Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Batman


Batman
őstag

Hello!

Használ valaki közületek, nagy válallati környezetben SMS ( System Managament Server ) -t?
Verziót váltottunk és belefutottunk egy hibába amire meg nem találtunk megoldást.
Komoly válaszokat várok!

Köszi
Üdv


mod: tudom,hogy ez nem aza topic, csak erdeklődök nem akarok külön topicot nyitni és remélem ha valaki használja az néha napján benéz ide. köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2802) balfek


balfek
tag

halihó!

ez lenne a vágyálmom:
XP-m alatt 2 egeret szeretnék használni (2 kurzorral):
[link]

valaki tudja, hogy lehet?

heeeeeeeelp!!!!

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2803) trassher


trassher
addikt

nagyon gyorsan help kellene. nem tudok semmilyen telepítést elindítani mert ezt írja az xp:''A windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat vagy fájlt. Lehet hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel''
nah ilyenkor a mi ******** van??

Redmi Note 7

(#2804) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
Plz help! 5perceként kapok egy Win32 Generic Host Process hibaüzenetet iylenkor semmit nemtok csinálni a géppel csak újraindítani, mit csináljak?

(#2805) DeusHun válasza Blackhole13 (#2804) üzenetére


DeusHun
őstag

A M$ ezt írja: [link]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2806) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Vettem 2*1Gb memóriát használtan...
Ha XP-t telepítek és ha netalántán valamelyik hibás lenne akkor a telepítésnél megbukik?
Mármint kékhalál lesz? Vagy előfordulhat, hogy ettől függetlenül befejeződik a telepítés?

Tudom, hogy biztosat egy memória teszt mondhat, csak gondoltam így gyorsabban kideríthetném a dologot, mert ugyebár annak a memetesztnek idő kell mire végez. (4-6 óra tudtommal)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2807) Kloss válasza Tosee (#2806) üzenetére


Kloss
őstag

Hali!

Ha hibás lenne a ramod, az a memteszten gyorsan kibukik. 4-6 óra teszt inkább akkor kell, ha tuningolsz. XP telepítés alatt is tesztelheted a ramot, az is megmutatja, hogy jó-e? :)

(#2808) Tosee válasza Kloss (#2807) üzenetére


Tosee
őstag

megasztán én úgy tudom, hogy a memtest86+ nem szereti, ha egyszerre több memória van a gépben (dual channel) a teszt alatt... Ez saját tapasztalat, nem tudom az újabb verziók milyenek nem mostanában csináltam tesztet! De akkor inkább csinálok egy próba telepítést és kész.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2809) DeusHun válasza Tosee (#2808) üzenetére


DeusHun
őstag

Ha valamelyik nagyon rossz akkor a géped is jelezni fog, hidd el :)

Rainforest Alliance Certified signature

(#2810) sh4d0w válasza Laybee (#2798) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Arról szól, hogy ha a PATH változó tartalma 255 karakternél hosszabb, akkor ledöglik az InstallShield; az első linken azt javasolják, hogy átmenetileg vedd ki a PATH változóból azokat az elérési utakat, amik nem feltétlenül szükségesek, majd telepíts. A Microsoft oldalán ezt máshogy oldják meg, de az a megoldás gondolom Windows 2000-re vonatkozik, mert XP-hez nincs sp3 CD...

MOD: tévedtem, NT4-re vonatkozik:

APPLIES TO

• Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
• Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#2811) sonar


sonar
addikt

Sziasztok.
Vettem egy 8500GT-t és annak rendje és módja szerint beraktam feltettem a legújabb nvidia drivert, azóta viszont nem megy rendesen a hibernálás.
Lehibernálás OK, de mikor indítom akkor feláll a rendszer majd bedob egy ablakot hogy a windows kilép, és elsötétedik a kép, de az egér ott marad. És se kép se hang :(
vki találkozott már ilyennel? Esetleg tudna vmi építő javaslattal bombázni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2812) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy új rendszert (core2-es) raktam össze a régi (amd k7-es) helyett, de az op. rendszer ugyanaz maradt.

Összerakás/indítás után azonnali kékhalál, ezért az újratelepítés mellett kellett döntenem.

Namost, beolvassa a telepítő cd-t, indítaná a telepítést, de már az elején kiírja, hogy nem találja az ntloader file-t.

Már telepítettem erről a lemezről máskor is, tehát nem lehet vele baj.

