Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) fecaga21 válasza TGWH (#60700) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Na most akkor erősebb lesz a wifi nálam vagy nem? Jelerősség növelés lenne a lényeg.Célom az lenne. Kábel nem jöhet szóba semmiképp sem.

(#60702) mezis válasza fecaga21 (#60701) üzenetére


mezis
nagyúr

Találtál jelismétlőnek alkalmas helyet ?

mezis

(#60703) fecaga21 válasza mezis (#60702) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Találtam, végül rendeltem egy Xiaomi extendert, állítólag az az ami a jelet tudja erősíteni is, a repeater csak oiterjeszti a jelet.

(#60704) polgcsabi válasza Gubek-Einste (#60696) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Gyakorlatilag?
Mert ez itt a kérdés.

(#60705) mezis válasza fecaga21 (#60703) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
Ha a gyár betartja az előírásokat, akkor csak olyan értelemben "erősít", hogy veszi az AP valamennyire csökkent jelét és sugározza ugyanazzal a teljesítménnyel mint a WiFi router AP-ja. Visszafelé hasonlóan.

mezis

(#60706) 123sylaar


123sylaar
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy gyári MEDION pc (nem mostani kiadás... :) ) beépített wifi-vel.
A probléma az volna, hogy nem látja a wifi hálózatomat (telekom). De más eszközök látják, csatlakoznak is, azzal nincs gond. Más hálózatokat a szomszédból viszont lát.
Már mindent megpróbáltam, ami tőlem telt. (driver újrarakása, letiltás-engedélyezés, új windows...) Esetleg létezik, hogy nem kompatibilis egymással? Vagy a router beállításoknál kellene valamit állítani? (Egyébként, ha számít akkor vezetékről megy tökéletesen)
Errő az eszközről van szó: Realtek RTL8188CU Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter

Előre is köszi.

Üdv.: Krisz

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#60707) Diák66 válasza 123sylaar (#60706) üzenetére


Diák66
őstag

Lehetséges, hogy nem kompatibilis. Állítsd át a routered tesztelésképpen WEP-re, vagy a teszt ereéig nyíltra. A szabványt ha lehet változtatni, akkor 802.11G-re és a 6-os wifi sávra.

(#60708) zsiga68 válasza 123sylaar (#60706) üzenetére


zsiga68
senior tag

Azt írod hogy "beépített wifivel". Tehát van a pc-n egy beépített wifi és tettél bele egy USB-s wifi vevőt? A gyári vevőt tiltsd le az eszközkezelőben. Az usb-s wifi aktív az eszközkezelőben?
A routerben lehet hogy ki kellene kapcsolni próba képen a titkosítást. Esetleg megnézni milyen módra van állítva: B/G stb. Illetve megnézném milyen csatornán ad. Gondolom a router 2.4 GHz-en működik..

(#60709) 123sylaar válasza zsiga68 (#60708) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Nem tettem bele semmit. 2.4 és 5 Ghz-en is megy.
De kipróbálom titkosítás nélkül. :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#60710) 123sylaar válasza Diák66 (#60707) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Kipróbálom...köszi. :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#60711) mezis válasza 123sylaar (#60706) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Melyik csatornán (frekvencián) működik a WiFi AP-d ?

mezis

(#60712) 123sylaar válasza mezis (#60711) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Auto, de 6-os csatornán is megpróbáltam titkosítás nélkül is, de sajnos nem vált be... :((

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#60713) mezis válasza 123sylaar (#60712) üzenetére


mezis
nagyúr

Szkenneld az éteredet.

mezis

(#60714) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ezek a most nyilvánosságra került sebezhetőségek milyen körülmények között jelentenek valós veszélyt?

