Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) amadeus11 válasza apszi (#17900) üzenetére


amadeus11
senior tag

Köszönöm szépen a választ . A Sony nyert a 3D vs Sat tuner versenyben is .

There is a star

(#17902) blakey válasza amadeus11 (#17899) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a Samu jobb, legalább 100Hz-es és a 6400-asról jókat írnak, írom ezt úgy, hogy nincs samum, de a kettő közül, szerintem a samu a nyerő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17903) nightshadow válasza blakey (#17902) üzenetére


nightshadow
veterán

+1

(#17904) L4mie válasza blakey (#17902) üzenetére


L4mie
veterán

A Sony 200Hz.....legalább....de a samu is jó választás.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17905) blakey válasza L4mie (#17904) üzenetére


blakey
titán

:N , csak 50 Hz, de ne is törödj vele. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17906) #94529552 válasza amadeus11 (#17899) üzenetére


#94529552
törölt tag

Inkább a H6400, ha a satellit tuner nem fontos.

(#17907) L4mie válasza blakey (#17905) üzenetére


L4mie
veterán

SONY biztos félrevezet.... ilyen aljas félrevezetők ezek a gyártói adatlapok O.o szörnyű

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17908) amadeus11 válasza blakey (#17905) üzenetére


amadeus11
senior tag

Ez valami kamu herz ? Gondolom teszi ez is a dolgát , de lehet ki is kapcsolom filmeknél , inkább darabos , mint szappanoperás . Olvasgattam én is teszteket , mindkét TV jó kritikát kapott .Ezekből azt szűrtem le SD adás talán jobb a Sony-n , a hangban meg a Samu erősebb . Remélem nem nyúlok mellé , akármelyiket választom ! :U

There is a star

(#17909) Dave567 válasza Jancsika57 (#17881) üzenetére


Dave567
addikt

Egyértelműen a GT60, ez nem is kérdés. ;)

(#17910) blakey válasza L4mie (#17907) üzenetére


blakey
titán

Nem kamuzik, a Motionflow 200Hz 50Hz-es panelt rejt, a 400Hz-es a 100Hz. :) nem mondtam, hogy rossz, de a két tv közül a Samsung jobb paraméterekkel bír. Amúgy a 60"-os Sony már Motionflow 400Hz-es, az már 100Hz-es.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17911) daad79


daad79
csendes tag

Szevasztok!
Szüleimnek keresek valamilyen tv 39",40" vagy 42" méretbe és 100e ft a keret.Mit ajánlatok 100e ft ig és nem kell nekik smart,3d meg ilyesmik?

(#17912) nightshadow válasza daad79 (#17911) üzenetére


nightshadow
veterán

40H5000 [link] vagy 42LB5610 [link]

(#17913) BBéci válasza blakey (#17910) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy hülyeség, de úgy gondolom, mindegyik LCD panel 50 hertzes és azt lehet interpolációval, vagy háttérfény villogtatással többszörözni, valamint a kettő kombinációjával. Tehát a vezérlésen (elektronikán) múlik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17914) L4mie válasza blakey (#17910) üzenetére


L4mie
veterán

Ráadásul samu panel csak sony elektronika, /ha jól tudom/
de hogy csinálja akkor 200-400 at? O.o és mi a helyzet a 800 as sony panelekkel?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17915) BBéci válasza L4mie (#17914) üzenetére


BBéci
titán

Miért lenne Samsung panel?
A kérdéseidre leírtam a választ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17916) sedo


sedo
tag

Sziasztok!

Konzolos játékhoz és tévézéshez/filmezéshez keresek tévét. Smart funkciók és 3D nem szükségesek. Full HD-t szeretnék, 40-42" körül, nagyjából a 120 ezer forintos kategóriában, ha van ott ajánlható.

Nagyon köszönöm!

(#17917) Gicz válasza L4mie (#17914) üzenetére


Gicz
addikt

A sonykban általában AU Optronics panel van.

(#17918) L4mie válasza BBéci (#17915) üzenetére


L4mie
veterán

Ohh, na látod nem láttam csak post és alvás volt este, hmmm több helyről hallottam, hogy samu panel van a sony-kban. De lehet téves infó volt.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17919) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
F6500-asokat már nem kapni ugye?
Az idei H6500 van olyan jó, mint az elődje?
Mik az újítások a wifi-n kívül? Egy jó összehasonlító cikket sem találtam nagy hirtelen.

