Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4401) Morden24 válasza _Voyage_ (#4398) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbálj meg codec nélkül futtatva WMP-vel vagy VLC-vel lejátszani.

Sectumsempra - For Enemies

(#4402) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#4095) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

"Event ID 11 atapi (Erről igazából találtam egy fórumot, és azt írták, hogy az ATA Channel-nél ki kell venni a pipát, hogy ne DMA legyen, hanem PIO, viszont nálam ugyanúgy bekerül újra-és újra.)"
Ezt pontosítanám. Kivettem mindkét DVD-írót, és ugyanúgy 1-2percenként bekerül a hiba az eseménynaplóba. A Daemon Tools-ra gyanakodtam, így azt is kikapcsoltam, a hibát ugyanúgy teszi be. 2db HDD van a gépben, ezért most arra gondolok, hogy talán az csinálja. Elkezdtem másolni az egyikről, a másikra, és másodpercenként tette be a hibát az eseménynaplóba.
Még kipróbálom másik SATA kábellel, meg csak kiveszem az egyik HDD-t, hátha sikerül kiszűrni, de szerintem hardveresen nincs baj velük.
A hibaüzenet alapján a vezérlő nem tetszik neki, nem tudom nem-e az ami az eszközkezelőben ATA Channel 0 és ATA Channel 1 néven van benn, mindkettőből 3-3db.
Ez bekavarhat? Vagy keressek valami P965-ös (ICH8) drivert? (Igazából mindent felismert a Win7)

(#4403) polonic válasza _Voyage_ (#4400) üzenetére


polonic
félisten

Én vlc playert javasolnám. Lejátszik minden fájlt külön kodek pack telepítése nélkül és a feliratokat is kezeli.
Egyébként én a media playert (már alapból tartalmaz kodekeket) használom, és ha van olyan fájl, amit nem játszik le, akkor jön a vlc player.

(#4397) C0d3r

Nem értem miért hagyták ki a whql támogatást win7 alól, mialatt xp-n még van. A tippem viszont az, hogy a driverrel kéne valamit kezdeni. Na de mit. :F

[ Szerkesztve ]

(#4404) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Dokumentumokba ezt a nyivlános dokumentumokat stb-t sávokat hogy lehetne kitörölni? Tökre zavar, mert nincs benne semmi, de mégis ott van...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#4405) _Voyage_ válasza polonic (#4403) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Media player classic is mindent lejátszik, azért is szeretem. :)
VLC-t használtam egy ideig, de nem jött be a gui benne.. :B
De más gépen mpc sose csinál ilyet, akár ugyanazzal a filmmel se. :F

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#4406) Morden24 válasza Csabee. (#4404) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Users\Public-ra gondolsz?
Nem hinném, hogy ki lehet így kapcsolni, de mit zavar az téged? :)

(#4405) _Voyage_: Próbáld meg a render output-ot megváltoztatni. Egyébként jó lenne, ha megpróbálnád VLC-vel, mert nem mindegy, hogy hardveres, driveres, codec vagy sima lejátszógond.

(#4407) Csabee.: Elképzelhető, hogy totál hülye vagyok, de milyen csík és hol? :F

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4407) Csabee. válasza Morden24 (#4406) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen arra is pl, hát ott van egy csík, és zavaró! Meg a képeim is kilistázza amikor a dokumentumokba megyek, ami szintén zavar!

Üdv: Csabee.

(#4408) polonic válasza _Voyage_ (#4405) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem valami kodek zavarhat be, vagy driver is. Bár lehet, hogy most oltári baromságot írtam. :D

(#4409) lazlo8


lazlo8
tag

Lenne egy kérdésem srácok! adva van az asztali pc-m 2 giga ram hd4670 2 magos 2ghz amd proci.
van egy 500gb merevlemez sata-s. a merevlemez 3 felé van particionálva. egy 10gb-s részen van xp sp3 hun tökéletesen működik van egy 420gb rész adatoknak. a maradék kb 70 gb ures erre akarom feltenni a win7 7600-at eng. 3 órája megy a telepítő és még csak az (copying win files hamar megvolt pár perc) expanding win files-nál jár 21%-nál! mi lehet a baj?miért ilyen lassu? xp max 1 ora alatt fennt volt cakkpakk. régebben probáltam vista-t telepíteni az is ilyen lassu volt...
ötletek?

