Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) dethroner válasza Gubek-Einste (#60940) üzenetére


dethroner
veterán

Tudom hogy a router lenne a legjobb megoldás, de sajnos nincs semmilyen vezetések net, kizárólag fosminőségű mobilnet van, vagy mégrosszabb minőségű mikro-s net.
Ezért marad egyetlen lehetőségként a digis stickből nyert mobilnet megosztása.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60952) Gubek-Einste válasza Lali-213 (#60950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt tedd fel ezt a kérdést.

Az AX50 jobban megéri mivel újabb eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60953) Gubek-Einste válasza dethroner (#60951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi-s megosztásra is jobb lenne a router mint egy G-s wifi kártya.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60954) dethroner válasza Gubek-Einste (#60953) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, tudom hogy jobb lenne, de nincs szolgáltató, akinek a vezetékét bedughatnám a routerbe. XXI. század, megállt a szip fejlesztés is, és a falunak abban a részében semmi sincs.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60955) Gubek-Einste válasza dethroner (#60954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abba a gépbe kellene bedugni amelyikbe a G-s kártya menne és a router végezné a wifi-s megosztást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60956) dethroner válasza Gubek-Einste (#60955) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis usb stick megy a pc-be, és a pc lan csatijából kábelt a router wan portba?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60957) Gubek-Einste válasza dethroner (#60956) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a LAN-ba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60958) Sensation


Sensation
tag

Sziasztok!

Egy wifi repeater-re lenne szükségem, családi ház emeletére, (téglafal, vasbeton födém)
Mit ajánlanátok Diginet1000 és ASUS RT-AC1200G+ routerhez?
Köszi!

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#60959) dkess válasza Sensation (#60958) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Legyen bármi - első körben egy UTP kábeles összeköttetést javasolnék legalább a két emelet közé. Aztán az emeleti cuccot lehetne ekkor AP módba rakni. Minden más amire gondolsz az pótcselekvés és pénzégetés. Persze, ha túl sok van ...

Második körben akár azt, hogy az ASUS RT-AC1200G+ routert lecserélve egy két eszközös AiMesh megoldásra ethernet backhaul -al konfigurálva. Ezek lehetnek különbözőek is. Akár lehet két ugyanolyan vagy különböző router vagy ZenWiFi - vagy akár egy router, egy ZenWiFi párosítás is ... Akár AX -es vonal is ...

(#60960) Sensation válasza dkess (#60959) üzenetére


Sensation
tag

Szia,

UTP összeköttetés megvan.

Két eszközt néztem ki:
[ASUS RP-AC55l
[D-Link DAP-1620]

Ezekről mi a vélemény?

Köszi!

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#60961) dethroner válasza Gubek-Einste (#60957) üzenetére


dethroner
veterán

Egy leírást tudsz erről linkelni esetleg?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60962) Gubek-Einste válasza Sensation (#60960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén tudnak csak wifi hálózatot létesíteni, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.

Miért az ilyen típusú eszközöket nézted ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60963) Gubek-Einste válasza dethroner (#60961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miről kellene a leírás?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60964) dethroner válasza Gubek-Einste (#60963) üzenetére


dethroner
veterán

Mit kell beállítani a pc-n és a routeren ha így akarok wifi hálózatot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#60965) dkess válasza Sensation (#60960) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Veszel kettő AC57U v3 -at ( [link] )vagy mondjuk egy CD6 Duo-pakk -ot ( [link] ) és mondjuk AiMesh -be konfigurálod őket ethernet backhaul -al?

(#60966) Gubek-Einste válasza dethroner (#60964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mobilnet kapcsolaton jobb kattintás --> Tulajdonságok --> Megosztás fül --> első jelölőnégyzetbe pipa --> Megosztom ezzel --> kiválasztani a "Helyi kapcsolat"-t --> Ok.

