Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) cadgers


cadgers
aktív tag

Ha valakinek Sony TV-je, kérem mondja el, hogy lehet beállítani, hogy PIP módban a kiskép hangját lehessen hallani? Monitorként használom, a digitális TV adást nézem kisképen és nincs hangja, Samsungon pik-pak megtaláltam ezt a beállítást, de Sonyn ilyet nem sikerült, valaki help plz!

(#18352) nismoka válasza cadgers (#18351) üzenetére


nismoka
addikt

kurzor gombok jobbra, balra, ennél nincsen egyszerübb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18353) pit stop válasza Steel Lord (#18347) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm!
Most jönnek valószínűleg a teljesen amatőr kérdések.
Sharpból ez a kettő nagyon elmarad leírtaktól? LC-39LE352EBK LC40LE730E LC42LE762E

(#18348) baker_: Lenti Sony akkor hogy 50 hz-es, ha 200-ra írja oldal? Visszaolvastam, pont most volt ezekről téma azt láttam de teljesen laikusként nem nagyon esett le, hogy mi a valós és hogy jön ki; csak az, hogy sokat kamuznak.

Például általad felhozott LG hány hertzes valójában?
LG számomra annyira megbízhatatlan valahogy, de itthoniak is azt akarnak, mert házimozi is LG. Meg dolgozni nem leányálom náluk itthon, azt tudom, de ez off.

#18350) BBéci : IPS-nek nem lesz olyan feketéje - eddig képben vagyok mobilokból és igazat adok. De a többiek Sony vagy Philips példájához képest ez jobb/rosszabb. Vagy ugyanolyan és szimpla megjegyzés volt :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#18354) #94529552


#94529552
törölt tag

Plazma vs LCD, passzív vs aktív, Volkswagen Golf vs Opel Astra..... nem unjátok még. Mindennek van előnye és hátránya is. Kezdődik?

(#18355) nismoka válasza pit stop (#18353) üzenetére


nismoka
addikt

IPS az IPS tv-ben sem tud olyan feketét mint egy VA paneles akár sony akár samsung, philips, mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#18356) cadgers válasza nismoka (#18352) üzenetére


cadgers
aktív tag

Jézus! Köszi :D Sehol nem jelezte, hogy hogyan kell. Ha van még valami "trükköd", leírhatnád,köszi :D

(#18357) nismoka válasza cadgers (#18356) üzenetére


nismoka
addikt

Mondjuk használati utasítás! :P De lehet nem írja nemtudom, nem olvasok ilyeneket! :))

[ Szerkesztve ]

(#18358) Amos17


Amos17
tag

Sziasztok,

Tv vásárlás előtt állok és a következő 3 versenyzőt szemeltem ki:
[link]
[link]
[link]
A felhasználás digitál TV és usb-ről való filmnézésben merülne ki. Az lenne a kérdésem, hogy ebben a 32 colos mezőnyben a kiválasztott Samsung / Philips / LG tv-k közül melyiket érdemesebb megvenni? Melyik ad szebb képet? Előre is köszi!

(#18359) Lefty válasza pit stop (#18353) üzenetére


Lefty
addikt

Sonynál az XR200 az valójában 50Hz. W705, 706 az 50Hz, én nem vennék olyat.

Papíron jobb a feketéje a VA panelnak, de ez a mai feljavított IPS panel szerintem teljesen vállalható. Megnéztem áruházban őket, nem sok különbséget láttam. Dehát nekem a passzív 3D is jó, szóval ez csak én vagyok.

(#18360) nismoka válasza Lefty (#18359) üzenetére


nismoka
addikt

Áruházban világosban nem is fogod látni az ips gyengébb feketéjét, otthon sötétben már lazán. Persze ha nincsen összehasonlítási alapod akkor nem tünik fel annyira. De a látószöge legalább jobb, az is valami. Igen az 50Hz maga a sátán. ;) Aztán sokan meg kikapcsolják az interpolált 100Hz-et mert mégsem olyan jó az, maximum sporthoz ok, amúgy meg fura a mozgás tőle sok esetben.

[ Szerkesztve ]

(#18361) Lefty válasza nismoka (#18360) üzenetére


Lefty
addikt

Lehetséges, de engem inkább a sötétebb sarkok zavarnak egy kicsit az LG-nél.

(#18362) nismoka válasza Lefty (#18361) üzenetére


nismoka
addikt

Igen az úgytünik ezeknek az egyszerűsitett direct ledeknek köszönhetőek leginkább, furának hangzik de sok esetben az edge led jobb ebben. Mert mondjuk amit most local dimming direct lednek hívnak ez abszolúte nem az mint régen ilyen néven futó csúcs tv-k ben, jóval több zónás több ledes megoldások voltak.

