Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) #94529552 válasza ozsvar (#17749) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 32LB5610 [link]
Furkoo, Ez tudja amiket kérsz, 42-es smart tv, wifi nélkül: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17752) Batib válasza L4mie (#17750) üzenetére


Batib
őstag

Sajnos ez nem valoszínű hogy összejön.
1. A Samsung idei modelljei között nincs 42"- os, (40 vagy 48)
2. A nevesebb gyártok kínálatában a lan és a smart együtt van. (vagy mindkettő v. egyik sem)
3. Ebben a méretben a 100k elég kevés esetleg vmilyen kevésbé márkás jöhet össze. (annál kicsit nagyobb a rizikofaktor)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#17753) L4mie válasza Batib (#17752) üzenetére


L4mie
veterán

Hát igen, én egy 120-at szánnék a helyében rá, azt mondta 100 centi körüli érdekli ezért gondoltam a 42" ra.
Orion, blaupunkt, teknika /tescos márkák/ abszolúte nem ajánlottak gondolom.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17754) KurtCobain válasza L4mie (#17753) üzenetére


KurtCobain
őstag

Technika az 40" és nincs rajta Lan.
~3 hónapja, amikor én nézelődtem, volt a MM-ban 40"-os Orion (80k volt), azon volt Lan, de nem Vestel gyártmány volt.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#17755) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Erdemes meg megvenni keztol az lg lw4500-at? Kedvezo aron lenne,kb 80e a 47 colos?

ps3-al jatekra meg filmnezesre.

(#17756) mr.saint


mr.saint
tag

Sziasztok! Szerintetetek melyik a jobb választás? Egyelőre tv nézés meg filmezés a terv ezt a két modelt néztem. előre is köszi.
LG 42LB5700
SONY KDL42W705

(#17757) nightshadow válasza mr.saint (#17756) üzenetére


nightshadow
veterán

W705

(#17758) szaszalino


szaszalino
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék a közeljövőben egy 106cm átmérőjű Tv-t venni, 210-230ezer forintos max, kerettel.
Esetleg tudnátok ajánlani olyan típust, ami vibráció szempontjából és a képi megjelenése is élmény ebben az árkategóriában?

(#17759) #94529552 válasza szaszalino (#17758) üzenetére


#94529552
törölt tag

42LB670V [link], de a keretedbe akár a 47-es is beleférne.

(#17760) szaszalino válasza #94529552 (#17759) üzenetére


szaszalino
csendes tag

...csak helye nem lenne a nagyobbnak :-( egynek - egész jónak tűnik, köszi a választ,

(#17761) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

Tv vásárlásban gondolkozom, de legutóbb 5 éve vettem tv-t, azóta nem figyeltem a piacot, ezért kérném nálam nagyobb tudású kollegák segítségét.

Amit szeretnék max 32 collos méret (szoba adottságok miatt), led legyen, gondolom már azt érdemes...

Amit még nem tudom hogy megéri-e a felárat, smart tv funkció, illetve 3d, nekem a keretem max 85e Ft, de inkább szeretnék maradni 65 körül, ezt azért írom mert a plusz szolgáltatásokra fizetném meg a +20ezret (wifi, smart, 3d, ilyesmi...) ha érdemes, bár úgy látom minden nem smart tv is usb-ről képes lejátszani filmeket, amire én igazából használni szeretném, illetve VGA-n csatlakoztatni laptophoz (legrosszabb esetben HDMI-VGA átalakítóval).

tehát kérdéseim
- milyen tv-t érdemes venni, márka, típus (számozások esetleg)
- illetve napi használatban megéri-e a felárat a smart-ság (használhatóak-e a funkciói, vagy még gyerekcipőben jár, pl youtube-on bármi elérhető, ami pc-n is, vagy hasonló a mobil-os alkalmazáshoz?)

köszönöm előre is, üdv
Gyuri

illetve egyenlőre ezt néztem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17762) gabaly válasza L4mie (#17753) üzenetére


gabaly
tag

Szia.
Tavaly január óta olvasom ezeket a topikokat és nem veszek semmit mert nem szabad, átverés az egész.

