Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4751) sfdrakex válasza Poo (#4748) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azon kívül hjoyg kivetted biosban engedélyezted is rendesen? Nézzd át az összes integrált alkatrészre vonatkozó részt a biosban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4752) hackeeeee válasza z0d1AK (#4750) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg lehet menne memóriakártyáról igen, mivel ugye usb kulcsnak iseri fel a memória kártyát is...Próbát megér. :)

2GB ram körül nincs értelme sztem. Én azon gondolkoztam, hogy azt megcsinálom, hogy arra rakom a swapfile-t, de letettem róla...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4753) nyunyu válasza hackeeeee (#4746) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetlegesen letölthetős vistás driver nincs hozzá, és azt megpróbálni megetetni vele eszközkezelőben?

Nincs, azert linkeltem a HP weblapjat. :(

XPs driver ugyan feltelepul, de tesztoldal nyomtatasra nem csinal semmit. :W

Esetleg tudtok valami altalanos celu, PCL3-as nyomtatodrivert Win7 ala?
Ha mar az a nyomtato altal beszelt legujabb HP nyelv.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4754) hackeeeee válasza nyunyu (#4753) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, látom.. :\

Most gugliztam is... Letölthetőnek mindenhol csak 9x/XP driver van.. :\

Tényleg, más... Aki bennevan, virtuális memóriát.. (nem meghajtót, bocs. :D) hogy éri meg használni, hagyni autómatán minden meghajtón? Vagy megéri átállítani 1 meghajtóra, ha igen, akkor mekkora legyen a méret?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4755) hackeeeee válasza nyunyu (#4753) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nézd, esetlegesen a 7 drivereiből valamelyiket nem eszi meg? Ami hasonló típusszám lehet... Tom hogy írtál már párat, h ezt azt nem sikerült, de hátha van még valami.

Véleményem szubjektív...

(#4756) nyunyu válasza hackeeeee (#4755) üzenetére


nyunyu
félisten

Mar probaltam parat, nem csinalnak semmit.
Kozben probalkoztam HP oldalarol lehuzni hasonlo koru/tudasu Deskjetek driveret, de mindnel azt irjak, hogy dugd USBre, aztan hasznald a Vista beepitett driveret :W
Ezen a nyomtaton meg nincs USB, csak parhuzamos...

Egy 10-20k-s eldobhato nyomtatonal meg megertem a vegyelujat hozzaallast, de konyorgom, ez anno 100k-ba fajt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4757) hackeeeee válasza nyunyu (#4756) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:\

Hát akkor lehet az lesz a vége... hogy nem fog menni, nem tudom, de itt nekem is elfogynak az ötleteim, guglin keresgélve is csak 9x/2000/NT/XP van, semmi más...

Vagy marad az öreg megoldás, valami régebbi gép, XP, rátelepít, megoszt, másik gépre telepít... Bár sajna ez se mindig műxik...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4758) negyedes válasza hackeeeee (#4754) üzenetére


negyedes
addikt

Szerintem hagyd auton. Tudja a win, hogy mit kell csinalni vele. :P

A nyomtatoshoz: az xp mod ugye nem "fogalalkozik" ilyen dolgokal?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4759) hackeeeee válasza negyedes (#4758) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, csak így meg darálja az összes vinyót ha kell...Ez meg lényegében felesleges, ha 1 meghajtó is elég neki, megfelelő mérettel. Ezért kíváncsiskodok...

Nyomtató: Tényleg... Bár lehet működni XP mód alatt, meg kell próbálni..Én ezt el is felejtettem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4760) nyunyu válasza hackeeeee (#4759) üzenetére


nyunyu
félisten

Ehhe, mivel anyam vegul a C2D E4400-emet orokolte, ami nem tamogat hardveres virtualizaciot, igy XP mod kilove. :O

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4761) negyedes válasza hackeeeee (#4759) üzenetére


negyedes
addikt

Ja, hogy tobb vinyo eseten szetosztja a virt. memet....ezt nem tudtam. :N Akkor lehet megerne a rendszerparticiora rakni hogy csak az daralja.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4762) hackeeeee válasza negyedes (#4761) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy, van 1 olyan vinyóm, ami csak tárol, lényegében semmi mást nem csinál.

Mondjuk ugy úgy van, hogy "kezelése az összes meghajtón", ennél van 1 pipa, utána meg a c-n van olyan, hogy a rendszer kezeli. Szal most én mondtam hülyeséget, szerintem. :D
Na megnézem.

Arra max 4gb helyett alapból max 8-at ír, na nembaj, azon elfér...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4763) sfdrakex válasza nyunyu (#4760) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

párhuzamos ->usb átalakító ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4764) hackeeeee válasza nyunyu (#4760) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eh. :\

Esetleg Vmware? Bár ugye akkor annak folyamatosan futni kéne...

Véleményem szubjektív...

