Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 32"-es led tv-t?
A következő kritériumaim lennének: fullhd, usb (mkv videókat vigye, akár felirattal), hdmi, szép kép :) Jó lenne, ha 80k-ból kijönne, használt is szóba jöhet. Nem fontos a 3D, illetve az internetes csatlakozás, inkább szebb képet és hangot szeretnék.

(#18802) zaja8 válasza zaja8 (#18791) üzenetére


zaja8
aktív tag

Samsung UE32H5000-nek ez az oldal szerint 20ms a válaszideje. Az elfogadható játékra (PC) nem?
Illetve ezen a képen látható az egyik HDMI csatlakozónál, hogy (DVI) ezt kellene használni a géppel való összekötéskor? Vagy hogyan lehet játék módra váltani? Mert akkor elvileg csökken az input lag.

Köszönöm!

(#18803) #94529552 válasza zaja8 (#18802) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen ez jó lesz, és HDMI kábellel lehet összekötni a PC-vel. Majd ha szükségét látod át kell nevezni a bemenetet is HDMI ről PC-re, és kép beállításoknál a játék módot választani.

(#18804) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok!

Szülők kiadták feladatnak, hogy nézzek nekik valami tvt. Nagyrészt tv adásokat kuksolnának meg usbs vinyóról filmeket. A kadencia helyes lejátszás nem szempont, mondjuk ahhoz úgyis külső lejátszó kellene. Jó lenne ha tudna CI kártyát kezelni és a wifi sem hátrány, de nem létfontosság. A mérettel kapcsolatban annyit, hogy elég messziről, kb 3,5 méterről nézik majd, de ennek ellenére azt mondták, hogy olyan 40-42" elég lenne. Igaz keretet elfelejtettek mondani, de gondolom 150k környékén már lehet találni megfelelőt?!

iDontcare

(#18805) B-L-A-C-K válasza FishAir (#18804) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kicsit drágább, de én ezt venném: Sony 42W705B -> Teszt -> Ár

Jó akciókat is ki lehet fogni, és úgy 150 és is beeshet...

(#18806) drmazsi válasza B-L-A-C-K (#18805) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Hello.

Ha kiterjesztett garanciával veszem a fent emlitett tv készüléket, akkor azt a hivatalos márkaszervizben is tudom érvényesiteni,illetve a márkaszervizzel leszerződött szervizekkel, vagy csak az adott boltban ahol megtörtént a vásárlás?

Elnézést a noob kérdésekért, de nem mindegy h mennyit kell cipelni a tv-t.

Köszönöm

Don't hate the player, hate the game ...

(#18807) B-L-A-C-K válasza drmazsi (#18806) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Attól függ hol vetted...Ha itt megtalálod az üzletet (térképen nagyíts rá és kered meg) akkor márkaszervizben is tudod érvényesíteni, ha nem találod ott meg akkor csak ott ahol vetted.

(#18808) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hali!

Milyen 32 collos TV-t ajánlotok? Játékra kéne (Xbox One).
Mondhattok többet is, több árkategóriából.

(#18809) Steel Lord válasza Ron Swanson (#18808) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

[W705b]

[W706b]

Ezeknek a legalacsonyabb az input lagja, tehát játékra kifejezetten ajánlottak. + jó tv-k.

(#18810) sooma


sooma
tag

Sziasztok!

Most ezt Sony Bravia KDL-42W815B adják 180.000-ért nálunk médiában. (17 hó kamatmentesre)
Sajnos keveset tudok róla.
Az eladó győzködött, hogy van olyan mindenevő az adathordozókkal szemben mint a Samsung-LG.

Best buy, vagy várjak karácsonyig esetleg?

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#18811) sooma válasza sooma (#18810) üzenetére


sooma
tag

Most nézem a tesztjét :)
http://www.youtube.com/watch?v=ArlvwbQ7wZs
Tesztnek gyenge volt.

[ Szerkesztve ]

(#18812) nismoka válasza sooma (#18811) üzenetére


nismoka
addikt

Az nem kifejezés, ez nem teszt...

(#18813) sooma válasza nismoka (#18812) üzenetére


sooma
tag

Hirtelen azt hittem, hogy érdemlegesebb összehasonlítás lesz. Mert volt most PHILIPS-42PFL7008K12 is 199.000-ért
Az üzletben, kicsit csalódtam a Sony hangjában. Pedig bemutató műsor ment rajta.