Namost a Technikát kérdezted: a szomszédomban tavasz óta van kb 70 ezerért vették 40" és többször láttam már, minden csatornát végig zongoráztam, Digi szolg. van nekik. Tudom a hozzáértők véleményét a Technika féle Tv készülékekről de akinek nem kell a sok marhasággal teletömött tv, azoknak azt mondom semmi kivetni való nincs ezen készüléken ma is láttam gyönyörű képe van nincs egy csatrornán sem mázga, utánhúzás, stb stb igaz nem kezdtem el feketétket keresni meg felhősödést nem is akartam. Én nem tudom eldönteni melyik LCD-vegyem mert számomra az itteni posztokból kiderül ezer sebből vérzik a lapos tv felhozatal. De én már arra is gondoltam, hogy mivel nem játszom és csak tv-zésre kéne talán megérné egy ilyet venni olcsón, mert a híres márkákkal is csak a baj van mindenki így kezdi a megjött tv-jéről a beszámolót: gyönyörű a tv-m, mindent tud, csak egyetlen probléma van.....és majd mindenki másnak is egyetlen probléma, de később kiderül több is van és a nagy átlag már cserélné vissza. De milyenre, az egész úgy ahogy van........
Tehát egy olcsó tv mint a technika szimplán csak tv-zni valószínüleg többet és mint 160 ezerért akármelyik lapos hibás smartjával, wifijével, stb stb.

(#17763) Gicz válasza gabaly (#17762) üzenetére


Gicz
addikt

nem a smart és wifi miatt kerül többe egy márkás tv. azok filléres tételek. a panel minősége nem mind1. ha te szépnek látod, és neked megér annyit akkor vedd meg, de azt állítani h gyönyörű a képe, az enyhén szólva marhaság :)

(#17764) vg válasza #94529552 (#17759) üzenetére


vg
addikt

Szerintem a 42LB730V(ráadásul LED IPS Panel van benne), jobb választás mint a 42LB670V.

(#17765) interstate76


interstate76
addikt

Arra lennék kíváncsi, hogy ha gyakran nézünk sd vagy 720p felbontású sorozatokat, akkor melyik gyártó TV-jét javasoljátok? Másképp megfogalmazva: létezik olyan, hogy képjavító áramkörök terén egyik vagy másik gyártó előrébb tart, vagy ez mindig az adott típustól és/vagy árkategóriától függ?

Ha utóbbi, akkor én 150 ezer Ft-os felső határig keresek olyan készüléket, ami az alábbi szempontoknak megfelel (fontossági sorrendben):
- min. 40"
- kiváló képminőség
- "mindenevő" média player (beleértve a külső feliratok kezelését is)
- LAN-kapcsolat, hálózati médialejátszás
- lehető legjobb képjavító technológia

Ha van olyan javaslat, ami komoly minőségi ugrást jelent, akkor hajlandó vagyok 150e Ft fölé menni.

Kösz a javaslatokat! :R

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#17766) blakey válasza vg (#17764) üzenetére


blakey
titán

Az összes LG-ben IPS panel van. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17767) vg válasza blakey (#17766) üzenetére


vg
addikt

Ne viccelj már! A 42LB670V például Direct LED, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17768) interstate76 válasza vg (#17767) üzenetére


interstate76
addikt

Igen, ips panellel.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#17769) Gicz válasza vg (#17767) üzenetére


Gicz
addikt

Áruld már el légyszi mi köze az LCD panel típúsának az alkalmazott háttérvilágításhoz! :)

Ezen kívül viszont tényleg nem mind IPS! Ismerősöm most vett 39LB650-et, és az bizony PVA vagy MVA. én sem akartam elhinni de tényleg! még nagyítóval is vizslattam a pixeleket, és nem IPS. Van itthon egy LM671S, az IPS, és az LB650-nek mellettte eléggé samsung szerű képe volt, sokkal mélyebb feketével mint az LM671.

