Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) SunMount3r válasza #94529552 (#17453) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Samsung F6100 jónak tűnik, de azon a honlapon ellentmondásos véleményeket olvasok azzal kapcsolatban hogyan lehetne lejátszani vele számítógépről és hogy hogyan játszik le USB-ről mkv-kat.

Nekem az utóbbi megoldás is jó lenne, de ott azt írják nem lehet a filmet megállítani/léptetni ha USB-ről játszunk le vele. Ez elég meglepő, nem tudom egyáltalán igaz-e... :F

Egy másik hozzászólásban pedig azt írják, hogy csak a képet lehet HDMI-n átküldeni a hangot nem.

Egyik se tűnik túl kedvezőnek. Most akkor mi az igazság?

A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17552) ftsaba28


ftsaba28
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, ezt a TV-t néztem ki:

Philips 40PFH4309

Samsung UE40H5000

Az igazat megvallva nem tudok a kettő között dönteni.

Melyik lenne az ideális?

A segítségeket köszi!

(#17553) chabeee


chabeee
tag

Sziasztok,

LG 42LB731V mennyire tűnik jó választásnak ez a tv?
Ha szerintetek ebben az árkategóriában találni jobbat is, ne tartsátok magatokban :)
Köszi előre.

(#17554) jézusom válasza ftsaba28 (#17552) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt én is nézegettem(philipset), ráadásul ennyi pénzért direct ledesnek írják :U

[ Szerkesztve ]

(#17555) #94529552 válasza chabeee (#17553) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nagyon jó választás. Ez a tv ugyanazt tudja még jobb áron: [link]

(#17556) nightshadow válasza chabeee (#17553) üzenetére


nightshadow
veterán

170k-ért én jobb választásnak tartom a 42W828-at: [link]

(#17557) Osynho válasza wallace (#17550) üzenetére


Osynho
addikt

Valóban 290 volt kitéve, vagy 211?

Milyen beállításokkal nézted, milyen messziről, milyen SD tartalmat? A mellette lévő Samsungnak mi a típusa, az mekkora képátlójú?

(#17558) chabeee válasza #94529552 (#17555) üzenetére


chabeee
tag

nagyon jól néz ki mellé :) utána is olvasok

#17556 nightshadow
Annyira nem nyerte el a tetszésemet a sony. Olvastam nem rég itt a ph-n egy másik sony modelről tesztet, ott is az volt, hogy még nem ért fel az lg + samu pároshoz. Szerinted ez máshogy van?

köszi a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

(#17559) ChromeX válasza #94529552 (#17548) üzenetére


ChromeX
addikt

ennek nem nagyon kevés az mcr-je?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#17560) #94529552 válasza chabeee (#17558) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tényleg komoly akció van a Sony-ra 42-es méretig, talán 220-ról vitték le az árát. Bár a 730V is volt már sokkal drágább, de elég hasonló tévékről van most szó.
krómX Melyiknek is? A Sony 400, az LG meg 700 és 800 .

[ Szerkesztve ]

(#17561) ChromeX válasza #94529552 (#17560) üzenetére


ChromeX
addikt

amit te javasoltál a linkel, hogy az az egyszerű. ami 3d meg smart nelkül van

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#17562) tomp válasza dbius (#17543) üzenetére


tomp
félisten

Külső felirataim nincsenek. A magyar betűket gond nélkül támogatja.
Annyi negatívum van a beépített médialejátszóban, hogy ha m2ts(avc-blu-ray) filmet játszol le akkor nem lehet hangsávot váltani. Érdemes ezeknél először tsMuxerrel a magyar hangsávot elsődlegessé beállítani így magyarul indul el a film.

UHD videó is elindul a tv-n igaz mikor megjelenik az első képckocka ott meg is áll a tudomány. :DDD

(#17563) nightshadow válasza chabeee (#17558) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerinted ez máshogy van?

Idén szerintem igen, a Sony W8 az összes, mértékadó tesztoldal szerint ajánlott kategória. Az LG a egyedül a SmartTv-ben meg a beépített mediaplayerben jobb. Kérdés, hogy neked mi a fontosabb: a képminőség vagy az extrák?

(#17564) BBéci válasza SunMount3r (#17551) üzenetére


BBéci
titán

"csak a képet lehet HDMI-n átküldeni a hangot nem"

Ez egy ritka nagy ostobaság.

(#17558) chabeee
Pontosan úgy van, ahogy előttem nightshadow írta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17565) nismoka válasza nightshadow (#17563) üzenetére


nismoka
addikt

+1

(#17566) speed999


speed999
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Két tv között dűl a családi viszály.
A többség:Samsung UE40H6500, én a Panasonic TX-42AS650E mellett döntenék.
Minden tapasztalatot szívesen fogadnék ezekkel a tv-kel kapcsolatban!
Előre is köszönöm !!