[ Szerkesztve ]

(#18814) Yodamest


Yodamest
addikt

Halihó!

Monitor csere előtt állok egy 23"-t szeretnék nagyobbra cserélni és arra gondoltam nem monitort vennék, hanem egy Sony KDL 32W705-öt. Nemrég vettem tv-nek egy Sony 46"-t és baromi szép képe van. Tudom, hogy nem csalódnék benne, igazából csak az a kérdésem, hogy monitornak ez mennyire lenne jó? Van esetleg valami olyan tényező amivel nem számoltam? Árban alig több egy 27" Dellnél amit amúgy vennék szóval jó biznisznek tűnik így elsőre. Az hogy 1080p engem nem zavar, tehát hogy a pixeleket jobban látnám szóval ez nem kizáró ok.

(#18815) nismoka válasza Yodamest (#18814) üzenetére


nismoka
addikt

Tökéletes monitornak is!

(#18816) Tegla80 válasza Yodamest (#18814) üzenetére


Tegla80
addikt

En(is) a tv-re szavazom...
(26" os samu T260 hd monitorrol valtottam anno 40" samura ,majd most 42"Sony ra. En monitor ele mar nem ulnek vissza..... ;) )

Sony® & PlayStation®

(#18817) Yodamest válasza nismoka (#18815) üzenetére


Yodamest
addikt

Rendben köszönöm a biztatást! Akkor a Sony lesz, én is így voltam vele, csak mondom megkérdezem hátha van valami hátulütője. :)

(#18818) Döglött Róka válasza Yodamest (#18814) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen messzirol nezned?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18819) Yodamest válasza Döglött Róka (#18818) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát szerencsére viszonylag széles asztalom van, hátra tudom tolni, de kb 60-70cm-ről. Tudom, hogy nagy lesz, de szerintem hozzászokok aztán már ez lesz a standard :)

(#18820) blakey válasza Yodamest (#18819) üzenetére


blakey
titán

Ahogy lejátszóknál ill. bármi másnál itt is számíts arra, hogy elmarad egy célhardver (monitor) teljesítményétől, főleg a Dell, Eizo monitoroktól. Nem fogja lefedni azt a színtartományt amit ezek tudnak, nem minden a méret, de ha csak minél nagyobb kell és nem fontos a tökéletes RGB akkor hajrá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18821) Yodamest válasza blakey (#18820) üzenetére


Yodamest
addikt

Hát nemrég vettem régi tv helyett egy Sony-t és annak sokkal szebb színei vannak, meg képe, mint a mostani Dell U2312HM monitoromnak, ezért is gondoltam, hogy Sony-t veszek az asztalra is.

(#18822) Döglött Róka válasza Yodamest (#18819) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha jatszol akkor ne menj 30 fole, meg fogsz orulni amikor a hud miatt kapkodod a fejed.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18823) blakey válasza Yodamest (#18821) üzenetére


blakey
titán

Mire alapozod a szebb színeket? Kalibrálva van a monitorod, tv-d? A TV-k nem képesek az Adobe RGB és az sRGB tartományt tökéletesen kezelni, nem erre vannak kihegyezve. Attól, hogy neked jobban tetszik nem jelenti azt, hogy közelebb ál a valósághoz. A 2312-es Dell-nek jók a színei, majdnem tökéletesre kalibrálható, input lag-je 0,5 ms, stb. Volt néhány monitorom, (Apple, Eizo, Dell) és annál több tv-m volt, rengeteget dolgozom PS-sel, tudom, hogy mire képes egy tv és egy monitor. Ha játékra kell a tv, akkor nem mondok semmit, de ha munkához kell akkor nagyon félre tud vezetni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18824) Tegla80 válasza Döglött Róka (#18822) üzenetére


Tegla80
addikt

42" nal sem rangatom a fejem,h lassak mindent.
Leulok tole kb 1,5 m re ,azt szepen atlatom az egeszet.

Sony® & PlayStation®

(#18825) nismoka válasza Tegla80 (#18824) üzenetére


nismoka
addikt

Olyan messze? ;)

(#18826) Yodamest válasza blakey (#18823) üzenetére


Yodamest
addikt

Elsősorban játékra lesz, a méretét elhiszem, hogy szokni kell majd, de szerintem meglehet szokni aztán már jó lesz.. A színei jók igen a Dellnek és eddig azt hittem ennél jobb nem is nagyon lehet, de így, hogy gyakorlatilag egymás mellett van szinte a monitor meg a tv egyértelműen a Sony tv-nek sokkal élethűbbek a színei, tehát látok egy képet legyen rajta bármi a valósághoz közelebb áll színtérben a tv-n. Nincs kalibrálva semmi, színprofilt tekintve alapbeállításon van a monitor is és a tv is.