A router-t pedig simán beállítod Automatikus konfigurációra és a gépből jövő kábel megy a WAN portba. Korábban a LAN portot írtam de így egyszerűbb lesz. A wifi-nél megadsz egy SSID/jelszó párost.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60967) coccolino válasza dkess (#60965) üzenetére


coccolino
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok, így érdekelne miért kell kettő?
alul a UPC-s wifi-s modem van, felülre nem elég 1 az AC57u v3-ból, hogy ott is legyen wifi jel rendesen?

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#60968) dkess válasza coccolino (#60967) üzenetére


dkess
őstag

Az alapfelállás az volt, hogy egy meglevő router mellé keresett a kérdező repeatert, mely WiFi -n csatlakozna a routerhez. Az első válaszom alapján alapvetően két jobb megoldás is lenne:

- akár azt a repeatert vagy egy második routert UTP kábelen csatlakoztatást követően konfiguráljuk AP módba,
- a fentebbinél jobb megoldás, ha szintén UTP kábeles összeköttetéssel mesh WiFi képes eszközökkel mesh WiFi -t konfigurálunk ethernet backhaul -al ...

(#60969) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Adott egy nagy alapterületű (~150m2) földszintes ház padlástérrel, illetve egy jó hosszú kert. A modem (nem wifis) a padlástérben van, ahonna jönnek le kábelek több helyiségbe is. Szeretnék javaslatot kérni, hogy mi lenne a jó megoldás, hogy mindenütt (a kert végében is) legyen wifi. Alapvetően több dilemmám is van:
1. Legyen egy wifi router is a padláson és ahol gyenge a jel, oda tegyek jelerősítőt? Vagy legyen inkább két wifirouter a földszinten a ház két végében, amik kábelen keresztül kapják a jelet fentről és akkor jó eséllyel nem is lesz szükségem jelerősítőkre (max. a kertbe)?
2. Illetve, ha olyan wifi jelerősítőt veszek, amin van UTP kábel bemenet, akkor az közvetlen a modemhez csatlakozik vagy mindenképp kell közbe egy wifi router?
Fontos az egyszerű kezelhetőség. Azt szeretném, hogy ne kelljen wifi hálózatokat váltanom a telefonon, ahogy mozgok a lakásban. Vagy olyan készülékeket, amik segítségével ez észrevétlenül történik meg.
Előre is köszönöm a válaszokat és nem sértődöm meg, ha konkrét márkát, típust javasoltok, mert nem tudom melyik a jó, viszont gondolom az lenne a legjobb, ha minden eszköz ugyanabból a márkának a temrékeiből kerülne ki.

(#60970) Sensation válasza dkess (#60968) üzenetére


Sensation
tag

Szia!

Eszembe jutott még valami, és lehet ez lenne a legegyszerűbb és még pénzbe se kerülne. (Nem is értem hogy nem jutott eddig eszembe)
Van nekem ugyebár egy Digis, wifivel rendelkező ONT eszközöm, eleinte csak ezt használtam, de mivel volt ez az ASUS routerem, szerettem volna inkább azt használni, ezért a Digi ügyfélszolgálattal az ONT cuccot bridge módba tetettem. Sajnos az egyik emeleti hálóban valamiért elég gyenge a jel, ezért kerestem első körben valami "jelerősítőt".
De arra gondoltam, hogy ez a Digis cuccal lenne a földszinten wifi, az ASUS-t meg felviszem az emeletre. (Cat5e kábel van fent)
De ez esetben csináltathatom vissza a Digivel a bridge módot? Vagy hogy tudom megoldani?

Köszi!

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#60971) Gubek-Einste válasza Sensation (#60970) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De arra gondoltam, hogy ez a Digis cuccal lenne a földszinten wifi, az ASUS-t meg felviszem az emeletre. (Cat5e kábel van fent)
De ez esetben csináltathatom vissza a Digivel a bridge módot?