[ Szerkesztve ]

(#18363) pit stop válasza nismoka (#18355) üzenetére


pit stop
addikt

és RGB elrendezés mennyire ajánlott/nem ajánlott?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#18364) nismoka válasza pit stop (#18363) üzenetére


nismoka
addikt

Mind RGB ha a képpontokra gondolsz, ez nem pentile matrixos samoled mint némely telefonban. ;)

(#18365) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, 130-150 körül, mi a best buy felsorolásszerűen? Rokonok Oriont néztek, de valahogy nekem nem tűnik túl jó 5letnek.

Samsungból kb mindegy milyen típust választanak, csak aminek szimpi az ára aztán viszlát?

(#18366) nightshadow válasza Peddy789 (#18365) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungot 6-os sorozattól érdemes nézni, viszont ha 50"-be gondolkodsz s kb. 150k a keret, akkor az 50H5000 még mindig sokkal jobb választás [link], mint az Orion.

[ Szerkesztve ]

(#18367) Peddy789 válasza nightshadow (#18366) üzenetére


Peddy789
őstag

Tudnál ajánlani webshopot, melyikekben érdemes nézni?

(#18368) nightshadow válasza Peddy789 (#18367) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha hivatalos garanciával keresel, akkor e-digital, ha boltival is beéred, akkor pl. az Aqua.

[ Szerkesztve ]

(#18369) #94529552


#94529552
törölt tag

Már a 3D-nek is lőttek, de mi lesz helyette? [link]

(#18370) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

170k-ból mit érdemes venni manapság? 2d-s, 3d-s alternatíva is érdekel. Főleg HD-film lejátszásra lenne használva. (nem látok akciósan ennyiért, de a Sony W828 42 collban, best buy lenne?)

(#18371) _NCT


_NCT
őstag

Tegnap Pólus Media-ban jártam, Samsungot láttam UE40F6100 99.000 volt.

Valószínű Demo TV volt, Sony-ból is voltak hasonlók, bár azok árban ugyanannyik voltak mint neten.

(#18372) viharkabat válasza nismoka (#18360) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Áruházban is észre lehet venni az IPS gyengébb feketéjét, ha tudja az ember mire figyeljen. Konkrétan sötétebb részek, hátterek részletezettsége ilyen helyen is különbözik, persze mondjuk egy szavannás demonál ez kevésbé jellemző, de ha már egy sima tévéfilm megy, akkor látható.

(#18373) _NCT válasza viharkabat (#18372) üzenetére


_NCT
őstag

Milyen áruházakba érdemes menni? Mert tegnap a Media-ban olyan szarul beállított TV-k voltak, hogy még a 2-300ezres tv is néha sokkal szarabbnak tűnt a 100-150ezres társainál. 4k-s TV-nél nem volt ilyen probléma, ott mindegyik gyönyörű volt.

Direkt azért mentem be, hogy megnézzem melyik TV-nek nagyjából milyen képe van, de lehetetlenség volt dönteni. Esküszöm a Hyundai típusú TV-nek hasonlóan szép képe volt mint a Sony Bravia-nak, pedig nem egy ár/minőségkategória.

(#18374) viharkabat válasza _NCT (#18373) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Webáruházba. Viccen kívül, igazán csak otthon tudod letesztelni, hogy mit tud a tévé. És még így is belefuthatsz egy adott modell darabjai közti szórásba. Azért a tesztek sokat segíthetnek.
Az üzletek negatívumának szokás felhozni, hogy túlvilágítottak - szerintem ezzel önmagában nem lenne akkora gond, otthon is van ablak meg lámpa. Viszont teljes sötétben tényleg jelentős különbség lehet tévé és tévé között feketeszintben, foltosságban. És hát nem fogsz olyan üzletet találni, ahol mindent lekapcsolnak a kedvedért.
Üzletekben egyébként könnyű elkövetni azt a hibát is, hogy fél méterről lesi az ember a tévét, de így sokkal szarabb képet fogsz látni, mintha a normál nézési távolságból (mondjuk 2 méterről) próbálnád megnézni. Ráadásul a legtöbb helyen a mindig TV fut, ami nem a legjobb minőség. A másik véglet a gyártók FHD demói, ilyet meg tévéadásban nem fogsz találni.

(#18375) _NCT válasza viharkabat (#18374) üzenetére


_NCT
őstag

Na igen, hiába néztem messzebbről, ugyanolyan sz@r. Nem értem miért nem lehet megcsinálni hogy minden tv-n ugyanolyan demo-t nyomassanak le, mondjuk fullhd-s trailereket stb.

