Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48951) vargalex válasza faranus (#48948) üzenetére


vargalex
félisten

Az azért érthető, hogy nem szeretik, ha az ügyfél mondja meg, hogy konkrétan mit csináljanak. Én sem viselném jól és valószínűleg te sem.
Az is szinte biztos, hogy anno a szerelő azért ezt az osztót tette be, mert akkor ez megfelelt. Azóta változhatott több dolog is (több ügyfél a környéken, időjárás, stb.), így most már nem jó.
Elég annyit mondani, hogy szakadozik, stb. Küldenek egy technikust, aki megnézi és ha valóban az a gond, akkor cseréli az osztót.

Szerk.: kicsit lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48952) kabelmania27 válasza vargalex (#48951) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Megfelelt mert amikor ezt az osztót adták még csak docsis2-es modem volt így az 50feletti adási nem volt probléma.
Lehet kifogott egy olyan ügyintézőt akinek ez az utolsó vagy az utolsó előtti napja.
Egy us frekire nem szokták azt mondani hogy tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#48953) Faterkam válasza 4Grider (#48947) üzenetére


Faterkam
addikt

A Tkomos nettel nem az RTL II-re gondoltam, hanem, hogy azon nem akadt a horizon.tv oldal. Amúgy, mivel 1000 éve a tv a UPC-nél volt, a regemmel azt néztem, amit fizetek díjcsomagot. Az hogy milyen szolgáltatón keresztül, az nem befolyásolta.

(#48949) vargalex: pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#48954) faranus válasza kabelmania27 (#48950) üzenetére


faranus
aktív tag

Akkor ez lesz, nekifutok még egyszer :D

tisztelettel faranus :R

(#48955) 4Grider válasza vargalex (#48949) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor frissíteni kell a listát.

(#48956) Gubek-Einste válasza 4Grider (#48955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT elérhető, hogy mik hol nézhetőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48957) Macki válasza Uthenger (#48946) üzenetére


Macki
újonc

De akkor a független telefont is lehet? Nem csak a hálózatról szoktak ilyenkor tiltani?

(#48958) tjb007


tjb007
nagyúr

Az e-maileket (nem hibabejelentés) átlagosan mennyi alatt válaszolják meg?

(#48959) Gubek-Einste válasza Macki (#48957) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen ki lehet tiltani egy telefon, akár függő, akár nem.

#48958 tjb007
Hivatalosan max 30 nap.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48960) Intruder2k5 válasza Macki (#48957) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annak mi értelme lenne? Ha valaki vesz egy telefont, majd nem fizeti annak a részleteit, akkor nem az a cél, hogy másik szolgáltatóhoz üldözzék őt, hanem a készülék használhatatlanná tétele. Ilyen üzlettel legyél nagyon óvatos! Bár megmondom őszintén, nem ismerem a készülék vásárlásakor ilyen esetben létrejött szerződést, lehet jogszerűen el sem adhatja azt a tulajdonosa, amíg nincs kifizetve.

(#48961) vargalex válasza Gubek-Einste (#48956) üzenetére


vargalex
félisten

Ennek a listának ellentmond a tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48962) 4Grider válasza 4Grider (#48955) üzenetére


4Grider
nagyúr

Végigellenőriztem Telenor mobilnettel és Gold előfizetéssel az összes Horizon Go csatornát. Gyakorlatilag már csak a Viasat (3, 6, Explore, Nature) csatornái és az Euronews maradt Horizon Go alatt idegen hálózat felől elérhetetlen. Egy jó pont a UPC-nek. Mondjuk az Euronews-t nem értem, az Mindigtv-n is az ingyenes csatornák között van...
Azért viszont mínusz jár, hogy 50-80 Mbps-os 4G mobilneten egyik-másik csatorna olyan felbontású volt, hogy még egy 5'-os mobilon is fos/kockásodó/szétmosódott képet produkált.

(#48963) Gubek-Einste válasza 4Grider (#48962) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Viasat3 és a Viasat6 már az AXN-hez tartozik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48964) Dan-szan válasza Macki (#48957) üzenetére


Dan-szan
senior tag

IMEI szám alapján tiltják le ha gond van.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#48965) tjb007 válasza Gubek-Einste (#48959) üzenetére


tjb007
nagyúr

A saját tapasztalatokra lennék/lettem volna kíváncsi.

(#48966) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Ma este a Discovery Channel-en lesz egy műsor, amit szeretnék valahogy rögzíteni, hogy egy oktatás keretében bemutassak belőle részleteket. :F

Hogyan lehetne ezt felvenni, ha:
- nincs médiaboxunk, csak a kártya a tv hátuljába, ami nem tud rögzíteni
- van asztali számítógép, ahol a horizon go-hoz hozzá tudok férni, így esetleg valami stream rögzítő program megoldás van erre?

