Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2687) v.tom


v.tom
őstag

Hali! Lenneegyelég égető gondom.Éppen hdd vásárlás előtt egy nappal történt egy érdekes dolog a merevlemezemmel. Eddig semmi baja nem volt, se lassulás, furcsa hangok, olvashatatlanság nem fordult elő, de egyik indításnál egy szokatlan hosszú boot-olás után kivágott a windows kékhalállal, méghozzá hibás bootszektorra hivatkozva. Ezt csinálta kb 3 próbálkozással. Ezután kivettem a hdd-t, hogy megnézzem van-e valami látható baja. Semmi nme volt, és mikor visszatettem, kb 5 perces boot után el tudtam indítani csökkentett módban a windows-t, ami rá volt telepítve. Minden adat használható volt, semmilyen olvashatatlansággal nem találkoztam. Itt fel is függesztettem a használatát, megvettem a másik merevlemezt, gondoltam arra telepített windowsből még amíg lehet lemásolom a tartalmát. De mostmár egyáltalán nem tudom olvasni. Azt a partíciót akaratomon kívül leformázta a windows telepítő, (de üresen maradt) amin ez op rendszer volt, a másik partíció viszont, ami fontos lenne, teljesen olvashatatlan. GetDataBack-et régóta használok,de most tanácstalan szegény. A visszaállítási próbálkozásom legelején egy hibaüzenetben ezt írja ki:

I/O Error "Unknown Error (1117)' Reading Sector 20965529 on HD128

Én igencsak hardveres hibára gyanakszom.
A kérdésem tehát az, hogy van-e mód valahogy visszaálítani az adataimat?

Előre is köszi a választ!

v.tom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.