Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) sanyixXx válasza sanyixXx (#2270) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ötlet a esetleg a hasfájásomra? :F

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2302) Male válasza Male (#2259) üzenetére


Male
nagyúr

Valaki erre?

(#2303) zsoi válasza sanyixXx (#2270) üzenetére


zsoi
senior tag

1: Internetbeállítások/Tartalom/Személyi adatok/Automatikus kiegészítés

2.: jó lenne tudni mi a konkrét üzenet.... a Windows tűzfal szolgáltatása automatikusan indul?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2304) Kenny88


Kenny88
tag

Hello lenne egy problemam indonkent bejon egy kek halal es nem tudom milehet a problema mar ujra tettem a Wint es nem segitett rajta itt a hiba kod is aki lattot mar ilyet az segitsen
BCCode: 100000d1 BCP1: 0000023C BCP2: 0000002 BCP3: 00000001 BCP4: B682FE1B

(#2305) mahatma válasza Kenny88 (#2304) üzenetére


mahatma
aktív tag

Az Eseménynaplóban mire hivatkozik?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#2306) sanyixXx válasza zsoi (#2303) üzenetére


sanyixXx
senior tag

1. köszi

2. A Windows tűzfal beállításai nem jeleníthetők meg, mivel a társított szolgáltatás nem fut. Elindítja a következő szolgáltatást: Windows tűzfal/internetkapcsolatok megosztása (ICS)?

routeren vagyunk 2 géppel

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2307) zsoi válasza Kenny88 (#2304) üzenetére


zsoi
senior tag

Túl sok mindent nem találtam, a szokásos memóriatesztet javasolják, + a hálózati kártyát is írták (kártya/driver). Abszolute nem lehet kötni valamihez?

sanyixxx: és mi van beállítva? kézi vagy automatikus?

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2308) mahatma válasza zsoi (#2307) üzenetére


mahatma
aktív tag

én elsőre a kártya driverére tippelnék, de azért valami előzménye csak van a dolognak. megvárjuk, hátha kapunk plusz infót ;)

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#2309) Mozso26


Mozso26
senior tag

Nekem x-fim van és vista alatt használhatatlan kimaradnak hangok és recseg is. Ki akartam kapcsolni a pcm és persze letettem valami alvo üzemmodba ahonnan már semmilyen kung fu-val nem tudam visszahozni, a másik meg hogy nem vagyok rendszergazda hanem csak felhasználo igy nem tudtam filéket felülirni a program filesben.JA és a jobb gombos menüket miért nem tudom használni az explorerben vitsa alatt?Pls kérem szépen segitsen valaki legalább a hangal kapcsolatben lehet hogy végülis én nem tudok valamiket mert még csak két napja van vistám. :F

(#2310) Mozso26


Mozso26
senior tag

Mégegy kérdés szerintetek megéri 4gb-re böviteni a rendszer memet(ddr2800mhz)?
Utolso kérdés ez lehet hogy láma lesz: 320mb-s a videokarim , ha ez nem elég egy adott alkalmazásnak(jatek) akkor a ramot használja vagy a lapozo filét? :F :R

(#2311) Mozso26


Mozso26
senior tag

Uhh ez xp elnézést benéztem. :B

(#2312) Kenny88 válasza mahatma (#2308) üzenetére


Kenny88
tag

Utana neztema naploba es nem jegyzet semmit amit ehez tudnek fuzni :( ami erdekes mar vagy 3honapja ugyan azokat a drivereket hasznalom eddig minden oke volt egyszer felttem a Vistat megnezni utan vissza az XP es ez let idonkent kek halal.
Megvalmi letoltottem a Memtest86 es nem tudom hogy mukszik egy kis Helpet :B

[Szerkesztve]

(#2313) sanyixXx válasza zsoi (#2307) üzenetére


sanyixXx
senior tag

erre csak egy hangos és egyértelmű hö?-vel tudok válaszolni :DDD

mit kell nézni?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2314) Thrawn válasza Kenny88 (#2312) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a floppy-s verziót töltötted le akkor csinál magának bootolható kislemezt. Ha a cd-s verziót, akkor az ISO-t írd ki mondjuk egy újraírhatóra, és azzal indítsd a gépet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2315) zsoi válasza sanyixXx (#2313) üzenetére


zsoi
senior tag

start/beállítások/vezérlőpult/felügyeleti eszközök/szolgáltatások/Windows tűzfal+Internet kapcsolat megosztása (ICS)
indítási típus: automatikus (legyen)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2316) Tosee válasza Tosee (#2298) üzenetére


Tosee
őstag

up

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2317) bobsys válasza Tosee (#2316) üzenetére


bobsys
addikt

nabocs vagyok, hát érdekes jelenség, nincsen ötletem, hiszen a lemezkezelőben nem látzsik az ''I'' meghajtód

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2318) iwu válasza Tosee (#2316) üzenetére


iwu
addikt

esetleg pqmagic-el, vagy hasonlóval nézd meg, mit mutat a hddkre...

