Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) mykos válasza gery03 (#850) üzenetére


mykos
aktív tag

Itt az ideje egy kis vitatkozásnak ;)
A nagy kapcitással kezdeném: Igazából nem a nagy kapacitás a baj, hanem ahogy nő az akkuk kapacitása, úgy fizikai kialakításuknál fogva nő a tranziens áramerősség ami miatt nő az indítási nyomaték ez pedig mindenre hatással van.
Az R7-es 7.2V os packal van gyárilag, én zavartam 9.6-ossal is, szép hangja van, de a motor gyenge minősége, és a csapnivaló kábelezés-tűzváltó miatt maximum egy 8.4-es ~2000 es NiMh, vagy egy 1700-as NiCd ami szerintem még bejátszhat.
Ezek a motorok, persze most nem a kínaiakról beszélek egy cellával nagyobb feszültséget gond nélkül viselnek, egyesek még 10.8-al is jólérzik magukat, a többi elemet sokkal jobban megviseli a nagyobb fesz->nagyobb áram.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#852) xtech2


xtech2
tag

Helló,

na szétszedtem az AUG-ot, raktam bele egy M120 rugót... korábban már raktam bele egy 6,04-es systema csövet... A fegyver igen pontos volt... VOLT.

Most beraktam a rugót, és pontatlan lett... ha messzire lövök akkor mondjuk 10lövésből 7 egyenesen megy, 3 pedig olyan 15-25méteren belül cefet durván elkanyarodik jobbra... a hopup-ot tökmind1 hova állítom ugyanúgy jobbra húz.
Ereje az jó lett a fegyvernek, de a CO2-es DesertEagle-m még így is alázza :)

(#853) mykos válasza xtech2 (#852) üzenetére


mykos
aktív tag

Két dolog, egyik hogy ilyen tunningnál illik egy puhább hopup gumit berakni mivel a gyári kemény vackok olyan hullámzást vesznek fel ami miatt szórni fog a fegyver mint a dicnó...szóval jófajta reinforced guarder vagy hasonló...hátrány hogy 5-8.000 lövésenként ezt újból megejtheted.
Másik a jobbra hordás, egyértelműen rosszul raktad össze a hopupot, szétszed átnéz visszarak.
Tunning csővel valóban le kell, hogy lépje a CO-s desertet ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#854) xtech2 válasza mykos (#853) üzenetére


xtech2
tag

Hát nemtudom... az AUG-ba a rugócserénél a hopup-hoz hozzá sem kell érni, mivel ugyen egyetlen mozdulattal a csővel együtt ez kivehető, hopupházastól mindenestől... Így gyakorlatilag a rugócsere volt az egyetlen változás a puskán.
Tegnap azért szépkaptam a hopup-ot, szépen lassan összeraktam, látszólag makulátlan... Kipróbáltam és ismét nagyon pontatlan, ahhoz képest mint amilyen eredetileg volt. Nem értem :( Megpróbálok beszerezni vmi jobb hopup gumit de szerintem nem ez a baj... ugyanis ha hopup-ot teljesen kitekerem azaz hogy ne takarjon be a csőbe semmit, gyakorlatilag mintha nem is lenne... Na így 5méterről teljesen pontos volt a puskám, mostmeg 5méterről kb van olyan 5-8cm szórása...

(#855) mykos válasza xtech2 (#854) üzenetére


mykos
aktív tag

Nézd logikusan végigondolva a BB bekerül a cső elé, a nózi betolja..elvileg idáig oké. Utána a dugattyú lecsap és megindul a levegő ami tolja a BB-t...jön a Hopup nyílás a gumival és utána már csak gyorsul a csőben. erről jutott eszembe valami...mikor tisztítottad utoljára a csövet? Egyes BB-ket old a szilikon és ez felrakódik a cső falára, ez is okozhat balhét odabennt, na meg a kosz is :U ...meghát a tunningcsőhöz normális BB kell, de mivel régebb óta van a cső ezért gondolom ezen már túlvagy ;)
Előfordulhat a BB adagoló nyílásnál is hiba..és még valami, hogy elferdült a cső....de most a hopup gumi és a koszos cső a tippem :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#856) xtech2 válasza mykos (#855) üzenetére


xtech2
tag

hát a cső falán látok koszt ha belenézek :) csak nemtudom hogy tisztítsam ki...
remélem el csak nem ferdült...

