- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- norbx: IRC a 90-es évek és a 2000-es évek elején
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- hcl: Samsung S21FE pakolás
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gerner1
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség! 2 Ahogy én csinálom.......
- Flashback: Olcsó emulátoros kézikonzol: R36S
-
LOGOUT
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hello!
Szokásos agymenés. Megint nekiláttam a diskless Linuxnak.
- Csak a roottal tudok bejelentkezni, minden más usert visszadob. (Terminálban is, azt mondja, hogy unable to cd to /home/user.) Ezzel mit lehet csinálni? Mert írni tudja a nfs share-t, pl. usert létrehozni. De ha új usert kreálok, akkor sem megy.
A user home-ján jók a jogok, tulaj is rendben. Viszont ugyanazon a share-n van, mint amiről fut a diskless oprendszer.- Nincs névfeloldás. Az asztali gépem 2. hálókártyájáról bootol a kliens. Routing működik, mert kifele tudok pingelni, sőt, a gépemen futó webszervert is eléri. Ha a böngészdébe IP-t írok, akkor megtalálja a webszervert. De hostnevet pingelni már nem tud, a böngésző sem tud vele mit kezdeni.
Ha nem ezt a diskless oprendszert futtatom, hanem csak routernek használom a gépem, akkor teljesen jól működik minden, tud névfeloldani, stb.Ha valakinek van ötlete ezekre, megköszönném

Új hozzászólás Aktív témák
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Antivírus szoftverek, VPN
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Használt Steelseries Arctis 7P+ vezeték nélküli gaming headset / 12 hó jótállás
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- HP EliteBook 840 G11 Ultra 7 / 16GB RAM / 512GB SSD / FHD+ IPS / Garancia 2027.11.
- Részletfizetés. BankMentes. Kamatmentes. Új noblechairs EPIC műbőr FEKETE - FEKETE. 3 év garancia!
- DELL Alienware 16X Aurora Intel Core Ultra 7 / RTX 5060 Csillagközi indigó 2029-ig garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

