Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84151) flexxx válasza kezo0 (#84149) üzenetére


flexxx
tag

Itt még egyelőre semmi.

(#84152) v.attis válasza kezo0 (#84149) üzenetére


v.attis
őstag

Csak kívülállóként olvasgatok és ez nekem is egy negatív pont. Nálam a upc net úgy szar ahogy van! Saját routert használok (már másodikat és egyik sem volt gagyi), de olykor a weblapok csak második próbálkozásra jönnek be, youtube videók akadnak, netrádió megáll. Közben a ping 17-22ms, csomagvesztés soha nincs, sebesség 200-400Mbps. Ha gyorsan akarok leszedni nagy méretű filmet, akkor kábellel csatlakoztatom a laptopot a connectboxra és a 200Mbps-ről minden ok és előzmény nélkül leesik nullára majd 1-2 perc után elkezd újra felfutni.
Ilyen nettel tévézni...? :F
A mediacard-al legalább a tv mindig megy. Még...

(#84153) tomp válasza szabogabor10 (#84147) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos csak a sima HBO-ból van HD úgy mint kábelen.

(#84154) pungora96 válasza tomp (#84153) üzenetére


pungora96
tag

Amúgy nem értem miért nem HD már az összes, csak úgy osztják már a jelet, a szolgáltatók meg downscalelik [link] . Műholdon van HD, csak eléggé alacsony bitrátával, volt alkalmam egyszer megnézni 3-5Mbps között ugrált. A Pr telecomnál van szinte egyedül mind HD-ban, max még kisebb helyi szolgáltatóknál.

(#84155) szabogabor10 válasza pungora96 (#84154) üzenetére


szabogabor10
veterán

És a Diginél.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#84156) gduck válasza tomp (#84143) üzenetére


gduck
addikt

Nekem a TV nem ennyire okos :)

(#84157) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok! UPC kábeles tévém van mediacardal. Azt vettem észre, hogy ha kihúzom a kártyát a tv,- ből, ugyanúgy megy minden csatorna változatlan minőségben. Ez most már így marad? Mert ha igen akkor felesleges fizetni a + 2 kártyáért.

(#84159) sonaj888 válasza #72445440 (#84158) üzenetére


sonaj888
tag

Akkor is megy minden csatorna. Még a HD is.

(#84160) woodworm válasza sonaj888 (#84157) üzenetére


woodworm
veterán

"- Minden otthoni digitális TV előfizetéssel rendelkező ügyfelünk számára elérhetővé tesszük a Premium TV és a FilmBox Pro csomagban lévő csatornákat április 30-ig. A Premium TV csatornák UPC TV előfizetéssel érhetőek el, míg a FilmBox Pro csomag UPC és Vodafone TV előfizetéssel is. Itt köszönjük az együttműködést és a gyors segítséget a médiaszolgáltató partnereinknek is!"

(#84161) pjen válasza #72445440 (#84158) üzenetére


pjen
félisten

Így maradhatna április 30 után is.

[ Szerkesztve ]

(#84162) sonaj888 válasza woodworm (#84160) üzenetére


sonaj888
tag

Így már érthető.

(#84163) cof válasza pjen (#84161) üzenetére


cof
veterán

Jaja, most megy végre minden csatorna Kodi-n, mint a Digi-nél, tetszik. :C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84164) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Azt írtatok, hogy az új Vodafone box-szal a csatorna sorrenden változtatni nem lehet. Ez oké, a szolgáltatói boxokon így szokott lenni, de kedvencek létrehozására sincs lehetőség? Mert erről nem láttam még infót. (Ha volt, elnézést.)

(#84165) tomp válasza gduck (#84156) üzenetére


tomp
félisten

Nem jelzi sehol sem, hogy milyen hangot kap a TV?
Írtam a Vodafone-nak a boxal kapcsolatban. Kíváncsi vagyok mikor reagálnak rá...

(#84166) tomp válasza NoOne1976 (#84164) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg még nincs kedvencek beállíthatóság. Ha csatorna nézés közben nyomunk fel/le gombot akkor a full lista bejön. Menüből megnyitva az EPG-t már tudunk szelektálni(össz, HD, előfizetett, zene, film...stb) a kategóriák között de ha kilépünk akkor újra megnyitva újból az össz csatorna nézet jön be.
Ahogy tapasztalom folyamatosan finomítják a dolgot így gondolom majd a szoftverbe is bele fogják rakni a kedvencek lehetőséget.