(#4765) hackeeeee válasza sfdrakex (#4763) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annak sztem nincs túl sok értelme... Mer az csak annyit segít, h rá tudd dugni USB-re, de attól nem lesz hozzá driver.. :\

Véleményem szubjektív...

(#4766) sfdrakex válasza hackeeeee (#4765) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen de hátha úgy felismerné valami alap nyomtatónak legalább.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4767) negyedes válasza hackeeeee (#4762) üzenetére


negyedes
addikt

LOL megneztem ezt a virtualis memorias dolgot nalam es most vettem eszre, hogy ki van kapcsolva a vizualis effektek. :D Mar regota neztem, hogy miert nincs arnyek az ablakok alatt es miert olyan egyszeru a desktopom. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4768) hackeeeee válasza negyedes (#4767) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na baz.. :DDD

@sfdrakex: Talán, de ez se biztos... Én találkoztam már olyan HP nyomtatóval, asszem a 710C, azt felismerte soros porton is alapértelmezett nyomtatónak, csak semmit nem lehetett csinálni vele...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4769) Steelmanus válasza nyunyu (#4756) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kell venni egy parhuzamos USB atalakitot es az Alternativ meghajtoval fog mukodni, most kaptam egy HP 659c nyomtatot mert vettek helyette masikat, kb 10 eves igaz ez mar USB-s de en is az alternativ HP 660-as driverrel mukodtettem ugy hogy megkaptam a kezelo feluletet is W7 alatt ugy hogy rakerestettem az op.rendszerrel driverfrisssitessel es megette a Vistas drivert.

[ Szerkesztve ]

(#4770) z0d1AK válasza nyunyu (#4760) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nemtudom, hogy mennél-e egyáltalán valamire az xp móddal, nekem elég kétesélyesnek tűnt az egész.
Az egyik dolgot meg tudtam csinálni, a másikat nem... Egy sima Photoshoppot nem engedett feltelepíteni:F
Próbáltam a webkamerámat is, ami nem ment 64bites win7 alatt, de annak sem tudtam a driverét feltenni. Mondjuk azt nem tudom, hogy a 32bites win7 szeretné-e azt a driver.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4771) nyunyu válasza hackeeeee (#4757) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy marad az öreg megoldás, valami régebbi gép, XP, rátelepít, megoszt, másik gépre telepít... Bár sajna ez se mindig műxik...

Nem szivesen raknam vissza a celeron800+512MB ram+40GB kavedaralot egy XP kedveert, netezni is keves :(

USBs atalakitot akartam elkerulni, pont ezert szereztem egy parhuzamos kartyat az eredetileg ide szant alaplapba, de vegul nem lett ra szukseg, mivel a P35-DS3-on van soros+parhuzamos.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4772) hackeeeee válasza z0d1AK (#4770) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Melyiket próbáltad?

Véleményem szubjektív...

(#4773) kbalazsa válasza hackeeeee (#4768) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A HP univerzális driver nem lenne segítség a ti esetetekben?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#4774) hackeeeee válasza kbalazsa (#4773) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ez már nem aktuális, ez még XP-s korszakban volt... Csak példaként mondtam.

Én egy Samsung CLP-300 megosztásával szívok, meg van osztva, de a hálózaton lévő gépeken hiába telepítem fel, nem nyomtatnak...

Véleményem szubjektív...

(#4775) z0d1AK válasza hackeeeee (#4772) üzenetére


z0d1AK
veterán

ha arra gondolsz, akko a cs2-t akartam telepíteni az xp módon belül, de nem engedte.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4776) Norb3rto válasza rigo88 (#4733) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Köszi a segi'tségt müxik minden,remélem hamar adnak ki vmi új drivert :D :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#4777) kbalazsa válasza hackeeeee (#4774) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ezzel én is szívtam egy darabig. Win7-en megosztott nyomtatóra XP-s másik gépről nyomtatni... szép történet volt, de valahogy összehoztam aztán. Valamikor újra neki esek majd, mert most megint ugyanaz a felálállás, csak eddig megoldottuk pendrive segítségével a kérdést :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#4778) z0d1AK válasza z0d1AK (#4775) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy érdekes dolog.
Éppen google-n kerestem, és egy találatra rákattintottam, ami egy kereskedelmi fórum volt,és abban a pillanatban ahogy kattintottam, kékhalál kapta el a gépet. Újraindítottam, újra rákattintottam, és ismét.
Mi lehet ennek az oka?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4779) kbalazsa válasza z0d1AK (#4778) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Tudsz esetleg linket adni róla? Egyébként érdekesen hangzik... link a kékhalálhoz :)

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#4780) adam_ válasza bpx (#4737) üzenetére


adam_
senior tag

Köszi, megvan! ;)

(#4781) hackeeeee válasza z0d1AK (#4775) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem a CS2-t nem is lehet feloperálni, kompatibilis móddal sem, asszem csak CS3-tól, de ez nem biztos, csak rémlik, mintha lett volna erről itt már szó.

