Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) punish3r válasza Tosee (#2400) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi szépen, már rájöttem én is... :W

Már a jövő sem a régi...

(#2402) sentinel


sentinel
aktív tag

Hello,

wake on lan-on keresztül egy gép felélesztésére a hálózaton milyen programokat ajánlotok?

Köszi

(#2403) Krissz87


Krissz87
csendes tag

Sziasztok!! Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy a 32bit es xp nek a memóriakezelése elvileg 2GB ha jól tudom. Namost ha nekem a gépembe van 2X1GB ram + egy 640Mb os videókari akkor az nem probléma? Vagy ha igen akkor mi tévő legyek?

Előre is köszi!! :R :R :R

(#2404) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nah most nem tudom hogy jó helyre írok, de azért felteszem a kérdésemet.

Nem jön be sak minden 100. 1000. weboldal (google se pl) és pl a messenger se tud bejelentkezni:
Felkiáltójelek a Tartománynév kiszolgáló és a kucsfontosságú portoknál a szöveg pedig valami iylesmi hogy nem tudja feloldani az IP címeket!

Lécci segítsetek próbáltam több böngészővel is (Expoler Firefox Opera)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2405) sszever válasza MZsoltee (#2404) üzenetére


sszever
őstag

DNS beállítási hiba.

Ha fix ip címed van, ellenőrizd, jól állítottad e a DNS-t.
Ha DHCP, és
a, router adja a címet, próbáld a routert beállítani DNS kiszolgálónak, vagy a szolgáltató DNS szerverét
b, a szolgáltatótól kapod a címeket, ÜFSZ, hátha technikai gondjaik vannak.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2406) MZsoltee válasza sszever (#2405) üzenetére


MZsoltee
veterán

Bocsi nem értelek sima adslem van nincs router...
Szóval akkor valszeg a szolgáltatónál van a hiba?

[Szerkesztve]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2407) DeusHun válasza MZsoltee (#2406) üzenetére


DeusHun
őstag

Lehet a szolgáltatónál a hiba.

Egyféle megoldás (bár ez is csak részleges): Start -> Futtatás -> Begépel: cmd -> enter lenyom -> tracert <weblapcíme www-k nélkül>
Pl tracert google.hu
Az visszaadja az adott oldal ip-jét (jobb esetben ez még müxik) a legfelső sorban amit visszaad (a többi nem fontos, utána nyomhatsz ctrl-c -t). Ezek után a c:\windows\System32\drivers\etc\hosts file-t megnyitod (pl notepad-dal) és beleírod a lista végére a kapott ip-t, majd nyomsz egy tab-ot és a weblap nevét.
Pl: 217.27.219.4 www.prohardver.hu
Így nem kell a névfeloldás. Meg valamennyivel a weblapok is gyorsabban bejönnek.

Rainforest Alliance Certified signature

(#2408) sgergi válasza Krissz87 (#2403) üzenetére


sgergi
veterán

3 Gb-ot kezel, így nem lesz semmi gondod. A 64 bitesnek 4 Gb.

[Szerkesztve]

(#2409) Krissz87 válasza sgergi (#2408) üzenetére


Krissz87
csendes tag

Ok köszi! Meg még az érdekelne hogy 64 bit es xp vagy vista csak angol van, magyar nincs?

(#2410) sgergi válasza Krissz87 (#2409) üzenetére


sgergi
veterán

Tudomásom szerint van.

(#2411) kraftxld válasza Krissz87 (#2409) üzenetére


kraftxld
nagyúr

64bites xp-ből csak angol van, vistából magyar is létezik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2412) Mezcal


Mezcal
addikt

Az automatikus cd lejátszást hogyan aktiválhatom újra? Úgy kaptam az XP-t, hogy alapból le volt tiltva.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#2413) earny válasza Mezcal (#2412) üzenetére


earny
tag

Sajátgépben jobb klikk a meghajtó ikonján és a megjelenő ablakban Automatikus lejátszás fül. Szerintem...

(#2414) earny


earny
tag

Na most olyat csinált az xp amit eddig még nem láttam. Sem az asztalon, sem a gyorsindítás eszköztáron sem az intézőben nem lehet az ikonokat mozgatni, húzni. Nem működik a dregendropp. Total commanderben viszont már igen, de amint az asztal fölé ér az egér el is dobja a fájlt és nem teszi az asztalra.
Ez vajon miért van? Hogyan lehet ezen segíteni? pls hlp :F

(#2415) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok
Lemez írással vannak problémáim , de lehet, hogy az xp hibája és nem az íróé. Arról van szó ,hogy bármilyen gyorsaságú írást is állítok be mindíg kb. 40 perc alatt ír meg egy dvd-t pedig a lemezt megfelelő gyorsaságban pörgeti a hangjából ítélve. Sokféle lemezt próbáltam már. Nerot használok de más íróval is ugyan ezt csinálja. a tároló szint pedig állandóan ugrál. Ja és LG gsa h20l íróm van. Előfordul, hogy írás közben a gép is lelssul , az egyéb funkciói mint pl. ablak nozgatás.
Olyan mint ha íráskor nem állna megfelelő sávszélesség rendelkezésre az adat továbbítására. Persze ez csak elméleti okoskodás nem értek annyira hozzá.
Ha tudtok segíteni az nagyon jó lenne.