nekem is most van egy érdekes hibám, csak én vistát dobtam ki a középső particióról.
minden meg csont nélkül, de lefagy az összes hdds progi, hogy ésült a diszk, de simán megengedte, hogy a törölt vista part helyére új ntfst tegyek. (mondjuk lehet a neten van rá how to, de még nem kerestem idő hijján)

ÜDw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#2319) sanyixXx válasza zsoi (#2315) üzenetére


sanyixXx
senior tag

és érdekes módon, így is van beállítva :F
csak pillanatnyi elmezavar lehetett a win részéről? ráadásul tartós pillanat? :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2320) Tosee válasza iwu (#2318) üzenetére


Tosee
őstag

Kerestem google-n a pqmagic-et de nem találtam... vagyis kínai meg mittomén milyen karakteres találatok jöttek elő. Kérhetnék egy linket ahonnan letölthető?
Egyébként ez a progi neve, hogy pqmagic, vagy rövidítettél?

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2321) Tosee válasza Tosee (#2320) üzenetére


Tosee
őstag

[OFF]Már megvan...
PowerQuest Partition Magic: ezzel sem mutat semmi érdekeset


[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2322) hecktor


hecktor
aktív tag

Helló!

Meg tudnátok mondani hogyan lehet eltűnteni a bootolásnál hogy tobb windows jöjjön be ? Egyik egy félbeszakadt telepítés másik a régi windows -om...

köszi a segítséget :R

(#2323) Satrafuckar válasza hecktor (#2322) üzenetére


Satrafuckar
tag

hello
winkey + pause, speciális, inditás és helyreállitás beállitások, és ott van mindenféle

(#2324) sszever válasza hecktor (#2322) üzenetére


sszever
őstag

Töröld a boot.ini-ből

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#2325) libus


libus
őstag

Tudna valaki segiteni abban, hogy újra tudjam használni a készenlét funkciót a Windows-ban!?
Mert jelenleg ilyen: [link]
A registry-ben kell valamit módosítani :F

Előre is köszi a segítséget!





[Szerkesztve]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#2326) Tosee válasza libus (#2325) üzenetére


Tosee
őstag

Videókártya drivere felvan telepíve? Mert ennek hiányában szokott ilyen lenni...
Ha esetleg nincsen akkor telepítsd fel, és utána valszeg tudod használni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2327) t_ferenc


t_ferenc
őstag

adott egy orosz nyelvű xp, amelyre telepíteni kellene magyar billentyűzetkiosztást is. de a területi beállításoknál billentyűzetkiosztásnak magyart nem lehet választani csak usa-t

ötlet? :R

if you fall seven times, stand up eight

(#2328) Agyas27i


Agyas27i
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémámra keresek orvoslást, de saját kútfőből nem sikerült orvosolnom a bajt.
Van egy konfigom, Abit NF8-v2 2800as Sempi, 1 WD HDD és 1 DVD-R és 1 RW. Win XP sp2, rajta a legújabb nforce chipset driver.
A dvd meghajtók nem olvasnak és nem is írnak dvd-t, a cdkkel semmi gond nincs. Ha Nero 7el próbálok image-t létrehozni, 2-3%-nál abbahagyja, hogy ''Helyrehozhatatlan olvasási hiba, LBA xxxx. Mi lehet a gond? Bios???

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2329) kraftxld válasza Agyas27i (#2328) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nvidia IDE driver a ludas, szedd le, és próbáld úgy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2330) PazsitZ válasza Agyas27i (#2328) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ha az a konkrét gondod, hogy a DVD nem olvassa és írja jól a DVD-ket akkor lehet a meghajtód halt meg. Nekem kb 1-2 hete úgyanígy járt a pioneer-108-am :( .
CD-ket tökéletesen olvassa-írja, viszont a DVD-ket nem.

- http://pazsitz.hu -

(#2331) Oliverda


Oliverda
félisten

LAN-on összekötöttünk 3 gépet, mindhárom gépen csináltunk egy megosztott könyvtárat, szépen látható is mindhárom gép, de ha valaki az én gépembe akar belépni, akkor jelszót és felhasználói nevet kér a WIN, holott nekem nincs ilyesmi megadva sehol. Egyszerűen nem tudok rájönni hogy hol van a kutya elesve. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2332) Male válasza t_ferenc (#2327) üzenetére


Male
nagyúr

Na erre hasonlít az én problémám is... csak esetemben egy megnyirbált angol XP-ről van szó, aminek a listájából hiányzik a magyar... [link] Gondolom u.a. lenne a megoldás mindkettőre, ugyhogy ha valaki máshonnan segít neked, akkor majd írd be légyszi, hogy mi volt a megoldás!

(#2333) robekri válasza Oliverda (#2331) üzenetére


robekri
addikt

Cimboráidat add hozzá a Biztonság fülnél.