Igen

Vagy hogy tudom megoldani?
Eszköz beszerzés nélkül csak így. Optimálisabb megoldás lenne egy újabb eszköznek a beszerzése, leginkább Asus-é mivel a jelenlegi is az, erre kétféle lehetőséged van:
1; A jelenlegi marad ahol van és az új lesz a másodlagos, ez esetben egy AC57Uv3 lenne az ajánlott.
2; A jelenlegi menne át másodlagosba és az új lenne az elsődleges, ekkor már érdemesebb lenne egy AX-es eszköz beszerezni az időtállóság miatt (de legalább egy AC65P-t ha nem akarsz/tudsz többet áldozni a beszerzésre). Érdemes volna olyat venni amely már AiMesh kompatibilis, hogy egy másodlagos eszköz csere után egyből AiMesh hálózat legyen kialakítva.

+1; Két új eszköz beszerzése amellyel AiMesh hálózat lenne kialakítva, a korábban ajánlott két darab AC57Uv3 vagy újabb AX-es eszköz.

A második lehetőség lenne az ideálisabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60972) Gubek-Einste válasza felsatan (#60969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Adott egy nagy alapterületű (~150m2) földszintes ház padlástérrel, illetve egy jó hosszú kert. A modem (nem wifis) a padlástérben van, ahonna jönnek le kábelek több helyiségbe is.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

1. Legyen egy wifi router is a padláson és ahol gyenge a jel, oda tegyek jelerősítőt? Vagy legyen inkább két wifirouter a földszinten a ház két végében, amik kábelen keresztül kapják a jelet fentről és akkor jó eséllyel nem is lesz szükségem jelerősítőkre (max. a kertbe)?
Mindenképpen a kábelen összekötött eszközök lennének az ajánlottak.

2. Illetve, ha olyan wifi jelerősítőt veszek, amin van UTP kábel bemenet, akkor az közvetlen a modemhez csatlakozik vagy mindenképp kell közbe egy wifi router?
A hálózatban mindig kell egy router módú eszköz!
A szolgáltatók manapság már nem adnak csak modemet, kombinált eszköz osztanak ki amely wifi router is egyben így ha neked is olyan van akkor az is elég lehet.

Fontos az egyszerű kezelhetőség. Azt szeretném, hogy ne kelljen wifi hálózatokat váltanom a telefonon, ahogy mozgok a lakásban. Vagy olyan készülékeket, amik segítségével ez észrevétlenül történik meg.
Amit te szeretnél az a seamless roaming amihez vezérelt hálózat kezelés kell, ezt legegyszerűbben mesh eszközökkel lehet elérni.

Előre is köszönöm a válaszokat és nem sértődöm meg, ha konkrét márkát, típust javasoltok, mert nem tudom melyik a jó, viszont gondolom az lenne a legjobb, ha minden eszköz ugyanabból a márkának a temrékeiből kerülne ki.
A seamless roaming miatt csak azonos gyártótól származó eszközök jöhetnek szóba.
Mennyi lenne beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60973) dkess válasza Sensation (#60970) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Javaslom emlékezz vissza arra, hogy miért is kéretted át pontosan azt a Digi ONT -ot bridge módba. Több oka is volt - én most csak egyet írok: a csak 2.4 GHz -en 2x2 -es N -es (!!) WiFi ...

Ettől már ne akarjunk semmit, OK? A repeter -t pedig a szótárból is töröljük, hacsak nincsen rengeteg elégetni való pénzed.

Amit lehet nem hangsúlyoztam ki eléggé, hogy a jelenlegi router eladásával is kalkulálj. Akkor jöhet az AiMesh képes páros a helyére ...

(#60974) Sensation válasza dkess (#60973) üzenetére


Sensation
tag

Valóban, igazad van.
Akkor a fenti opciókból már boldogulok, megálmodom melyik legyen.