(#4410) Mészike


Mészike
aktív tag

Sziasztok!

32 bites rendszerem van most. 64 bites lemezről bootolva, hogyha a javítást választom, akkor az rendesen felmegy? Működni fog így?

(#4411) Morden24 válasza Mészike (#4410) üzenetére


Morden24
nagyúr

Micsoda?

Fel akarod rakni a 64-es rendszert?
Azt csak clean install-al tudod, ha már van egy 32-es fent.

(#4412) Mészike: Igen, csak clean install. 32-es rendszert nem lehet upgrade-elni 64-esre, és természetesen fordítva sem.
Ha konkrétan upgrade dvd-d van, akkor csak úgy tudnád felrakni, ha telepítenél egy 64-es Vistát, és azt upgrade-elnéd 64-es Win7-é.

Ha ez nem megoldható, akkor keress rá neten, hogy hogyan lehet clean install-t nyomni upgrade dvd-vel.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4412) Mészike válasza Morden24 (#4411) üzenetére


Mészike
aktív tag

A helyzet az, hogy recovery lemezről van telepítve a rendszer (Lenovo T400). Kaptam a frissítés keretén belül 32-es és 64-es telepítőt is. Ezért gondoltam, hogy a mostani rendszert upgradelni lehetne 64-re. De akkor ezek szerint csak clean install lehet a megoldás?

(#4413) polonic válasza Mészike (#4412) üzenetére


polonic
félisten

Upgradelni semmikép nem lehet 32 bitről 64-re. Egyébként az ilyen recovery lemezek általában tartalmazzák a drivereket, lenovo appokat. Neked csak a saját programjaidat kell feltenni utána.

(#4414) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

64bites Win7-et szeretnék felrakni a gépre és nem tudom mire kell oda figyelni. Minden programból 64bites változatot keressek hozzá? Vagy jó a 32-es is? Mik azok a programok amikből érdemes 64biteset felrakni?

Köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4415) Mészike válasza polonic (#4413) üzenetére


Mészike
aktív tag

Igen, csak akkor még egy kérdés:
Most Lenovo-s a login képernyő. Ezt hol tárolja a Win7? Mit/hova kell tenni, hogy a login screen maradjon? :)

(#4416) _Voyage_ válasza Morden24 (#4406) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

VLC-vel is ugyanúgy csinálja, sőt, BS playerrel is. :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#4417) Morden24 válasza Mandarinn (#4414) üzenetére


Morden24
nagyúr

Driverekből és rendszerközeli appokból (vírusirtó, tűzfal, bár utóbbiból tökéletes a Win sajátja, és hasonló okosságok) kötelező a 64-es.

Minden másból eseti dolog. Ha találsz, az jó, ha nem, akkor nem. Teljesen jól futnak rajta a 32-es appok is.

(#4416) _Voyage_: Próbálkozz meg egy vga driver reinstallal vagy cserével, mert valszeg ott lesz a gond.
Esetleg instabil vga tuning.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4418) Mandarinn válasza Morden24 (#4417) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Köszönöm!

És van ami észrevehetően gyorsabb mondjuk 64biten? Tömörítő program vagy ilyesmi. Videó vágó, Photoshop. Ezekből egyáltalán van külön 64bit? Mondjuk photoshopból

[ Szerkesztve ]

(#4419) _Voyage_ válasza Morden24 (#4417) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Driver reinstall, legfrissebb feltétel már volt.
VGA-t nem húzom. :)
De csak 1080p-s mkv filmeknél van ez. :O

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#4420) Morden24 válasza Mandarinn (#4418) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fogalmam nincsen, sosem vacakoltam azzal, hogy szintetikus bencsmárkokat futtassak.

Egyébként a 64 bittől konkrét gyorsulást ne várj, mert erős csalódás lesz.
Éppen van esély arra, hogy a 64-es appok gyorsabbak a 32-es társaiknál, de semmiképpen ne számíts szignifikáns gyorsulásra.

(#4419) _Voyage_: Miközben nyomod a FullHD filmet, a proci/memória/merevlemez teljesítmény micsinál?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4421) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

sziasztok!
minden rivert fölpakoltam win7re(64bites) és amint fölraktam a realtek drivert a hangszóró kegyetlenül elkezdett recsegni. letöröltem, megjavult.
mi lehet gond?