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2334) Male válasza Male (#2332) üzenetére


Male
nagyúr

Na, nézeldőtem kicsit... gyanúsak a Windows\System32\kbd*.dll-ek! A csillag helyén az ország rövidítése.... mindjárt megpróbálom a kbdhu.dll és kbdhu1.dll bemásolását a másik XP-be...

(#2335) Oliverda válasza robekri (#2333) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem megy. Már amikor a gépemre kattint kéri a jelszót, a megosztott könyvtárig el sem jut. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2336) Male válasza t_ferenc (#2327) üzenetére


Male
nagyúr

Nos, nekem sikerült, talán nálad is menni fog:

Egy magyar nyelvet is tartalmazó XP-ből másold át a
\WINDOWS\SYSTEM32\kbdhu.dll -t az oroszba ugyan ide, majd pedig a registryhez kell még beírni... kimentettem két kis .reg fileba, ami kell, ide feltettem:
[link] és [link]
Mentsd le őket, és simán indítsd majd el azon a gépen, miután bemásoltad a dll-t! Ezután egy újraindítás, és a billnél a hozzáadós listában meg fog jelenni! (lehet, hogy rossz helyen... nekem pl az USA-n volt alapból, és annak a kiosztásai közé tette valamiért... nálad elképzelhető, hogy az Oroszok között lesz...)

(#2337) zsoi válasza Oliverda (#2335) üzenetére


zsoi
senior tag

hozz létre mindegyik gépen egy rendszergazdát (azonos név,+ esetleg jelszó) és próba úgy. (a létrehozott felületre lépjetek be mindannyian)

Male: gratula! +dolgoztál érte rendesen....!!!! ;)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2338) lúzer válasza Oliverda (#2335) üzenetére


lúzer
veterán

Úgy vettem észre, az xp utálja az üres jelszavakat.
Nálam is genyázott, amíg nem adtam jelszót.

Az meg úgyse érdekes, be lehet állítani, hogy akkor auto indulás legyen, ha van jelszó

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2339) t_ferenc válasza Male (#2336) üzenetére


t_ferenc
őstag

siker nálam is a te módszereddel :R

if you fall seven times, stand up eight

(#2340) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Üdv!
Fel szeretném tenni a gépemre ezt a szerencsétlen xp-t de telepítésnél kiírja hogy nem találja a merevlemezt. Régi gépen nyomtam F6-ot és utána floppyról beolvasta a szükséges drivert és ment, de most nincs floppy meghajtóm. Van valami megoldás?

(#2341) kraftxld válasza Metalwarrior (#2340) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nlite-vel bele kell integrálni a telepítőbe.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2342) zsoi válasza Metalwarrior (#2340) üzenetére


zsoi
senior tag

1 .szerzel floppy meghajtót.
2. a drivert beleintegrálod a telepítőbe (nlite progival)
3. másik diszk

szerk: ahh, késtem.

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2343) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Köszöntöm a topikot.
Sajnos, valszeg újra kell telepítenem az Xp-t a notebookra.
Ezzel eltűnne a fent levő, jól működő Office 2003. (Ahhoz nincs lemezem, mert használtan vettem a gépet, a rajta levő programokkal.)
Ha az Ofice-t külön ''így, ahogy van'' lementem egy DVD-re, később vissza tudom rakni?
Avagy: másik, külső HDD-re?
:U

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#2344) sanyixXx válasza Athanáz9 (#2343) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha kitúrod a registry bejegyzéseket, a program file és windows mappa, ill. azok almappáinak összes bejegyzését, akkor valószínűleg újra menne, ha ezeket utólag visszamásolnád.
de szvsz egyszerűbb kölcsönkérni egy office-t vkitől :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2345) DeusHun


DeusHun
őstag

Helló mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy XP alatt hogyan lehet kikapcsolni azt a szolgáltatást amely mindig végigellenőrzi a lemezt amit a meghajtóba teszek (vagy usb-n csatolok) és kiírja, hogy mit szeretnék vele kezdeni? Ki lehet azt egyáltalán iktatni?
Válaszokat előre is kösz!

Rainforest Alliance Certified signature

(#2346) Male válasza t_ferenc (#2339) üzenetére


Male
nagyúr

:B


#2337: Így utólag nem is volt bonyolult megoldani.

(#2347) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy hogyan tudok egy mappát tulajdonba venni? Korábban volt egy hasonló problémám [link], amit így tudtam orvosolni, (az Unlocker nem segített) .

Előre is thx!

(#2348) Dufresne válasza DeusHun (#2345) üzenetére


Dufresne
addikt

Optikai meghajtóknál sztem tulajdonságok/autómatikus lejátszás és ott beállítod, hogy semmilyen műveletet ne hajtson végre.
Külső usb-s cuccoknál nemtudom :U

(#2349) Agyas27i válasza kraftxld (#2329) üzenetére


Agyas27i
csendes tag

kraftxld

Köszi, megpróbálom nélküle.

(#2350) kraftxld válasza dni (#2347) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
vagy ha így sem megy, akkor chkdsk /f a meghajtóra

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.