Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) blakey válasza Peddy789 (#18699) üzenetére


blakey
titán

Milyen gépedet kötnéd pc-re? HDMI-DVI-t használok én is a gép és a monitor között.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18702) Jegesbrum válasza ittakary (#16467) üzenetére


Jegesbrum
csendes tag

Szia lenne a tv-vel kapcsolatbnan pár kérdésem!

Ha letöltök blu-ray filmeket aminek mkv a kiterjesztése azt viszi külső vinyóról usb-n keresztül?
Mennyire ajánlod a vételt? Meg vagy vele elégedve??

Volt valami amit negatívumként éltél meg a tvvel kapcsolatban??

Válaszaidat előre is köszönöm! :) :)

(#18703) Izzé


Izzé
őstag

Sziasztok! Tesómnak kellene 32"-os LG vagy Samu tv 100k alatt. Nincsenek nagy elvárásai, nem kell 3D, de nem lenne rossz ha wifis lenne. A közelben euronics és expert van, de ha kijön a keretből akkor szóba jöhet a netes rendelés is kiszállítással. Tudnátok valami jó ár/értékűt ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#18704) #94529552 válasza Izzé (#18703) üzenetére


#94529552
törölt tag

32LB5800 [link], 32H5500 [link]

(#18705) Nova91 válasza blakey (#18698) üzenetére


Nova91
tag

Köszönöm a válaszokat. Hely szuke miatt nem lehet nagyobbat. Ha neked vapasztani lehetne melyik mellett tennéd le a voksodat. Tényleg nem ismerem ezeket a márkákat tv minőségben.

(#18706) blakey válasza Nova91 (#18705) üzenetére


blakey
titán

A H6400-as Samut, valószínűleg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18707) #94529552 válasza Nova91 (#18705) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezzel is jól járnál, TX-32AS600E és még maradna másra is egy kis zseton.

(#18708) Jegesbrum


Jegesbrum
csendes tag

Sziasztok!
Vásárolni szeretnék egy Hyundai HYUFL50272 tv-t és az lenne a kérdésem hogy ha letöltök egy bluray filmet és rárakom külső merevlemezre aminek ugye mkv kiterjesztése van akkor azt le tudom játszani a tv-n?

Valamint van valakinek valamilyen tapasztalata a tv-vel kapcsolatban?
http://www.edigital.hu/LED_televizio/Hyundai_HYUFL50272_LED_Televizo-p417518.html

(#18709) sumi4623


sumi4623
tag

sziasztok! erdeklodni szeretnek h mi a velemenyetek a samsung H6650-es keszulekerol. nem sok leirast talaltam hozza de specifikaciok alapjan 600hrz-s a kepfrissitese ami nem rossz sztem.

(#18710) Izzé válasza #94529552 (#18704) üzenetére


Izzé
őstag

Az LG jónak tűnik. Köszöntem! :R

(#18711) Kempeti


Kempeti
tag

Sziasztok.
Mi a véleményetek erről a tv-ről?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#18712) #94529552 válasza Jegesbrum (#18708) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát ez nem egy népszerű tv PH-n. Így nagyítóval kell keresni egy felhasználót akinek ilyen van. 1 év garanciával nem is javallott tévét venni. A nagyobb gyártók készülékeiből nem tudsz választani? Akár egy mérettel kisebbet biztos szervizháttérrel, min. 2 év garival és működő funkciókkal?

(#18713) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Sziasztok,

Tegnap meglett az LG 50LB671V-m es azon tul hogy nagyon tetszik (Holnap Hatara 3D blue rayen utott), volna egy kerdesem: Pendrive-al mukodik a DVR funkcio, vagy mindenkepp HDD kellene neki?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18714) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

LG TV-t szeretnék majd venni. A kérdésem az lenne hogy mennyire jó a passzív HD? Mit érdemes venni? Egy 3D 42 col vagy egy 3D nélküli 47 collal járok jobban? Árban ugyan annyi kb. 2,5 méterről néznénk.

Pixel 8 Hazel

(#18715) Peddy789 válasza Jegesbrum (#18708) üzenetére


Peddy789
őstag

720p-t talán letudja játszani, de ha tutira akarsz menni külső média lejátszó kell
vagy pc

vagy veszel nagy márkát és az már lejátszik biztonságosan egy 720pt

(#18716) Dave567 válasza m0rd0k (#18680) üzenetére


Dave567
addikt

Azok szerintem menni fognak, mondjuk nem tudom milyen a teljesítménye a laptopnak, de FullHD-ban meg fogja izzasztani, főleg 3d-ben.
De meg említem, ne várj nagy 3d élményt, BF3-at próbáltam, annyira nem volt ütős.

(#18717) Peddy789 válasza blakey (#18701) üzenetére


Peddy789
őstag

asztali géppel, asus 660ti top,
amugy lelehet játszani rendesen gépről? vagy azért vannak korlátozások, és a maxot csak egy külső lejátszóval elhet kihozni?