Valami ötletetek van esetleg?

Köszi előre is.

(#2813) Ghoost


Ghoost
tag

Helló sziasztok!

Elég komoly problémám van. Van pár betűtipus aminél az ''ő'' és ''ű'' betűk téglalapként jelennek, holott a betűkészletben benne vannak az ékezetes karakterek (windows-os karaktertábla progival néztem meg)!
Adok egy linket az egyik betűtipushoz. [link]

[Szerkesztve]

Battle.net: Mcghoost#1381

(#2814) Dufresne válasza mandras81 (#2812) üzenetére


Dufresne
addikt

Az még hogy telepítettél róla nemjelenti, hogy jó is a cd...sajnos a cd-k is meg tudnak hibásodni :(
Amúgy én kipróbálnám másik optikai meghajtóval is, hátha annak van baja a cd-vel.
Illetve volt hasonló problémám, amikor beszart az egyik memória a gépben, telepítés közben, meg előtte is file-okat kezdett hiányolni, meg nem találni...aztán csináltam rajta egy memtest-et és kiderült az a szar, kivettem a hibás modult és utána minden ment szépen a maga útján. Ezeket érdemes sztem végigpróbálni.

(#2815) mandras81 válasza Dufresne (#2814) üzenetére


mandras81
senior tag

A memók is vadonás új Geil Ultra-k, de attól még persze lehet szar. Viszont, az előző oprendszert indította volna, csak aztán kékhalálozott, és én azt hittem, hogy azért, mert teljesen más az alaplap+proci+memó+videókártya. De akkor ezek szerint nem feltétlen az volt a baja. És a telepítőt is beolvassa, szóval..

Na mindegy, megnézem a dolgokat, amiket említettél.

Köszönöm szépen a segítséget.

(#2816) Dufresne válasza mandras81 (#2815) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha a K7-es gépre telepített rendszered alá beteszel egy vacsi új gépet, akkor az nem is fog működni. Illetve van rá megoldás, de most hirtelen nemtudom linkelni azt a kis cikket amiben ez le van írva, mert az oldal nem elérhető :(
Viszont új alaplap, meg proci, meg minden esetén én véleményem szerint sosem árt újrahúzni a rendszert.

(#2817) DeusHun válasza Ghoost (#2813) üzenetére


DeusHun
őstag

Hi!

szerintem a betűtípusban nincs definiálva az ő és ű (ahogy nézem). Nekem is négyzetnek jelöli.

Rainforest Alliance Certified signature

(#2818) Ghoost válasza DeusHun (#2817) üzenetére


Ghoost
tag

Szia, az érdekesség, hogy van vagy 300+ betűtipus amik jók voltak Win98 alatt de WinXP alatt marhára nem akarnak előjönni az ékezetek. Tanácstalan vagyok, túrom a netet de semmi bíztatót nem találok.

Battle.net: Mcghoost#1381

(#2819) trassher


trassher
addikt

#2803-ra valaki??

Redmi Note 7

(#2820) Laybee válasza sh4d0w (#2810) üzenetére


Laybee
őstag

Szia! Köszönöm, én is erre jutottam.. Keresgélnék valami megoldást a #2784 hozzámszólásmhoz.. :U

(#2821) zsoi válasza trassher (#2819) üzenetére


zsoi
senior tag

rendszergazdai jogod van? a C:\-n van elég hely? A temp könyvtár be van állítva?

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#2822) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziaszok!

Adott a következő helyzet:

1: rendszerwinyó C: partíció
2: tárolówinyó D: E: partíció (160 GB, 80-80-ra bontva)

C: tönkrement, valahogy rá kellene imádkozni az XP-t a 2: -re, legalább amíg adatot mentek mégpedig a következő korlátozásokkal:

D: tele van adattal, tehát ezt telepítéskor nem kellene legyalulni

kérdés: erre nem emlékszem fejből: amelyik partícióra telepít, azt mindenképpen formázza? ha igen, akkor D:-t kizárjuk

E: teljesen üres - sajnos a gép egyébként nem tudja kezelni a 127 GB feletti részt, ha felette kotorászik, elszáll az egész

kérdés: ha ide telepítem, akkor lecsapnék ideiglenesen egy 3-4 GB-os részt, hogy ne legyen gond a 127GB-os túlcsordulással - ekkor a partícionálás folyamata végidzsesszel a teljes E: partíción, és kinyírja a teljes D: E: FAT tábláját, vagy ez már megoldás?

