Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85201) cof válasza gduck (#85200) üzenetére


cof
veterán

Majd kinövi, most még elég lehet ekkora feltöltési sebesség, az ADSL is jó volt valamikor.

Főleg, hogy egyre többen kapnak VTV box-ot, majd előbb utóbb lesznek bajok bizonyos területeken.

Nyilván nem lehet egyszerre fejleszteni mindenhol, hanem szakaszosan. Csak akkor már nem kéne szivni ezzel a docsis-al, hanem optika, évtizedekre tervezni, ott mehet több 10 Gbit/s is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85202) kezo0 válasza #75501312 (#85125) üzenetére


kezo0
addikt

Ma viszont Androidra is megérkezett egy Horizon Go frissítés.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#85203) sziszi-fuszi válasza gduck (#85200) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez egy marhaság! Nem azért szükséges le és fel irányban a minél nagyobb sebesség, mert állandóan azzal akarna valaki töltögetni. Hanem azért, mert nem mindegy, hogy egy adott feladatot 2 óra vagy néhány perc alatt végez el valaki. Autóból sem azért vesz valaki jobbat, mert feltétlenül 300-zal akar közlekedni a pesti belvárosban. Hanem azért, mert ha utazik valahova, akkor gyorsabban tud odaérni, és sokkal nagyobb biztonsággal képes egy erős autóval előzni. Persze a Trabi is célhoz visz, meg a busz is, de valami Ferrarival csak gyorsabb, még akkor is, ha nem feltétlenül kényelmesebb :D

Mi alá kell írás?

(#85204) bandus


bandus
veterán

előfizettünk újabb internet csomagra, és a régi fekete modem helyett már kaptunk új fehéret. de ez nem akar sehogysem működni, broadband connection problémára hivatkozva nincs internet :/ visszadugva a régi feketét minden működik flottul. az új connect box menüjében garázdálkodva is azt írja, hogy online és van internet is.

akad esetleg tippetek, hogy mi lehet a probléma?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85205) tomp válasza bandus (#85204) üzenetére


tomp
félisten

Nincs beregisztrálva a modem!
A pcreg.upc.hu címet kell megnyitni és ott megadni az adatokat.

(#85207) bandus válasza Intruder2k5 (#85206) üzenetére


bandus
veterán

köszi mindkettőtöknek :R

itt pontosan milyen felhasználónevet és jelszót kell megadni, ez nekem még nem egyértelmű?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85209) gduck válasza sziszi-fuszi (#85203) üzenetére


gduck
addikt

Én is pontosan ezt írtam! Csak szemléltettem, hogy ez a sebesség azért elég jó! Azért mert nem bírsz várni, nem fog a szolgáltató mindent átépíteni :)

Vagy de :) Én is reménykedek.

[ Szerkesztve ]

(#85210) Gyurka6 válasza gduck (#85200) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szerintem igen, minél később lépik meg annál nehezebb lesz!

Gyurka

(#85211) Beniii06 válasza bandus (#85207) üzenetére


Beniii06
őstag

Szerződéskötéskor kaptál egy pdf-et a upc-s fiókódba/mail címedre, abban van benne. Ha az nincs meg, akkor marad a telefonálás.

"Got any other secret weapons?"

(#85212) tomp válasza gduck (#85197) üzenetére


tomp
félisten

Azért poén, hogy az appban mennek a felvételek, sőt felvételt is tudok beállítani de a box még mindig halott. Hagyom bekapcsolva hátha... :DDD

(#85213) gduck válasza tomp (#85212) üzenetére


gduck
addikt

Gondolom gyári visszaállítást is próbáltad már? Bár én továbbra is jogosultsági/regisztrációs problémára gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#85214) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ez a Vodafone nagyon tud, végre nem kell minden alkalommal bejelentkezni a számla vagy az adatok megtekintéséhez, mert "emlékszik rám" és belépve tart.
A UPC oldalán ez soha nem működött, pedig nagyon úgy néz ki mintha csak átszínezték volna. :)

(#85215) cof


cof
veterán

Webmail megy nálatok?

