mint fegyvergyártó.
lorcin pisztolyom van, szeretem, jópofa, de pontatlan, van h nem lövi ki a golyót, a szemüveg használhatatlan.
de jó súlyos és jól néz ki, nomeg stars felirat van rajta(resident evil fanoknak kötelező:D)

mod 2: macilaci #515. ámen

amugy tényleg érdemesebb gari nélkül venni a cuccokat? :F

[Szerkesztve]

(#519) mykos válasza rauschie (#518) üzenetére


mykos
aktív tag

Én csináltam egy finom csövet a TM desert NBB-mbe, 310FPS felett lőtt ;)
A kesztyű témához annyit, hogy amikor kezdtem az airsoftot akkor 7 találatból 6-szor az ujjamon lőttek meg, egyszer meg szájba fél méterről. Azóta kesztyű és maszk...

Gari nélkül főleg az AEG-eket érdemes venni, hiszen a 98%-ukat elöbb-utóbb úgyis tunningolják, és ha valami tönkremegy van alkatrész dögivel(viszont kb 12-20ezer HUF-al olcsóbb).
NBB-t érdemes garival venni, 2év gari és ahoz szinte tutni senki se nyúl hozzá tuning ügyileg. Majdnem elfelejtettem: szerintem :U :D

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#520) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hát, azokról a fegyókról... Cyma nem egy nagy szám. Talán az új 28-as sorozatú AEG-ekről lehet pozitívat hallani, de úgy, hogy Cymahoz képest... Support nemigen van még hozzá, egyik neves, márkás gyártó alkatrészeivel sem kompatibilis, házilag meg legfennebb csövet lehet belehekkelni, az meg max +10%. És ugye a Cyma nem a minőségéről volt eleddig híres.

Az MK23 Socom nagyon jó pisztoly, megbízható, kezelhető, de csak a Classic Army lövi meg a 420fps-t! Na, nem láttam ezt a gyártók sorában. :DDD Mindazonáltal nem kis markom van, de nekem kényelmetlenül nagy a fogása. Viszont a hangtompító nem csak optikai tuning. (Na ja, de 50k körül mozog.)

Garancia: nem véletlen, hogy a gázos pisztolyokra nincs olyan opció, hogy gari nélkül: egyrészt kis érték, nem tétel, másrészt jóhogy bevállalják a gart, mert nem lehet tönkretenni üzemszerű használat során. Tuningolni nincs mivel a csövön kívül, de azt nem gyártanak hozzá, a barkács meg garvesztés. Tehetsz bele red gas-t nyáron, vagy elbaszod a szelepet, vagy ki se fog jönni belőle...
AEG-et meg lehet garral is tuningolni, csak csengetni kell a boltnak, hogy ők tegyék bele a náluk vett tuningot. És nem economy tuningot, hanem komplett szettet. Szerintem Fricoval meg lehet dumálni, hogy élből rakjon össze egy M120-szal szerelt AEG-et, és ne kelljen megveni a stock M90-et és rá az M120-as szettet.
Frico előtt le a kalappal, értelmes embernek ismerem. De ehhez vele kell beszélni, nem Braunnal, vagy más boltossal. Amúgy ha egy fegyót rendesen tuningolni akarsz, akár AEG, akár spring, rá kell költeni a fegyó árát mégegyszer. Teszem azt egy M16A2 80k, egy bele való komplett gearbox 75k. De félelmetes hangja van, igazi légkalapács, micsoda ereje van! Frico egyszer lehozta Szegedre... :R ;]

Ja igen! Kesztűy: nem csak arra jó, hogy nem csúszik a fegyó még nedvesen szem, de ha fel vagy öltözve rendesen, zubbony, nadrág, bakancs, taktikai kesztyű, akkor simán átmentem pl egy tövisbokron vaddisznó módra. Nyugodtan le lehet támaszkodni a kavicsos aszfaltúton, és nem ejted el fájdalmadan, mikor hülyén fordulva bevágod a kézfejed. Az enyém lassan egy éves és örülök, hogy van.

