Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Vhiktor válasza nismoka (#18098) üzenetére


Vhiktor
veterán

Valamiről kell írni a teszt oldalaknak is, ha már a képminőség sajnos a háttérbe szorult, meg ha majdnem mindegyik ugyanazt tudja.
Amikor olvasok vagy nézek egy tesztet, kb csak a végén említik meg pár szóval a képminőséget, ellenben a smart-ről, meg arról, hogy akár a seggemet is lefényképezhetem a beépített kamerával és egy gombnyomásra kitehetem facebookra,na arról oldalakon keresztűl ódákat zengenek és kb csak erről szól sajnos a teszt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18102) nismoka válasza Vhiktor (#18101) üzenetére


nismoka
addikt

Nem mindenhol.

(#18103) hrvp válasza nismoka (#18098) üzenetére


hrvp
aktív tag

COD BO2-vel szoktunk játszani multiban barátaimmal(xbox360), egyszer próbáltam egy ismerős sd tv adásra beállított tv-jén és egyszerűen 5 percig sem bírtam játszani, teljesen élvezhetetlen volt. Itthon monitoron játszom, elképesztő volt a különbség, még game módban sem volt az igazi.

Szóval szerintem senkit nem kéne félrevezetni az "olvastam, hogy valaki azt írta, hogy nem számít az input lag" dumákkal. Ezt is ki kell próbálni és egyből meglesz az ember véleménye róla.

(#18104) nismoka válasza hrvp (#18103) üzenetére


nismoka
addikt

Igy van, simán észre lehet venni. Volt hogy több tipusú tv-re kötöttem konzolt egyszerre hdmi elosztóval, rendesen látszott melyik tv volt a gyorsabb a csoportban... Sőt csináltam kamerával lassított felvételt róluk, úgy még jobban látszik. ;) Aki nem veszi észre az vagy nem is próbálta, vagy rosszak a reflexei. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18105) BBéci válasza kizcar (#18091) üzenetére


BBéci
titán

Anyáméknak ma rendeltem egy Panasonic TX-P42X60 tévét. Ők is azt mondták, LCD-ről szó sem lehet, mert évek óta látják nálam a tesztkészülékek képét, no meg a saját plazmámét.
Ha mindenáron LCD-t akar valaki, annak régóta Sonyt ajánlok.

(#18101) Vhiktor
Nem jó helyen olvasgatod a teszteket. Például, amiket én írok, azokban legfeljebb 1-2 mondat szól a smart mókusvakításokról. :K
Igazi mély feketét semelyik LCD TV nem tud produkálni, az ki is húzhatod a kívánságlistádról. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18106) dethroner


dethroner
veterán

Franc se tudja mit vitatkoztok itt annyit ezen a lag dolgon. Aki játszik a WOT-ot, az láthatja az ép aktuális pinget. Ami nálam pl elég ritkán esik 30ms alá. Leginkább 40-50 között van, amit észre sem veszek. 60-nál már néha előfordul hogy mondok egy halk miatyánkot ;] 70-nél már tényleg szopat a játék, de azt szerencsére csak nagy ritkán éri el. Szerintem egy szó mint száz, az hogy az átlagos lag 40ms körül van a legtöbb tévén, több mint elég. Egy online játékban ez bőven elég. Akinek meg nem elég jó, az vegyen játékra monitort, ne olyan kijelzőn akarjon játszani, amibe annyi mindent belezsúfoltak a tervezők és amúgy is elsősorban filmnézésre van kitalálva.

BBéci És mi az a sony, amit már ajánlanál mondjuk 55 col méretben?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#18107) nismoka válasza dethroner (#18106) üzenetére


nismoka
addikt

A játék már rég nem csak a monitor elôtti gubbasztásról szól, nem véletlen van a game mód a tv-ben sem. Úgyhogy számít, de kb 40ms-ig rendben van, persze ha kevesebb az nem baj ugyi?!