(#17567) apszi válasza speed999 (#17566) üzenetére


apszi
őstag

Én az idei Panáktól nem vagyok elájulva, mondom ezt úgy, hogy imádom a Panát, és külföldi tesztek szerint az 50Hz-es mozgásmegjelenítése bugos, meg-meg akad egy pillanatra. Kérdés, hogy ezt esetleg firmware-al orvosolták-e már. A Samu...nos nem igazán tudok túl objektív lenni, mert nincsenek jó tapasztalataim a Samuval, bár a H6500-ról a tesztek jókat írtak, és amit én láttam egyébként nincs rossz képe. Sonyban nem gondolkodtál? Vagy ha IPS paneles mint a Pana, akkor esetleg LG?

[ Szerkesztve ]

(#17568) speed999 válasza apszi (#17567) üzenetére


speed999
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Néztem LG-t is:42 lb 671...nép leugatta a fejem ,mondván ronda a lába.Kicsit drágább de nem ronda a lába 42LB731...külföldi fórumok nagyon lehúzzák...,hogy foltos a képe.A 3D-s Sony általában túl van az ingerküszöbömön(200000huf),bár most látom,hogy akciós a Euronics-ban.
Nekem annyi a tv nézés,hogy néha megnézek 1-2 foci meccset vagy jégkorongot.Én ellennék a '72 crt 8600-as 100hzPhilips tévémmel,de a fiataloknak smart+net+3d kell...
Sajna innen a a világvégéről nehéz bejutni valami nagyobb városba ,ezért próbálok először fórumban segítséget kérni.

[ Szerkesztve ]

(#17569) wallace válasza Osynho (#17557) üzenetére


wallace
tag

A 290-es volt kirakva, de az is igaz, hogy a 39"-es verzióját néztem a mellette levő samu pedig szerintem egy 40uef6100-as volt, de ez nem 100%. kb másfél, 2 méteres távolságból néztem őket, de tényleg nagyon feltűnő volt a különbség. Bevallom, hogy az SD tartalom a Tesco Online reklámja volt, lehet nem a legjobb teszt, de egy tévéadás lehet még nagyobb különbséget hozna ki...

[ Szerkesztve ]

(#17570) apszi válasza speed999 (#17568) üzenetére


apszi
őstag

Viszont akkor szerintem ha jót akarsz magadnak, akkor engedsz a tömeg nyomásának, és megveszed amelyiket ők kinézték :DDD Amúgy ha fontos a Smart akkor mindenképp vagy Samu, vagy LG. Ha a 3D is, akkor jó lenne tudni mit tolerálnak a többiek, azaz passzív, vagy aktív. Egyébként, bár nekem is voltak ellenérzéseim az LB730-al, annyira azért nem foltos az mint amilyennek akár én is állítottam korábban :DDD :R

(#17571) #94529552 válasza speed999 (#17568) üzenetére


#94529552
törölt tag

Krómozott fémlábak, egyre több gyár alkalmazza ezt a fajta megoldást. A szögletes műanyagtalp kezd kimenni a divatból. Azoknál biztosan szebb, sőt. Szerintem 33 ezerszer nem szebbek 731-es lábai. :K
LB731-ről itt tudnak több információt adni, akiknek ilyen tévéjük van. [link]

(#17572) speed999 válasza apszi (#17570) üzenetére


speed999
csendes tag

A fiam szerint az aktív 3D jobb...nekem gőzöm sincs. (a passzív biztosan jobb mert nem kell a szemüvegben elemet cserélni:))) )
1 dolgot tudok biztosan,ha rosszabb kép lesz rajta mint a régi Philipsen a hátukon verem szét az "okos tv-t"

(#17573) apszi válasza speed999 (#17572) üzenetére


apszi
őstag

Ha nem minimum HD minőségű anyagokat fogtok nézni akkor borítékolom nekik a hátfájást...azért nagyot üt az a tv, hiába lapos :DDD A 3D pedig nagyon szubjektív, így nem is véleményezném. Kívánom nektek, bármit is választotok, használjátok egészséggel minnél tovább :R

[ Szerkesztve ]

(#17574) BBéci válasza speed999 (#17572) üzenetére


BBéci
titán

Nem vitatéma, hogy jobb az aktív 3D, mivel a passzív felezi a felbontást, tehát nem full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17575) B-L-A-C-K válasza BBéci (#17574) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De vitatéma... ;] Mivel nem biztos hogy jobb, az oké hogy szebb, de ugye sok embernek fáj tőle a feje, és így már mindjárt nem jó az a szó hogy jobb...Inkább maradjunk annyiba hogy teljesen ember függő, kinek mi jön be jobban...:)

[ Szerkesztve ]

(#17577) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Van egy Samsung EU32EH5300 TV-m itthon és észrevettem, hogy mikor fekete a kép a közepén kettő függőleges bevilágítás található. Csak sötét képen látszik, mikor nincs adás, vagy csatornát váltok. Ez vajon garanciális probléma? Nem zavaró, sőt... Észre sem szoktam venni sokszor, de azért 100k feletti TV volt ez annó, szóval zavaró a tudat. Foglalkoznak ennek a javításával a márkaszervizben, vagy elhajtanak? Illetve ilyenkor mit cserélnek benne lehet tudni?