(#857) xtech2 válasza mykos (#855) üzenetére


xtech2
tag

nekem amúgy a nozi is gyanús, illetve az egész gearbox úgy ahogy van :) mivel az augba a gearbox-ot (más puskánál nemtudom hogy van) nem fogja semmi, egyszerűen csak be van tolva a helyére, na gondoltam ha esetleg a dugattyú illetve nozzle vonal nincs tökéletesen párhuzamba magával a csővel... talán akkor is lehetnek gondok... asszem szétszedem az egészet.

(#858) mykos válasza xtech2 (#857) üzenetére


mykos
aktív tag

Az ereje megvan, tehát az illeszkedés, és a nózi tömítése rendben..innentől csak levegő áramlás van..a GB szerepe véget ér. A G3-as szériába is így van. Csőtisztításhoz kaptál tisztítópálcát, ~3cm nem foszlós anyagot tekersz bele hogy a csőbe szorosan beférjen, lehet elöször alkohollal is átitatni, vagy szárazon..de az utolsó tisztítás mindig finoman szilikonos legyen. Ha fehéres felrakódást látsz a csőfalon akkor szilikonos anyaggal kell neki adni ameddig még látható. Tunning csövet ajánlott minden játék után pucolni ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#859) sharpapa


sharpapa
aktív tag

X-edik variálás után feljött bennem az az ötlet hogy mi lenne ha springessel kezdenék? Hosszútávon jobb lenne az biztos, de az elején még egy darabig ritkán lenne találatom az is biztos.

Ja és ha már itt járunk, ez jön be a legjobban, amellet hogy az Mp5 volt az utolsó amire gondoltam kezdéskor: [link]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#860) mykos válasza sharpapa (#859) üzenetére


mykos
aktív tag

Ebben az esetben itt [link] is szétnézhetnél..egy 10-essel olcsóbb ua. MP5...szerintem kezdő springert ne nagyon vegyél efölött mivel később a hosszúfegyvert úgyse használnád, nehezen eladható. Ha pisztoly veszel az baromi jó secondnak én is nem ritkán a springes glockot viszem a GBB desert helyett(ha nagyon terep a pálya, CQB inkább desert).

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#861) xtech2 válasza mykos (#860) üzenetére


xtech2
tag

WellFire R7-es gearbox-ot szedtél te már szét? Belemegy abba a sima M100-as rugó? Egyik haveromnak meg kellene kicsit tuningolnom az M4A1-et.

Amúgy az aug-ba csak szarul raktam vissza a gearbox-ot :) A felső részénél odacsíptem a kábelt, ezért kicsit ferdén állt. Azóta sokkal jobban visz, viszont a csövet mindenképp ki kell tisztítanom... Most meg le fogom tesztelni mennyi idő alatt megy tönkre a gyári motorja 10,8V-tól :)

(#862) mykos válasza xtech2 (#861) üzenetére


mykos
aktív tag

Ahm kibírja...bár alap marui csapágyak, beállítás, átzsírzás nem árt.
CA vagy Marui? Ha CA akkor nem erőltetném, de amúgy se ajánlom a 10.8-as akkut...totál felesleges....még egy M150-es GB-hez is elég a 9.6 2400-> akku. Hogy meddig bírja azt senki se fogja neked megmondani, de nem csak a motor károsodhat emiatt :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#863) sharpapa válasza mykos (#860) üzenetére


sharpapa
aktív tag

A hangtompitó levehető róla, vagy csak igy használható? Egyébként szimpi, de Mp5-ben az alap, teljesen csupasz, állitható váltámaszos modell jön be amit linkeltem...de az a 10K+gyorstöltő+gránát BB tároló egyértelmüvé teszi a döntést, amennyiben most tényleg venni fogok valamit.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#864) SevaDevil válasza sharpapa (#863) üzenetére


SevaDevil
csendes tag

Springes pisztolyt vegyél, mert amint lesz aeg-ed ezt már nem igen fogod használni. Spring pisztolyt mindig viheted magaddal, ha épp kell, kéznél van.