(#84167) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok. Egy érdekességbe futottam bele. UPC oldala hirdeti hogy a héten a Happy Home Comfort , a Happy Home Extra prémium és a Happy Home Ultra Premium 0ft k hónapig online kötés esetén. Ez oké, de a legutolsó milyen szolgáltatásokat takarhat? Hisz az extra már a max netet és a max tv adja. Nem találtam róla senki infót.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84168) anglergab válasza v.attis (#84152) üzenetére


anglergab
addikt

Ez DNS hibának tűnik.
Próbáld ki a Google Public DNS szervereket a UPC-sek helyett.
Amúgy a DNS probléma az OTT IPTV minőségét nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#84169) anglergab válasza pungora96 (#84154) üzenetére


anglergab
addikt

Koaxon (DVB-C) valószínűleg nincs rá sávszélesség, ne feledjük, még ott van az analóg is rajta! Csak az analóg elvisz 200 MHz-et a teljes 800-1000 MHz koax sávszélességből.
IPTV-nél ez nem gond, mert ott egyszerre csak egy csatorna kerül továbbításra és az is csak addig, amíg nézik.
A hátránya, ha sokan nézik ugyanazt, külön-külön ki kell küldeni nekik egymástól teljesen függetlenül ugyanazt, ami ugye sok redundáns adat.

[ Szerkesztve ]

(#84170) kezo0 válasza tomp (#84166) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor már csak az a kérdés, hogy ez valóban az a box-e, amit pár országban már használnak egy ideje. Mert ha igen, akkor ezeknek az alapvető szoftverfejlesztéseknek már rég meg kellett volna történniük, mielőtt Magyarországra ért ez a box. Vagy netán megint valami „light” verziót kaptunk, amit majd rajtunk/nálunk tesztelnek? (Költői kérdések.)

Ha lesz egy kis időd (és épp működni fog a felvételek beállítása ;] ), azt ki tudnád próbálni, hogy hány, egyidőben futó ill. egymást időben átfedő műsort lehet rögzítésre kijelölni? Van ennek valamilyen korlátja, vagy ha akarod, akár 28 (csak írtam egy számot) különböző műsort is „rögzíthetsz”, amelyek egyidőben mennek ezeken a csatornákon?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84171) MadMancs válasza kezo0 (#84170) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt pont most olvastam weboldalukon gyik ban hogy végtelen számú párhuzamos rögzítésre van lehetőség. Az egyetlen kikötés, a 90 óra össz.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84172) v.attis válasza anglergab (#84168) üzenetére


v.attis
őstag

Az volt egy darabig, amíg a 1043ND routerem volt. Aztán jött az Ac1750 és ebben már nem állítottam át. Az eredmény mindkét esetben ugyanaz a bizonytalan net.
Nálunk az egész környék ilyen. Elvileg rendbe szedik a hálózatot, a Upc elhanyagolta. Folyamatosan csinálják, volt amikor egész hétvégén nem volt sem net, sem tv.

(#84173) anglergab válasza kezo0 (#84170) üzenetére


anglergab
addikt

A rögzítés azt jelenti, hogy a szerveren megjelöli (flag) neked azokat a műsorokat, amiket szeretnél elérni.
Ezért mindegy hogy HD vagy SD, azaz a fájlméret/bitráta, a korlát 90 perc.

A boxból pedig van sok változat, piaconként/régiónként is eltérő lehet.
Ez Kaltura OTT Cloud TV szolgáltatást használó box, HTML5 klienssel, HTTP stream-mel. Úgy tűnik, QoS, multicast, broadcast nincs, tehát unicast HTTP forgalom egy Content Delivery Network-ből, hasonló mint egy weboldal/letöltés vagy a Horizon Go.

[ Szerkesztve ]

(#84174) v.attis válasza MadMancs (#84167) üzenetére


v.attis
őstag

Én nem is látok premiumból csak egyet: Happy Home Premium 500.

Ennyi.

(#84175) anglergab válasza v.attis (#84172) üzenetére


anglergab
addikt

Oké, akkor valóban a koax hálózaton van valami hiba.