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#521) mykos válasza macilaci78 (#520) üzenetére


mykos
aktív tag

Cyma CM.028, szóval ha már róla beszélünk akkor full marui alkatrész kompatibilis, kivétel a hop up ház és cső..de mivel külsőre ezek is egyformák ezért a kettőt egyszerre cserélve teljesen jó. Sajnos picike eltérések vannak, tehát dugattyúfej-nozzle és hasonló dolgokat együtt kell cserélni. Nekem van egy korrektül összerakott AK-m, betává alakítva. Fogaskerekek jobbak a maruinál, így csapágycsere, beállítás rugócsere, tömítéscsere után 310-320FPS. hop up ház, csőcsere után ~350(M100). ~40ezer forint bele az M120 tunning de ez már a 600-as hi cap tárral és a fogaskerekeken, GBházon, kívül minden csere. (20 a fegyo +40 tunning =60!).

Gázos pisztolyokra is van természetesen olyan opció hogy gari nélkül ;) Mind NBB, mind GBB-re(mármint ha most fricoékról van szó, mert mindkettőt vettem már így).

---Anno amikor vettem az MP5-öt, úgy beszéltük meg, ha ők teszik bele
a tunningot, akkor a gyári gari megszűnik. Viszont a szerelésre, és a berakott alkatrészekre a gari továbbra is él. Komplett GB csere esetén sok minden nincs már ami elromolhat, de a többi részre a gari akkor is megszűnik pl. motor...ha azóta változott a szitu akkor sorry :) --- Hmm..most átolvastam mégegyszer, mondjuk én nem fricoval dumáltam le, de ő is ott volt :U


[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#522) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

HFC-s full fém Berettát keresek (HFC M190) használtan vagy újonnan. Ár megegyezés szerint, részemről többet is megadnék érte ha valaki eladna egyet. :)

(#523) rauschie


rauschie
senior tag

Fricóék, mint olyan=airsoft.hu?

(#524) rauschie


rauschie
senior tag

hfc fegyvereket hol lehet kapni?

(#525) Beretta 92R válasza rauschie (#524) üzenetére


Beretta 92R
tag

Kefehu-tól tudsz rendelni, csak az a baj hogy kell 1 hónap minimum még megjön a fegyver Hong Kong-ból.
http://www.wgcshop.com/

(#526) rauschie válasza Beretta 92R (#525) üzenetére


rauschie
senior tag

ez a választék?
az árak megegyeznek az oldalon látottakkal?

(#527) Beretta 92R válasza rauschie (#526) üzenetére


Beretta 92R
tag

Kérdezd meg tőle, de még kb egy tizes rájön.

(#528) mykos válasza Beretta 92R (#525) üzenetére


mykos
aktív tag

Igazából már másnap itt lehet a fegyver hong-kong -ból, de mivel kefehu és a többiek is csoportos rendelést csinálnak így gyűjtögetnek és egyszerre rendelnek be mindent..vám, pk, ügyintézés..jobb ha csak egyszer fáj ;]
kefehu erőssen külföldre készülődött, szóval lehet ő már nem játékos :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#529) rauschie válasza mykos (#528) üzenetére


rauschie
senior tag

aha....végülis ezen ráérek akkor filózni ha képbe kerül a puska.
amugy a félméterről fejbelövést nem tiltják az irányelvek?

(#530) mykos válasza rauschie (#529) üzenetére


mykos
aktív tag

'' d) 2-3m-nél rövidebb lőtávolságnál, ha a szituáció lehetővé teszi (pl. rajtaütés,
hátbakerülés), tüzelés helyett lehetőleg szólítsuk fel az ellenfelet a megadásra! (lásd
Játékszabályok, 6. pont) Közvetlen-közelről, rászorított csőtorkolattal SZIGORÚAN
TILOS játékosra lövést leadni!''
Gyakorlatban ki szokták kötni, hogy 3m-nél közelebbről egyáltalán nem lövünk, épületben ez 1m.
A másik oldala a gyakrolatnak, hogy kerülhet olyan állapotba a játékos(leginkább a kezdők) hogy az idegtől meghúzza a ravaszt bármilyen mozgásra...és akkor bármi megtörténhet.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#531) macilaci78 válasza mykos (#530) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért a dobatásnál, vagyis amikor aszongyák, ''Ne mozdulj!'', ''Dobd el!'', meg lehet szívatni az ellent: egész egyszerűen nem fogadod meg a jótanácsot. Ilyenkor persze szabad lőni a Rambora.