(#865) mykos válasza SevaDevil (#864) üzenetére


mykos
aktív tag

jaja...főleg, hogy amit kinézett UHC -t az az erősebb marui spring pityuk szintjén lő..nayo annál nagyon kicsivel jobban :U

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#866) Dreck válasza mykos (#853) üzenetére


Dreck
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Most kezdeném az ''airsoftot'' egyenlőre még csak egy pár haverommal akarunk kisebb összecsapásokat csinálni.Az első fegyver vásárlása előtt állok...nem nagyon van lehetőségem válogatni,de egy Cyma tusos shoti jó választásnak tűnik egy kis tuningal ha lehet.Akinek van ezzel a fegyverrel tapasztalata azt megkérem,h ossza meg velem. :)
Lenne még valami.A házilag fabrikált Hop-upok ,h muzsikálnak? :F Egy ijen bóvli kategóriájú fegyverbe érdemes csinálni egyet és ha igen akkor milyet?Gondolom még egy csőcsere is ráférne...még az elején írtátok asszem,h az obiba és egyéb ilyen helyeken lehet kapni valamilyen alucsövet...ennek tudja valaki a pontos megnevezését,vagy,h milyen az átmérője?Előre is köszi!
ui.:Most jól beoffoltam :C :) Bocs a hülye kérdéseimért :)

(#867) Dreck válasza mykos (#853) üzenetére


Dreck
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Most kezdeném az ''airsoftot'' egyenlőre még csak egy pár haverommal akarunk kisebb összecsapásokat csinálni.Az első fegyver vásárlása előtt állok...nem nagyon van lehetőségem válogatni,de egy Cyma tusos shoti jó választásnak tűnik egy kis tuningal ha lehet.Akinek van ezzel a fegyverrel tapasztalata azt megkérem,h ossza meg velem. :)
Lenne még valami.A házilag fabrikált Hop-upok ,h muzsikálnak? :F Egy ijen bóvli kategóriájú fegyverbe érdemes csinálni egyet és ha igen akkor milyet?Gondolom még egy csőcsere is ráférne...még az elején írtátok asszem,h az obiba és egyéb ilyen helyeken lehet kapni valamilyen alucsövet...ennek tudja valaki a pontos megnevezését,vagy,h milyen az átmérője?Előre is köszi!
ui.:Most jól beoffoltam :C :) Bocs a hülye kérdéseimért :)

Bocsi a dupláért :O :W

[Szerkesztve]

(#868) mykos válasza Dreck (#867) üzenetére


mykos
aktív tag

Szeretem az ilyen kérdéseket...mert ezekre mindig rövid a válasz ;) [link]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#869) xtech2 válasza mykos (#862) üzenetére


xtech2
tag

hmmm, az AUG-om az CA, igazából 3300-as cellákat vettem, de akkor lehet csak 9,6-ig forrasztom össze őket.

(#870) Dreck válasza mykos (#868) üzenetére


Dreck
csendes tag

Köszi a linket... :) Tényleg rövid válasz :DDD Viszont van egy-két kérdésem :B
Mi az a Sight? :F A leírás amúgy nagyon jó :R ,csak valamit nem értek :F Amúgy mi a különbség a P.788 és a P.799 között?Nekem igazán a tusos verzió kéne...A hőre lágyuló ragasztó alatt azt érted ami a ragasztópisztolyba kell?Illetve az utolsó bekezdésbe írtad,h valamit még meg kell erősíteni mert az első pár felhúzás után reped....ezt a részt nem nagyon értem... :O

(#871) hawk3ye válasza Dreck (#866) üzenetére


hawk3ye
csendes tag

Hi!