(#84176) kabelmania27 válasza v.attis (#84152) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#84177) MadMancs válasza v.attis (#84174) üzenetére


MadMancs
veterán

Én látok elég sok csomagot míg nem jelentkezek be ( bejelentkezés után már én is csak a HH 500 Extra Prémiumot).
De ultrát egyet sem. Pedig kell hogy létezzen.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84178) tomp válasza kezo0 (#84170) üzenetére


tomp
félisten

Mint ahogyan írják is sok verziója van a boxnak. Valamelyiken nincs USB és DVB-C bemenet se. Van amelyiken jack-es AV kimenet is van a HDMI mellett.
A miénkhez az Új-Zélandi box jött az infók szerint. Ott is egyenként kerültek bele a javítások. Jött a full HDMI-CEC, aztán a !!!Dolby!!!, aztán a Netflix.
Nálunk a boxban ott a DOlby kapcsoló de nem jön Dolby hangsáv...
Felvétel beállítás csak az HBO HD-n nem megy annak ellenére, hogy felvételre alkalmas csatorna. Van egy érzésem, hogy csak április 1-től fog menni.
"Rögzíteni" korlátlan számú csatornán, korlátlan számú műsort tudsz. A lényeg, hogy a tárolt kapacitás 90óra.

vagy ha akarod, akár 28 (csak írtam egy számot) különböző műsort is „rögzíthetsz”, amelyek egyidőben mennek ezeken a csatornákon?
Igen! :K
Mivel ezek nem a boxon rögzölnek hanem a szerveren lesz megjelölve ami eleve rögzíti az élő adást. Egy már elkezdődött műsornál is 2gombnyomás a megtekintés az elejétől. Szinte semmit sem kell várni. Rányomok, hogy az elejétől, eltűnik a menüpont és már indul is. Fürge az IP háttérrendszer.

(#84179) v.attis válasza kabelmania27 (#84176) üzenetére


v.attis
őstag

Oooh! Ezen már túl vagyunk! Azóta már költöztem is, szervizeltettem is, mindig visszajött a baj. Van informatikus ismerősöm, aki naponta hívogatja őket, mert dolgozni sem tud sokszor.
A szerelőkkel már haverok vagyunk, innen tudjuk, hogy néhány hétbe bele telik mire ráncba szedik a hálózatot. Elmondásuk szerint olyan fejállomást (vagy mifenét) is cseréltek amiben madárfészek volt.
Na meg connect boxot is cserélhetné a Voda...

(#84180) woodworm válasza MadMancs (#84167) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy a területi kedvezményeket takarja.

(#84181) R a y


R a y
senior tag

Sziasztok!
Nekem ma kötöttek be új szolgáltatásként a happy home premiumot. Vodafone TVt kértem boxnak, szerelő hozta is, de nem sikerült összehoznia a dolgokat, SA005 hibát dobott folymatosan :( Úgyhogy helyette beüzemelt egy sima horizon boxot.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#84182) MadMancs válasza R a y (#84181) üzenetére


MadMancs
veterán

Ejej, itt a fórumban kellett volna kb 2 napot visszanézned és mondhattad volna a megoldást szerelőnek . :(

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#84183) gyulazsolti válasza MadMancs (#84182) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Megint újraindult ez a csoda CB.
Az utóbbi időben egyre több a gondom vele.
Jelen esetben, amit nyitottam portot a TM-nek, a port teszten is zárva mutatja.
Nyitottam másikat, azt is.
A NAS-t elérem, miniDLna-t, hálózati meghajtókat, mindent csak a portot nem nyitja ki a TM-nek.
Mi lehet a gond, mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#84184) anglergab válasza R a y (#84181) üzenetére


anglergab
addikt

A telefonos ügyfélszolgálat ki tudja törölni a régi eszközt, és akkor be tud regisztrálni az új box.

(#84185) AtaWrc


AtaWrc
aktív tag

Sziasztok
Tényleg törölni kell a régi boxot, kártyát,stb az ü.f.szolgának, és utána megy a vodafone box telepítése.
Pár szó a cuccról:
Gyors, pattogós a menüje, szebb a képe mint a fosboxnak 1080p ad a tévének.
Viszont van még mit csiszolni a szoftveren, NEKEM kicsit zavaros, szokást igényel, és nagyon hiányzik a kedvencek rész. Reteklubot, meg a hasonszőrű adásokat ki szoktam hagyni.
HGW-ről sikerült beüzemelni, és megy bridget módban is, még saját ruoterrel nem próbáltam ki, talán majd holnap.