SOS segítségeteket kérném ebben (nem igazán értek ehhez a területhez, sose csináltam még ilyet) :R

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#48967) Intruder2k5 válasza tjb007 (#48965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néhány alkalommal küldtem ilyet nekik, pl. hiba, elírás a upc weboldalon, ÁSZF-el kapcsolatos kérdés, többnyire másnap válaszoltak, de volt amikor már aznap.

(#48968) 4Grider válasza Treff (#48966) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha ilyen egyszerű lenne a digitális adások streamelése, akkor tele lenne a net magyar tartalmak online streamjeivel (is). Ezzel szemben mind a műsorszolgáltatók, mind az elosztók, foggal-körömmel védekeznek a tartalom megoszthatósága/másolása ellen.

(#48969) Treff válasza 4Grider (#48968) üzenetére


Treff
aktív tag

hát valahogy felveszik a Barátok köztet meg a többi vackot is, mert rögtön dobják torrentre az adás után.
Akkor mi a megoldás?

(#48970) 4Grider válasza Treff (#48969) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel csak azt akartam finoman jelezni, hogy illegális megoldások kibeszélése nem képezhetik ennek a fórumnak a tárgyát.
Amit te akarsz, ahhoz ui. a tartalomvédelmet le kell szedni a csatornáról. Az pedig itthon illegális.

[ Szerkesztve ]

(#48971) vg válasza Treff (#48969) üzenetére


vg
addikt

Mondjuk OBS-el (Open Broadcaster Software) felveszed a horizon.tv képernyő tartalmát. Ingyenes program a legjobb a kategóriában. szerk: vagy felveszed a mobiltelefonoddal a tv-től valami állvánnyal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48972) Treff válasza vg (#48971) üzenetére


Treff
aktív tag

megnézem azt az OBS-t, köszi

igen, végső megoldásként az általad leírt 2. megoldásra gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#48973) pjen válasza Treff (#48969) üzenetére


pjen
félisten

Egyrészt akinek van box az ki tudja a scart on küldeni például egy VGA bemenetes kártyára.+vannak Pc kártyák amelyeken Van HDMI bemenet,STB.

(#48974) csabi63 válasza Treff (#48969) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem a UPC kábelről felvett műsorokkal van tele a net. :N Egy csomó szolgáltató nem kódol, úgy könnyű.
Egyébként kódolatlanokhoz TV kártya, kódoltakhoz saját box, és azt rögzítesz amit akarsz. Saját használatra, természetesen. Ha semmi nincs, akkor valami screen recorder progi. Az Nvidia Shadowplay tökéletes erre.

[ Szerkesztve ]

(#48975) Treff válasza csabi63 (#48974) üzenetére


Treff
aktív tag

most kipróbáltam a videodownload helper- (firefox plugin, hozzá letöltve a converthelper) screenrecord funkcióját, de csak a képet veszi fel, a hangot nem

Valamit rosszul csinálok vagy ez ilyen?

(#48976) Treff válasza Treff (#48975) üzenetére


Treff
aktív tag

úhh, na ilyen kellene nekem, ez így!!!
Nvidia Shadowplay - ez mi? Nem csak geforce kártyákhoz van?

[ Szerkesztve ]

(#48977) csabi63 válasza Treff (#48976) üzenetére


csabi63
senior tag

De igen.

(#48978) Treff válasza csabi63 (#48977) üzenetére


Treff
aktív tag

a fenébe :((((

(#48979) blakey válasza csabi63 (#48974) üzenetére


blakey
titán

Nem a kódolás a gond hanem olyan eszköz kell ami nem tesz rá semmilyen védelmet, még azonos tv-k között sem lehet egyikről a másikra átvinni, mert nem fogja lejátszani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48980) csabi63 válasza blakey (#48979) üzenetére


csabi63
senior tag

Hát ez elég egyértelmű. Pontosan ezért van saját box-om. :)

(#48981) Macki válasza Dan-szan (#48964) üzenetére


Macki
újonc

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!Azt hiszem akkor kihagyom ezt a "lehetőséget"! :R

[ Szerkesztve ]

(#48982) sbazsi


sbazsi
veterán

A mindigtv-extrahoz használatos Conax Ca Modul használható a UPC kártyával (kábeltv) is, vagy más modul kell hozzá? :U

[ Szerkesztve ]

(#48983) headhunter


headhunter
addikt

UPC-nél, "kizárólag" DOCSIS 3.0 rendszer van kiépítve vagy a most újonnan létesítetteknél, elképzelhető DOCSIS 3.1 is?

Lakóhelyemen elkezdték a UPC hálózatának kiépítését és egy szerelőtől kaptam egy olyan infót, hogy DOCSIS 3.1-es rendszert telepítenek.

+ az 1000Mbps-es csomagok tervezett tesztelését is említette...

(#48984) Intruder2k5 válasza sbazsi (#48982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A UPC kártya párosítva van a modullal, azt egyben kapod meg, vagyis nem.

