Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4601) HummeRC válasza Morden24 (#4599) üzenetére


HummeRC
senior tag

Hát ennek nagyon nem örülnék, de lehet hogy igazad lesz. Még keresek valami win7 driver support listát. Mindjárt megnézem a telepítőt az adatlapomon szereplő géppel, de nem akartam azon kísérletezgetni, pont ezért tettem volna a másodlagos gépre tesztelni.

hackeeeee: Ha nem marad más, akkor azt fogom tenni amit javasoltál. Semmi lényeges nincs a másodlagos gépen, csak biztonsági tartalék, meg netezni van, ha a főgép dolgozik. Ha meg beledöglik a frissítés, fél óra alatt fent van egy új, működő xp. Szerintem vállalható, csak szerettem volna látni a hagyományos win7 telepítési metódust is. :)

Na megnézem amiket tanácsoltatok, később jelentkezem a fejleményekkel. :)

(#4602) Morden24 válasza HummeRC (#4601) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbált megér, katt ide.

Sectumsempra - For Enemies

(#4603) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Mennyire ártalmas a merevlemeznek, hogy kb. fél óránként leállítja, felpörgeti? :)

.

(#4604) Morden24 válasza Troy. (#4603) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jót nem tesz neki.

Egyébként emlékeim szerint 20 percre van rakva a default lekapcsolgatás.
Igazából szerintem desktop gépnél szart sem ér, mert nem spórol túl sok áramot (amúgy is hideg van, gyorsabban kéne globálisan felmelegedni), notebookban meg általában egy vinyó van, azt meg nehéz lesz lekapcsolni menet közben.

Egy szó, mint száz, szerintem kapcsold ki a lekapcsolást :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4605) negyedes válasza Troy. (#4603) üzenetére


negyedes
addikt

Ha notivinyo akkor azoknak nagyobb a load/unload ciklusa, szoval az tobbet bir, de normal vinyonal mar nem tul egeszseges.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4606) cobrakigyo válasza kraftxld (#4591) üzenetére


cobrakigyo
tag

Nálam 40 GB hely van egy ultimate 64 bites rendszernek de már csak 5 GB szabad hely van.Semmi nagy méretü progi nincs felrakva.Sokat zabál ez az op rendszer is. :Y

(#4607) hackeeeee válasza cobrakigyo (#4606) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha minden program oda van telepítve, akkor ja... Meghát a frissítések. Gondolom office, meg egyéb hasonló dolgok is ott vannak....

Véleményem szubjektív...

(#4608) Clemi válasza scream (#4597) üzenetére


Clemi
veterán

Korábban már írtam, hogy esetleg nincs benne a rendszer winyód a BOOT eszközök között a megfelelő helyen!
Nem ismerem a BIOS-od, de gyanítom, hogy nagyjából ugyanúgy néz ki, mint az én lapom biosa. Esetleg fényképezd le azt is, a Boot/Boot Device Priority lapon, ahol látszik, hogy mely eszközök szerepelnek a sorban.
Ha nem tudod lefényképezni, nézd meg mely eszközök szerepelnek ott sorban.
1st Boot Device: Ez lehet az optikai meghajtód
2st Boot Device: Ennek kell lenni a rendszert tartalmazó winyódnak
3st Boot Device: Ez lehet bármi

Egyébiránt pedig javaslok esetleg egy "Deafault" állás betöltését, és utána a Boot rész ellenőrzését, szükség esetén beállítását.

Ha a BIOS-ban minden a helyén van, akkor sajna elképzelésem nincs miért nem találja a telepített rendszer a saját fájljait.

Ja és még egy. A SATA Configuration részben (Configure SATA as) az AHCI-t kapcsold át IDE módra (mondjuk ha AHCI-ben telepítettél, akkor annak mennie kellene) és a Hard Disk Write Protect legyen Disabled-re kapcsolva., és a SATA Detect Time Out (Sec) legyen legalább 15, de lehet 30 is.