Kefehu hozzáállása az airsoft-hoz: ''Egy ideig abba kell hagynom az airsoftot'', #495. ;)

Akkor a 0.28-assal kapcsolatban: mégsem maradéktalanul kompatibilis a két gyártó, csak annyira, mint az 1200-as Lada az 1700-assal...

[Szerkesztve]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#532) mykos válasza macilaci78 (#531) üzenetére


mykos
aktív tag

A dobatás már csak ilyen ;]
Mondjuk nem hibáztatok senkit se...amennyi ökörséget látni a mai filmekben nem csoda ha mindenki azt hiszi gyorsabb a fegyvernél, és úgyse találják el...aztán mire megremeg a szeme és eljut az inger az izmaihoz már az első golyót meg is kapta :D
Részemről a rambo akciókat mindig legalább fél tár BB-vel honorálom, hogy miközben még lövöm, legyen ideje gondolkodni mit is csinált rosszul :DD

CM.028: Most miért?..benzinnel megy mindkettő, a többi nem számít ;)

Amúgy a kínai csodáknak van egy nagyon nagy előnye, míg egy maruiba szívbaj nélkül beteszik az M120-at...addig egy cymába már virulnak az M100-al..élvezeti értéke legalább olyan jó..de nem minden ''ökör'' rohangászik 400+FPS-es fegyverekkel. Így mindneki jót játszik és utána nincs sírás, ha vélettlenül bemegy egy közelebbi találat.




[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#533) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Airsoftban is vannak olyan palyak mint paintballban?

(#534) mykos válasza Beerwolf (#533) üzenetére


mykos
aktív tag

A pályák többsége annyira hasonlít a paintball pályákra, hogy el se hinnéd :DDD
(paintball pályákon játszunk ha lehet).

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#535) cleric


cleric
tag

Csá!

Tud valaki Budapest környékén valami airsofozásra alkalmas helyet, ami nem fizetős?
Egyben embereket is toboroznék lehetséges játékokra, amikben márkás & tuningolt fegyók nem vehetnek részt... A kisebb amatőr csapatunkkal Budakeszin (jó a hely, CQB és Woodland is lehetséges) kezdtük el nyomni, csak a legtöbb embernek 6 óra az út oda-vissza.

https://lightyear.com/go/adam149

(#536) rauschie


rauschie
senior tag

egy találat amugy mennyire ''fáj''?
mármint ez gondolom elsődlegesen fegyver és távolság függvénye, de ha monnyuk 40 méterről géppuskáznak honnan tudja az ember h fáról pattant-e pl?
vagy nem kell attól tartani h nem érzi meg?
amúgy védőszemüvegből megéri drágát venni, vagy bármelyik megfelel a célra?

(#537) macilaci78 válasza rauschie (#536) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Védőszemcsivel kapcsolatban: Bármilyen F-es védőszemcsi megteszi, de úgy illik, hogy minden egyes játék előtt betesztelni az összes jelen lévő védőszemcsit a megjelent legerősebb fegyóval. Biztos, ami biztos alapon. :DDD Ez azonban úgy szokott menni, mint nálunk is: Frasernek, Jules-nek is 400+ fps-e van, azokat bírja, innentől kezdve bátran nézek farkasszemet bármivel. :) Amúgy van hely, ahol 4000Ft-ért sötétített lencsével golyóálló szemcsit adnak.