(#18718) Döglött Róka válasza TaylorPro (#18714) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szia, en tegnap probaltam ki a 3D-t otthon eloszor es nagyon jo. Ugyan feleakkora felbontassal megy mint egy fullhd film, de abszolut nem erdekelt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18719) blakey válasza Peddy789 (#18717) üzenetére


blakey
titán

Szinte mindent le tudsz játszani csak a megfelelő programokat kell telepíteni, HTPC-sek tudnak segíteni. Arra viszont figyelj, hogy HDMI-DVI-al csak képed lesz, hangot egy másik kábellel kell biztosítanod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18720) aronpapa válasza Döglött Róka (#18713) üzenetére


aronpapa
tag

Fórumtársak tapasztalatai alapján nagyon válogatós a pendrive-k között, talán 64GB amit kezel, de azok közül sem minden típust.

(#18721) Tollas7


Tollas7
csendes tag

Üdv!

Az extreme digitalnál max. 200e-ig(az se baj ha kevesebb [: ) melyik tv bestbuy?
és csak érdeklődés képpen 250e-ig melyik lenne? előre is köszi! [:

(#18722) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Az LG 47lb671v vagy 700v típusoknál a time machine kizárólag külső winchesterre rögzít vagy megoldható, hogy a hálózatban lévő NAS-ra, más eszközre?

(#18723) Dave567 válasza Döglött Róka (#18713) üzenetére


Dave567
addikt

Nem érdemes Pendrive-al szórakozni vele, inkább HDD-t vegyél.

(#18719) blakey: Miért akarná DVI-vel összekötni? 660ti kártyán van HDMI kimenet, tudom mert nekem is ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#18724) Peddy789 válasza Dave567 (#18723) üzenetére


Peddy789
őstag

hm jogos, csak azthittem dvi kicsit jobb minőség de ahogy nézem nincs különbség

[ Szerkesztve ]

(#18725) blakey válasza Dave567 (#18723) üzenetére


blakey
titán

Mert ez volt az alapkérdés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18726) Nevil2


Nevil2
tag

Hali!

Az tévémen (nem led, hanem régi fénycsöves - LG 37LC2R, olyan 8-9 éves) világos és fehér háttéren jól látható barnás-szűrkés folt jelent meg (már vagy másfél éve). Az élvezeti értéken olyan sokat nem ront (a barátok közt így sem rosszabb). Hamarosan cserélem a készüléket, meg van rendelve egy 50-es Sony, ám ennek is volna új gazdája.
Tudnom kellene, hogy mi okozza, érdemes-e szervizeltetni? Lehet, hogy valamelyik fénycső döglődik???

Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#18727) robyroby


robyroby
tag

120-130 korul ez ok? Sony KDL-40W605B v. van esetleg jobb? 3D nem kell.. :R

[ Szerkesztve ]

(#18728) Steel Lord válasza robyroby (#18727) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

130ért jó vétel a W605B.

(#18729) robyroby válasza Steel Lord (#18728) üzenetére


robyroby
tag

Az nem gáz h direct led-es :F nemrég vettem egy w650-est de még az is edge :R

(#18730) sooma


sooma
tag

Sziasztok!
Teljesen láma vagyok a garanciás dolgokhoz. Azt olvasgattam 1000-2000 hsz alatt, hogy egy éves garanciával ne foglalkozzunk.

Kérdéseim azok lennének, hogy a

-2 év garancia az (1 év bolti, és egy év gyártói?) mit takar pontosan? Az első évben az üzletet nyaggassam, a másodikban a gyártót?
- az online üzletek nem mind ilyenek?
- ha mégis meghibásodik a készülék, vigyem vissza a boltba, vagy küldjem vissza a webshopba?
- Tesco-MM-Metro trióból melyiket felejtsem el garancia szempontból?

(kerestem a garanciákkal foglalkozó fórumot, ahol tapasztalatokról tanácsokról olvashatok, de nem találtam)

Bocsi, ha már kifejtettétek valahol!

[ Szerkesztve ]

(#18731) sooma


sooma
tag

Másik kérdésemre, már megtaláltam a választ:)

[ Szerkesztve ]

(#18732) Steel Lord válasza robyroby (#18729) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Szerintem nem gáz... láttam MM-ben szép képe volt a W605-nek.

De néha kilehet fogni 160-ért w705/W706-ot is.. az edge led, más panel, fém káva és az is nagyon jó. Személyes tapasztalat, nekem W706 van.

(#18733) sooma válasza sooma (#18731) üzenetére


sooma
tag

Végül is nem értettem teljesen, hogy a SAT tv STB digitális jelét sem tudja rögzíteni? (ha képes lenne rá a tv)
Csak ha a digit jel, rögtön a tv-be megy, akkor rögzít? (egyéb módon történő rögzítés lehetséges lenne?)

http://prohardver.hu/tudastar/timeshift_timeshift_time-shift.html

(#18734) BBéci válasza sooma (#18733) üzenetére


BBéci
titán

Jól értetted. Kizárólag a tévébe épített digitális tunerek által fogott műsorokat rögzíti a PVR funkció. Más lehetőség nincs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18735) sooma válasza BBéci (#18734) üzenetére


sooma
tag

Köszi. Mivel csak műholdas adást tudok normális minőségben fogni, ezért ezt a tv funkciót el is felejthetem?