Köszönöm a segítségeteket.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#60975) w.miki


w.miki
veterán

Digi netet szeretnék megosztani telefonnal.
Kivettük a sim kártyát az mf833v stickből és áttettük egy Alcatel 1s 5024d telefonba. Beállítottam a telefonon hot spot-ként, de amikor notin csatlakozni akartunk valamilyen pin/szám kódot kért nem a beállított jelszót. Jelszó nélküli hotspottal jó. Hogyan lehetne jelszavasan is csatlakozni?
Digi topikból ide tanácsoltak.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#60976) felsatan válasza Gubek-Einste (#60972) üzenetére


felsatan
tag


Szia!
Ezt a gyönyörű képet csináltam: [link] Egy hozzávetőleges alaprajz, fal anyagokkal, vastagságokkal, wifi jelerősség adatokkal.
Az ára mindennel jó lenne, ha 100e Ft alatt meg tudna állni, de ha ezen múlik a minőség, lehet több is. És persze olcsóbb is :D A lényeg, hogy működjön. Ne szakadozzon és ne kelljen belenyúlni, mert én nem értek a hálózatokhoz.
A modem valószínűleg maradni fog, mert a meglévő szerződést fogom átvenni a tulajdonostól. A router nem marad, az nem az enyém.
Még annyi, hogy a padlás olyan kialakítású, hogy viszonylag könnyen ki tudok tenni a "végébe" egy eszközt, ami lefed(het)i az egész udvart.
Ha bármi kell még, szólj.

(#60977) Gubek-Einste válasza felsatan (#60976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 02 és 07 pontra lenne jó letenni 1-1 eszközt, a 02-es lenne az elsődleges eszköz, a 07-es pedig a másodlagos.
Két Asus AX58U megfelelő is lehetne.
A 02-es pontról kellene egy kábelt visszavezetni a padlásra és onnan átvinni a 07-esre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60978) felsatan válasza Gubek-Einste (#60977) üzenetére


felsatan
tag

Köszi!
A két eszközt összekell kötni közvetlenül kábellel? Az nem elég, ha ugyanabba a modembe vannak bedugva?

(#60979) mezis válasza felsatan (#60978) üzenetére


mezis
nagyúr

Sőt! Csak a modembe. Sugaras elosztás, semmi gyűrű!

mezis

(#60980) dkess válasza mezis (#60979) üzenetére


dkess
őstag

Kivéve, ha a modemben szeparálva vannak a LAN portok (ugye most az a "modem" az router módban van). Ekkor mondjuk a "modem" után egy gigabit switch -et téve már lehet mindent a switch portjaira dugdosni ...

(#60981) felsatan válasza mezis (#60979) üzenetére


felsatan
tag

Az a baj, hogy nem értek hozzá és nem tudom eldönteni a hozzászólásodról, hogy komoly vagy irónia :) Légyszi, erősítsd meg valamelyiket.
Nekem az lenne a jó, ha a modemen keresztül lennének összekapcsolva, mert az a jelenlegi kiépítettséggel megoldható.

(#60982) krealon válasza felsatan (#60981) üzenetére


krealon
Topikgazda

UTP Ethernet hálózatban fontos, hogy egyértelműek legyenek az adatcsomag útvonalak, nem jó ötlet otthoni körülmények között (nem menedzselhető eszközökből) hurkot épÍteni.

Gyors szemléltető példa:
Legyen 3 switch (A, B, C), mindegyik mindegyikkel összekötve (lásd háromszög).

Létezik úgynevezett Broadcast (üzenetszórás) tipusú csomag, ami az adott alhálózat minden gépének szól.
A switch-ek ezt minden port-jukon (csatlakzójukon) át továbbítják.

Ha egy ilyen beérkezik az A switchbe, akkor tovább küldi B és C switch-be külön-külön, így már 2 broacast üzenet van a hálózaton.

Mivel ez broadcast üzenet B továbbküldi A-nak és C-nek. Hasonlót tesz C is a beérkezett csomaggal.
Így minden küldési ütemben duplázódik a csomagszám, amíg a hálózat meg nem telik ezekkel broadcast keretekkel és semmi más kommunikáció nem lesz lehetséges.