úgy emlékszem volt már valakinek ilyen problémája, hogy nem kapott rá megoldást, lehet hogy tévedek, akkor elnézést kérek:)

köszönöm előre is

Los ángeles nunca mueren

(#4422) Mandarinn válasza Morden24 (#4420) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Csak a memória miatt szeretném mert 4GB van. És hogy ha már megvettem legyen értelme. De ezen kívül akkor ha ól látom nem sok értelme van :(

(#4423) C0d3r válasza polonic (#4403) üzenetére


C0d3r
addikt

Letöröltem, és újra próbáltam az alaplapgyártóm oldaláról lévőt. Hibaüzenettel válaszolt... erre valami megoldás valakinek esetleg?

(#4424) Morden24 válasza Mandarinn (#4422) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem éppen elég értelmes dolog a memóriakezelés.

Sectumsempra - For Enemies

(#4425) _Voyage_ válasza Morden24 (#4420) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Procinak mind a 4 magját 2-2%-al terheli, memóriából kb 100megát megzabál, vinyó terhelés szinte észrevehetetlenül megnövekedik, nagyon-nagyon minimálisan. :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#4426) Clemi válasza _Voyage_ (#4398) üzenetére


Clemi
veterán

Már ötször töltöttem le, mindig ugyanazt írja ki.
Arra egyébként ötlet, hogy a kép miért esik szét 1080p-s mkv-nál?

Leszedted már a gépedről a Power Iso-t? Az 1080p-s mkv-nál akkor esik szét a kép, ha elfogy a memória?

Csak azért kérdezem mindezt, mert nekem is 64 bites W7 fut, mint azt láthatod, és nekem elsőre felment a DT Lite. Jelenleg épp egy 1080p-s mozit nézek a DVD lejátszóban lévő lemezről, és még csak meg se döccen, nemhogy szétesne a kép. Egyébként a Shark007 féle Windows 7 codec pack-ot használom.

Mondjuk leszedheted innen is : Dt Lite 4355.068

Módosítás: Bocs, közben látom már válaszoltál az egyik kérdésemre....

Az 1080p-s fájl széteséséhez kérdés: Mindegyiknél ezt csinálja? Ha igen, akkor valami codec akadás lesz tuti! Melyik splittert használod az MKV-hoz? Nekem a Haali van beállítva, és hibátlan, eltekintve attól, hogy a legújabb Catalist felrakása óta (legalábbis azt hiszem azóta) több procit eszik a lejátszás :W vagyis most magonként 15-20%-ot, legalábbis ha a media centerrel jászom le. (Nem, nem fogom mással lejátszani, és hagyjatok békén az alternatív lejátszókkal)

[ Szerkesztve ]

(#4427) Morden24 válasza _Voyage_ (#4425) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem sok ötletem van. A render output-ot már próbáltad változtatni?

Milyen rezidens programok futnak a háttérben?

Sectumsempra - For Enemies

(#4428) qwerty123


qwerty123
tag

Hali!

Windows 7 alatt fut az Office 2003 a virtuális XP telepítése nélkül?

(#4429) Morden24 válasza qwerty123 (#4428) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen.

Sectumsempra - For Enemies

(#4430) qwerty123 válasza Morden24 (#4429) üzenetére


qwerty123
tag

Köszi az infót! :R

(#4431) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Msdnaa keretében le tudom tölteni a windows 7-t, de csak angol pro verziót, egyik ismerősöm adott egy magyar ultimate telepítőt, a kérdésem az lenne hogy az angol sorozatszáma jó esetleg az ultimate verzióhoz? Vagy inkább magyarosítsam a prof verziót?

(#4432) scream válasza scream (#4100) üzenetére


scream
veterán

Újra raktam Win7-et a másik 40 GB-os particiora, másikat letöröltem.
reinstall -> ugyan az a hiba ... win7 format -> xp install -> ugyan az a hiba ...

mi baja lehet ??? :F

(#4433) qwerty123


qwerty123
tag

Milyen vírusirtót ajánlotok Win7-hez? Olvastam, hogy van valami "gyári" ingyenes is, de nem találom a Microsoft honlapján. Valaki tudna dobni egy linket esetleg?