Nézni nyilván olyan messziről szoktam, mint ahova otthonra tenném. De sajnos úgy is r@kás kula volt mindegyik, hiszen M1 HD-t tolták.

Akkor marad a zsákbamacska, vagyis inkább a tesztek alapján való vásárlás.

Amúgy ahogy néztem az F6100 nem egy rossz széria.

Nappaliba gondolom felesleges gondolkodni 80cm körüli tévében, 3-4-5 méterről nem valami élvezhető, kicsi az az átmérő oda.

(#18376) BBéci válasza _NCT (#18375) üzenetére


BBéci
titán

Akadnak az M1 műsorai között olyan pazar képminőségűek, hogy az embernek leesik a álla.
Ezt olvasd el a nézési távolság és a képméret összefüggéseiről!
Átmérője a körnek van, tévék méretét átlóban adják meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18377) #94529552 válasza _NCT (#18375) üzenetére


#94529552
törölt tag

Euronics/expert üzletekbe érdemes inkább benézni, ott "szakértők" vannak. Meg más műsorral is nézheted a tévéket.
Mindjárt leszid egy valaki, hogy a tévéknél képátló van, nem pedig átmérő. ;] Design szempontjából persze érdekes lenne egy kör alakú tv.
szerk.:Erről beszéltem. :R

[ Szerkesztve ]

(#18378) Skyhunter válasza Skyhunter (#18370) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Valaki tudna segíteni ebben?

(#18379) #94529552 válasza Skyhunter (#18378) üzenetére


#94529552
törölt tag

150e körül van a Smart, wifi, 3D-s LG 42LB671 [link] , [link], vagy egy 40" Panasonic is. [link], [link] Ha lenne best buy, akkor mindenki azt vinné.

[ Szerkesztve ]

(#18380) _NCT válasza BBéci (#18376) üzenetére


_NCT
őstag

Jólvan véletlen volt az átmérő, én sem tudom már miért írtam oda. :) Szerintem képátlót akartam.

[ Szerkesztve ]

(#18381) viharkabat válasza Skyhunter (#18378) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Az a Sony ennyiért tényleg nagyon jó lenne - ha lenne :)

(#18382) Tegla80 válasza viharkabat (#18381) üzenetére


Tegla80
addikt

Jo is es kaphato is......2 napja vettem ;)
Sot az 50" os matol 223e az euronics-ben ,igy aki akar olyat is talal.... :K

Sony® & PlayStation®

(#18383) L4mie


L4mie
veterán

HDMI kábelt, vajon érdemes e-bayről rendelni, kb fele az itthoni áraknak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18384) BBéci válasza L4mie (#18383) üzenetére


BBéci
titán

A márkásakból rengeteg hamisítványt kínálnak, azokat csak márkakereskedésektől szabad venni, vagy onnan származót használtan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18385) Skyhunter válasza Tegla80 (#18382) üzenetére


Skyhunter
senior tag

170k-ért????

(#18386) Döglött Róka válasza BBéci (#18384) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Annyira lathato a kulonbseg? Vagy ez olyan mint audiofilnek lenni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18387) Tegla80 válasza Skyhunter (#18385) üzenetére


Tegla80
addikt

Kb ket hete volt -15% kedvezmeny bizonyos sony tv-k re, akkor vettem 1et 169900 ert,de az hasznalt/kiallitott darab volt/lehetett igy ment is vissza...
Amit most vettem az mar szemelyes atvetel es 180e volt,mert a jelenlegi 200bol ennyit engedtek a euronics kartya miatt.(amit nem is kapok meg,csak a kedvezmenyt.... fonokom intezte valami uton modon ismerossel,igy kp ban lett fizetve de megis olcsobban kaptam.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#18388) donjohnson válasza Tegla80 (#18387) üzenetére


donjohnson
addikt

váltottál a samsung tv-ről? vagy az is megvan még?
nem követtem az eseményeket.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18389) Tegla80 válasza donjohnson (#18388) üzenetére


Tegla80
addikt

Valtottam....Sony iranyba. ( :B )
Leginkabb Playstation vonal miatt szerettem volna,ha ez is Sony .Plusz az input lag miatt ,mert ennel megkevesebb mint a Samun....
Nameg az alairasom is jobban nez igy ki nismoka szerint :D
A Samsung meg tesomekhoz kerult.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#18390) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#18309) hrvp
Ezt a képet dobta a Google, ez van. Nem volt értelme linkelni.