Mielőtt megkérdeztek, minden dinamikus kontraszt, helyi sötétítés stb vacak offon volt.

[ Szerkesztve ]

(#17770) blakey válasza Gicz (#17769) üzenetére


blakey
titán

Na igen, 39", azt nem gyárt az Lg, így akkor az kiesik, de a többi IPS panellel szerelt. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17771) #94529552 válasza vg (#17764) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha jobban tetszik a talp, akkor igen. Lényegében minden másban megegyezik. Mindkettő ips panelos, direkt ledes, local dimming-gel.

(#17772) nasinas


nasinas
tag

Egyrészt: akit érdekel, Sony akció van egy extrém boltban 5 napig. (ééérted, extréma bót, merígy nem reklám) ;]

Másrészt: az IPS-nek láthatóan gyengébb a feketéje.Mégis ezzel szereli majd minden tévéjét az LG és a Panasonic is ilyen tévékkel jött elő.
Az LG-ket viszik is mint a cukrot, igaz, árban is jobbak sokszor mint a Samsung és pláne a Sony.

Csak az ár miatt viszik mégis ennyire, vagy mégsem olyan zavaró az IPS kevésbé feketéje a mindennapi gyakorlatban, tehát olyankor, amikor nem tök fekete képet bámulunk a nem tök sötétben.
Ja, ez kérdés..... :DDD

Végül: szóval számítanak a betűk a Samsung típusok végén vagy sem - pl 48UE64000......... és ami ez után sorakozik?
:R

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az !

(#17773) Osynho válasza nasinas (#17772) üzenetére


Osynho
addikt

"Csak az ár miatt viszik mégis ennyire, vagy mégsem olyan zavaró az IPS kevésbé feketéje a mindennapi gyakorlatban, tehát olyankor, amikor nem tök fekete képet bámulunk a nem tök sötétben.
Ja, ez kérdés..... :DDD"

Bármilyen furcsa, a képminőség sokadik szempont a vásárlóknál. Erről volt is egy tanulmány, felmérés. (ezért sem versenyképes a plazma ;] ) Otthon gyakorlatilag alig töltenek el időt a finomhangolásra, a borzalmas gyári beállításokat használja a legtöbb ember. Egyébként meg MM-ban Tescóban, neontengerben nem látszik a differencia, otthon meg nincs mellette másmilyen tv, hogy össze lehessen hasonlítani. Így szépnek tűnik.

(#17774) nasinas


nasinas
tag

Hopsz, egy újabb kérdés:

mi a különbség a Samsung UE48H6400 és 6410 között

illetve a 6410 (6400) és a 6500 között?

Valaki tud erről valamit? :F

Nézem a kedvenc extrém boltomban az összehasonlítást de érdemleges különbséget (s valljuk be infót se nagyon) látok.

Jut eszembe: az árkeresőben vagy egy tucat helyen 200 alatt van a 48H6400 míg kedvenc előbbi boltomban 40-nel több. Ilyen a piac és kész, vagy drága a sok bolt fenntartása a kedvencemnekde semmi több nincs a drágább ár mögött? :F

Köszi! :R

Ami ami, az az !

(#17775) nasinas válasza Osynho (#17773) üzenetére


nasinas
tag

Hát ez tényleg furcsa, de sajnos hihető.

És már egyes ,magukat újságírónak képzelő sőt hívő firkászok még büszkén le is írják, hogy pl fejhallgató teszt alatt ők biza főleg a kinézetet nézték, a hang az harmadlagos. Akkor mit várjunk a vásárlóktól.
Bár azért tévétesztben nehéz megkerülni a képet, mint értékelendő valamit.... :D

A sok forradalmian új ámde nélkülözhetetlen funkció és képesség valamint az új design többet nyom a latban mint maga a kép úgy sd mint hd tartalommal.Na meg a 789 Hz pluspixel hyperreal skytech pro x.... ;]

Na jó, tényleg maradok a kinézett Samu48H6400-amnál.