Véleményem szubjektív...

(#4782) CHIPman válasza kraftxld (#4738) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Alaplap az adatoknál(abit IP35-E), driver a gyári(jobbat nem találtam, de eddig ment), a hálókari a beépített Marvell Yukon 88E8056 és a win7-et is leírtam, x64 7600 minden telepített frissítéssel és azok nélkül is.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#4783) D1Rect


D1Rect
félisten

A kereső kedvéért:
ASUS M4A79T Deluxe + Windows 7 + Kingston DataTraveler 100 8GB-os pendrive nem működik együtt.
Bugos, inkompatibilis. Nem tudni a 3 alkotó elemből melyik a hibás, de ha a 3-ból az egyiket kiveszed tökéletesen működik. :U

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#4785) z0d1AK válasza kbalazsa (#4779) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, tudok. Azt viszont nem tudom, hogy csak az én gépemnél van-e valami miatta, vagy másnál is, így kérek mindenkit, hogy aki megnézi, előtte mentsem mindent, az esetleges adatvesztés elkerülése érdekében!

Itt a google keresés és arra kellene kattintani, hogy "151–200 - Kereskedelmi Fórum – Napi hír archívum
50 hozzászólás - Legutóbbi hozzászólás: nov. 29.
Ezzel szemben a melegétkezési utalvány például az üdülési csekkhez hasonlóan .... amelyeket továbbértékesített egy másik magyar adóalanynak, ..."

hackeee: már mind1, kénytelen voltam átállni a cs4-re, mert nem akartam a cs2-t sem használni csak xp módban. Az elején szokatlan volt ,de megszoktam időközben

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4786) negyedes válasza z0d1AK (#4785) üzenetére


negyedes
addikt

Works for me(TM) ;)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4787) Barthezz2 válasza z0d1AK (#4785) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nálam is hibátlan..

Everybody lies.

(#4788) z0d1AK válasza Barthezz2 (#4787) üzenetére


z0d1AK
veterán

akkor nem tudom, hogy nálam mi a baja, hogy 2x egymás után is kékhalálozott tőle:F

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4789) wwhy válasza z0d1AK (#4788) üzenetére


wwhy
veterán

hibátlan működés nálam is

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4790) camalot


camalot
tag

Hi! Olyan progit keresek ami Win7 alatt is fut és h.264-es videofájlokat tud összefűzni (több clippből egy moviet).

(#4791) Barthezz2 válasza z0d1AK (#4788) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Böngésző milyen?

camalot: Cyberlink Powerdirector 8

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4792) hackeeeee válasza z0d1AK (#4788) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Másik böngészővel esetleg próbáld ki.

Véleményem szubjektív...

(#4793) volvoguy


volvoguy
addikt

na ezt magyarázza meg nekem valaki!

Windows 7 Ultimate x64-em van
Gépemben GeForce 8800GT 512MB VRAM-al
Mellette 2X1GB Kingmax Mars RAM

És, ha lefuttatok egy ilyen scant-, akkor a videó memóriámat 1266MB-nak ismeri fel

honnan a fenében adja hozzá a többit? BIOS-ban le van tiltva az alaplapi VGA...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4794) sfdrakex válasza volvoguy (#4793) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer memóriából.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4795) volvoguy válasza sfdrakex (#4794) üzenetére


volvoguy
addikt

hát de ezt hogy a fenébe tudnám kikapcsolni? vagy Disable-re tenni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4796) sfdrakex válasza volvoguy (#4795) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért zavar ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4797) volvoguy válasza sfdrakex (#4796) üzenetére


volvoguy
addikt

mert miközben játszom, elveszi a rendszermemóriából a RAM-jaim, így nem is csoda, hogy szaggatnak a játékaim...nekem elég az alap 512MB VRAM...nem GTA4-et nyomok, hogy kéne az egy giga

mert ugye jól tudom, hogyha elveszi a rendszermemóriából, akkor abból annyival kevesebb lesz?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4798) sfdrakex válasza volvoguy (#4797) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor veszi el ha nem kell a rendszernek, ha kell nem veszi el. Milyen játékok milyen beállításokkal szaggatnak ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4799) volvoguy válasza sfdrakex (#4798) üzenetére


volvoguy
addikt

pl most a Star Wars The Force Unleashed PC-s verzióját tolom, ami köztudottan eléggé bugos és nem egy jólsikerült port, bár a GTA4 szintjét nem éri el...de itt enné la játéknám egyáltalán nem a VRAM a lényeg...

De akkor ha egy játék kevés memóriát használ, akkor veszi csak el? és hol tudom ki és bekapcsolni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4800) sfdrakex válasza volvoguy (#4799) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd vissza az xp-t azzal kikpacsolod. :D Amugy a Star Wars milyen beállításokon szaggat? Nálam az adatlapomon levő gépen ment jól szaggatás nélkül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.