A minap részt vettem egy vitában, amelyben olyan routerek tulajdonosai beszélgettek, amelyekhez nincs és jó eséllyel nem is lesz már javítás. Ott arra jutottak, hogy ha elég komoly WPA2 és admin jelszót használunk, és a routerhez nincs engedélyezve WAN irányból hozzáférés, akkor nem jelentenek problémát. Én viszont azt olvasom ki a cikkekből, hogy simán wifi-kapcsolati oldalról törhető a hálózat.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60715) 123sylaar válasza mezis (#60713) üzenetére


123sylaar
aktív tag

A bchris elnevezésű az enyém. (a satírozott rész.) Ezen kívül mindegyiket látja.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#60716) Doky586 válasza 123sylaar (#60715) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tedd az 5-ösre..

(#60717) zsiga68 válasza 123sylaar (#60715) üzenetére


zsiga68
senior tag

Állítsd a win10-ben alaphelyzetre a hálózati kapcsolatokat. Nézd meg telóval is a wifi analizer programmal. Biztos hogy pl jól be van csavarva a wifi antenna a routerbe? Nincs rejtve az SSID?

[ Szerkesztve ]

(#60718) mezis válasza 123sylaar (#60715) üzenetére


mezis
nagyúr

Állítsd be fix 6-osra. Régi WiFi-s eszközök nem mindegyike volt képes a magasabb csatornákon működni.
A 13-as csatornát meg egyes régiókban tilos használni, emiatt akár a WiFi adapterben is le lehet tiltva.

mezis

(#60719) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

ha rossz topik, kérlek irányítsatok át.

egy canon mg5150 nyomtatót szeretnék hálózatban használni, ami probléma, hogy se pc, se router nincs a közelében. van olyan eszköz, ami ezt router nélkül tudja?
illetve ha nincs, egy access point-al meg lehet oldani? pl.: access point + tl-ps110u

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#60720) 123sylaar válasza mezis (#60718) üzenetére


123sylaar
aktív tag

Kipróbáltam mindent, de nem vált be... szerintem kompatibilitási probléma lesz (gondolom).
Azért köszönöm szépen a tippeket! :R :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#60721) Diák66 válasza AXisBOLD (#60719) üzenetére


Diák66
őstag

Canon PIXMA MG5150 eszközről beszélünk? Mert ezen csak USN és opcionálisan bluetooth kapcsolat van.

(#60722) AXisBOLD válasza Diák66 (#60721) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen, de gondolom egy hasonló eszközzel meg lehet oldani ezt is?! --> tl-ps110u

Aurea mediocritas

(#60723) Gubek-Einste válasza AXisBOLD (#60722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, egy nyomtató szerverrel megoldható a hálózatba kötés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60724) Multibit válasza AXisBOLD (#60722) üzenetére


Multibit
veterán

Miért pont ezt a printszervert nézted ki? Van a TP-Linknek wifi-s printszervere is.

(#60725) humigabi válasza MaCS_70 (#60714) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Valahol itt lehet az igazság:

"A biztonsági réseket kihasználva kiberbűnözőknek lehetőségük nyílhat rá, hogy rádiójel hatótávolságán belül felhasználói információkat lopjanak el, vagy eszközöket támadjanak meg, legyen szó számítógépről, okostelefonról, vagy más okoseszközről. Szerencsére alacsony az esély arra, hogy hackerek a gyakorlatban is kihasználják, mivel körülményes a megfelelő feltételek megteremtése az adatlopások kivitelezéséhez."

humigabi

(#60726) Dniel


Dniel
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy kb 300nm-es fás terület és oda szeretnénk wifi-t varázsolni.
Az ötlet az lenne, hogy egy 4g-s (5g?) LTE router lenne a fő egység egy szolgáltatói előfizetéssel és az lenne megosztva és ehhez pár jelesősítő is kellene. (Lehet, hogy nagyobb számú készülék is néha felcsatlakozna ilyen 20-25 készülék is)
Az lenne a lényegi kérdés milyen eszközöket márkákat ajánlanátok?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#60727) AXisBOLD válasza Multibit (#60724) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia,

ezt csak példának dobtam be, tegnap lett kialakítva a nyomtató/fénymásoló új helye a háztartási helyiségben és utána kezdtem el nézelődni, hogy ne kelljen kivenni a nyomtatáshoz sem.

a TL-WPS510U-ra gondolsz? Jó lehet ez a TP-Link Archer C5-el? PC-ről Win7 64 alól használnánk, amiben meg egy TP-Link TL-WN951N kártya dolgozik.