De mondom, ha nyomsz egy Load Default-ot minden oldalon, akkor helyre kell, hogy álljon a rend!

(#4609) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Home Premium kiadásra telepíthető a virtuális XP?
Nem jogtiszta Ultimate-re amikor felraktam kipróbálni, próbáltam rá telepíteni, de amikor meg akartam nyitni, valami hibát írt ki.
Esetleg aki fel tudta tenni, mutatna pár képet róla?:)

Los ángeles nunca mueren

(#4610) hackeeeee válasza Clemi (#4608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem feltétlen van így, mert vmelyik lapnál, pl az enyémnél is, csak magát az eszközt tudod megadni, tehát pl. HDD, és külön kell a vinyók sorrendjét állítani...

Véleményem szubjektív...

(#4611) negyedes válasza konfar.dani (#4609) üzenetére


negyedes
addikt

Home Premium kiadásra telepíthető a virtuális XP?

Nem.

Nem jogtiszta Ultimate-re amikor felraktam kipróbálni, próbáltam rá telepíteni, de amikor meg akartam nyitni, valami hibát írt ki.

Genuine miatt?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4612) Calogero válasza konfar.dani (#4609) üzenetére


Calogero
addikt

XP Mode nincs a Home Premiumba.
Az csak Professional és az Ultimate kiadásban szerepel.

(#4613) konfar.dani válasza negyedes (#4611) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Nem a Genuine miatt. :F

Hát akkor sajnos nem tudom telepíteni.
Köszönöm a válaszotokat!:)

Los ángeles nunca mueren

(#4614) Clemi


Clemi
veterán

Csak egy érdekesség!

Tegnapról mára virradóan, a seven bekapcsolta a "Jelszó kérés alvó állapotból visszatéréskor" opciót!
Nem kicsit él önálló életet, a drága....

Na és még egy esetleges kérdés, hátha van valakinek ötlete:

A gépben van 2 optikai meghajtó. Az egyik sima IDE, a másik SATAII. Az IDE meghajtót simán látom a média center videotár részében, ha van benne lemez, és el is tudom róla indítani a rajta lévő tartalmat. A SATA meghajtóval meg bármit teszek nem látszik, nem indítható a média centerből a tartalma.

Mindkét meghajtó be van állítva megosztásba.

Nagyon nem gáz, de egy 2 lemezes mkv fájlnál tök jó lenne, ha nem a gépről kellene indítani az első kötetet.

(#4615) hackeeeee válasza Clemi (#4614) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha lehúzod az IDE-s meghajtót, akkor sincs ott? Csak kíváncsiság...

Véleményem szubjektív...

(#4616) band1103 válasza cobrakigyo (#4606) üzenetére


band1103
őstag

Akkor frissiben nem nézted mikor feltetted a w7-et? Nekem mondjuk a 32 bites van fent de a firefox-on a frissítéseken és MPC-HC-n kívül más nincs fent és így foglal csupán 6GB-ot. Ja és se pagefile se hibersys nincs fent :K mert nekem nincs rájuk szükségem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4617) Ala


Ala
tag

Helló!
Mint sokan mások, én is Driverok miatt kérnék segítséget.
Ez lenne a gép:
A8n-sli AMD-s alaplap - nem találta hozzá drivert
az alaplapra integrált hangkártya:Realtek ALC850, 8-channel - ehhez sem találtam
9600 gt - Hozzá már találtam
Remélem tudtok segíteni nekem.

(#4618) hackeeeee válasza Ala (#4617) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hangkártyához: Hivatalos realtek weboldal... nForce drivert sztem nem kell erőltetni...

Véleményem szubjektív...

(#4619) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Realtek hangkártyát nekem alapból ismeri a Win7.
Ha fölteszem a drivert, a hangszóró kegyetlenül elkezd recsegni.