Annyit mondhatok, hogy a 2e forintos króm-izé shotit kerüld. A dugattyúja törik mint a ropi.
Megrendelés, meghozta a postás, kicsomagolás, BB be, csőre töltés, reccs, szétszed, káromkodik.
Most is még olcsó springes fegyóm van, de kicsit komolyabb már mint a shoti. 5e forintért mp5-sd6, taktikai lámpával, red-dottal, tenger gyümölcseivel. A belső gyakorlatilag ugyanaz mint a shotinál, szóval a shoti-tuning leírással kompatibilis. :) Viszont több tuningot elbír mint a shoti, mert vastagabb a fegyó fala, meg erősebb műanyagból van a dugattyú.
Hop-up kell. Hop-up nélkül lehet olyan erős fegyód, hogy nem engednek be játszani, de mégse lő el oylan távolságra, mint a gyengébbek hop-uppal. Most azon szenvedek, hogy működjön a springesemben a hopup. Volt már benne csőcsere, tömítések, rúgótuning. Hiába szaggatja át a dobozokat 5 méterről, ha 20 méteren a BB belevágódik a földbe a hop-up hiánya miatt.
Alucsövet sok helyen kaphatsz, én egy hűtőszerelőnél vettem. Pontosan 6mm volt a belső átmérője, így a BB nem esett át rajta. A tuningcikkben leírt módszerrel tágítottam belül. Jó hosszú csavarhúzó befogat satuba, cső befogat fúróba, és jöhet a móka. Nem árt közben hűteni vízzel, mert súrlódás miatt az alucső úgy felhevül, hogy meglágyul. Szóval óvatosan! Pár égési sérülést könnyen be lehet gyűjteni. A víz nem csak hűt, de polírozza is a csövet belül. Önts egy kicsit a cső belsejébe is, majd fúrás. Az alumíniumforgács a víztől összeáll, és tovább őrlődik, liszt finomságúra. Ez a vízzel kevert alumíniumpor(fekete massza) gyönyörűen polírozza belül a csövet fúrás közben.

Olcsó fegyók: [link]

[Szerkesztve]

(#872) mykos válasza Dreck (#870) üzenetére


mykos
aktív tag

P.788 -> krómszínű pisztolymarkolatos jószág
P.799A Tusás jószág
Sight: A hátsó célzó amin van egy bemarás középpen, így hozzánézve a külső cső végén lévő célgömbel tudsz célozni.
Ragasztó:si azt értem ;)
A felhúzó agy ami tulajdonképp két öntött műanyag darab két csavarral egymáshoz fogatva. Ezek ~8mm hosszú csavarokkal vannak összefogatva a kiváló minőségű műanyaghoz...szóval műgyanta körbe a fogadóba előfúrni finoman és bele egy majdnem átmenő csavart..vagy totál átfúrni és anyával a másik oldalt összefogatni.

hawk3ye: Nem kell azt annyira kerülni;) Nekem 7-8.000 lövés van már a krómszínű izémben...igaz új a háza, de belül ugyan az...340FPS ~55-60méteres lőtáv, csakhát az se mindegy ki rakja össze és ki használja :P
(igaz ma már biztos nem vágnék megint bele egy ilyen cyma shoty projectbe :U de mivel 2000huf..igazából csak 1250 nagytételbe mi 1100-ra lealkudtuk az 5 darabot(5500) így volt a 3 shotyba pótalkatrész ha valami történt, dugattyú még nem kellett.)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#873) xtech2 válasza mykos (#862) üzenetére


xtech2
tag

Hmm...

ma szétszedtem az M4A1et és hát izé ebbe egyáltalán nem volt kicsi rugó :) Ami kijött a CA AUG-ból gyári rugó, azt akartam áttenni illetve egyelőre próbára át is tettem, de ez kb 1cm-vel rövidebb mint ami ebbe az R7-es gearbox-ba volt!! Ránézésre ebbe a 120-as rugó is simán belemegy...
Az AUG-ba gyárilag nem M100 rugónak kéne lenni? Vagy ebbe az R7-be vmi erősebb lenne?? Ezt mondjuk nagyon kétlem :)

(#874) mykos válasza xtech2 (#873) üzenetére


mykos
aktív tag

Ez persze rugónként változó(kínai), de erősebb van benne mint az alap CA-ban. Minőségileg fene tudja mikor gyengül meg...de a tömítések pocsékok a cymában, azokat helyrepakolva 320 FPS simán megvan. M120-at felejtsd el, a motor, piston, piston head,nozzle, cylinder head, kábelezés, selector plate...minimálba ezt saccolom hogy stabilan vigye.
-> Jelenleg itt van a sarokba egy két hónapja szétkapott R7-es...Cső, hopup hopupház csere volt, aztán senki se passzol senkivel 5méteres lőtáv...már ha lő. Én meguntam a szórakozást vele, talán majd unalmasabb téli napokon összerakjuk :U

[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#875) xtech2 válasza mykos (#874) üzenetére


xtech2
tag

akkor vszínű az AUG-ba M90-es alaprugó lehet?