Aurea mediocritas

(#60728) Doky586 válasza Dniel (#60726) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

18m x 18m, ha középen van a router 9m-nél jobban sose távolodsz el tőle.

[ Szerkesztve ]

(#60729) Multibit válasza AXisBOLD (#60727) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, arra gondoltam. Nincs vele tapasztalatom, tehát nem tudom, hogy hogy muzsikál majd az általad említett eszközökkel. Elvileg mennie kell, gyakorlatilag meg... A TP-LINK routerek topikban tárgyaltunk éppen egy esetet, ami szintén ilyen, "mennie kéne mégsem megy" dolog.

(#60730) AXisBOLD válasza Multibit (#60729) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, megnézem abban a topicban is!

Aurea mediocritas

(#60731) Gubek-Einste válasza Dniel (#60726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szintű szaktudás áll rendelkezésre?
Alapvetően kültéri eszközre lenne szükséged?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60732) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok,
Ha kikötök 1 wifi antennát 1 laptopban, de a wifi kártyát nem, attól még a közeli wifiket tudja fogni a laptop ugye?
Azonban ha kivesszük a wifi kártyát is onnantól kezdve elvan vágva a vezeték nélküli nettől? Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#60733) Gubek-Einste válasza Brownn (#60732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kikötök 1 wifi antennát 1 laptopban, de a wifi kártyát nem, attól még a közeli wifiket tudja fogni a laptop ugye?
Attól függ, hogy milyen az adott kártya, mennyire viseli el, hogy nincsen rendesen beüzemelve.
Miért akarod ezt tenni?

Azonban ha kivesszük a wifi kártyát is onnantól kezdve elvan vágva a vezeték nélküli nettől? Jól gondolom?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60734) Dniel válasza Gubek-Einste (#60731) üzenetére


Dniel
tag

Konfigurálással már nem lenne probléma csak LTE képes routerrel nem volt még dolgom így nem tudom melyik márkát lenne érdemes preferálni.
Illetve kültéri eszköz lenne 2 plusz fa szerkezetű épülettel.
Beszerzésre kb 50 ezer ft környékén lenne az optimális

(#60735) Gubek-Einste válasza Dniel (#60734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik-kal lenne gondod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60736) Doky586 válasza Brownn (#60732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Víz alá (pl medencébe) mártott laptop is kevésbé veszi a jelet.. :)

(#60737) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

Olyan eszközre lenne szükségem amivel a wifi jelét tudom erősíteni/kiterjeszteni az egész lakásba anélkül hogy több hálózat lenne. Tehát nem szeretném azt hogy a ház egyik végében az "A" hálózathoz csatlakozok a telefon, a másik végében már a "B" hálózathoz. Ilyen esetben extender, repeater vagy mesh eszköz kell? Esetleg konkrét eszközt tudtok ajánlani? 2000 Mbit/s net van bekötve így ezt kéne tudnia.

(#60738) mezis válasza Mr-Pamacs (#60737) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mesh.

mezis

(#60739) Multibit válasza Mr-Pamacs (#60737) üzenetére


Multibit
veterán

2000 Mbit/s net van bekötve így ezt kéne tudnia.
:))

(#60740) MaCS_70 válasza humigabi (#60725) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Őszintén remélem, hogy nem az én nem túl sűrűn lakott környékemen fognak próbálkozni. Ha tényleg körülményes az akció, akkor vérpistikéék talán nem ezzel kísérleteznek, a profiknak meg jobban megéri sűrűn belakott helyeken próbálkozni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60741) humigabi válasza MaCS_70 (#60740) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ha az a belga okoska csak a gyártók felé kommunikálta volna a problémát, akkor azok sem tudnának róla, akikről írtál (senkinek sem kellene aggódni) és valószínű a készülékgyártók orvosolták volna szó nélkül az egészet. De az is lehet, hogy nem ennyire egyszerű a problémakör.

