Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#333) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most olvasgattam az OpenWRT wiki filesystems lapját, és belebotlottam ebbe:

"It is possible to contain the entire root filesystem on a JFFS2-Partition only, instead of a combination of both." (Eddig is tudtam, viszont szinte mindig 4Mb ROM-on kellett elférnem, tehát nem nagyon kísérletezhettem vele. Most kezdtem ezen gondolkodni, hogy a következő routeremben 8Mb ROM lesz.)
" [...] while it would allow you to upgrade the contents of the filesystem you would still be unable to replace the kernel (outside of the filesystem), meaning that a seamless upgrade between releases is still not possible!"

Miért? :U (Én pont ezt reméltem ettől a megoldástól...)
Van már azóta valami változás ez ügyben, mióta megírták ezt a linkelt wiki oldalt?
Lehetséges már egyszerűen csomagkezelővel frissíteni az összes komponenst, a kernelt is beleértve?

Ohh...
Most, hogy ezt írom jutottam el fejben idáig (beugrott, hogy ilyet is olvastam):
"the Kernel image is first packed with LZMA, then the obtained file is packed with gzip and then this file will be written onto the raw flash without being part of any filesystem"

Gondolom akkor ezért nem lehet újraírni a kernelt...?
Na, de erre van már azóta valami okos megoldás? Pl. 8+ Mb ROM-hoz optimalizált factory upgrade image, ami már a kernelt is jffs2 filerendszerben tárolja, nem RAW módban írja fel?

Olyan szép lenne automatizálni, hogy rendszeresen frissítsem minden csomagot, amit tud. Pl. végigfuthatna minden hajnak 4-kor egy katalógus, majd szükség szerint csomag frissítés. :)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.