Kerítek lóvét és várom az akciót.
Ha jól érzékelem, már kezdődnek is szépen lassan, 3 hónap múlva Karácsony.
:))

Ami ami, az az !

(#17776) #94529552 válasza Osynho (#17773) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tescóban kevés tévé van, és a neonokkal is spórolnak rendesen, semmilyen neontenger nincs ott, most voltam. Tehát nem értek egyet ezzel, de a többi általánosítással sem.

(#17777) ittakary


ittakary
nagyúr

HYUFL50272 mediacard-dal használva a HD csatornáknál most pl fél óra alatt 3x újraindult. Létezik, hogy szar és nem bírja a cucc a HD csatornát és emiatt indul újra?

Amikor gépről kapja a jelet HDMI-n akkor még sosem csinált ilyet.

(#17778) BBéci válasza #94529552 (#17776) üzenetére


BBéci
titán

Pedig teljesen korrekt megállapításokat írt Osynho, minden szavával egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17779) #94529552 válasza BBéci (#17778) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az nem jelent semmit.

(#17780) godzsy2


godzsy2
senior tag

Sziasztok!

A későbbiekben le szeretném cserélni a TV-met egy nagyobbra... de mivel van konzolom (XboxOne) ezért elsődleges szempont nálam a minél kisebb input lag. Nézegetem a TV-k műszaki jellemzőit, viszont ezt nem nagyon tüntetik fel, pl. ennél a TV-nél sem. Máshol pl. írják a válaszidőt, de a konzol topikban azt mondták, hogy a kettő nem ugyan az.

Honnan lehet kideríteni egy TV ezen tulajdonságát, ha nem a gyártó honlapjáról?

Abba most ne menjünk bele, hogy plazma vagy LED TV alkalmasabb játékra, mert tulképp még nem döntöttem egyik mellett sem, most inkább ez az input lag értéke érdekelne, hogy hogy deríthető ki?

(#17781) #94529552 válasza godzsy2 (#17780) üzenetére


#94529552
törölt tag

A válaszidőnek csak a gyors fps játékoknál van szerepe, konzolhoz az összes mai Samsung, Sony.stb. LCD tévé megfelelő.

(#17782) jézusom válasza gabaly (#17762) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem is szemet szúrtak az olcsó tévék,egyik áruházban, tényleg szépek voltak. De szerintem csak HDreadyk voltak!

godzsy2 Ezt én nem is értem, annak idején LCD monitor vásárlásakor csak a válaszidőt néztem (4ms) Rengeteget játszottam FPS-t és semmilyen lagot nem tapasztaltam. Lehet, hogy DVI-n nincs úgy input lag?

[ Szerkesztve ]

(#17783) nightshadow válasza jézusom (#17782) üzenetére


nightshadow
veterán

Minden LCD-nek van input lagje, a DVI-hoz semmi köze nincsen. Én is anno mikor vettem az LCD monitoromat játékhoz, csak a válaszidőt néztem, hogy 2ms, mivel akkoriban nem is halottam az input lagről. Évekkel később utólag néztem meg, hogy 10-20ms között van az input lagje, ami bőven jó.

(#17784) godzsy2


godzsy2
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, az ittenieket és a privátot is. :R

[ Szerkesztve ]

(#17785) BBéci válasza #94529552 (#17779) üzenetére


BBéci
titán

Annyit biztosan jelent, mint a Te véleményed. 90 %-ban LG-t reklámozol és kötözködsz.
Nekem munkám, hivatásom a tévék tesztelése, letettem valamit az asztalra.