[ Szerkesztve ]

(#18108) BBéci válasza dethroner (#18106) üzenetére


BBéci
titán

800-as és 900-as szériát. Persze inkább az utóbbit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18109) dethroner válasza nismoka (#18107) üzenetére


dethroner
veterán

Igaz hogy még csak vásárlás előtt állok, szóval nem tapasztalatból beszélek, de úgy olvasgatom hogy ezek a beépített üzemmódok olyanok mint a szarnak 1 pofon. Ha pl a hangcsip szar, akkor hiába cseszegeted az equalizert, nem lesz minőség. Pl olvasom hogy a tavaly még parasztvakításnak samu által magasztalt foci üzemmódot mindeki utálta és már talán ki is vették az új modellekből. Miért is kéne gubbasztani a monitor előtt? Aki azt gubbasztásnak éli meg, az üljön bicajra és élvezze a szabad levegőt. Aki meg játszani akar, az ne nyűgnek, gubbasztásnak élje meg a kijelző előtti ülést.

kb 40ms-ig rendben van És a nagytömegek által kedvelt, keresett tévék mekkora részének van nagyjából 40-es késleltetése?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#18110) BBéci válasza dethroner (#18109) üzenetére


BBéci
titán

Félreértetted. Nismoka éppen azt magyarázta, amit Te, hogy manapság leginkább nem monitor előtt gubbasztva játszik a nép, hanem tévén.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18111) nismoka válasza dethroner (#18109) üzenetére


nismoka
addikt

A foci mód az tényleg hülyeség, de a game mód az nem mivel kikapcsol minden olyan áramkört ami játékhoz felesleges és így csökkenti az input lagot. A gubbasztást úgy értem hogy szivesebben játszom és egyre többen játszanak fotelból nagyban mint kis monitoron. Igen bicózni is szoktam...
[input lag database]

[ Szerkesztve ]

(#18112) Gicz válasza nismoka (#18111) üzenetére


Gicz
addikt

érdekes, én képtelen vagyok konzolon fotelből játszani

1: 50-60 centire egy 24" monitor nagyobb látótérkitöltés mint akik kozoloznak 40-47"-on 3-4 méterről
2: egérhez képest a kontroller az handicap.

ha lehetne playstationre egeret billt kötni, akkor változna a felállás :)

(#18113) dethroner válasza BBéci (#18110) üzenetére


dethroner
veterán

Pont ezt mondom. Aki nagy méretben akar tv-n játszani, az elfogadja az esetleges magas lagot, ami ismét mondom, szerintem vállalható. Akinek meg böki a csőrét, az vegyen k.rva nagy monitort sok pénzért, pl ezt és játsszon 5ms válaszidővel. Nincs tökéletes multifunkciós eszköz, vagy film és tévéadás, vagy játék. Vagy a kompromisszum.

Megnéztem gyorsan a Sony KDL-55W955 tesztet, és hát nem túl bizalomgerjesztő amikor ezt írják:
It's tragic that a TV with so much going for it and such heritage behind it should be let down so dramatically by the shortcomings of the core third-party panel Sony has chosen to place at the 55W955's heart.

Egy bőven 400K fölötti tévé és nincsenek elragadtatva tőle.

nismoka Nézem ezt az adatbázist és azt szűröm le hogy a többség által keresett sony, samsung, lg 1080p-s lcd-k simán beleférnek a kb 40ms-be. Szóval akkor min is törik az emberek itt a nyelvüket? :P

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#18114) nismoka válasza Gicz (#18112) üzenetére


nismoka
addikt

50"-on két méterről jól elvagyok. ;) Már pc-n is fotelből játszom. Remélem soha nem is fogja támogatni a ps4 az egeret, az nem lenne fer a többséggel aki rendesen kontrollerel játszik.

(#18115) nightshadow válasza dethroner (#18113) üzenetére


nightshadow
veterán

Aki nagy méretben akar tv-n játszani, az elfogadja az esetleges magas lagot, ami ismét mondom, szerintem vállalható.

Miért kéne elfogadni a nagy laget? 30ms alattiak ajánlottak játékhoz, mivel 30ms alatt már nem érezhető. A válaszidőt meg ne keverd az input laggel, mert két külön dolog. Idei Sonyk input lagjei:

KDL-42W705B 6ms, Leo Bodnar 14ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-42W705B 12ms (trustedreviews.com)
KDL-42W829B 8ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-50W829B 8ms, Leo Bodnar 22ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-50W829B 6-32ms, átlag 19ms (trustedreviews.com)
KDL-50W829B 20-22ms (avforums.com)
KDL-55W955B 6ms, Leo Bodnar 17ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-55W955B picivel több, mint 10ms (trustedreviews.com)
KDL-55W955B 18ms (avforums.com)

[ Szerkesztve ]

(#18116) nismoka válasza dethroner (#18113) üzenetére


nismoka
addikt

Sajnos IPS panelt kapott aminek gyengébb a feketéje és a kontrasztja, emiatt húzzák le. Nézelödj inkább a W8 sorozatban, pld 55W829B. Olcsóbb is. ;)
A 40ms be igen belefér sok de a 20-30 ba már nem. :P De a fent említett sony-k bele férnek utóbbiba is. :P

[ Szerkesztve ]

(#18117) Osynho válasza dethroner (#18113) üzenetére


Osynho
addikt

A válaszidő nem ugyanaz, mint az input lag!