Nekem a driver törlése után egyátalán nem is volt hang, kiírta hogy nincs eszköz telepítve, de kb 1 perc után leis töltötte magának a Windows Update-ről.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#4620) cobrakigyo válasza hackeeeee (#4607) üzenetére


cobrakigyo
tag

Semmi extra progik.Amit használok office 2007,skype,mozilla firefox,thunderbird,acdsee10.Nagyábol ezek.Szerintem elég sokat eszik.

(#4621) hackeeeee válasza cobrakigyo (#4620) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem C-n, win, office, böngészők, meg ugye a felhasználáshoz szükséges apróságok, így nekem is ~40GB-t foglal.

Véleményem szubjektív...

(#4622) konfar.dani válasza hackeeeee (#4621) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Nekem egybe van a 250GB, ami ugyebár csak 232. :U :F
Annyiban rosszabb, hogy fontosabb dolgokat esetleges ujratelepítésnél nemtudok lementeni.

Los ángeles nunca mueren

(#4623) hackeeeee válasza konfar.dani (#4622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen.. Ezért tanácsos megosztani.. Vagy szerezni egy 60-as, 80-as vinyót a rendszernek...

Véleményem szubjektív...

(#4624) Morden24 válasza cobrakigyo (#4620) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem hinném, hogy "eszik". Nekem egy 64-es SSD-n van egy x64-es HP plusz sok egyéb program, és 37 giga még ebből is szabad.

Amit érdemes megnézned: rendszervisszaállítási pontok, appdata temp mappája, Windows mappa temp mappája. Ezeknek a tartalmát szabadon törölheted is.

(#4623) hackeeeee: Ismerős most akart rendszervinyónak venni valami apróságot, és a napokban panaszkodott, hogy egyszerűen nem talált 100Gb alatti vinyót :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4625) konfar.dani válasza hackeeeee (#4623) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ha laptopot veszel boltban, előtelepített rendszerrel, abban is megvan osztva a vinyó?

MOD: Ha megosztom, 80 gigát hagyok a rendszernek, a többi 152 marad az egyéb adatoknak.:)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#4626) Morden24 válasza konfar.dani (#4625) üzenetére


Morden24
nagyúr

Általában igen.
Az én Acer-em és barátnőm Asus-a is gyárilag ketté volt osztva.

Sectumsempra - For Enemies

(#4627) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hello!

Van egy kis problémám a Windows 7-tel. Tegnap felraktam a Daemon Tools-t és ezután minden egyes bekapcsoláskor a következő üzenet fogad:

"Probléma merült fel a következő indításakor:
C:\Windows\system32\sshnas.dll

A megadott modul nem található."

Mivel lehetne ezt orvosolni?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4628) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Cthulhu Dawn:
Próbáld meg ezt.:)
Windows 7 kompatibilis Deamon Tools. ;)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#4629) Clemi válasza hackeeeee (#4615) üzenetére


Clemi
veterán

Ha lehúzod az IDE-s meghajtót, akkor sincs ott?

Azt nem próbáltam, de úgy semmi értelme nem lenne:) Ez így lenne a poén, hogy a két kötetes filmeket felállás nélkül tudnám nyomatni...

(#4630) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv. milyen programokat érdemes Futtatás rendszergazdaként módban indítani? vannak játékaim, felahsználói programjaim (videószerkesztők, tömörítők stb) és rendszer-alkalmazásaim, mint a driverek, antivírusok, tűzfal stb...

nyílván játékot nem kell, gondolom én..de mi a helyzet a többi programmal? vagy csak azokat kell, amelyek ikonja mellett ott van az a "kis pajzs"?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4631) Morden24 válasza volvoguy (#4630) üzenetére


Morden24
nagyúr

Üdv. milyen programokat érdemes Futtatás rendszergazdaként módban indítani?

Amelyik nem működik simán júzer módban. Az UAC úgyis prompt-ol neked, majd akkor leokézod.
Alapban kár indítgatni admin módban a telepítőket, ha kéri, úgyis szól érte.

