Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) viharkabat válasza BBéci (#17600) üzenetére


viharkabat
aktív tag

3 napja ironizáltál vagy most?

(#17602) BBéci válasza viharkabat (#17601) üzenetére


BBéci
titán

A mostani halál komoly, a korábbira nem emlékszem, de majd visszakeresem. Ha linkelnéd, hamarabb jutnánk előbbre.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17603) viharkabat válasza BBéci (#17602) üzenetére


viharkabat
aktív tag

http://prohardver.hu/tema/32_led_tv_de_melyik_te_mit_javasolsz/hsz_17540-17540.html

(#17604) BBéci válasza viharkabat (#17603) üzenetére


BBéci
titán

Az is teljesen komoly volt, miben üti a mai hozzászólásomat? Inkább kiegészítik egymást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17605) Genesistibi


Genesistibi
tag

Szisztok!

Tudom, hogy ahány TV és ahány felhasználó, annyi végtelen kombináció létezik a TV-k beállítására... de kiváncsiságból, aki H6400 tulaj, írja meg pls a képi beállításoknál milyen értékekkel operál!

Köszi! :)

(#17606) BBéci válasza Genesistibi (#17605) üzenetére


BBéci
titán

A felhasználóktól nem függ, kizárólag a TV saját tulajdonságaitól. Mi az egyikre jó, az a másikon 99,9 %, hogy rosszabb lesz, mint az érintetlen gyári beállítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17607) korner83


korner83
tag

Sziasztok!

LCD TV-t szeretnék vásárolni maxium bruttó 110e forintig. Nem kell a 3d és egyéb plusz dolgok csak legyen FullHD szép képpel (direkt LED?) és minimum 40" képátló. Ami még fontos, hogy lehessen rajta moziszerű képet beállítani, ami nem teszi felgyorsított érzésűvé a mozgásokat és home videó szerűvé a mozi filmeket. (Régebben a plazma TVkben ez nagyon tetszett. Ott a motion blur nagyon szép és természetes volt és a mozgások is)

Mit javasolnátok?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17608) viharkabat válasza BBéci (#17604) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nekem ellentétes a kettő, de vsz máshogy értelmezem. Egyébként inkább az utóbbi résszel értek egyet.

(#17609) BBéci válasza viharkabat (#17608) üzenetére


BBéci
titán

Ha ellentétesnek érzed, akkor nem értetted meg a lényeget.
A hertzek 50-ről bármennyire emelése a mozgóképfelbontás és részben a mozgásmegjelenítés növelését, javítását célozza. Ezt nem lehet többféleképpen értelmezni, mert tény.
Függetlenül attól, hogy interpolálással, vagy háttérfény villogtatással (BFI) operálnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17610) Genesistibi válasza BBéci (#17606) üzenetére


Genesistibi
tag

SZVSZ - fentebb, írtad is - ahogy nincs egyforma beállítás két TV-re, úgy nincs két egyforma ízlésű/látású ember sem!

Lehet ránéznél az én beállításaimra és kiköpnéd a mai ebédedet.. :)

(#17611) nightshadow válasza korner83 (#17607) üzenetére


nightshadow
veterán

42LB561V [link]

(#17612) MasterMark válasza Genesistibi (#17610) üzenetére


MasterMark
titán

Még jó, hogy ez nem ízlés függő. :)

Switch Tax

(#17613) BBéci válasza Genesistibi (#17610) üzenetére


BBéci
titán

Kalibrálás során a képmegjelenítőket (sőt a nyomtatókat is) Rec.709 szabványban meghatározott értékekre állítják. Nincs szerepe az egyéni ízlésnek.
Más kérdés, hogy mindenki úgy állítja be magának a tévéjét, ahogy akarja, de annak 99,99 %, hogy semmi köze nem lesz a színhelyességhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17614) korner83 válasza nightshadow (#17611) üzenetére


korner83
tag

Köszi!

(#17615) Genesistibi válasza BBéci (#17613) üzenetére


Genesistibi
tag

Nah erről beszélek! :)

De épp ezért, egy nem szabvány szerint beállított TV lehet, hogy nekem sokkal jobban bejön, mint a valakik által egyszer meghatározott "helyes".. de ez már egy másik story! ;)

[ Szerkesztve ]

(#17616) jézusom válasza BBéci (#17609) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem leginkább a forrásvideó frekvenciája számít. A PAl mondjuk pont 50, de interlaced. NTSC 60, meg a HD videok is 30 vagy 60 hertzesek. A BR meg 24.

