Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84101) pjen válasza #72445440 (#84098) üzenetére


pjen
félisten

Készenlétben?

(#84102) anglergab válasza v.attis (#84100) üzenetére


anglergab
addikt

Koaxon is mehet Ethernet megfelelő adapterrel. Az egyik első Ethernet szabvány is koaxot használt. Sőt, az első kísérleti változat rádióhullámokat (éter-net), azaz vezeték nélküli volt. Ezt terelték a koaxba a jobb jel-zaj arányhoz. Majd az olcsóbb ISDN/telefonkábelbe (UTP) alapsávi jelként, ahogyan csökkent a sávszélesség igény/javult a spektrális hatékonyság.

[ Szerkesztve ]

(#84103) tomp válasza #72445440 (#84099) üzenetére


tomp
félisten

Az előző boxok nem tudták a HDMI-CEC szabványt. Ez a box tudja csak a szoftveres vezérlési támogatása karcsú. Amúgy hol jelezzem nekik? A UPC ügyfélszolgálatnak írjak? :)

(#84104) karl_fischer válasza tomp (#84067) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Telenor netről hogy?

(#84105) NoOne1976 válasza anglergab (#84102) üzenetére


NoOne1976
őstag

Konkrétan milyen adaptertrel?
Mert nálam is az a gond, hohy a koax elrejtve (beépítve) megy, nem tudom utp-re cserélni.

(#84106) cof válasza karl_fischer (#84104) üzenetére


cof
veterán

Megy Digi netről is, egyelőre nincsen korlátozva, csak net kell neki. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84107) tomp válasza karl_fischer (#84104) üzenetére


tomp
félisten

Kerítettem egy rövid tesztig 4G-s routert. :D

(#84108) karl_fischer válasza tomp (#84107) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Köszi.
(#84106) CoF: Köszi.

(#84109) zolee001 válasza cof (#84106) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.europarl.europa.eu/news/en/headlines/economy/20170515STO74834/streaming-without-borders-eu-rules-to-allow-using-online-subscriptions-abroad

Mivel EU jogaszabály kötelezi lassan 3 éve a szolgáltatókat,hogy az unio területén nem lehet geolock a media tartalmaknak,a csodás az lenne ha másik helyi szolgáltató területéröl nem müködne

(#84110) gduck válasza AtaWrc (#84078) üzenetére


gduck
addikt

Nagyon új még a szerelőknek, nálam is S005-ös kódot dobott!

Nálam a mediacard lett cserélve, de Ő hiába rögzítette be a nála lévő telón a rendszerben, az nem törlődött központilag, mert valami hiba volt. Telefonált a központba, ott levették tőlem a mediacardot és berakták helyette a VodaTV boxot. Ezután 5 másodperc volt a köszöntő képernyőn és a hangoláson tovább menve a TV adásig eljutni ;)

Szóval ez a hiba csak egyszerűen annyi, hogy valami miatt nem tudja magát a box beregisztrálni!

Én mondjuk meglepődtem, hogy a box még mindig a UPC rendszerén lett regisztrálva, ergo még mindig kommunikál pl. a holland UPC szerverével is!

[ Szerkesztve ]

(#84111) LouiS22 válasza zolee001 (#84109) üzenetére


LouiS22
veterán

Ne keverd a szezont a fazonnal. A Vodafone TV nem egyenlő az SVOD-dal.

Kettő: kérlek olvasd el, hogy az általad linkelt törvény miről szól.

Kulcsszavak:

where they are staying for a limited period.

The access is granted only to people traveling to another EU country for a limited period, for example because they are on holiday, or on a business or study trip.

Azaz nem, továbbra sem arról szól (soha nem is szólt, nem is szólhat) arról, hogy azért, mert te itt vagy, gond nélkül nézhesd pl. VodafoneTV-vel teszem azt Németországban a Budesliga mérkőzéseit. Ez már csak azért sem lehet így, mert a lineáris sportjogok és a hozzájuk kapcsolódó bármilyen VOD jogok jellemzően országra vannak eladva (tök logikusan, hiszen így lehet nagyon nagy bevételt csinálni a jogtulajdonosnak). Az senkinek (se a jogtulajnak, de az azért rohadt sokat fizető - esetünkben ezt jobbára te és én fizetem, hiszen a nagy sportjogok jelentős többsége a közmédiánál van, az megy ugye állami pénzből megy, az államnak meg nincs pénze, csak az állampolgároknak - ezt hívják adónak).