Másik gép nincs, van egy működőképes winyó, egy állítólag bootolható XP telepítő, meg a nagypara az adatvesztéstől.

Egy ilyen helyzetben mi a helyes eljárás? Előre is köszi!

(#2823) sh4d0w válasza DeFranco (#2822) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szvsz ha a 127 GB fölötti részre akarsz bármikor is dolgozni, elszáll a dolog, függetlenül a partíciómérettől.
Ha jól emléxem, a telepítés során van olyan opció, hogy semmit ne csináljon a filerendszerrel, csak telepítse rá a Windows-t (leave filesystem intact (no changes) ). Ellenben ha jól sejtem, a telepítés során picit nagyobb lemezterületre lesz szükséged, mint a telepített XP, plusz még számolj a swapfile-lal.

https://www.coreinfinity.tech

(#2824) sh4d0w válasza Laybee (#2820) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ott írták: ideiglenesen változtasd meg a PATH változó értékét vmi kisebbre (a nem feltétlenül szükséges útvonalakat vedd ki belőle).

https://www.coreinfinity.tech

(#2825) DeFranco válasza sh4d0w (#2823) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igazából azért akarok a második feléből lecsípni egy részt, amire telepítek, és a fennmaradó részhez nem akarok nyúlni.

Hogy egyértelmű legyen:

az első 80 GB marad ahogy volt, a második 80 GB lesz megosztva ideiglenesen mondjuk 5 és 75 GB-ra. Az 5-re megy a rendszer, így csak 85 GB-ig veszem igénybe a winyót, a többihez nem nyúlok.

Egy gond lehet, mégpedig az, hogy amikor a telepítő szétpartícionálja a második 80-at, akkor nem tudom, hogy túlcsordulhat-e.

Tulajdonképpen bármilyen kókány megoldás jöhet, ami eredményez egy XP-t, meg egy lehetőséget Nero telepítésre, mert utána úgyis kiírom az adatokat, és formázom az egészet. Csak tuti legyen, hogy nem bukok adatot (nem formázza az adatos részt, és nem borul a FAT (vagy NTFS vagy mi a szösz))

[Szerkesztve]

(#2826) sh4d0w válasza DeFranco (#2825) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én inkább azt mondom: ha tudsz, szerezz be ideiglenesen egy másik optikai egységet (kérd kölcsön egy haverodét/ismerősödét) egy live XP-vel (pl. Bart's PE), arról bootolj, aztán menthetsz. Esetleg kérdezd meg liksoft-ot, van itt vhol egy topicja, ő talán tud többet mondani erről a particionálás-dologról.

https://www.coreinfinity.tech

(#2827) DeFranco válasza sh4d0w (#2826) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erre most nincs mód. fontos lenne, hogy ma már álljon a rendszer. ha van mód arra, hogy ne formázza a célpartíciót, hanem simán felmenjen rá, úgy hogy az ottaniakat békén hagyja, az is jó. ez az előző tanácsodból számomra nem tűnt ki egyértelműen, csak az, hogy file rendszert nem kötelező váltani

(#2828) sh4d0w válasza DeFranco (#2827) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az előző hsz főleg arra az (esetlegesen jogos) aggályodra vonatkozik, hogy történik-e túlcsordulás, ha kettéparticionálod a 80-as partíciót; ezt én nem tudom, ezért javasoltam azt, hogy live XP és/vagy kérdezd meg liksoft fórumtársat. Ha nem particionálsz, hanem simán fel akarod tolni a rendszert - szerintem erre van mód. Ha jól emléxem, a telepítő rákérdez, hová telepítse a Windowst, ott keres korábbi Windowst; ha nincs telepíthetsz (elméletileg), ha van, rákérdez, hogy törölje-e. Persze ennyire spec módon még sosem próbáltam a telepítést, esetleg elképzelhetőnek tartom, hogy igényt tarthat ''szűz'' partícióra.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#2829) DeFranco válasza sh4d0w (#2828) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezért kérdeztem rá az ''adatos'' részre. Hogy oda formázás nélkül tudok-e a meglevő cuccok mellé tenni egy rendszert, vagy mindenképp kipakolja ami ott van. Mert akkor hagynám a francba a gyanús felét :)))

(#2830) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali mindenki!