(#2416) kraftxld válasza Gááboor (#2415) üzenetére


kraftxld
nagyúr

PIO módban van az író, tessék átrakni DMA-ba :)

Start, vezpult, rendszer, eszközkezelő, jobb gomb a megfelelő IDE csatornára, tulajdonságok, speciális

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2417) Gááboor válasza kraftxld (#2416) üzenetére


Gááboor
tag

Úgy van , hogy:

ELSŐDLEGES ide csatorna 0-s számú eszköz átvitel módja ha rendelkezésre all -DMA
jelenlegi átvitel módja - ultra dma üzemmód 5 ez így rendben is van.

Az 1- es nél pedig az írja jelenlegi átviteli mód - nem használható.

MÁSODLAGOS ide csat : 0-s számú eszköz átvitel módja ha rendelkezésre all -DMA
jelenlegi átvitel módja PIÓ- mód és ezt nem is tudom megváltoztatni.

Melyik vonatkozik a dvd íróra ? És jól van így egyáltalán.

(#2418) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Lehetséges hogy beszoptam valami kártevőt a verdámra?Mert meguntam néhány induló progit start után,és msconfigban ki akartam lőni ( kényelmesebb sztem :) ) , erre az történik hogy az msconfig ablaka megjelenik 1 sec-re,és m á ott sincs.Tehát elérhetetlen számomra.Emellett a taskmanager előhívására a nod32 mindig dob egy szép pirosat egy bizonyos lsass.exe nevű file-ről.Lehet vmi összefüggés?Mert má nyomattam háló nélkül full-scan-t safe-mode-ban,és Spybot - Search & Destroyt is, de uláccik nem ért semmit.Ha valakinek van valami ötlete,akkor kérem ossza meg velem is , mert nem akarok megin' win-t újra rakni! :)

THX a választ!

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2419) DeusHun válasza SPDeluxe1.0 (#2418) üzenetére


DeusHun
őstag

Cs!

Pedig szerintem az lesz. Minden esetre érdemes lenne leírtani a vírust.
Az msconfig machinálásra: CCleaner-t szedd le ( [link] ), ezzel azon túl, hogy le tudod tisztítani a meghajtódról a sok temp-et meg javítani a reg-eket még mókolhatod az msconfigot is.

Rainforest Alliance Certified signature

(#2420) SPDeluxe1.0 válasza DeusHun (#2419) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Köszönet,ezzel ki tudtam lőni a nemkívántakat! :)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#2421) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok4
két particio van a gépemen: C rendszer , D egyebek. A sjátgép lemezkezelőjéből nem tudok új partíciót létrehozni, a D ből akarok levágni egy darabot, hogy másik op rendszert egyek rá, de a D n lévő adataim ne vesszenek el.
csináltam egy képet is : [link]
nincs a menüben új particio letrehozasa
mit tegyek?
köszi

(#2422) DeusHun válasza nyesix (#2421) üzenetére


DeusHun
őstag

Hi!

A lemezkezelőben nem is fogsz tudni új partíciót létrehozni rajta mert azon már van egy és adat is van rajta. Amit tenni tudsz: PartitionMagic-kel a jelenlegit átméretezed és létre tudsz hozni egy újat. Előtte viszont érdemes minden fontos adatot lementeni.

Rainforest Alliance Certified signature

(#2423) kraftxld válasza Gááboor (#2417) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert hová van kötve a DVD író? Ha secondary master akkor a pio mód vonatkozik rá. Ilyenkor ha nem tudod visszarakni DMA-ba, akkor távolítsd el a másodlagos ide csatornát az eszközkezelőben, majd restart.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2424) csibor


csibor
őstag

Csináltam C meghajtón egy Temp mappát,de dos alol nem tudom megnyitni C:\Temp prancsra
Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Erik>C:\Temp
A megadott nevet (C:\Temp) a rendszer nem ismeri fel
belső vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként.

C:\Documents and Settings\Erik>
Ez jön fel.Hol rontom el? :F

(#2425) DeusHun válasza csibor (#2424) üzenetére


DeusHun
őstag

wehe, magánál a parancsnál.
Mappaváltás: cd <hova>
Így írd: cd c:\temp

MOD: mappából kilépés: cd..

