Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5601) ne_nezze válasza nightshadow (#5599) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

akkor bőven jó rá a 32 bites :K (négynél már erősen ajánlott a 64 bites)

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#5602) nightshadow válasza ne_nezze (#5601) üzenetére


nightshadow
veterán

Köszi, csak egy-két mondatban gyakorlati szempontból mi a különbség a két változat között?

(#5603) ne_nezze válasza nightshadow (#5602) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

gyakorlati szempontból semmi. a 4 gb (vagy több) memóriát viszont csak a 64 bitessel lehet kihasználni.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#5604) Poo válasza British (#5600) üzenetére


Poo
aktív tag

esetleg ez segíthet a megosztásokban xp és win 7 között

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5605) nightshadow válasza ne_nezze (#5603) üzenetére


nightshadow
veterán

Értem, köszi.

(#5606) ragazzo válasza tothzoltan (#5579) üzenetére


ragazzo
őstag

Kipróbálhatnád a kmplayert is ha van win7-hez verziója. [link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#5607) adam_


adam_
senior tag

Valamitől nagyon megtelt az a partícióm, amin a Windows 7 van. Csak a Windows van rajta az egész 20GB-os partíción és most 1,03 GB szabad. :/ Mi foglalja ott a helyet, hogyan tudnék helyet csinálni rajta? Köszönettel, adam_

(#5608) adam_ válasza adam_ (#5607) üzenetére


adam_
senior tag

Néztem a Temp mappát is, de az még 1MB sincs. Mi foglalhatja ezt a sok helyet? :U :U

(#5609) Poo válasza adam_ (#5607) üzenetére


Poo
aktív tag

próbáld meg ezzel valamennyi helyet biztos csinál neked.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5610) Sub-ZeRo válasza adam_ (#5608) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

hibernációs fájl is törölheted (tc-ben a minden fájl mutatása, és c meghajtó gyökerén van)
vagy a böngészök tempjét is törölheted például... esetleg ha raktál valamit a particióra, azt onnan kimáslod.... pl zene, vagy egyéb dolog

Ja 20 gigás partició... hát az gyenge neki... ajánlott 40-50 giga... de az már úgy, hogy a programok, játékok is mehetnek oda....

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5611) adam_ válasza Poo (#5609) üzenetére


adam_
senior tag

Lefuttattam, ez is csak 50Mb szabadított fel, de hol a többi majdnem több mint 16-17GB?

sub-zero: Én oda semmit nem szoktam telepíteni, csak ha max valamit magától kicsomagol, oda teheti, de ezt meg nem tudom, hogy hova, mivel a temp mint mondottam egy mb sincs.

[ Szerkesztve ]

(#5612) zoo8800


zoo8800
veterán

A sajátgépet vagy a lomtárat hogy lehet rögzíteni a tálcán?

rip and tear, until it is done

(#5613) nfsu17 válasza adam_ (#5611) üzenetére


nfsu17
veterán

Milyen 16-18?
Ez nem xp. :D
Alapból minimum 10 szerintem, 64bitesnél meg akár 15 is lehet.

Ettől függetlenül nekem sincs meg 14GB, de már megszoktam. :))

(#5614) adam_ válasza nfsu17 (#5613) üzenetére


adam_
senior tag

Mert még tegnap megvolt, egyik pillanatról a másikra tűntek el a GB-ok. :D Najó, de azért ez az 1GB szabad hely az op rendszeres partíción nem pici egy kicsit?

(#5615) pschio válasza zoo8800 (#5612) üzenetére


pschio
őstag

jobb klikk a start menüben az ikonokra és ott. :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5616) virkir válasza adam_ (#5614) üzenetére


virkir
veterán

Nézd meg a rendszer visszaállítás mennyit foglal mert az tudja fogyasztani rendesen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5617) adam_ válasza virkir (#5616) üzenetére


adam_
senior tag

Azt hol tudom pontosabban megnézni? :B

(#5618) zoo8800 válasza pschio (#5615) üzenetére


zoo8800
veterán

csak programokat tudok rögzíteni, a sajátgépet nem :(

rip and tear, until it is done

(#5619) Core2duo6600 válasza whiskey (#5573) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pl ez :
http://www.softperfect.com/products/networx/

Commtraffic a Tamosoft tól.
Fizetős ez is.
3.1 nél tart jelenleg.
A hálózatra kötött többi gép adatait is kijelzi, ha a kiszolgáló telepítve van mindenhol.