nem igazán tudom ezt hova kéne írnom, de végülis XP...

nah szóval... olyan problémám lett hirtelen (fogalmam sincs mitől) hogy pl az asztalon ha kijelolok egy ikont, vagy bárhol máshol akármit, azt nemtudom arrébbhúzni, így másolni stb.. semmi mozgatást nemtudok csianálni, amit még észrevettem hogy a tálcáról eltűntek a futó programok ablakjai..
de ami a legfurcsább: windows bejelentkezésig minden ugyanugy gyorsan megy, aztán a személyes beállítások betöltése fél percig megy, aztan fél percig az üres hátteret leshetem, majd bejonnek az ikonok is, meg tálca stb..
ha nemjóhelyre írtam bocsi
tanácsokat várok

(#2831) Kasza08


Kasza08
őstag

Hy all!
Szerintetek ez mi a büdös lóf@sz lehet?
[kép]

Már kicsit ideges vagyok, mert az IE7 egy kalapszar, a mozilla egy kissebb fejlődés, de ez sem tökéletes az operához képest.:(
Előre is thx:R

(#2832) Benmartin válasza Kasza08 (#2831) üzenetére


Benmartin
senior tag

[link]
amúgy nem értek egyet veled. :)

(#2833) maszat


maszat
senior tag

Adott két XP-s gép és egy router.
Futtatam a fájlmegosztás engedélyezése varázslót az egyik gépen. Mikor a végére értem a folymatnak figyelmeztet a win, hogy mivel a gép közvetlenül kapcsolódik az internetre, így a megosztott fájlaimat láthatják a neten keresztül.
Kicsit furcsálltam. Hogyan érhetnék el ezek a megosztott mappákat az idegenek?

(#2834) Vakegérke válasza DeFranco (#2829) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha még nem raktad fel a rendszert, akkor mondanék valamit.

A telepítő alapból a master winyóra rakja a rendszer állományokat. A ''C''-d pedig döglött. Ha van benne annyi szufla, hogy elindul az XP, akkor érdemes lenne a ''D''-ről átvinni mindent az ''E''-re. Ha sikeres a műtét, akkor a ''D''-ről minden törölhető. Ezután Master-slave jumper csere, tehát a mostani ''C'' lenne a szolga. Install indul, mehet a volt ''D''-re, amely most ''C''. A 127 gigás korlát nem létezik, hiszen 80 giga a partíció. Telepítesz, utána pedig le tudod varázsolni (ha még lehet) a haldokló winyóról az adatokat.

Legjobb tudomásom szerint nem probléma, ha megengeded a (leendő) ''C'' meghajtó formattálását. A másik partícióhoz nem nyúl. Erre azért ne vegyél mérget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2835) trassher válasza zsoi (#2821) üzenetére


trassher
addikt

minden ok volt csak hirtelen halt meg. ma 3 win is felment és a rebootnál meghalt a dolog és nem jött be. ennyi volt a samsung vinyóm élete. visszamegygariba aztán bontatlanul tovább és jöhet is a 320as seagate. a környezetemben ez a 3. samsung vinyó ami egyik napról a másikra meghal

Redmi Note 7

(#2836) Laybee válasza sh4d0w (#2824) üzenetére


Laybee
őstag

Szia! Nekem XP-m van, jó arra is? Pontosan leírnád hogyan csináljam? Azt hittem az a segítség csak NT-re vonatkozik. XP magyar sp2-m van.. :U

(#2837) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Hali!

Van egy kis progi, aminek folyamatosan kell futnia a háttérben a gépemen. Beraktam az indítópultba, de az a baj, hogy minden gépindításkor feldobja az ablakát, és manuálisan kell lecsuknom (nincs benne start minimized lehetőség). Ez először nem is volt zavaró, de már eléggé idegesít.
Meg lehet e azt csinálni, hogy az indítópultban lévő parancsikont úgy paraméterzni, hogy kapásból menjen az óra mellé a cucc?
Vagy valahogy máshogy?