@upc.hu cimem van, most váltottam jelszót 10 perce, de nem enged be. Ha jól olvasom ezekkel az adatokkal lehet új modemet felregisztrálni, @upc.hu nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85216) tomp válasza gduck (#85213) üzenetére


tomp
félisten

Most hívott a Vodafone.
A hiba megoldva. Bekapcsolva hagytam éjjel a boxot. A TV-t bekapcsoltam és már a "Szia" oldalon volt. Azaz ahogyan a regisztráció gondot javították, a box magától tovább lépett. :)

(#85217) #75501312 válasza cof (#85215) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam megy, viszont maga a net borzasztóan akadozik.
Ami fura, hogy Spotify megy minden gond nélkül, de a weboldalak vagy nem töltődnek be vagy nagyon lassan, Discord 10-15mp késésben van kattintás után.

Kaptam ilyen hibaüzenetet is: upstream connect error or disconnect/reset before headers. reset reason: connection termination

[ Szerkesztve ]

(#85218) cof válasza #75501312 (#85217) üzenetére


cof
veterán

A discord nálam is laggol, az nem upc hiba lesz. Többi oldal oké.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85219) gyulazsolti válasza cof (#85215) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nekem megy.

(#85220) FraFer82


FraFer82
tag

Egy gyors kérdésem lenne:

Régi Cisco (nem Horizon), felvevős médiabox és Ubee router VAGY új Vodafone médiabox és Connect Box?

(#85221) MadMancs válasza cof (#85215) üzenetére


MadMancs
veterán

Ugyanaz. Jelszóváltás előtt se engedett be, gondoltam teló kavarodott meg ( mentett jelszó). Megváltoztattam, továbbra se enged be. 🤷‍♂️🤷‍♂️

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85222) cof válasza MadMancs (#85221) üzenetére


cof
veterán

Köszi. Pedig látom van egy direktlink is jelszócsere modemregisztrációhoz. Persze nem működik. Webmail-t is hiába irom át, az sem enged be Jól sikerült ez a frissités.

Hiba - 404

Sajnos, az általad keresett oldal nem elérhető :(

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85226) cof válasza #72445440 (#85223) üzenetére


cof
veterán

És tényleg. :W

@upcmail.hu-val beenged. Köszi, nekem @upc.hu-t ir a myupc-ben, kicsit megtévesztő, amikor az rtlmost.hu kód jött a gmail-os cimre, ott is néztem, hogy a @upc.hu-ra is elküldték.

Nem használom soha, csak most kipróbálom az Ubee modemet, eddig nem tudtam, mert fogalmam nem volt, hogy a webmail felhasználó/jelszó kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85227) FraFer82 válasza #72445440 (#85225) üzenetére


FraFer82
tag

Köszi a választ.

Egyelőre 150-es net van, ami igazából elég is, de felajánlották ezt most ugyanezen az áron. Érdemes váltani nagyobbra, ha ahhoz megbízhatatlanabb router (Connect Box) és az eddigi Cisco box helyett IP-alapú Vodafone box lesz?

(#85228) MadMancs válasza cof (#85226) üzenetére


MadMancs
veterán

Szintén. Email cím x.y@upc.hu myupc szerint, de belépni x.y@upcmail.hu val lehet. Ezer hála. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85229) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Érdemes Connect Boxról áttérni , Vodafone mediaboxra ? Erősebb a wifimodul stb ?
Egyáltalán lehet ?
Májusba jár le az előfizetésem.
500as netem van, Premium tv + hbo csomaggal.
Köszi :R

(#85230) kezo0 válasza FraFer82 (#85227) üzenetére


kezo0
addikt

A Connect Box cseppet sem megbízhatatlanabb. Valami olyan gond van vele, amit a felhasználók legnagyobb hányada soha nem érzékelt és feltehetően nem is fog érzékelni. Keress rá, ha érdekel, mert előfordulhat, hogy érintene ez a hiba, de ne vedd alapból készpénznek, hogy ez egy „rossz” HGW.
Cisco boxról viszont egyelőre én sem váltanék, túlzottan kiforratlannak tűnik még a Voda box tudása.