Amivel összekevered, az nagyon maximum a netsemlegesség lehet - az meg épp arról szól, hogy egy szolgáltató sem korlátozhat másik netes céget/szolgáltatását úgy, hogy azzal a saját dolgait hozza versenyelőnybe.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#84112) tomp


tomp
félisten

A box szerint a "Környezet: http://3047.dms-vfp1.ott.kaltura.com/"
Ez pedig az Amazon szervere!
A Kaltura oldalán szerepel is a Vodafone mint "Cloud TV" partner.

(#84113) anglergab válasza gduck (#84110) üzenetére


anglergab
addikt

Miből gondolod hogy holland UPC szerverrel kommunikál?
Az eddigi infók alapján Amazon cloud szerverekkel kommunikál.
OTT: HTTP Live Streaming, adaptív bitráta, Nagra DRM
A kodek valószínűleg HEVC.

[ Szerkesztve ]

(#84114) gduck válasza tomp (#84112) üzenetére


gduck
addikt

Ez nekem írtad?

Én nem a médiatartalomra, hanem az eszköz regisztrációra gondoltam! A médiatartalom már Vodás ;)

(#84113) anglergab: Ezzel ( 213.46.246.53 ) az IP-vel is kommunikál ;)
Jaja, én is úgy látom, hogy sima HTTP porton megy a stream.

[ Szerkesztve ]

(#84115) tomp válasza gduck (#84114) üzenetére


tomp
félisten

Nem hanem szimplán mint érdekesség miszerint nem saját szerverparkot használnak. Vajon ezen Amazon szerverek hol lehetnek a világban? :D

(#84116) zolee001 válasza LouiS22 (#84111) üzenetére


zolee001
őstag

Ha nekem magyar vodafone TV elöfizetésem van és németországban tartózkodom akkor minden további nélkül tudom nézni az "otthoni" tv met authentikáció után,pl forma 1 és BL meccsekre emlékszem
bár nem tudom melyik csatorna adta

Magyar példák,pl az általam görénynek titulált szolgáltatók (T) és kanálisok (tv2 csoport) nem engedi pl online fogyasztásra a Piedone akárhol (197x ben készült) valamint a Columbó cimü tartalmakat ( a Horizon Go felületén találkoztam ezzel az élménnyel) a T csoport online felületén pedig minden második müsor nézhetö online

Véleményem szerint a 3 szolgáltató webes felületéböl az upc horizon go a legjobb müszakilag,csatornák felhozatala valamint minöség szempontjából is

(#84117) AtaWrc


AtaWrc
aktív tag

Mindenkinek a HGW után lett kötve a cucc ?
Senki nem használja saját ruoter után?

(#84118) anglergab válasza gduck (#84114) üzenetére


anglergab
addikt

Az az IP a UPC DNS szervere.

(#84119) anglergab válasza AtaWrc (#84117) üzenetére


anglergab
addikt

Az eddigi információk alapján tetszőleges netkapcsolaton működik Magyarországon.
Így természetesen router mögött is.

Amúgy hasonló a Horizon Go app-hoz a Vodafone TV box. Mindkettő OTT/HLS protokollt használ.

(#84120) gduck válasza anglergab (#84118) üzenetére


gduck
addikt

Ja akkor azért volt olyan ismerős :D

(#84121) Toth_Jani válasza anglergab (#84119) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor ezek szerint ez egy Androidos eszköz amin a Vodafone TV app fut, de miért nem adják ki Androidos TV-re az alkalmazást, ugyanúgy mint a Horizon GO-t??

[ Szerkesztve ]

(#84122) cof válasza Toth_Jani (#84121) üzenetére


cof
veterán

Van Vodafone alkalmazás is, de kell hozzá ilyen box akkor is, hogy legyen belépési azonosítód, úgy mint UPC-n is a HorizonGO-hoz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84123) anglergab válasza Toth_Jani (#84121) üzenetére


anglergab
addikt

Ez nem androidos eszköz.
Linuxon fut Chromium WebKit motor és az rendereli a HTML5-öt és a HLS streamet. Inkább egy böngészőre hasonlít.
Androidos eszközökre van androidos Vodafone TV app, ami valószínűleg ugyanazt a HLS streamet mutatja, ugyanonnan, mint a box.

[ Szerkesztve ]

(#84124) tomp


tomp
félisten

Jelenlegi helyzet: felvétel programozás nem megy.
pl HBO HD-n az éjjeli műsornál "Hiba a felvétel rögzítése során" üzenet fogad. De visszanéző az megy. Illetve egyik csatornán sincs Dolby hangsáv! Pedig Dolby-ra van állítva a box.