Ezt nevezi a szakirodalom Broadcast Storm-nak.

Menedzselhető switch-eknél a hurkok kezelését a Spanning Tree Protocol (STP) hivatott kezelni, azáltal. hogy felfedezi és megszünteti őket.

(#60983) mezis válasza dkess (#60980) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha megoldható, minden WiFi AP (router) a szolgáltató modemjéhez (routeréhez) csatlakozzon UTP kábellel.
Lehetne csatlakoztatni egy újabb WiFi AP-t egy "előző" routerhez (switch-hez, WiFi routerhez) UTP kábellel, de a többi Ethernet portjához már csak kliensek (PC, printer,...) csatlakozhat vagy még egy újabb WiFi router, AP, switch.

Hurok ne legyen, mert az olyan lenne mint amikor 230V-os hosszabbító elosztókat csatlakoztatnál egymáshoz, de biztos ami biztos, az utolsót még visszacsatlakoztatnád az elsőhöz. Szerencsére 230V esetén nincs erre kész kábel, külön kellene "legyártani", de NE!

mezis

(#60984) czanki90


czanki90
csendes tag

Szép napot az lenne a kérdésem hogy Repeater módban használt e már valaki hasonló [link] kügyüt WIFI kamerákhoz?
Vagy hogy szerintetek müködik e így, a kamerák 2,4 GHz mennek.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#60985) mezis válasza felsatan (#60981) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, dkess-nek ment a válaszom. :o

mezis

(#60986) milan07


milan07
tag

Sziasztok! 8 megabites internetünk van, amit vezetéken keresztül mindig tud. Wifin is általában megvan ez a sebesség amikor jó, de általában nem jó. Olyankor kivétel nélkül 1 megabit körüli sebességet mutat. Olyan még sosem volt, hogy 3,4, vagy akár 5 megabittel megy, hanem mindig csak egy adott sebességgel. Szóval két funkciója van, vagy tökéletes, vagy minősíthetetlen. Olyanról is hallottam, hogy megtelik valamilyen memória (kétlem, mert újraindítás után is ugyanolyan pocsék), vagy csatornát kell váltani. Ezekben nem hiszek, kis faluban élünk, sokaknak van telekom-os internetük, szóval nem hinném, hogy annyira túlterheltek lennének a csatornák. Ilyenünk van https://www.pcx.hu/tp-link-tl-wr841n-router-00016256?gclid=EAIaIQobChMI-46K5NTs8QIVFNayCh2vpARNEAQYASABEgKB2_D_BwE . Az elődje is nagyon hasonló volt (szerintem ez egy újított változat), és azzal a router-el soha az életben nem volt még ilyen problémám, mindig tökéletesen szolgált. Na most pl. 10 megabittel tud letölteni. 1 órája indítottam újra a routert, azután ugyanolyan rossz volt, most meg hirtelen jó lett. Miért lehet ez? Lehet a router-el van a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#60987) Gubek-Einste válasza czanki90 (#60984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg működni kellene de jobb megoldás lenne ha kábelen kapcsolódna a kültéri eszköz az elsődleges router-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60988) mezis válasza milan07 (#60986) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Hány éves a "kicsike"?
(Tápegység elkói el tudnak fáradni.)
Nem működik más vezeték nélküli eszköz (füles, egér,...)? Biztosan csak ez az 1db AP szórja az internetet? [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60989) milan07 válasza mezis (#60988) üzenetére


milan07
tag

Kb. 2-3 éves, de új korától kezdve ilyen volt. Az elődje szolgált vagy 8 évet, és sohasem volt ilyen gond vele. Nem működik más eszköz, és az AP mit jelent?