Ghostman78: kicsit kevered a dolgokat, a Connect Box az egy HGW (home gateway, azaz modem + router kombó), a Vodafone box pedig egy tévéadások vételére szolgáló eszköz.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#85231) D.Dani


D.Dani
tag

sziasztok, nemsokára lejár a hűségidőm. érdemes váltani 150-ről 300-as netre, nem sokkal kerülne többe. most ubee modem-el megy, 300 esetén mindenképp CB-re kell cserélni? ha csak modem (bridge) módra van szükségem, akkor megbízható a CB is? saját beüzemelésre van lehetőség, ill. a régi ubee-t megtarthatom? csak telefonon lehet újabb 1 évre előfizetni vagy megvárom a mostani hűség lejáratát és aznap online meg tudom rendelni új előfizetői árakon?

(#85232) kabelmania27 válasza D.Dani (#85231) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Érdemes megvárni a hűség végét.
1221 vagy 1270-es számon lemondás gomb után tudsz kérni ügyfélmegtartót.
Csomagváltásnál már cserélik a modemet.
Annyit tudsz csinálni, hogy saját beüzemeléssel kéred a modemet, ettől független lehetséges, hogy csak az új modem regisztrálása után fog változni a sebesség, de attól még a régit elvileg vissza lehet regisztrálni.
Ghostman78: CB modemet nem fogják cserélni, médiaboxot cserélik új tipusra.

[ Szerkesztve ]

(#85233) Ghostman78 válasza kezo0 (#85230) üzenetére


Ghostman78
senior tag

jogos,igazad van !
Szóval a "régi" horizion hd boxot (KCF-SA900) érdmes cserélni a Vodás mediára ?

(#85234) tomp válasza Ghostman78 (#85233) üzenetére


tomp
félisten

Horizon boxot szerintem nem kérdés. A Voda box jobb.
Ha régebbi boxod van és még nem fontos az új box akkor maradhat.
Nekem nagyon tetszik a Vodafone TV box filmajánlója.
Rámegyek egy HBO-s filmre és lefelé haladva a menüben különféle hasonló filmeket dob fel. Sok filmet így néztem meg a boxon.

(#85235) cof válasza cof (#85226) üzenetére


cof
veterán

Ubee negativ élmények...

Sikerült regisztrálnom végre, hogy tudtam mit kell beirni a reg. oldalon.

Jól indult, gyorsan megvolt a regisztráció, újrainditás ilyesmi. Nekem a webadmin nem annyira pörgős a TC7200-hoz képest lassú a mentés, sokat gondolkodik...

Minden alapbeállitáson, átirom az alapértelmezett wifi jelszót, elmentem, minden szép, telefonról csatlakozom, azonositási hiba, wtf...

Próbálkozom még párszor, másik jelszó, újrainditás, egyszer csak beugrott, felcsatlakozott a telefon.

Beállitásokban még kutakodtam, nézem, hogy nem dhcp az ip kiosztás, állitsuk arra, wifi megint elszáll, aztán már a PC is, többet nem tudtam a webadmin-t elérni, reset.

Kezdem elölről, alap wifi jelszó módosit, 'azonositási hiba'.

Elgem lett, Ubee kuka.

Annyit ért ez az egész, hogy legalább majd 1 év után kaptam új publikus ipv4 cimet végre.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85236) L4mie


L4mie
veterán

3 hete hívtak, hogy lejárt a hűségem, mivel éppen költözünk ezért a csomagot átadtam a következő tulajnak, kértem ajánlatot a következő címre mint új előfizető,
500 as net "120" tv csatorna + telefon bruttó 5600.