(#84125) kezo0 válasza tomp (#84124) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam (Bp. XIII. ker.) most egyik AMC-s csatornán sincs adás. Se Cisco boxon, se mediacardon keresztül.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84126) flexxx válasza tomp (#84070) üzenetére


flexxx
tag

@tomp

Én örülök, hogy örülsz az új Voda TV-nek, de azért sületlenségeket ne terjesszünk.

Javarészt ugyanazt kapod minőségben, mint DVB-C-n, ugyanis maga a szolgáltató is a csatornák többségében MPEG2-ben kapja a nyers jelet, mivel még mindig az a szabvány. Amit te látsz/hallasz, az ugyanez HEVC-be konvertálva. Az MTV Hits esetében pl. pont 256kbps-ben érkezik a hang (ami a nyers), tehát nincs a UPC által lekonvertálva, ergo ennél nem adhat jobbat fizikailag nem adhat a Voda sem. A hangminőségért ebben az esetben nem a DVB-C a felelős, hanem az eszköz, amin keresztül nézed. Ha az eddig a Horizon box volt, akkor nem vagyok mondjuk meglepve. :)

@kezo0

Nálam is halottak az említett csatornák.

[ Szerkesztve ]

(#84127) gduck


gduck
addikt

Vodafone TV tapasztalatok, pár óra után.

Bekötés:
Az eszköz, (ami egy SAGECOM DCI362-UHD box) regisztrálása nem volt teljesen zökkenőmentes, de ennek csak az volt az oka, hogy az előző eszközömet a szerelőnek nem sikerült eltávolítani a rendszerből. Ezt egy telefonhívással megoldotta. Ugyan van a boxon koax csatlakozó is, de az (még?) nem működik. Így egy HDMI kábel a TV-hez és egy LAN kábel a routerhez volt igazából a "bekötés". A box picit melegszik (nem úgy mint a Horizon), igazából a közepe langyos (ott lehet a proci), a szélénél viszont hideg.
Személy szerint sajnáltam, hogy az erősító optikai kábele hasznavehetetlenné vált, mivel ilyen csatlakozási lehetőség nincs a boxon. USB csatlakozót szintén nem sikerült működésre bírni.

TV adás:
A TV adások minőségében semmi kifogásolni valót nem találtam. Csatornaváltás gyors. Pár adót megnézve, az SD adások ~2.7Mbps, a HD adások ~6.7Mbps-le jönnek. Az M1 adásán tesztelve, a késleltetés a PHILIP box 2-3 másodpercével szemben, itt 28-30 másodperc.

Műsorvisszanéző:
Gond nélkül, szépen működött.

Felvétel:
Mivel a felvételt nem maga a box végzi, így ez semmilyen káros hatással nincs box sebességére. A felvétel nagyon könnyen időzíthető a műsorújságból vagy akár a VodafoneTV appból is. Kényelmi funkció, hogy a telefonon lévő VodafoneTV alkalmazás értesít, ha elkészült a felvétel. Viszont manuális felvétel beállítás (pl. TV2 holnap 10-12 óráig) lehetőséget én nem találtam.
A távkapcsolón nem találtam külön gombot a felvételek elérésére, így egy MENÜ és négy LE gombnyomás után tudtam csak a felvételekhez eljutni. Ez nekem kicsit soknak tűnik.
"A később indítom a felvételt, hogy kihagyhassam a reklámokat" szisztéma szintén nem működött, ugyanis kb. 20-30 perc hiány van a felvételben. Pl. felveszel egy műsort és a műsor kezdés után 30 perccel elkezded nézni a felvételt, akkor az első reklámot se lehet átugorni. Az viszont érdekes, hogy amikor a felvétel véget ért, akkor ez a hiányzó 20-30 perc is "előkerült". A PHILIPS boxon - mivel ott helyi rögzítés van - ez egyáltalán nem okozott problémát. Ez pl. nekem probléma, mert én rengetegszer nézek így műsort. ( Most pl. éppen az EXATHLONT.) De ezt még alaposabban tesztelni fogom ;)

Alkalmazások:
Youtube - nem kell bemutatni, hamar elindul és zökkenőmentesen fut.
Selfcare - itt lehet beregisztrálni maximum 4db eszközt, amikkel a VodafoneTV alkalmazást használni szeretnénk.