A válaszidőnek nincs szerepe a játékoknál, tévedésben vagy. Viszont az input lagnak annál inkább.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17786) Vertigo válasza nasinas (#17772) üzenetére


Vertigo
aktív tag

Nem feltetlenul ar miatt veszik az IPS paneles keszulekeket az emberek.
...hanem pl. azok akik kedvelik a termesztes szineket (foleg emberi boron latvanyos), a sotet reszeken nem eltuno reszleteket (jellemzoen samsung, a sonynal valamivel jobbnak erzem a helyzetet), szoval izles kerdese, nem biztos, hogy are!

(#17787) BBéci válasza Vertigo (#17786) üzenetére


BBéci
titán

Az IPS paneles tévék színei semmivel nem természetesebbek, mint a VA paneleseké. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17788) nismoka válasza Vertigo (#17786) üzenetére


nismoka
addikt

Mivel az IPS nem tud elég mély feketét ezért még annyi sötét részletet sem tud mint egy VA panel..

(#17789) Gicz válasza nismoka (#17788) üzenetére


Gicz
addikt

+1 :K

[ Szerkesztve ]

(#17790) jézusom válasza BBéci (#17785) üzenetére


jézusom
addikt

Persze, csak elmosódik a kép, ha sok a ms. Input lagnál konkrétan késik a kép.

(#17791) blakey válasza Vertigo (#17786) üzenetére


blakey
titán

Ahogy már előttem leírták, én is megerősítem, semmivel sem természetesebb egy IPS panel mint egy VA (PSA) panel és akkor a feketéről meg a kotrasztról ne is beszéljünk. Nagyon kevés érv van az IPS mellett, sőt, szerintem már egy sincs. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17792) nismoka válasza Vertigo (#17786) üzenetére


nismoka
addikt

Biztos, hogy legfőképpen az ár miatt viszik az LG-t, nem az IPS miatt. Egy átlag ember azt sem tudja mi az az IPS.

[ Szerkesztve ]

(#17793) BBéci válasza jézusom (#17790) üzenetére


BBéci
titán

Nem, az elmosódást az LCD 300 soros mozgóképfelbontása okozza. Kétlem, hogy meg tudsz különböztetni 2 és 8 ms-os válaszidőt. De akinek a 2 is sok, vegyen plazmát, azoké 0,001 ms. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17794) gyeniko válasza blakey (#17791) üzenetére


gyeniko
őstag

Azért még maradt 1: oldalról valamelyest nagyobb a betekintési szöge. :DD

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#17795) Vertigo


Vertigo
aktív tag

...ha ez nektek jol esik? :)

pva -> sargas bortonus (sonynal inkabb voros, de a lenyeg, hogy ha fene fenet eszik sem tudod termeszetesre kihozni), sotet reszeknel feketebe bebuko reszletek, en ezt tapasztalom es mint grafikus az eddig latottak alapjan nem kivankozom pva panellal szerelt megjelenitot vasarolni.

u.i.
nemhiaba a pva-s eizo-kat (felxscan, amibol szinten immaron a jobb valtozatok IPS-re valtottak) is alazzak a fele aru ips-es dell-ek de akar az lg-k is

(#17798) jézusom válasza BBéci (#17793) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom, hogy látom-e a különbséget, de annak idején próbáltam olyat venni, ami gyors. De egyêbként monitorrol beszêlek, de tudom hogy TV topic. Sztem akkor még nem volt gyakori a 8 ms (2006)

(#17799) blakey válasza gyeniko (#17794) üzenetére


blakey
titán

Az sem feltétlenül, ott fordított a betekintési szög. :)

(#17795) Vertigo
A monitort ne keverd a tévével.

Én is grafikus vagyok, de be tudom kalibrálni a va panles tv-t. Szinte minden tv-t be lehet kalibrálni színhelyesre, ha ennek az ellenkezőjét állítja valaki akkor nem ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.