Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) nightshadow


nightshadow
veterán

Euronics Sony TV akció -15% péntek-szombat-vasárnap

32R430 77k
32W705 110k
40R480 119k
40W605 128k
42W828 170k
49x850 408k

(#17502) Wheelbarrow válasza gzbotii (#17497) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Én EZT a 42" nézem 3.5 méterről.
Ha digitális adást nézel akkor tökéletes még közelebbről is. Szerencsére van benne DVB/C tuner, nem kell hozzá külön kártya vagy box a Diginél.
A médialejátszója is egész jó, viszi a HD és FullHD videókat ha 20mbit/s alatt van a bitrátája. Alacsonyabb felbontású videóknál viszon (USB lejátszásnál) nem lehet képernyöre méretezni a filmet. 40GB-nál nagyobb HDD-re föl is vesz, bár ezt nem próbáltam mert nincs, a 32GB kártyára meg nem vesz fől csak lejátszik.
Szép a tv képe, de nagyon erősen nézve van halvány hosszanti sávosodás, nem teljesen egyenletes a háttérfény. Ez meglepő mert direct ledes a leírás szerint. A csatornaváltásoknál is lassú, kb 3-4 másodperc.

[ Szerkesztve ]

(#17503) Wheelbarrow válasza Wheelbarrow (#17502) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Még valami.
Nem tudom millyen elmebeteg tervezi ezeket a tévéket, miért a hátfal közepén van az USB csati?
Egy ekkora tévé mögé nem kis művészet benyulkálni.
Megoldottam egy hosszabbítóval, de az meg ott lóg a tévé alatt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17504) viharkabat válasza he7edik. (#17488) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Szerintem nagyon szép képe van. Megjelenése, anyaghasználata lehetne jobb, de ha ez nem lényeg akkor korrekt.

(#17505) dbius válasza BBéci (#17477) üzenetére


dbius
veterán

Akkor kérdezem, hogy nem fullhd-ban tudnátok ajánlani olyat, ami megfelel a követelményeimnek ekkora méretben?

(#17506) hrvp válasza dbius (#17505) üzenetére


hrvp
aktív tag

Tv tuneres monitor nem lenne opció 23-27" körüli méretben?

(#17507) #94529552 válasza hrvp (#17506) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az nem jó 3 méter távolságra.

(#17508) hrvp válasza #94529552 (#17507) üzenetére


hrvp
aktív tag

32"-osra is azt írta, hogy nagy, ezért kérdeztem.

(#17509) BBéci válasza dbius (#17505) üzenetére


BBéci
titán

Nem a felbontást kell csökkenteni, annak semmi értelme nem lenne, hanem a méretet célszerű növelni. Minden szempontból sokkal jobb megoldás, igaz, többe kerül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17510) dbius válasza BBéci (#17509) üzenetére


dbius
veterán

Hát köszi srácok, de 32"-t nem hiszem, hogy veszek, mert azzal már 200k körül járnék két darabnál. Annyit nem akarok kiadni. Csak kíváncsiságból azért megkérdezem, hogy 32"-os méretben mit ajánlanátok?

Aztán a vége lehet, hogy az lesz, hogy bevállalom az általam linkelt hyundai készüléket, de csak jó lenne olyan, aminél töb, mint 1 év a jótállás.

(#17511) tibtib62


tibtib62
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy mi a különbség 50w 828 és az 50w 829 jelzésű tv között?
A kérdést a Sony topikban is feltettem :)

(#17512) nightshadow válasza tibtib62 (#17511) üzenetére


nightshadow
veterán

Semmi, műszaki leírás szerint megegyezik.

(#17513) coolpet válasza dbius (#17510) üzenetére


coolpet
senior tag

Mire hasznalnal 2 db tevet?