(#18118) BBéci válasza Osynho (#18117) üzenetére


BBéci
titán

Ezt már pár nappal ezelőtt próbáltam elmagyarázni, de a jelek szerint feleslegesen. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18119) Dave567 válasza kizcar (#18086) üzenetére


Dave567
addikt

Felhősödés, bevilágítás, rossz fekete, akkoriban az Input Lag se volt megfelelő, BestByte boltban voltam az Allee Bevásárlóközpontban, egyedül ott volt Lg ami tetszett Fél milláért valami LM nem tudom hányas volt, na ott szépek voltak a színek, és engem az meg fogott, de annyit nem adtam volna egy Tv-ért
.
2011-ben kezdtem nézelődni LG LW sorozatok után 4500 /5500/5590 itt is az Input lag volt a cél, azt hiszem az 5000-ben 33ms volt, valaki azt mondta jó, valaki meg nem, mivel nagy játékos vagyok így nekem számít, rögtön le tettem róla, jött az 2012 LA sorozat, utána 2013 LA sorozat itt is voltak gondok, hiába volt az LA620-ban Direct Led, ugyan olyan rossz volt mint az EDGE led így az LG-t kilőttem, jött a Samsung F6400/6500, itt már a méretet is belevettem, nightshadow sokat segített, amit Utólag is köszönök, de megnéztem a Tv-ket az Samu 6400-as nekem drága volt a maga 300000-ft-os árával, az 46f6500-a ami árban meg felelt volna 220000 ft-ért, vittem filmet is ki próbálni, de a képe nagyon nem jött be, a 3d viszont isteni volt mind kettőn.
Sony-t akartam még 800-as szériát, az viszont a Passzív 3d-miatt nem tetszett, így lehet BBéci hülyének fog tartani, de sebaj :DD 240000 ft ért lett egy Pana 50ST plazma, amit így látva nem cserélnék el semmire, nem fáj a fejem ill de szokott kicsit néha, de meg kell szokni, aztán No Problame, nem látom a vibrálást se, Input Lag 15ms.

BBéci: Ha ezt kritizálásnak lehet nevezni, akkor legyen. :)

(#18100) baker_: Szerintem azt se tudod miről beszélgetünk, a Plazma Topicba azért járok ritkán, mivel meg vagyok elégedve amit vettem, és elfogadom, bármilyen hibája is van.

[ Szerkesztve ]

(#18120) BBéci válasza Dave567 (#18119) üzenetére


BBéci
titán

Miért tartanálak hülyének? Éppen ellenkezőleg, a lehető legjobb döntést hoztad. Saját tévém is Pana plazma, bár soha nem játszom se tévén, se PC-n. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18121) Dave567 válasza BBéci (#18120) üzenetére


Dave567
addikt

Ár miatt gondoltam, mert a Topicban beszélgettük, hogy mi és mennyit ér, csak ez kicsit 1 éves szinten tú lett árazva, de nem bánom, hogy meg vettem.
Az ember azért sajnál szerintem ennyi pénzt kiadni érte, de én is úgy gondolom nem döntöttem rosszul, szóval ott egye a fene. :)
Ha hiszed, ha nem, én se játszok rajta, nem lesz ilyen több, és féltem, így meg becsülöm.
Már csak meg kéne etetni egy frankó házimozival, meg egy Mp-vel.
Neked is köszönök mindent. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#18122) Gicz válasza nismoka (#18114) üzenetére


Gicz
addikt

Nah ezaz, mindenki mondja h a kontroller csak visszalépés, hátrány azokkal szemben akik egérrel nátszanak. Akkor hogy a fenébe lehet azzal játszani ? Akár mikor a kezemben van egy olyan izé, 2X annyi ideig tart megoldani ugyanazt mint egérrel. Fps-ben célzásnál meg mégtöbb... :W

Pedig örültem volna ha nem kellene több gamer pc-t építenem, de nem úsztam meg ezt a ps4 xbox1 párossal sem :/