Nem kioktatás végett, de rosszul gondolom? :U

(#17617) nightshadow


nightshadow
veterán

Látom, hogy jó páran olyan tévét keresnek, amelyiken játszani is lehet. Ez esetben a legfontosabb adat az input lag (A tv-be megérkező jel, és annak a képernyőn való megjelenése közti idő az input lag, milliszekundumba mérendő. Nem egyenlő a képernyő válaszidejével.) Ennek főleg gyors fps játékoknál van jelentősége, mert ahol te látod az ellenfelet, a valóságban már nem ott van az input lag miatt, s emiatt mindig az ellenfél lő le előbb, ezáltal játszhatatlan lesz a játék. A probléma az, hogy ezt a gyártók nem adják meg a specifikációkban, hanem a különböző tesztelő oldalak tesztelői szokták megmérni, s ők közlik. Általában azt írják, hogy játék szempontjából az input lag lélektani határa 30ms, azaz amelyik készüléknek ezen érték alatt van az input lagje, az ajánlott játékhoz, amelyiknek e fölött, az pedig nem ajánlott.
Megpróbáltam összegyűjteni (forrásmegjelöléssel) az idei típusok input lagjét:

LG
42LB700V 35ms (avforums.com)
47LB730V 31ms (trustedreviews.com)
47LB730V 34ms (avforums.com)

Panasonic
TX32A400 30ms (avforums.com)
TX50A400 28ms (avforums.com)
TX32AS500 33ms (trustedreviews.com)
TX42AS600 30ms alatt (trustedreviews.com)
TX42AS600 48ms (avforums.com)
TX40AS640 Leo Bodnar 59ms (hdtvtest.co.uk)
TX48AS640 65ms (trustedreviews.com)
TX47AS740 66ms (trustedreviews.com)

Samsung
UE32H6200 30ms (trustedreviews.com)
UE32H6400 46ms (avforums.com)
UE40H6400 38ms, Leo Bodnar 43ms (hdtvtest.co.uk)
UE48H6400 33ms (trustedreviews.com)
UE48H6500 42ms (avforums.com)
UE48H6700 40ms (avforums.com)
UE46H7000 32ms, Leo Bodnar 39ms (hdtvtest.co.uk)
UE46H7000 33ms (trustedreviews.com)
UE55H8000 32ms, Leo Bodnar 34ms (hdtvtest.co.uk)
UE55H8000 33ms (trustedreviews.com)
UE65H8000 42ms (avforums.com)

Sony
KDL-40W605B Leo Bodnar 29ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-40W605B 33ms (trustedreviews.com)
KDL-32W706B 28ms (trustedreviews.com)
KDL-32W706B 14ms (avforums.com)
KDL-42W705B 6ms, Leo Bodnar 14ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-42W705B 12ms (trustedreviews.com)
KDL-42W829B 8ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-50W829B 8ms, Leo Bodnar 22ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-50W829B 6-32ms, átlag 19ms (trustedreviews.com)
KDL-50W829B (avforums.com) 20-22ms (avforums.com)
KDL-55W955B 6ms, Leo Bodnar 17ms (hdtvtest.co.uk)
KDL-55W955B picivel több, mint 10ms (trustedreviews.com)
KDL-55W955B 18ms (avforums.com)

Toshiba
42L7453 20ms alatt (trustedreviews.com)

[ Módosította: Karma ]

(#17618) jézusom válasza nightshadow (#17617) üzenetére


jézusom
addikt

Király vagy!

De ugye ez csak HDMI-n érvényes nem? Meg egyébként CRT-n sincs ilyen nem?

Mi az a Leo Bodnar?

Úgy nézem, csak Sonyn meg Toshibán lehet játszani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17619) nightshadow válasza jézusom (#17618) üzenetére


nightshadow
veterán

CRT-n nincsen input lag, LCD-n, plazmán van.

Mi az a Leo Bodnar?

Ez a kis szerkezet, amivel mérhető az input lag.

[ Szerkesztve ]

(#17620) oscar1985


oscar1985
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki ajanlani 50 colos TV-t aminek szep kepe van 150k HUF korul(+/- 20%)?

-Amire hasznalnam: Sportkozvetitesek, neha mozizas(mondjuk akkor jo lenne ha lejatszana USB-rol videot).
-3D es smart nem feltetel, persze az nem baj ha van benne.

Elore is koszonom a segitseget!

(#17621) hrvp válasza nightshadow (#17619) üzenetére


hrvp
aktív tag

Azt viszont meg kell említeni, hogy a Leo Bodnar által mért értékek mindig egy ~10ms-el magasabbak, ott 40 alatti az elfogadható és 30 alatt már kiváló.
Idén szerintem, aki szeretne élvezhetően játszani és jó képminőségre vágyik, annak Sony W7-W8 lesz a befutó.