(#84186) kezo0 válasza tomp (#84178) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, ez legalább jó hír, felírhatjuk a pozitívumok közé.
(anglergab-nak is írom ezt: ) Tisztában vagyok vele, hogy működik a "rögzítés", ezért is tettem már a kérdésfeltevéskor is idézőjelbe: előfizetői oldalon nem történik semmilyen rögzítés, csak megjelölöd a távoli szerveren, hogy ezeket akarod később is elérni és lejátszani. Ezért azt is értem (és már a kérdésfeltevéskor is értettem), hogy nincs technikai akadálya a korlátlan számú párhuzamos "rögzítésnek". Viszont ettől függetlenül a szolgáltató ugyanúgy korlátozhatná önkényesen a párhuzamosan "rögzítendő" műsorok számát (mert CSAK), ahogy teljesen önkényes a 90 órányi felvétel és a 90 napig történő visszanézhetőség is. Mert ugye lehetne az 100 óra / 100 nap vagy mondjuk 180 óra / 180 nap is. Nem hiszem, hogy szerverkapacitással nem bírnának többet, itt inkább már jogi korlátok játszanak be. Ezért kérdeztem.

tomp: azt írod, csak az HBO HD-n nem megy a felvétel beállítása. Ezek szerint az M1 HD és M4 HD esetében már működik?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84187) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! a következőben tud valaki segíteni,hogy mi lehet a gond?

Szóval SIM-Kártyát betettem a laptopba,gépháznál látja a kártyát,(azt írja,hogy UPC HU leválasztva,csatlakozás gombra kattintva a következő hibaüzenetet kapom:nem lehet csatlakozni,adjon meg egy elérési pontot.)de nincs netem,mit kell tennem?
A gépház/mobil beállításoknál,hogy és mit kell beállítani,illetve van-e más teendő? :R

(#84188) anglergab válasza tomp (#84178) üzenetére


anglergab
addikt

Lehet hogy az HBO HD-t még nem rögzíti a szerver.

(#84189) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#84183) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

A NAS- is újra kellett indítani.

(#84190) zolee001 válasza hhenry (#84187) üzenetére


zolee001
őstag

A szolgáltató által megadott beállitásokat beirod és müködni fog

(#84191) hhenry válasza zolee001 (#84190) üzenetére


hhenry
őstag

Ezeket hol találom?

(#84192) gduck


gduck
addikt

Második próba is ugyanazt produkálta. Azaz ha felveszek valamit és elkezdem 30 perc múlva a felvételt az elejéről nézni, akkor nem tudom "utolérni" az élő adást, mert 20-30 perc "hiányzik". Holnap megpróbálom az élő adást az elejéről nézve (felvétel nélkül) ugyanezt.

UI: volt olyan, akinek azt mondta a szerelő, hogy két hét múlva megy át IP-ről DBV-C-re a TV adás!

(#84193) anglergab válasza gduck (#84192) üzenetére


anglergab
addikt

Miért menne DVB-C-re?
A GPON-nál nincs is DVB-C.

(#84194) zolee001 válasza hhenry (#84191) üzenetére


zolee001
őstag

A mobilinternetet szolgáltató cég honlapján
Gondolom a topicbol upc mobil lehet ha jól tippelek
UPC mobilinternet hálózati beállítások
A hálózati profilt előre beállítjuk, azonban ritkán szükség lehet ennek manuális beállítására is.

Ehhez a következő információkra lesz szükséged:

APN (hozzáférési pont): internet.hu.upcmobile.com
Felhasználónév és jelszó: ezeket a mezőket hagyd üresen
Hitelesítéshez szükséges hozzáférési szám: *99#
APN típusa: Statikus

(#84195) hhgygy


hhgygy
senior tag

Biztos volt itt már szó róla, de nem tudom ebben a fórumban hogy lehet keresni.
Szóval mi most az aktuális helyzet a Díjnet - UPC kapcsolattal?
Nekem nem jött értesítés a befizetendő számláról, 11-e körül kellett volna jönnie...

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#84196) gduck válasza anglergab (#84193) üzenetére


gduck
addikt

Nem tudom, csak azt írom amit másik fórumban írtak ;)

UI: HBO és Filmbox csomagom még mindig nem megy, de rajta vannak az ügyön :D

(#84197) anglergab válasza gduck (#84196) üzenetére


anglergab
addikt

Forrás?
Az új boxok csak IP-sek az eddigi információk alapján.