(#18123) Tegla80 válasza Gicz (#18122) üzenetére


Tegla80
addikt

Nalunk az a jo,h mindenki kontrollerrel jatszik es senkinek nincs elonye abbol,h pl van e 10-20-30 e penze gamer eger/bill kombora vagy sem.
Nincs texturaleszedo vagy barmi mast hackelo verpisti....
Amugy meg nyugodtan hidd el,h lehet kontrollerrel is nagyon jol jatszani....,de amig ilyen elfogult vagy az eger/bill irant ,addig Te nagyon ne is probalkozz vele.....Az ellenszenved miatt a kezdeti sikertelensegnel sztem rogton hagynad is a csaba,h "ez xar" . :DDD
Amugy meg nincs gond... neked nem megy vele....ez van.De Mi azert nagyon jol elvagyunk igy is. ;)
A nextgen is hű a konzolos mivoltahoz es par jatektol eltekintve nem is tamogatja az eger/bill combot. Ami igy helyes. :K
Plusz nyugodtan elhiheted,h nismoka es En sem fogunk almatlanul aludni,ha Te sosem jossz at a konzolos oldalra. ;)

Sony® & PlayStation®

(#18124) Gicz válasza Tegla80 (#18123) üzenetére


Gicz
addikt

Szóval ha egy kosármeccsen csak félkezű játékosok vannak az jó? igaz, lehet ott jónak lenni a többi félkarúhoz képest, de azért csak jobb lenne 2 kézzel nem? ;)

Aki a pc-sek között alul végez mindig COD-ban az simán bedarálná a mezőnyt ha beléphetne egérrel a konzolosok közé :) Volt is ilyen eszköz sim3 vagy mi olt a neve, srác szétszedte a full mezőnyt egérrel PS3-on COD-ban youtubon fent van, marha jó nézni ahogy ő céloz, fejes, az ellenfél meg bambán nézelődik a kontrollerrel ;]

[ Szerkesztve ]

(#18125) Tegla80 válasza Gicz (#18124) üzenetére


Tegla80
addikt

Annyira elfogult vagy az egerked iranyaba ,h nem megy az ertelmezes sem??.
Itt mindenki ezzel jatszik.... :U ezen mit nem lehet erteni? :U
Nincs "ha" ,igy idejonni bedaralni sem tudna,mert nincs "ha" . (Max nalam "ha-ha" ezen ,vagyis rajtad . Tisztan atjon,h verpisti vagy ..... maradj a pc-nel . :K )

Sony® & PlayStation®

(#18126) Vhiktor válasza BBéci (#18105) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tudom ez nem a plazma topic, de egy rövid kérdés erejéig: még mindig vibrál, zizeg a plazmák képe? Illetve beégéstől tartani kell?
A pana 42VT60 valóban annyira jó? Csak az a baj vele, hogy kicsi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18127) junior11 válasza Vhiktor (#18126) üzenetére


junior11
veterán

VT60 nincs 42" méretben, csak 50" és felfelé. GT és ST igen. Igen, a PDP képe egy kicsit vibrál, de ezt nem mindenki veszi észre.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18128) Vhiktor válasza junior11 (#18127) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ja bocsánat.
A GT60-ra gondoltam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18129) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Nálam az elsődleges szempont pc játék és ips panel volt.
Hosszú keresgélés után az LG LN5400-nál kötöttem ki, és abszolút jól teljesít.
Játékra, pc-s filmnézésre tökéletes, csak a tükröződés borzalmas, minden erős a szembefényt meg kell szüntetni.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#18130) Vhiktor válasza junior11 (#18127) üzenetére


Vhiktor
veterán

Eddig én bármilyen plazmát láttam szinte teljesen szétcseszte a szemem, sokkal jobban zavaró volt mint a felhősödés. De ezek kb 2-3 évvel ezelötti plazmák voltak.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18131) junior11 válasza Vhiktor (#18130) üzenetére


junior11
veterán

Boltokban, sok fénynél tényleg zavaró és nagyon vibrál a plazma. Otthoni környezetben, ideális fényviszonyok között kell megtekinteni (ha van rá lehetőség), más lesz a helyzet (min. vibrálás érzékenyebbeknek szintén látható lesz, ember válogatja ki veszi észre és kinek zavaró).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18132) Vhiktor válasza junior11 (#18131) üzenetére


Vhiktor
veterán

:( Sajnos ezeket otthoni környezetben láttam.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18133) junior11 válasza Vhiktor (#18132) üzenetére


junior11
veterán

Ha ennyire zavar a PDP vibrálása (sajnos én is látom, ezért van Sony lcd-m), akkor maradj az LCD technológiánál. Ha jól rémlik, neked nem Samsung D7000 van? Vagy váltani szeretnél?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18134) Vhiktor válasza junior11 (#18133) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sajnos nem az van. Nekem valami 7 évvel ezelőtti van, azt szeretném leváltani. De akkor így vagy a H6400 vagy a W829 lesz a befutó, de nekem fontos a 3D minősége is. Esetleg Samuból az UHD 6900, ha lejjebb meg az ára és FHD filmmel ad olyan képet mint a fenti 2 TV.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18135) junior11 válasza Vhiktor (#18134) üzenetére


junior11
veterán

Sony W829 és az említett Samsung is jó választás (H7000 is). UHD tévének most még semmi értelmét nem látom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18136) nismoka válasza Vhiktor (#18134) üzenetére


nismoka
addikt

A 6900as nem egy jó darab, inkább vegyél egy jó full hd-t.