(#17622) chabeee válasza nightshadow (#17617) üzenetére


chabeee
tag

LG-nél, ahogy olvastam, az sem mindegy hogy milyen módban van a tv. Standard beállításon 100ms-et mértek viszont Game-módban 46ms.

(#17623) Tegla80 válasza hrvp (#17621) üzenetére


Tegla80
addikt

Igy-igy.... :R
W8 szallitas alatt... ;)

Sony® & PlayStation®

(#17624) #94529552 válasza chabeee (#17622) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem 34 ms-t akartál mondani? Igazad van, játékhoz: game módra kell váltani, továbbá átnevezni a HDMI bemenetet PC-re.
Épp itt a legnagyobb probléma: a felsorolásban említett trustedreviews.com nevű tesztoldal nem tudja ezt a két fontos dolgot. Mekkora baki! :O Ezért az ő adatait nem venném figyelembe.
Ezért úgy gondolom a felsorolt tévékkel konzollal problémamentesen lehet játszani. Aki tényleg komolyabban játszik fps, vagy más PC-s játéknál, ahol az input lag élet-halál kérdése, az nem tévén fog játszani, hanem csak és kizárólag monitoron. Aki másképp gondolja, és teszi az cáfoljon meg. Legyen tiszta a kép.

(#17625) hrvp válasza #94529552 (#17624) üzenetére


hrvp
aktív tag

A monitorok input lag értéke 2-8ms körül szokott lenni általában, monitoros topicban sokat volt róla szó, hogy nem számít annyit ez a pár ms, hogy számottevő különbséget érezzen bárki is, van sok más dolog ami többet tud rontani az élményen, mint 1-2ms.

Szerintem pl. egy Sony KDL42W705 simán partiban van egy átlagos monitorral, ráadásul jóval nagyobb is, szóval tökéletes élmény játszani rajta.

(#17626) nightshadow válasza hrvp (#17625) üzenetére


nightshadow
veterán

A 2-8ms az a válaszidő, az nem azonos az input laggel.

(#17627) jézusom


jézusom
addikt

De most akkor monitoron nincs inputlag? Egyáltalán mi okozza?

(#17628) blakey válasza jézusom (#17627) üzenetére


blakey
titán

De van a monitorokon is input lag, az enyémen pl. 0,6 ms :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17629) MasterMark válasza jézusom (#17627) üzenetére


MasterMark
titán

Amíg a digitális jelet képpé alakítja.

Switch Tax

(#17630) chabeee válasza #94529552 (#17624) üzenetére


chabeee
tag

hops, nem olvastam tovább, igaz.

(#17631) nightshadow


nightshadow
veterán

Most olvastam a tech2-őn, hogy egy kínai cég megvette a Pioneer nevet, s ezen a néven adhat ki okostelefonokat. Erről a hírről eszembe jutott egy tavalyi hír, hogy a Pioneer vissza akar térni a tévépiacra, de azóta síri csend. Erről a projektről tud valaki valami friss infót? [link]

[ Szerkesztve ]

(#17632) FilmMániás


FilmMániás
csendes tag

Sziasztok! Megnyugtatás kellene (megint):

Lett e attól valami baja az LG LED TV-mnek, ha 5-10 percen keresztül folyamatosan (néhány mp-enként ill. félpercenként) a "stand by" állapotból áramtalanított állapotba került ill. vissza?

Valami miatt tegnap reggel állandóan kikapcsolta az áramot a biztosíték, faterom meg állandóan visszakapcsolta (ez a ki-be kapcsolgatás kb. 5-10 percen keresztül tartott néhány mp-enként ill. félpercenként, nem volt annyi esze, hogy várjon valamennyit...), a TV meg "stand by" állapotban volt (nem volt kihúzva a konnektorból, és nem lehet kikapcsolni), én meg még az ágyban voltam, és nem jutott eszembe, hogy ki kéne húzni... Amúgy a TV túlfeszültség elleni aljzatra van kapcsolva, de félek (kényszerbeteg vagyok...), hogy ettől a ki-be "stand by" kapcsolástól valami baja lett, vagy rövidült az élettartama...

Szerintetek?

(#17633) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni, hogy melyik tv-t ajánlanátok az alábbiak közül:
48-55" méret érdekel, de egyre jobban hajlok az 55 felé.
A kiszemeltek:
Samsung H6400
Sony W829
LG LB730

Ami fontos számomra, hogy mély feketék legyenek, felhősödéssel ne találkozzak és light bleedinggel sem a lehetőségekhez mérten természetesen.

Előre is köszönöm!

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#17634) nightshadow válasza Vhiktor (#17633) üzenetére


nightshadow
veterán

Én a Sony W829-et mondanám.