Jah és még annyi, hogy mikor lenne érdemes megvenni? Laikusként azt hinném a karácsonyi akciókban, de a tavalyi tapasztalataim szerint egyáltalán nem akcióznak karácsonykor, csak gagyi cuccokat vagy beragadt termékeket.

Köszönöm!

(#17920) superg


superg
senior tag

A fent említett 40-es Sonyban tényleg SPVA panel van amit a Samu fejleszt.A többi általában AUO-VA panel ahogy Gicz írja.Az más kérdés hogy az elektronika többet számít mint hogy honnan jön a panel.
Az 50Hz az meg a bejövő jel,a panel azért lehet X-herzes.Az itt valami szokás hogy az interpoláló elektronikát nevezik valós 100Hz-es tvnek.
A lényeg szerintem hogy a Motion plus miatt mozgás megjelenítés miatt a fent emlegetett Samu jobb de a Sony-nak úgy Unblock jobb képe van,hogy mennyire az elég egyéni ízlés kérdése.Nekem pl a Sony jobban bejönne ha csak a 2d képet nézzük.

(#17921) BBéci válasza L4mie (#17918) üzenetére


BBéci
titán

Nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. ;)
Valójában közös panelgyárat üzemeltetett a Sony és a Samsung, amiből a japánok nemrég kiszálltak. Azóta több cégtől vásárolnak, például LG panelekkel is szerelnek tévéket, de a Samsung sem kizárt.

(#17920) superg
A "valós" megnevezés szerintem is helytelen és megtévesztő.
Viszont mozgásmegjelenítésben messze a Sony a legjobb, bár csak a prémium kategóriás tévéiket vizsgáltam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17922) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
40-60 centi kötött milyen TV-t érdemes venni? Minél olcsóbb, annál jobb :)

(#17923) beholder00


beholder00
tag

Üdv!

Nem találtam jobb topicot, remélem tudtok segíteni. Tv vásárlás előtt álok és ebben a szegmensben kevésbé tudok hozzá szólni érdemlegesen a témához. Amit ajánlatok za lesz :R

A tv napi 2-3 óra sima csatorna nézegetésre lenne, néha filmet kötnék rá laptopról (hdd-ről!?). Max fifa lenne ami nagynagy ritkán menne rajta. 81 cm a max, Fhd-nak örülnék, nem kell nagy nagy hangzás, bár tiszta vmennyire lehetne. FHD inkább mint hd ready? Szerintem első, de ti majd segítetek. Smart tv-ket mennyire éri meg nézegetni? Ha már lenne nálam youtube funkciónál szeritnem kimerülne, nem is tudom mi lehetne e még, meg hasznos e? Kép persze legyen szép stb... :DD Na és az ár: 100K fölé semmiképp nem mennék, de pl találtam ezt az LG-t. Ilyen árban szabad fhd-s tévét venni? Vásárlás minél hamarabb annál jobb ha ez még szempont.
/Ausztriai beszerzés nem okoz gondot/

Remélem tudtok segíteni, biztosan csak rátok fogok hallgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#17924) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok,

Új TV készüléket szeretnék beszerezni, ezért lennék kíváncsi a véleményetekre.
A TV-vel szembeni kritériumok:
- 200k szánok rá
- méret 42 coll, de akár lehet nagyobb is
- FullHD legyen
- Smart funkció legyen benne
- 3D-s legyen (nekem jó az aktív, vagy a passzív is ez annyira nem lényeges a számomra)
- a képminőség legyen minél jobb a fent említett paraméterek figyelembevételével
- NE felhősödjön
- főleg HDMI kábellel összekötve PC-vel fogom használni filmnézésre + Sport adások nézése
Eddig ezt a TV-t vettem alapul: LG 42LB731V :)
A válaszokat előre is Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#17925) OrdasTalpas


OrdasTalpas
újonc

Sziasztok!

