Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) cigam válasza cigam (#48574) üzenetére


cigam
félisten

Erre az ugrás dadogásra nincs tipp? Mindegyik ilyen, vagy az enyém rakoncátlankodik?
Érdekes, hogy ha timeshift-ben ugrálok ott minden oké, nincs vissza-visszajátszás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48702) brmaci


brmaci
csendes tag

Két végzetes nagy tévedés volt az életemben: az első házasságom, a win 10, meg ez. Jaj, az már három, akkor nekem végem! :Y

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48703) csabi63 válasza brmaci (#48699) üzenetére


csabi63
senior tag

Hogy került hozzád a Horizon box? Megtalált a reklám, vagy az előző bedöglött?

(#48704) kezo0 válasza cigam (#48701) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam ez csak bizonyos csatornáknál jelentkezik, pl. azt kifejezetten tudom, hogy az AXN HD-n mindig is így működött. Tenyleg idegesítő, de már megszoktam...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48705) brmaci válasza csabi63 (#48703) üzenetére


brmaci
csendes tag

Sajnos bedőltem a reklámnak. :(((

"Mocskos idők, szeretned kéne, a jövő itt van és sose lesz vége!"

(#48706) canniball válasza nandow (#48700) üzenetére


canniball
nagyúr

Pontosan nem emlékszem, de sacc/kb. 1,5 év múlva.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48707) gduck válasza tomp (#48696) üzenetére


gduck
addikt

Jó neked, nekem sose látja a hálózatot, mindig restart kell neki :W

(#48701) cigam: felvétel, felvett anyag visszajátszása tökéletesen működik, azzal nincs gond. Akkor van gond, amikor netről játszik le vagy a DVB-C tunert használja. De ez egy belépőszintű eszköznél nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#48708) tomp válasza gduck (#48707) üzenetére


tomp
félisten

Nálam TC modemre van kötve. Eddig mindig látta a netet. Visszanézés nem fagyott ki csak erősen kockásodik mert hát nagggyon jó a tömörítés, sokszor akad be a menü.
Kedvencek beprogramozásánál a listát léptetve megállt és 2-3mp-ig nem történt semmi.
Az tetszik, hogy a kedvenceknek külön sorszámot lehet adni így akár az 1-es program helyre is berakhatom pl a Nat. Geo HD-t. Hűűű! Ez az 1 ami nagyon jó ebben a boxban. :DDD
A csatornaváltás lassabb mint a Cisco-nál.
Eddig a "UPC jobban teljesít". ;]

(#48709) gduck válasza tomp (#48708) üzenetére


gduck
addikt

Pl. ha ECO módban van a box és kikapcsolod, majd 5 perc múlva be, akkor azonnal indul. Ez azért van, mert a "teljes" kikapcsolás (ECO mód) csak egy bizonyos idő elteltével történik meg (még nem volt időm letesztelni pontosan mennyi).

Ergo ha az általam jelzett hibát szeretnéd tesztelni, azt csak akkor tudod ha hosszabb (több óra) ideig ki van kapcsolva a box. Nekem is van net, ha pl. fél óra múlva kapcsolom be újra. De több óra kikapcs utáni bekapcsoláskor mindig probléma van a nettel. Amúgy nekem most gyors indítás módban van a box. A hiba közvetlenül modemre kötve és router után is jelentkezett!

Visszajátszásnál javult a helyzet, mert tekerésnél sokszor elszállt. Viszont ez a hiba pár napja már nem jelentkezik, úgy néz ki központilag javítottak valamit ;)

A csatornaváltás gyorsabb mint a PHILIPS boxnál volt.

[ Szerkesztve ]

(#48710) tomp válasza gduck (#48709) üzenetére


tomp
félisten

Gyors indításban használom csak. Éjszakára kikapcsoltam ugye. Délután bekapcsoltam és volt net rajta.
Műsor nézés közben a kis alsó infó sávos csatornakeresés na azt nem nagyon szereti a box. Gyorsan lapozom megállítom majd Ok. A műsor leírás megáll a Dis.Showcase HD-n de a logo a Spektrumon fagyott meg. Discovery-re kapcsol majd csak utána javul meg a logo is. Mivel befagy a logo így az Ok nyomása után még várni kell, hogy felfogja a váltási szándékomat.
Amit nem értek: ha a kis alsó sávos infonál léptetek felfelé(fel nyíllal) de hosszan nyomom akkor bejön egy oldalsó lista. Ott a felfelé nyíllal viszont már nem felfelé megy a csatornakínálat hanem lefelé. Azaz kis info menüben megyek hátra (->) de ugyan azzal a nyíllal hosszan nyomva már előre megyek. (<-). Ez így eléggé idegesítő.