(#18827) blakey válasza Yodamest (#18826) üzenetére


blakey
titán

Hidd el, hogy nem jobb a tv színei, ahogy írtam, nem képesek az RGB-t úgy kezelni ahogy a monitorok. Nekem kalibrálva van a monitor is a tv-k is, Nem annyira részletes egy tv.

Ha játékra kell akkor vedd meg, de nem "állandó" monitornak való, monitorként lehet használni, meg néha ráküldeni egy-két játékot, de képeket szerkeszteni, stb nem való.

A méret engem annyira nem érdekel, a megfelelő távolságból nézve jó tud lenni, mondjuk 70cm-ről a 32" nagyon zavaró tud lenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18828) Döglött Róka válasza Tegla80 (#18824) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De most 70 centirol beszelunk:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18829) Gicz válasza blakey (#18827) üzenetére


Gicz
addikt

Szeintem azt h jobbak a színei nem úgy érti ahogy te gondolod. Egyszerűen arra gondol (szerintem) hogy a TV "szebb a kép" jobban "kiugranak" a színek, ami inkább annak köszönhető, hogy 3x akkora a natív kontrasztaránya mint egy IPS LCD-nek, és akár 5-6x akkora mint egy TN monitornak.

(#18830) Yodamest válasza Gicz (#18829) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen, teljesen laikusan értem, egyszerűen jobb ránézni. A nagy mérettel meg majd valahogy megbírkózok, most olvasgattam ,hogy elég sokan haszálnak 32"-s hdtv-t monitornak és hamar megszokták.

(#18831) Gicz válasza Yodamest (#18830) üzenetére


Gicz
addikt

Ha most kéne monitort vennem, én is egy 32-es sony-t vennék, alacsony inputlag, LCD viszonylatban jó képminőség. Mivel én csak netezése, gaming-re használnám nem számít hogy tud e Adobe RGB-t vagy nem. Viszont a nagy kontrasztot, és a viszonylag alacsony feketeszintet szeretem.

(#18832) Yodamest válasza Gicz (#18831) üzenetére


Yodamest
addikt

Én is így vagyok vele :B

(#18833) Jegesbrum


Jegesbrum
csendes tag

Tudtok olyan tv-t mondani 50 col körül ami 130ezer körül van? 140 még oké. Nem kell hogy annyira nagy minőség legyen.

Illetve ha ebben az árkategóriában nincsen megfelelő 50" mi az amit ajánlanátok 100 cm feletti tv-ből?

Főként mkv filmeket akarok majd külső winyóról.

(#18834) Yodamest válasza Jegesbrum (#18833) üzenetére


Yodamest
addikt

Szerintem a Sony fronton nézz körül azzal mellé nem nyúlsz és baromi szép képük van. (nekem is az van)

(#18835) zaja8 válasza Gicz (#18831) üzenetére


zaja8
aktív tag

szia!
Nekem tudnál javasolni olyan 32-es sony-t ami minnél olcsóbb de az alacsony input lag miatt alkalmas lenne PC/Xbox játékra?
(vagy bármilyen másikat PC monitorkent játékra)
90k-ból jólenne ha kijönne.
köszi! :)

(#18836) Döglött Róka válasza zaja8 (#18835) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Itt megjegyeznem, hogy ez az input lag kisse tul van lihegve. Max profi szinten jatszhat be verekedos jatekoknal, de azoknak az embereknek foldontuli reflexeik vannak. Milliszekundumokrol beszeltek.:) Hozzatennem, magam is tv-n jatszom, wireless kontrollerrel.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18837) *Tata*


*Tata*
senior tag

Tudna ebben valaki segíteni?
Nem találtam topikot neki, ezért ide írom. :B

Most a tv-t UPC Direct felvevős HDmédia boxról nézem.
Ha médiakártyát kérnék tőlük, szebb lenne-e a kép :F
És gondolom ha váltok akkor a felvételi lehetőségem ugrott. :U

(#18838) motvez


motvez
újonc

Üdvözlök mindenkit!
Köszönöm az eddigi tanácsokat! Megvan a döntésem: ár-érték szerint kifizettem az lg 42 lb 650v-ét és most már üzemel,de nem kaptam kezelési útmutatót és rengeteg kérdés merült fel a beüzemelés közben.
Tudna valaki esetleg tanácsot adni,honnan tölthetem le esetleg?
Köszönöm!