(#876) hawk3ye


hawk3ye
csendes tag

Tudtok mondani olyan helyet, ahol nem 10e forint egy precíziós rézcső? Sokallom az árát... :U

(#877) mykos válasza hawk3ye (#876) üzenetére


mykos
aktív tag

Black bull vagy hasonló csövek elég olcsók, persze sok jót nem hallani róluk...meghát itthon se kapható.

CA alap rugó se nem M90 se nem M100..valahol a kettő közt, de ők ugye nem tartják magukat ehez az M ilyen M olyanhoz :U ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#878) sharpapa


sharpapa
aktív tag

HFC Beretta M92-ről tud nekem mondani valamit? A Marui tudtommal full ABS (nagyon minimális része fém), és ugye drágább.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#879) Chandler


Chandler
senior tag

hali

mennyire drága ez a ''sport''
mennyibe kerül 1db (vagy egy csomab) golyó?
és veszélyes?
és fáj ha meglőnek? :DDD

[Szerkesztve]

(#880) macilaci78 válasza Chandler (#879) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Drága, mint minden technikai sport, de ha azt nézed, hogy egy normális minőségű, elfogadható snowboard deszka 100 ezer Ft és még nem láttál hófödte hegycsúcsot, itt meg újan ennyiből fegyvert minden kiegészítőjével is meg tudod venni ennyiből minőségben is, és nem kell külföldre utaznod, az egész évben lehet játszani, stb. Megéri. Mennyire drága, mikor haverom sima montija is negyedmilla fölött van értékben?

A Nowar-nál 58-79 fillér/BB áron lehet venni a golyót 3500, illetve 2800 darabos kiszerelésben az elfogadhatónak mondható Xtreme-precision márkából a 0,2, illetve 0,25 grammos lövedékeket, persze áfával.

Persze, hogy veszélyes, hiszen éles légfegyverekkel rohangálunk egymás ellen, ezért kiemelt fontosságot élveznek a biztonsági előírások, mint a minden körülmények között viselendő védőszemüveg, hogy ki ne lőjjük egymás szemét és a terepviszonyoknak megfelelő lábbeli és ruházat viselése. A másik megvakítása így kizárva, az eleséshez meg nem kell airsoftozni, de egy bakancs jó eséllyel megelőz egy bokatörést...

Igen, tud fájni, ha meglőnek, de van egy szabályrendszer, ami többek között azt is szabályozza, hogy a különböző erősségű fegyverekkel mit szabad és mit nem. Például túl erős fegyverrel túl közelről nem lőhetnek rád. Amúgy nem fáj, kivéve a kényes helyeket, mint a lapocka, a farpofák és még tudnám sorolni a kényes helyeket az arcot ért találat előtt. Egy elvakart pattanásnál semmi esetre sem nézhet ki rosszabbul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#881) V.ki válasza sharpapa (#878) üzenetére


V.ki
aktív tag

(#882) sharpapa válasza V.ki (#881) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Oh boy...Szóval a marui jobb lenne, merthogy 30ezret plusszban nem adok ki még egy fém, de gagyibb fegyverre az biztos. Tudtok ajánlani ezen kivül jó GBB-st ami nem zabálja a gázt és megbízható? Nem lenne utolsó szempont hogy legyen már benne valami fém...

szerk.: ja és ezekre lehet hangtompitót rakni?

[Szerkesztve]

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#883) macilaci78 válasza sharpapa (#882) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, pl a US Socom MK23-ra, de a hangtompítós verzió ára 50k környékén van, bár a hangtompítót külön is lehet kapni.