(#17635) nismoka válasza nightshadow (#17634) üzenetére


nismoka
addikt

+1

(#17636) Tegla80 válasza nightshadow (#17631) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Eddig is volt Pioneer telefon,csak nalunk Prestigio neven fut(ott)....(tab/telo szinten ez nem meglepo amugy)
Pl nekem is ilyen van.... bar vagodeszkanak vagy diotoresre En spec nem hasznalom :D "Pioneer"
Sajnalom,h ezen nev is az enyeszete lesz es valami csingacsunga alakulat bitorolja majd a jovoben....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#17637) blakey válasza Tegla80 (#17636) üzenetére


blakey
titán

Esküdni mertem volna, hogy a "Prestigio" a ""Philips" és a keeti piacon Pioneer név alatt fut.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17638) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok,

Szeretnek vasarolni a kozeljovoben egy 55 colos tv-t.
melyik most a legolcsobb es meg ajanlott?
Mozizashoz lenne illetve Fifahoz :)
Én ezt néztem ki [link]
Erről vmi vélemény? nem értek a tvkhez :)
Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#17639) viharkabat válasza Tegla80 (#17636) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ahogy ezt a videót elnézem, ezek a kínaiak sose lesznek normálisak... :)

(#17640) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Üdv!

32"-os tv-t keresnénk, max. 100e Ft-ig, de ha van olcsóbban ajánlott, az se baj :) Sima tv-zésre kell, 3D szükségtelen, FullHD lesz és valamelyik nagyobb szolgáltató (azt hiszem Digi?!).

Nekem LG 32 L660S van, nagyon szeretem, de gondolom már akad jobb képminőségű nála (ráadásul már nem lehet kapni). :P

Előre is köszi! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17641) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdésem lenne.

Karácsony környékére terveyem a vásárlást, tapasztalatok szerint addig mennek le ay árak vagy emelkedni fognak?
Akartam nézni ár diagrammokat ebből a tavaji szezonból, de sajnos csak pár hónaposakat találtam.
Érdemes addig várn i és úgy megvehetem olcsóbban, vagy esetleg extra garanciával vagy valamilyen ajándékkal, vagy jobban járopk ha most ruházok be egyre?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#17642) viharkabat válasza Vhiktor (#17641) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Ha ráérsz, akkor erősen valószínű, hogy olcsóbban fogod tudni megvenni. Pláne, ha a karácsony környékébe a január is beletartozik :)
(hirtelen forintromlással vagy Áfa-emeléssel nem kalkulálva, remélhetőleg nem is kell)

(#17643) L4mie válasza Vhiktor (#17641) üzenetére


L4mie
veterán

ugyanebbe a cipőben járok :D
bár pénzmagom sincs annyira meg a kinézett TV-re így biztos, hogy még várok pár hónapot.
csak én beleszámolom a + konzol + wireless bill + egér + 2x 8m HDMI-t is, btw: HDMI-t milyen hosszan szabad húzni, hogy ne legyen belőle jelromlás? PC ből.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17644) Vhiktor válasza viharkabat (#17642) üzenetére


Vhiktor
veterán

Január nem biztos, a 2 ünnep között már ki szeretném élvezni :D
Nem lenne rossz ha esnének az árak 10%-ot :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#17645) galicza


galicza
újonc

A Samsung Tv-k megbízhatóak, de most láttam Mediamarkt webshopjában olcsó pénzért egy 100 cm-es Toshibát, szerintem jelenleg ár érték arányban most az a legfaszább!

(#17646) aronpapa válasza Vhiktor (#17641) üzenetére


aronpapa
tag

Az 1 hónapja vásárolt LG tv-m ára azóta 10%-ot csökkent.
Lehet, hogy karácsonyra lemegy még 10%.

(#17647) L4mie válasza L4mie (#17643) üzenetére


L4mie
veterán

szóval HDMI kábelhossz? mi a max?

* oké gyakorikérdések megmondta......

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17648) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Ilyen [link] érdekelne engem is, plussz az mkv lejátszás is fontos lenne. Javaslat?

(#17649) jilian


jilian
addikt

Helló!

Fateromnak kéne egy 32" -es tévé.
A keret ~70 forint lenne....
Tudnátok ajánlani pár márkát, típust amit ebben az árkategóriában, legjobbat kaphat?

"nem találtam 'milyen tv-t vegyek topikot...' " :B

(#17650) apszi válasza L4mie (#17647) üzenetére


apszi
őstag

Amekkorát lehet kapni, de úgy szokták mondani, hogy 5m felett már ne sajnáld rá a pénzt :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.