Sectumsempra - For Enemies

(#4632) scream válasza Clemi (#4608) üzenetére


scream
veterán

a bootsorrend jó volt, a SATA is. és Deafault megoldotta, bár már alapból Deafault-on ment, nem változtatott semmin ... de mindegy, legalább megoldódott a problémám :)

nagyon szépen köszönöm :R

(#4633) Clemi válasza scream (#4632) üzenetére


Clemi
veterán

a bootsorrend jó volt, a SATA is. és Deafault megoldotta, bár már alapból Deafault-on ment, nem változtatott semmin ... de mindegy, legalább megoldódott a problémám

Az a lényeg, hogy megoldódott, de az tuti, hogy valami el volt piszkálva, mert a default nem tette volna helyre különben.
Örülök, hogy segíthettem, és most mehet fel az XP helyett a W7:) De nem a nyakába! Helyette!

(#4634) Cthulhu Dawn válasza konfar.dani (#4628) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Felraktam ezt, de még mindig kiírja. :(

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4635) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Sziasztok!
Tegnap megjelent a Sajátgépben egy Cserélhető meghajtó (Removable Disk), amit sehogy sem tudok onnan eltüntetni. Természetesen semmi nincs a gépre rádugva, ami ilyesmi lehetne.

Egy ötletem van, lehet, hogy az USB-s CoolerMaster hűtőpadot látja annak?

UI: Ultimate x64

(#4636) konfar.dani válasza Cthulhu Dawn (#4634) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Próbálj meg egy clean installt. :F

Los ángeles nunca mueren

(#4637) Cthulhu Dawn válasza konfar.dani (#4636) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az mi? :B

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4638) qqcqqc


qqcqqc
őstag

tudom, lusta vagyok és csak vissza kéne olvasni.
hogy lehet kikapcsolni a oprendszer dvd-íróját?
azt letiltottam, hogy üres lemeznél azt használja, de ki szeretném írtani teljesen.

(#4639) pincehely válasza Psychonaut (#4635) üzenetére


pincehely
addikt

Könnyen meglehet.
De próbáld ki, mi történik ha lehúzod.
Ha eltűnik a meghajtó a sajátgépből, akkor nyílván azt látja, ha nem akkor meg futtass egy regisztry tisztítást mondjuk cccleanerrel.
Nekem rendbe szokta tenni az ilyen "nem tzudom hova tenni" dolgaimat.
Üdv

http://kefetemap.deviantart.com/

(#4640) scream válasza Clemi (#4633) üzenetére


scream
veterán

szerintem marad az XP ... egy ideig biztos, mert W7 alatt CoD4 meg CoD6 kilép ... itt meg nem :D

(#4641) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Megint én.

Most megállt 103GB-on tegnap este óta, nem ez a gond.
:D

Van egy LG csak dvdolvasóm (meg pioneer íróm) és ez az LG egyszerűen nem akar együtt működni rendesen a win7-el. Van egy RAM lemez, amire asztali íróval írok tévéből felvett anyagot. Ezt a pio beolvassa, de annyira érzékeny, hogy sokszor leállt crc hibával. Ezt a lemezt a laptop olvasója gond nélkül beolvassa. XP alatt az LG is beolvasta, azért tettem be most is. Viszont MS-DOS funkció hibával nem hajlandó a win7 a lemezen lévő adatot felmásolni. Mondom, xp alatt ez ment.

Ha felteszem az XP-mode-ot, akkor szerintetek ez már menni fog? A lemezolvasás?
Vagy hagyjam a francba? :W

IDE-s mindkettő dvd, és a régi gépemen, amikor volt teszt win7, akkor sem ment már ez az LG, meg az új géppel sem megy. Nagyon nyűgös ezzel a dvd-vel.
Nincs frissebb driver hozzá, legalábbis win7 nem talált neten se.

(#4642) polonic válasza Cthulhu Dawn (#4637) üzenetére


polonic
félisten

Tiszta telepítés. Az előző oprendszer teljes leírtása az új telepítés előtt. Formázás...