(#5576) negyedes
Igen, elég sok ilyen progi van, ami tud ilyet.
Ilyen pl, az Acronis Truimage

(#5579) tothzoltan
Tedd fel a directx 9c ét, ms től le tudod szedni.
Valszeg ez a gond.

(#5594) nightshadow
Ha kevesebb mint 4 giga ram van benne, akkor a 32 biotes, ha 4 giga akkor a 64 bitest

(#5607) adam_

Ha telepítesz egy rendszert, a mai hdd knél, már 100 GB ot adok neki, így biztosan nem lesz gubanc.
De minimum 50 Giga

(#5614) adam_
De kevés, nagyon kevés

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5620) adam_ válasza Core2duo6600 (#5619) üzenetére


adam_
senior tag

Akkor most mi tévő legyek, hogyan tudok helyet csinálni? Rendszert újra rakni nem szeretném, most tettem újra pár napja... nincs valami alternatív megoldás? :U

(#5621) virkir válasza adam_ (#5617) üzenetére


virkir
veterán

Control Panel\All Control Panel Items\System majd-
Bal oldalon Advanced system settings ezután-
System Protection fül és végül-
Lent a Configure gomb

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5622) moonman válasza negyedes (#5576) üzenetére


moonman
titán

azt a partíciót nem tudod utólag létrehozni, de recovery CD-t bármikor írhatsz, vezérlőpultból eléred a lehetőséget:

(#5623) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok!
Az a gondom hogy véletlen felraktam az 1 hetes rendszeremre a Gigabyte Sata-Raid drivert, azóta nem tudom ujraindítani a gépet mert a leállítás feliratnál nem megy tovább csak a reset segít, és ráadásul nem is tudom leszedni programok eltávolításával mert ott is elindul de nem megy tovább!!
mit csináljak? csak az újratelepítés segít?
köszi

-

(#5624) kbalazsa válasza Tomocso (#5623) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Biztos, hogy nem megy tovább? Mennyit vártál?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5625) Tomocso válasza kbalazsa (#5624) üzenetére


Tomocso
tag

2-3 percet, elindul a csík és megáll az elején,

-

(#5626) kbalazsa válasza Tomocso (#5625) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Láttam én már 2-3 percnél lassabb uninstallert...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5627) Tomocso válasza kbalazsa (#5626) üzenetére


Tomocso
tag

na jóó én is, de ez meg sem moccant, ráadásul 2 MB az egész driver

-

(#5628) kbalazsa válasza Tomocso (#5627) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ez sajna nem méretfüggő... ki tudja mit művel a háttérben :F

Szóval türelem rózsát terem. Fuss neki mégegyszer és várjál egy kicsivel többet, hátha.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5629) whiskey válasza Core2duo6600 (#5619) üzenetére


whiskey
tag

Szia !

Köszi a segítséget, megnézem a Commtraffic-ot, a NetWorx-ot próbáltam de nem jött be, Valamiért nagyon lassú volt, a gépet nem fogta, de a progi iszonyú lassú volt, és nem lehetett beállítani, hogy melyik hálókártya adatforgalmát mérje. Mindig mérte az összeset még valami loop-okat is, mert iszonyatosan nagy adatforgalakat mért akkor is amikor sem volt ÍNET kapcsolat se egyéb hálózati kapcsi sem volt a gépen...
Tegnap feletettem a Du Meter-t ez most úgy tünik oké, de ránézek még a Commtraffic-ra is...

Köszi a segítséget!!! :R :R

(#5630) Tomocso válasza kbalazsa (#5628) üzenetére


Tomocso
tag

OK, de délután újra itt leszek mert ugysem fog menni. :P

-

(#5631) kbalazsa válasza Tomocso (#5630) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Akkor majd kitaláljuk, hogy mit lehet még kezdeni vele, vagy megmondjuk, hogy telepítsd újra az egészet :DD

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#5632) Takhanto


Takhanto
őstag

Ebben már nem tartalmaz outlook levelezőprogit?

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#5633) negyedes válasza Takhanto (#5632) üzenetére


negyedes
addikt

Nincs benne. Szed le a windows live kereten belul(ha jol tudom).