A gázos fegyóknál két dolog az, ami a fogyasztást befolyásolja: a cső hossza, és hogy blow back-es-e. A cső hossza ugye azért, mert a cső teljes űrtartalmát ki kell tölteni gázzal környezeti nyomáson ahhoz, hogy a golyót ne fékezze meg. A blow back meg az, amikor pl a szán hátrarúg, na ez eszi a gázt, ezért érdemesebb NBB-t venni, sajna az említett Socom is NBB, de erős, pontos és a poén: a hangtompítónak nem csak marketing-értéke van!

Minden gázos fegyóban van némi fém: ha más nem, a szelep! :DDD Azért azt vedd figyelembe, hogy lövéseknél a gáz lehűl, és a fém hamarabb átveszi ezt a hideget, mint a műanyag. Egy gázos Ingram pl egyhúzóra kiengedett teli tár után alacsony környezeti hőmérsékleten képes befagyni: nem tudod a tárat kihúzni belőle, stb...

És megnyugtatlak: a TM is ahol kell, ott nem rest fémet használni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#884) xtech2


xtech2
tag

Na csak nem bírtam nyugodni :) csináltam a CA AUG-hoz egy 10,8V-os 3300-as akkupakkot, a puska nevét át is kereszteltem Singer Varrógépre :D

(#885) sharpapa válasza macilaci78 (#883) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Jaja olvastam a Socomról és tetszene ha GBB lenne. A hozzá járó hangtompitó és erőssége, pontossága majdnem meggyőzött, csakhogy 60 szerintem már sok lenne egy pisztolyért, ha meg is hálálja. Azért a GBB Beretta, merthogy jókat hallottam róla, illetve a szánhátrasiklás, amiért ha megköveznek is hajlandó vagyok kirakni a 40et.
Mire én játszani fogok, addigra befigyel egy karáncsony meg egy szülinap, szal lehet hogy megveszem a pisztolyt, aztán gyűjtök nagyra. Az lenne a legbölcsebb, ha semmit nem veszek kezdésig, csak már viszket a kezem, és ugye jó lenne itthon ismerkedni a fegyverrel, gyakorolgatni...

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#886) koxx válasza xtech2 (#884) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

akkor nem lesz könnyű dolgod az etetésével :D

motor és a gearbox bírni fogja? :U

(#887) macilaci78 válasza sharpapa (#885) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gázos fegyót télre... Te tudod. Inkább spórolj még egy kicsit és 50-ből vegyél egy használt AEG-et.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#888) SevaDevil válasza V.ki (#881) üzenetére


SevaDevil
csendes tag

TM M92F-et vettem nemrégiben én is. Szinte szóról szóra ugyanezt a választ kaptam a boltban ami itt le van írva. 30000 lövés 3 hónap alatt. Az nem semmi, mert több mint 1000 tárnyi BB. Jóha a 2 hónap alatt ellőttem vele 8-10 tárnyit. Szóval évekig bírnia kell ilyen átlagos használat mellett a pisztolynak.
Nekem bevált, maradok is a TM-nél.

(#889) SevaDevil válasza macilaci78 (#887) üzenetére


SevaDevil
csendes tag

Ígyvan! 50 körül használt aeget vegyél. Pisztollyal ráérsz utána is. Télen csak polcra jó.

(#890) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Hát igen ez is egy szempont hogy a 40es piztoly árából majdnem AEG. Csakhogy kövezzetek meg, de nem akarok az a tipikus újonc lenni aki egy kör alatt az átlag játékos napi BB adagját ellövi...Ezért a pisztollyal, vagy springes nagyfegyverrel való kezdés ebből a szempontból jobb lenne, viszont akkor sokkal később van AEG...
Seva Devil: haverod nekem erősen szidta a Marui Berettát, esküdözve hogy a HFC nem eszik sok gázt amellett hogy full fém...itt bizonytalanodtam el a HFC-Marui vitában:D

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#891) xtech2 válasza koxx (#886) üzenetére


xtech2
tag

ööö, hát ezt majd az idő eldönti :D

(#892) mykos válasza sharpapa (#890) üzenetére


mykos
aktív tag

''de nem akarok az a tipikus újonc lenni aki egy kör alatt az átlag játékos napi BB adagját ellövi''
Erre találták fel a Semi módot, egyes lövés..tűzváltókaron bekattint, és osztod az észt.
Őszintén kit érdekel mennyi gázt eszik, amíg normális kereteken belül marad?..márpedig egy gyári állapotú hibátlan GBB azon belül marad különben senki se venné meg, az otthoni lövöldözést is igen hamar elunod...belövöd a fegyvert, megőrülnek a családtagok..és a feeling meg a fegyver tudása amúgy is csak a pályán jön ki :U