(#18137) adodaniel válasza Vhiktor (#18132) üzenetére


adodaniel
őstag

Normális plazmát már úgyse nagyon kapsz újonnan sajnos. :(

(#18138) aronpapa válasza petyus80 (#18094) üzenetére


aronpapa
tag

Van LG TV topic, ott érdeklődj.

(#18139) Vhiktor válasza junior11 (#18135) üzenetére


Vhiktor
veterán

A h7000 megéri a töbletet?
Illetve a sony és samusung közül melyikkel járok szerinted jobban?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18140) junior11 válasza Vhiktor (#18139) üzenetére


junior11
veterán

Az, hogy megéri, neked kell eldöntened. Én Sony W829 vs. H7000 (de mondom a H6400 sem rossz egyáltalán) közül döntenék, egyik modellel sem csinálsz hibát. Nézd meg őket élőben valahol, ha van rá lehetőség (beállítások, menü, többféle forrásanyag stb...).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#18141) flyer12


flyer12
tag

Aki éppen most vásárolna valami ilyesmi Sony-t.. talán jó ár most:
[link]

flyer

(#18142) Vhiktor válasza junior11 (#18140) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mindenképpen megnézem őket :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18143) Lefty válasza Dave567 (#18119) üzenetére


Lefty
addikt

Folyamatosan olvasom a tv-s topikokat, azért mert nem szólok hozzá, nem azt jelenti, hogy nem.

(#18144) Fekte válasza Vhiktor (#18142) üzenetére


Fekte
csendes tag

Ha a 3D fontos, szerintem a Sony kilőve, nem túl meggyőző a tesztje ebből a szempontból. :(

Tudod, én is e kettő között vacillálok (50W829B - 48H6400 (6500)) :DD :K

Lehet Samu lesz...vagy a Sony??? :F

[ Szerkesztve ]

(#18145) L4mie válasza Fekte (#18144) üzenetére


L4mie
veterán

nekem az input lag döntött, abban a sony a nyerő 3D-t talán évente 2x fogom használni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18146) Vhiktor válasza Fekte (#18144) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem nagy valószinűséggel a Samu lesz. Nekem a 3D fontos opció én ki fogom használni.
Meg 55"-osat szeretnék, nehogy 1 év alatt megbánjam, hogy kisebb lett :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18147) Vhiktor válasza Vhiktor (#18146) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ahogy olvastam pár külföldi fórumot, sokan panaszkodtak a sonyra, hogy marha lassú és eltelik 1-2 perc a bekapcsolástól mire használható állapotba kerül. Na az tuti kiakasztana.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#18148) L4mie válasza Vhiktor (#18147) üzenetére


L4mie
veterán

a smart része, de itt sony topicban 20-30 secet mondanak.

kérdés, hogy én hdmi ről fogom hajtani TV adást nem fogok nézni róla, a forrásválasztás is vajon ennyi idő, vagy ha HDMI ről kapcsolom ki automata oda fog visszaállni? O.o

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18149) Steel Lord válasza Fekte (#18144) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Csak a 3d miatt nehogy a samsungot vedd, mert nagyot fogsz csalódni... Hány 3d filmet fogsz megnézni egy évben ? 3-at ?

Több 2d filmet fogsz nézni, és abban sokkal jobb a Sony + arra is jóval kisebb az esély, hogy a tv-d rendszeresen elromoljon..[példa]

Samsungot csak az vegyen, aki mazochista.

(#18150) Fekte válasza L4mie (#18145) üzenetére


Fekte
csendes tag

Online FPS-t nem fogok rajta játszani, a gyerekek meg lehet, hogy szeretnék a 3D-t, így nem esik olyan nagy latba nálam az input lag.

Ennek ellenére is nehéz a döntés mert sokan dicsérik a w829B-t.

Az esetleges pixel hiba melyikre jellemzőbb inkább, azaz melyik a megbízhatóbb gyártó, hol jobb a minőség?
Steel Lord mar félig meddig választ is adott, de ez csak egy vélemény (nem személyeskedés, csak tényként közöltem, egy rossz tapasztalat még nem perdöntő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.