Aztóta átváltottak vodára, ugyanaz a csomag 6500 ért van, és jól látom, hogy a feltöltési sávszél csökkent? O.o Még az előző tulaj éppen lejáró UPC-s előfizetését használjuk az új lakásban, de szerintem nem fogom átiratni mert ez a VODA-s dolog nekem gyengébbnek tűnik mint a UPC-s volt, mármint ár/érték arányban. Vagy van valami módja, hogy új előfizetőként ne ilyen gyenge ár/érték csomagot kapjak. Más, TV csatornák száma
Nálam nem számít 2 csatornának, ha van mondjuk Duna SD és Duna HD, az nálam egy tartalomnak szóval egy csatornának számít, szerintem ez simán megtévesztő. Ha youtube-n van 5 választható felbontás egy videó alatt az 5 videó? :W Szóval eléggé csalódott vagyok na.... "ja és a robotcsaj hangja is bénább lett"

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#85237) #75501312 válasza L4mie (#85236) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem változott semmi, eddig is 500/22 volt.

(#85238) v.attis


v.attis
őstag

Véleményeket várok HBO MAX PAK-ról.
Napok óta nézem a műsorújságot, de nem tűnik nagy durranásnak, egy csomó sorozat amikről nem hallottam még sosem. Van HBO Go előfizunk, de nem is használjuk, csak kaptunk rokontól hozzáférést.
Szemezek egy ideje vele, mert igazából nem nagy összeg az a 2700 forint, de komolyan, nem csábít a felhozatal. Az viszont kétes, hogy neten fogunk videózni, mi a szokásos "kapcsolgatunk és ha valami tetszik megállunk" tévézők vagyunk.
A Filmbox csomag is egy oltári nagy csalódás, még talán 2 filmet ha néztünk rajta.
Az meg külön fura, hogy az 5 "mozicsatornából" csak 1 van ami HD.
Szóval van itt aki elégedetten használja?

[ Szerkesztve ]

(#85239) gduck válasza v.attis (#85238) üzenetére


gduck
addikt

Igen, de nem értem ez nálad miért kérdés, egyértelműen leírtad, hogy ez neked nem kell! Akkor minek győzködöd magad? ;)

[ Szerkesztve ]

(#85240) v.attis válasza gduck (#85239) üzenetére


v.attis
őstag

Kezdenek unalmasak lenni az esték és hétvégék. Próbálkozom a házi szórakozáson...
Fogalmam sincs mit csinálunk ha még több szigorítás jön.

[ Szerkesztve ]

(#85241) FraFer82 válasza kezo0 (#85230) üzenetére


FraFer82
tag

Köszi, hogy ilyen részletesen válaszoltál.
Végül belementem a cserébe, mert 5 éves volt a Cisco, és mintha belassult volna, ráadásul a új Vodafone box+500-as net+TV Premium+HBO Max Pak+vezetékes telefon 7 ezer forintért nagyon jó ajánlatnak tűnt, így elfogadtam. :)
Igazad van, a Cisco médiabox nagyon kiforrott, de kicsit elvitt az újdonság varázsa is. :) A Ubee router 5 év alatt egyszer volt resetelve... Akkor se kellett volna. A Connect Box problémája pedig érdekel, rákeresek, de ha röviden elmondod, hogy mi az, megköszönöm. ;)

Annyi infóm van, ha valakit érdekel, hogy a koax is be van dugva a VTV-boxba, és a későbbiek során szerepe lesz. Kifejtette a fazon részletesen, hogy miért és miért nem így fog véglegesen működni az új box, de a következő 1-2 évben biztos így fog, amíg többségében a régi boxok vannak az embereknél. Szerinte érdemes váltani, mert komoly munkát tettek bele az új boxba, és egyre jobb lesz, várhatóak rá folyamatosan fejlesztések. A VTV-box képe talán az eddigi legjobb, amit láttam tévénél, de csak laikusként mondom. A hangja viszont nem nagy szám, halkabb, mint az előzőé volt, de tisztább talán. Ezek nagyon szubjektív dolgok persze. :)

(#85242) tomp válasza FraFer82 (#85241) üzenetére


tomp
félisten

Azaz amíg a boxos időszakot nem zárják le addig a VTV box is koax+IP hibridként fog menni? Ezt max új kérőknél tudom elképzelni.
Ma reggel mikor sikerült visszaaktiválni a boxot megkérdeztem, hogy probléma e koax nélkül üzemeltetni a boxot. Hölgy elmondása szerint nem. Akinél már aktív a box ők maradnak IP-n. Majd egy idő után az új VTV boxot kérőknél lesz csak koax+IP. Gondolom amikor kijön az új szoftver.
Nos, hogy végül melyik lesz igaz azt majd meglátjuk.