Köszi!
SP!T

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#17578) gyeniko válasza B-L-A-C-K (#17575) üzenetére


gyeniko
őstag

Meg aztán itten van ez az írás is.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#17579) BBéci válasza B-L-A-C-K (#17575) üzenetére


BBéci
titán

Most azon fogunk vitatkozni, hogy mit jelent a jobb?
Sok ember számára - én is közéjük tartozom - nem elfogadható, hogy full HD tévén felezett felbontást nézzek. Az pedig csak szarpasszírozás, hogy egyes szervezetek miként próbálják magyarázni a bizonyítványukat. Akinek rendben van a látása, egyetlen szempillantás alatt fel tudja mérni, hogy a passzívnak minden második sora fekete, vagyis üres, nem tartalmaz hasznos képtartalmat.
Valamint a passzív csak bizonyos szögből és egy fix fejtartással ad élvezhető képet. Én speciel a passzívtól lettem már rosszul, méghozzá németországi IMAX moziban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17580) B-L-A-C-K válasza BBéci (#17579) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt nem vita témának szántam, de úgy látom az lesz belőle...:D Na meg félre értettél, én nem azt mondtam hogy nem szebb a 3D azon, hanem ha valakinek fáj a feje az aktívba akkor miért lenne jobb? Az élmény a lényeg, fájós fejjel meg Moderálva ha szebb a kép...Vagy szerinted rosszul gondolom?

Megkérlek, hogy kulturáltabban írj, ne káromkodj!

[ Módosította: CoolMan ]

(#17581) BBéci válasza B-L-A-C-K (#17580) üzenetére


BBéci
titán

Az aktív nézésétől kialakuló kellemetlenségeknek legtöbbször egyéb okai vannak, nem maga a technológia. Jött már hozzám ismerős, aki azt mondta, rá sem néz a 3D-re, mert rossz tapasztalatokat szerzett. Aztán engedett a rábeszélésnek és megdöbbent, hogy 15 perc után semmi baja. Teszteltem olyan tévét és olyan lejátszót, ami nekem is szédülést okozott, de mindkét esetben a készülékben volt a hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17582) B-L-A-C-K válasza BBéci (#17581) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Erről azért megoszlanak a vélemények. Nekem is pl aktív van, asszonynak, nekem nem fáj fejem tőle, viszont 3 ismerősöm aki legutóbb fent volt nem bírta...Szóval ez tényleg ember függő inkább, mint készülék...

(#17583) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

Tudnátok néhány tippet adni LED TV vásárlásához?

Ez lenne az első ilyen "lapos" tévénk, egy katód csövesről lenne váltás
.
Max 150 ezer forintig szeretnék elmenni árban

40"++ képméret nem lenne rossz, FHD felbontással, illetve ami fontos lenne, hogy legyen minél szebb színhűségű és magas képfrissítési értékű (legyen minél smoothabb mondjuk egy forma1 adás, vagy egy pörgősebb akció film.)

Az elvárt tulajdonságok közé sorolnám azt is, hogy lehetőleg legyen "smart"

A megjelenése hát.. jó lenne, ha nem egy tenyérnyi szélességű káva fogná közre a képernyőt

Eddig találtam egy új LG 42LB650V, de ennál kiderült, hogy hajlamos foltosodni a képernyő(ha jól informálódtam), illetve SONY KDL-40W605. Ha jól látom, akkor a SONY az nem 3D-s és úgy tudja a 200HZ-et? Mennyire lehet ennek hinni?

(#17584) BBéci válasza B-L-A-C-K (#17582) üzenetére


BBéci
titán

Aki arra érzékeny, az egy kisebb mértékű hibától is rosszul lehet. Mások a durva crosstalkot, szellemképet és más anomáliákat alig, vagy egyáltalán nem veszik észre. Amióta kapható 3D tévé, azóta tesztelem azokat, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem.
Viszont engem annyira nem érdekel, hogy tavaly szilveszter napján vásárolt tévém 3D szemüvegei bontatlan gyári csomagolásukban hevernek egy szekrény mélyén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17585) junior11 válasza BBéci (#17584) üzenetére


junior11
veterán

S végül milyen modellt választottál, milyen méretben? 65VT60?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17586) blakey


blakey
titán

Egy észrevétel, nem minden aktív 3D Full HD de minden Full HD 3D aktív. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17587) MasterMark válasza blakey (#17586) üzenetére


MasterMark
titán

Ez sem igaz, csak TV-knél max.