[ Szerkesztve ]

(#18736) BBéci válasza sooma (#18735) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen, világosan leírtam.
Amennyiben olyan tévét veszel, amiben van DVB-S tuner, azzal rögzítheted a tányéros adásokat. Vagy merevlemezes beltéri egységet (set top boxot) választasz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18737) JasL


JasL
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy LED TV-t hamarosan.

A lényeg, hogy DSLR fényképezővel és digitális videókamerával, USB3-n akarok töltögetni anyagokat egy másik szobában levő asztali PC-re, és utána lejátszani őket a TV-n valamivel (talán egy Wifi-s UMPC? SmartTV?), ami Wifi-s (talán egy NAS?). Egyelőre sem a TV, sem NAS nem adottak, sőt egyátalán nicns összeállva a rendszer a fejemben, hogy hogyan is kellene ezt profi módon, milyen eszközökkel.

Szóval mit ajánlotok? Illetve hogyan érdemes gondolkoznom? Van valakinek ebben tapasztalata és épített már több ilyet?

(#18738) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

28 Colos méretben vásárolok Tv-t és leszűkítettem a keresést 3 Tv-re. Hasonló tulajdonságokkal bírnak közel azonos áron. A méret fix és semmilyen extra nem kell szóval ez a 3 maradt versenyben.

Samsung UE28H4000
LG 28LB450B
Philips 28PHH4109

Ti melyiket választanátok? Akár márka miatt vagy akármi más miatt. Idős embernek lesz szóval a legfontosabb talán a tartósság.

Segítséget előre is köszönöm!

(#18739) Dave567 válasza blakey (#18725) üzenetére


Dave567
addikt

:) Semmi gond, odáig nem jutottam el. ;)

(#18740) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

36"-os TV létezik?
Ez a méret lenne az optimális a beépített szekrénybe.

Köszönöm.

(#18741) nightshadow válasza jaja1981 (#18740) üzenetére


nightshadow
veterán

Nem létezik. 37"-es volt, de már ez a méret is kikopott.

(#18742) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Sziasztok
LED TV vásárlás előtt állok, jövőhónaptól esedékes, de gondoltam, hogy várok a karácsonyi akciókra.
Igazából, azt szeretném megkérdezni, hogy most melyik a legjobb választás LED TVk között?
Samsungot szeretnék első sorban :)
A kritériumok:
maximum 15o.ooo forint körül.
Fizikai mérete 107 cm nagyobb ne legyen, viszont a maximális nagyság kéne.. kialakítástól függően max a 48" férne be.
Nincs nagy szükség 3D-re, internetre.. Úgyis össze lesz kötve a PC-vel, és onnan lesz a filmezés..
Köszönöm

(#18743) JasL válasza A-l-i-e-N (#18742) üzenetére


JasL
senior tag

(#18744) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok.

Karácsonyra néznék ki egy Led TV-t.

A nyerő nekem a Sony KDL42W705B lenne.(alacsony input lag-ja miatt) De ebben ugye nincs bluetooth.. (billentyűzet miatt kérdem)
Avagy szerintetek felesleges ilyenen lovagolnom

Kérésem az lenne, hogy egy ekkora, ilyen minőségű tv-t bluetooth-al, tudnátok e ajánlani nekem hasonló árban?

És ha veszem honnan vegyem meg? debreceni/országos garanciáztatás végett

Köszönöm, köszönöm :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#18745) B-L-A-C-K válasza drmazsi (#18744) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha azért kellene bill mert pl böngészni akarsz vele neten, felejtsd el, ezek lassúak hozzá (kösd rá pc/notira ilyen szempontból, sokkal kényelmesebb), de ha youtube-on akarsz keresgélni vele, akkor meg telefonon kikeresed és kilehet lökni a TV-re onnan (gondolom van okos telefonod).

[ Szerkesztve ]

(#18746) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Apám 60 éves szülinapjára cserèlnènk vagy 12 éves crt tv-jét.42-es méret lenne ideális,csak sd tartalom digi műholdas beltéri.rengeteg sportot néz.keret max 170 ezer lenne.ki mit ajánlana?válaszokat előre is köszönöm.

bendeguz_HUN

(#18747) B-L-A-C-K válasza bendeguz76 (#18746) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#18748) bendeguz76 válasza B-L-A-C-K (#18747) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

egész szimpatikus köszi az ajánlást. :R

bendeguz_HUN

(#18749) drmazsi válasza B-L-A-C-K (#18745) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod! :)
Akkor a sony lesz amit irtam.

Esetleg tipp, hogy hol vásároljam meg? (fontos, hogy a garancia ne egy boltba szoljon.)

Don't hate the player, hate the game ...

(#18750) B-L-A-C-K válasza drmazsi (#18749) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minden nagyobb üzletben megveheted, ott érdemes ahol akció van...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.