(#84198) hhenry válasza zolee001 (#84194) üzenetére


hhenry
őstag

Köszi,sikerült! :C

(#84199) tomp válasza anglergab (#84188) üzenetére


tomp
félisten

Rögzíti mivel vissza lehet nézni minden filmet! Ma így néztem meg utólag a Pókember legutóbbi részét. Visszanézővel. A box mutatja is, hogy az HBO HD műsorai visszanézhetőek és rögzíthetőek. Előbbi megy, utóbbi nem.
videó ahol az éjjeli filmet indítom el visszanézővel de felvételt nem lehet indítani pedig felvételre képes csatorna.
Szerintem még nem illesztették teljesen a rendszerbe a csatornát.

kezo0
m1HD, m4HD-n semmit nem lehet de az eleve nem rögzíthető csatorna. Ott a hibaüzenet: Nem rögzíthető műsor. Ellenőrizzem a műsorújságot, hogy mit lehet rögzíteni. Viszont a visszajátszó menüpont szerint az m1HD, m4HD is visszajátszható de mégsem.
Szóval vannak még zavarok. :D

(#84200) petakpa1


petakpa1
őstag

Még UPC előfizetőként lenne két kérdésem:

Jelenleg 120 MBit-es határozatlan lejáratú internetelőfizetésem van. Korábban 2019. áprilisig mindig 12 hónapos hűséggel hosszabbítottam, de tavaly már nem tudtak érdemi árelőnyt adni a hűség vállalásáért, ezért szerződésem átment határozatlan idejűbe. Egyidejűleg meg is emelték az árat kb. olyan 7%-kal, amit már akkor is sokalltam, mert az infláció messze nem volt annyi, de mivel pár száz forint emelésről volt szó végül beletörődtem, de nem éreztem jogosnak (nem az emelés tényét, hanem annak mértékét). Így lett előfizetési díjam 2270,-Ft/ hó 2019. áprilistól.

2020. márciusi számlámon az alábbi szöveg szerepel:
Tájékoztatjuk, hogy az Ön korábbi határozott idejű szerződése helyébe lépő határozatlan idejű szerződése, és a 2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet 13 §-a alapján a Szolgáltató
jogosult a szolgáltatás díját a fogyasztói árszínvonal változásának megfelelő mértékben évente egy alkalommal módosítani, ezért az Ön havidíja az itt meghatározottak szerint
változik.
Új ár 2860,-Ft

Attól tekintsünk el, hogy szerződésem már most határozatlan idejű, tehát azt se tudják mire szerződtek velem...

Viszont: 2860/2270=1,26, azaz 26%-kal akarnak emelni. Ez már kiverte a biztosítékot nálam, a hivatalos KSH szerinti infláció olyan 4%. Pontosan utána fogok ennek nézni még.

Ekkora mértékű emelést nyilván nem fogok elfogadni. Mit lehet ilyenkor tenni?
Nyilván írok UPC-nek egy panaszt, hivatkozva a NMHH rendelet 13 § (3)-ra: A (2) bekezdésben foglalt esetben a díjváltozás mértéke nem haladhatja meg a megelőző naptári évre a Központi Statisztikai Hivatal által megadott tényleges fogyasztói árindex mértékét.

Ez sajnos tavaly sem hatotta meg őket, akkor a csak kb 3% infláció és az alkalmazott 7% emelés között 4% difi volt, ami ugyan nem teszett, de mivel nominálisan nagy összegről beszéltünk végül benyeltem.

Most viszont 26%-kal emelnek szemben a kb 4% inflációval ami arcpirító...

Hova lehet és kell olyankor fordulni, amikor a szolgáltató szerintem jogszabályt szeg? NMHH vagy Fogyasztóvédelem?

Másik témám: Muteromék Debrecenben lehet átszerződnének Telekomtól UPC-hez, mert Telekom csak DSL-en tud szolgáltatni, és azt is drágán teszi.
Ugye jól tudom, hogy új UPC előfizető mostmár mindenképp Connect Box-ot kap? Az ő céljaikra megfelelő is lesz ez az eszköz, de kérdésem az, hogy ha router módban használják majd akkor dyndns szolgáltatás és port forward-ot be lehet konfigurálni benne? Ez azért lenne szükséges, hogy távolról be tudjam kapcsolni PC-jüket és rdp-vel be tudjak jelentkezni rá, ehhez viszont ismernem kell az ip címet ami UPC-nél ugyan ritkán , de változhat. dyndns kiváló erre :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.