[ Szerkesztve ]

(#48985) adika4444 válasza headhunter (#48983) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Eddig mindenhol D3.0-ról tudtunk, de ha az új helyeken 3.1-gyel kezd a UPC, az csak jó.
Elméletileg simán lehetséges...

üdv, adika4444

(#48986) donmackó


donmackó
őstag

Mára volt megígérve a bekötésem, de valószínű hogy na már nem lesz belőle semmi. Köszönöm a upc-nek az 1 nap szabit. :DDD Direkt jeleztem az üfsz-nál hogy olyan időpontot adjanak amikor biztos hogy tudnak jönni, mert a melóhelyen 1 hétre előre kell jelezni a szabi igényt. A hét fennmaradó felében meg én nem fogok ráérni, csak ha jól sikerül puncsolni a főnöknél. Azért egy telefont megereszthettek volna. :U

Release the cable hounds!

(#48987) kabelmania27 válasza donmackó (#48986) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nyolcig még odaérhetnek.

(#48988) Intruder2k5 válasza donmackó (#48986) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem arról híresek, de este 8-ig dolgoznak, még mehetnek.

(#48989) sbazsi válasza Intruder2k5 (#48984) üzenetére


sbazsi
veterán

köszönöm.

(#48990) donmackó válasza Intruder2k5 (#48988) üzenetére


donmackó
őstag

Szép lenne ha este 8-kor állnának neki még csirkebelet húzgálni. Mondjuk a kábel elvezetést előkészítettem nekik, csak kábelezni kell ( nem kell fúrni-faragni, és gondoltam a horizon boxokhoz a lan kábel helyére is). Csak azért nem vagyok mérges mert legalább a füvet lenyírtam. :D

Release the cable hounds!

(#48991) vargalex válasza donmackó (#48990) üzenetére


vargalex
félisten

Hozzám előző helyre este 8 előtt 4 perccel érkeztek (korábbi helyeken elcsúsztak időben). Pedig fúrni, kábelezni kellett, de nem zavarta őket. Lehet, hogy a többi lakót igen, de senki nem panaszkodott.

Alex

(#48992) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

cégem kipaterolt Belgiumba 3 hétre, de szeretném az EB-t nézni és lehetőleg értelmes nyelven :D

Na már most a Horizon Go-ra azt írja, hogy Elnézést, ez a videó szerzői jogok miatt nem elérhető a UPC területén kívül.

Van erre valami lehetőség ezt áthidalni vagy a közértben vegyek szopóálarcot? :D

Köszöntem!

(#48993) #54715584 válasza donmackó (#48986) üzenetére


#54715584
törölt tag

Miért nem beszéltél meg időpontot? Pontosabban idősávot?
Nálam volt olyan régebben, hogy mondtak egy 4 órás sávot, mikor tudnak jönni. Nem tudom még él-e ez a dolog?
De volt olyan is, hogy 2 órás sávot mondtak, majd lett belőle 1 óra, de megcsúsztak és picit késtek, fél 8 körül értek oda.
Viszont folyamatos kontaktban voltunk. Nem ültem otthon és vártam a sült galambra. :)

(#48994) azigazimoris válasza Romeo619 (#48992) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Vegyél :-)
Ugyanezt játszom németeknél. Maradt a ZDF. Egyre jobb németül az EB 😀

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#48995) blakey válasza Romeo619 (#48992) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48996) donmackó válasza #54715584 (#48993) üzenetére


donmackó
őstag

Mai nap 12 és 18 közötti időben volt megadva a kiszállási idő.

Release the cable hounds!

(#48997) Romeo619 válasza azigazimoris (#48994) üzenetére


Romeo619
senior tag

Anya nyelvim van németből xD mit meg nem adnék érte ha németül lenne :(

Az a baj hogy a hotel szobában van egy 120s TV és hoztam HDMi kábel. Naiv módon ráakartam kötni a Horizon Go-t. De nem baj az EB végére perfekt flamand leszek :)

(#48998) csabi63 válasza blakey (#48995) üzenetére


csabi63
senior tag

Az nem jó. Alapból működne, de az EB közvetítési jogai országon belülre szólnak. Ahogy kezdődik a meccs, lehúzzák a rolót. Azért ott vannak a szeren, mert szünetben a reklámot nem tiltják. :D

(#48999) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,
több mint egy 1 éve lejárt a hűségem a UPC-nél, még mindig nem akarom meghosszabbítani, ha nem muszáj, mert várok a digire, hátha eljut hozzánk is. Fiberpower 60-asam volt eddig, az aktuális számlában viszont már 120-as szerepel, sávszélem is ennek megfelelő, viszont a számla összege nem változott. Nem tudjátok, mi ez? E-mailt nem kaptam, számlamellékletben sincs semmi erre vonatkozó... Valami időszakos dolog lehet vagy mi a szösz?

(#49000) #54715584 válasza donmackó (#48996) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hoppá, akkor nem szóltam. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.