(#85243) FraFer82 válasza v.attis (#85238) üzenetére


FraFer82
tag

Én imádom az HBO Max Pakot és a GO-t persze. :B Nem szeretek letöltögetni, az a hülye vagyok, aki fizet a szolgáltatásért. :U Elég sok európai film is van a Cinemaxokon, ráadásul felirattal a legtöbb. A nyelv miatt se rossz, meg néha tök jó olyan filmeket is látni, aminek a híre nem érne el amúgy hozzám valószínűleg. És tényleg az egész nincs 2 mozijegy ára se (nekem 2000 forint amúgy, mint régi előfizetőnek).
A Filmbox csomagot én eddig kaptam bónuszként, de minden gond nélkül mondtam most le róla, mert annyira nem néztem. :F Amikor mondták, hogy ez amúgy fizetős, kicsit meglepődtem, annyira semmi szerintem. :U
A GO-t nézem legtöbbet, nekem pont elég, Netflixre nincs mellette igényem, de nem vagyunk egyformák. :)

(#85244) #75501312 válasza FraFer82 (#85241) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jézusom, nekem a +Filmbox-szal együtt ez 11e Ft-ba kerül. :Y

(#85245) FraFer82 válasza tomp (#85242) üzenetére


FraFer82
tag

Egyelőre szerintem simán IPTV-ként működik, de a későbbiekben arra készülnek, hogy akkora mennyiségű felhasználójuk lesz, amit nem tudnak csak neten kiszolgálni, és hibridrendszer lesz (ezért sem lehet a koax kiépítést eltávolítani, nem felesleges), mondta is a nevét, hogy mi. :U Azt mondta a srác, hogy higgyem el, hogy sokkal jobb lesz, mint a konkurens megoldása. Elhittem. :B

(#85246) v.attis válasza #75501312 (#85244) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem 500-as net, premium tv csomag, Filmbox csomag, európa + világ csomag vagy mi a franc mindez 3 tévén 8500. Ja meg telefon is van, de soha nem használtam. Nincs készülék sem.
De augusztusban a világ és a Filmbox ugrani fog ez már tuti.

Remélem ezt az alkudozós stílust nem nyírja ki a voda, jókat lehetett Upc-vel üzletelni.

(#85247) v.attis válasza FraFer82 (#85243) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm a választ. Még gondolkodom rajta. A hétvége elég ígéretesnek tűnik, de az elmúlt hét nem jött be.

(#85248) FraFer82 válasza #75501312 (#85244) üzenetére


FraFer82
tag

Eddig nekem is volt Filmbox csomagom és felvevős boxom hozzá, de úgyis megállt bőven 8 ezer forint alatt. Régebbi ügyfél vagyok, sosem csúsztam, de mindig azt mondják, hogy a belváros eleve kiemelten fontos nekik, ahol én lakom, az meg pláne. Lehet, hogy ez hülyeség, de mindig korrektek voltak velem, és remélem, hogy a Vodafone is így tesz majd. :U

(#85249) speederiii


speederiii
tag

Az 500-as nethez még mindig a gyárilag hardverhibás connectboxot adják, nem cserélte le a voda?

(#85250) #75501312 válasza FraFer82 (#85248) üzenetére


#75501312
törölt tag

Velem másfél éve kezdtek el szórakozni, volt hogy az ügyintéző konkrétan hazudott és átvert, de szerencsére észen voltam és 14 napon belül.
Mostanában viszont borzasztó a hozzáállás és nem segítőkészek.
Reménykedem én is, hogy a Voda jobb, de sztem nagyrészt ugyanazok ülnek a telefon másik felén, mint akik eddig is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.