(#18304) blakey
Ez szvsz butaság. Ha a 75 hz-es monitoromon 60 hz-et jelenítek meg, attól a monitor még natívan 75 hz-es marad.
Másrészt meg a 100 hz-es tv-ken lehetséges megjeleníteni 100 képkockát, vagy ezt csak interpolációval tudják? Asszem PC-vel 60 hz-en üzemelnek a tv-k, ugye? Vagy gépre kötve ki tudok rakni rá 100 képkockát is?

MÁS
40H6400-at vennék, de AtomTV-n most látok egy 800 hz-es LG 42LB730V típust, ami felkeltette az érdeklődésem éppen a 200 hz-es panel miatt. Szeretem a szappanoperát, mivel fogalmam sincs mit jelent a műanyag effektus, PC-n is szeretek képinterpolációval filmezni 60 hz-en 3/2 pulldown-ban.
Szóval a kérdés, hogy van-e olyan jó a képe ennek az LG-nek, mint a H6400-nak és megéri-e a felárat a "800 hz"? Úgy tudom Samunak a legjobb a szoftvere, így az LG lehet bosszantóbb a hétköznapokban, de a 200 hz-es panel az mégis csak több, mint 100 hz. :))
Sajnos Samut nem adnak ennyiért 200-ast 40"-ban.
Nem találtam túl sok tesztet erről az LG-ről, viszont azt írják az input lag pl. egész kiváló, meg ugye van local dimming is a H6400-al ellentétben és ez is direct led-es.
Mi a véleményetek? A kép talán jobb a feketét leszámítva, de a szoftver gondolom ócskább lehet.

Más
Ezek a tévék tudják kezelni a 48 fps filmeket?

[ Szerkesztve ]

(#18391) blakey válasza Teasüti (#18390) üzenetére


blakey
titán

Ha nem értesz hozzá akkor ne minősíts másokat. Nem butaság, amit leírtam az van, az lcd monitorok tudtommal max 72Hz-en pörögnek, de az is okoz néha problémát.

Azok a tv-k amelyek interpoláció segítségével tudnak megjelníteni, azok a 100Hz-es tv-k, erre jön még a BFI amitől olyan szép nagy Hz-eket kapunk. :)
Amennyiben ezek ki vannak kapcsolva a panelek 50/60 Hz-en üzemelnek, 300 soros mozgásmegjelenítéssel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18392) nismoka válasza Teasüti (#18390) üzenetére


nismoka
addikt

A TV-k max 60Hz jelet fogadnak. 100Hz-et csak interpolációval tudnak vagy BFI-vel.
Nincsen olyan TV ami tud 48p-t, igaz film sem sok....

[ Szerkesztve ]

(#18393) Teasüti válasza BBéci (#18316) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#18394) L4mie


L4mie
veterán

erről vélemény?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18395) nismoka válasza L4mie (#18394) üzenetére


nismoka
addikt

Giccses design kábel semmi más!

(#18396) Teasüti válasza blakey (#18391) üzenetére


Teasüti
nagyúr

60,75,85,100,125 stb vertikális frekvenciák fordulnak elő monitoron a leggyakrabban, a legújabb trend a 144 hz a 3D miatt Gamer monitorokon.
Miért ne lenne butaság kikiáltani egy panelt 50 hz-esnek, amikor natívan képes megjeleníteni 100 hz-et?

Arra volnék inkább kíváncsi, hogy hogy csinál a tv a 60 hz PC jelből 50/100 hz-et?
Illetve ha indítok egy 24 fps lejátszást, akkor hardveresen a jelátvitel is 24 hz-re kapcsol, vagy lesznek időzítési problémák?

(#18397) L4mie válasza nismoka (#18395) üzenetére


L4mie
veterán

oké, köszi,
Akkor jöhet simán a csilicsáré nélküli is. :K

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18398) blakey válasza Teasüti (#18396) üzenetére


blakey
titán

Ha ki van kapcsolva az interpoláció (és van benne) akkor 50Hz-en ketyeg és erre szoktuk azt mondani, hogy 100/200Hz-es, tehát akkor most mi a problémád? Mit nem értesz? Ilyenkor natívban 50Hz, ennyi.

A monitorok is LCD panelekből készülnek, 72Hz-es panel létezik, a többit megnézem, de szerintem csak interpolációval tudják megoldani.

Ne haragudj, de az utolsó kérdésedre rengeteg válasz van itt is, meg a neten is, épp a múlthéten magyaráztam el valakinek, most erre nincs energiám, használd a keresőt.

ui. Ezt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18399) Trak válasza L4mie (#18397) üzenetére


Trak
addikt

[link]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#18400) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Foleg Ps4-re es filmnezesre szeretnek vasarolni egy 32 vagy 40 inches tv-t.
Mit ajanlotok?
Vajon fontos-e a smart-tv funkcio?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.