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2426) csibor válasza DeusHun (#2425) üzenetére


csibor
őstag

:U :R

(#2427) Riverflow


Riverflow
csendes tag

Tud vki olyan programot, amivel a progik beállításait le lehet menteni. Mert mostanában nem reinstallt nyomok, hanem csak imageből állítom vissza a rendszert, de azért az imageolás óta elég sok finomhangolást csináltam másrészről sok dolgot nem is szeretnék elveszíteni (pl. MSN beszélgetések előzményei).

Pár (tíz :) ) órát már rádobtama akérdésre, de nem sok jó eddig.
http://www.pcofficepro.com/rx2_master_backup.html
http://antiufo.altervista.org/backupimpostazioniprogrammi/

Ez nagyon jó, csak nincs MSN :F és fizetős:
http://www.niksaver.com/
(csak azért írtam ezeket, hogy lássátok már erölködtem a témával magamtól is :P )

Ezeket kéne lementeni (mármint a beállításaikat):
MSN (winlivemessenger)
Firefox
Skype
BSPLayer
uTorrent
mIRC

esetleg ezeket is:
eMule
Filezilla
Winamp (plug-in-okat is... ill. elsősorban azokat)

Egyenként végülis ki lehet másolgatni az Application Data könyvtáraikat, de biztos van vmi frappáns progi és asszem teljesen elterjedt a problémám (csak legfeljebb senki nem olyan lusta, hogy automatizálja a dolgot)

(#2428) DeusHun válasza Riverflow (#2427) üzenetére


DeusHun
őstag

csinálj mégegy rendszermentést. Az Acronis True Image pl tud olyat, hogy inkrementális mentés. Azaz először lemented a rendszert, utána ha telepítesz valami(ke)t vagy beállítasz elég a változást lementeni. Az inkrementállal ezt is teszed. Így lesz egy alap rendszered és meglesznek a programjaid is beállításokkal (az inkrementális mentésben, amiből meg úgy vissza tudsz hozni bármit, hogy nem kell előtte a teljes renszert újrarántani).
Javaslatként.

Rainforest Alliance Certified signature

(#2429) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Offline update csomagokat keresek:

WinXP Pro angol 32 bites és x64-es verzióhoz;

Hol lelhetőek ezek fel?

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#2430) akaido válasza nyesix (#2421) üzenetére


akaido
addikt

[link] A GParted progi tud magyarul is, és ugyanarra jó mint a fizetős Partititon Magic. Letöltés után .iso fájlból kell kiírni cd-re. [link]

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#2431) DeusHun válasza sentinel (#2402) üzenetére


DeusHun
őstag

[link]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2432) Steelheart


Steelheart
senior tag

Hali, az vajon mitől lehet, hogy a gép indulása utáni első felhasználói belépés aár percekig is eltarthat? Kb. úgy néz ki belépéskor, hogy fél perc loginképernyő felirattal, aztán bejön a háttér, minden nélkül. Majd pár perc múlva elindul minden. Ha nem jelentkezek be, csak ott vannak a felhasználók thumbnailjai, akkor ha várok kb. ugyanennyi időt, és utána jelentkezek be, minden gyors.

ADSL nincs automata induláson, és az auto induló progik közül kiszelektáltam, amiről tudom, h nem fontos. A fix IP-s Win beállítást ([link]) is kipróbáltam, eredménytelenül. Azért is furcsa, mert egyik napról a másikra egyszercsak ilyen lett, pedig nem csináltam semmi beállítást akkor épp, ráadásul a biztonsági rendszeremnél nem jeleentkezik ez a problem. Vírus- és spyscan több programmal is megvolt.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2433) DeusHun válasza Steelheart (#2432) üzenetére


DeusHun
őstag

Milyen a géped configje? Driverek mennyire régiek?

Rainforest Alliance Certified signature

(#2434) lazydog


lazydog
addikt

Hogyan bírható rá az XP arra, hogy alapból ne a C:\Program Files mappába akarjon telepíteni, hanem egy másik meghajtóra. Ugyanez lenne a cél a Dokumentumok mappával is.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2435) kraftxld válasza lazydog (#2434) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Dokumentumokra jobb gomb, tulajdonságok :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2436) Steelheart válasza DeusHun (#2433) üzenetére


Steelheart
senior tag

1,5 éve telepítettem, csakúgy, mint a biztonsági rendszert is. Azóta nemigazán csináltam driverfrissítést, mert megy midnen rendesen. De mondom, egyik napról a másikra ilyen lett, mikor nem csináltam a géppel mást, csak fórumoztam és programoztam. :F

Na de akkor megpróbálok frissíteni pár drivert. De lehet, most már kibírom, kilátásban van egy winreinstall.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2437) Steelheart válasza lazydog (#2434) üzenetére