(#17514) Tegla80 válasza coolpet (#17513) üzenetére


Tegla80
addikt

2 gyerekre. :K
(irta is regebben)

Sony® & PlayStation®

(#17515) coolpet válasza Tegla80 (#17514) üzenetére


coolpet
senior tag

Ja ertem potalkatresz :)

Mi 3-an vagyunk, megis megferunk 1-en is :)

A gyerekemnek (most 1 eves) tuti nem lesz kulon teveje, csak butitja.
Egyebkent is ottlesz a laptop, mert az kelleni fog suliba, meg az okostelefon, amellett meg olvasson konyveket. A TV-ben ma mar ugyis csak oldokles es eroszak megy, mar a hiradot sem erdemes megnezni.

(#17516) BBéci válasza coolpet (#17515) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel maximálisan egyetértek. De sajnos, ahhoz hogy működőképes modell legyen, a szülők többségének így kellene gondolkoznia, ami sosem fog megvalósulni. Leültetik a gyereket a TV elé, addig is csöndben van, nem kell vele foglalkozni. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17517) #94529552 válasza coolpet (#17515) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felesleges találgatni, meg előítéleteket gyártani. Nem tudhatjuk milyen ok és indok van a vásárlási szándék mögött. Lehet akár oktatás, zene tanulás,stb, de inkább magánügynek tekinteném. A Laptop ugyan mivel különb? Annak nem lehet a rabja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#17518) coolpet válasza #94529552 (#17517) üzenetére


coolpet
senior tag

A laptop mire felno es iskolas lesz alapveto letszukseglet lesz. Mar most is gepirast tanitanak altalanosban is, valamint tananyag segedleteket es mintafeladatokat oktato prezentaciokat sem papiron kapjak mar. Edig ez csak foiskolai modellben letezett, de kezd begyuruzi mint online oktatas.

Valamint ugy velem, hogy megfelelo vedelemmel(tartalomszures) ellatott netezes napi 1 ora epito lehet a gyerek szamara, valamint tekintheto jutalomnak, ha kesz a lecke/kivette a hazimunkabol a reszet/jo a magaviselete.

A telefon meg letszukseglet, hogy a gyerek el tudjon erni, en el tudjam erni a gyereket, lehet korlatozott hivaslistat aktivalni, es nem kell 10000 ft-os haviszamlat fizetni.

En biztos meg fogom tanitani a gyerekemnek, hogy ertekelje a sajat maga altal (akar segitseggel is) elert dolgokat, es jutalmazni fogom.

Nem fog a gep elott ulni egesz nap az is biztos.

De hogy TV-zni nem fog, csak csaladi porgram kereteben az is tuti.

Filmet tud nezni a laptopon is es nincsenek peneszgomba, labgomba, huvelygomba reklamok, baleset 9 halottal, Gyozike show meg egyebek, mert mast nem lattam, csak kiabalast, veszekedest, es verekedest a mai musorokban.

Ez privat velemenyem, nem kell osztani.

A sracnak TV-t nem tudok ajanlani, nekem egy Samsung UE32EH5300 Smart van, elegedett vagyok vele es befer a 76cm szekreny belsejebe.
Regi szeria nem lehet mar kapni, ajanljatok neki valamit.

(#17519) Daralo:) válasza coolpet (#17518) üzenetére


Daralo:)
tag

Sziasztok melyikkel járok jobban?

LG 42LB671V vagy SONY KDL42W828BBAE2
Inputlagban a sony a jobb.
ezek kb most egy áron vannak 160-170.

Esetleg a samu 48h6400 de ugye drágább meg nagyobb az inputlagja a sony-tól.
Melyik produkálja a legjobb képminőséget?
Köszönöm.

(#17520) nightshadow válasza Daralo:) (#17519) üzenetére


nightshadow
veterán

A 3 közül én a 48H6400-et venném. A +6"-et semmi nem kompenzálja és játékhoz a 33ms is még jónak mondható.

(#17521) viharkabat válasza coolpet (#17518) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Tiszteletre méltó álláspont, csak szerintem picit naiv. A számítógép/laptop vagy a telefon ugyanúgy "függővé" tehet egy gyereket, mint a TV. Ha nem tartod szemmel, akkor biztos lehetsz benne, hogy Facebook és társai fognak dominálni. Kontrollálni lehet, de a tévét is. Mondom ezt úgy, hogy igazán szerintem sem kell egy külön tv a gyereknek.