(#4434) Gorneck válasza qwerty123 (#4433) üzenetére


Gorneck
titán

[link]

Gorneck#1239

(#4435) [CS]Blade2 válasza qwerty123 (#4433) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Microsoft Security Essentials 1.0.1611.0
[link]

(#4436) qwerty123


qwerty123
tag

Ismét köszi for all!

(#4437) hackeeeee válasza tototos (#4431) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen. Így.

Véleményem szubjektív...

(#4438) Morden24 válasza tototos (#4431) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Pro kulcs nem jó az Ultihoz.

Sectumsempra - For Enemies

(#4439) hackeeeee válasza Morden24 (#4438) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt nem is figyeltem, csak a magyarítást. :D

Na szóval igen, a pro kulcsa nem jó az ultimate-hez... :N

Véleményem szubjektív...

(#4440) sfdrakex válasza scream (#4432) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aktív particióra teszed? Biosban jól van beállítva a boot sorrend? Milyen módban van a vinyó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4441) scream válasza sfdrakex (#4440) üzenetére


scream
veterán

igen aktivra testzem, bootsorrend jolvan beállítva a mod ot nemtudom :B

(#4442) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Felraktam a Win 7 ultimate 64bit-es progit és a 40Gb merevlemezen 25.8Gb-t foglal el szüzen magába.
Ez ennyi vagy a előzővel összerakta?

Köszi!

(#4443) sfdrakex válasza mc-4 (#4442) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem formáztad le a 40 gigás particiót telepítés előtt? Ha formáztad ennyi bár az soknak tűnik nekem 15 giga, kikapcsolt hibernálással meg visszaállítással. A gond valszeg az lesz hoyg nem formáztál igy van wegy old.windows mappád is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4444) hackeeeee válasza mc-4 (#4442) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor sacc 10GB a rendszer. Teljesen jó...

Mer a 40gb-s vinyó bepartícionálva, 35-36GB lehet.

@sfdrakex: Nincs 15.. Beformázod a 40es vinyót, má csak 35-36gb lesz, és máris csak ~10gb a rendszer...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4445) sfdrakex válasza hackeeeee (#4444) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

azt írja 40 esen 25,8 at eszik, az miért 10 giga?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4446) hackeeeee válasza sfdrakex (#4445) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

40-es vinyót mond. ha azt partícionálod az a büdös életbe nem lesz 40gb, csak 35-36, talán 37.. :D Ne mond azt nekem, hogy minden vinyódra annyi adatot tudsz pakolni, ahány gigás.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#4447) sfdrakex válasza hackeeeee (#4446) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt tudom, DE akkor a 38 gigából ha 25,8 at foglalt az miért 10 giga??? Nem 25,8 a szabad hely hanem annyit foglal a windows.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4448) hackeeeee válasza sfdrakex (#4447) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem írtam 38-at.. :U

De amúgymeg igen, én értelmeztem rosszul, én azt néztem, hogy 25,8 GB hely van.... :B

Na de szóval igen, ha annyit foglal a rendszer, az gáz. :D Nekem ~38GB-t foglal 80as vinyón az egész rendszer, úgy, hogy fentvan minden program, ami kell.

Ma már ez a 2. dolog amit benéztem... :W Segáz, ilyenek ezek az ünnepek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4449) sfdrakex válasza hackeeeee (#4448) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akor 36 ból vagy 37 ből basszus, 25,8 at foglal az szerinted miért 10 giga és rendben van? Azt írta a srác 40 es vinyón 25,8 at foglal el a windows, tök mind1 mekkora a vinyó mind1 hoyg 40 vagy 37 giga vayg 30 a lényeg az hoyg 25,8 gigát foglal erre írtad hoyg az 10 gigás win az ok, hogy lenne 10 gigás a 25,8 giga ? Olvasod amit irt a srác és amit te irsz vagy csak irsz? ?Mind1 mekkora a vinyó a lényeg az mennyit foglal ami 25,8 giga ami sztem sok, valszeg fent maradt neki előző win mert nem formázott.

Szerk:

Látom közbe rájöttél mire probáltam rámutatni :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4450) hackeeeee válasza sfdrakex (#4449) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olvass 1 kommenttel viszább...

Kösz. :DDD

szerk.: így van. ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.