Amúgy fateromnál is ugyanez van a 100 megabites nettel, ha wifin keresztül használom. EGy darabig jó, aztán lehal, és csigalassú lesz, néha még a kapcsolat is szakadozik. Mitől lehet ez?? Lehetséges, hogy ennyire pocsék minőségűek a routerek? EGy minőségibbel is lehetne ugyanez a problémám??

[ Szerkesztve ]

(#60990) zsiga68 válasza milan07 (#60989) üzenetére


zsiga68
senior tag

Azért a kliens is tud furcsa dolgokat produkállni.Nem feltétlen a router hibás.
" Nem működik más eszköz, és az AP mit jelent?" Pl a környéken több router van és a tiéddel ugyanazon a csatornán múködik, ez által zavarok jönnek létre. Ezért kellene valamelyik programmal leellenórizni a csatornák esetleges átfedését.

(#60991) dkess válasza zsiga68 (#60990) üzenetére


dkess
őstag

Avagy például elindul egy torrentező PC ami szintén WiFI -n csatlakozik. Mondjuk 8 Mbps internetnél lehet vezetékes is - mindegy, mert "megeszi" az internetet. Avagy éppen elindul egy játék vagy frissítése egy komolyabb adag letöltéssel stb.

(#60992) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok! Olyan èrdekes problèmám van, hogy van mostmár 2 laptop, amik nem tudnak rákapcsolódni egx wifi routerre. Látják a gèpek a hálózatot, de nemi malmozás után kiìrja a windows 10, hogy nem lehet kapcsolódni ehhez a hálózathoz.
A sztori ott válik èrdekessè, hogy más laptop/telefonok simán rákapcsolódnak, a dupla csavar pedig az, hogy az a 2 laptop viszont más wifire megint csak rá tud kapcsolódni. Az adott wifi hálózatra vajon mièrt nem? S hogy lehetne megoldani, hogy menjen?
Köszönöm előre is

(#60993) mezis válasza bacsis (#60992) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Végső eset: "Hálózat alaphelyzetbe állítás" ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#60994) milan07 válasza zsiga68 (#60990) üzenetére


milan07
tag

A kliens az mi is pontosan? Egy másik eszköz, vagy az én eszközöm, vagy jelen esetben mit értesz alatta?
Melyik programot ajánlanád az ellenőrzésre? És akkor kellene leellenőröznöm, amikor a router belassult?

(#60995) mezis válasza milan07 (#60994) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Vagyis a paraziták. Csak fogyasztják az internetet, de nem csinálják (no forgalom irányítás, no IP cim osztogatás, no ..... :D )

mezis

(#60996) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Két sávos botantennából (majdnem mindegy, milyen nyereségű, de legalább 1.5-2dBi, csak rp-sma és 2.4/5GHz-hez jó legyen) olyat hol lehet kapni kis hazánkban, aminek vagy nagyon vékony a műanyag az "anyája" vagy tiszta fém?
Van egy Gigabyte B450i Aorus lapom, amin nagyon közel vannak az antennacsatlakozók és a gyári lengőaljzatos antenna meg lassan meg fogja adni magát és praktikusabb lenne hátul két pálca.
Ehhez keresnék vékony dugós botantennát, nem baj, ha az egyik kitakarja pl a hangpanelt:

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60997) mezis válasza E.Kaufmann (#60996) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában nem jó ötlet a PC ház "árnyékába" helyezni (csavarni) a WiFi antennákat.

mezis

(#60998) E.Kaufmann válasza mezis (#60997) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A gyerek miatt a tetejére mágnestalpazni sem a gyárit :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60999) mezis válasza E.Kaufmann (#60998) üzenetére


mezis
nagyúr

Vaslemez a szőnyeg alá, a gyerek cipőjének talpára meg mágnest! :DDD ;]

mezis

(#61000) E.Kaufmann válasza mezis (#60999) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor végül is nem láttál te se valamilyen webshopban ilyen antennát? Csak hogy ON is legyen.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.