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5634) pschio válasza zoo8800 (#5618) üzenetére


pschio
őstag

[link] nézd meg jobban. :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5635) Poo válasza pschio (#5634) üzenetére


Poo
aktív tag

A tálca és az asztal nem ugyan az a hely :D

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#5636) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Ma reggel indítás után azonnal újra kellett indítanom a gépem, és a következő indításkor azzal fogadott az eredeti win7-em, hogy nem eredeti. :O
Gyorsan megnéztem, és a vezérlőpultban, a rendszer menüben azt írja, hogy aktiválva van. :F
Ismételt újraindítás, akkor már nem zaklatott ilyen hülyeségekkel.

Ez mi volt? Mitől lehetett?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5637) zUlU53


zUlU53
tag

Mindjárt megőrülök! :O

Kissé kétségbe vagyok esve, najó nagyon. Adott egy merevlemez, két partíció. Az egyik rendszerpartíció, a másikra mennek a mentések. Namost nem tudom milyen gondolatvilágot követve, semmihez hozzá nem nyúltam ez ügyben, de semmit nem enged sem megnézni, sem módosítani, sem megnyitni tegnap óta a D meghajtón, merthogy "nincs jogosultsága"... A gépen nincs más felhasználó, nincs is több felhasználói fiók készítve. Ha egyes fájlokra jobb gombbal kattintva ---> tulajdonságok ---> biztonság fül ---> szerkesztés gomb --->hozzáadás gomb ----> megint speciális fül ---> keresés most gomb és ott kiválasztva a "mindenki", majd mindezt leokézva visszakapom az uralmat egyes fájlok felett, nevezetesen lehet módosítani, másolni egyáltalán belenézni, de ha ezt D lemez szinten csinálom, tehát hogy oda jobb egérgomb és ugyanez a folyamat, akkor kapok kismillió hibaüzenetet, hogy nincs jogosultsága a változtatáshoz...
Ha most egyesével tényleg azt kívánja a rendszer tőlem, hogy eljátsszam a fent említett dolgokat MINDEN egyes fájlnál, akkor most töröltem le a win7-et, nem érdekel, hogy megvettem, tokostól kipörgetem az ablakon... :((
Egyébként is képtelenség a dolog, tényleg fényképekről van szó nagyrészt (nomeg egy csomó egyéb dokumentumomról), tehát ezren felül van a fájlok száma. Ha mappaszinten próbálom meg ugyanúgy átállítani a "tulajdonost" szintúgy kivág hibaüzenettel, minden egyes mappában lévő fájlra vonatkozólag, ugyancsak a nincs jogosultságom nótával...
15 éve használok windózt, nyugodt ember vagyok, de így még egyszer sem tudott taccsra tenni idegileg a cucc...
Esetleg ha kiveszem a vinyót, más gépbe berakva nem rendszervinyóként, vajon azon a másik gépen sem lenne hozzáférésem?... Bocs, ha ordító butaságot kérdezek, csak már minden megfordult a fejemben...

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#5638) Takhanto válasza Colos1 (#5636) üzenetére


Takhanto
őstag

Szerintem akkor nem tudott csatlakozni rendesen (net,vagy a microsoft szolgáltató)

Az újságírás abból áll, hogy az olvasókkal,akik nem is tudtak arról, hogy Lord Jones élt, közlik, hogy Lord Jones meghalt.

(#5639) nfsu17 válasza moonman (#5622) üzenetére


nfsu17
veterán

Bocs a hülye kérdésért, ez most nekem új amit itt mondasz.

Szóval fogok egy dvd-t, rácreálom ezt a backup izét, elteszem emlékbe és ha összedől a cucc, akkor beteszem és onnan folytatom, ami a dvd-n volt? Kb mint norton ghost? (nem láttam nortont sem, csak hallottam olyat aki....)

Mi van akkor ha 50GB-s a win7 partíció? Az nem fér rá egy dvd-re. :F

(#5640) bobsys válasza nfsu17 (#5639) üzenetére


bobsys
addikt

nem backupot csinal, azt mashol kell, hanem recovery cd-t
ha arrol bootolsz akkor a ezek a lehetosegeid lesznek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5641) Colos1 válasza Takhanto (#5638) üzenetére


Colos1
őstag

Igazad lehet! :K
Az előbb belenéztem az eseménynaplóba, először egy ilyen:
"A szolgáltatás (Windows Update) leállt a következő hibával:
%%-2147467243"

Meg most néztem, minden indításkor van egy ilyen: "A Windows-licenc érvényesítve lett."