(#17522) Tegla80 válasza Daralo:) (#17519) üzenetére


Tegla80
addikt

Lg nalam nem jatszik...(keves nekem az a fekete)
Samsung eseteben az +6" nem elhanyagolando,de az a 33ms szamomra nagyon hatar...
Sony ,nem ecsetelem ,En ezt intezem holnap....

Te meg eldontod. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#17523) coolpet válasza viharkabat (#17521) üzenetére


coolpet
senior tag

Nehogy azt hidd hogy a telefonon lesz internet :) Kartyas csomag oszt jolvan.
A laptopon is lehet tiltani, es nem fogom endegni hogy holnifele fecabok meg iwiw tarskeresok elott tengesse az eletet. Nem lesz es kesz. Nalam vannak szabalyok, es en vagyok a felnott, o meg a gyerek.

Nekem van fecabokom, de van rajta 5 ismeros es honlapfejlesztes miatt kellett. Asszonynak nincs. A gyereknek sem lesz.

A szgep munkaeszkoz lesz es jutalom kikapcsolodas. Ha hisztizik el lesz tiltva es kesz. Fel tudom venni onnan es elviszem, nem ugy mint a TV-t.

Majd meglatjuk, most ez az allaspontom.

Vegyetek LG tevet :)

(#17524) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Ismét üdv!

Üdv!
Monitor vásárlás előtt állok :) (de mivel a tv praktikusabb így az lessz a monitor)
a választásom ezekre esett :
Samsung UE32H5000A 32" Full HD LED TV (100Hz CMR)

Orion PIF 40 D LED 40" TV

Samsung UE40H5000A 40" Full HD LED TV (100Hz CMR)

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Válaszotokat tanácsotokat köszönöm!

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#17525) hrvp válasza MasterHUn (#17524) üzenetére


hrvp
aktív tag

A 3 közül én az Orion-t kihagynám. Megéri nagyobbat venni, de nem akkor, hogyha tényleg monitornak használnád és nem néznéd messzebről mint mondjuk ~1 méter. Szóval tisztázni kéne, hogy milyen messziről nézed és pontosan mire használod. Mert játékra és filmezni jobb a 40", de pc-s dolgokra már lehet túl nagy. (túl alacsony pixelsűrűség)
Kicsit drágábbért érdemes még megnézni a Sony KDL-32W705-t.

(#17526) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Nézegetem mostanában a LEDes LCD-ket. ELsősorban Panasonic fan vagyok. Árul a pana full ledes LCD-t? Vagy nem tudom, direct lednek nevezik(?) szóval ilyen oldalt megvilágított edge nem kell...
A pana 1200Hz-es képfrissítése mennyire valós?

(#17527) viharkabat válasza jézusom (#17526) üzenetére


viharkabat
aktív tag

A pana 1200Hz-es képfrissítése mennyire valós?

Szerinted? :))

[ Szerkesztve ]

(#17528) junior11 válasza jézusom (#17526) üzenetére


junior11
veterán

Árul. AS800-as széria IPS panellel szerelve.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17529) jézusom válasza viharkabat (#17527) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó, de valahogy csak lehet értelmezni :) összehasonlítva pl. az LG 500Hz-ével, vagy Samu 200Hz-ével?

(#17530) MasterHUn válasza hrvp (#17525) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Kb 1-1.3M ről nézném főképp játékra és filmnézésre szeretném használni. 27"ról váltanék :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#17531) jézusom válasza junior11 (#17528) üzenetére


jézusom
addikt

hubammeg... Ennyibe kerül egy full ledes? Akkor nem tudom mire hypeolják ezt a LEDTV dolgot :D Más márkában is ennyi?

(#17532) junior11 válasza jézusom (#17531) üzenetére


junior11
veterán

Hát az AS800 felső kategória, amely egyik márkánál sem olcsó...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17533) jézusom válasza junior11 (#17532) üzenetére


jézusom
addikt

Oké.
32"-42" colocban 200e HUF összegig mindegyik edge-ledes?