(#48711) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Az normális, hogy gold előfizetésem van és Horizon appban, jönnek prémium csatornák? Nem zavar, nem is nézem azokat ( nem kell kikapcsolni ha illetékes olvassa :) )

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#48712) ztsoft válasza gduck (#48709) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam mióta teljes áramtalanítás van éjszakára, mintha jobb lenne. :F Bekapcsolás után, ha az EPG is magához tért, egyből van net, megy a visszanézés is. Már csak azt kellene javítani, hogy közben ne dobja el random a netet. Jövő héten megy is a hiba lista, majd kiderül mit szólnak hozzá.

Lehet a javítás nem társul szoftver verzió szám növekedéssel, nem terhelik még ezzel is magukat.

(#48708) tomp Nálam az Ubee-re van kötve, az meg bridge módban van. Nálam is van olyan, hogy belassul, vagy egy ideig nem történik semmi.

A csatorna váltás SD adásnál megegyezik a Pace HD-éval, de HD adásoknál gyorsabb annál.

(#48711) cris78 Bezzeg nálam nem jönnek. :O

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48713) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Tegnap hoztam el, holnap viszem is vissza.
Egy borzalom. Sajnos én is bedőltem a reklámnak. :W

(#48714) ztsoft válasza tomp (#48710) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt a részét nem is ismertem, mármint az oldalsó listát, igen, ott ellenkezőleg megy. :) Van ennek valami értelme? Csatorna név, ikon meg csatorna hely, ennyi.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48715) gduck válasza ztsoft (#48712) üzenetére


gduck
addikt

Ez a nincs net hiba azért gáz, mert közben meg simán tudom pingelni, tehát van hálózati kapcsolata, de mégsem látja...

Oldalsó sávost az infónál még nem használtam, csak magában ;) Tehát TV nézés közben hosszan nyomod a felfelé nyilat, ilyenkor csak a logókat mutatja :) De mondjuk az infós jobban használható ;)

(#48717) tomp: Nekem ez a box sokkal halkabb mint a PHILIPS. Úgy általánosságban, minden csatornánál.

[ Szerkesztve ]

(#48716) cigam válasza kezo0 (#48704) üzenetére


cigam
félisten

köszi

gduck
A cisco box felvételekbenvaló előre/hátra ugráláskor történő anomália volt a kérdésem tárgya, nem a horizon box.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48717) tomp válasza ztsoft (#48712) üzenetére


tomp
félisten

Mit szólnak hozzá? Semmit. Szerintük tökéletes minden.
Némelyik dolby hangsávos csatornánál eléggé halk a box ha dolby-ra kapcsolok. Ha már nem adja ki hdmi-n legalább le venné le negyed annyira a hangerőt...
Cisco boxnál ha kihúzom a kábelt akkor ugye bejön az üzenet, hogy nincs jel, nézzem meg a kábelt. Ok. Ennél ha kihúzom egyszerűen megáll az adás és állókép. Semmi üzenet. Még ezen is spóroltak. :DDD

ztsoft
Hát én kerestem az értelmét de nem találtam meg. Talán esetleg így gyorsabb az adott csatornára pörgetni. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#48718) gduck válasza cigam (#48716) üzenetére


gduck
addikt

Ja, bocsi. Az PHILIPS boxnál is probléma, HD csatinál felvett anyagban szinte lehetetlen visszafelé tekerni. Előre/hátra ugrálás viszont tökéletes volt (nekem 5 percre volt állítva) Még az borított ki a PHILIPSNÉL, hogy pl. HBO HD adónál a film végi fekete felirat állandóan ugrált. Tehát ha még ott elmondtak valamit (pl. igaz történetnél) akkor azt lehetetlenség volt megnézni :D

UI: a PHLIPS természetesen nem múlt idő, még megvan ;)

[ Szerkesztve ]

(#48719) csabi63


csabi63
senior tag

Horizon Go, Disney Junior. Dzsungel könyve rajzfilm blokkolva a szerzői jogok védelme miatt. :) A gyerek mondta múltkoriban, hogy nem lehet nézni. Igaza volt.