Hálózat:
Semmi extra, csupán INTERNET kapcsolat kell neki. A port sebessége 100Mbps. Nálam 5 óra alatt 9GB adatot forgalmazott. (Amúgy HD adót nézve is kevesebbet "eszik" mint a Netflix :) )

Hát egyenlőre ennyi jutott eszembe.

(#84128) kezo0 válasza flexxx (#84126) üzenetére


kezo0
addikt

Az ország melyik részén vagy?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84129) tomp válasza flexxx (#84126) üzenetére


tomp
félisten

Horizon boxom nem volt!
Sony TV+Mediacard párossal gyengébb az MTV Hits hangsávja, de Cisco boxal is ugyan ez volt. A hangot a TV HDMI-n tovább adja a soundbarnak!
De a technikus is megemlítette, hogy mikor először próbálta ki a Vodafone TV boxot meglepte a jobb hangminőség.
Szóval nem sületlenség hanem próbáld ki és hallani fogod az eltérést!

gduck
Megnézed, hogy nálad van e Dolby hangsáv? pl M2-n?

[ Szerkesztve ]

(#84130) gduck válasza tomp (#84129) üzenetére


gduck
addikt

"Megnézed, hogy nálad van e Dolby hangsáv? pl M2-n?"

Nem találok erre vonatkozó infót. Hol keressem?

[ Szerkesztve ]

(#84131) anglergab válasza gduck (#84127) üzenetére


anglergab
addikt

Az USB és a DVB-C tuner jelenleg nem aktív.
A box 4K-t támogat HDMI-n.
Amit írtál forgalom, az átlagosan 4 Mbps.

(#84132) flexxx válasza tomp (#84129) üzenetére


flexxx
tag

@kezo0

Pesten én is, viszont másik kerület, úgyhogy nem kerületi a hiba.

@tomp

Nincs viszonyítási alapom, nálam az IPTV fixen kilőve, csak arra alapoztam, hogy nem gondolom, hogy a Viacom külön kiküldene egy jobb minőségű streamet egy globális csatornáról csak a Vodának. Az ilyesmi csatornákat az MTV/Viacom műholdakról továbbítják. Amitől jobbnak tűnhet az valamiféle sound enhancer lehet, amit a Voda box rányom, mint a TV-ken a hangkiegyenlítők, meg hasonlók. De ezt csak úgy deríthetnénk ki, ha közvetlen a Voda streambe tudnánk belehallgatni.

(#84133) anglergab válasza flexxx (#84132) üzenetére


anglergab
addikt

Az androidos app hangjával össze lehet hasonlítani, az ugyanaz a bit stream.

[ Szerkesztve ]

(#84134) kezo0 válasza flexxx (#84132) üzenetére


kezo0
addikt

1221 azt mondja, hogy az én területemen hálózatfejlesztést végeznek, ezért egyes szolgáltatásokban lehetnek fennakadások. De nem tudom, hogy ez annak számít-e. Mindenesetre most hallgatom pont félórája a zenét a vonalban...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84135) flexxx válasza kezo0 (#84134) üzenetére


flexxx
tag

@anglergab

Az nem rossz ötlet. Csak nincs Voda TV app hozzáférésem, a UPC-st meg gondolom nem eszi meg.

@kezo0

Valóban, a karbantartásos PDF-ben is írják mára.

(#84137) kezo0 válasza flexxx (#84135) üzenetére


kezo0
addikt

Mindenesetre olyan hálózatfejlesztéssel még nem találkoztam, hogy egy konkrét cégcsoport csatornái tűntek volna el... Általában ilyenkor az egész tv-szolgáltatás szünetelni szokott.
Mindegy, én most már kivárom az ügyintézőt, rohadjak meg. :) Telefon kihangosítva, félretéve, 40 perce zene szól... ;]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84138) flexxx válasza kezo0 (#84137) üzenetére


flexxx
tag

@ish4d0w

A Horizon Go-ban egy H.264-es stream megy, ~150kbps-es AAC hanggal.

@kezo0

Mondjuk igen, fura, hogy csak az AMC csatik. :D Kíváncsi leszek, mit mondanak.

(#84139) anglergab válasza #72445440 (#84136) üzenetére


anglergab
addikt

Valószínűleg ugyanaz.
A DVB-s program streamek vannak valószínűleg IP hordozón a Vodafone TV-nél.
Ez majd képes lesz nagyobb felbontásra is, ami DVB-nél már nem annyira gazdaságos.
Hasonlóan ahogy a VoLTE képes jobb hangra, mint a 2G/3G hívások.
De alapesetben - a legnagyobb kompatibilitás esetén - mind az OTT IPTV, mind a VoLTE/VoWiFi "hagyományos" bit streameket visz (MPEG-PS/AVC, GSM/AMR).