Itt ilyen volt, a fenti hibaüzenet után: "A Windows értesítési időszakban van."

Valószínűleg minden indításkor leellenőrzi, hogy eredeti-e a licenc, a Windows Update -en keresztül.

Benneteket amúgy nem szívat olyannal, hogy egyes ikonokat az értesítési területre véletlenszerűen nem rak ki? A program, ami mögötte van fut, látszik a feladatkezelőben, meg a működése is tapasztalható, de az ikon nincs ott. Leggyakrabban a Hálózat, a hang, és a Xonar DS Audio Center ikont felejti el.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#5642) nfsu17 válasza bobsys (#5640) üzenetére


nfsu17
veterán

Ok, köszi. :R :U

(#5643) joe2005 válasza zUlU53 (#5637) üzenetére


joe2005
senior tag

Biztos van valami megoldás! Előbb megpróbálhatnál liveCD-vel hozzáférni a fájlaidhoz, mentés pucolás stb. Vírus nem lehet?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#5644) moonman válasza nfsu17 (#5639) üzenetére


moonman
titán

nem, a CD/DVD-re recovery programok kerülnek, tehát az, ami a gyári DVD-n is van, ha nem telepítést, hanem javítást választasz.

amit te mondasz, az a system image backup, ugyanott éred el, a fölötte lévő linknél. ez egy teljes rendszerképet ment, plusz még hozzáadhatsz egyéb meghajtókat, mappákat is. ez felel meg kb. egy Ghost-os mentésnek.

(#5645) adam_ válasza virkir (#5621) üzenetére


adam_
senior tag

Nekem magyarul van, letudnád írni magyarul is, ha nem gond? :U Köszi!

(#5646) sfdrakex válasza adam_ (#5645) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Control Panel=vezérlőpult\All Control Panel Items=összes vezérlőpult elem\System=rendszer majd-
Bal oldalon Advanced system settings= haladó rendszer beállítások ezután-
System Protection= rendszervédelem fül és végül-
Lent a Configure= beállítás gomb

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5647) pschio válasza Poo (#5635) üzenetére


pschio
őstag

upsz. :DDD akkor kicsit tovább. miután rögzítetted az asztalon lehúzod a tálcára. szevasz. :C

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#5648) nfsu17 válasza moonman (#5644) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem, köszi.

-------------

Más.

Nézegetem az eseménynaplót, mert még ez is új, korábban xp alatt sem használtam, de ahogy nézem elég hasznos, sok mindent megtudni.

Akkor az első:

100%-ra tudom, hogy a Comodo+3dmark miatt csontra kifagyott a gépem, ezért megnéztem az eseményt:
"Szint: Kritikus
Leírás:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

Akárhogy kerestem, Comodo-ra utaló jelet nem találtam. Ez azért van, mert annyira kifagyott? Ilyenkor nem is lesz semmikor üzenet, hogy mi fagyasztotta ki?

Közben megtaláltam az alkalmazások fül alatt:
"Az Asztalablak-kezelőt nem lehetett elindítani, mert az összetételt letiltotta egy futó alkalmazás."

Második:
"A(z) ispugais.cn név feloldása során időtúllépés történt, miután a beállított DNS-kiszolgálók egyike sem válaszolt."
Forrás: DNS Client Events
Felhasználó: Hálózati szolgáltatás.

Én ilyen webhelyen nem jártam és google barátunk sem mondott sokat, de a "malware" szó sok helyen előfordult. Avastot futtattam pár napja, a-squared free, malwarebytes sem talált semmit. :F

Kell félnem? Vmi program be/ki akar menni?

[ Szerkesztve ]

(#5649) adam_ válasza sfdrakex (#5646) üzenetére


adam_
senior tag

Köszi szépen, de ezzel is csak "500 Mb"-ot tudtam nyerni... :U

(#5650) hackeeeee válasza nfsu17 (#5648) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Avastot hanyagold sztem.... :U Nekem mondhat bárki bármit róla, nekem pozitív véleményt még nem sikerült alkotnom róla...

Inkább egy Security Essentials. Pár napja volt róla hír, vagyis olvastam, meg is van, hogy az MS megoldása a legjobb ingyenes megoldás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.