(#48720) ztsoft válasza gduck (#48715) üzenetére


ztsoft
őstag

Valami szoftveres gond lesz, lehet a szerverrel nem tud kommunikálni, és ez akasztja ki. Én ugyan ping-elni nem tudom (publikus IP-t kap, amit persze nem tudok, nem írja ki), de, se az Ubee log-jában nincs semmi hibára utaló jel, sem nálam a net-nél nincs hiba (átlagos ping-ek jönnek olyankor is).

(#48717) tomp Azért ítam, hogy mit szólnak hozzá, mert nálatok a hiba bejelentés nem ért semmit (rossz helyre ment), de nálam (elméletileg) közvetlen hiba bejelentő van.

Nálam nem csak a dolby-s hangsávval rendelkezők halkak, hanem SD csatornák között is van (pl Natgeo SD), meg nekem optikai kábellel van összekötve az erősítővel.

Tényleg nincs hiba üzenet, ha kihúzom a kábelt (ez is megy a listára). Ez a jövő, nem terhelik feleslegesen a felhasználókat üzenetekkel, úgysem értenek hozzá. :P

(#48719) csabi63 Hamarosan ott fogunk tartani, hogy még mi fizetünk jogdíjat, hogy nézhetjük az adott műsort.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48721) ztsoft válasza gduck (#48715) üzenetére


ztsoft
őstag

A Pace-hez viszonyítva olyan 25%-kal halkabb minden csatorna, ezért voltak kint a technikusok TV-vel, de nem történt semmi.
Eleinte a visszanézés olyan halk volt, hogy a TV-t max-ra kellett tenni, meg közel ülni hozzá, mert másképp nem lehetett hallani semmit, de ezt javították.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#48722) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Gödöllőn másnak is megpurcant a tv?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48723) F_Zolee válasza -=RelakS=- (#48722) üzenetére


F_Zolee
veterán

Környéke szintén. Még szerencse, hogy nézném 1x de akkor se jó.

[ Szerkesztve ]

(#48724) -=RelakS=- válasza F_Zolee (#48723) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nézd tablettán, a Horizon Go legalább megy :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48725) F_Zolee válasza -=RelakS=- (#48724) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nincs tabletta. Telón tudnám csak ha lehet egyáltalán. Bár még azt se tudom eszik vagy isszák a horizont.

(#48726) -=RelakS=- válasza F_Zolee (#48725) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az tény, hogy telefonon nem lenne nagy élmény :)

Engem viszont az érdekelne, hogy ha a MyPrime kínálatban kiválasztok egy filmet, akkor miért írja, hogy "A tartalom eléréséhez előfizetés szükséges"?

Ha a doboz működne, akkor ott meg ingyen elérném O_o

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48727) AndrewTdi válasza -=RelakS=- (#48722) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Egész Gödöllőn és Kistarcsán is off.

(#48728) kezo0 válasza -=RelakS=- (#48726) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem ugyanez van. Boxon lejátszhatók a MyPrime-os tartalmak (benne van az előfizetésemben), de a Horizon Go-ban nem engedi megnézni ezeket. Hetekkel ezelőtt bejelentettem, de azóta sem történt semmi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48729) pjtr válasza AndrewTdi (#48727) üzenetére


pjtr
aktív tag

Érdekes, mert az analógon a szilastv, és a régióplusz az müködik, net van, tehát nem a kormosék durrantoták meg a kábelt :D

(#48730) -=RelakS=- válasza pjtr (#48729) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A legfurább, hogy HG-n jön a tv adás, tehát a UPC-ig valóban eljut a cucc.

Fácsén persze máris az a baj, hogy így nincs foci :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48731) donmackó


donmackó
őstag

Csak egy kérdés:

Elköltöttünk, és kötöttünk új előfizut. Mondtam az üfsz hölgynek hogy nem kell a horizon box, de közölte hogy mást már nem adnak. Mindegy. Szóval lesz nálam 3 horizon box, és azt szeretném kérdezni, hogy amikor jön a technikus akkor az majd beköti hozzá a lan kábelt is? Csak mert 3 küldöm szobában lesznek a boxok, és az asszony nem nagyon örülne ha a frissen újított házban kábel dzsungel lenne, vagy hogy fúrni-faragni kelljen.

Release the cable hounds!