Apikusz

(#18839) jaklimakli


jaklimakli
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Most egy újabb TV került képbe. Szerintem itt a fórumon még nem nagyon történt említés róla. Teszteket sem találok igazán. Az LG 55LB870-ről van szó. Igazán meg kívántam állni a 730-nál, ám múlt hétvégén a 730 árszintjén árulták ezt a típust. Ez a nagyobb szám miatt gondolom valamivel korszerűbb. Ami különbséget láttam, s főképp meglepett, hogy ez EDGE LED-es az LG honlapja szerint. Azaz egy bizonyos árszint felett visszatértek??? A hangrendszerben is különbözik, sőt beépített kamera is van benne (ami, ha az ár hasonló, akkor elég plusz). Látta már valaki a képét, esetleg próbálta a WEB OS-t ezen?

Üdv: J

(#18840) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Megéri ilyen ttévét venni? orion pif 40d led
Link
http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ORION-PIF40-D-LED-televízió,103952,505022,1280217.html?langId=-19#term_C3_A9k_C3_A9rt_C3_A9kel_C3_A9sek

(#18841) Gicz válasza Döglött Róka (#18836) üzenetére


Gicz
addikt

Bocs de ez marhaság. :) próbálj meg egyszer pl COD-ot, counter strikeot, vagy battlefieldet játszani bill+egérrel, 30ms input lag felett csak szenvedés lesz, nagyon érezni, multit onnantól el lehet felejteni. ( a kontroller eleve vicc ilyen szempontból, ne is keverjük ide, azon a 100ms input lag sem tűnik fel kb senkinek)

(#18842) Tegla80 válasza Gicz (#18841) üzenetére


Tegla80
addikt

Mar a multkor mondtuk neked tobben is (kontrolleresek) ,h siman erezheto ha kesik.
Jo lenne ha az eloiteleteidtol eltekintve(pc vs konzol) irnad a hsz-eid e temaban es felfognad,h igenis kierzodik kontrolerrel is!!
Nameg az input lag mindig jelen van,nem kell hozza online COD ot tolni ,csak pl asztal szinten megmozditani az egeret. :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#18843) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Akkor ez ajánlott TV? : [link]

Játékra is kellene (PS4, PC) és fontos, hogy a filmeknél is szép képe/színei legyenek.

A válaszokat köszi!

(#18844) csdm


csdm
senior tag

Hali!

Milyen tv-t tudnátok ajánlani 70 e forint alatt?(TV-zésre)
Méretben semmi nem akadályoz meg, nagy elvárásaim nincsenek, a lehető legjobb ár/érték arányút keresem.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18845) BBéci válasza csdm (#18844) üzenetére


BBéci
titán

Az nagyon kevés pénz egy normális méretű, elfogadható képminőségű és tisztességesen megépített tévére.
Gyűjts még hozzá!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18846) Peddy789 válasza csdm (#18844) üzenetére


Peddy789
őstag

Vegyél 55 körul egy fasza dell monitort inkább (23 "), vagy szedj össze 110et, ez a 70 pont az a kategoria ahol már monitor kezd tul drága lenni, tvnek meg még bőven kevés

[ Szerkesztve ]

(#18847) Döglött Róka válasza Gicz (#18841) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak sikerult felreerteni, a mai tvk 30 ms alatt vannak, a max kulonbseg 10-12 ms koztuk. Azt ha te megerzed, akkor nagyon ugyes vagy:)

A konzol vs pc-naci vitaba meg ne menjunk bele. Tudjuk be a 100ms-et annak, hogy elfogult vagy.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18848) BBéci válasza Döglött Róka (#18847) üzenetére


BBéci
titán

"a mai tvk 30 ms alatt vannak"
Ez így, ebben a formában nem igaz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18849) aronpapa válasza *Tata* (#18837) üzenetére


aronpapa
tag

Pedig van ilyen topic: ITT érdeklődj..

(#18850) aronpapa válasza motvez (#18838) üzenetére


aronpapa
tag

Van külön LG TV topic, ITT érdeklődj.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.