Figyelem az UHD tv-ket, szépen csökken az áruk (konkrétan pl. samsung 40uh6900), illetve most figyeltem fel erre az LG-re; [link] Utóbbiról nem találtam még igazán semmi reviewt, tesztet.

Mit gondoltok, érdemes várni még egy-két hónapot, esetleg karácsonyig/januárig és UHD-ra beruházni?
Egyáltalán mennyi értelme van 40 col körüli képátlóhoz az UHD-nak?
Ok, tudom, hogy a 4k tartalom még elég ritka, de nem 2 évre vennék TV-t....

(#17926) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,

Ajándékba szeretnék TV-t venni ősöknek az alábbi paraméterekkel:
full hd
100k bruttó,
100 cm, vagy fölötte
USB-n játszon le filmeket.

Ezen kevés ám könyörtelen paraméterekkel mi a legjobb választás? Köszi! :C

nightshadow? [link]

[ Szerkesztve ]

(#17927) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Konyhába kellene egy haveromnak tv. Csak a méret a fontos és a jó, sok garancia. Max 65 cm széles és 43 cm magas lehet. Melyik ajánlott? Link is jöhet!

Köszönöm!

(#17928) BBéci válasza OrdasTalpas (#17925) üzenetére


BBéci
titán

"Egyáltalán mennyi értelme van 40 col körüli képátlóhoz az UHD-nak?"

Szerintem semmennyi értelme nincs 55 colos képátló alatt UHD-val foglalkozni és azt sem most, hanem majd két év múlva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17929) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm keresne 83cm maximum 94cm körüli készüléket.
Árban max. 115 K környékéig menne el. Kivétel, ha valami extra jó ajànlat lenne valahol.

Jó lenne, ha az új csatlakozók mellett még Scart is lenne rajta, mert valami régebbi eszközt is rád útja időnként.
Köszi

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17930) Jancsika57 válasza Dave567 (#17909) üzenetére


Jancsika57
csendes tag

Kösz.

(#17931) kizcar


kizcar
tag

Sziasztok!

Milyen márkájú TV-t érdemes venni? Vagy az tökmindegy?
Max. 350 ezerért akarok, 55 colosat, csak sima Full HD LED-LCD-t.

Melyik márkának van a legszebb képe? Ha egyáltalán van különbség köztük. :F

(#17932) #94529552 válasza Hephaisztosz (#17924) üzenetére


#94529552
törölt tag

200-ba pont belefér egy 47-es is. LG 47LB671V, ami lényegében csak a külsejében tér el egy LB731V-től. [link]

(#17933) kizcar válasza OrdasTalpas (#17925) üzenetére


kizcar
tag

Szerintem 32 colon is simán lehet látni a különbséget UHD és Full HD között. Én tuti UHD-t vennék ha nem lenne drága 55 colon.

(#17934) Osynho válasza kizcar (#17933) üzenetére


Osynho
addikt

Milyen messziről? Es millyen UHD forrást nézve?

(#17935) hokuszla válasza Osynho (#17934) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Ma már nagyon szép animált 4k windows háttérképek vannak :D

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#17936) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!
PS4-hez mit ajánlotok? Lehet 100ezer alatt jót kapni? Néha egy kis filmnézés is lenne rajta de az tényleg csak nagy ritkán. Fontos lenne az usb port. Méretbe nem tom mi lenne az ideális, nem kell nagyon nagy.

Thanos was right.

(#17937) Az-X


Az-X
őstag

Hőn szeretett Panasonic TX-L42E30E TV-nk sajnos végzetes kijelzőrepedést szenvedett :( Elég érdekes a történet, mert semmi sérülés nem látszik a kijelzőn, még egy hajszál karcolás sem. Mégis belül valahogy meg van repedve. No de nem ez a lényeg, hanem, hogy ehelyett szeretnék venni valamit.

A márkával nagyon elégedettek vagyunk, a következő két típust néztem ki:

Panasonic TX-42AS500E
Panasonic TX-42AS520E

Ha jól vettem ki a külömbség abban merül ki, hogy az 520 direkt LED megvilágítást kapott. Árban nincs mérvadó különbség. Van valakinek tapasztalata ezekkel a készülékekkel? Fogom kapni kb azt a képminőséget amit a korábbival? Esetleg ha ezek a modellek nem ajánlottak, ebben az árkategóriában mit érdemes venni?