(#17534) junior11 válasza jézusom (#17533) üzenetére


junior11
veterán

Többsége igen, legalábbis a Panánál, de nem vagyok nagyon képben az olcsóbb modellekkel. Amúgy én is az említett (és a Sony) márka fanja vagyok :D. Milyen cuccaid vannak még tőle?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17535) nightshadow válasza jézusom (#17533) üzenetére


nightshadow
veterán

32"-42" colocban 200e HUF összegig mindegyik edge-ledes?

Nem.

Sony W605
Samsung H5000, H5500, H6200, H6400

[ Szerkesztve ]

(#17536) jézusom válasza junior11 (#17534) üzenetére


jézusom
addikt

Jelenleg egy régi 16:9-es CRT TV-m van, TX32DK20P. Előtte is pana volt, volt walkmanom is (tudom a walkman az sony :D)

Más nincs, erősítőben is jobb volt a YAMAHA, úgyhogy ennyi.

(#17537) BBéci válasza viharkabat (#17527) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lenne valós? Pontosan ugyanannyira, mint a többi gyártóé. Igazolható, mérhető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17538) viharkabat válasza BBéci (#17537) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Mondjuk nem ártana tisztázni, hogy mit jelent az, hogy "valós"

(#17539) jézusom válasza viharkabat (#17538) üzenetére


jézusom
addikt

Tudom, hogy a gyártók különböző képen mérnek, de jó lenne tisztén látni, az összehasonlítás végett.

(#17540) BBéci válasza viharkabat (#17538) üzenetére


BBéci
titán

Számomra azt jelenti, amit a gyártók értenek alatta. De igazából a hatása számít: növeli az alapból 300 soros mozgóképfelbontást.

(#17539) jézusom
Csak egyféleképpen lehet mérni. Ez nem olyan, mint az erősítők wattja.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17541) dbius


dbius
veterán

Ejha, úgy látom nem éppen abba az irányba ment el a dolog, amit sajnálok!

Csak nagyon tömören szeretnék reagálni, mert akarva akaratlanul is megszólítva érzem magam, de nem védekezés céljából, hanem azért, mert én is azon az állásponton vagyok, hogy nem a mai digitális világ kell felnevelje a gyereket helyettünk.

Tehát nem azért kell a tv (mindkét szobába), hogy a gyerek előtte üljön egész nap. Van mobiljuk, van számítógépük, azonban egyiket sem használhatják tetszésük szerint, korlátozások nélkül. Napi 1 óra gépezés van engedélyezve, tanszünetekben délelőtt és délután 1-1 óra, a telefonon pedig a screentime nevű szoftver gondoskodik arról, hogy a szoftvereket - főként játékokat - napi 1 órán keresztül használhassák, utána csak telefonálni tudnak vele. Ezen túlmenően ha nem használják fel a rendelkezésükre álló napi 1 órát este 7-ig, akkor már csak telefonálni tudnak rajta - voip szintén nincs este 7 után -. A gépen pedig szintén van szűrőprogram (k9), illetve a routerben is vannak korlátozások beállítva.

Közben ma voltam ismét a MM-ban, és megakadt a szemem ezen: Sony KDL-32W705BBAEP. No, ez 32"-os, idei széria, fullhd, smart is van benne. Erről a készülékről van tapasztalat, vagy vélemény? Itt a topikban nem kerestem vissza, mindjárt megteszem. Lehet, hogy ezt választom, de meg kell beszélnem a fiúkkal, hogy így viszont nem kerül mindkét szobába belőle, hanem egy darabot veszünk.

Amit most nem találok róla, hogy ez dlna képes-e, ill. hogy milyen formátumokat, feliratokat támogat usb-ről történő lejátszás esetén. Erről tudtok valamit?

(#17542) tomp válasza dbius (#17541) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 32W706-os van ami csak abban más, hogy nem fekete hanem ezüst.
Nyugodtan vedd meg! Nagyon jó!
Smart része: csak pár appot használok rajta pl youtube, fuso, vimeo
DLNA képes. Én hálózatról nézem a filmeket. Mkv, m2ts(blu-ray), avi amit teszteltem. Mkv-ban lévő feliratokat gond nélkül megjeleníti.