Steelheart
senior tag

Hogy hova akar telepíteni, azt azt hiszem maga a telepítendő program állítja be... Azt hiszem. Ellenben a Dokumentumaidat áthelyezteted a fenti módszerrel is, vagy a TweakUI-val. :)

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#2438) DeusHun válasza Steelheart (#2436) üzenetére


DeusHun
őstag

1.5 éves win? Hehe, én háromnegyed évente újrahúzom :)
Mennyi hely van a rendszervinyón? Van elég lapozófile-terület? Érdemes még egy CCleaner-t lefuttatni regjavítással és temptörléssel! Letölthető innét (ingyenes): [link]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2439) lazydog válasza kraftxld (#2435) üzenetére


lazydog
addikt

Sajnos nem igazán működik. Felajánlotta az atmozgatást, de a mappáknak csak a töredékét mozgatta át. Nincsenek átmozgatva a Felhasználók, sem Szolgáltatások. A saját felhasználó nevem megvan, de az is csak egy üres mappa.
A Program Files-ra valami megoldás?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2440) lazydog válasza Steelheart (#2437) üzenetére


lazydog
addikt

Az oké, hogy telepítéskor megadhatok másik meghajtót. De az kéne, hogy ezután mindig az új meghajtó legyen az XP számára az alapértelmezés. Tehát ne kelljen állandóan átirányítani a kívánt helyre.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2441) Riverflow válasza Steelheart (#2432) üzenetére


Riverflow
csendes tag

Kicsit előbb nekem is pont ez a problémám, ezért kell újratelepítenem. (#2426)
[link]
Én is kb ilyen ''gyakran'' telepítek újra. :) És pont ez az, hogy itt az imageolás sem segít, hiszen nekem nem valamelyik akár inkrementálisan foltozgatott imaget kéne visszaállítani, hanem kvázi a mostani állapotot :P
Szóval próbálnám viszatenni az alap rendszert imageből és a legfrisebb beállításokat meg vmi progival ráhúzni egy kattintással.
Úgy gondolom Neked is ilyesmi kéne, Sec perc alatt friss telepítés és finomhangolt rendszer több napi kattintgatás nélkül.

(#2442) Riverflow válasza lazydog (#2434) üzenetére


Riverflow
csendes tag

Ez miért is jó? (csak kérdezem)
Úgy gondolod, hogy így egy reinstall után minden megmarad?
Egyáltalán minek kell ilyen nagy szinte belecsavarodniuk a legegyszerűbb progiknak is az oprendszerbe. Egy otthoni gépen simán jó lenne, ha minden proginak lenne egy könyvtára és a configot egy fileban tárolná. Lehet nem annyir abiztonságos meg nem policizható, de otthonra tök jó lenne annak a néhány 10M usernek. Vagy nem? (vagy csináljanak olyan oprendszert amit nemkell min. 4-5 évig újratelepíteni :B )

(#2443) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

A havi update csomagban szereplő KB928366-os csomag nem tud feltelepülni valamilyen hoba miatt!
Külföldi forumokon utánajártam, másnak is van ezzel gondja, de sajnos a megoldást nem találtam meg!

Valaki más találkozott ezzel a problémával?

(#2444) lazydog válasza Riverflow (#2442) üzenetére


lazydog
addikt

A Dokumentumok mappa tartalma megmaradna reinstall után. A Program Files mappa, ha egy második vinyón van, akkor gyorsul a programok betöltődése, írás, olvasás műveletek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2445) Harti válasza Harti (#2443) üzenetére


Harti
senior tag

Közben sikerült megoldanom, tárgytalan a dolog! :)

(#2446) DeusHun válasza Riverflow (#2441) üzenetére


DeusHun
őstag

Akkor mentsd le újra az egész rendszert. Problem has been resolved.

Rainforest Alliance Certified signature

(#2447) tototos


tototos
őstag

Hello!

Olyan gondom lenne hogy felraktam a szerver gépemre a Windows Fundamentals for Legacy Pcs oprendszert. Megosztok vele mappát és az asztali gépen megakarom nézni ennek a mappának a tartalmát ezt a hibaüzit dobja ki [kép]
Mit tudok ilyenkor csinálni. Jelszó egyik gépen sincs a bejelentkezett felhasználónál és nem is akarok beállítani.

(#2448) tototos válasza tototos (#2447) üzenetére


tototos
őstag

itt a kép linkje[link]

(#2449) DeusHun válasza tototos (#2447) üzenetére


DeusHun
őstag

Jogosultságok jól vannak beállítva? Az szokott ilyen üzenetet okozni (bár ahoz a wines bigyóhoz meg nem értek...)

Rainforest Alliance Certified signature

(#2450) tototos válasza DeusHun (#2449) üzenetére


tototos
őstag

Mindenkinek teéjes hozzáférhetősége van mindenhez. Már ezt is beállítottam

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.