És a Cymához visszatérve: hiába csak egy aprócska fogaskereket (pl szelephimbát) akarsz cserélni, ahhoz ki kell dobnod az egész gearboxot (motort) jóformán. Na de senkit nem akarok lebeszélni, vagy rábeszélni valamiről, -re. Nekem megvan, mi tetszik és azt is tudom, hogy 400fps alatt akarok maradni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#538) rauschie válasza macilaci78 (#537) üzenetére


rauschie
senior tag

köszi!
maszk mennyire létszükség?
házba egy pisztollyal benem megyek, szal h ott bent mivan annyira nemis érdekel, de általában mennyire ajánlott viselni?

(#539) Beerwolf válasza mykos (#534) üzenetére


Beerwolf
senior tag

:D

(#540) mykos válasza macilaci78 (#537) üzenetére


mykos
aktív tag

Azért nem ennyire rossz a helyzet;)
dugatyúfej-nózi együtt cserélve nem olyan nagy érvágás, a többi kompatibilis(csapágy, rugóvezető, henger, piston,visszaforgást gátló, fogaskerekek, selector palate, tapet plate).

Én is ott akartam maradni, aztán fricoék eladták nekem az M120s-t M110-esnek...azóta ha megszakadok se tudok 400 alá menni :((( :D

rauschie: én ajánlom neked, nem egy kilőtt fogat láttam....a sajátomat csak azért nem mert 1 centivel alá ment..így csak egy pár hetes véres folt maradt...terepen én se szoktam csak szemcsit hordani.

[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#541) Beerwolf válasza mykos (#534) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Amugy ugy gondoltam, hogy fogod magad es elmegy egy helyre fizetsz 1000 ft-ot es akkor ott masokkal jatszogatsz...

(#542) mykos válasza Beerwolf (#541) üzenetére


mykos
aktív tag

Igazából a magyar airsoftos élet a softair.hu fórumán központosul. Itt van egy játékszervezés topic, és van egy topic a belépőszintű fegyvereknek is ahol szintén van játékszervezés topic.Az itt kiírt játékokra bárki mehet, jelentkezni kell elötte és általában 1000HUF a beugró, ami a pályabérletre megy el.Itt senki se nyerészkedik. Egy két embertől lehet bérelni is fegyvert ez komoly AEG-nél 4-5ezer HUF/nap. Vagy az airsoft.hu-tól is lehet bérelni itt 500ft/nap(spring pisztoly) tól mennek az árak. sajnos ha az ember rendes airsoftot akar játszani akkor kell egy kis kezdeti befektetés, de a kínai kategóriás játékok is nagyon jók ;) (ha vidéki vagy akkor a fórumon a helyiközösséget kell megkeresni, ott általában ingyenes a pálya ;) )

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#543) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Maszk nem kötelező, egyéni skill. Én anélkül nyomom, nem röhögök az ellen képébe és nem fér a fogaimhoz, a szemcsim sem párásodik. :) Nem tudom, sajnos rossz tapasztalatokkal lehet rávenni valakit, van így. Viszont a MASZ is kiköti, hogy a fejlövés kerülendő minden olyan esetben, ahol van más cél. Házban például én is derék környékére célzok. Vannak azonban kevésbbé érett, rutinos, jó lelkülettel megáldott játékosok.

Házban egy szál Cyma pisztollyal voltam benn, a vele adott egy szem tárat 3× táraztam be 13 lőszerrel, 5 ellenből (TM Mp5, M3 Super) 3-at szedtem ki vele, mire kilőttek. Nem mindig a fegyveren múlik. :o ;]

Igen, az ilyen fps-csavarok letisztázására vannak, akik kezdeményeznek olyasmit, hogy a fegyókat bemérni... Hivatalosan... Erre is van pro és kontra, majd meglátjuk, mi sül ki belőle.
Én azonban inkább maradok egy M110 minőségi komplett tuningnál és ha elbírja még, akkor egy precíziós csőnél. Ha tetszik így és szeretném a red dotot egy komolyabb távcsőre (és nagyobb fps-re) cserélni, muszáj lesz venni egy kiegészítő oldalfegyvert 20 méterig... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#544) mykos válasza macilaci78 (#543) üzenetére


mykos
aktív tag

Még a végén találkozunk egy jófajta kokainháborúban :U :DDD

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#545) macilaci78 válasza mykos (#544) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hagyjad má! Sört se iszom, nemhogy kokózzak! :DDD