(#17543) dbius válasza tomp (#17542) üzenetére


dbius
veterán

Köszi az infót :R, közben találtam ezt az angol nyelvű fórumot, egész hasznos infók vannak benne.

Külső feliratot próbáltál vele. Magyar karakterekkel hogy boldogult?

Egyébként ahogy nézem most euronicsban van legjobb áron, ott ~110k-ért vihető, erősen úgy tűnik, hogy ez lesz a befutó termék.

(#17544) #94529552 válasza dbius (#17543) üzenetére


#94529552
törölt tag

Majdnem két 32"-os Full HD tévét vehetnél belőle, amit Hdmi-vel összekapcsolhatsz. Smart, és a lejátszó nem éppen erőssége ennek a Sony-nak. Vétel előtt érdemes tesztelni.

(#17545) nismoka válasza #94529552 (#17544) üzenetére


nismoka
addikt

Mit kapna? Kettő gagyit! Egy jót akat szerintem... Teljesen rendben van az a lejátszó ami a Sony W7-ben van, még a Full HD 60 képkocka/mp AVCHD-t is viszi amit pld a samsung nem, a képminősége meg messze a legjobbak közt van ebben a kategóriában.

(#17546) ChromeX


ChromeX
addikt

Sziasztok, tv vásárlás előtt állok. Egyszerű igényeim vannak, gép lesz rákötve hdmi, tv adás nagyon ritkán menne rajta. Gépről film néha kis játék talán. Méretben 40,42 col. A keret kb 130e.

Van e valakinek jó ötlete? Lg-ket nézegettem a LB650V LB630V, 42 colon.

ja és teljesen hidegen hagy a 3d-s marhaság és h smart e mert amúgy is gépről fogom hajtani. :)

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#17547) #94529552 válasza nismoka (#17545) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagy igen, vagy nem. :)) Akkor kellene rohanni ha segítséget kér valaki, nem csak kontrázni állandóan. Prímás van a rokonságban, fogadni mernék rá.

(#17548) #94529552 válasza ChromeX (#17546) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindkettő jó választás, smart tévék wifivel, ráadásul az LB650V 3D-t is tud. Ebbe pedig semmi hókuszpók nincs: 42-es FullHD Hdmi-vel.[link]

(#17549) nismoka válasza #94529552 (#17547) üzenetére


nismoka
addikt

Bagoly mondja verébnek hogy nagy fejű... :U

(#17550) wallace


wallace
tag

Próbáltam némi infót szerezni neten a tecsós, akciós Blaupunkt bla-50/290i tévéről, ami ugye mint egy fórumtárs fentebb írta, a török Vestel terméke. Sok infó nem található róla a neten, ez mondjuk nem nagyon tetszik, de mindegy úgy döntöttem tegnap esti programként, hogy elmegyek egy tescoba és tesztelgetem ezt a tévét, de azt kell mondjam, hogy pár perc bőven elég volt ahhoz, hogy meggyőzzőn ez a tévé, hogy nem akarom. Nem tartom magam nagy igényűnek, de a foltokban átszűrődő háttérvilágítást nem nagyon kedvelem, plusz SD tartalommal olyan kockásodás volt, hogy majdnem elsírtam magam. Mellette volt egy Samu is, hát a kép minőség ég és föld. A koreaiak picit többet foglalkoznak gondolom mindenféle képjavító algoritmusokkal... Pont az SD tartalmak szörnyű megjelenítése miatt ezt a tévét még retekklubhoz sem tudom ajánlani. Illetve full HD tartalmakkal egész jó képe van, legalábbis az árához képest. Egy szó mint száz szerintem érdemes rádobni pár tízezret, hogy normálisabb márkából válasszon az ember tévét ebben a méretben... BTW, Sharp tévékről mi a véleményetek? Remélem az (még) nem Vestel csatlós...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.