Switch Tax

(#17588) blakey válasza MasterMark (#17587) üzenetére


blakey
titán

Ez egy tv-s topik. Nem másról volt szó. Szóval ez itt helyes és igaz. Mindegyikhez volt "szerencsém".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17589) BBéci válasza junior11 (#17585) üzenetére


BBéci
titán

50GT60-at, mert tévéből elegendő egy akkora méret. Ha házimozizni akarok, leengedem elé a vetítővásznat. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17590) aronpapa válasza #17954112 (#17576) üzenetére


aronpapa
tag

Miért ragaszkodsz a HD Ready-hez?

(#17592) Batib válasza #17954112 (#17591) üzenetére


Batib
őstag

A tezsoban a Samu 32H4000-es most 69000ft.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#17593) chabeee válasza #17954112 (#17591) üzenetére


chabeee
tag

ez elég pénz kidobás szagú. Gondolj bele, a ps3 2-3 év múlva váltásra érett lesz, és akkor nem csak új konzolt de mellé normális tv-t is venned kell.

(#17594) #94529552 válasza Batib (#17592) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem te mondtad, hogy a 4000-es széria az alja a Samsungoknak?

(#17595) Batib válasza #94529552 (#17594) üzenetére


Batib
őstag

A 03 végű. PL 4003. Egyébként neki 70k-ért kell tv ezért premium kategoriásat nem kap.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#17596) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

70k környékén kellene vennem egy új tv-t, 80 cm körüli képátlóval. Nem kell a FullHD, illetve az okos funkciók sem érdekelnek, inkább a jobb képminőség, megbízható minőség, minél több garancia.

Kellene azonban rá két HDMI, esetleg egy USB csatlakozó hogy pendrive-ról tudjak képeket és avi filmeket nézegetni.

Mit ajánlanátok? Egyébként teljesen alap felhasználás, tv, valamint standard felbontású videófájlokhoz.

Let the Zone take me if I am.

(#17597) #94529552 válasza kutga (#17596) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindent tud amire szükséged van, 2 év garival: [link]

(#17598) dbius válasza dbius (#17541) üzenetére


dbius
veterán

Nos, végül ez a Sony lett a befutó, tegnap megvettük, szép, jó, tetszik, a srácok örülnek és ez a fontos. Köszönöm a segítséget mindenkinek! :K

(#17599) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy Samsung Smart TV-ben (pl egy 40F6320-as típusban) extra képjavító funkciók bekapcsolásával érhető csak el a valós 100 vagy 200Hz (nem tudom melyik az igaz)?

Ezekre a funkciókra gondolok:
Képopciók/
- Dig. tiszta megjelenítés
- Film mód
- Motion Plus

Gyárilag ezek a funkciók be voltak kapcsolva, azonban olyan ocsmány volt a kép (pl a videók lejátszása olyan volt, mintha fel lettek volna gyorsítva, és elmosódottak voltak, a színek pedig csúnyák, a minőség pixeles), hogy muszáj volt a felsorold opciók mindegyikét kikapcsolni, hogy élvezhető legyen a minőség.

Tehát az érdekelne, hogy a 100 vagy 200Hz akkor is elérhető, ha ezeket a funkciókat mind kikapcsolom?
Arra vagyok kíváncsi, hogy ha veszek egy drágább TV-t, ami valós 100Hz-et ad és kikapcsolok benne minden ilyen jellegű 'képjavító' funkciót, akkor hozhatja-e ezt a minőséget egy olcsóbb pl. LG 39LB5610 típusú TV, ami nem valós 100Hz-el rendelkezik.

Válaszotokat köszönöm előre is!

(#17600) BBéci válasza The.Bali (#17599) üzenetére


BBéci
titán

Nem létezik valós 100 Hz. :(
Az LCD tévék alaphelyzetben 50 hertzesek, amit interpolációval, háttérfény villogtatással, vagy ezek kombinációjával lehet többszörözni.
A Motion Plus az interpoláció. A film mód a váltottsorosból készít progresszívet, használata tévéadásokhoz erősen ajánlott. Az egyéb filmekre nincs hatással, tehát bekapcsolva hagyható.
Tehát a Motion Plus kikapcsolásával 50 hertzes lesz a tévéd. Ahhoz, hogy ne legyen gyorsított, egyedi állásban személyre kell szabni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.