Az biztos! Ha nem jön össze addigra az AUG, akkor Fricotól kérek puskát... Kaptam ajánlatot CA Steyr AUG + 2db 70-es tár 82k áfával... Ebbe még két akksi kell, meg egy töltő. A 110-es rugó+rugóvezető+prec cső pont elég tuning lesz. És a LOL: gondolj el egy Cyma Shotit CA alapcsővel...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#546) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

HFC Glock 17 fém szános, új alig használt, 25 BB-s fém tára van, gázos, GBB-s (lövésnél a szán hátrasiklik), félautomata, állítható hop-upos, kofferrel, gyorstöltővel és egy tárral eladó.
link: http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/product/product_detail.jsp?prodID=18166
Eladás oka: fegyvercsere

20.000 Ft

Részleteket MSN-ben vagy privátban.

(#547) mykos válasza macilaci78 (#545) üzenetére


mykos
aktív tag

Cyma shoty az csúnya lesz ;] Nekem is van egy kifejlett példányom 340FPS-el...de ha a tiedbe jó a rugó, még ennél több se kizárt ;]
Az MP5-ömnél most visszatunningon töröm a fejem...410-et mért rajta WD...azt a 10-et kéne valahogy eltűntetni.. Arra gondoltam ma, hogy ha rendelek hop-up házat a cm.028-ba, akkor abba belemehetne az MC-51-es tunning cső az mp5-ből és az MP5-be meg egy CA mc-51 es alapcső...talán elveszítené azt a 10-est a beta meg hozna 340-350-et :U

Racoon-on szerintem két fegyo lehet király...egyik a GBB 2-3 tárral, a limitált lőszer miatt az AEG felejtős(3-4-et úgyse lő ki). Vagy egy korrekt cyma shoty ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#548) macilaci78 válasza mykos (#547) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Töprengtünk azon, hogyan lehetne egy Cyma shotiba fém belsőt nyomni: lesimítani az összes belső felületet, belerakni egy fém házat, ami elölről fogja a csövet, hátulról a tust, belül faint-ul elbír a rugóval, egy formatervezett (nem feltétlenül forgástest) dugattyú, fém tolószár a felhúzónak... Na és erre a fém házra rácsavarozni a műanyag borítást... Aztán úgy voltunk vele, hogy hagyjuk, Bazsa had élvezkedjen...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#549) mykos válasza macilaci78 (#548) üzenetére


mykos
aktív tag

Ne tudd meg mi mennyit agyaltunk ezen...már felhajtottunk ALU öntőt is aki megcsinálta volna a cyma shoty házát fémből. Van 42-es bronz tömböm amiből dugattyú házat lehetne esztergálni, plusz alu a dugattyúnak..jófajta önkenő rendszer lenne....
A másik hogy lehet kapni ABS lapot..és akkor ezekkel játszani...de mind akkora munka, hogy nem éri meg...nekem jelentem így is nagyon jól bírja a cyma shoty..bár már nem igen használom és meg kéne csinálni a félrehordását, de egyszer csak jön még Spring War ;]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#550) macilaci78 válasza mykos (#549) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elsődleges bajom a Cyma shotikkal az, hogy a markolat, típusonként a tussal a kezemben marad. Ha ezt ki tudtuk volna küszöbölni, akkor a felhúzókar megy szét. Ha ez is meg lett volna gyógyítva, akkor a belső kopik széllyel, de ez már nagyon sokára volna. De addigra került volna bele tuningrugó is, ami szétlöki a műanyag házat, de sebaj, legalább gyúrtunk bicepszre! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.