:)

(#17938) Neomien


Neomien
csendes tag

Sziasztok!

A következők közül melyik adhat kielégítőbb képet:
LG 47LB650V
Samsung UE48H6200
Sony KDL-48W585B

Elsődlegesen szemből néznénk, oldalról ritkán, többségében este, sötétben.
3D nem nagy lényeg, SD tévézésre és USB-ről (720p) 1080p videózásra lenne elsősorban.
Árban a Sony drágább 10ezerrel. Ez is tesz a felirat mögé átlátszatlan sávot? Ilyen megoldást PC-n már 12 éve nem láttam... mennyire zavaró / megszokható?

(#17939) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Szerintetek melyik jobb választás az alábbi 2 TV közül?
Samsung UE48H6400
LG 42LB731V
Vagy esetleg valamelyik Sony velveszi velük a versenyt, ha nekem számít a Smart funkció és a 3D is?

(#17940) blakey válasza Hephaisztosz (#17939) üzenetére


blakey
titán

A kettő közül a 6400-as jobb választás lehet, egyrészt nagyobb, másrészt meg a VA panel által kontrasztosabb, jobb képet kaphatszt. Hiába magasabb kategória az LG, mégis a samut választanám.
Szerintem Smart-ban a samu a legerősebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17941) gyeniko válasza blakey (#17940) üzenetére


gyeniko
őstag

Én rendkívül elégedett vagyok a H6470-nel!!! A kép minőségét tekintve kevesebbet vártam tőle, de szemmel gyakorlatilag nem látok különbséget a H8090 képéhez képest (a képjavítók ki vannak kapcsolva), talán csak annyit, hogy még kevésbé felhős.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#17942) Handymen


Handymen
csendes tag

Sziasztok!

Én is TV vásárláson gondolkozom. Ehhez mit szóltok:
http://www.mediamarkt.at/mcs/product/PANASONIC-TX-42ASM655,10255,343042,1274219.html?langId=-15

Kb. ebben az árkategóriában keresek tv-t. Ami lényeg:
- képátló 106-120 cm
- 3D fontos :DD (mindegy, hogy passzív, vagy aktív)
- smart nem annyira, de ahogy nézem a 3D már mind smart is... :-)
- normál TV adások nézése - Ausztriában - (azt mondják, hogy emiatt nem is lehet Mo.-on venni, mert az nem fogja az itteni adásokat -> igaz ez?)
- laptopról HDMI-n keresztül néznék filmeket
- ill. USB stick-ről néznék még filmeket

Fontos, hogy szép képe legyen. Ebben a kategóriában ez a legjobb, vagy tudtok esetleg jobbat ajánlani - értékhatár kb. 200 ezer Ft.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#17943) olahmate1991


olahmate1991
tag

Hali, 50-60cm Tv konyhába kellene, milyen led tv ajánlotok? minél olcsóbb

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#17944) GrassRoot


GrassRoot
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem ajánlani 55col-os tévét. Képminőség a lényeg sd-ben és hd-ben egyaránt. Uhd nem érdekel sem a 3d, Wifi viszont igen. 300 ezer van rá nagyjából. A segítséget előre is köszönöm.

(#17945) L4mie


L4mie
veterán

MM kiárusítás

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17946) *Tata* válasza GrassRoot (#17944) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ez egy elég jó választás lenne :K :[link]

(#17947) #94529552 válasza L4mie (#17945) üzenetére


#94529552
törölt tag

Végignézted? Nem sok értelmes dolog van benne.
*Tata* 1 ÉV garancia van rá? Keveslem.

(#17948) blaca83 válasza blaca83 (#17929) üzenetére


blaca83
őstag

Erre valaki? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17949) L4mie válasza #94529552 (#17947) üzenetére


L4mie
veterán

Ami engem érdekelt az nem volt benne. Ettől másnak még segíthet, hátha nem értelmes dolgot keres éppen valaki :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17950) *Tata* válasza #94529552 (#17947) üzenetére


*Tata*
senior tag

Úgy tudom, a Samsung honlapon regisztráció után +2év gari jár még mellé.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.