humigabi

(#60742) Gubek-Einste válasza Mr-Pamacs (#60737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2000 Mbit/s net van bekötve így ezt kéne tudnia.
A teljes sebességet nem fogod tudni átvinni wifi-n, felejtsd el, ehhez kábel kell!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60743) Mr-Pamacs válasza Gubek-Einste (#60742) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Az nem gond, az egész ház be van kábelezve cat7-essel. 😃

Ez a központ:

A TP-LINK DECO M4 és M9 plus-al szemezek, utóbbit a mesh bluetooth miatt választanám. Kérdés h megéri-e? Ezeknél az eszközöknél a jelet akkor lehet a lan portjukon keresztül megosztani?

[ Szerkesztve ]

(#60744) Gubek-Einste válasza Mr-Pamacs (#60743) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdés h megéri-e?
A mesh megéri de én inkább Asus AiMesh párti vagyok.

Ezeknél az eszközöknél a jelet akkor lehet a lan portjukon keresztül megosztani?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60745) Multibit válasza Mr-Pamacs (#60743) üzenetére


Multibit
veterán

az egész ház be van kábelezve cat7-essel
Nem értem a problémádat. Vegyél egy "csak" routert és szórd tele a házat seamles-roaming access point-okkal!

(#60746) Mr-Pamacs válasza Multibit (#60745) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Tudnál ilyen AP-t javasolni ami tudja ezt? Ha jól olvastam akkor kifejezetten tudnia kell ezt a működést az AP-nak, de nem találtam meg hogy kell keresni az ilyen AP-t.

Valami olyasmit keresnék ami nem külső antennás, mert menne konyhába nappaliba.

[ Szerkesztve ]

(#60747) Multibit válasza Mr-Pamacs (#60746) üzenetére


Multibit
veterán

Sok gyártó van, amelyik ilyen AP-kat forgalmaz. Pl.: TP-Link (Omada), Ubiquiti (Unifi UAP). De ilyenek az Aruba, vagy a Ruckus AP-k is, igaz, ezek már drágábbak.

szerk:
Valami olyasmit keresnék ami nem külső antennás, mert menne konyhába nappaliba.
Ezek általában ilyen "ufo" dizájnnal rendelkező eszközök, amiket plafonra célszerű szerelni (legalábbis ott nyújtják a teljesítményük maximumát). Persze vannak falra ajánlott típusok is.

[ Szerkesztve ]

(#60748) Mr-Pamacs válasza Multibit (#60747) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ahogy nézem ezek is olyan 25-30/db (Unifi UAP) áron mennek, akkor inkább maradok a mesh routereknél szerintem.

Falon vannak a kivezetések, általában helyiségenként 2 db van + terasz ( :D )

[ Szerkesztve ]

(#60749) omelon


omelon
csendes tag

Sziasztok!

UPC -> Vodafone fehér router + Asus RT-AC65P routerem van. Egyik napról a másikra bemondta az unalmast az Asus routerem. Reseteltem a fehér routert, modem állapotba állítottam. Az Asus routert is factory beállításokkal visszaállítottam, de mégis folyton azt írja ki:
Internet status:
Your ISP's DHCP does not function properly.

Van esetleg valami javaslatotok, hogy mit kellene csinálnom, hogy ismét helyreálljon a rend?

Automatikus DHCP-re van állítva. (192.168.51.1 ip-n van az ASUS)

Előre is köszönöm segítséget.

[ Szerkesztve ]

omelon

(#60750) Gubek-Einste válasza omelon (#60749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közvetlenül gépre kötve rendben van a net?
A log-ban mi látszik?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.