(#48732) pjtr válasza -=RelakS=- (#48730) üzenetére


pjtr
aktív tag

Mi is azt néztük, illetve a forma 1-es szabadedzést is néztem volna :D

(#48733) -=RelakS=- válasza pjtr (#48732) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szabadedzést?
Ismétlik valamelyiken? Mert hogy az M4 most csak ismétlésben ad forma1-et. Élőben a Dunán megy, de csak az időmérő, meg a verseny, legalábbis ha jól láttam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48734) kabelmania27 válasza donmackó (#48731) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lan kábel nélkül is használható a box csak az interaktív funkciók nem mennek, legrosszabb esetben cseréled a boxoket médiacardra, kb 27csatorna amúgy is jón kódolatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#48735) kezo0 válasza -=RelakS=- (#48733) üzenetére


kezo0
addikt

A 2. szabadedzés most megy a Dunán.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48736) -=RelakS=- válasza kezo0 (#48735) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Port.hu szerint felvételről.
A 3.-at meg nem is látom a műsorban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48737) kezo0 válasza -=RelakS=- (#48736) üzenetére


kezo0
addikt

Lehet, hogy felvétel, azt nem tudom, de ha igen, akkor élőben nem is volt. Ezen kívül most csak az időmérő és a futam kerül adásba – hiába no, a foci EB miatt sportprogram-torlódás van... Ma a férfi kézilabda-válogatott VB-pótselejtezőjét a Duna World-ön (!) közvetítették élőben. Amiből persze már csak SD-változat van a UPC-nél, pfff. Borzalmas volt a képminőség.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#48738) gduck válasza donmackó (#48731) üzenetére


gduck
addikt

Padló szegőtök nincsen véletlenül? Mert abból már létezik olyan, amiben kábel elvezető van, így csak azt kellene cserélni és az összes kábel rejtve maradna ;)

UI: Ha meg frissen újított a ház, eleve érdemes lett volna pár üres csövet belerakni a falba ;)

(#48739) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.

Gödöllő térségében -Erdőkertesen-már megint nincs tv adás. Gondolom szeretett hazánk színe-java már megint kábelt lopott ! Bár elképzelhető, hogy tévedek és egyéb műszaki probléma áll a háttérben !

Üdv; Zoli

[ Szerkesztve ]

(#48740) hunace válasza Zolifarkas (#48739) üzenetére


hunace
tag

Net van, tehát más probléma lesz.

(#48741) -=RelakS=- válasza hunace (#48740) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Meg Horizon Go-n is van adás, tehát upc-hoz jel eljut, net van, ahogy mondod, tehát onnan meg a jel hozzánk is eljut.

Vagy rosszul okoskodok? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#48742) Intruder2k5 válasza -=RelakS=- (#48741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak helyi probléma lehet, nálunk minden rendben megy.

[ Szerkesztve ]

(#48743) Zolifarkas válasza hunace (#48740) üzenetére


Zolifarkas
tag

A múltkor is az optikai kábelt lopták el amin a tv adást kapja az UPC, akkor is volt net és telefon csak tv nem.
Azzal együtt persze lehetségesnek tartok egyéb problémát is.

[ Szerkesztve ]

(#48744) donmackó válasza gduck (#48738) üzenetére


donmackó
őstag

Van neki cső átvezetve a plafonon, csak akkor még nem volt szó lan kábelről, és csak akkora hogy egy koax belefér. Ez még alakítható, teszek be mégegyet ez nem gond. Csak hogy majd a hgw a mi szobánkban lesz, és innen kell a lan kábel a gyerekek szobáiba a boxhoz. Ez durván a padláson keresztüli behúzáshoz 50 m lankábelt jelent. De majd megbeszélem a szakival hogy, mit és hogyan csináljon (ha lehet).

Release the cable hounds!

(#48745) cigam válasza donmackó (#48744) üzenetére


cigam
félisten

Vagy drága de elegáns módom beszerzel egy pár powerline adaptert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48746) Gubek-Einste válasza cigam (#48745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt inkább nem javasolnám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48747) cigam válasza Gubek-Einste (#48746) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit bővebben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#48748) gduck válasza cigam (#48747) üzenetére


gduck
addikt

Rengeteg buktatója van! Keress rá, van pár teszt róla és ott minden le van írva ;)

[ Szerkesztve ]

(#48749) gduck


gduck
addikt

Amúgy a jövőbox 8090-es portján fut egy webserver...

(#48750) ztsoft válasza gduck (#48749) üzenetére


ztsoft
őstag

Látom, erősen belemásztál a lelki világába. :) Csak azt tudnám, minek rá webszerver, tudtommal nem szolgál ki semmit (?), esetleg így másznak bele távolról.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.