[ Szerkesztve ]

(#84140) kezo0 válasza flexxx (#84138) üzenetére


kezo0
addikt

Én meg arra, hogy vajon egy óra várakoztatás leteltekor bontják-e majd automatikusan a vonalat. :DDD

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84141) kezo0 válasza flexxx (#84138) üzenetére


kezo0
addikt

Juhú, 50 perc után felvették! :)
Tudnak róla, ez nem része a karbantartásnak. Egy konkrét fejállomáson van probléma, de már dolgoznak rajta. Több települést is érint.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84142) flexxx válasza kezo0 (#84141) üzenetére


flexxx
tag

Nem semmi... Legalább kiderült, mi a ludas akkor. Köszi az infót!

(#84143) tomp válasza gduck (#84130) üzenetére


tomp
félisten

Közszolgálati HD csatornáknál Dolby hangsávok vannak csak. A TV vagy a hangeszköz kiírja/jelzi, hogy Dolby-t kap e vagy nem.
Írtam a vodafone fb oldalára, hogy van e esetleg valami elérhetőségük ahol a VTV-vel kapcsolatban lehet írnimert nem találtam semmit. Voda oldalán még levelet sem lehet írni nekik...

flexxx
Ahol hallható a jobb hang: MTV Hits, RTL Klub HD, Moziverzum HD.

A SlágerTV HD-n van a legnagyobb sávszél! 7998Kbps! :DDD

(#84144) flexxx válasza tomp (#84143) üzenetére


flexxx
tag

Küldhetek neked pár percnyi felvételt DVB-C-ről, most, hogy kódolatlan hónap van, ha össze akarod hasonlítani. Mondjuk a Vodás app-pal, hogy box független legyen.

(#84146) tomp válasza flexxx (#84144) üzenetére


tomp
félisten

Az MTV Hits csatornát meghallgattam Telenor MyTV+Chromecast párossal és megegyezik a hangminőség a Vodafone TV-vel!
Chromecastról vagy Vodafone TV boxról átkapcsolva a Mediacardra a soundbar mélysugárzója kb 50%-al gyengébben dolgozik.
Telefonon is meghallgattam őket LDAC 24bit/96kHz/990kbps-es bluetooth fülessel.
Horizon Go-n hallgatva hosszabb távon nem esne jól az erősen hallható tömörítés miatt. MyTV és Vodafone TV appban viszont jól szól! Itt is egyforma az utóbbi 2 appban!
Azaz valami van vagy valami pont, hogy nincs a DVB-C-s MTV Hits csatornával!
Amúgy tavaly nyáron az MTV Live HD Dolby hangsávjával volt gond! Cisco boxon a Dolby hangsávjától szaggatott a kép is. Mediacardnál nem volt szaggatás de a soundbar megőrült, hogy valami hallható hangot összehozzon abból amit kapott. Bejelentettem és vissza is írtak. Állítottak rajta mert valóban hiba került bele.

(#84147) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok,

Az HBO csatik (mindegyik) HD-ben elérhetők a VTV-n?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#84148) headhunter válasza kezo0 (#84141) üzenetére


headhunter
addikt

"...Több települést is érint..."

Berettyóújfaluban szintén nincs adás.
Eleinte fekete képernyő, jelenleg zöld pixeles. (Sima és HD adás is)
Sport1, Sport2, AMC, Spektrum, Spektrum Home, Film Mánia, Film Café, stb...

[ Szerkesztve ]

(#84149) kezo0 válasza flexxx (#84142) üzenetére


kezo0
addikt

És most már mobilnetről írok, mert hajnali 2h-kor elment a UPC-s net, villog a led a Compalon. Na, ez már tényleg a karbantartás. Ami egyébként jónéhány napra be van még írva a táblázatba az elkövetkező időszakban erre a kerületre. És erről az jut eszembe, hogy már csak emiatt sem siettetem, hogy új tévéboxot szerezzek. Mert a mostani Ciscoval legalább a felvett műsorokat tudom nézni, amikor nincs szolgáltatás (amikor meg net nincs, akkor mindent). Az új boxszal meg se tévé, se net, se semmi, amikor nincs net...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#84150) kezo0 válasza headhunter (#84148) üzenetére


kezo0
addikt

AMC, Spektrum Home még mindig pixelháború, a többi csatorna már megy.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.