(#2838) kraftxld válasza [HUN]Tyson (#2837) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2839) sh4d0w válasza Laybee (#2836) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jobb klikk a Sajátgépen, Tulajdonságok. Haladó fül, alul kiválasztani a Környezeti változók gombot; ott lesz egy Path változó, ha kiválasztod, akkor tudod szerkeszteni. Ráböksz a szerkesztésre és a teljes sort kimásolod egy Jegyzettömb állományba (ne felejtsd el menteni). Ezután csak ennyit hagyj a változóban:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;

Nem tudom, hogy ezután kell-e újraindítás, vagy máshogy is ki lehet eszközölni a változó újraolvasását. Egy újraindítás azonban nem árthat, ezután már az InstallShield cuccának mennie kell. Ha nem, akkor több 5let nincs...

https://www.coreinfinity.tech

(#2840) sh4d0w válasza Vakegérke (#2834) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem egészen értek egyet. A második HDD is lehet master, ha a secondary csatornán van; a 127 gigás korlát pedig létezhet, hiszen az már alapból a BIOS-nál jelentkező hiba; a Szex, vér és vinyó problémák 127 giga felett c. topicban szerepelnek a feltételek, hogyan lehet e hibát elkerülni; ha a BIOS nem támogatja, akkor igenis vigyázni kell.

https://www.coreinfinity.tech

(#2841) DeFranco válasza Vakegérke (#2834) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon köszi a segítséget, de szerencsére már kész van.

Pár kiegészítés csak mindenki okulására:

@Vakegérke: a C: teljesen hulla, zombit se tudok már csinálni belőle ha mégis működne, akkor is D:-ről E:-re átvive az adatokat túlcsordulás lépne fel mert itt az számít (durván), hogy fizikailag mennyi foglalt a teljes lemezterületből tehát itt csaptam volna falhoz a vasat. (természetesen ez csak akkor igaz, ha alapból valamiért nem kezeli a gép vagy a win a 48 bites LBA-t, de nekem nem kezeli)

@mindenki: kipróbáltam nem szükségszerű a formázás a telepítéshez, ha van rajta elég hely felcsúszik, mintha vazelinnel kennéd ;]

(#2842) [HUN]Tyson válasza kraftxld (#2838) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Nem lehet ezt vhogy egyszerűbben? Irodai környezet, ergo nem nagyon akarok programokat hekkelgetni. Meg fizetni sem érte.

Az aláírásodban lévő idézet Tanenbaum Hálózatok c. bibliájából való, igaz?

(#2843) kraftxld válasza [HUN]Tyson (#2842) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet van más megoldás, hogy egy programot serviceként futtass, nekem ezt dobta ki most hirtelen a google, de az a lényeg, hogy a program ne az indítópultba kerüljön, hanem serviceként fusson, akkor nem fog sírni :)

Igen, Tananbaum bá könyvéből van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2844) [HUN]Tyson válasza kraftxld (#2843) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Hogy tudom service-ként futtatni? Attól tartok leégetem magam ezzel a kérdéssel, de nem ugrik be. Rövid az ész.

Ezer éve olvastam, de ez a teherautós-sávszélességes dolog bennem is megmaradt :)

(#2845) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Felraktam a RegistryBooster2 névre hallgató progit. Indítanám, nem indul, és mit látok? Ezt:

[kép]

Vbrun100, 200 és 300 dll-ek System könyvtárban. Illő tisztelettel kérek segítséget.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2846) kraftxld válasza [HUN]Tyson (#2844) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esetleg ez segíthet még :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2847) [HUN]Tyson válasza kraftxld (#2846) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Á, fejben túl fáradt vagyok most, hogy ezt értelmezzem. Majd később újra előveszem a problémát.

Azért köszönöm!

(#2848) mmmario


mmmario
csendes tag

Sziasztok!
Meg tudja mondani valaki hogy hogyan lehet valamit letörölni ami nincs meg?
Szóval pontosabban az a problémám, hogy le szeretnék törölni egy file-t, cupán azért mert idegesít hogy ott van. Nincs rá szükségem.
Viszont kedves Windows barátom azt írja, hogy ''123456.xyz fájl nincs meg''.
Elég érdekes probléma. Olyan mintha látnék a földön egy papírgalacsint, de mikor ki akarom dobni, nem tudom megfogni. Na volt már ilyen, de ahoz sokat kell inni...
A Windows meg elég ügyes ahoz hogy alapból ilyen legyen.

1024 - csak hogy kerek legyen...

(#2849) Benmartin válasza mmmario (#2848) üzenetére


Benmartin
senior tag

unlocker segíthet az ügyben.

(#2850) kraftxld válasza mmmario (#2848) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, cmd
chkdsk c: /f

c: értelemszerűen cserélendő :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.