''ööö, hát ezt majd az idő eldönti ''
A Singer varrógép már bizonyított, most az aeged jön! :DD :)) :DD


[Szerkesztve]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#893) sharpapa válasza mykos (#892) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Na most vagyok a bizonytalanság tetején:D. Spring, Gbb, használt Aeg...és ugye több tipus is van...Ha már itt járunk: mi a TE véleményed a HFC és a Marui Berettáról?:D Egyetlen dolog látszik biztosnak, hogy az első fegyver vételéig várok karácsonyig.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#894) mykos válasza sharpapa (#893) üzenetére


mykos
aktív tag

Nem tudok véleményt mondani mivel a HFC-vel csak a glock GBB kapcsán van tapasztalatom, és az nem túl jó...nem is nagyon negatív, de sok hibája volt, nem lőtt olyan szépen mint ahogy azt vártam, ha fogyott a gáz nem akadt fel a szán stb :U
Marui beretta pedig ugyan az a vélemény mint bármelyik marui GBBvel..súlya jó, szépen lő, előfordulhat hiba, de van szervíz alakatrész ha esettleg kell. Az újfajta tárakkal szokott gond lenni, szelepcsere, gumi szilikonozás.

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#895) macilaci78 válasza sharpapa (#890) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vedd meg bátran az AEG-et és húzd le a sorozatlövésről a sarut. :DDD Vagy akkor vegyél egy használt VSR-10-et, de GBB-vel mostantól áprilisig szabad ég alatt szart se fogsz érni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#896) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Majd meglássuk...Snipert nem veszek mert még nem vagyok 18, pedig kedvenc fegyvernemem...

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#897) SevaDevil


SevaDevil
csendes tag

Akik jönnek hozzánk játszani, ott van egyik srácnak egy fém szános berettája. Kb 1 hónappal idősebb mint az enyém. Nem tudom milyen márka, KSC, KWC, ..., annyit látok, hogy a multkor a tár kiürülésekor nem akadt fent a szánja, és a csövet fújta, mert az utolsó BB mindig bennemaradt ha a gáz kifogyott belőle.
TM-emnél ilyen nem jött elő. Nincs kizárva hgoy nem is lesz, de nem sokkal van ebben kevesebb lövés.
Legjobban az aeg-el jársz mindenkppen. Bármikor használhatod, nem úgy mint a GBB-t. Ha akarsz sorozatot lősz, ha meg nem, akkor egyest.
Úgyis a többiektől lesed el a játék fortélyait, szóval ha mindenki más ésszel lő, akkor te se fogsz BB-t locsolni, max a legelején.
AEG-el is sniperkedhetsz, nem kell ahhoz igazán gázos vagy spring.
De a sniper egy más tészta.

(#898) macilaci78 válasza SevaDevil (#897) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, AEG sniperre példa pl a PSG-1. Igaz, nem 50k, de példának nem rossz, de M16-ból is van semi-sniper, Knighst SR-26 pl, de a G3-SG1 is lehet sniper, hogy az M14-et meg se említsem és ezek mindegyike AEG, sniper és sorozatlövésre (is) alkalmas.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#899) sharpapa válasza macilaci78 (#898) üzenetére


sharpapa
aktív tag

ÉS kezelheti 18 év alatti személy? Egyébként tetszik a megoldás, csak kérdés hogy ezek jók-e épületharcra, és akiket lövök vele mennyire preferálják, ugyanis a helyi pálya csak épületharcra ad lehetőséget...

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#900) SevaDevil


SevaDevil
csendes tag

A MASZ szerint épületben FPS szabályozás van. Szóval fegyver ha ennek megfelel akkor jó épületharcra.
Egy mp5-tel könnyebben mozogsz épületben mint egy M16-al, de jó épületharcra az is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.