(#4643) Cthulhu Dawn válasza polonic (#4642) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát, annyira azért nem zavar, hogy formázzak és rakhassak fel újra mindent, szóval inkább más megoldást kéne keresni. :(

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4644) Clemi válasza scream (#4640) üzenetére


Clemi
veterán

Ahogy érzed:) Nekem mindenesetre nem lép ki egyetlen játék sem. Mostanában a COD6-ot nyomom, naponta pár órát.

(#4645) Cthulhu Dawn válasza Cthulhu Dawn (#4643) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Esetleg nem lehet valahogy letiltani ezt a hibaüzenetet, mert azt olvastam, hogy ez nem egy nagyon szükséges .dll.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#4646) szabogabor10 válasza Cthulhu Dawn (#4627) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Ez egy vírus. Ezen az oldalon találhatsz hasznos infókat az eltávolításáról. Ha sehogy sem tudod lekaparni, akkor sajnos marad a clean install.
Biztos, hogy megbízható forrásból szerezted be a Daemon Tools-t?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#4647) nfsu17 válasza nfsu17 (#4641) üzenetére


nfsu17
veterán

Semmi. Elnéztem. Most kiderül működik-e a tervem.

--------

Ennyit az xp mode-ról.
Érvénytelen ms-dos funkció.
Kössssszi. :(

[ Szerkesztve ]

(#4648) hackeeeee válasza konfar.dani (#4625) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem a Toshibámban is meg volt osztva, csak nem úgy ahogy én szerettem volna, és újra megosztottam.

Véleményem szubjektív...

(#4649) hackeeeee válasza Clemi (#4629) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak egy ötlet volt, esetlegesen... :) Mert az is lehet, hogy finnyás a SATA meghajtókra.. :D

Véleményem szubjektív...

(#4650) HummeRC válasza Morden24 (#4602) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, mind a kettőtöknek az ötletet. (hackeeeee) Előrebocsátom, hogy hiába telepítettem föl, nem lehet elinditani. (egyelőre...)

Szóval önállóan tényleg nem lehetett föltelepíteni, a már korábban linkelt H betűs kép miatt.

Megpróbálkoztam a jelenlegi winxp alól frissíteni, ha már felajánlotta magát. Elsőre nem tetszett neki a dolog, az eltérő nyelvi dolgok miatt (xp hun-win7 eng) de másodikra kértem, hogy hagyja ki és nem akarom visszaállítani később az előző win verziót az eltérő nyelvi beállításokkal.

Erre továbbment, de beszólt az adaptec u160 scsi vezérlő miatt. Megadtam neki a vistás driver könyvtárát, amit elfogadott és továbbment. Szépen feltelepítette magát több lépésben, majd újra indult a gép. Kapásból csinált magának rendszerindító menüt, hogy melyik oprendszert akarom elindítani, a régi xp-t, vagy a win7-et. 3 sec múlva továbbment win7-tel és utána szépen kiírt egy ECC failed hibaüzenetet, majd megállt.

Kikapcs-bekapcs, majd biosban letiltottam az ecc-t és ekkor már eljutottam a win7 rendszerindító menüig, hogy safe mode, normal mode, stb... és volt ott egy memória teszt választás is. Kiváncsiságból elinditom és 1 percen belül memória hibát jelez, majd megáll. Érthetetlen, mivel a memtest simán megy rajta bármeddig és xp alatt sem volt vele évek alatt sem semmi gond. (Igen, ugyanazal az xp-vel hibátlanul üzemel évek óta, akár heteken, hónapokon keresztül non-stop járatva.)

Egyelőre itt állok, még keresek rá valami hivatkozást, de nagyon úgy tűnik, hogy a win7 nem szereti a reg ecc rambus-t a dual p3 lapomban. Azért még nem adom fel. :N

Akinek van ötlete, szívesen fogadom.

ui: majd elfelejtettem... Mindenkinek Boldog karácsonyt! :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.